Beograd

Rasprave na razne teme... Ako ne znate gdje poslati poruku, pošaljite je ovdje.

Moderators: Benq, O'zone

Locked
BackSeatDriver81
Posts: 63
Joined: 26/10/2006 23:54

#151

Post by BackSeatDriver81 »

Ljubitelj Zabara wrote:Vozac, auto - put Bratstva i Jedinstva ide do grcke granice.
evo ti link... ( na slovenackom je :D )
http://sl.wikipedia.org/wiki/Avtocesta_ ... n_enotnost
.
.
.
:D
Da se ne mucis.
Možda Velja pravi drugi autoput! Bio je obećao Milu da će mu napraviti autoput do Bara ako odustane od otcjepljenja.

Mada od Velesa do Đevđelije u Makedoniji nisam imao utisak da se vozim autoputem jer je ličio na običnu magistralu sa 2 trake.
Last edited by BackSeatDriver81 on 28/10/2006 00:37, edited 1 time in total.
SaTurista
Posts: 21
Joined: 19/07/2006 13:21

#152

Post by SaTurista »

emac wrote:
SaTurista wrote:
Max.Cherry wrote:neko rece da nije problem u beogradu... u pravu je. nije samo beograd problem, problem je citava srbija. niko nikome ne moze nametnuti sta ce voljeti, kakve percepcije stvarnosti ce mu biti, i dokle njegova tolerancija moze sezati. ali, cinjenica je, da je svo zlo pocinjeno na tlu bivse zajednicke drzave zamisljeno, orksestrirano i provodjeno iz beograda. cinjenica je da je rat, agresija na nasu zemlja potekla iz tog grada. fakt je i da jedan od najvecih zlocinaca na svijetu zivi u beogradu, potpuno normalno. ako neko moze cak staviti i na stranu sve te cinjenice (ja licno ne mogu i necu i molim dragog Boga da mi nikad ne dadne da to ucinim), onda ostaju ove post-ratne stvari koje mozemo smatrati nastavkom agresije na nasu zemlju. to je najezda i poplava primitivnih pravaca u umjetnosti, posebno muzici u filmu, to sto nam cure misle da, ako ne obuju spicaste cizme, onda nisu zentsvene (utjecaj TV stanica porijeklom iz bg), to sto nam firme grcaju u problemima i pokusavaju svoje kvalitetne i hvale vrijedne probleme nekako predstaviti domacim potrosacima koji su ipak nedovoljno pametni da shvate da piju sokove, jedu kekse, brisu guzice, sve proizvodima iz bg, odnosno srbije, koji su vrlo upitnog kvaliteta.

eto. volite koga hocete. budite pacifisti. svo zlo pocinje kada neko postane prekomjerno dobar.

Svako ima licno pravo da misli sta hoce, kao i ti. Ali samo jedan, mali podatak govori da se Srbija i Beograd nisu otcjepljivali od jedne, multinacionalne i multietnicke drzave kakva je bila SFRJ. Samo jednom da dodjes u taj "zli" Beograd, promijenio/la bi misljenje.
Saturista kad taj isti Beograd popusti BiH i skine rs sa svoje sise onda niko nece imati problem sa Beogradom!
A sto se raspada tice nije bilo niti ce biti jugoslovenskijeg grada od Sarajeva
O Sarajevu, kakvo je bilo i kakvo je sada, sigurno znam bolje nego ti. A ti, tj. niko ne moze da zabrani, bilo kome, kako ce i sa kim da ima kontakte. A ti, kao "Sarajlija" bi trebao to da znas.
SaTurista
Posts: 21
Joined: 19/07/2006 13:21

#153

Post by SaTurista »

emac wrote:
SaTurista wrote:
Max.Cherry wrote:neko rece da nije problem u beogradu... u pravu je. nije samo beograd problem, problem je citava srbija. niko nikome ne moze nametnuti sta ce voljeti, kakve percepcije stvarnosti ce mu biti, i dokle njegova tolerancija moze sezati. ali, cinjenica je, da je svo zlo pocinjeno na tlu bivse zajednicke drzave zamisljeno, orksestrirano i provodjeno iz beograda. cinjenica je da je rat, agresija na nasu zemlja potekla iz tog grada. fakt je i da jedan od najvecih zlocinaca na svijetu zivi u beogradu, potpuno normalno. ako neko moze cak staviti i na stranu sve te cinjenice (ja licno ne mogu i necu i molim dragog Boga da mi nikad ne dadne da to ucinim), onda ostaju ove post-ratne stvari koje mozemo smatrati nastavkom agresije na nasu zemlju. to je najezda i poplava primitivnih pravaca u umjetnosti, posebno muzici u filmu, to sto nam cure misle da, ako ne obuju spicaste cizme, onda nisu zentsvene (utjecaj TV stanica porijeklom iz bg), to sto nam firme grcaju u problemima i pokusavaju svoje kvalitetne i hvale vrijedne probleme nekako predstaviti domacim potrosacima koji su ipak nedovoljno pametni da shvate da piju sokove, jedu kekse, brisu guzice, sve proizvodima iz bg, odnosno srbije, koji su vrlo upitnog kvaliteta.

eto. volite koga hocete. budite pacifisti. svo zlo pocinje kada neko postane prekomjerno dobar.

Svako ima licno pravo da misli sta hoce, kao i ti. Ali samo jedan, mali podatak govori da se Srbija i Beograd nisu otcjepljivali od jedne, multinacionalne i multietnicke drzave kakva je bila SFRJ. Samo jednom da dodjes u taj "zli" Beograd, promijenio/la bi misljenje.
Saturista kad taj isti Beograd popusti BiH i skine rs sa svoje sise onda niko nece imati problem sa Beogradom!
A sto se raspada tice nije bilo niti ce biti jugoslovenskijeg grada od Sarajeva
O Sarajevu, kakvo je bilo i kakvo je sada, sigurno znam bolje nego ti. A ti, tj. niko ne moze da zabrani, bilo kome, kako ce i sa kim da ima kontakte. A ti, kao "Sarajlija" bi trebao to da znas.
User avatar
danas
Posts: 18796
Joined: 11/03/2005 19:40
Location: 10th circle...

#154

Post by danas »

SaTurista wrote: O Sarajevu, kakvo je bilo i kakvo je sada, sigurno znam bolje nego ti. A ti, tj. niko ne moze da zabrani, bilo kome, kako ce i sa kim da ima kontakte. A ti, kao "Sarajlija" bi trebao to da znas.
oprosti, ali ko kome ista brani? :?
Ljubitelj Zabara
Posts: 721
Joined: 24/10/2006 01:54
Location: selendra

#155

Post by Ljubitelj Zabara »

Još uvijek koristim ijekavicu/jekavicu nekako se ne mogu prešaltati tek tako na ekavicu. Treba dosta vremena da prođe
Nije stvar u vremenu vec u glavi.
Eto, Neda Ukraden je brzo presla na ekavicu, zatim Seselj, Isidora Bjelica i ini, dok na primer Zdravko Colic nije.
Stvar je u glavi.

P. S. - Mislim da ja nikada necu preci na ijekavicu. :D
P. S. S. - I da hocu ne mogu da menjam dikciju, naglasak, intonaciju, zargon, bla, bla...
emac
Posts: 237
Joined: 28/09/2004 22:02

#156

Post by emac »

BackSeatDriver81 wrote:
emac wrote:Ne znam ko je koga molio da se trolejbus poveze sa Istocnim Sarajevom, predi granicu na dobrinji pa ces ubrzo vidjet svu razliku...
Smeta mi zato sto se iz Beograda upravlja Srbima u Bosni i sto se postojanjem RS kaljaju sve zrtve koje je Bosna podnijela.
Ako i dalje ne kapiras o cemu pricam pogledaj kasetu sa Skorpionima
Ne znam ko je koga molio da se trolejbus poveze sa Istocnim Sarajevom, predi granicu na dobrinji pa ces ubrzo vidjet svu razliku...
I meni smeta želja "multi- kulti"Sarajeva(pod znacima navoda jer je to realnost Sarajeva, ako je neka sredina multinacionalna ne treba se to stalno naglašavati dok se u Sarajevu stalno naglašava jer realnost je drugačija) da upravlja Srbima u BiH i da kontroliše i Banja Luku i Mostar i ta neka želja za dominacijom i izvlačenje na Beograd i Zagreb.

To meni zaista smeta.

Ne sviđa ti se to "upravljanje iz Beograda" a sa druge strane oni su četnici a oni drugi ustaše. Ma nabaviću onaj tekst koji sam obećao. Negdje sam ga vidio na b92 forumu.
Mnogo lazes, sebe najvise
User avatar
Salko sto je u vodu skako
Posts: 4278
Joined: 10/02/2006 11:59
Location: Nemila kod Zenice

#157

Post by Salko sto je u vodu skako »

danas wrote:
BackSeatDriver81 wrote:
danas wrote: pa jesi li se obviko gore :D kako je -- jesu li te prihvatili :D jel' im sega tvoj naglasak :D

:-) :-) :-) :-)
Kažu naglasak mi je pravo simpatičan. Ja inače nemam tipični hercegovački naglasak jer su neki drugi jezici uticali na moj naglasak. Još uvijek koristim ijekavicu/jekavicu nekako se ne mogu prešaltati tek tako na ekavicu. Treba dosta vremena da prođe.
ne brinem se -- uklopices se ti :D vidim trudis se :D
ja sam rodjen sa ekavicom...preso sam na ijekavicu ali mi jos uvjek izlece ono BRE....
Vozdra_123
Posts: 2213
Joined: 31/12/2003 00:00
Location: SAD/Kanada

#158

Post by Vozdra_123 »

danas wrote:
SaTurista wrote: O Sarajevu, kakvo je bilo i kakvo je sada, sigurno znam bolje nego ti. A ti, tj. niko ne moze da zabrani, bilo kome, kako ce i sa kim da ima kontakte. A ti, kao "Sarajlija" bi trebao to da znas.
oprosti, ali ko kome ista brani? :?
da se ja pitam ja bih mnogima kojesta zabranio :D
BackSeatDriver81
Posts: 63
Joined: 26/10/2006 23:54

#159

Post by BackSeatDriver81 »

danas wrote:
SaTurista wrote: O Sarajevu, kakvo je bilo i kakvo je sada, sigurno znam bolje nego ti. A ti, tj. niko ne moze da zabrani, bilo kome, kako ce i sa kim da ima kontakte. A ti, kao "Sarajlija" bi trebao to da znas.
oprosti, ali ko kome ista brani? :?
Jeste kasno je i oči su umorne. Vrijeme je za spavanje (barem u ovoj našoj vremenskoj zoni). Kod vas je izgleda jutro pa se nisi izgleda još rasanila i sigurno čitaš komentare onako napreskoke zbog umora nakon ustajanja.. Popij kafu ili pojedi nešto slatko!
Slatko baš onako udari u glavu i odlično poboljšava koncentraciju.

Čitaj pažljivije!
Last edited by BackSeatDriver81 on 28/10/2006 00:44, edited 1 time in total.
emac
Posts: 237
Joined: 28/09/2004 22:02

#160

Post by emac »

Salko sto je u vodu skako wrote:
danas wrote:
BackSeatDriver81 wrote: modifikovaces govor vremenom, nikad prilagodit u potpunosti pa ces se automatski saltati kod kuce sa svojima i po gradu... ja sam sam sebi smijesan

Kažu naglasak mi je pravo simpatičan. Ja inače nemam tipični hercegovački naglasak jer su neki drugi jezici uticali na moj naglasak. Još uvijek koristim ijekavicu/jekavicu nekako se ne mogu prešaltati tek tako na ekavicu. Treba dosta vremena da prođe.
ne brinem se -- uklopices se ti :D vidim trudis se :D
ja sam rodjen sa ekavicom...preso sam na ijekavicu ali mi jos uvjek izlece ono BRE....
SaTurista
Posts: 21
Joined: 19/07/2006 13:21

#161

Post by SaTurista »

danas wrote:
SaTurista wrote: O Sarajevu, kakvo je bilo i kakvo je sada, sigurno znam bolje nego ti. A ti, tj. niko ne moze da zabrani, bilo kome, kako ce i sa kim da ima kontakte. A ti, kao "Sarajlija" bi trebao to da znas.
oprosti, ali ko kome ista brani? :?
Pa ti hoces "skidanje" sa sise RS.
User avatar
danas
Posts: 18796
Joined: 11/03/2005 19:40
Location: 10th circle...

#162

Post by danas »

SaTurista wrote:
danas wrote:
SaTurista wrote: O Sarajevu, kakvo je bilo i kakvo je sada, sigurno znam bolje nego ti. A ti, tj. niko ne moze da zabrani, bilo kome, kako ce i sa kim da ima kontakte. A ti, kao "Sarajlija" bi trebao to da znas.
oprosti, ali ko kome ista brani? :?
Pa ti hoces "skidanje" sa sise RS.
pa mislila sam da pricamo o putovanjima i turistickim posjetama... ali izgleda da ne... :D
emac
Posts: 237
Joined: 28/09/2004 22:02

#163

Post by emac »

SaTurista wrote:
danas wrote:
SaTurista wrote: O Sarajevu, kakvo je bilo i kakvo je sada, sigurno znam bolje nego ti. A ti, tj. niko ne moze da zabrani, bilo kome, kako ce i sa kim da ima kontakte. A ti, kao "Sarajlija" bi trebao to da znas.
oprosti, ali ko kome ista brani? :?
Pa ti hoces "skidanje" sa sise RS.
Bog ti dao u kucu i na djecu i na sve tvoje pravednost u istoj kolicini koju RS daje Bosni i mrtvim kostima desetina hiljada Bosnjaka i Bosanaca
water
Posts: 1133
Joined: 04/12/2004 02:46

#164

Post by water »

joj ja bih morao mrziti beograd iz dna duse: prvo sam zijanio godinu zivota u BG sluzeci armiju, a onda tri godine zbog zla koje doslo iz BG. ne iz pozarevca, ne iz podgorice ili novog sada vec iz beograda.

al'eto jebi me sada kad god cujem rijec beograd u meni nekakav fin osjecaj. valjda sto sam tada spartajuci beogradskim ulicama imao osamnaest, valjda sto sam negdje u mraku stadiona JNA dok je sviralo Prljavo Kazaliste poljubio najljepsu curu koja je ikada postojala valjda sto sam pravo volio jednu dacu iz novog bg koju sam upoznao na jahorini 198....

P.S.

Having said all of this ipak sam se radovao kad smo im poslali nekoliko stealthova iz moje mi sada rodne grude, haj pa ti budi pametan.
BackSeatDriver81
Posts: 63
Joined: 26/10/2006 23:54

#165

Post by BackSeatDriver81 »

Ljubitelj Zabara wrote:
Još uvijek koristim ijekavicu/jekavicu nekako se ne mogu prešaltati tek tako na ekavicu. Treba dosta vremena da prođe
Nije stvar u vremenu vec u glavi.
Eto, Neda Ukraden je brzo presla na ekavicu, zatim Seselj, Isidora Bjelica i ini, dok na primer Zdravko Colic nije.
Stvar je u glavi.

P. S. - Mislim da ja nikada necu preci na ijekavicu. :D
P. S. S. - I da hocu ne mogu da menjam dikciju, naglasak, intonaciju, zargon, bla, bla...
Ja neću da ispadne da nekoga vrijeđam ali se osjećam glupo kada govorim ekavicom.
User avatar
pitt
Posts: 27093
Joined: 03/12/2002 00:00
Location: Steelers Nation

#166

Post by pitt »

pa ako si govorio vazda tako nastavi i dalje....ko ti brani :roll: :( :D
SaTurista
Posts: 21
Joined: 19/07/2006 13:21

#167

Post by SaTurista »

danas wrote:
SaTurista wrote:
danas wrote: oprosti, ali ko kome ista brani? :?
Pa ti hoces "skidanje" sa sise RS.
pa mislila sam da pricamo o putovanjima i turistickim posjetama... ali izgleda da ne... :D
Sto se mene tice, vrlo rado cu te ugostiti. Sta vise, bilo bi mi drago.
BackSeatDriver81
Posts: 63
Joined: 26/10/2006 23:54

#168

Post by BackSeatDriver81 »

emac wrote:
BackSeatDriver81 wrote:
emac wrote:Ne znam ko je koga molio da se trolejbus poveze sa Istocnim Sarajevom, predi granicu na dobrinji pa ces ubrzo vidjet svu razliku...
Smeta mi zato sto se iz Beograda upravlja Srbima u Bosni i sto se postojanjem RS kaljaju sve zrtve koje je Bosna podnijela.
Ako i dalje ne kapiras o cemu pricam pogledaj kasetu sa Skorpionima
Ne znam ko je koga molio da se trolejbus poveze sa Istocnim Sarajevom, predi granicu na dobrinji pa ces ubrzo vidjet svu razliku...
I meni smeta želja "multi- kulti"Sarajeva(pod znacima navoda jer je to realnost Sarajeva, ako je neka sredina multinacionalna ne treba se to stalno naglašavati dok se u Sarajevu stalno naglašava jer realnost je drugačija) da upravlja Srbima u BiH i da kontroliše i Banja Luku i Mostar i ta neka želja za dominacijom i izvlačenje na Beograd i Zagreb.

To meni zaista smeta.

Ne lažem! Samo sam realan!

Ne sviđa ti se to "upravljanje iz Beograda" a sa druge strane oni su četnici a oni drugi ustaše. Ma nabaviću onaj tekst koji sam obećao. Negdje sam ga vidio na b92 forumu.
Mnogo lazes, sebe najvise
emac
Posts: 237
Joined: 28/09/2004 22:02

#169

Post by emac »

Mislim da o neusporedivo vecoj i nevjerovatnoj toleranciji Sarajeva ne trebamo trositi rijeci
Vule Srbine Horde su uz tebe...
Da hoce zabit kos, da ga oce zabit oj nano nanice, da ga oce zabit Sale oj nano nanice...
User avatar
danas
Posts: 18796
Joined: 11/03/2005 19:40
Location: 10th circle...

#170

Post by danas »

SaTurista wrote:
danas wrote:
SaTurista wrote: Pa ti hoces "skidanje" sa sise RS.
pa mislila sam da pricamo o putovanjima i turistickim posjetama... ali izgleda da ne... :D
Sto se mene tice, vrlo rado cu te ugostiti. Sta vise, bilo bi mi drago.
hvala.
Ljubitelj Zabara
Posts: 721
Joined: 24/10/2006 01:54
Location: selendra

#171

Post by Ljubitelj Zabara »

Ja neću da ispadne da nekoga vrijeđam ali se osjećam glupo kada govorim ekavicom.
Pa to ti kazem, stvar je u glavi.
... i ja dugo zivim u Sarajevu, pa ne mogu sebe da zamislim da kazem: djip, djabe, nako, vako, odozdo, prozvacu te na mobitel... i sl.
:D
User avatar
pitt
Posts: 27093
Joined: 03/12/2002 00:00
Location: Steelers Nation

#172

Post by pitt »

eto haremlije :D
BackSeatDriver81
Posts: 63
Joined: 26/10/2006 23:54

#173

Post by BackSeatDriver81 »

emac wrote:Mislim da o neusporedivo vecoj i nevjerovatnoj toleranciji Sarajeva ne trebamo trositi rijeci
Vule Srbine Horde su uz tebe...
Da hoce zabit kos, da ga oce zabit oj nano nanice, da ga oce zabit Sale oj nano nanice...
Grad u kojem ja živim u Srbiji je tolerantniji od svakog grada ili opštine u čitavoj BiH i najvažnije nije poseljačen kao gradovi u BiH, ovdje se i oni što su došli iz okolnih mjesta privikavaju gradu a ne grad njima.
User avatar
danas
Posts: 18796
Joined: 11/03/2005 19:40
Location: 10th circle...

#174

Post by danas »

pitt wrote:eto haremlije :D
u mene je vala pod dimijama puno, nema vise mjesta :D
SteficaCvek
Posts: 43
Joined: 08/04/2006 01:08

#175

Post by SteficaCvek »

bila u beogradu dva puta i bilo mi je stvarno super. moram priznat da sam prvi put imala dosta predrasuda i iskreno bilo me je malo i strah, kasnije skontah da je sasvim neosnovano. ja sam imala i srecu da upoznam pravo pravo super ljude koji mi apsolutno nisu dopustili da se i jedne sekunde osjecam neugodno na bilo koji nacin.
Locked