Beograd

Rasprave na razne teme... Ako ne znate gdje poslati poruku, pošaljite je ovdje.

Moderators: Benq, O'zone

Locked
BackSeatDriver81
Posts: 63
Joined: 26/10/2006 23:54

#126

Post by BackSeatDriver81 »

Ljubitelj Zabara wrote:Vozac, odakle ti da auto - put ide samo do Nisa?
Valjda ide kroz celu Srbiju i Makedoniju, sve do granice sa Grckom, tj. do Djevdjelije.
U Makedoniji je autoput samo do Velesa. Ne ide do Đevđelije.
Ljubitelj Zabara
Posts: 721
Joined: 24/10/2006 01:54
Location: selendra

#127

Post by Ljubitelj Zabara »

Dodik nek ide u Vrabac ... u Knez Mihajlovoj :D
emac
Posts: 237
Joined: 28/09/2004 22:02

#128

Post by emac »

Cuo sam da je imao nekih problema dok se sa avionom vracao u Banja Luku... molim iste da pokusaju ponovo 8-)
BackSeatDriver81
Posts: 63
Joined: 26/10/2006 23:54

#129

Post by BackSeatDriver81 »

Vozdra_123 wrote:
BackSeatDriver81 wrote:
Valjda po vozačkoj ne znam! Znam da je bilo obavezno tada. Ne znam da li se promijenilo. To je bilo 2002. godine.
prvi put u zivotu cujem da ti neko trazi vozacku da bi platio putarinu :?
Rekao sam da ne znam. Znam da su starog pitali odakle smo iz BiH, valjda su mislili na entitet.
Ljubitelj Zabara
Posts: 721
Joined: 24/10/2006 01:54
Location: selendra

#130

Post by Ljubitelj Zabara »

U Makedoniji je autoput samo do Velesa. Ne ide do Đevđelije.
Brate jesi siguran? 100 %?
Vidim nema te 2 sata, pa si verovatno proverio.
Samo ako te ne mrzi pogledaj jos jednom... bicu ja ovde do 2.
.
.
.
.
:D
SaTurista
Posts: 21
Joined: 19/07/2006 13:21

#131

Post by SaTurista »

Max.Cherry wrote:neko rece da nije problem u beogradu... u pravu je. nije samo beograd problem, problem je citava srbija. niko nikome ne moze nametnuti sta ce voljeti, kakve percepcije stvarnosti ce mu biti, i dokle njegova tolerancija moze sezati. ali, cinjenica je, da je svo zlo pocinjeno na tlu bivse zajednicke drzave zamisljeno, orksestrirano i provodjeno iz beograda. cinjenica je da je rat, agresija na nasu zemlja potekla iz tog grada. fakt je i da jedan od najvecih zlocinaca na svijetu zivi u beogradu, potpuno normalno. ako neko moze cak staviti i na stranu sve te cinjenice (ja licno ne mogu i necu i molim dragog Boga da mi nikad ne dadne da to ucinim), onda ostaju ove post-ratne stvari koje mozemo smatrati nastavkom agresije na nasu zemlju. to je najezda i poplava primitivnih pravaca u umjetnosti, posebno muzici u filmu, to sto nam cure misle da, ako ne obuju spicaste cizme, onda nisu zentsvene (utjecaj TV stanica porijeklom iz bg), to sto nam firme grcaju u problemima i pokusavaju svoje kvalitetne i hvale vrijedne probleme nekako predstaviti domacim potrosacima koji su ipak nedovoljno pametni da shvate da piju sokove, jedu kekse, brisu guzice, sve proizvodima iz bg, odnosno srbije, koji su vrlo upitnog kvaliteta.

eto. volite koga hocete. budite pacifisti. svo zlo pocinje kada neko postane prekomjerno dobar.

Svako ima licno pravo da misli sta hoce, kao i ti. Ali samo jedan, mali podatak govori da se Srbija i Beograd nisu otcjepljivali od jedne, multinacionalne i multietnicke drzave kakva je bila SFRJ. Samo jednom da dodjes u taj "zli" Beograd, promijenio/la bi misljenje.
BackSeatDriver81
Posts: 63
Joined: 26/10/2006 23:54

#132

Post by BackSeatDriver81 »

danas wrote:
Vozdra_123 wrote:
emac wrote:Al najsmjesnija stvar je sto koriste turcizme vise nego Bosanci i kad kazu vala... volio bi da znaju sta govore
ovo jeste najveci fazon

ja u bg-u kod nekih prijatelja od familije
salje zena mene i njenu kcerku da kupimo zejtin :?
ja kontam sta ova prica, ja pitam mamu a sta ti je to?
:D
pa to govorim :D :lol: :lol: :lol: :lol: zejtin... :-)
a tek kad odes u vojvodinu :D tamo sve pendzeri :D sokaci :D dzade :D :lol: :lol: :lol:

sokaci da ali vala nisam čuo nikoga da kaže džada.
Taj tek govor treba čuti. Meni nije loš! Mada razvlače više nego Beeograđaani. Onako simpa je!
User avatar
danas
Posts: 18796
Joined: 11/03/2005 19:40
Location: 10th circle...

#133

Post by danas »

SaTurista wrote: Svako ima licno pravo da misli sta hoce, kao i ti. Ali samo jedan, mali podatak govori da se Srbija i Beograd nisu otcjepljivali od jedne, multinacionalne i multietnicke drzave kakva je bila SFRJ. Samo jednom da dodjes u taj "zli" Beograd, promijenio/la bi misljenje.
to je diskutabilno. vecina naroda ovdje misli da je milosevic taj koji je unistio SFRJ.
BackSeatDriver81
Posts: 63
Joined: 26/10/2006 23:54

#134

Post by BackSeatDriver81 »

Ljubitelj Zabara wrote:
U Makedoniji je autoput samo do Velesa. Ne ide do Đevđelije.
Brate jesi siguran? 100 %?
Vidim nema te 2 sata, pa si verovatno proverio.
Samo ako te ne mrzi pogledaj jos jednom... bicu ja ovde do 2.
.
.
.
.
:D

Kako će me biti 2 sata kada surfujem 3-4 sata a onda 2 sata nema konekcije.

Mislio sam da je SBB ozbiljnija firma.
emac
Posts: 237
Joined: 28/09/2004 22:02

#135

Post by emac »

SaTurista wrote:
Max.Cherry wrote:neko rece da nije problem u beogradu... u pravu je. nije samo beograd problem, problem je citava srbija. niko nikome ne moze nametnuti sta ce voljeti, kakve percepcije stvarnosti ce mu biti, i dokle njegova tolerancija moze sezati. ali, cinjenica je, da je svo zlo pocinjeno na tlu bivse zajednicke drzave zamisljeno, orksestrirano i provodjeno iz beograda. cinjenica je da je rat, agresija na nasu zemlja potekla iz tog grada. fakt je i da jedan od najvecih zlocinaca na svijetu zivi u beogradu, potpuno normalno. ako neko moze cak staviti i na stranu sve te cinjenice (ja licno ne mogu i necu i molim dragog Boga da mi nikad ne dadne da to ucinim), onda ostaju ove post-ratne stvari koje mozemo smatrati nastavkom agresije na nasu zemlju. to je najezda i poplava primitivnih pravaca u umjetnosti, posebno muzici u filmu, to sto nam cure misle da, ako ne obuju spicaste cizme, onda nisu zentsvene (utjecaj TV stanica porijeklom iz bg), to sto nam firme grcaju u problemima i pokusavaju svoje kvalitetne i hvale vrijedne probleme nekako predstaviti domacim potrosacima koji su ipak nedovoljno pametni da shvate da piju sokove, jedu kekse, brisu guzice, sve proizvodima iz bg, odnosno srbije, koji su vrlo upitnog kvaliteta.

eto. volite koga hocete. budite pacifisti. svo zlo pocinje kada neko postane prekomjerno dobar.

Svako ima licno pravo da misli sta hoce, kao i ti. Ali samo jedan, mali podatak govori da se Srbija i Beograd nisu otcjepljivali od jedne, multinacionalne i multietnicke drzave kakva je bila SFRJ. Samo jednom da dodjes u taj "zli" Beograd, promijenio/la bi misljenje.
Saturista kad taj isti Beograd popusti BiH i skine rs sa svoje sise onda niko nece imati problem sa Beogradom!
A sto se raspada tice nije bilo niti ce biti jugoslovenskijeg grada od Sarajeva
Last edited by emac on 28/10/2006 00:19, edited 1 time in total.
BackSeatDriver81
Posts: 63
Joined: 26/10/2006 23:54

#136

Post by BackSeatDriver81 »

danas wrote:
SaTurista wrote: Svako ima licno pravo da misli sta hoce, kao i ti. Ali samo jedan, mali podatak govori da se Srbija i Beograd nisu otcjepljivali od jedne, multinacionalne i multietnicke drzave kakva je bila SFRJ. Samo jednom da dodjes u taj "zli" Beograd, promijenio/la bi misljenje.
to je diskutabilno. vecina naroda ovdje misli da je milosevic taj koji je unistio SFRJ.
Da i pri tome da je jedini on uništio a da su ostali bili samo puki posmatrači.

Ko kaže da nije bilo ispiranja mozga i van Srbije laže!
BackSeatDriver81
Posts: 63
Joined: 26/10/2006 23:54

#137

Post by BackSeatDriver81 »

emac wrote:
SaTurista wrote:
Max.Cherry wrote:neko rece da nije problem u beogradu... u pravu je. nije samo beograd problem, problem je citava srbija. niko nikome ne moze nametnuti sta ce voljeti, kakve percepcije stvarnosti ce mu biti, i dokle njegova tolerancija moze sezati. ali, cinjenica je, da je svo zlo pocinjeno na tlu bivse zajednicke drzave zamisljeno, orksestrirano i provodjeno iz beograda. cinjenica je da je rat, agresija na nasu zemlja potekla iz tog grada. fakt je i da jedan od najvecih zlocinaca na svijetu zivi u beogradu, potpuno normalno. ako neko moze cak staviti i na stranu sve te cinjenice (ja licno ne mogu i necu i molim dragog Boga da mi nikad ne dadne da to ucinim), onda ostaju ove post-ratne stvari koje mozemo smatrati nastavkom agresije na nasu zemlju. to je najezda i poplava primitivnih pravaca u umjetnosti, posebno muzici u filmu, to sto nam cure misle da, ako ne obuju spicaste cizme, onda nisu zentsvene (utjecaj TV stanica porijeklom iz bg), to sto nam firme grcaju u problemima i pokusavaju svoje kvalitetne i hvale vrijedne probleme nekako predstaviti domacim potrosacima koji su ipak nedovoljno pametni da shvate da piju sokove, jedu kekse, brisu guzice, sve proizvodima iz bg, odnosno srbije, koji su vrlo upitnog kvaliteta.

eto. volite koga hocete. budite pacifisti. svo zlo pocinje kada neko postane prekomjerno dobar.

Svako ima licno pravo da misli sta hoce, kao i ti. Ali samo jedan, mali podatak govori da se Srbija i Beograd nisu otcjepljivali od jedne, multinacionalne i multietnicke drzave kakva je bila SFRJ. Samo jednom da dodjes u taj "zli" Beograd, promijenio/la bi misljenje.
Saturista kad taj isti Beograd popusti BiH i skine rs sa svoje sise onda niko nece imati problem sa Beogradom

Šta tebi smeta što je RS na njihovoj sisi. Da možda Sarajevo ne želi da im ponudi njihovu? Ne bih baš rekao! Sarajevo želi nešto drugo mada bi bilo bolje da malo sredi svoje dvorište.
zzzzz
Posts: 2053
Joined: 27/05/2004 22:30

#138

Post by zzzzz »

BackSeatDriver81 wrote:
danas wrote:
SaTurista wrote: Svako ima licno pravo da misli sta hoce, kao i ti. Ali samo jedan, mali podatak govori da se Srbija i Beograd nisu otcjepljivali od jedne, multinacionalne i multietnicke drzave kakva je bila SFRJ. Samo jednom da dodjes u taj "zli" Beograd, promijenio/la bi misljenje.
to je diskutabilno. vecina naroda ovdje misli da je milosevic taj koji je unistio SFRJ.
Da i pri tome da je jedini on uništio a da su ostali bili samo puki posmatrači.

Ko kaže da nije bilo ispiranja mozga i van Srbije laže!
Pa valjda je logicno da onaj koji rusi ustav jedne zemlje, snosi krivicu i za njen nestanak (nije da mi je zao, vec istine radi)
Ljubitelj Zabara
Posts: 721
Joined: 24/10/2006 01:54
Location: selendra

#139

Post by Ljubitelj Zabara »

Kako će me biti 2 sata kada surfujem 3-4 sata a onda 2 sata nema konekcije.
Ok, kada budes imao konekciju ti proveri. Taj podatak mi je veoma vazan.
Tvrdim da auto-put ide kroz celu Srbiju ( ne samo do Nisa ), i celu Makedoniju. :D
emac
Posts: 237
Joined: 28/09/2004 22:02

#140

Post by emac »

Ne znam ko je koga molio da se trolejbus poveze sa Istocnim Sarajevom, predi granicu na dobrinji pa ces ubrzo vidjet svu razliku...
Smeta mi zato sto se iz Beograda upravlja Srbima u Bosni i sto se postojanjem RS kaljaju sve zrtve koje je Bosna podnijela.
Ako i dalje ne kapiras o cemu pricam pogledaj kasetu sa Skorpionima
Ne znam ko je koga molio da se trolejbus poveze sa Istocnim Sarajevom, predi granicu na dobrinji pa ces ubrzo vidjet svu razliku...
BackSeatDriver81
Posts: 63
Joined: 26/10/2006 23:54

#141

Post by BackSeatDriver81 »

Ljubitelj Zabara wrote:
Kako će me biti 2 sata kada surfujem 3-4 sata a onda 2 sata nema konekcije.
Ok, kada budes imao konekciju ti proveri. Taj podatak mi je veoma vazan.
Tvrdim da auto-put ide kroz celu Srbiju ( ne samo do Nisa ), i celu Makedoniju. :D
Zašto onda svaki dan na "javnom medijskom servisu evropske Srbije"(kako tepaju RTS-u) prilikom izvještavanja o stanju na putevima govore o izgradnji dionica na autoputu do makedonske granice. Možda je polu autoput kao onaj od Subotice do Sombora ali ne vjerujem da je završen baš kao i prethodno pomenuta dionica.
User avatar
pape
Posts: 6833
Joined: 21/08/2003 00:00
Location: Od jedne zene te boli jedna glava, ... od dvije zene, dvije glave.

#142

Post by pape »

SaTurista wrote: Svako ima licno pravo da misli sta hoce, kao i ti. Ali samo jedan, mali podatak govori da se Srbija i Beograd nisu otcjepljivali od jedne, multinacionalne i multietnicke drzave kakva je bila SFRJ. Samo jednom da dodjes u taj "zli" Beograd, promijenio/la bi misljenje.
:D A znaci, .... to bi trebao biti razlog sto smo dobili po par stotina granata / po glavi coveka, ... :roll: ... puno kenjas bre, ... :D
SaTurista
Posts: 21
Joined: 19/07/2006 13:21

#143

Post by SaTurista »

danas wrote:
SaTurista wrote: Svako ima licno pravo da misli sta hoce, kao i ti. Ali samo jedan, mali podatak govori da se Srbija i Beograd nisu otcjepljivali od jedne, multinacionalne i multietnicke drzave kakva je bila SFRJ. Samo jednom da dodjes u taj "zli" Beograd, promijenio/la bi misljenje.
to je diskutabilno. vecina naroda ovdje misli da je milosevic taj koji je unistio SFRJ.
Kao sto rekoh, svako ima pravo na svoje misljenje. Ali isto tako sam rekao da su svi narodi bivse SFRJ, na nasu zalost, htjeli da ostvare svoje vjekovne snove ili zelje, pa je i taj Milosevic htio, pored svoje licne zelje za vlascu, da nesto uradi i za svoj narod. Po meni, katastrofalno u svakom pogledu (ne samo za svoj narod), ali vjerovatno nije znao za bolje, sto je Srbiju i dovelo dotle dokle je i dovelo. Ali to nije ni tema, nego Beograd. Beograd, kao i ljudi (koji i cine jedan grad) u njemu su nesto nesto, sasvim drugo. Jedna posjeta, vjerujem, promjenila bi misljenje vecine ljudi iz BIH. Na zalost, mnogi, u startu, odbijaju tu mogucnost.
User avatar
danas
Posts: 18796
Joined: 11/03/2005 19:40
Location: 10th circle...

#144

Post by danas »

BackSeatDriver81 wrote:
danas wrote: a tek kad odes u vojvodinu :D tamo sve pendzeri :D sokaci :D dzade :D :lol: :lol: :lol:

sokaci da ali vala nisam čuo nikoga da kaže džada.
Taj tek govor treba čuti. Meni nije loš! Mada razvlače više nego Beeograđaani. Onako simpa je!
pa jesi li se obviko gore :D kako je -- jesu li te prihvatili :D jel' im sega tvoj naglasak :D

:-) :-) :-) :-)
BackSeatDriver81
Posts: 63
Joined: 26/10/2006 23:54

#145

Post by BackSeatDriver81 »

emac wrote:Ne znam ko je koga molio da se trolejbus poveze sa Istocnim Sarajevom, predi granicu na dobrinji pa ces ubrzo vidjet svu razliku...
Smeta mi zato sto se iz Beograda upravlja Srbima u Bosni i sto se postojanjem RS kaljaju sve zrtve koje je Bosna podnijela.
Ako i dalje ne kapiras o cemu pricam pogledaj kasetu sa Skorpionima
Ne znam ko je koga molio da se trolejbus poveze sa Istocnim Sarajevom, predi granicu na dobrinji pa ces ubrzo vidjet svu razliku...
I meni smeta želja "multi- kulti"Sarajeva(pod znacima navoda jer je to realnost Sarajeva, ako je neka sredina multinacionalna ne treba se to stalno naglašavati dok se u Sarajevu stalno naglašava jer realnost je drugačija) da upravlja Srbima u BiH i da kontroliše i Banja Luku i Mostar i ta neka želja za dominacijom i izvlačenje na Beograd i Zagreb.

To meni zaista smeta.

Ne sviđa ti se to "upravljanje iz Beograda" a sa druge strane oni anamo u RS-u su četnici a u Ercgovini su ustaše. Ma nabaviću onaj tekst koji sam obećao. Negdje sam ga vidio na b92 forumu.
Last edited by BackSeatDriver81 on 28/10/2006 00:39, edited 1 time in total.
Ljubitelj Zabara
Posts: 721
Joined: 24/10/2006 01:54
Location: selendra

#146

Post by Ljubitelj Zabara »

Vozac, auto - put Bratstva i Jedinstva ide do grcke granice.
evo ti link... ( na slovenackom je :D )
http://sl.wikipedia.org/wiki/Avtocesta_ ... n_enotnost
.
.
.
:D
Da se ne mucis.
BackSeatDriver81
Posts: 63
Joined: 26/10/2006 23:54

#147

Post by BackSeatDriver81 »

danas wrote:
BackSeatDriver81 wrote:
danas wrote: a tek kad odes u vojvodinu :D tamo sve pendzeri :D sokaci :D dzade :D :lol: :lol: :lol:

sokaci da ali vala nisam čuo nikoga da kaže džada.
Taj tek govor treba čuti. Meni nije loš! Mada razvlače više nego Beeograđaani. Onako simpa je!
pa jesi li se obviko gore :D kako je -- jesu li te prihvatili :D jel' im sega tvoj naglasak :D

:-) :-) :-) :-)
Kažu naglasak mi je pravo simpatičan. Ja inače nemam tipični hercegovački naglasak jer su neki drugi jezici uticali na moj naglasak. Još uvijek koristim ijekavicu/jekavicu nekako se ne mogu prešaltati tek tako na ekavicu. Treba dosta vremena da prođe. Inače su me super prihvatili. U Banatu su ljudi divni.
Last edited by BackSeatDriver81 on 28/10/2006 00:34, edited 1 time in total.
zzzzz
Posts: 2053
Joined: 27/05/2004 22:30

#148

Post by zzzzz »

Ako bi koji grad trebalo posjetiti onda je to Novi Sad, tamo imamo ubjedljivo najvise bivsih sugradjana.
User avatar
danas
Posts: 18796
Joined: 11/03/2005 19:40
Location: 10th circle...

#149

Post by danas »

BackSeatDriver81 wrote:
danas wrote:
BackSeatDriver81 wrote:
sokaci da ali vala nisam čuo nikoga da kaže džada.
Taj tek govor treba čuti. Meni nije loš! Mada razvlače više nego Beeograđaani. Onako simpa je!
pa jesi li se obviko gore :D kako je -- jesu li te prihvatili :D jel' im sega tvoj naglasak :D

:-) :-) :-) :-)
Kažu naglasak mi je pravo simpatičan. Ja inače nemam tipični hercegovački naglasak jer su neki drugi jezici uticali na moj naglasak. Još uvijek koristim ijekavicu/jekavicu nekako se ne mogu prešaltati tek tako na ekavicu. Treba dosta vremena da prođe.
ne brinem se -- uklopices se ti :D vidim trudis se :D
emac
Posts: 237
Joined: 28/09/2004 22:02

#150

Post by emac »

SaTurista wrote:
danas wrote:
SaTurista wrote: Svako ima licno pravo da misli sta hoce, kao i ti. Ali samo jedan, mali podatak govori da se Srbija i Beograd nisu otcjepljivali od jedne, multinacionalne i multietnicke drzave kakva je bila SFRJ. Samo jednom da dodjes u taj "zli" Beograd, promijenio/la bi misljenje.
to je diskutabilno. vecina naroda ovdje misli da je milosevic taj koji je unistio SFRJ.
Kao sto rekoh, svako ima pravo na svoje misljenje. Ali isto tako sam rekao da su svi narodi bivse SFRJ, na nasu zalost, htjeli da ostvare svoje vjekovne snove ili zelje, pa je i taj Milosevic htio, pored svoje licne zelje za vlascu, da nesto uradi i za svoj narod. Po meni, katastrofalno u svakom pogledu (ne samo za svoj narod), ali vjerovatno nije znao za bolje, sto je Srbiju i dovelo dotle dokle je i dovelo. Ali to nije ni tema, nego Beograd. Beograd, kao i ljudi (koji i cine jedan grad) u njemu su nesto nesto, sasvim drugo. Jedna posjeta, vjerujem, promjenila bi misljenje vecine ljudi iz BIH. Na zalost, mnogi, u startu, odbijaju tu mogucnost.
Nemozes shvati kakve stvari je Bosnjak ili Musliman iz ex yu pretrpio i trpi... Ali da ti realno kazem ne postoji problem oko tih putovanja, ide raja sasvim dovoljno
Locked