Ovako se brani pravda...

Rasprave na razne teme... Ako ne znate gdje poslati poruku, pošaljite je ovdje.

Moderators: Benq, O'zone

hool
Posts: 343
Joined: 31/07/2006 13:40

#26

Post by hool »

danas wrote:
Svemirski_Jebach wrote: nego samo pokazujem kako ljudi reaguju na jednom tako poznatom univerzitetu...
i koju smo mi pouku trebali izvuci iz ovih snimaka?
ovo je po tebi nesto pozitivno ili negativno?
nisam ironicna, nemoj me tako shvatiti -- samo pitam sta ti mislis da je vrijedno u ovome i sta bismo mi trebali nauciti iz ovog primjera?
Da trebamo skupiti muda i otici na neko mjesto gdje se CETNICI skupljaju i posutati ih :x
User avatar
danas
Posts: 18796
Joined: 11/03/2005 19:40
Location: 10th circle...

#27

Post by danas »

hool wrote:
danas wrote:
Svemirski_Jebach wrote: nego samo pokazujem kako ljudi reaguju na jednom tako poznatom univerzitetu...
i koju smo mi pouku trebali izvuci iz ovih snimaka?
ovo je po tebi nesto pozitivno ili negativno?
nisam ironicna, nemoj me tako shvatiti -- samo pitam sta ti mislis da je vrijedno u ovome i sta bismo mi trebali nauciti iz ovog primjera?
Da trebamo skupiti muda i otici na neko mjesto gdje se CETNICI skupljaju i posutati ih :x
pa sad... jarane... kad ja to kazem, odma skoce da mi kazu kako je lako meni iz amerike srat, a kako ljudi u bosni moraju zivjet skupa i tolerisat se i kako je mir najvazniji i eto..... sad sam malo zbunjeTa... ovom nemiroljubivom atmosferom... ja mislila, mir prije svega, i to onaj dejtonski mir -- mir, mir niko nije kriv... sad fakat moram da se ono malo presaberem... od ovih nasilnickih poziva... :shock: :shock: :shock:
vatra i voda
Posts: 255
Joined: 21/09/2006 22:46

#28

Post by vatra i voda »

danas wrote:
Svemirski_Jebach wrote: nego samo pokazujem kako ljudi reaguju na jednom tako poznatom univerzitetu...
i koju smo mi pouku trebali izvuci iz ovih snimaka?
ovo je po tebi nesto pozitivno ili negativno?
nisam ironicna, nemoj me tako shvatiti -- samo pitam sta ti mislis da je vrijedno u ovome i sta bismo mi trebali nauciti iz ovog primjera?
Puno toga , za pocetak stati na zapadnu granicu i zaustiviti priliv Srba iz Hrvatske a one koji su tu lijepo vratiti svojim kucama u Krajinu .Ni Mexikanci koji ulaze ilegalno u Ameriku ne dobiju americki pasos i pravo da stanuju u americkim kucama i da kroje zemlju po svom .Krajinski Srbi iz Knina i sa Korduna , Banije i Like se ugnjezdili u Banja Luci u bosnajckim kucama kao da su tu hiljadu godina i jos upravljaju ovom zemljom i zahtijavaju ovo i ono.Izmedju ostalog traze i referundum .Srbin iz Knina u Bosni trazi referendum da se Bosna pripoji Srbiji.Ima li kraja tim izivljavanjima nad Bosnom. Zatim treba stati na istocnu granicu i sprijeciti ulazak Kineza i Moladavki i Rumunjki koje nam "prijateljski" nastrojena propusta i salje Srbija.Zatim da odemo na sjevrnu granicu i zaustivimo sverc preko rijeke Save .Zatim da odemo na juznu granicu da zaustavimo robu na koju ugrozeni Ivo Miro Jovic i njegov kompa @Tomislav ne palcaju carinu i ine pristojbe . Svasta se moze nauciti iz ovog primjera :-)
hool
Posts: 343
Joined: 31/07/2006 13:40

#29

Post by hool »

vatra i voda wrote:
danas wrote:
Svemirski_Jebach wrote: nego samo pokazujem kako ljudi reaguju na jednom tako poznatom univerzitetu...
i koju smo mi pouku trebali izvuci iz ovih snimaka?
ovo je po tebi nesto pozitivno ili negativno?
nisam ironicna, nemoj me tako shvatiti -- samo pitam sta ti mislis da je vrijedno u ovome i sta bismo mi trebali nauciti iz ovog primjera?
Puno toga , za pocetak stati na zapadnu granicu i zaustiviti priliv Srba iz Hrvatske a one koji su tu lijepo vratiti svojim kucama u Krajinu .Ni Mexikanci koji ulaze ilegalno u Ameriku ne dobiju americki pasos i pravo da stanuju u americkim kucama i da kroje zemlju po svom .Krajinski Srbi iz Knina i sa Korduna , Banije i Like se ugnjezdili u Banja Luci u bosnajckim kucama kao da su tu hiljadu godina i jos upravljaju ovom zemljom i zahtijavaju ovo i ono.Izmedju ostalog traze i referundum .Srbin iz Knina u Bosni trazi referendum da se Bosna pripoji Srbiji.Ima li kraja tim izivljavanjima nad Bosnom. Zatim treba stati na istocnu granicu i sprijeciti ulazak Kineza i Moladavki i Rumunjki koje nam "prijateljski" nastrojena propusta i salje Srbija.Zatim da odemo na sjevrnu granicu i zaustivimo sverc preko rijeke Save .Zatim da odemo na juznu granicu da zaustavimo robu na koju ugrozeni Ivo Miro Jovic i njegov kompa @Tomislav ne palcaju carinu i ine pristojbe . Svasta se moze nauciti iz ovog primjera :-)
Slazem se 8-)
Samo pusti MOLDAVKE neka ulaze u BiH, nece nam one nista :D
vatra i voda
Posts: 255
Joined: 21/09/2006 22:46

#30

Post by vatra i voda »

hool wrote:
vatra i voda wrote:
danas wrote: i koju smo mi pouku trebali izvuci iz ovih snimaka?
ovo je po tebi nesto pozitivno ili negativno?
nisam ironicna, nemoj me tako shvatiti -- samo pitam sta ti mislis da je vrijedno u ovome i sta bismo mi trebali nauciti iz ovog primjera?
Puno toga , za pocetak stati na zapadnu granicu i zaustiviti priliv Srba iz Hrvatske a one koji su tu lijepo vratiti svojim kucama u Krajinu .Ni Mexikanci koji ulaze ilegalno u Ameriku ne dobiju americki pasos i pravo da stanuju u americkim kucama i da kroje zemlju po svom .Krajinski Srbi iz Knina i sa Korduna , Banije i Like se ugnjezdili u Banja Luci u bosnajckim kucama kao da su tu hiljadu godina i jos upravljaju ovom zemljom i zahtijavaju ovo i ono.Izmedju ostalog traze i referundum .Srbin iz Knina u Bosni trazi referendum da se Bosna pripoji Srbiji.Ima li kraja tim izivljavanjima nad Bosnom. Zatim treba stati na istocnu granicu i sprijeciti ulazak Kineza i Moladavki i Rumunjki koje nam "prijateljski" nastrojena propusta i salje Srbija.Zatim da odemo na sjevrnu granicu i zaustivimo sverc preko rijeke Save .Zatim da odemo na juznu granicu da zaustavimo robu na koju ugrozeni Ivo Miro Jovic i njegov kompa @Tomislav ne palcaju carinu i ine pristojbe . Svasta se moze nauciti iz ovog primjera :-)
Slazem se 8-)
Samo pusti MOLDAVKE neka ulaze u BiH, nece nam one nista :D
Nece tebi , ali bosankama mogu ugroziti brak :-) ```A kada padne mrak , ugrozicu ti brak ~~
specijalni slucaj
Posts: 68
Joined: 08/07/2006 11:48

#31

Post by specijalni slucaj »

Ne kointam, sta ovi protestvuju? Zato sto im se neda da ileglano ulaze u Ameriku? :?
hool
Posts: 343
Joined: 31/07/2006 13:40

#32

Post by hool »

vatra i voda wrote:
hool wrote:
vatra i voda wrote: Puno toga , za pocetak stati na zapadnu granicu i zaustiviti priliv Srba iz Hrvatske a one koji su tu lijepo vratiti svojim kucama u Krajinu .Ni Mexikanci koji ulaze ilegalno u Ameriku ne dobiju americki pasos i pravo da stanuju u americkim kucama i da kroje zemlju po svom .Krajinski Srbi iz Knina i sa Korduna , Banije i Like se ugnjezdili u Banja Luci u bosnajckim kucama kao da su tu hiljadu godina i jos upravljaju ovom zemljom i zahtijavaju ovo i ono.Izmedju ostalog traze i referundum .Srbin iz Knina u Bosni trazi referendum da se Bosna pripoji Srbiji.Ima li kraja tim izivljavanjima nad Bosnom. Zatim treba stati na istocnu granicu i sprijeciti ulazak Kineza i Moladavki i Rumunjki koje nam "prijateljski" nastrojena propusta i salje Srbija.Zatim da odemo na sjevrnu granicu i zaustivimo sverc preko rijeke Save .Zatim da odemo na juznu granicu da zaustavimo robu na koju ugrozeni Ivo Miro Jovic i njegov kompa @Tomislav ne palcaju carinu i ine pristojbe . Svasta se moze nauciti iz ovog primjera :-)
Slazem se 8-)
Samo pusti MOLDAVKE neka ulaze u BiH, nece nam one nista :D
Nece tebi , ali bosankama mogu ugroziti brak :-) ```A kada padne mrak , ugrozicu ti brak ~~
Ma nece one, fine su ti Moldavke, dusu dale za ozeniti :D
vatra i voda
Posts: 255
Joined: 21/09/2006 22:46

#33

Post by vatra i voda »

specijalni slucaj wrote:Ne kointam, sta ovi protestvuju? Zato sto im se neda da ileglano ulaze u Ameriku? :?
Zato sto rade na crno .Ne placaju porez.S druge strane male gazde koje ih zaposljavaju ne placaju za njih osiguranje , niti bilo kakve druge dazbine .
S trece strane voze auta a nemaju osiguranje .U slucaju udesa ko ce platiti stetu , za auto ili za mrtvog covjeka. S cetvrte strane smanjuju broj radnih mjesta.S pete strane oni su jeftina radna snaga i tako snizuju drugim ljudima satnicu.Oni su nelojalna konkurencija.Peto , na njima se bogate mahom republikanci.sest u Americi ima hispaneza 40 miliona a 15 milona ih boravi ilegalno. Sedmo , ljudi koji su ovdje dosli i zive legalno ostaju bez posla zato sto im neko ko je jeftiniji uzima radno mjesto .I ono najvaznije i odgovor na tvoje pitanje .Ne radi se tu o nikakvoj mrznji ,( mada ima i toga ) jednostavno krsi se zakon .A kad se krsi zakon na ovome pocece se krsiti i na drugim mjestima .
Svemirski_Jebach
Posts: 3929
Joined: 13/08/2003 00:00
Location: Tel Aviv

#34

Post by Svemirski_Jebach »

joj odoste vi predaleko...

ja sam mislio ono vise politicki..ma hajde, nema veze. Jebaji ga...

ko ce se sad objasnjavat.
User avatar
PipiDugaDevetka
Posts: 19071
Joined: 25/12/2003 00:00
Location: Živim u nadi RBiH, druge adrese nemam. Uostalom, mislim da genocidne Kartagene treba demontirati.

#35

Post by PipiDugaDevetka »

Svemirski_Jebach wrote:to da ustanemo protiv onih koji nas zajebavaju vec dugo...kada dodje neki seronja da drzi govore da mu odnesemo govornicu :-D npr...
Ovo mi se sviđa...ili...Šampitu na lice priflasteriti!
User avatar
pitt
Posts: 27093
Joined: 03/12/2002 00:00
Location: Steelers Nation

#36

Post by pitt »

E moj svemirko.......amerika je to....cafirska posla :D:D Kome je jos do takve demokratije i slobode govora :-) :D :D
tempora
Posts: 2798
Joined: 03/07/2002 00:00

#37 Re: Ovako se brani pravda...

Post by tempora »

EI Presidente wrote:
seljak_cojek wrote:
array wrote: Sa jednom "malom" razlikom:

Njihovi preci su došli u USA legalno a ovi iz Meksika ulaze ilegelno.
Znači legalno su se naselili na indijanskoj zemlji a zatim i istrijebili te iste indijance odnosno starosjedioce. Šta je dalo legalitet postupcima doseljenika?
Ne mozes to porediti jer su tada bila druga vremena. Indijanci nisu poznavali koncept privatne svojine, niti su imali sredjenu drzavu, granicu, granicnu policiju, ustav, pisani zakon, itd. To sto se zove "nation state" je koncept koji je u Ameriku donesen od strane Europljana. U nedostatku konkretne drzavne tvorevine sa vladom, pisanim zakonom i granicom, nemoguce je definisati ko je legalan a ko ilegalan. Danas su stvari drugacije pa smo u mogucnosti definisati legalan ili ilegalan boravak u necijoj drzavi.
E stvarno ti je argument! :? :oops:
EI Presidente
Posts: 765
Joined: 17/11/2004 21:24

#38 Re: Ovako se brani pravda...

Post by EI Presidente »

tempora wrote:
EI Presidente wrote:
seljak_cojek wrote: Znači legalno su se naselili na indijanskoj zemlji a zatim i istrijebili te iste indijance odnosno starosjedioce. Šta je dalo legalitet postupcima doseljenika?
Ne mozes to porediti jer su tada bila druga vremena. Indijanci nisu poznavali koncept privatne svojine, niti su imali sredjenu drzavu, granicu, granicnu policiju, ustav, pisani zakon, itd. To sto se zove "nation state" je koncept koji je u Ameriku donesen od strane Europljana. U nedostatku konkretne drzavne tvorevine sa vladom, pisanim zakonom i granicom, nemoguce je definisati ko je legalan a ko ilegalan. Danas su stvari drugacije pa smo u mogucnosti definisati legalan ili ilegalan boravak u necijoj drzavi.
E stvarno ti je argument! :? :oops:
Ne znam, po meni su ovo cinjenice. Glupost je porediti situaciju danas s necim sto se desilo veoma davno i drukcijim okolnostima.
Qwert
Posts: 1210
Joined: 30/05/2003 00:00
Location: "Gold on Blue"

#39

Post by Qwert »

Napala ih grupa studenata latino-americkog porijekla. :D Ovi sto vriste, nije zbog podrske, vec zbog kicka sto vide tucu. 8)
vatra i voda
Posts: 255
Joined: 21/09/2006 22:46

#40 Re: Ovako se brani pravda...

Post by vatra i voda »

EI Presidente wrote:
tempora wrote:
EI Presidente wrote: Ne mozes to porediti jer su tada bila druga vremena. Indijanci nisu poznavali koncept privatne svojine, niti su imali sredjenu drzavu, granicu, granicnu policiju, ustav, pisani zakon, itd. To sto se zove "nation state" je koncept koji je u Ameriku donesen od strane Europljana. U nedostatku konkretne drzavne tvorevine sa vladom, pisanim zakonom i granicom, nemoguce je definisati ko je legalan a ko ilegalan. Danas su stvari drugacije pa smo u mogucnosti definisati legalan ili ilegalan boravak u necijoj drzavi.
E stvarno ti je argument! :? :oops:
Ne znam, po meni su ovo cinjenice. Glupost je porediti situaciju danas s necim sto se desilo veoma davno i drukcijim okolnostima.
Ja zaista ponekad ne razumijem ljude .Tako pametni ljudi a spominju indjance i kauboje . @Tempora i ostali : " Da li se moze uci u Holandiju i Svicarsku i ....ilegalno , potraziti sebi posao , naci stan .....bez ikakvih dokumenata zemlje u koju si usao .I tako svaki dan dalazi po nekoliko hiljada ljudi .Moze ali krsis zakon .Ako udjes ilegalno iz Bosne u Svicarsku i ako te uhvati policija bices vracen u Bosnu.Zasto bi u Americi bilo drukcije. Kada bi se dozvolio ilegalan ulazak iz Mexica onda se moze dozvoliti ilegalan ulazak iz Kine i Indije i u Americi bi preko noci bilo 2 milijarde stanovnika .Ilegalno je protiv zakona .I meni je zao indijanaca ali to zaista nema nikakve veze sa ilegalinim ulaskom preko Rio Grande .
Post Reply