Ciganka/e

Rasprave na razne teme... Ako ne znate gdje poslati poruku, pošaljite je ovdje.

Moderators: Benq, O'zone

Ahmed.ibn.Fahalan
Posts: 312
Joined: 19/06/2004 00:32
Location: Sarajevo
Contact:

#51

Post by Ahmed.ibn.Fahalan »

E svasta sam ovdje procit`o i skont`o sam da ste svi valjda iz dijaspore pa tako i rezonujete. Ja zivim na Grbavici koja je puna cigana i sandzaklija dilera..i kad ja otvaram vrata i vidim nekog da prosi ne ustrucavam se da ih posaljem u pic.. maternu. :x
Nemojte me pogresno shvatit ja sam se u ratu druzio s ciganima jer sam
zivio na Gorici i nisu oni uopste losi..il` glupi. Problem je u ciganima sa Kosova, Bugarske, Rumunije, Makedonije..i sam Bog zna odakle sve nisu dosli..i to samo sa jednim ciljem..da se nakradu po Sarajevu i da produze dalje za Italiju i Njemacku. Svaki dan napadaju djecu od po 12-13 godina i otimaju im mobitele..svi su se navukli na neku od droga..provaljuju ljudima u stanove..a nasa murija isto retardirana :-)
Zato ta prica gdje te oni fino zamole za pare a ti im ih onda fino das..to vjerovatno pije vode u Svedskoj il` Norveskoj..al ovdje se stvari pretvaraju u crnacke limunade iz onih filmova o Bronxu i Harlemu..i iz dana u dan je sve gore :roll:
kijametdedo
Posts: 284
Joined: 25/10/2003 00:00
Location: Sarajevo

#52

Post by kijametdedo »

nista kume, ti iduci put kad ti neko pokuca na vrata odmah pucaj kroz vrata, nemoj se ni muciti oko otvaranja... :D

kill'em all, let god sort'em out!!! :lol:
Engram
Posts: 528
Joined: 16/03/2004 22:18
Location: Šeher Sarajevo
Contact:

#53

Post by Engram »

osjecam potrebu da intervenisem..dedo..insistiram na objektivnosti

ispravno je...
kill them all, god ll separate them...


:evil:


pozdravljam ideju "kroz vrata" i nadovezujem se sa prijedlogom kroz spijunku...ono u dva oka...:D
bosniaque
Posts: 1008
Joined: 16/04/2004 01:04
Location: CH

#54

Post by bosniaque »

ja im nedam nist sto ih mi vise podrzavamo njih ce vise biti u bosni, oni su dio organiziranog kriminala i nisu vrijedni sadake! :zzzz:
DonDavudes
Posts: 814
Joined: 09/12/2003 00:00
Location: sarajevo

#55

Post by DonDavudes »

ja malim Romima kada prose (obicno me napadnu u kafani) dam lovu samo ako otpjevaju neku njihovu pjesmu :D

bude nekad pravo zabavno. kad se njih trijica zagrle (svi skupa nemaju 10 god) i pocnu pjevati. cirkus :D
User avatar
Soul_Sista
Posts: 3751
Joined: 29/01/2003 00:00
Location: anybody seen my baby?

#56

Post by Soul_Sista »

DonDavudes wrote:ja malim Romima kada prose (obicno me napadnu u kafani) dam lovu samo ako otpjevaju neku njihovu pjesmu :D

bude nekad pravo zabavno. kad se njih trijica zagrle (svi skupa nemaju 10 god) i pocnu pjevati. cirkus :D
:lol: :lol: :lol:

Napokon misljenja drugih u vezi teme a ne analize moje psihe... :roll:

Don, i ja cu da pocnem kao ti, pare za pjesmice... :D

:P
User avatar
Skyfox
Posts: 7489
Joined: 27/09/2003 00:00
Location: Selo Strumfova

#57

Post by Skyfox »

Nikad necu zaboravit kad sam se 95. nakon reintegracije vratio u potpuno opuhan stan na Grbavici. Nije proslo ni 5 minuta neko kuca, otvorim, kad ono ciganka sa dvije bebe u narucju. Trazi bilo sta samo da utopli djecu. Ja se okrenem oko sebe, goli zidovi, ali u jednom cosku sam skuzio neki pleteni sal. Podignem ga, prljav, poderan. Kaze ona nema veze. Dam ga i zatvorim vrata. Odjednom se sjetim, da je taj sal isplela moja baka i da mi je to bila jedina uspomena na nju. Zadnje sto je napravila. Jebiga, meni nije bilo toliko zima.
AhMeT
Posts: 189
Joined: 23/02/2004 00:00

#58

Post by AhMeT »

ja kad sam u BiH uvjek dam cigancetu koju markicu.Al jedna stvar mi nije jasna:kako to da cigani voze najnovije mercedese,bmw, audi.,luksuzne kampkucice.zar se nako auto od skoro 100000 eura moze samo od prosnje kupiti.Krivo mi je isto sto cige svoju djecu sakate da bi ta djeca mogla da prose jer znaju da ce se ljudi sazaliti pa dati iako znaju da su ta djeca namjerno osakacena,jer se boje kletve,bar ja tako mislim.
User avatar
Fair Life
Posts: 14219
Joined: 02/03/2004 00:00

#59 Re: Ciganka/e

Post by Fair Life »

Soul_Sista wrote: da li vam se ikad desilo da vam ko dodze na vrata i moli vas za pare, hranu, sadaku i kako ste ili mislite da ce te reagovati???

..no kako reagujete u ovakvim situacijama... :roll:
Budi sretna dok od tebe traze, a ti mozes da im pruzis trazeno. Svejedno bila to Romkinja ili neko drugi - davaj. Sutra se mogu uloge promijeniti, vjeruj mi.

Nikad ne dovodi u sumnju ispravnost davanja.

Ja se sjecam vremena kad su mi oci bili kao fildzani kad vidim samo mrvu kruha ili puza kako se penje uz drvo.

Nikad nisam odbio nekoga ko mi se obratio za materijalnu pomoc, za savjet ... za bilo sta drugo ako je bilo u granicama mojih mogucnosti.
User avatar
Soul_Sista
Posts: 3751
Joined: 29/01/2003 00:00
Location: anybody seen my baby?

#60 Re: Ciganka/e

Post by Soul_Sista »

Fair Life wrote:
Soul_Sista wrote: da li vam se ikad desilo da vam ko dodze na vrata i moli vas za pare, hranu, sadaku i kako ste ili mislite da ce te reagovati???

..no kako reagujete u ovakvim situacijama... :roll:
Budi sretna dok od tebe traze, a ti mozes da im pruzis trazeno. Svejedno bila to Romkinja ili neko drugi - davaj. Sutra se mogu uloge promijeniti, vjeruj mi.

Nikad ne dovodi u sumnju ispravnost davanja.

Ja se sjecam vremena kad su mi oci bili kao fildzani kad vidim samo mrvu kruha ili puza kako se penje uz drvo.

Nikad nisam odbio nekoga ko mi se obratio za materijalnu pomoc, za savjet ... za bilo sta drugo ako je bilo u granicama mojih mogucnosti.
Zao mi je za ovo gore pod crnim slovima i upravo i ja tako nekako rezonujem jer covjek stvarno nikad ne zna sta ga ceka.. :roll:
Zato i jesam zapocela ovu temu, ne vidim sta je pogresno u tome podjeliti sa drugima nesto sto covjek dozivi i procitati reakcije, koje su ovde bile jako razlicite...da se razmisliti o ovome..
User avatar
CiCiban
Posts: 2075
Joined: 17/02/2002 00:00

#61

Post by CiCiban »

bio je onaj klosar na mostu skenderija.. sa stakama.. poslije pola sata se skloni i izvadi mobilni ????????
hogar
Posts: 24
Joined: 30/07/2002 00:00

#62

Post by hogar »

prebaci ga soul sisteru.
obozavam dijasporu koja se dichi svojom sadakom po forumima :)


DEDO, selam.
dugo se nismo culi. vidim, ziv si.
sve najbolje.
H.
User avatar
Soul_Sista
Posts: 3751
Joined: 29/01/2003 00:00
Location: anybody seen my baby?

#63

Post by Soul_Sista »

hogar wrote:prebaci ga soul sisteru.
obozavam dijasporu koja se dichi svojom sadakom po forumima :)


DEDO, selam.
dugo se nismo culi. vidim, ziv si.
sve najbolje.
H.

Sad ja trebam nesto da kazem, pa ce on da odgovori, pa ja opet i opet sve u krug..a nista veze sa temom nego ce on da misli kako je jos pametniji jer je stariji, jer sam ja dijaspora, jer me stavio u tu kategoriu, da se ja kao stidim svog jezika maternjeg...NAISAO SI NA POGRESNU OSOBU..GLATKO ODJEBI!
User avatar
Fair Life
Posts: 14219
Joined: 02/03/2004 00:00

#64

Post by Fair Life »

Soul Sister,

Ne obracaj paznju na zajedljivce. I sam sam bio u potrebi da pokucam na tudja vrata, pa mozda zbog toga razumijem, mada nikada nisam bio od onih stisnute sake.

Kad sam se napokon slobodan od cet. logora nasao u na neki nacin stranom svijetu (mada isto govorno podrucje) pricam ja jednom svom starom prijatelju sta i kako se sa mnom desavalo.
Nisam pricu ni zavrsio, kad od susjednog stola dize se meni nepoznat covjek pridje nasem, izvadi iz novcanika 100 DM i pruzi ih meni. Ja ostah otvorenih usta spreman da nesto protestujem, nesto upitam, negodujem i sl., ali ni rijeci nisam uspio prozboriti jer me je on preduhitrio: "Prema meni nemas nikakvih obaveza vracanja duga, niti je vazno ko sam ja. Ono sto bi meni vratio daj nekom drugom kome je potrebno."

I ja - dajem, dok god mogu. Ne jednom su me poznanici zbog toga nazvali budalom, ili jos iskrenije sa njihove strane - LUDIM, a ja opet svaki put kad nekome pomognem osjecam se sretnim.

Da se razumijemo: nisu to ni male pomoci, ali nisam ni jedini takav. Poznajem nekoliko ljudi koji su jednako ludi kao i ja.
Last edited by Fair Life on 20/06/2004 12:57, edited 1 time in total.
User avatar
CiCiban
Posts: 2075
Joined: 17/02/2002 00:00

#65

Post by CiCiban »

:):)
User avatar
Soul_Sista
Posts: 3751
Joined: 29/01/2003 00:00
Location: anybody seen my baby?

#66

Post by Soul_Sista »

[quote="Fair Life"]Soul Sister,

Ne obracaj paznju na zajedljivce. I sam sam bio u potrebi da pokucam na tudja vrata, pa mozda zbog toga razumijem, mada nikada nisam bio od onih stisnute sake.

Kad sam se napokon slobodan od cet. logora nasao u na neki nacin stranom svijetu (mada isto govorno podrucje) pricam ja jednom svom starom prijatelju sta i kako se sa mnom desavalo.
Nisam pricu ni zavrsio, kad od susjednog stola dize se meni nepoznat covjek pridje nasem, izvadi iz novcanika 100 DM i pruzi ih meni. Ja ostah otvorenih usta spreman da nesto protestujem, nesto upitam, negodujem i sl., ali ni rijeci nisam uspio prozboriti jer me je on preduhitrio: "Prema meni nemas nikakvih obaveza vracanja duga, niti je vazno ko sam ja. Ono sto bi meni vratio daj nekom drugom kome je potrebno."

I ja - dajem, dok god mogu. Ne jednom su me poznanici zbog toga nazvali budalom, ili jos iskrenije sa njihove strane - LUDIM, a ja opet svaki put kad nekome pomognem osjecam se sretnim.

Da se razumijemo: nisu to ni male pomoci, ali nisam ni jedini takav. Poznajem nekoliko ljudi koji su jednako ludi kao i ja.[/quote]

Dobra ti je ova zadnja :D ..pa evo upoznao si jos jednu tako ludu.. :) :)
User avatar
Babsy
Posts: 1294
Joined: 21/02/2002 00:00
Location: Sarajevo

#67

Post by Babsy »

Ja sam crnkina,... boja moje koze je crna, tj cokoladno smedja... i mene diskriminiraju,... zasto ne bi i ja druge?

Jbeni Bosanci i Hercegovci... koja su to gamad,... to sve Raid-om treba strat!

:D
kijametdedo
Posts: 284
Joined: 25/10/2003 00:00
Location: Sarajevo

#68

Post by kijametdedo »

jesil se to kvarcala oko moje, il je samo krema za samotamnjenje?

malo da raja iz Centrala primjeti... :D
BECHO
Posts: 2446
Joined: 03/02/2003 00:00
Location: Zürich, CH

#69

Post by BECHO »

Soul_Sista, samo ti radi ono sto ti srce kaze, pusti ti ove pametnjakovice ovdje! BOLJE DIJELIT NEGO PROSIT...

:)
User avatar
Fair Life
Posts: 14219
Joined: 02/03/2004 00:00

#70

Post by Fair Life »

seka wrote:
Babsy wrote:Mrzim cigose,...
Kineze i Cigane iz BiH,... poredat pa ko Hitler Jevreje... kratkim postupkom... :x
:x :x :x :x :x :x :x :x :x :x :x :x
Babsy ne mogu da vjerujem!?
Da je ona jedina koja tako misli ni pola muke.
totti
Posts: 18
Joined: 23/05/2004 20:56

#71

Post by totti »

Ma vi ste u Svedskoj najugrozeniji.Recite ako treba da vam mi posaljemo pomoc iz Bosne.Nemoj davati cigankama pare ,nego to skupljaj pa kad dodjete u Bosnu(Sarajevo) pa kad odete na bazene da slusate Koketa,moras biti glavna faca i da okrenes najvise tura.Ali vjeruj mi vise potrose raja odavde za vikend nego vi baustelci.nismo mi cicije.
RPM
Posts: 1048
Joined: 11/01/2004 00:00

#72

Post by RPM »

... ma samo podjebava, pustite je ... :lol: :lol:
totti
Posts: 18
Joined: 23/05/2004 20:56

#73

Post by totti »

Svi ste vi prodane duse kao onaj Zlatan Ibrahimovic
kijametdedo
Posts: 284
Joined: 25/10/2003 00:00
Location: Sarajevo

#74

Post by kijametdedo »

a Totti veze nema s fudbalom, nije Ibrahimovicu ni do stucni... :D
Jelaski_Jalijas
Posts: 43
Joined: 11/06/2004 16:25
Location: Jelah
Contact:

#75

Post by Jelaski_Jalijas »

eh oce para ko fol nema a pitaj bil pokupila sjeno za 20 maraka sine to bjezziii!!!!! eh necu ni ja vise raditi odo i ja prosit ejjaa mi furke!!
Post Reply