Da li biste napustili BiH?

Rasprave na razne teme... Ako ne znate gdje poslati poruku, pošaljite je ovdje.

Moderator: O'zone

Locked

Napustio bih BiH?

da, odmah!
331
68%
ne, nikako!
157
32%

Total votes: 488

madner

#1251 Re: Da li biste napustili BiH?

Post by madner »

Evo ako nadjes podatak koliko je love ostavljeno u Hrvatskoj od Bosanskog zivlja :D , ja cu ti naci podatak o prodaji patika marke nike :D
vox-populi

#1252 Re: Da li biste napustili BiH?

Post by vox-populi »

moze malo on topic?
madner

#1253 Re: Da li biste napustili BiH?

Post by madner »

vox-populi wrote:moze malo on topic?
Pa bitno je da utvrdimo ove pocetne osnove, rekao bi covjek da dijaspora zna bolje od mene kako je zivjeti ovdje. :D
black_moon

#1254 Re: Da li biste napustili BiH?

Post by black_moon »

bratan wrote:ja sam godinama bio protivnik odlaska iz BIH; uvijek smatrajući da ko je dovoljno sposoban i vrijedan, može i ovdje napraviti kakav takav život..
u zadnjih godinu dana, sve više razmišljam o odlasku, ne zbog finansijske situacije, nego prvenstveno zbog nekulture koja će nažalost uvijek biti dio kolektivnog mentaliteta i balkanskog "šmeka" . otišao bih zbog nepismenih ministara, kretena sa motorima koji turiraju Titovom, Dodika, Tihića, Lagumdzije,SDA biznismena, Zlatkovih asistenata, propalih studenata koji su sa mnom studirali i postali pomoćnici ministra, neljubazne tete na šalteru BH Telecoma, tibra zgrada koje na internetu još uvijek imaju 6 spratova ali na stupu je nekako izniklo 13, hercegovačkih lopova i biznismena, majorizacije, makadamske zaobilaznice na putu prema zenici za koju je neko dobio pare da napravi asfalt, mašinovođa koji štrajkuju jer nisu dobili regres a imaju primanja od 2000 KM mjesečno, ćiriličnih znakova na putu za koje moram objašnjavati strancima da su proizvod inata a ne potrebe, hodža, popova, mosta u mom rodnom gradu na kom se svaka 2 mjeseca uzimaju pare za rekonstrukciju rupa, lika na Bjelašnici koji izdaje snowboad za kog me je moj kolega Francuz pitao "zašto je ovaj gospodin ovako bezobrazno neljubazan"..

Hocu da zivim negdje i da u novinama na naslovnoj strani čitam koja je dozvoljena veličina paradajza, o Ministru koji je za državne pare kupio Tobblerone cokoladu, o ugroženoj vrsti koza na alpama..
:thumbup:
vox-populi

#1255 Re: Da li biste napustili BiH?

Post by vox-populi »

madner wrote:
vox-populi wrote:moze malo on topic?
Pa bitno je da utvrdimo ove pocetne osnove, rekao bi covjek da dijaspora zna bolje od mene kako je zivjeti ovdje. :D
Ima nas dijaspore koji smo dugo zivjeli dole. To sto trenutno zivim vani ne znaci da ne znam kako je to zivjeti dole. Da ne znam, ne bih ni komentarisao. A dje da znam, nista ne znam.
madner

#1256 Re: Da li biste napustili BiH?

Post by madner »

I za 80% populacije je problem kupiti patike i/ili otici na more?
vox-populi

#1257 Re: Da li biste napustili BiH?

Post by vox-populi »

madner wrote:I za 80% populacije je problem kupiti patike i/ili otici na more?
Pa gledaj, statistiku tacnu ne znam, ali hajde ovako, vecini JESTE problem, bar ja tako mislim. Ili ako nije problem, onda je sigurno veliki izdatak.
zateznistub

#1258 Re: Da li biste napustili BiH?

Post by zateznistub »

vox-populi wrote:
Pa gledaj, statistiku tacnu ne znam, ali hajde ovako, vecini JESTE problem, bar ja tako mislim. Ili ako nije problem, onda je sigurno veliki izdatak.
Ma đe je problem otici na more :-)
Je bo te, djeca mi placu da ih ovedem, ja ne znam kako
naja22

#1259 Re: Da li biste napustili BiH?

Post by naja22 »

vox-populi wrote:
Pusti tu statistiku, vjeruj mi vecina se lijepo oblaci !
open the pendzer

#1260 Re: Da li biste napustili BiH?

Post by open the pendzer »

naja22 wrote:
vox-populi wrote:
Pusti tu statistiku, vjeruj mi vecina se lijepo oblaci !
Mozda na potezu Bascarsija-Marin Dvor

Otidji malo po Bosni i Hercegovini prosetaj.

Recimo: http://www.facetv.ba/rubrika/tema-cd/28 ... vini-.html (slucajno je Senadov prilog, molim bez skretanja na tu temu)
Trebam te

#1261 Re: Da li biste napustili BiH?

Post by Trebam te »

madner wrote:Evo ako nadjes podatak koliko je love ostavljeno u Hrvatskoj od Bosanskog zivlja :D , ja cu ti naci podatak o prodaji patika marke nike :D
Od koga iz Bosne? :skoljka:

Da jeste do bosanske dijaspore. 8-)

Probudi se Madner, :dance:
Trebam te

#1262 Re: Da li biste napustili BiH?

Post by Trebam te »

vox-populi wrote:

Bas tako :dance: :thumbup: :bih:
IceBlond

#1263 Re: Da li biste napustili BiH?

Post by IceBlond »

naja22 wrote:
IceBlond wrote:uh,jos kako bih je napustila....ovog trena ,samo da mogu. ali ,radim na tome.
Razlozi ?

ako ih krenem nabrajati , potrajat ce do jutra .....reci cu samo ovo :ta lista je predugacka a lista razloga zbog kojig bih ostala u BiH ,je skoro pa prazna.inace , ja sam se vec jednom bila izvukla iz ovog pakla , ali sam se vratila......e , to je greska zbog koje ispastam i danas ali sta je tu je.........istu gresku necu dva puta ponoviti.

........ili kako gastarbajteri vole reci : Bosno moja divna mila , najljepsa si na svijetu.........sve dok te gledam iz Hamburga,Frankfurta,Berlina :thumbup:
IceBlond

#1264 Re: Da li biste napustili BiH?

Post by IceBlond »

cucamonga wrote:na skeli su mnogi odgojili familije iskolovali djecu i napravili kuce - samo nasem umisljenom bosancerosu je to ponizavajuci bezvezan posao.

al puna je bosna takvih

vazno je da je jos punija radoncicima, cericima, silajdzicima, amidzicima, hadzicima, rodjacicima i da to nikom ne smeta.

meni smeta / pa sam vani / a stvarno nisam znao da toliko imamo velebnih strucnjaka u Sarajevu i Bosni i Hercegovini da ti pamet stane kad im vidis pamet i da ti pamet stane kad vidis koliko imamo korporacija i holdinga koji vape za nasim znanjem. nema sta / odo' odma' nazad. :run:
:thumbup: :thumbup:

svaka cast na ovom postu
naja22

#1265 Re: Da li biste napustili BiH?

Post by naja22 »

IceBlond wrote:
naja22 wrote:
IceBlond wrote:uh,jos kako bih je napustila....ovog trena ,samo da mogu. ali ,radim na tome.
Razlozi ?

ako ih krenem nabrajati , potrajat ce do jutra .....reci cu samo ovo :ta lista je predugacka a lista razloga zbog kojig bih ostala u BiH ,je skoro pa prazna.inace , ja sam se vec jednom bila izvukla iz ovog pakla , ali sam se vratila......e , to je greska zbog koje ispastam i danas ali sta je tu je.........istu gresku necu dva puta ponoviti.

........ili kako gastarbajteri vole reci : Bosno moja divna mila , najljepsa si na svijetu.........sve dok te gledam iz Hamburga,Frankfurta,Berlina :thumbup:
Pa ako je tako, zelim ti srecu da odes sto dalje od BiH !
Mogu se kladiti da imam vise problema od tebe ali sta ces, neki ljudi su jednostavno takvi najlakse se predati i otici.. uglavnom nek je tebi sretno pa..
Sunrise00

#1266 Re: Da li biste napustili BiH?

Post by Sunrise00 »

naja22 wrote: Pa ako je tako, zelim ti srecu da odes sto dalje od BiH !
Mogu se kladiti da imam vise problema od tebe ali sta ces, neki ljudi su jednostavno takvi najlakse se predati i otici.. uglavnom nek je tebi sretno pa..
cuj predati se i otici, ko da eto sviju nas samo cekaju tamo :-) vjerovao ili ne, nije bas tako lako, i nije to nikakvo predavanje nego ljudi jednostavno nece da ih neko jebe u zdrav mozak na dnevnoj bazi :roll:
Gray

#1267 Re: Da li biste napustili BiH?

Post by Gray »

naja22 wrote:
IceBlond wrote:
naja22 wrote:
Razlozi ?

Pa ako je tako, zelim ti srecu da odes sto dalje od BiH !

Odlazak nije predavanje, odlazak je još veća borba jer je lakše ostati nego otići, ai ljudi ne žele gubiti svoje živce/mladost negdje gdje je loša prespektiva.
naja22

#1268 Re: Da li biste napustili BiH?

Post by naja22 »

Sunrise00 wrote:
cuj predati se i otici, ko da eto sviju nas samo cekaju tamo :-) vjerovao ili ne, nije bas tako lako, i nije to nikakvo predavanje nego ljudi jednostavno nece da ih neko jebe u zdrav mozak na dnevnoj bazi :roll:
Pa to i jeste, niko ih ne ceka tamo rasirenih ruku oni misle da ce im odmah biti bolje.. Ma uglavnom, neka radi svako sta misli da mu je najbolje.. :)
Sunrise00

#1269 Re: Da li biste napustili BiH?

Post by Sunrise00 »

naja22 wrote:
Sunrise00 wrote:
Pa to i jeste, niko ih ne ceka tamo rasirenih ruku oni misle da ce im odmah biti bolje.. Ma uglavnom, neka radi svako sta misli da mu je najbolje.. :)
ja samo kazem da ne banalizujes previse stvari :wink:
Gray

#1270 Re: Da li biste napustili BiH?

Post by Gray »

naja22 wrote:
Sunrise00 wrote:

Neće odmah biti bolje, ali ima puno više mogućnosti i potencijala da bude bolje, dok ovdje u BiH i ne djeluje baš tako.
pape
Location: Od jedne zene te boli jedna glava, ... od dvije zene, dvije glave.

#1271 Re: Da li biste napustili BiH?

Post by pape »

Evo da ja `nako, .... postavim jedno pitanje, ... :roll:

Sta je manje bolno, .... patiti za Bosnom, ili .... patiti u Bosni? :roll: :D
cico x

#1272 Re: Da li biste napustili BiH?

Post by cico x »

neka nas ovdje,bas nam je dobro,sjedimo ,pijemo kafu i govorimo "bice bolje" ili " ne daj Boze gore"
Nadzornik

#1273 Re: Da li biste napustili BiH?

Post by Nadzornik »

pape wrote:Evo da ja `nako, .... postavim jedno pitanje, ... :roll:

Sta je manje bolno, .... patiti za Bosnom, ili .... patiti u Bosni? :roll: :D
Ja sam vise za ovu prvu,bezbeli,nostalgicnu opciju... :-D
Gray

#1274 Re: Da li biste napustili BiH?

Post by Gray »

DinoZe wrote:
Dzontra Volta wrote:ja uskoro imam inervju za azil, sto sam oznacio D- danom :D Abd, ako sve prodje kako treba, za par godina se odricem i drzavljanstva :D

Azil? Jeli se to zafrkavas? Po kojem osnovu moze neko Bosancu dati azil?

I meni je isto palo na pamet, baš me zanima po kom osnovu?
fidoremilienko

#1275 Re: Da li biste napustili BiH?

Post by fidoremilienko »

Dzontra Volta wrote:ja uskoro imam inervju za azil, sto sam oznacio D- danom :D Abd, ako sve prodje kako treba, za par godina se odricem i drzavljanstva :D
:wink: :thumbup: :bih:
Locked