Sutra u 12h demonstracije ispred Predsjednistva

Rasprave na razne teme... Ako ne znate gdje poslati poruku, pošaljite je ovdje.

Moderators: Benq, O'zone

Post Reply
mIRCerka
Posts: 28084
Joined: 20/08/2004 15:21
Location: Bolje biti frustrirani mjesanac nego cistokrvni idiot.

#76

Post by mIRCerka »

davis.ba wrote:Vi iz "Dosta" ste potpuno skrenuli. Prvo ono podržavanje protesta studenata na ekonomiji sad ovo?!

Čuj zbog "neprimjerene policijske brutalnosti" protesti? Ljudi napali ni krive ni dužne policajce, provocirali ih, prijetili, udarali, prskali sprejem i opirali se hapšenju i sad vi protestvujete zbog "neprimjerene policijske brutalnosti".

Pa šta su to trebali, čekati dok se ne smire pa ih onda ganjati jel?
vec napisah na drugoj temi
Opiranje hapsenju i onakvo ponasanje je zahtijevalo NASILNO hapsenje, a ono protiv cega se ustaje je lemanje nakon sto su lisice vec stavljene.
User avatar
saviola
Posts: 517
Joined: 11/10/2005 10:50
Location: istocno sarajevo

#77

Post by saviola »

Crazy MoFu wrote:HAHAHAAHHA.

Pa celo ima da osjeti naoblacenje vremena u Saudijskoj Arabiji.


:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:


a za pitarku, ono se zvalo slamanje otpora
hool
Posts: 343
Joined: 31/07/2006 13:40

#78

Post by hool »

Vozdra_123 wrote:
hool wrote:
Teufik iz Los Angelesa wrote:stara dobra milicija...ne bi CELO prezivio da nam nije demokratija dosla---
Daje MILICIJE nebi svaki 4 DROT bio korumpiran 8-)
jel' fazon da pobijemo sve drotove?

nadji ona prva 3 drota i sa njima na politicare
Jesi ti kad gledao demonstracije po svijetu, koje su se desavale sa opravdanim razlogom, recimo skidanje sa vlasti Causevskog u Rumuniji!
Svako pokvareno, korumpirano predsjednistvo se ne boji, zato sto znaju da ih cuva njihova milicija ili policija, nisu oni tu da tebe cuvaju vec njih
Da te npr. napadne neko od "velikih kriminalaca" ni krivog ni duznog mislis da bi u tvoju odbranu stao neko od ovih policajaca, koje smo vidjeli danas na djelu :?
davis.ba
Posts: 1039
Joined: 26/04/2002 00:00

#79

Post by davis.ba »

mIRCerka wrote:
davis.ba wrote:Vi iz "Dosta" ste potpuno skrenuli. Prvo ono podržavanje protesta studenata na ekonomiji sad ovo?!

Čuj zbog "neprimjerene policijske brutalnosti" protesti? Ljudi napali ni krive ni dužne policajce, provocirali ih, prijetili, udarali, prskali sprejem i opirali se hapšenju i sad vi protestvujete zbog "neprimjerene policijske brutalnosti".

Pa šta su to trebali, čekati dok se ne smire pa ih onda ganjati jel?
vec napisah na drugoj temi
Opiranje hapsenju i onakvo ponasanje je zahtijevalo NASILNO hapsenje, a ono protiv cega se ustaje je lemanje nakon sto su lisice vec stavljene.
Odgovorio sam i ja na drugoj temi. Nisu mu bili stavili lisice kad su ga tukli već se i dalje opirao.
mIRCerka
Posts: 28084
Joined: 20/08/2004 15:21
Location: Bolje biti frustrirani mjesanac nego cistokrvni idiot.

#80

Post by mIRCerka »

davis.ba wrote:
mIRCerka wrote:
davis.ba wrote:Vi iz "Dosta" ste potpuno skrenuli. Prvo ono podržavanje protesta studenata na ekonomiji sad ovo?!

Čuj zbog "neprimjerene policijske brutalnosti" protesti? Ljudi napali ni krive ni dužne policajce, provocirali ih, prijetili, udarali, prskali sprejem i opirali se hapšenju i sad vi protestvujete zbog "neprimjerene policijske brutalnosti".

Pa šta su to trebali, čekati dok se ne smire pa ih onda ganjati jel?
vec napisah na drugoj temi
Opiranje hapsenju i onakvo ponasanje je zahtijevalo NASILNO hapsenje, a ono protiv cega se ustaje je lemanje nakon sto su lisice vec stavljene.
Odgovorio sam i ja na drugoj temi. Nisu mu bili stavili lisice kad su ga tukli već se i dalje opirao.
pored saksije mu jedan stavlja lisice, jedan sakom udara, treci pendrekom i to hvata zalet...
:( ukratko, usrali su i policija i tutto completo.
Arslan_
Posts: 302
Joined: 11/09/2006 10:35
Location: BiH

#81

Post by Arslan_ »

Kazu da ce se snimati nove epizode "Otpisanih", vjerovatno ce i celo imati neku zapazenu ulogu :D

A nesto gledam ni ona im auta nisu losa :oops:
User avatar
shuriken
Posts: 1725
Joined: 07/12/2005 19:42

#82

Post by shuriken »

sram ga bilo
tako se konstantno opirat hapsenju
pa to nije red

ja proglasavam ovu akciju za veliki uspjeh
da nije nista drugo postigla nego to da se lijepo jedan drugom identificiramo
vrijedilo je

uopce ne kazem da sam ja u pravu, kada tvrdim da ovu i ovakvu drzavu treba provocirat i vrijedjat, jer je nesposobna i nepravedna
ali moze se primijetiti da na forumu imamo sirok dijapazon diskutanata
od drotova i rezimlija, preko promatraca do cinika

najsmjesnija subkultura mi je ona koja se brine za troskove ciscenja i za narusen ugled drzave i kojima je zgrada i institucija predsjednistva svetinja

eno vam je i nosite je kuci, dabogda je moje oci nikad ne vidjele
hebla vas i zgrada i institucija, i vi nju
User avatar
BHG
Posts: 1684
Joined: 03/07/2006 14:12

#83

Post by BHG »

davis.ba wrote:
Odgovorio sam i ja na drugoj temi. Nisu mu bili stavili lisice kad su ga tukli već se i dalje opirao.
a ti se nebi opirao da te udaraju???

opet postavljam pitanje...zasto nezaustavljaju, kaznjavaju i tuku likove koji voze audije, mercedese, bmw, one na motorima koji furaju gradom, one sto se popucaju na glavnim ulicama ili bacaju bombe? zasto njih neprebiju i ne privedu?
Arslan_
Posts: 302
Joined: 11/09/2006 10:35
Location: BiH

#84

Post by Arslan_ »

Haj sve na stranu ali mi nije jasan razlog zasto su uopste ovo uradili.Kakav su cilj imali??? Lik na kraju snimka je izjavio da razlog lezi u tome sto 6 godina volonterski rade i kako ih niko nije podrzao.
Sad je fazon sto nije naveo sta to oni volonterski rade???
davis.ba
Posts: 1039
Joined: 26/04/2002 00:00

#85

Post by davis.ba »

BHG wrote:
davis.ba wrote:
Odgovorio sam i ja na drugoj temi. Nisu mu bili stavili lisice kad su ga tukli već se i dalje opirao.
a ti se nebi opirao da te udaraju???
Pa on je prvi počeo, on je napao policajce tako da ti taj argument pada.
BHG wrote: opet postavljam pitanje...zasto nezaustavljaju, kaznjavaju i tuku likove koji voze audije, mercedese, bmw, one na motorima koji furaju gradom, one sto se popucaju na glavnim ulicama ili bacaju bombe? zasto njih neprebiju i ne privedu?
Pa slažem se tu, ali budi pošten pa pogledaj ponovo snimku. Policija nije nikoga prva napala, već je ćelo prvo provocirao, prijetio, pa krenuo sprejom i tek su tada počeli da ga tuku. Po meni je to opravdano i glupo mi je da sad neko protestvuje protiv "neprimjerene policijske brutalnosti"
The Man
Posts: 240
Joined: 20/05/2006 14:01

#86

Post by The Man »

Vozdra_123 wrote:
The Man wrote:
dinash wrote: ma daj ... kada? 89-te?
u ljubljani skoro svake godine maturanti naprave dar-mar i sve obaspu jajima i brasnom. zgrada predsjednistva se ne stedi ...
zivim u ljubljani vec sest godina i bio sam na puno protesta i nikad, NIKAD se nije desilo nista slicno ovome cirkusu od danas ispred predsjednistva.
zivim i ja vec 12...pa sta...jesi gledao neki dan kad su se pomarisali dragonsi i viole?mogu ti jos slucajeva nabrojati koje sam vidio sam, sta se desi sa osobom koja nasrne na sluzbeno lice...na utakmici Domzale - Gorica, neki nesretnik se napio i nasrnuo na policajca, odmah je uletilo pet drotova i ubilo boga u njemu..
a ja konto ti hodas po sarajevu sa tespihom :D

:zzzz:
hodam...ne sekiraj se...najmanje 8 mjeseci godisnje...
User avatar
DaysleepeR
Posts: 14667
Joined: 29/05/2003 00:00
Location: Rajvosa

#87

Post by DaysleepeR »

davis.ba wrote:
BHG wrote:
davis.ba wrote:
Odgovorio sam i ja na drugoj temi. Nisu mu bili stavili lisice kad su ga tukli već se i dalje opirao.
a ti se nebi opirao da te udaraju???
Pa on je prvi počeo, on je napao policajce tako da ti taj argument pada.
BHG wrote: opet postavljam pitanje...zasto nezaustavljaju, kaznjavaju i tuku likove koji voze audije, mercedese, bmw, one na motorima koji furaju gradom, one sto se popucaju na glavnim ulicama ili bacaju bombe? zasto njih neprebiju i ne privedu?
Pa slažem se tu, ali budi pošten pa pogledaj ponovo snimku. Policija nije nikoga prva napala, već je ćelo prvo provocirao, prijetio, pa krenuo sprejom i tek su tada počeli da ga tuku. Po meni je to opravdano i glupo mi je da sad neko protestvuje protiv "neprimjerene policijske brutalnosti"
Ali on njega nije udarao kako bi se odbranio ili kako bi ga sprijecio da farba, on je njega gadjao sakom u glavu na isti nacin kako bi to uradio neki ulicar kojem opsujes mater.

Ima stotinu procedura kako fizicki neutralisati izgrednika ali nijedna ne podrazumjeva saku u glavu!!!

Momak je prebijen jer su se policajci iznervirali a ne zato sto to procedure nalazu.
mIRCerka
Posts: 28084
Joined: 20/08/2004 15:21
Location: Bolje biti frustrirani mjesanac nego cistokrvni idiot.

#88

Post by mIRCerka »

Arslan_ wrote:Haj sve na stranu ali mi nije jasan razlog zasto su uopste ovo uradili.Kakav su cilj imali??? Lik na kraju snimka je izjavio da razlog lezi u tome sto 6 godina volonterski rade i kako ih niko nije podrzao.
Sad je fazon sto nije naveo sta to oni volonterski rade???
a nama pricali da je poruka BOJKOT IZBORA, a u pitanju su finansije za idejne projekte koje imaju....wow :shock: koje drmanje gradjanstva...
Teufik iz Los Angelesa
Posts: 903
Joined: 20/08/2006 01:36

#89

Post by Teufik iz Los Angelesa »

nesto kontam o mentalnom sklopu ovih nekoliko kakanjaca...dosje ce ih pratiti citav zivot, na svim mogucim konkursima za posao....ako nisu privatnici najebace zestoko....a za 3 dana niko ih se ovdje vise nece sjecati...
User avatar
BHG
Posts: 1684
Joined: 03/07/2006 14:12

#90

Post by BHG »

davis.ba wrote:
BHG wrote:
davis.ba wrote:
Odgovorio sam i ja na drugoj temi. Nisu mu bili stavili lisice kad su ga tukli već se i dalje opirao.
a ti se nebi opirao da te udaraju???
Pa on je prvi počeo, on je napao policajce tako da ti taj argument pada.
BHG wrote: opet postavljam pitanje...zasto nezaustavljaju, kaznjavaju i tuku likove koji voze audije, mercedese, bmw, one na motorima koji furaju gradom, one sto se popucaju na glavnim ulicama ili bacaju bombe? zasto njih neprebiju i ne privedu?
Pa slažem se tu, ali budi pošten pa pogledaj ponovo snimku. Policija nije nikoga prva napala, već je ćelo prvo provocirao, prijetio, pa krenuo sprejom i tek su tada počeli da ga tuku. Po meni je to opravdano i glupo mi je da sad neko protestvuje protiv "neprimjerene policijske brutalnosti"
nebranim ja celu...neiskusni demonstrator...izgubio zivce i ponasao se ko klosar...ali policija da se spusti na njegov nivo i ponasa se jos gore..ko da je kafanska tuca...zar ih nisu trenirali za efikasnije suzbijanje i onesposobljavanje "kriminalaca:
Last edited by BHG on 28/09/2006 01:08, edited 1 time in total.
Klesar Tadija Tegoba
Posts: 216
Joined: 10/11/2004 20:33
Location: Doboj

#91

Post by Klesar Tadija Tegoba »

Ma ovo je sve smijesno. Ja se nafurao da nanu lozim da pravi pite i dolme naprednoj revolucionarnoj omladini, izvadio starog polikolora sto ostalo od krecenja, kad izjavi momak "Ma mi smo volonteri 6 godina i ne daju nam banke".
Pa dobri su, bas kao i studenti sto zapocnu strajkove i nemire kad se ukidaju ispitni rokovi. Zemlja propada, niko k**** ne mrda da sebi pomogne, a kamoli svojoj okolini.

Sa druge strane, debeli drot, jos masan od bureka, trci prema demonstrantima i galami "Sta to radite!!!"? Pa ja bolje reagujem kad djecurlija u parku razvaljuje klupe. I na kraju vrhunac, genter mlati onim otkocenim pistoljem ne bi li upucao chelu. Da sam chelo stao bih i rekao "evo i tebi drot sprej, pa da se obracunamo kao ljudi". Gazanje na kraju je bilo u stilu bistricke jalije.

Pa ljudi moji, kakva smo to mi stoka?

Ma mislim da na kraju nije ni bitan povod za proteste, bitno je da smo svi toliko isfrustrirani i u isto vrijeme politicki samocenzurirani da me ne bi cudilo da ovakvi (Tuto Kompleto) ispadi postanu tipicni za labilnije osobe.

I zato mi se svidja Dosta, jer je pravi lijek za latentne budale i dobar jer ce bar nesto uciniti i reci da su ljudi i postoje, za razliku od svih nas - stoke utorene.
Zato naprijed, demonstrirajte, ja sam uz vas (nazalost necu biti u Sa).

A ostali destruktivno-opstruktivi elementi ne bi imali sta drugo raditi nego palamuditi o vama.
Vozdra_123
Posts: 2213
Joined: 31/12/2003 00:00
Location: SAD/Kanada

#92

Post by Vozdra_123 »

hool wrote:
Vozdra_123 wrote:
hool wrote: Daje MILICIJE nebi svaki 4 DROT bio korumpiran 8-)
jel' fazon da pobijemo sve drotove?

nadji ona prva 3 drota i sa njima na politicare
Jesi ti kad gledao demonstracije po svijetu, koje su se desavale sa opravdanim razlogom, recimo skidanje sa vlasti Causevskog u Rumuniji!
Svako pokvareno, korumpirano predsjednistvo se ne boji, zato sto znaju da ih cuva njihova milicija ili policija, nisu oni tu da tebe cuvaju vec njih
Da te npr. napadne neko od "velikih kriminalaca" ni krivog ni duznog mislis da bi u tvoju odbranu stao neko od ovih policajaca, koje smo vidjeli danas na djelu :?

jel' ti znas citati?
Vozdra_123
Posts: 2213
Joined: 31/12/2003 00:00
Location: SAD/Kanada

#93

Post by Vozdra_123 »

Arslan_ wrote:Haj sve na stranu ali mi nije jasan razlog zasto su uopste ovo uradili.Kakav su cilj imali??? Lik na kraju snimka je izjavio da razlog lezi u tome sto 6 godina volonterski rade i kako ih niko nije podrzao.
Sad je fazon sto nije naveo sta to oni volonterski rade???
on je danas ispao najveci blento
User avatar
taxi_driver
Posts: 3118
Joined: 26/09/2005 08:23
Location: taxi stand

#94

Post by taxi_driver »

ja sam na snimku vidio,kako drot prvi pocinje.tj,prvi je poceo pokusajem da uzme sprej celi.e ovaj rekao ne dam sprej i poceli se naguravati.i tad celo da bi se odbranio ,sprejem po drotu.
ali ne bitno,izgleda da nista od demonstracija.izgleda ovdje je ona stara alijina.jedno mislim ujutro a drugo navece.
i jos nesto ja nisam vidio ni jedne demonstracije,gdje se drotovi i demonstranti grle i ljube.od francuske,bugarske pa i ovdje u holandiji.
a posto je svaki cetvrti korumpiran,kad sam vidio stomak kod onog drota ,mislim da je i on taj.da nije, bio bi ko grana. :D
User avatar
shuriken
Posts: 1725
Joined: 07/12/2005 19:42

#95

Post by shuriken »

[quote="Teufik iz Los Angelesa"]nesto kontam o mentalnom sklopu ovih nekoliko kakanjaca...dosje ce ih pratiti citav zivot, na svim mogucim konkursima za posao....ako nisu privatnici najebace zestoko....a za 3 dana niko ih se ovdje vise nece sjecati...[/quote]

hvala na brizi, Teufiche
vidi se da di dobar covjek kad se brines za posljedice
tj prorices crnu sudbinu demonstrantima

ipak, ne mogu se ne prisjetiti
da si prethodno napisao da smatras da ih svi mrze i da je ovaj celavi krme
e pa mogu te razocarati informacijom da je javnost podijeljena
i da veliki broj ljudi podrzava demonstrante i mrzi policiju

kao na primjer u L.A.-u, kad se narod digao nakom Rodney King afere
narod osjeti kad je neko imanentno protiv njega
a ova policija je neprijatelj naroda i predstavlja drzavu koja je neprijatelj naroda
User avatar
manijak1
Posts: 47640
Joined: 16/01/2003 00:00
Location: https://www.klix.ba/
Contact:

#96

Post by manijak1 »

Niko, ali niko nece zastavu moje drzave Bosne i Hercegovine unistavati ili isprljati, ni mati moja rodjena, ni brat moj, ni niko.
paša :D de malo se trzni ........nije ju čovjek uništavao ili već posipao bojama zato što je mrzi ili ne priznaje ili ne znam ni ja šta ......već zato što je voli i zato što hoće da ta ista zastava ima vrijednosti koje ti izgleda tradicionalno gajiš :D a moraš priznati da mnogi unutar te iste zgrade primaju platu od iste države a na svakom koraku rade protiv nje ............. :oops: to je poenta ......bojadisanja zidova i zastava ......i ispostavilo se da pod zastavom imamo nesposobne zaštitare .......krajnje :oops:
ibrik
Posts: 440
Joined: 15/01/2005 12:16

#97

Post by ibrik »

Ljudi moji drotovi su u jucerasnjem slucaju trebali satrati one momke i djevojku, a ne dopustiti im da pola predsjednistva ofarbaju i napisu na njemu revolucija...skontajte vi koliko vremena treba za to, a nasi drotovi nista...ja ne napadam one momke sto su tp uradili oni valjda najbolje znaju razloge, ali sramotno je za jednu drzavnu policiju koja cuva Predsjednistvo jedne drzave da joj to par momaka uradi...jeste li vi gledali ono hapsenje i nagurivanje drotova sa momcima...pa ja se onako nagurivao u 5.osnovne...to je trebalo pendrecima, rukama, nogama i cime god stignes da se odbrani Predsjednistvo...eh kako se onda obicni gradjani mogu sigurno osjecati u Bosni kad oni debili ne mogu zastiti Predsjednistvo...bruka i sramota...
senadd
Posts: 166
Joined: 04/08/2005 12:06
Location: vares

#98

Post by senadd »

shuriken wrote:
Teufik iz Los Angelesa wrote:nesto kontam o mentalnom sklopu ovih nekoliko kakanjaca...dosje ce ih pratiti citav zivot, na svim mogucim konkursima za posao....ako nisu privatnici najebace zestoko....a za 3 dana niko ih se ovdje vise nece sjecati...
hvala na brizi, Teufiche
vidi se da di dobar covjek kad se brines za posljedice
tj prorices crnu sudbinu demonstrantima

ipak, ne mogu se ne prisjetiti
da si prethodno napisao da smatras da ih svi mrze i da je ovaj celavi krme
e pa mogu te razocarati informacijom da je javnost podijeljena
i da veliki broj ljudi podrzava demonstrante i mrzi policiju

kao na primjer u L.A.-u, kad se narod digao nakom Rodney King afere
narod osjeti kad je neko imanentno protiv njega
a ova policija je neprijatelj naroda i predstavlja drzavu koja je neprijatelj naroda



E Tufo nasmijao si me do znoja.
Pa ovde ljudi završe fakultet pa nema posla,ili radi za 400-500 KM,sa 25-27-god i nikad neće moći napraviti kuću ili kupiti stan,osim ako nekog ne opljačka.
Ali nije me to nasmijalo,kontam nisi ovdje pa neznaš,pa nema posla ni za lijeka,Vlasnici se iživljavaju na omladini,a dosijei su ...opet smijeh...pa zna li raja vani da nema mjesta u zatvorima ,a velika masa čeka na izdržavanje kazni ,jer bolje je tri puta napraviti prekršaj,pa ako te uhvata.
Ovi momci će odgovarati za narušavanje javnog reda i mira,troškovi čišćenja se ne fakturišu jer je uradilo osoblje,a ovaj gest treba da pokrene "MAĐARSKU" .
Ovaj Tomić je uradio više za dobrobit ZE-DO kantona nego SDA,ADZ I SATELITI.jer oni uvijek skidaju kajmak,a čovjek je dao svoju kuću,vrijeme ....normalno da je nezadovoljan.Ali nije ovo uradio zbog sebe,nego da PROBUDI svijest.
Dakle, u Bosni je dosije shala,a da je bezperspektivno,e to stoji i bit će gore..sigurno.
Krade li se šta u tuđini?
Justin Time
Posts: 35
Joined: 12/09/2003 00:00

#99

Post by Justin Time »

dr.iver wrote: ... onako se hrva sa medvjedima, covjeku se podapne noga i na pod, lisice i u maricu.
Hahahahaha... e ačkosum ti bilo, nisam se vako na sabahu ismijo ima...

U pravu si 1/1, prilikom prvog od mnogih pregleda snimaka mislio sam da je ćelo ustvari drot, nekako mi je ozbiljnije djelovo... Izašli ljudi gađaju, bacaju, farbaju, i to traje i traje i traje... ni slučajnim prolaznicima više nije zanimljivo, kad eto ti dvojice likova preko ledine, raskopčani, nešto galame, isto da se svađaju oko međe, čije su krave đe progulile na ispašu...
Grom iz vedra neba
Posts: 1485
Joined: 25/06/2006 03:05

#100

Post by Grom iz vedra neba »

jeza u ledja wrote:
Grom iz vedra neba wrote:Protiv! Neka idu u Banja Luku i neka protestuju Miloradu Dodiku.
Kakav si ti moron.
Od koga je dobro je...SNSD :-)
Post Reply