predsjednistvo BiH napadnuto bojama!!

Rasprave na razne teme... Ako ne znate gdje poslati poruku, pošaljite je ovdje.

Moderators: Benq, O'zone

Post Reply
Teufik iz Los Angelesa
Posts: 903
Joined: 20/08/2006 01:36

#276

Post by Teufik iz Los Angelesa »

zavrzlama wrote:
valterbranisarajevo wrote:Moguce da su namjere bile iskrene, ali...


Da su sprejom umjesto policajca pospricali nekog od , recimo ovih mafijasa, koji i veceras jurcaju sarajevskim ulicama prolazeci kroz crveno, ili da su umjesto Zgrade Predsjednistva bojama gadjali viletinu nekog tajkuna onda bi to sve sluzilo svojoj svrsi.


Ovako umjesto stranaka koje su nas zavile u crno oni su u stvari napali drzavnu instituciju Predsjednistvo BIH koje ce postaojati i poslije ovih koji su na vlasti.


Rezultat - troskove pranja fasade ce platiti kao i obicno gradjani BiH, a mladim ljudima je poslana poruka da se problemi rjesavaju udaranjem policajaca.


U stvari sve moje simpatije prema tom cinu su pale u vodu kada sam na snimku vidio da je verbalni sukob poceo kada je jedan od prosvjednika poprskao smjerom policajcevu uniformu (sto je ruzno jer ga je time ponizio kao covjeka, a opet uvrijedio je tim cinom tu uniformu koja je isto simbol ove drzave) Također tuca je pocela nakon toga kada je nogom prvi policajca udario jedan od prosvjednika( klasican primjer KD Napad na O.S.L.), a na zalost sve sto se desavalo kasnije, naravno nije se trebalo desiti.

U ovoj drzavi mnogi bavljenje politikom i napore da se neke stvari promijene na bolje organizuju sebi kao zabavu u slobodno vrijeme, a na zalost tako necemo izaci iz ovog blata.

Promjene se nece postici napadom na simbole ove drzave (Predsjednistva i policijske uniforme )


U svakom slucaju od mene 0 bodova. :(
Potpisujem :thumbup:
i ja.

bilo mi je simpaticno i podrzavao sam ih dok nisam vidio snimku. koji papanluk. onaj choban sa sprejom je zesci debil i nije dobio ni upola sto je zasluzio. kao sto rece valter, bilo je pametnijih meta, i manje nasilnih nacina da se ovo obavi. krajnje primitivno.
davis.ba
Posts: 1039
Joined: 26/04/2002 00:00

#277

Post by davis.ba »

Akciju farbanja zgrade mislim da će svi podržati jer se radi o normalnom iskazivanju nezadovoljstva i to je bilo sve u redu. Međutim apsolutno sve su uprskali kad su napali policajce. Čitam ovdje neki govore kako su ih policajci napali što uopšte nije tačno.

Prvo se onaj ćelo počeo derati i prijetiti:" Hoš da ti u oči uprskam" ili tako nešto pa je onda udario policajca pa je još i sprejom po licu krenuo. Ne razumijem kakva korist od napada na jednog policajca koji nije ni za šta kriv. Ja kad sam vidio da su počeli da zajebavaju policajce vjerujte mi da sam htio da ih policija pravo sredi. Jer jedno je posuti zgradu predsjedništva bojama a drugo napasti policajca koji se tu slučajno zadesio ni kriv ni dužan.
Pogledao sam cijeli snimak i zao mi sto onaj policajac na kraju nije onom celavom pucao u noge! Jedno je revolucija nesto sasvim drugo anarhija i jalijastvo!
Slažem se sa ovim aspolutno.

Na žalost onaj ćelo se nije ništa drugačije ponašao od običnih kriminalaca i mafije. Ja se iskreno nadam da ćemo kad tad dočekati da se onakav papanluk dobro kazni jer ja kao pošten građanin ne želim da živim u ovakvom društvu gdje svaki papak može jebati mater policajcu.
Ethio
Posts: 25
Joined: 04/09/2006 01:55

#278

Post by Ethio »

A KRKANI policajci se osilili na djecu jeli :x

Napad sprejom i jos BRUTALAN hahahah.

Samo naprijed, predjednistvo je ionako u AUTU :oops:
User avatar
saviola
Posts: 517
Joined: 11/10/2005 10:50
Location: istocno sarajevo

#279

Post by saviola »

hrasno38 wrote:Prije svega treba svako od nas da se dogovori sam sa sobom kako ce posmatrati ovo danas sto se dogodilo. Nerijetko ljudi uzivaju gledajuci raznorazna izivljavanja pa onda pljescu, navijaju i vicu bravo. Kada padne krv adrenalin kod navijaca dostize svoju maximalnu vrijednost i nije nam bitno kako ce se sve to zavrsiti neka je samo sto vise krvi. U tom stadijumu tanka je linija izmedju ljudi i zvijeri. I vjerujem da su danas mnogi se tako osjecali ispred predsjednistva i mnogi se tako osjecaju na ovom forumu koji vicu "svaka im cast", trebali su prebiti drotove" itd itd. Medjutim postoji i ona druga strana u covjeku koja se zove realnost i kada se glava ohladi ona nekako pokusava da dodje do nasih mozgova. Ovo danas jeste bilo hrabro ali je prije toga bilo i suludo. Imalo bi svoj pozitivan epilog da je se svemu tome prikljucilo i jos jedna stotina ili hiljada ljudi sa ulice i onda bi se to zaista moglo zvati nekakvim pocetkom nekakve revolucije. Ovo danas kod 95% gradjanja nece nista promjeniti ali ce zato kod onih cetvoro i te kako promjeniti ali na gore. Hajmo relano sagledati situaciju i upitati se sta bi mi radili da smo na mjestu onih policajaca ili jos bolje sta su trebali da urade policajci da bi postupili po zakonu. Moramo znati da je posao policije da stiti zakon. Ovdje je napadnuta najvaznija drzavna institucija jedne drzave i nije bitno na koji nacin ali je napadnuta. Policajci su im prisli bez pendreka u rukama i bez pistolja. Dakle nisu djelovali po pravilu sluzbe jer pravilo nalaze da na bilo kakav napad na drzavne institucije se djeluje silom. Medjutim ovdje je bilo obratno pa su prvo silom poceli djelovati moleri predsjednistva. Sta bi bilo da su umjesto molera tako iskocili teroristi sa bombama???????? Budimo realni policija ma kako brutalno izgledalo je radila svoj posao a da onaj harambasa nije pruzao otpor kakav je pruzao a da su ga onako pretukli svako ziv bi imao pravo da se buni.
Ovakvim gestovima se ne postize nista osim skretanja paznje na samog sebe. Mene nisu impresionirali. Vise me impresionira mudrost ljudi koji se okupljaju oko pokreta Dosta. Farbe su izbrisane i ispred predsjednistva je sve isto kao juce, moleri su zavrsili u zatvoru i najebali su ko zuti pogotovo onaj koji je napao sluzbeno lice na duznosti.
I sad citam da hoce Dosta da mirno protestvuje pred predsjednistvom. Po meni prva greska u njihovom radu. Greska ne bi bila da su se jutros pridruzili molerima ali sta je sada cilj protesta. Mozda marisanje policije jednog od aktivista??? Policija je radila svoj posao, mada ne dovoljno dobro. Znaci protest protiv nekoga koji obavlja svoj posao!!!! Nisu nas policajci doveli do ovoga nego politicari a Dosta tek sad dolazi pred predsjednistvo. Hajte malo razmislite o svojim potezima i nemojte da zaserete sve sto ste do sada napravili.
potpisujem!
svaka cast na komentaru!
User avatar
saviola
Posts: 517
Joined: 11/10/2005 10:50
Location: istocno sarajevo

#280

Post by saviola »

Ethio wrote:A KRKANI policajci se osilili na djecu jeli :x

Napad sprejom i jos BRUTALAN hahahah.

Samo naprijed, predjednistvo je ionako u AUTU :oops:


zasto imam osjecaj da su uglavnom papci i primitivci na strani majmuna iz kaknja? :roll:
hool
Posts: 343
Joined: 31/07/2006 13:40

#281

Post by hool »

davis.ba wrote:Akciju farbanja zgrade mislim da će svi podržati jer se radi o normalnom iskazivanju nezadovoljstva i to je bilo sve u redu. Međutim apsolutno sve su uprskali kad su napali policajce. Čitam ovdje neki govore kako su ih policajci napali što uopšte nije tačno.

Prvo se onaj ćelo počeo derati i prijetiti:" Hoš da ti u oči uprskam" ili tako nešto pa je onda udario policajca pa je još i sprejom po licu krenuo. Ne razumijem kakva korist od napada na jednog policajca koji nije ni za šta kriv. Ja kad sam vidio da su počeli da zajebavaju policajce vjerujte mi da sam htio da ih policija pravo sredi. Jer jedno je posuti zgradu predsjedništva bojama a drugo napasti policajca koji se tu slučajno zadesio ni kriv ni dužan.
Pogledao sam cijeli snimak i zao mi sto onaj policajac na kraju nije onom celavom pucao u noge! Jedno je revolucija nesto sasvim drugo anarhija i jalijastvo!
Slažem se sa ovim aspolutno.

Na žalost onaj ćelo se nije ništa drugačije ponašao od običnih kriminalaca i mafije. Ja se iskreno nadam da ćemo kad tad dočekati da se onakav papanluk dobro kazni jer ja kao pošten građanin ne želim da živim u ovakvom društvu gdje svaki papak može jebati mater policajcu.[/quote]
A volis da zivis u drustvu u kojem isti ti policajci smiju samo da udaraju "male" ljude, kao sto je bio "CELO" ovaj danas :zzzz:
mIRCerka
Posts: 28084
Joined: 20/08/2004 15:21
Location: Bolje biti frustrirani mjesanac nego cistokrvni idiot.

#282

Post by mIRCerka »

hool wrote: A volis da zivis u drustvu u kojem isti ti policajci smiju samo da udaraju "male" ljude, kao sto je bio "CELO" ovaj danas :zzzz:
Policajci su itekako prekoracili ovlasti u slucaju Anera, to i ptice na grani znaju. Opiranje hapsenju i onakvo ponasanje je zahtijevalo NASILNO hapsenje, a ono protiv cega se ustaje je lemanje nakon sto su lisice vec stavljene.
Ako niste upratili, Tutto completo je pozvao DOSTA da im se pridruzi u ovom cinu, sto je odbijeno obzirmo na cinjenicu da se radi o vandalskom cinu i krsenju zakona, sto nama nikad nije bio cilj.

ako treba nacrtati, javite.
Teufik iz Los Angelesa
Posts: 903
Joined: 20/08/2006 01:36

#283

Post by Teufik iz Los Angelesa »

ne znam sta je celavac ocekivao, da ce ono uradit i normalno otic kuci? Da su uradili sto su uradili i mirno se predali kad je policija dosla, normalno da bi svi gledali sa simpatijama na njih, i ta "zrtva" bi bila pocetak necega...

...ovako vise niko ne zeli imati nista sa "sarenom revolucijom"....zbog jednog krmka...
User avatar
hrasno38
Posts: 31431
Joined: 21/11/2004 23:42
Location: Sarajevo
Vozim: Renault Laguna
Horoskop: Riba
Contact:

#284

Post by hrasno38 »

hool wrote:
davis.ba wrote:Akciju farbanja zgrade mislim da će svi podržati jer se radi o normalnom iskazivanju nezadovoljstva i to je bilo sve u redu. Međutim apsolutno sve su uprskali kad su napali policajce. Čitam ovdje neki govore kako su ih policajci napali što uopšte nije tačno.

Prvo se onaj ćelo počeo derati i prijetiti:" Hoš da ti u oči uprskam" ili tako nešto pa je onda udario policajca pa je još i sprejom po licu krenuo. Ne razumijem kakva korist od napada na jednog policajca koji nije ni za šta kriv. Ja kad sam vidio da su počeli da zajebavaju policajce vjerujte mi da sam htio da ih policija pravo sredi. Jer jedno je posuti zgradu predsjedništva bojama a drugo napasti policajca koji se tu slučajno zadesio ni kriv ni dužan.
Pogledao sam cijeli snimak i zao mi sto onaj policajac na kraju nije onom celavom pucao u noge! Jedno je revolucija nesto sasvim drugo anarhija i jalijastvo!
Slažem se sa ovim aspolutno.

Na žalost onaj ćelo se nije ništa drugačije ponašao od običnih kriminalaca i mafije. Ja se iskreno nadam da ćemo kad tad dočekati da se onakav papanluk dobro kazni jer ja kao pošten građanin ne želim da živim u ovakvom društvu gdje svaki papak može jebati mater policajcu.[/quote]
A volis da zivis u drustvu u kojem isti ti policajci smiju samo da udaraju "male" ljude, kao sto je bio "CELO" ovaj danas :zzzz:
[/quote]

Ako vec pricas stvari onda ih pricaj argumentovano i sjeti se sto je 15-tak policajac izgubilo posao, i to zestoko dobrih policajaca. Upraco zato sto su prekomjerno primjenili silu i to zamisli na "KRIMINALCU KARKELJI". Ne postoje mali i veliki ljudi kada se krsi zakon, koja je razlika kad ti recimo obije stan neki od vodecih kriminalaca ili ovaj po tebi recimo "mali covjek". Nema razlike, obojca su napravili isto djelo. I nemas ti pojma kako policija marise kriminalce s tim sto oni nisu glupi i naivni kao ovaj danas nego odmah lijepo dignu ruke i budu mirni ko bubice jer znaju sta znaci se suprostaviti sluzbenom licu.
Vozdra_123
Posts: 2213
Joined: 31/12/2003 00:00
Location: SAD/Kanada

#285

Post by Vozdra_123 »

mIRCerka wrote:
hool wrote: A volis da zivis u drustvu u kojem isti ti policajci smiju samo da udaraju "male" ljude, kao sto je bio "CELO" ovaj danas :zzzz:
Policajci su itekako prekoracili ovlasti u slucaju Anera, to i ptice na grani znaju. Opiranje hapsenju i onakvo ponasanje je zahtijevalo NASILNO hapsenje, a ono protiv cega se ustaje je lemanje nakon sto su lisice vec stavljene.
Ako niste upratili, Tutto completo je pozvao DOSTA da im se pridruzi u ovom cinu, sto je odbijeno obzirmo na cinjenicu da se radi o vandalskom cinu i krsenju zakona, sto nama nikad nije bio cilj.

ako treba nacrtati, javite.
:thumbup:
User avatar
shuriken
Posts: 1725
Joined: 07/12/2005 19:42

#286

Post by shuriken »

neka neka, samo pisite
i na tienanmenu je onaj kreten
sigurno sa nekog kineskog sela
bezobrazno provocirao tenkove
i jan palach je idiot koji je potrosio benzin na samospaljivanje
umjesto da ga ulije u skodu
a studenti na sorbonni su bili primitivci koji su ostecivali drzavni inventar

ugled drzave??
troskovi ciscenja???
ponasanje policije???

pa u vecerasnjem dnevniku nakon toga su bila dva priloga nevezana za ovo koji pokazuju sta je drzava i sta je policija, qratz od ovce

najkorumpiranija sluzba i najkorumpiraniji sluzbenici su policajci

sluzba koja je otpustila ljude jer su se zamjerili mafijasu

treba ih pishat kao i njihove branitelje i njihove nadredjene

kakv je to mentalni sklop, stati na stranu drzavne represije a protiv provociranje ove i ovakve drzave. samo pisite, znat cemo s kime diskutiramo
hool
Posts: 343
Joined: 31/07/2006 13:40

#287

Post by hool »

Teufik iz Los Angelesa wrote:ne znam sta je celavac ocekivao, da ce ono uradit i normalno otic kuci? Da su uradili sto su uradili i mirno se predali kad je policija dosla, normalno da bi svi gledali sa simpatijama na njih, i ta "zrtva" bi bila pocetak necega...

...ovako vise niko ne zeli imati nista sa "sarenom revolucijom"....zbog jednog krmka...
Cini ti se da niko ne zeli imati sad nista sa "sarenom revolucijom"
MIrci- pokret DOSTA sa svojim mirnim demonstracijama, nece nista promijeniti, mozda samo dovesti druge na vlast, koji su isti kao i ovi, imali smo ih vec jednom, i sta su uradili nista.
Tek kad sadasnja vlast i buduca vlast shvati da im zivoti mogu biti ugrozeni, ako varaju i pljackaju narod, onda se mozda neka vlast pocne brinuti o narodu
Pusur
Posts: 280
Joined: 25/04/2005 15:43

#288

Post by Pusur »

Kakvih gluposti se nacitah
jel bio gradjanin,jel bio seljak,odakle mu je mama,tata,..onog celu je trebalo ovo,ono..pa kad ste svi takvi pametnjakovici i mangupi,sto sjedite za kompom.i prese*avate se?
kapa do poda svima onima koji su napokon shvatili da na zalost,uzvikivanja i parole ne mogu nista promjeniti!
niko nije rekao da treba uci sa mitraljezom kod onih majmuna ,ali ovo sto su ovi momci uradili je za svaki respekt!
A sto taj isti policajac(i svi ostali)glume mangupe na nama(njima),sto ih ne glume kad im Gashi prodje ferarijem kroz sred vase strase?????? sto ne uhvate Celu i ostale lopove,mafijoze,..sto ne rjesavaju ovolika ubistva po Sarajevu i citavoj BH??Nego eto sad ,sto nije prebio onog momka
kakve gluposti boze dragi..se*em se ja na ovakvu drzavu,ovakvu polovnu policiju a naj vise na SVE NAS koji nista ne poduzimamo!!!!!!!
Bas tako, mislim kao podrzavaju policiju a ta ista policija je u svim mogucim talovima s kriminalcima i kao nije on kriv sto nema posla u tesko vrijeme. Ja bas mislim da je kriv zato sto siguran sam nikad nije uhvatio pravog kriminalca a bar u Bih ih ima na svakom cosku nego je ganjo malu djecu koja koji imaju grasa za jointa a onog sto to dila djeci daje prolaz. Mislim npr u Travniku su dvojica inspektora drzala cijelo trziste grada snadbjeveno grasom i oni dileri koji su bili pod njihovim patronatom su dilali za njih. Razotkrili ih i kao ono idu u zatvor, nisu bili ni 3 mjeseca i normala izisli vani kao da se nikad nista nije desilo. Masa je slucajeva kao ovaj u cijeloj BIH tako da ja bas mislim da je ovaj policajac kriv jer na svima je odgovornost kao sto sam i ja kriv sto imamo ovakvu drzavu, svak nosi svoj dio krivice!

Daj Boze da skinemo gamad s vasti vise i da ovo izraste u nesto vece!
Last edited by Pusur on 28/09/2006 00:23, edited 1 time in total.
Teufik iz Los Angelesa
Posts: 903
Joined: 20/08/2006 01:36

#289

Post by Teufik iz Los Angelesa »

da, neko je dao mito policajcima da izmlate cobana?? :shock: :-?
davis.ba
Posts: 1039
Joined: 26/04/2002 00:00

#290

Post by davis.ba »

Teufik iz Los Angelesa wrote:ne znam sta je celavac ocekivao, da ce ono uradit i normalno otic kuci? Da su uradili sto su uradili i mirno se predali kad je policija dosla, normalno da bi svi gledali sa simpatijama na njih, i ta "zrtva" bi bila pocetak necega...

...ovako vise niko ne zeli imati nista sa "sarenom revolucijom"....zbog jednog krmka...
Pa to ja govorim.

Još najgore je kad je bio onaj intervju sa onim crnim i kad su ga pitali zašto je ovo organizovano kaže on:" Rade ljudi volonterski 6 godina i niko ih nije podržao... nevladin sektor nije uvršten nigdje..." Pa od svih problema u državi ovo je izgledalo pravo smiješno.
A volis da zivis u drustvu u kojem isti ti policajci smiju samo da udaraju "male" ljude, kao sto je bio "CELO" ovaj danas
Ne volim. Ali neće se to promjeniti tako što će i "mali" ljudi napadati iste te policajce. Ništa se time ne dobiva.
mIRCerka
Posts: 28084
Joined: 20/08/2004 15:21
Location: Bolje biti frustrirani mjesanac nego cistokrvni idiot.

#291

Post by mIRCerka »

hool wrote:
Teufik iz Los Angelesa wrote:ne znam sta je celavac ocekivao, da ce ono uradit i normalno otic kuci? Da su uradili sto su uradili i mirno se predali kad je policija dosla, normalno da bi svi gledali sa simpatijama na njih, i ta "zrtva" bi bila pocetak necega...

...ovako vise niko ne zeli imati nista sa "sarenom revolucijom"....zbog jednog krmka...
Cini ti se da niko ne zeli imati sad nista sa "sarenom revolucijom"
MIrci- pokret DOSTA sa svojim mirnim demonstracijama, nece nista promijeniti, mozda samo dovesti druge na vlast, koji su isti kao i ovi, imali smo ih vec jednom, i sta su uradili nista.
Tek kad sadasnja vlast i buduca vlast shvati da im zivoti mogu biti ugrozeni, ako varaju i pljackaju narod, onda se mozda neka vlast pocne brinuti o narodu
poenta pokreta nije samo MI LJUTI NA VLAST vec budjenje naroda... jebi ga, lako je pricati o necemu sto ne poznajes, onda ti je sve argument :D

odo chatati, yaboli me glava od vas :D
davis.ba
Posts: 1039
Joined: 26/04/2002 00:00

#292

Post by davis.ba »

Vozdra_123 wrote:
mIRCerka wrote:
hool wrote: A volis da zivis u drustvu u kojem isti ti policajci smiju samo da udaraju "male" ljude, kao sto je bio "CELO" ovaj danas :zzzz:
Policajci su itekako prekoracili ovlasti u slucaju Anera, to i ptice na grani znaju. Opiranje hapsenju i onakvo ponasanje je zahtijevalo NASILNO hapsenje, a ono protiv cega se ustaje je lemanje nakon sto su lisice vec stavljene.
Ako niste upratili, Tutto completo je pozvao DOSTA da im se pridruzi u ovom cinu, sto je odbijeno obzirmo na cinjenicu da se radi o vandalskom cinu i krsenju zakona, sto nama nikad nije bio cilj.

ako treba nacrtati, javite.
:thumbup:
Na onom snimku sa bht-a kada su ga ona trojica tukli on se i dalje opirao i nisu mu uspjeli staviti lisice. Jedino kasnije, ne znam jel se gdje vidi.
Diablo
Posts: 27
Joined: 14/08/2006 01:38
Location: Sarajevo
Contact:

#293

Post by Diablo »

Celava se zeznuo samo sto drotu, kad mu je prisao nije gurn*o u dzep cenera...na tome bi se sve zavrsilo... :lol:
hool
Posts: 343
Joined: 31/07/2006 13:40

#294

Post by hool »

davis.ba wrote:
Teufik iz Los Angelesa wrote:ne znam sta je celavac ocekivao, da ce ono uradit i normalno otic kuci? Da su uradili sto su uradili i mirno se predali kad je policija dosla, normalno da bi svi gledali sa simpatijama na njih, i ta "zrtva" bi bila pocetak necega...

...ovako vise niko ne zeli imati nista sa "sarenom revolucijom"....zbog jednog krmka...
Pa to ja govorim.

Još najgore je kad je bio onaj intervju sa onim crnim i kad su ga pitali zašto je ovo organizovano kaže on:" Rade ljudi volonterski 6 godina i niko ih nije podržao... nevladin sektor nije uvršten nigdje..." Pa od svih problema u državi ovo je izgledalo pravo smiješno.
A volis da zivis u drustvu u kojem isti ti policajci smiju samo da udaraju "male" ljude, kao sto je bio "CELO" ovaj danas
Ne volim. Ali neće se to promjeniti tako što će i "mali" ljudi napadati iste te policajce. Ništa se time ne dobiva.
POLICIJA jednako je VLAST
Ljuti smo na VLAST , znaci i na POLICAJCE
Svi su oni ista govna, samo ovi u odijelima a ovi u uniformama
davis.ba
Posts: 1039
Joined: 26/04/2002 00:00

#295

Post by davis.ba »

hool wrote:
davis.ba wrote:
Teufik iz Los Angelesa wrote:ne znam sta je celavac ocekivao, da ce ono uradit i normalno otic kuci? Da su uradili sto su uradili i mirno se predali kad je policija dosla, normalno da bi svi gledali sa simpatijama na njih, i ta "zrtva" bi bila pocetak necega...

...ovako vise niko ne zeli imati nista sa "sarenom revolucijom"....zbog jednog krmka...
Pa to ja govorim.

Još najgore je kad je bio onaj intervju sa onim crnim i kad su ga pitali zašto je ovo organizovano kaže on:" Rade ljudi volonterski 6 godina i niko ih nije podržao... nevladin sektor nije uvršten nigdje..." Pa od svih problema u državi ovo je izgledalo pravo smiješno.
A volis da zivis u drustvu u kojem isti ti policajci smiju samo da udaraju "male" ljude, kao sto je bio "CELO" ovaj danas
Ne volim. Ali neće se to promjeniti tako što će i "mali" ljudi napadati iste te policajce. Ništa se time ne dobiva.
POLICIJA jednako je VLAST
Ljuti smo na VLAST , znaci i na POLICAJCE
Svi su oni ista govna, samo ovi u odijelima a ovi u uniformama
Vidiš to nije tačno. Ne želim ja sad da branim sve policajce jer sigurno ne rade posao najbolje što mogu ali razlika između njih i političara jeste što su političari ti koji sve kroje i određuju. Može se policajac truditi ne znam ni ja koliko ali ako je takav sistem ili zakon prema kojem kriminalac, kojeg desetine puta uhapse, svaki put nađe način da izađe na slobodu ne može tu policija mnogo uraditi. Nije policija kriva što se za ubistvo dobije od 5 godina zatvora, što uopšte nemamo zatvora i sl.
Last edited by davis.ba on 28/09/2006 00:36, edited 1 time in total.
hool
Posts: 343
Joined: 31/07/2006 13:40

#296

Post by hool »

davis.ba wrote:
hool wrote:
davis.ba wrote: Pa to ja govorim.

Još najgore je kad je bio onaj intervju sa onim crnim i kad su ga pitali zašto je ovo organizovano kaže on:" Rade ljudi volonterski 6 godina i niko ih nije podržao... nevladin sektor nije uvršten nigdje..." Pa od svih problema u državi ovo je izgledalo pravo smiješno. Ne volim. Ali neće se to promjeniti tako što će i "mali" ljudi napadati iste te policajce. Ništa se time ne dobiva.
POLICIJA jednako je VLAST
Ljuti smo na VLAST , znaci i na POLICAJCE
Svi su oni ista govna, samo ovi u odijelima a ovi u uniformama
Vidiš to nije tačno. Ne želim ja sad da branim sve policajce jer sigurno ne rade posao najbolje što mogu ali razlika između njih i političara jeste što su političari ti koji sve kroje i određuju. Može se policajac truditi ne znam ni ja koliko ali ako je takav sistem ili zakon prema kojem kriminalac kojeg desetine puta uhapse svaki nađe način da izađe na slobodu ne može tu policija mnogo uraditi. Nije policija kriva što se za ubistvo dobije od 5 godina zatvora i sl.
Malo prije bilo na vijestima, SVAKI 4 POLICAJAC JE KORUMPIRAN
Legolas
Posts: 183
Joined: 16/02/2002 00:00

#297

Post by Legolas »

SUTRA U 12:00 h. ISPRED PREDSJEDNIŠTVA POKRET DOSTA ORGANIZUJE PROTEST PODRŠKE UTAMNIČENIM AKTIVISTIMA ORGANIZACIJE "TUTO COMPLETO", NA KOJEM ĆE SE ZAHTJEVATI NJIHOVO OSLOBAĐANJE IZ PRITVORA. POZIVAJU SE GRAĐANI DA U ŠTO VEĆEM BROJU PODRŽE OVAJ SKUP.

DOSTA!
davis.ba
Posts: 1039
Joined: 26/04/2002 00:00

#298

Post by davis.ba »

hool wrote:
davis.ba wrote:
hool wrote: POLICIJA jednako je VLAST
Ljuti smo na VLAST , znaci i na POLICAJCE
Svi su oni ista govna, samo ovi u odijelima a ovi u uniformama
Vidiš to nije tačno. Ne želim ja sad da branim sve policajce jer sigurno ne rade posao najbolje što mogu ali razlika između njih i političara jeste što su političari ti koji sve kroje i određuju. Može se policajac truditi ne znam ni ja koliko ali ako je takav sistem ili zakon prema kojem kriminalac kojeg desetine puta uhapse svaki nađe način da izađe na slobodu ne može tu policija mnogo uraditi. Nije policija kriva što se za ubistvo dobije od 5 godina zatvora i sl.
Malo prije bilo na vijestima, SVAKI 4 POLICAJAC JE KORUMPIRAN
Ne mijenja to ništa. Jedno je policija drugo politika. Ne može policija ništa sama. Ti ako to ne vidiš ne mogu ti tu pomoći.
User avatar
hrasno38
Posts: 31431
Joined: 21/11/2004 23:42
Location: Sarajevo
Vozim: Renault Laguna
Horoskop: Riba
Contact:

#299

Post by hrasno38 »

hool wrote:
davis.ba wrote:
Teufik iz Los Angelesa wrote:ne znam sta je celavac ocekivao, da ce ono uradit i normalno otic kuci? Da su uradili sto su uradili i mirno se predali kad je policija dosla, normalno da bi svi gledali sa simpatijama na njih, i ta "zrtva" bi bila pocetak necega...

...ovako vise niko ne zeli imati nista sa "sarenom revolucijom"....zbog jednog krmka...
Pa to ja govorim.

Još najgore je kad je bio onaj intervju sa onim crnim i kad su ga pitali zašto je ovo organizovano kaže on:" Rade ljudi volonterski 6 godina i niko ih nije podržao... nevladin sektor nije uvršten nigdje..." Pa od svih problema u državi ovo je izgledalo pravo smiješno.
A volis da zivis u drustvu u kojem isti ti policajci smiju samo da udaraju "male" ljude, kao sto je bio "CELO" ovaj danas
Ne volim. Ali neće se to promjeniti tako što će i "mali" ljudi napadati iste te policajce. Ništa se time ne dobiva.
POLICIJA jednako je VLAST
Ljuti smo na VLAST , znaci i na POLICAJCE
Svi su oni ista govna, samo ovi u odijelima a ovi u uniformama
Al ti sipas jednacine i nejednacine, pravi si mali Ajnstajn. Veliki broj policajaca je dosao sa prvih linija bojista i ako ti te ljude uporedjujes sa politicarima ti si bolestan. Ocito da bi tebi i te kako odgovaralo da mozes da po ulicama radis sta hoces. Ne momcino policija radi vrlo lose upravo zato sto nemaju dovoljno ovlasti da primjenjuju silu protiv huliganstva i vandalizma kao sto je recimo imala Titina policija. Jedan prijeratni policajac bi za tren zavrsio posao sa ovim celom a da celo ne bi znao sta ga je snaslo. A ovaj ofarbani policajac ga je danas trebao slomiti i onaj sprej kojim ga je prskao gurnut mu u usta pa se slicni majmuni ne bi pojavljivali vise na ulicama zarad svoje propagande.
hool
Posts: 343
Joined: 31/07/2006 13:40

#300

Post by hool »

Legolas wrote:SUTRA U 12:00 h. ISPRED PREDSJEDNIŠTVA POKRET DOSTA ORGANIZUJE PROTEST PODRŠKE UTAMNIČENIM AKTIVISTIMA ORGANIZACIJE "TUTO COMPLETO", NA KOJEM ĆE SE ZAHTJEVATI NJIHOVO OSLOBAĐANJE IZ PRITVORA. POZIVAJU SE GRAĐANI DA U ŠTO VEĆEM BROJU PODRŽE OVAJ SKUP.

DOSTA!
Sta cete uraditi, ako ih VLAST ne pusti?
Sta cete uraditi, ako vam policija zabrani okupljanje?
Post Reply