predsjednistvo BiH napadnuto bojama!!

Rasprave na razne teme... Ako ne znate gdje poslati poruku, pošaljite je ovdje.

Moderator: O'zone

mamica papucarka

Post by mamica papucarka » 27/09/2006 21:53

iceman ze wrote:policija mora stiti ugled drzave, kakav je on god da je, oni su smo radili svoj posao i nista vise, inace sam cin udaranja sluzbenika i kojekavo seosko palijanje, samo su pokazali, realnost nase situacije.......gdje ba ot ima u normalnim zemljama.....bacaj, saraj, kamenuj.......ali da udaras policajca, da ga pljujes, da mu govoris i izazivas kako nema...mu** i sl.......ma dajte kakvi vi ba i protesti nide veze....pitao bih vas ja da vam je to otac ili brat u uniformi.....netreba ni to, samo normalan gradanin.....on uzo boju i gada prozor i pogodi zastavu.....drzave BiH.......sto to ne uradi sa americkom zastavom ili nekom drugom....
Pa ljudi se ocito nisu borili za ovaku drzavu kakva je sada. Policajci nisu krivi, ali jebi ga- takav im je posao.

I ne znam sto je lose malo isvrljat auta kupljena sa ledja penzionera i obicnih smrtnika. Samo trebali su boje bacat na politicare tj, malkice im Armanija ispraskat.

Vozdra_123

Post by Vozdra_123 » 27/09/2006 22:01

@SJ
ti si sada u NYC koliko se sjecam

hajde molim te to uradi sto si opisao i neka te cura snimi stavi na youtube
da vidim sta ce biti sa tebe

Juve Fanatic

Post by Juve Fanatic » 27/09/2006 22:31

Eto sto ja Srbe volim iako sam musliman.Kad im neko ne valja, kao sto je bio Slobodan Milosevic skupi se 10000 hiljada srba udje u drzavne institucije i rusi vlast.

Vi tu sjedite kod kuce serete i osudjujete ovo sto su uradila 4 momka, sto je usput receno za svaku pohvalu, i hocete da vam bude bolje.Da BOG da vam nikad ne bilo bolje kad ste takvi samo sjedite kod kuce i kukajte.

sveti tamantije

Post by sveti tamantije » 27/09/2006 22:36

mI85 wrote:
zavrzlama wrote:Par mladica placenih sa malo love ,dosli iz Kaknja da traze pravdu..kamera vec spremna da sve snimi...ocit dokaz smisljenog scenaria...i na kraju je samo nanesena steta ugledu BIH,kako god da je prijesednistvo BIH ono je prijedsjednistvo drzave koju su neki htjeli da uniste....ovi momci su placeni od neke stranke da naprave nered..nacin na koji se suprostavljaju policiji samo govori da su zeljeli da sto bolju predstavu naprave da zarade popisani novac.....podrzacu ovakvu stvar kad bude i momak iz Banja Luke,Capljine,Bijeljine,Rogatice itd....
da li bi ti onako podmetnuo svoja za ledja i bubrege i rizikovao da posljedice toga nosis cijeli zivot, sve za malo love i kao znak simpatije za neku politicku partiju? ne brini za ugled ove zemlje, njega cuvaju oni 100%-tni invalidi sto ih danas u tuzli niko ni pogledao nije, opljackani radnici, prebijeni rudari, penzioneri sto kopaju po kontejnerima, oni sto umiru od raznih bolesti jer nemaju novca da se lijece, isjecene sume, unistene rijeke i strane hidrocentrale, oteti energopetrol, privatizovani zrak, voda, zemlja, nebo...!
ko si ti mameti i kojoj ti politickoj propagandi pripadas dosao si ovde pre mesec dana i debelo seres :x :x :x

mIRCerka
Location: Bolje biti frustrirani mjesanac nego cistokrvni idiot.

Post by mIRCerka » 27/09/2006 22:39

mI85 wrote:ne treba dozvoliti da se dostasi mjesaju u ovo, kao sto su najavili. sutra im se treba suprostaviti i ne dozvoliti da i ovo ukaljaju! eno im laguzdzija, pa nek njemu sviraju "bring the system down"!
matere ti mile, dje si ti? neki od nas u u Dosta, neki u GROZDu, neki su cak u strankama i svako radi ono sto misli da je ispravno, a ti tacno od mog rodjendana samo se*es u ventilator i uprska sve...

poenta je u tome da su i Mladen a i 3 policijaca izvrsili upotrebu sile, sto im nije trebalo...ali, eto, hocete HLJEBA I IGARA, igre ste dobili a za hljeb cete se nacekati...
mirza, ja cu reci i tebi kao i Liberu da DOSTA nije Borg, i da tu svako misli svojom glavom, tako da tu pricu o Licemjerstvu mozes ostaviti za Dzevdete sa petog sprata..
mahanje

mI85

Post by mI85 » 27/09/2006 22:47

sveti tamantije wrote:
ko si ti mameti i kojoj ti politickoj propagandi pripadas dosao si ovde pre mesec dana i debelo seres :x :x :x
smanji dozivljaj i pokusaj malo bolje da artikulises to sto imas u glavi, pa cu se, ako zelis, potruditi da ti odgovorim, iako ovo gore sto si napisao govori da to ne zaslujes.

hool

Post by hool » 27/09/2006 23:05

Nemogu da vjerujem da postoje ljudi, koji ovu "akciju" osudjuju :?
Pa sta ja vama, hocete promjene, hocete bolje sutra, hocete novu vlast :shock:
Mislite da cete ih dobiti izborima? mirnim demonstracijama?
Dobicete ..... na taj nacin, umjesto da sad svi mladi u BiH koji stalno kukaju kako ih jebe ova drzava i sistem, stanu iza ledja ovih par momaka i cura!
Vi pricate kako nije trebao ovo, kako je trebao ono, uradio je ono sto se jedino moze u ovakvom sistemu uraditi
Pokazao je ZUBE vlasti 8-)

nedim_uk

Post by nedim_uk » 27/09/2006 23:09

iceman ze wrote:policija mora stiti ugled drzave, kakav je on god da je, oni su smo radili svoj posao i nista vise, inace sam cin udaranja sluzbenika i kojekavo seosko palijanje, samo su pokazali, realnost nase situacije.......gdje ba ot ima u normalnim zemljama.....bacaj, saraj, kamenuj.......ali da udaras policajca, da ga pljujes, da mu govoris i izazivas kako nema...mu** i sl.......ma dajte kakvi vi ba i protesti nide veze....pitao bih vas ja da vam je to otac ili brat u uniformi.....netreba ni to, samo normalan gradanin.....on uzo boju i gada prozor i pogodi zastavu.....drzave BiH.......sto to ne uradi sa americkom zastavom ili nekom drugom....
Bravo!

Nakon ovog ispada svaka budala moze pljuvat po policiji i vladi,onih pet maloumnika je demonstriralo to.Pita li se iko sta ce biti u kancelarijama sigurnosnih organa, kakvi ce prijedlozi biti na stolu?Poslije ovoga policija sigurno nece vise biti tolerantna i "mekana" kao sada.Moze li se neko sjetiti da je neki clan pokreta dosta ikad napravio nesto slicno?Ja ne a vi?
Mnogi ljudi ce ispastati zbog ovoga,nevini ljudi jer sada ce i ptice na grani znati kako ce policija gledati na bilo kakve proteste.Nikad vise istim pogledom i to je sigurno.Zasto sad da mnogi ispastaju zbog necijih bolesnih ideja.Da li vam je poznato da ce sada bilo kakav protestni skup biti opasan "kornjacama" sa palicama i stitnicima,policajcima u civilu i naravno ljudima iz vlade.Po mom misljenju nakon ovoga stvari prelaze na visi nivo.Svaka cast svim clanovima pokreta dosta,koliko vremena protestiraju i nikakvog incidenta nije bilo.Zao mi je sto su ovakvi maloumnici unistili ugled mnogih koji su protestirali na miran nacin.

Vidim nedim ovo, nedim ono,mnogi od vas.....
Nedim voli ovu drzavu,postuje njene zakone i nikada ne bih unistio zastavu zbog nekog tihica,paravca,miju i ostale imbecile...NIKADA.Nikada ne bih napao policajca zbog stanja u drzavi,uostalom sta mi je on kriv?Kako se osjeca npr. sin istog kada je gledao snimak?Sta je njegov otac kriv,kakve veze ima obicni policajac sa visim stvarima?Kakve?
Bilo ko da unisti zastavu ma kakva ona bila ljiljani ili zvjezdice za mene je neprijatelj i vjerujte vise me boli kada vidim da je nas unistava a ne cetnik kao sto sam navikao.

Za ovaj cin nema opravdanja i da ponovit cu opet da sam ja bio na mjestu sluzbenika pucao bih u kretena kojem bi bilo puno bolje da trazi posao!Ne dam na bosnu pa makar i da je to moj brat uradio ista sudbina bi ga docekala. I zaboravih....nadam se da je celo veceras zijanio bubrege i rebra.

Qler

Post by Qler » 27/09/2006 23:12

hool wrote:Nemogu da vjerujem da postoje ljudi, koji ovu "akciju" osudjuju :?
Dobicete ..... na taj nacin, umjesto da sad svi mladi u BiH koji stalno kukaju kako ih jebe ova drzava i sistem, stanu iza ledja ovih par momaka i cura!
Vi pricate kako nije trebao ovo, kako je trebao ono, uradio je ono sto se jedino moze u ovakvom sistemu uraditi
ja akciju ne osudjujem, podrzavam je.. ali ne podrzavam ponasanje ovih protestanata... morali su znati da ce doci policija da ih hapsi.. sta su mislili da ce drotovi sa njima da bacaju boju? ako su to planirali onda su glupi...

da su fino kad je dosla murija rekli jesam ja sam... i otisli u muriju a ovi drugi da su ostali da galame :) kao evo sta se radi ovo ono bilo bi puno efikasnije.. a ono farbanje drota i ponasanje je ne seljacko nego papansko al do daske...

Edin H.

Post by Edin H. » 27/09/2006 23:18

Vidjeh sada na Televiziji fasisticko, brutalno i u svakom slucaju disproporcionalno reagovanje Policije :x :x :x

Vidjecemo sutra koliko ce ljudi izaci, ali nazalost vjerujem da ce broj demonstranata samo potvrditi da ovaj NAROD zasluzuje brutalnu represiju u kojoj zivi.

I jos nesto

Evo kako je sarajevo-x izvjestilo o ovoj zvjerskoj reakciji Policije

Brzom intervencijom policajaca Agencije, napadači su savladani i lišeni slobode, a nakon toga predati na daljnji postupak u MUP Kantona Sarajevo, saopćeno je iz Ministarstva sigurnosti.

Dajte malo Dame I Gospodo novinari probudite se

BiH

Post by BiH » 27/09/2006 23:21

Ja sam se jutros 15 do 10 zadesio slucajno ispred Predsjednistva,i to meni uopste nije izgledalo smjesno.Momcim i djevojkama svaka cast,jer su barem malo skrenuli paznju na mlade i status istih (nezaposlenost,skolstvo,vize).Ali su zato i isprebijani,sto nikako ne podrzavam,Jer su momka uhapslili,stavili mu lisice i sto bi bilo logicno odveli u auto.Ali nisu,nego su ga tako svezanog bacili na pod i onda udarali.Sto je protiv svih konvencija o ljudskim pravima.
Prijateljica je sve to snimila (na TV-u nije to prikazano "sa lisicama")i mislim da ce veceras negdje obajviti na netu na nekoj stranici.

saviola

Post by saviola » 27/09/2006 23:24

citam ove komentare i ne mogu da vjerujem da ima onih koji odobravaju "akciju" kretencina iz kaknja. za ovo sto su uradili jutros im treba odrezati najmanje 6 mjeseci zatvora, a policajce nagraditi.
neko rece, sto ih tuku, pa sta su trebali? kako je trebala policija reagovati, na onakvo primitivno ponasanje i provokacije?
svi kazu treba nama milicija, e pa vidili bi vi sta bi s njih bilo da se ovo dogodilo u titino doba. goli otok :D

branimir_s

Post by branimir_s » 27/09/2006 23:24

Nisu krivi oni sto sjede u Predsjednistvu. Najvisu krivicu imaju oni koji su ih birali. Prema tome adresa danasnjeg napada je pogresna. A Policija... razocaran sam koliko im je trebalo da reagiraju. Pitam se samo sta bi bilo da su u pitanju bile prave bombe. Sila koju su primjenili na onom momku (koji je ocito bio na nečemu) je bila pretjerana. Smijesan mi je bio onaj debeli policajac koga je onaj celo non stop prskao bojom i koji je na kraju bio potpuno plav. (Samo nemoj po glavi druze plavi) Čime li su mu skinuli onu silnu boju?

PITARKA_SA

Post by PITARKA_SA » 27/09/2006 23:26

Ako mi "obicni"ljudi ne reagujemo sada,necemo nikada!
dok mi budemo cekali da se stvari promjene i sjedili u kucama ,nista nece biti od toga!
ti momci i djevojke su to uradili jer im je dosta svega,isto kao i nama..jos plus sve to,onako brutalno da ga biju pred ocima javnosti..mogu samo zamisliti sta se desava daleko od nas i kamere!
trebamo vise shvatiti da nije bitno koju stranku gotivimo,koju ne,koje si boje,vjere,i kakve su razlike..u jednom se slazemo svi,da nam je dosta lopovluka i nepravde a pogotovo policije koja svoju silu prosila na smrtnicima dok lokalni mafijozi setaju po ulicama nasih gradova!
OTPOR STOKO!!! :x

Šandor

Post by Šandor » 27/09/2006 23:26

Qler wrote:ja akciju ne osudjujem, podrzavam je.. ali ne podrzavam ponasanje ovih protestanata... morali su znati da ce doci policija da ih hapsi.. sta su mislili da ce drotovi sa njima da bacaju boju? ako su to planirali onda su glupi...

da su fino kad je dosla murija rekli jesam ja sam... i otisli u muriju a ovi drugi da su ostali da galame :) kao evo sta se radi ovo ono bilo bi puno efikasnije.. a ono farbanje drota i ponasanje je ne seljacko nego papansko al do daske...
Tačno tako! :thumbup:

Ovo me podsjeća na diskusiju o motoristima. :-)

PS

Nevladine organizacije su obični ublehaši. Od toga fajde imaju samo oni koji rukovode organizacijama. Mlate lovu a ko fol rade nešto. :oops:

zavrzlama

Post by zavrzlama » 27/09/2006 23:27

mI85 wrote:
zavrzlama wrote:
mI85 wrote: da li bi ti onako podmetnuo svoja za ledja i bubrege i rizikovao da posljedice toga nosis cijeli zivot, sve za malo love i kao znak simpatije za neku politicku partiju? ne brini za ugled ove zemlje, njega cuvaju oni 100%-tni invalidi sto ih danas u tuzli niko ni pogledao nije, opljackani radnici, prebijeni rudari, penzioneri sto kopaju po kontejnerima, oni sto umiru od raznih bolesti jer nemaju novca da se lijece, isjecene sume, unistene rijeke i strane hidrocentrale, oteti energopetrol, privatizovani zrak, voda, zemlja, nebo...!
Ja sam podmetnuo svoju glavu i leda od 92-95-e i branio BIH....samo nebi niposto radi Tihica,Jovica iParavca bacao farbu na zgradu drzavnog prijesednistva za koje isto sam se borio...nego bi izasao na izbore i glasao protiv politike istih i njihovih stranaka...BIH najmanje trebaju ovakve predstave...

za sta su oni silni potlaceni prevareni i opljackani ljudi podmetali glavu? zar za to da danas paralizovani, bez nogu i ruku traze komad hljeba, a da ih niko ne pogleda, zar za to da ne mogu da odu ljekaru, plate lijek, da im djeca nemaju sto da jedu, da ih ne mogu slati u skolu, da demobilisani vojnici cine samoubistva jer ne mogu da prehrane porodice, da se radnicima otme ono sto su stvarali svojom mukom i istjera ih se na ulicu...? da li su se i oni borili za one silne audije, onu zgradurinu i komad platna? ja nisam svoju glavu podmetao za ovakav sistem. pitas li se za sta je onaj momak sto ga slomise danas podmetao glavu u ratu? zar za to da potezu oruzje na njega golorukog i da ga onako lome pred ocima javnosti? sta li rade tek kad ih niko ne vidi? volio bi da sam u krivu, ali tebi su izgleda simboli vise vrijedniji od ljudi, onih koji su od krvi i mesa, onih ciji zeludac zna i da zavija? kazem, volio bi da sam u krivu. svi ti simboli danas ne vrijede jedne ljudske suze, a kamo li zivota.
Ja nemogu nositi sa sobom drvene i vodene bojice i crtati neke stvari.

Razlog svih nevolja i problema u BIH je rat i agresija na drzavu BIH,stotine ljudi je poginulo u Sarajevu braneci golim tijelima zgradu prijesednistva i drzavu BIH. Sama zgrada i zastava BIH nije kriva sto se u njoj nalaze tri klovna u predsjednistvu..nego mi koji im svojim glasovima dajemo te funkcije. Nisu ljudi Bosanci i Hercegovci ginuli u ratu ni ostajali invalidi radi promjene vlasti u BIH nego radi golog bioloskog opstanka u nametnutom im ratu.Malo je cinicno braniti ove protestante,postenim i casnim borcima koji su odbranili drzavu BIH i ovu istu zgradu koju neki farbaju plasticnim kesama.

Qler

Post by Qler » 27/09/2006 23:28

Edin H. wrote:Vidjeh sada na Televiziji fasisticko, brutalno i u svakom slucaju disproporcionalno reagovanje Policije :x :x :x
ti ocigledno onda nisi nikad vidio specijalce na djelu?

ono uopste nije bilo ni fasisticko i brutalno ni disproporcionalno ni sekunde... tj mozda jeste bilo disproporcionalno malo koliko je onaj celo zasluzio... sretno sutra i nadam se da cete to pametnije odraditi... ja radim tako da me nema tamo...

hool

Post by hool » 27/09/2006 23:30

Qler wrote:
ja akciju ne osudjujem, podrzavam je.. ali ne podrzavam ponasanje ovih protestanata... morali su znati da ce doci policija da ih hapsi.. sta su mislili da ce drotovi sa njima da bacaju boju? ako su to planirali onda su glupi...

Bio sam u nekim recimo slicnim situacijama, ne vjerujem da je i ova tuca sa drotovima bila planirana, jednostavno ti nekad "pukne film" kad vidis kako se policajac ponasa prema tebi, i prema obicnim ljudima , kao da smo zadnja govna
Onda nekad i "nama" pukne film pa odgovoris drotu onako kako zasluzuje, to jest onako kako se on ponese prema tebi
Pogledas snimak, vidi se da je drot prvi poceo da upotrebljava fizicku silu
momak mu je odgovorio fizickom silom, sto je sasvim normalna ljudska reakcija 8-)

hrasno38

Post by hrasno38 » 27/09/2006 23:33

Prije svega treba svako od nas da se dogovori sam sa sobom kako ce posmatrati ovo danas sto se dogodilo. Nerijetko ljudi uzivaju gledajuci raznorazna izivljavanja pa onda pljescu, navijaju i vicu bravo. Kada padne krv adrenalin kod navijaca dostize svoju maximalnu vrijednost i nije nam bitno kako ce se sve to zavrsiti neka je samo sto vise krvi. U tom stadijumu tanka je linija izmedju ljudi i zvijeri. I vjerujem da su danas mnogi se tako osjecali ispred predsjednistva i mnogi se tako osjecaju na ovom forumu koji vicu "svaka im cast", trebali su prebiti drotove" itd itd. Medjutim postoji i ona druga strana u covjeku koja se zove realnost i kada se glava ohladi ona nekako pokusava da dodje do nasih mozgova. Ovo danas jeste bilo hrabro ali je prije toga bilo i suludo. Imalo bi svoj pozitivan epilog da je se svemu tome prikljucilo i jos jedna stotina ili hiljada ljudi sa ulice i onda bi se to zaista moglo zvati nekakvim pocetkom nekakve revolucije. Ovo danas kod 95% gradjanja nece nista promjeniti ali ce zato kod onih cetvoro i te kako promjeniti ali na gore. Hajmo relano sagledati situaciju i upitati se sta bi mi radili da smo na mjestu onih policajaca ili jos bolje sta su trebali da urade policajci da bi postupili po zakonu. Moramo znati da je posao policije da stiti zakon. Ovdje je napadnuta najvaznija drzavna institucija jedne drzave i nije bitno na koji nacin ali je napadnuta. Policajci su im prisli bez pendreka u rukama i bez pistolja. Dakle nisu djelovali po pravilu sluzbe jer pravilo nalaze da na bilo kakav napad na drzavne institucije se djeluje silom. Medjutim ovdje je bilo obratno pa su prvo silom poceli djelovati moleri predsjednistva. Sta bi bilo da su umjesto molera tako iskocili teroristi sa bombama???????? Budimo realni policija ma kako brutalno izgledalo je radila svoj posao a da onaj harambasa nije pruzao otpor kakav je pruzao a da su ga onako pretukli svako ziv bi imao pravo da se buni.
Ovakvim gestovima se ne postize nista osim skretanja paznje na samog sebe. Mene nisu impresionirali. Vise me impresionira mudrost ljudi koji se okupljaju oko pokreta Dosta. Farbe su izbrisane i ispred predsjednistva je sve isto kao juce, moleri su zavrsili u zatvoru i najebali su ko zuti pogotovo onaj koji je napao sluzbeno lice na duznosti.
I sad citam da hoce Dosta da mirno protestvuje pred predsjednistvom. Po meni prva greska u njihovom radu. Greska ne bi bila da su se jutros pridruzili molerima ali sta je sada cilj protesta. Mozda marisanje policije jednog od aktivista??? Policija je radila svoj posao, mada ne dovoljno dobro. Znaci protest protiv nekoga koji obavlja svoj posao!!!! Nisu nas policajci doveli do ovoga nego politicari a Dosta tek sad dolazi pred predsjednistvo. Hajte malo razmislite o svojim potezima i nemojte da zaserete sve sto ste do sada napravili.

PITARKA_SA

Post by PITARKA_SA » 27/09/2006 23:34

mi kao da nismo gledali istu snimku..ili nam se pojam "upotrebe sile"apsolutno razlikuje.
bilo bi mi logicno da ga je "oborio"i stavio mu lisice i odveo,ali da ga onako udaraju trojica prasinara po glavi,bubrezima..dok je momak ocigledno savladan..ne mogu da vjerujem da neki ljudi ne vide sta je tu problem :roll:
nikad nista od nas,ocito

Qler

Post by Qler » 27/09/2006 23:34

hool wrote:
Qler wrote:

Bio sam u nekim recimo slicnim situacijama, ne vjerujem da je i ova tuca sa drotovima bila planirana, jednostavno ti nekad "pukne film" kad vidis kako se policajac ponasa prema tebi, i prema obicnim ljudima , kao da smo zadnja govna
Onda nekad i "nama" pukne film pa odgovoris drotu onako kako zasluzuje, to jest onako kako se on ponese prema tebi
Pogledas snimak, vidi se da je drot prvi poceo da upotrebljava fizicku silu
momak mu je odgovorio fizickom silom, sto je sasvim normalna ljudska reakcija 8-)
ma znam to.. al priznaj da bi bolji efetka i veci odziv postigli da u uradili kao sto sam gore rekao...

hrasno38

Post by hrasno38 » 27/09/2006 23:35

sorry dvaput otislo
Last edited by hrasno38 on 27/09/2006 23:49, edited 1 time in total.

Šandor

Post by Šandor » 27/09/2006 23:43

PITARKA_SA wrote:mi kao da nismo gledali istu snimku..ili nam se pojam "upotrebe sile"apsolutno razlikuje.
bilo bi mi logicno da ga je "oborio"i stavio mu lisice i odveo,ali da ga onako udaraju trojica prasinara po glavi,bubrezima..dok je momak ocigledno savladan..ne mogu da vjerujem da neki ljudi ne vide sta je tu problem :roll:
nikad nista od nas,ocito
Pa nisu ga mogli oborit. Jak je. :-)

Stvarno ste subjektivni. Čovjek je zakuhao. Trebao se predat kad je došao drot. Ali on je htio provodit silu. I na kraju je dobio po glavi, u bubrege.....sasvim normalna stvar.

Šta očekujete? Prvi drot koji je došao bio je potpuno izgubljen. Što je sasvim normalno. Svako bi se izgubio. A vi tvrdite da je trebao da kaže: "Dobar dan mladi gospodine....molit ću lijepo osobnu iskaznicu....".

Halo ba, ljudi uprskali ulaz u Predsjedeništvo. Drot se dere na njega i hoće da ga uhapsi. A ovaj hoće da se bije.

Za mene tu nema ništa sporno. Drotovi i onako imaju problem. Često gube posao zbog opravdane primjene fizičke sile.

Sutra bi trebalo protestovat protiv maltretiranja policajaca koji dobijaju otkaz jer se brane. :roll:

Ali pošto su nevladine organizacije ublehaši to se neće desiti.

valterbranisarajevo

Post by valterbranisarajevo » 27/09/2006 23:44

Moguce da su namjere bile iskrene, ali...

Da su sprejom umjesto policajca pospricali nekog od , recimo ovih mafijasa, koji i veceras jurcaju sarajevskim ulicama prolazeci kroz crveno, ili da su umjesto Zgrade Predsjednistva bojama gadjali viletinu nekog tajkuna onda bi to sve sluzilo svojoj svrsi.

Ovako umjesto stranaka koje su nas zavile u crno oni su u stvari napali drzavnu instituciju Predsjednistvo BIH koje ce postaojati i poslije ovih koji su na vlasti.

Rezultat - troskove pranja fasade ce platiti kao i obicno gradjani BiH, a mladim ljudima je poslana poruka da se problemi rjesavaju udaranjem policajaca.

U stvari sve moje simpatije prema tom cinu su pale u vodu kada sam na snimku vidio da je verbalni sukob poceo kada je jedan od prosvjednika poprskao smjerom policajcevu uniformu (sto je ruzno jer ga je time ponizio kao covjeka, a opet uvrijedio je tim cinom tu uniformu koja je isto simbol ove drzave) Također tuca je pocela nakon toga kada je nogom prvi policajca udario jedan od prosvjednika( klasican primjer KD Napad na O.S.L.), a na zalost sve sto se desavalo kasnije, naravno nije se trebalo desiti.

U ovoj drzavi mnogi bavljenje politikom i napore da se neke stvari promijene na bolje organizuju sebi kao zabavu u slobodno vrijeme, a na zalost tako necemo izaci iz ovog blata.

Promjene se nece postici napadom na simbole ove drzave (Predsjednistva i policijske uniforme )

U svakom slucaju od mene 0 bodova. :(

zavrzlama

Post by zavrzlama » 27/09/2006 23:50

valterbranisarajevo wrote:Moguce da su namjere bile iskrene, ali...

Da su sprejom umjesto policajca pospricali nekog od , recimo ovih mafijasa, koji i veceras jurcaju sarajevskim ulicama prolazeci kroz crveno, ili da su umjesto Zgrade Predsjednistva bojama gadjali viletinu nekog tajkuna onda bi to sve sluzilo svojoj svrsi.

Ovako umjesto stranaka koje su nas zavile u crno oni su u stvari napali drzavnu instituciju Predsjednistvo BIH koje ce postaojati i poslije ovih koji su na vlasti.

Rezultat - troskove pranja fasade ce platiti kao i obicno gradjani BiH, a mladim ljudima je poslana poruka da se problemi rjesavaju udaranjem policajaca.

U stvari sve moje simpatije prema tom cinu su pale u vodu kada sam na snimku vidio da je verbalni sukob poceo kada je jedan od prosvjednika poprskao smjerom policajcevu uniformu (sto je ruzno jer ga je time ponizio kao covjeka, a opet uvrijedio je tim cinom tu uniformu koja je isto simbol ove drzave) Također tuca je pocela nakon toga kada je nogom prvi policajca udario jedan od prosvjednika( klasican primjer KD Napad na O.S.L.), a na zalost sve sto se desavalo kasnije, naravno nije se trebalo desiti.

U ovoj drzavi mnogi bavljenje politikom i napore da se neke stvari promijene na bolje organizuju sebi kao zabavu u slobodno vrijeme, a na zalost tako necemo izaci iz ovog blata.

Promjene se nece postici napadom na simbole ove drzave (Predsjednistva i policijske uniforme )

U svakom slucaju od mene 0 bodova. :(
Potpisujem :thumbup:

Post Reply