Ko je bio bolji, Alija ili Tito?

Rasprave na razne teme... Ako ne znate gdje poslati poruku, pošaljite je ovdje.

Moderator: O'zone

Locked
_BosanaC

Post by _BosanaC » 28/08/2006 15:06

Helem wrote:Odoh ja potraziti sta da jebem,
od ove rasprave nema nista.

Usi poleusite i sutite, Alija vas je spasio,kako vas tako i vase roditelje,koji se smucaju po svijetu kao gluha pascad i teberkuluozna krmad i vise ni sami ne znaju sta ce od sebe, svi snovi i planovi su pali u vodu.
Nismo znali braniti domovinu i nismo htijeli da je branimo bas zahvaljujuci uspomenama na Tita, a sve te lijepe uspomene na Tita smo nasem pamecu pretvorili u umjesto na dobro,da uzmemo toljage i pobunimo se protiv silnika koji su pokusali da nas sve zatru, mi smo postali bas onoi sto jesmo i ono sto ne treba da smo, krenuli protiv Alije i postali time i najveci protivnici svoga naroda i svoje Bosne.
To i budala zna.
Zato se i danas jebemo oko toga i nigdje nam kraja, a valahi i ne treba.
Ko nas jebe, nismo bolje ni zasluzili.
Tacno, i niste.

mostarac

Post by mostarac » 28/08/2006 15:08

_BosanaC wrote:

Usi poleusite i sutite, Alija vas je spasio,kako vas tako i vase roditelje,koji se smucaju po svijetu kao gluha pascad i teberkuluozna krmad i vise ni sami ne znaju sta ce od sebe, svi snovi i planovi su pali u vodu.
Nismo znali braniti domovinu i nismo htijeli da je branimo bas zahvaljujuci uspomenama na Tita, a sve te lijepe uspomene na Tita smo nasem pamecu pretvorili u umjesto na dobro,da uzmemo toljage i pobunimo se protiv silnika koji su pokusali da nas sve zatru, mi smo postali bas onoi sto jesmo i ono sto ne treba da smo, krenuli protiv Alije i postali time i najveci protivnici svoga naroda i svoje Bosne.
To i budala zna.
Tacno, i niste.
boze :lol: :lol: :lol: :lol:

Dolina avalona

Post by Dolina avalona » 28/08/2006 15:09

bc_chupo wrote: Da nam nije bilo Alije nebi bilo ni RATA ! ! !
Tipicna CETNICKA laz i demagogija!! Ovo gore je bas ona recenica u koju koljaci najvise i vjeruju, ...ali nisu jedini izgleda...! :x

Cupo, da tebi nije sta u rodu Cica Draza!?
:roll: :-)

Za rat u Bosni su krivi komunisti, koji su nas ucili bratstvu 50 godina a onda nam zabili noz u ledja!!
Last edited by Dolina avalona on 28/08/2006 15:11, edited 1 time in total.

Helem

Post by Helem » 28/08/2006 15:09

Bosanac,da nisi mozda Posranac.

Vodenjak

Post by Vodenjak » 28/08/2006 15:11

To i budala zna.
Svidja mi se onaj prvi dio komentara..
Trebao si samo ostati dosljedan! :D :D

furlan

Post by furlan » 28/08/2006 15:12

Kada pojedinci budu u stanju da shvate da je dobar politicar samo onaj koji uspije da izvuce maksimum iz nepovoljne situacije a ne onaj koji iz iste takve izvuce minimum, onda bi neka rasprava imala i smisla.

SiSaJuMe

Post by SiSaJuMe » 28/08/2006 15:19

furlan wrote:Kada pojedinci budu u stanju da shvate da je dobar politicar samo onaj koji uspije da izvuce maksimum iz nepovoljne situacije a ne onaj koji iz iste takve izvuce minimum, onda bi neka rasprava imala i smisla.
Upravu si alija je bio uspjesan politicar i izvuko maksimalno sranje od drzave.

Dolina avalona

Post by Dolina avalona » 28/08/2006 15:25

U Bosni je moglo da bude mnogo gore!!

Dolina avalona

Post by Dolina avalona » 28/08/2006 15:30

furlan wrote:Kada pojedinci budu u stanju da shvate da je dobar politicar samo onaj koji uspije da izvuce maksimum iz nepovoljne situacije a ne onaj koji iz iste takve izvuce minimum, onda bi neka rasprava imala i smisla.
U situaciji kada smo bili napadnuti sa svih strana, i izvana i iznutra a mi goloruku i zaboravljeni od svijeta, nasa odbrana i opstanak su ogroman maksimum!! ...jer moglo je mnogo gore!! :-?

Kada se tuces protiv desetorice, tvoj uspjeh je da se odbranis a ne da ih pobijedis!!

Prazina

Post by Prazina » 28/08/2006 15:31

Samo procitajte sta vam je napisao Helem, samo to vazi za vas dijasporase!!!!!!

Vi bi da vam Marsovci brane drzavu!!!!!!

Ja sam davno rekao 70 % olosa je u dijaspori pa makar i mene svrstali tu!!!!!

kao rece helem kao tuberkulozna krmad!!!

_BosanaC

Post by _BosanaC » 28/08/2006 15:36

Dolina avalona wrote:U Bosni je moglo da bude mnogo gore!!
Povecaj font i stavi kakvu drecaviju boju... i opet neces ubjediti nikoga u ovo sto si napisao.

Dolina avalona

Post by Dolina avalona » 28/08/2006 15:40

U RS-u svi, od djeteta do starca velicaju svoje zlocince. A mi ovde se takmicimo ko ce vise popljuvati svoje i svoga, pa makar se radilo i pravednim!! Ali mi smo takvi, draze nam tudje govno nego nasa pita...

Moglo je moglo, itekako gore! Sta da su cete usle u Sarajevo. Miljacka bi prelila od krvi!

furlan

Post by furlan » 28/08/2006 15:42

A je li moglo bolje?

_BosanaC

Post by _BosanaC » 28/08/2006 15:43

Dolina avalona wrote:U RS-u svi, od djeteta do starca velicaju svoje zlocince. A mi ovde se takmicimo ko ce vise popljuvati svoje i svoga, pa makar se radilo i pravednim!! Ali mi smo takvi, draze nam tudje govno nego nasa pita...

Moglo je moglo, itekako gore! Sta da su cete usle u Sarajevo. Miljacka bi prelila od krvi!
E bravo, mjesas babe i zabe. Jedno su ljudi koji su odbranili ovo malo drzave, a drugo su politicari tipa Alije. Ja ne vidjeh ni Aliju ni ikoga njegovog da se puske latio, a sada ga takvi ko ti velicaju. Jedno je velicati Dudakovica, Hajrulahovica i jos par njih, ali Alija nikako ne spada u taj kos.

U krajnjem slucaju, koliko god te to bolilo, Alija je potpisao Dejton, sprjecio ukidanje SDS-a, i ono sto najvise boli - stupio u koaliciju s istim tim agresorima i u njoj je ostao i do danas.

mostarac

Post by mostarac » 28/08/2006 15:44

Dolina avalona wrote:U RS-u svi, od djeteta do starca velicaju svoje zlocince. A mi ovde se takmicimo ko ce vise popljuvati svoje i svoga, pa makar se radilo i pravednim!! Ali mi smo takvi, draze nam tudje govno nego nasa pita...

ako ce nam RS bit sistem referencije, onda da odmah kljucamo butigu

FFK as Lucy01

Post by FFK as Lucy01 » 28/08/2006 15:50

Ne mogu da vjerujem :shock: :shock:
Dzaba je, moram opet :shock: :shock:

Interesantno je kako ljudi kada brane lik i djelo Alije Izetbegovica skoro uvijek samouvjereno tvrde da "Bosne ne bi bilo da nije bilo njega" :roll:

Onaj pretprosli (veliki) rat ne pamtim, kada je Tito bio vodja i vojskovodja, ali pamtim njegovo vrijeme poslije toga. Ne bih o svojim licnim osjecajima i onome sto sjecam prema tom vremenu, jer osjecanja su subjektivna; nekome je bilo dobro, nekome lose. Ako gledamo u globalu (cijelu bivsu Jugu) mislim da je vecini ljudi bilo vise dobro, nego lose. Da je bilo onih koji us se bogatili i tada, da je bilo po partijskoj liniji, da je bilo protekcije, da je bilo hapsenja i zatvaranja politickih neistomisljenika.....bilo je.
Pitam se ima li toga danas 8) :roll:

Ono sto me najvise boli u svemu je ova izreka "da nije bilo Alije, ne bi bilo ni Bosne". Bosne je bilo i prije Alije a bice je bome i poslije. Bosnu nije odbranio Alija, nego oni koji uzese puske i odlucise da brane svoje. Oni bi to uradili i danije bilo Alije; ko to jos stoji ko ovca dok mu drugi kopa jamu? Alija nije nikoga odbranio....nije ni podsticao na klanje, sto jest-jest, ali se nije vala ni prekin'o za ovaj narod i ovu drzavu. Bio je nikakav drzavnik, jos gori vojnik....
A mene je odbranio moj muz sa puskom u ruci, da sam cekala Aliju, mozda bi i ja i moje dijete zavrsili u kakvoj masovnoj grobnici...

Dolina avalona

Post by Dolina avalona » 28/08/2006 15:56

_BosanaC wrote:

E bravo, mjesas babe i zabe. Jedno su ljudi koji su odbranili ovo malo drzave, a drugo su politicari tipa Alije. Ja ne vidjeh ni Aliju ni ikoga njegovog da se puske latio, a sada ga takvi ko ti velicaju. Jedno je velicati Dudakovica, Hajrulahovica i jos par njih, ali Alija nikako ne spada u taj kos.

U krajnjem slucaju, koliko god te to bolilo, Alija je potpisao Dejton, sprjecio ukidanje SDS-a, i ono sto najvise boli - stupio u koaliciju s istim tim agresorima i u njoj je ostao i do danas.
Alija je bio civilna vlast, koji je imao svoje obavezea vojska svoje!!

Svaka mu cast pa jue potpisao Dejton. A da bi se doslo do Dejtona trebalo je prvo braniti pa odbraniti drzavu i opstati! I fala mu jer je zaustavio rat i daljnje stradanje djece Sarajeva i naseg naroda!!
Izgleda da su se neki zazeljeli rata!

Kako je lahko sada iz rahatluka supljariti i pametovati, a kad su nam granate letile iznad glave molili smo Boga da rat stane. Kako sada sve jednostavno izgleda i kako brzo zaboravljamo!!

_BosanaC

Post by _BosanaC » 28/08/2006 16:05

Dolina avalona wrote:
_BosanaC wrote:

Alija je bio civilna vlast, koji je imao svoje obavezea vojska svoje!!

Svaka mu cast pa jue potpisao Dejton. A da bi se doslo do Dejtona trebalo je prvo braniti pa odbraniti drzavu i opstati! I fala mu jer je zaustavio rat i daljnje stradanje djece Sarajeva i naseg naroda!!
Izgleda da su se neki zazeljeli rata!

Kako je lahko sada iz rahatluka supljariti i pametovati, a kad su nam granate letile iznad glave molili smo Boga da rat stane. Kako sada sve jednostavno izgleda i kako brzo zaboravljamo!!
Ne znam stvarno gdje si ti bio u jesen '95?

Sjecam se i danas euforije kada je krenula Oluja, pa kada je Peti korpus krenuo u oslobadjanje Krajine. Sjecam se kada je Dudakovic bio pred Banjalukom, svi su cekali ko zapete puske vijest da je Banjaluka naša, ponovo Bosanska, treci korpus je vec uveliko bio parkiran na Karušama pred Dobojem, drugi korpus isto tako vec odavno iz defanzive presao u ofanzivu. Za tvoj info tada su vec i Doboj i Banjaluka bili prazni gradovi, cetnici se povukli... Pa pade i Vozuca. Niko sretniji od mene i ostalih koji su konstantno jebavani s Ozrena i iz pravca Vozuce te pune cetiri godine.

I dok jos nikom nije bilo jasno sta se to desava - kazu potpisan mir.

I dugo je ljudima jos trebalo da uopste shvate za sta su mnogi zivote dali, a mnogima nije jasno jos ni danas.

Imao je Alija obaveze, ali po svoj prilici ni jednu nije ispunio, osim sto je bio na najsigurnijoj funkciji u ratu, obezbjedio sebe i svoje za narednih deset generacija, i dopustio svojim poltronima da se obogate na tudjoj muci da bi vec sutra usao u savez sa bivsim dusmanom (cesto se zapitam koliko je uopste te ljude smatrao dusmanima) sa kojim stranka koju je on osnovao vlada i dan danas.

furlan

Post by furlan » 28/08/2006 16:08

Ti nemas pravo glasa kao Yugonostalgicar.Sjedi 1

Dolina avalona

Post by Dolina avalona » 28/08/2006 16:21

Pred Banjalukom smo morali stati jer nam je nato zaprijetio da ce nas bombardovati. Sijet nije htjeo pobjednika. A da smo odbili Dejton, svijet bi nas okarakterisao kao da necemo mir i okrenuo bi nam ledja. A narod i vojska su bili iscrpljeni, svi smo ocajno zeljeli mir. I MIR smo i dobrili. Nepravedan mir, ali ipak bolji od nepravednog rata!!

_BosanaC

Post by _BosanaC » 28/08/2006 16:36

Dolina avalona wrote:Pred Banjalukom smo morali stati jer nam je nato zaprijetio da ce nas bombardovati. Sijet nije htjeo pobjednika. A da smo odbili Dejton, svijet bi nas okarakterisao kao da necemo mir i okrenuo bi nam ledja. A narod i vojska su bili iscrpljeni, svi smo ocajno zeljeli mir. I MIR smo i dobrili. Nepravedan mir, ali ipak bolji od nepravednog rata!!
Dobro si gradivo naucio...

BECHO

Post by BECHO » 28/08/2006 22:48

Kad zlajini crveni mundiri kazu da je Aljo Baljo, onda je to fakat tako! :-)

Argumentovano srbonostalgicari, jako argumentovano... :D

Jara

Post by Jara » 28/08/2006 23:14

furlan wrote:
Prazina wrote:E ovih titinih proljeva sam sit za danas!!!!!

Ma Juka ne jede se to.
:lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Jara

Post by Jara » 28/08/2006 23:39

Lucy01 wrote:Ne mogu da vjerujem :shock: :shock:
Dzaba je, moram opet :shock: :shock:

Interesantno je kako ljudi kada brane lik i djelo Alije Izetbegovica skoro uvijek samouvjereno tvrde da "Bosne ne bi bilo da nije bilo njega" :roll:

Onaj pretprosli (veliki) rat ne pamtim, kada je Tito bio vodja i vojskovodja, ali pamtim njegovo vrijeme poslije toga. Ne bih o svojim licnim osjecajima i onome sto sjecam prema tom vremenu, jer osjecanja su subjektivna; nekome je bilo dobro, nekome lose. Ako gledamo u globalu (cijelu bivsu Jugu) mislim da je vecini ljudi bilo vise dobro, nego lose. Da je bilo onih koji us se bogatili i tada, da je bilo po partijskoj liniji, da je bilo protekcije, da je bilo hapsenja i zatvaranja politickih neistomisljenika.....bilo je.
Pitam se ima li toga danas 8)
:roll:

Ono sto me najvise boli u svemu je ova izreka "da nije bilo Alije, ne bi bilo ni Bosne". Bosne je bilo i prije Alije a bice je bome i poslije. Bosnu nije odbranio Alija, nego oni koji uzese puske i odlucise da brane svoje. Oni bi to uradili i danije bilo Alije; ko to jos stoji ko ovca dok mu drugi kopa jamu? Alija nije nikoga odbranio....nije ni podsticao na klanje, sto jest-jest, ali se nije vala ni prekin'o za ovaj narod i ovu drzavu. Bio je nikakav drzavnik, jos gori vojnik....
A mene je odbranio moj muz sa puskom u ruci, da sam cekala Aliju, mozda bi i ja i moje dijete zavrsili u kakvoj masovnoj grobnici...
:thumbup: :thumbup: :thumbup:

Vodenjak

Post by Vodenjak » 28/08/2006 23:41

BECHO wrote:Kad zlajini crveni mundiri kazu da je Aljo Baljo, onda je to fakat tako! :-)

Argumentovano srbonostalgicari, jako argumentovano... :D
Zar i ti , sine Brute? :oops: :(

Locked