Ko je bio bolji, Alija ili Tito?

Rasprave na razne teme... Ako ne znate gdje poslati poruku, pošaljite je ovdje.

Moderators: Benq, O'zone

Locked
User avatar
Vodenjak
Posts: 7416
Joined: 03/10/2004 18:45

#226

Post by Vodenjak »

Prazina wrote:Hajde ti sa svojim babom zajedno u Bosanski kongres kod Sendijarevica, tamo am je mjesto!!!!!

Koliko dobijate od Srpskog lobija?????
Bas si prazina! :-) :lol:

:D
talijan
Posts: 1081
Joined: 18/08/2006 19:49

#227

Post by talijan »

Bravo Nosferatu. Od srca.
Prazina
Posts: 145
Joined: 27/05/2006 23:40

#228

Post by Prazina »

Samo vi nastavite tako, pa cemo svi postati neka vrsta bijelih cigana, razasuta po svijetu!!!!!!

I onda cemo se opet pitati ma ko nam to uze drzavu!!!!!
talijan
Posts: 1081
Joined: 18/08/2006 19:49

#229

Post by talijan »

Koju ba drzavu?
User avatar
SiSaJuMe
Posts: 983
Joined: 27/10/2005 12:24

#230

Post by SiSaJuMe »

Prazina wrote:Samo vi nastavite tako, pa cemo svi postati neka vrsta bijelih cigana, razasuta po svijetu!!!!!!

I onda cemo se opet pitati ma ko nam to uze drzavu!!!!!
Jarane necemo postat, VEC smo postali. A jedan od tih zasluznika je alija.

Ps1. A jel ti Tito oteo drzavu u kojij si zivio. Il si premlad bio da se nesjecas.

Ps2. Dali je BIH stvarno drzava?
furlan
Posts: 1160
Joined: 05/11/2004 13:13

#231

Post by furlan »

Sad jel' se varam, al' men' se cini da Tilac napravi naku drzavu za svog zivota, napravi nekakvih pruga Brcko-Banovici,Samac-Sarajevo,univerzitetata, visokoh peci i kojecega u deset godina poslije rata.Nezaposlenost i nepismenost ni blizu sadasnjosti.Ali eto vazno je da je ta drzava propala, a da ova "drzava"jos uvijek traje.
User avatar
Vodenjak
Posts: 7416
Joined: 03/10/2004 18:45

#232

Post by Vodenjak »

furlan wrote:Sad jel' se varam, al' men' se cini da Tilac napravi naku drzavu za svog zivota, napravi nekakvih pruga Brcko-Banovici,Samac-Sarajevo,univerzitetata, visokoh peci i kojecega u deset godina poslije rata.Nezaposlenost i nepismenost ni blizu sadasnjosti.Ali eto vazno je da je ta drzava propala, a da ova "drzava"jos uvijek traje.
Ali mi smo tad bili ugrozeni...
To se ne smije zaboraviti!
Prazina
Posts: 145
Joined: 27/05/2006 23:40

#233

Post by Prazina »

Sve sami yugonostalgicari!!!!!

Svi koji su se na zadnjem popisu pisali kao Yu
mostarac
Posts: 8416
Joined: 03/03/2005 13:47

#234

Post by mostarac »

Prazina wrote:Sve sami yugonostalgicari!!!!!

Svi koji su se na zadnjem popisu pisali kao Yu
i opet ce ako bude srece :D
User avatar
DiplomataSaSela
Posts: 1044
Joined: 20/10/2004 23:51

#235

Post by DiplomataSaSela »

Nosferatu wrote:
DiplomataSaSela wrote:
Nosferatu wrote:
Alija - covjek koji je od gotove drzave - napravio - pitu od govana.

I Tito koji je od pite govana - napravio drzavu - koja je trajala 40+ godina.
Daj nam bolan ovo za Aliju malo bolje objasni....a i ovo drugo...znas li jos neku"dobru" drzavu a da je trajala"toliko dugo"...osim DDR i CCCP...ja znam ovih"losih" sto evo jos traju...
Evo da ti objasnim. Moj did je bio zemljoradnik, a nena - polupismena zena. Za vrijeme Tileta - moj otac je dva doktorata zavrsio. Jedan u Zagrebu drugi u Sarajevu. Mati mi je magistrirala - u Zagrebu takodje.

Za vrijeme Alije - njihov sin - fakultete je zavrsavao po Americi. A tokom bacanja bombi po turbetu laznog sehida - u procesu je doktoriranja u Americi.

Mogao bi tu dodati i cinjenicu - da najrahtnijih 12 godina koji sam zivjeo su bili u Jugi, najtezi 6 u Bosni - za vrijeme Alija-novanja.
Ovo nema veze sa ovim sto sam te pito...al nek si mi dodo ovu cinjenicu da si u jugi "zivjeo"rahat...
...helem vidis raznih sudbina,tvoj did bio zemljoradnik a nena polupismena a za vrijeme tite babo ti doktoriro...kod mene dedo bio gazda a nana pismena i za vrijeme tite ostali bez icega,uzeli im sve...al jebo sad to...haj "zivjeo"
mostarac
Posts: 8416
Joined: 03/03/2005 13:47

#236

Post by mostarac »

DiplomataSaSela wrote:
Nosferatu wrote:
DiplomataSaSela wrote: Daj nam bolan ovo za Aliju malo bolje objasni....a i ovo drugo...znas li jos neku"dobru" drzavu a da je trajala"toliko dugo"...osim DDR i CCCP...ja znam ovih"losih" sto evo jos traju...
Evo da ti objasnim. Moj did je bio zemljoradnik, a nena - polupismena zena. Za vrijeme Tileta - moj otac je dva doktorata zavrsio. Jedan u Zagrebu drugi u Sarajevu. Mati mi je magistrirala - u Zagrebu takodje.

Za vrijeme Alije - njihov sin - fakultete je zavrsavao po Americi. A tokom bacanja bombi po turbetu laznog sehida - u procesu je doktoriranja u Americi.

Mogao bi tu dodati i cinjenicu - da najrahtnijih 12 godina koji sam zivjeo su bili u Jugi, najtezi 6 u Bosni - za vrijeme Alija-novanja.
Ovo nema veze sa ovim sto sam te pito...al nek si mi dodo ovu cinjenicu da si u jugi "zivjeo"rahat...
...helem vidis raznih sudbina,tvoj did bio zemljoradnik a nena polupismena a za vrijeme tite babo ti doktoriro...kod mene dedo bio gazda a nana pismena i za vrijeme tite ostali bez icega,uzeli im sve...al jebo sad to...haj "zivjeo"
samo sto je daleko brojnija populacija njegovih nego tvojih, tj. ovakvih kao on, nego kao ti, sto u prevodu znaci da je pod Titom vise ljudi bilo rahat, nego kad su svi radili za to da bi ti mogao drincati po kafanama, a da neko nema sta da jede.
User avatar
DiplomataSaSela
Posts: 1044
Joined: 20/10/2004 23:51

#237

Post by DiplomataSaSela »

mostarac wrote:
samo sto je daleko brojnija populacija njegovih nego tvojih, tj. ovakvih kao on, nego kao ti, sto u prevodu znaci da je pod Titom vise ljudi bilo rahat, nego kad su svi radili za to da bi ti mogao drincati po kafanama, a da neko nema sta da jede.
Zato se YU i raspala...mada ovo zadnje i ne razumijem bas...ko je to radio da bi ja drinco po kafanama...
Dolina avalona
Posts: 474
Joined: 12/07/2006 21:13
Location: BiH

#238

Post by Dolina avalona »

SiSaJuMe wrote:A jeste razvukli temu.,,,.

Kakav god je TITO bio, uspio je STOKU drzat u toru i dat im solidan zivot.

A alija je samo dio one stoke koja je sjebala sve sto se moglo sjebat.
Rezultat svega mozes vidjet samo ako se okrenes oko sebe. Vidjeces raseljene, nezaposlene, starce po kontenjerima u potrazi za klopom, kriminalce, "postene miljardere'' , naci kretene, korumpirane, jadne i uboge, krezave, zgrbljene, itd itd.
Ako bi te nazvao ABDICEVAC, vjerovatno bi bio preblag...!
Izvini ali stvarno si ....! Za rezultate koje vidimo oko sebe nije kriv Alija, vec su krivi rat, agresija i dojucerasnji komunisti(svetci) koji su se preko noci povampirili i odlucili da izvrse agresiju na goloruku BiH. Poput Slobe! Izrazito mijesas teze! A Alija, pa to je covijek kojem je cijeli svijet skinuo kapu!! Ali eto ima i nekih nasih koj su malo vise "pametni i kulturni" pa ga nazivaju stokom! Ali to samo govori o njima, srecom!
A Bosna je ipak opstala, u inat i na zalost mnogih pa i ocito mnogih medju nama!
Pedeset godina su nas ucili bratstvu i jedinstvu, a onda su nas ti nasi ucitelji preko noci poklali!! I mi opet ne shvatamo da smo prevareni bili!
Last edited by Dolina avalona on 28/08/2006 13:37, edited 1 time in total.
Prazina
Posts: 145
Joined: 27/05/2006 23:40

#239

Post by Prazina »

[quote="mostarac"][quote="Prazina"]Sve sami yugonostalgicari!!!!!

Svi koji su se na zadnjem popisu pisali kao Yu[/quote]

i opet ce ako bude srece :D[/quote]

Sve si rekao o sebi!!!!!
Prazina
Posts: 145
Joined: 27/05/2006 23:40

#240

Post by Prazina »

Alija se zezno sto nije zatvorio granice i svako dezerterstvo tesko kaznjavao, kao sto je radio Tito!!!!!!

Alija se zezno sto sve yugonostalgicare nije slao u prve redove!!!!!
Liska
Posts: 1953
Joined: 12/05/2004 13:44
Location: Mostar

#241

Post by Liska »

Prazina wrote:Alija se zezno sto nije zatvorio granice i svako dezerterstvo tesko kaznjavao, kao sto je radio Tito!!!!!!

Alija se zezno sto sve yugonostalgicare nije slao u prve redove!!!!!
Uh sto se nasmijah lijepo. Alija se prvo zeznuo sto tebi nije dao generalski cin. Drugo se zeznuo jer on ipak nije pravio drzavu zaozbiljno kao Tito. A trece, morao bi pobiti pola svoje najblize familije jer su dezerteri. Pa i sina, kakav je nacin voditi neki Zavod dok drzava strada. Pusku u ruke pa je gradi, jel tako?
Krugman
Posts: 324
Joined: 16/07/2005 19:38

#242

Post by Krugman »

TITO je bez sumnje bio bolji.

ALIJA je bio katastrofalan za Bosnu, a pogotovo za Bosnjake. Objasnjeno je na drugoj temi.
_BosanaC
Posts: 8428
Joined: 16/08/2005 14:02
Location: Sarajevo
Contact:

#243

Post by _BosanaC »

Prazina wrote:Alija se zezno sto nije zatvorio granice i svako dezerterstvo tesko kaznjavao, kao sto je radio Tito!!!!!!

Alija se zezno sto sve yugonostalgicare nije slao u prve redove!!!!!
O kojem ti to Aliji? :lol: :lol: :lol:
mostarac
Posts: 8416
Joined: 03/03/2005 13:47

#244

Post by mostarac »

koliko se sjecam Titov sin je u ratu u borbi ostao invalid. bakir je mogao ostat invalid samo da ga vrata od sefa udare
bc_chupo
Posts: 1356
Joined: 02/08/2006 23:37
Location: Zla2

#245

Post by bc_chupo »

Alija je donio katastrofu u bih dostaje napomenuti na zrtve srebrenice!!!!!!!
TTIA-mi Tito je bolji on je bosnu branio ko niko... a ljudi malo se na netu raspitajte ko je bio veci!!!
ZIVIO TITO..... ZIVIO!!!!!!!!!!
_BosanaC
Posts: 8428
Joined: 16/08/2005 14:02
Location: Sarajevo
Contact:

#246

Post by _BosanaC »

Dovoljno je reci da je Tito potvrdio BH drzavnost dok su se ine patriote '95. godine na istu posrale u Dejtonu, a medju prvima bas onaj s kojim pokusavate porediti Tita!
Prazina
Posts: 145
Joined: 27/05/2006 23:40

#247

Post by Prazina »

[quote="_BosanaC"]Dovoljno je reci da je Tito potvrdio BH drzavnost dok su se ine patriote '95. godine na istu posrale u Dejtonu, a medju prvima bas onaj s kojim pokusavate porediti Tita![/quote]

Potvrdio drzavnost sa Srbima, Hrvatima i neopredjeljenima!!!!!
Prazina
Posts: 145
Joined: 27/05/2006 23:40

#248

Post by Prazina »

[quote="_BosanaC"]Dovoljno je reci da je Tito potvrdio BH drzavnost dok su se ine patriote '95. godine na istu posrale u Dejtonu, a medju prvima bas onaj s kojim pokusavate porediti Tita![/quote]

Potvrdio drzavnost sa Srbima, Hrvatima i neopredjeljenima!!!!!
Prazina
Posts: 145
Joined: 27/05/2006 23:40

#249

Post by Prazina »

[quote="_BosanaC"]Dovoljno je reci da je Tito potvrdio BH drzavnost dok su se ine patriote '95. godine na istu posrale u Dejtonu, a medju prvima bas onaj s kojim pokusavate porediti Tita![/quote]

Potvrdio drzavnost sa Srbima, Hrvatima i neopredjeljenima!!!!!
Prazina
Posts: 145
Joined: 27/05/2006 23:40

#250

Post by Prazina »

[quote="_BosanaC"]Dovoljno je reci da je Tito potvrdio BH drzavnost dok su se ine patriote '95. godine na istu posrale u Dejtonu, a medju prvima bas onaj s kojim pokusavate porediti Tita![/quote]

Potvrdio drzavnost sa Srbima, Hrvatima i neopredjeljenima!!!!!
Locked