Ubijanja Bosnjaka u periodu 1945-1991

Rasprave na razne teme... Ako ne znate gdje poslati poruku, pošaljite je ovdje.

Moderators: Benq, O'zone

Beslija
Posts: 470
Joined: 27/05/2006 15:23

#51

Post by Beslija »

Ideja o kojoj govoris nije za salu DONY. Nije jednostavno reci takvo nesto bez argumenata. Ali , ako imas argumente , volio bih da ih izneses , pa da vidimo o cemu se radi. Necu da skacem i da te napadam kao vecina forumaša , ali stvarno bi volio znati odakle ti takvo misljenje.

* Odlazi u nadi da nije napravio gramaticke greske *

:)
mala-i
Posts: 1315
Joined: 16/03/2006 15:32
Location: sa/zg

#52

Post by mala-i »

ne možeš me isprovocirati.za razliku od tebe odlično poznajem ijekavicu
by the way, riječ koju tražite je smiješni
DONY
Posts: 1257
Joined: 20/07/2006 18:23

#53

Post by DONY »

Beslija,ono sto sam rekao Bosnjaku slijedi i tebi da ne ponavljam.Smesno je mala-1 , kako odgovaras.Imas li ti ijedan argument za suprotno od mojih postova,genocidnost je postala genetska kod nasih komsija.To istorija pokazuje.Mislim da to jasno svakom normalnom.
mala-i
Posts: 1315
Joined: 16/03/2006 15:32
Location: sa/zg

#54

Post by mala-i »

DONY wrote:Beslija,ono sto sam rekao Bosnjaku slijedi i tebi da ne ponavljam.Smesno je mala-1 , kako odgovaras.Imas li ti ijedan argument za suprotno od mojih postova,genocidnost je postala genetska kod nasih komsija.To istorija pokazuje.Mislim da to jasno svakom normalnom.
sadržaj tvojih postova dovoljno je idiotski da je sasvim jasno kako ne zaslužuje ikakav komentar,mene forma mnogo više brine...zbog hroničnih problema s ijekavicom prešao si na ekavicu.na greškama se uči,pa ću i ja lagano odšetati s ove teme i ostaviti te samog sa svojim bolesnim mislima upakovanim u loše složene rečenice lišene gramatičkih i pravopisnih pravila.
prijatan ostanak
User avatar
rajvosa^
Posts: 1787
Joined: 18/05/2006 19:38

#55

Post by rajvosa^ »

jebi ga sad! Sad mi je samo u glavi da ne napravim gramaticku gresku. Vise me i ne brine kakvu sam vakcinu dobio, neko da koje slovo ne ispustim.
DONY
Posts: 1257
Joined: 20/07/2006 18:23

#56

Post by DONY »

Ocigledno je da cetnici svih boja marsiraju od Pala preko Sidneja,Cikaga i dalje.Srbija ce biti manja od Nokie. :bih: :bih:
Beslija
Posts: 470
Joined: 27/05/2006 15:23

#57

Post by Beslija »

mala-i wrote:
DONY wrote:Beslija,ono sto sam rekao Bosnjaku slijedi i tebi da ne ponavljam.Smesno je mala-1 , kako odgovaras.Imas li ti ijedan argument za suprotno od mojih postova,genocidnost je postala genetska kod nasih komsija.To istorija pokazuje.Mislim da to jasno svakom normalnom.
sadržaj tvojih postova dovoljno je idiotski da je sasvim jasno kako ne zaslužuje ikakav komentar,mene forma mnogo više brine...zbog hroničnih problema s ijekavicom prešao si na ekavicu.na greškama se uči,pa ću i ja lagano odšetati s ove teme i ostaviti te samog sa svojim bolesnim mislima upakovanim u loše složene rečenice lišene gramatičkih i pravopisnih pravila.
prijatan ostanak

ne znam kako da napisem...

Pretjerujes ......... ili .......... Pretjeravas ....... :D :D
Last edited by Beslija on 18/08/2006 01:11, edited 1 time in total.
DONY
Posts: 1257
Joined: 20/07/2006 18:23

#58

Post by DONY »

Rajvosa,nedaj se .Sve rade da nas zavade.Nemaju sanse.Vrijeme je na nasoj strani,samo Sabur.VOZDRA
User avatar
rajvosa^
Posts: 1787
Joined: 18/05/2006 19:38

#59

Post by rajvosa^ »

Jebi ga, ako budes ovakve teme otvarao bit ces bas zavadjen.
DONY
Posts: 1257
Joined: 20/07/2006 18:23

#60

Post by DONY »

Cim se "dohvate" cetnici jave se ovi spasioci sa Pala.Dodje sve na svoje,ali pravopis je "najvaznij".
User avatar
stickitout
Posts: 1744
Joined: 15/01/2005 23:58

#61

Post by stickitout »

Kako ti frcas covjece, 'ebo buket prskalica :D :D
p0go
Posts: 208
Joined: 24/06/2006 11:01
Location: Salt City !

#62

Post by p0go »

DONY smiri dozivljaje malo previse si nacionalisticki orijentisan jer ako zelimo da svi zajedno zivimo bez svadja takva vrsta vrjedjanja bez osnove i dokaza nam ne treba 8)
User avatar
taxi_driver
Posts: 3118
Joined: 26/09/2005 08:23
Location: taxi stand

#63

Post by taxi_driver »

ovaj dony,bas ima bosnjacki nik.pa bolan dony,sto nisi stavio muhamed ili mustafa, kad se vec toliko boris za bosnjake?zadojen si nacionalizmom a i glupa ti je prica.rece da si zavrsio visoke skole.lazes ko pas.
i na kraju koliko je muslimana bilo u bosni prije rata izgleda da su srbi slabo proizvodili te vakcine.trebali su cini mi se uvesti tri smjene da i mi ostali nesto primjetimo.ovako jebi ga ja nista sumnjivo nisam primjetio u to doba,inace bih prijavio miliciji.hahahahahahahhahaa
User avatar
taxi_driver
Posts: 3118
Joined: 26/09/2005 08:23
Location: taxi stand

#64

Post by taxi_driver »

i da zaboravim.te vakcine su garant samo reagovale na muslimansku krv.ono, ako primjeti da je muslimanska ona se aktivira,a ako je srpska ostane u prvobitnoj ulozi.
e svasta i na ovom forumu mozes procitati.
makondo
Posts: 216
Joined: 12/03/2004 00:00

#65

Post by makondo »

1. dony - imas neku dijagnozu. fakat. bez pretjerivanja.

2. sasvim je nebitno da li se vakcine danas uvoze iz srbije, hrvatske, finske ili mongolije. ne mogu doci u bolnicu prije nego prodju kontrolu ispravnosti.

3. sto se tice zivota u sfrj, pogledaj malo popise stanovnistva i stope nataliteta pa ces vidjeti da tvoja sumanuta 'teorija' ne drzi vodu. koliko znam, nisu postojala bosnjacka, srpska i hrvatska porodilista vec su djeca bila zajedno. mozda se sjecas onoga: iste su godine svi bili rodjeni, isto su im tekli skolski dani, od istih bolesti pelcovani...
Prazina
Posts: 145
Joined: 27/05/2006 23:40

#66

Post by Prazina »

[quote="DONY"]Hajmo nastaviti sa komplimentima,induendo bolje ja da nepricamo o patriotizmu,jer bi se morao izvinjavati.Ovako, uzivaj u svome neznanju.Dobro razmisli kakvu vodu pijes prije nego otvoris slavinu,nije samo Teslicu pronadjen cijanid u vodovodnim cijevima itd.Razmisli koje proizvodio vakcine,ko ih je davao ,nasi bivsi kumovi i prijatelji,tesko onome ko nema memoriju.[/quote]

Djaba pricas slijepcima, mi smo osudjeni na nestanak!!!!!!

Sarajevo je puno malignih oboljenja, vecina izvora je na Jahorini i Trebevicu, zamisli sta su srpski fasisti ubacivali u toku rata!!!!!

Zamisli sta Eufor sada deponuje po Igmanu i napustenim rudnicima u svojoj bazi!!!!!

Svi novi lijekovi su bili isprobavani nad Bosnjacima muslimanima!!!!!

Anabolici proizvedeni u Rusiji, lijekovi protiv tromboze itd.

Nazalost nasi doktori bi mogli potvrditi, ali radili su i oni na tome htjeli ne htjeli!!!!!

Na zalost imamo i imali smo dosta nasih udbasa i kosovaca koji nikada nece o tome progovoriti, ali imamo i dosta slucajeva u porodicama!!!!!

Smrt djeteta zbog obicnog bruha isl. bilo je nesto sto se cesto desavalo!!!!
Last edited by Prazina on 21/08/2006 13:16, edited 1 time in total.
User avatar
taxi_driver
Posts: 3118
Joined: 26/09/2005 08:23
Location: taxi stand

#67

Post by taxi_driver »

Prazina wrote:
DONY wrote:Hajmo nastaviti sa komplimentima,induendo bolje ja da nepricamo o patriotizmu,jer bi se morao izvinjavati.Ovako, uzivaj u svome neznanju.Dobro razmisli kakvu vodu pijes prije nego otvoris slavinu,nije samo Teslicu pronadjen cijanid u vodovodnim cijevima itd.Razmisli koje proizvodio vakcine,ko ih je davao ,nasi bivsi kumovi i prijatelji,tesko onome ko nema memoriju.
Djaba pricas slijepcima, mi smo osudjeni na nestanak!!!!!!

Sarajevo je puno malignih oboljenja, vecina izvora je na Jahorini i Trebevicu, zamisli sta su srpski fasisti ubacivali u toku rata!!!!!

Zamisli sta uropljani sada deponuju po Igmanu u svojoj bazi!!!!!

pogrijesio si temu jarane.tema je ubijanje bosnjaka od 1945-1991.
Prazina
Posts: 145
Joined: 27/05/2006 23:40

#68

Post by Prazina »

[quote="taxi_driver"][quote="Prazina"][quote="DONY"]Hajmo nastaviti sa komplimentima,induendo bolje ja da nepricamo o patriotizmu,jer bi se morao izvinjavati.Ovako, uzivaj u svome neznanju.Dobro razmisli kakvu vodu pijes prije nego otvoris slavinu,nije samo Teslicu pronadjen cijanid u vodovodnim cijevima itd.Razmisli koje proizvodio vakcine,ko ih je davao ,nasi bivsi kumovi i prijatelji,tesko onome ko nema memoriju.[/quote]

Djaba pricas slijepcima, mi smo osudjeni na nestanak!!!!!!

Sarajevo je puno malignih oboljenja, vecina izvora je na Jahorini i Trebevicu, zamisli sta su srpski fasisti ubacivali u toku rata!!!!!

Zamisli sta uropljani sada deponuju po Igmanu u svojoj bazi!!!!![/quote]

Procitaj sta sam napisao!!!!!


pogrijesio si temu jarane.tema je ubijanje bosnjaka od 1945-1991.[/quote]
gogili9
Posts: 100
Joined: 19/08/2006 20:04

#69

Post by gogili9 »

Auuuuuuuu Dony, covece...gde ti ode? Pa ovakve stvari se ne mogu cuti ni od radikala ovde u Srbiji, naravno upucene suprotnoj strani. Mrzi me da pisem cirilicu, jer mi je oduvek latinica bila i sada je prvo pismo i niko mi ne uzima za zlo. Dvoumila sam se da li da komentarisem, ali...jace je to od mene. Eto i ja sam zavrsila fakultet i ne mislim da sam puno pametna, ali se u neke stvari i razumem.
Da li se secas mozda da si u Yugoslaviji imao besplatno skolovanje, dok danasnja pametna deca, ako im roditelji nemaju novaca ne mogu ni prici fakultetu?
Da li se secas da ako si zeleo i roditelji ti mogli placati sobu u studentskom domu, mogao si studirati u Beogradu bez problema i jos bi imao povlastica u odnosu na ovdasnje studente?
Da li se secas da je zdravstvena zastita bila besplatna za sve, a danas, ne daj boze da se neko razboli, a nema novaca?
Za prethodnu garnituru politicara...pa evo, pokojni, ili rahmetli ( ako ces me bolje razumeti), Hakija Pozderac je ziveo, a i danas su mu tu neki od potomaka, bas preko puta mene, gledam mu u dvoriste, da je bio pocasni gradjanin i cenjen komsija, da mu je druga zena, prelepa srpkinja, a bar jedan od sinova ozenjen jednom nasom komsinicom. Jedno vreme je imao kozu u dvoristu i mi deca iz komsiluka smo isli svi da se igramo sa njom kao sa kucnim ljubimcem.
Da li se secas....bilo bi jos dosta primera, ali to bi bilo za drugu temu, a i ovako se jezim unapred od tvog komentara, iako sam odlucila da me ne " pogadja"...
Druze Dony, nisam ja nikakav " ubaceni element " na ovom forumu, vec samo jedna obrazovana zena koju srce vuce ka Bosni koju pamti kao prelepu zemlju u koju se islo sa zadovoljstvom i punog srca kao u posetu najrodjenijima, a sada se zazire posetiti je bas zbog mogucnosti nailaska na likove tebi slicne, a koji tek povremeno valjda navrate " iz vana " ne bi li malo potpalili vatru i naravno, obavezno u " belom mercedesu ".
Pozdrav tebi, druze Dony i pusti nas dobronamerne sa svih ovih prostora iliti bivsih bratskih republika da opet pokusamo da primirimo strasti i zivimo i komuniciramo uz medjusobno uvazavanje.
DONY
Posts: 1257
Joined: 20/07/2006 18:23

#70

Post by DONY »

gogili9 ,tebe i YUGU nisam uopste spomenuo u negativnom kontekstu,ali ocigledno si i ti jedna od "ugrozenih"Srba,koji su naucili da pametuju,budu samo direktori,generali,itd.a "glup" je samo MUJO i SULJO,nastavimo sa ponizavanjem i na taj nacin.
User avatar
supersonic
Posts: 179
Joined: 01/06/2004 01:21
Location: sarajevo

#71

Post by supersonic »

e da mi je naci doktora koji je tebe vakcinisao :x mora da je mislio da si srbin :-?
mr__bosnjak
Posts: 2890
Joined: 01/06/2005 12:52
Location: Svedska

#72

Post by mr__bosnjak »

gogili9 wrote:Auuuuuuuu Dony, covece...gde ti ode? Pa ovakve stvari se ne mogu cuti ni od radikala ovde u Srbiji, naravno upucene suprotnoj strani. Mrzi me da pisem cirilicu, jer mi je oduvek latinica bila i sada je prvo pismo i niko mi ne uzima za zlo. Dvoumila sam se da li da komentarisem, ali...jace je to od mene. Eto i ja sam zavrsila fakultet i ne mislim da sam puno pametna, ali se u neke stvari i razumem.
Da li se secas mozda da si u Yugoslaviji imao besplatno skolovanje, dok danasnja pametna deca, ako im roditelji nemaju novaca ne mogu ni prici fakultetu?
Da li se secas da ako si zeleo i roditelji ti mogli placati sobu u studentskom domu, mogao si studirati u Beogradu bez problema i jos bi imao povlastica u odnosu na ovdasnje studente?
Da li se secas da je zdravstvena zastita bila besplatna za sve, a danas, ne daj boze da se neko razboli, a nema novaca?
Za prethodnu garnituru politicara...pa evo, pokojni, ili rahmetli ( ako ces me bolje razumeti), Hakija Pozderac je ziveo, a i danas su mu tu neki od potomaka, bas preko puta mene, gledam mu u dvoriste, da je bio pocasni gradjanin i cenjen komsija, da mu je druga zena, prelepa srpkinja, a bar jedan od sinova ozenjen jednom nasom komsinicom. Jedno vreme je imao kozu u dvoristu i mi deca iz komsiluka smo isli svi da se igramo sa njom kao sa kucnim ljubimcem.
Da li se secas....bilo bi jos dosta primera, ali to bi bilo za drugu temu, a i ovako se jezim unapred od tvog komentara, iako sam odlucila da me ne " pogadja"...
Druze Dony, nisam ja nikakav " ubaceni element " na ovom forumu, vec samo jedna obrazovana zena koju srce vuce ka Bosni koju pamti kao prelepu zemlju u koju se islo sa zadovoljstvom i punog srca kao u posetu najrodjenijima, a sada se zazire posetiti je bas zbog mogucnosti nailaska na likove tebi slicne, a koji tek povremeno valjda navrate " iz vana " ne bi li malo potpalili vatru i naravno, obavezno u " belom mercedesu ".
Pozdrav tebi, druze Dony i pusti nas dobronamerne sa svih ovih prostora iliti bivsih bratskih republika da opet pokusamo da primirimo strasti i zivimo i komuniciramo uz medjusobno uvazavanje.
Srbija i Bosna nisu "bratske" niti ce ikada biti! Mogu se Bosnjaci i Srbi slagat ali te dvije zemlje kao zemlje NIKAD VISE ZAJEDNO ma koliko fakulteta mogao zavrsit u Beogradu jer ce poslije toga odma hop logor... :roll:
gogili9
Posts: 100
Joined: 19/08/2006 20:04

#73

Post by gogili9 »

Dony, ja obozavam i Muju i Sulju, inace ne bih posecivala ovaj sajt, a imam dosta poznanika i prijatelja sa kojima sam odrastala ovde i jos uvek se vidjamo i posecujemo, koji su i direktori i generali, a zovu se Mujo i Suljo...zamenio si teze, druze Dony...
Dobar dan mr Bosnjak, a taman si mi postao simpatican, a ti tako...ccccc
Ako pazljivije procitas moj tekst koji si citirao, videces da sam napisala " bivse bratske republike "...
Sto se tice " logora ", to ne bih komentarisala. Mislim da nije u redu s obzirom da nisam ocevidac. To bi mi licilo na slicne slucajeve koji su se desavali ovde kod nas posle bombardovanja. Neki moji poznanici i prijatelji koji zive u inostranstvu, a po prestanku bombardovanja se skupismo ovde, svesrdno su me uveravali kako su zesce i jace " osetili i patili " od mene koja sam se svakodnevno sklanjala i bezala i gledala kako se ruse porodilista i ubijaju nevina deca i rusi pola moje zgrade ( naravno da sam odmah i prodala stan da me ne podseca ) i uveravali me da ja " nemam pojma kako je njima strasno bilo "...
Veruj mi da me je srce bolelo, ako ti to nesto znaci, kao i sve normalne ljude, zbog toga sto se tamo kod vas desavalo, ali ko je nas sta pitao...
Pozz obojici
DONY
Posts: 1257
Joined: 20/07/2006 18:23

#74

Post by DONY »

gogili9,moji najbolji prijatelji prije rata su bili Srbi,ali izdase nas nasi "prijatelji i kumovi" i pokazase pravo lice.Nemam vise razloga da im vjerujem,potrosili su sve "kredite".Zbog takvih nazalost ce trpiti vecina,jer za sticanje povjerenja i dokazivanje nekakve lojalnosti potreban je dug period.Nadam se da ti nisi takva.Pozitivnih primjera je stvarno malo,a i vremena su grozna.
Puno pozdrava,
gogili9
Posts: 100
Joined: 19/08/2006 20:04

#75

Post by gogili9 »

Naravno da nisam i jos uvek ne mogu verovati da su se kumovi i prijatelji medjusobno " izdavali ", ali ako ti tako kazes nije na meni da komentarisem, jer predpostavljam da znas bolje.
Na svojoj kozi sam samo osetila razdvojenost od dva mi brata, jednog iz Zagreba koji je morao pobeci u Kanadu da ga ne mobilisu i drugog odavde, koji je otisao u Rusiju iz istih razloga, da se, ne daj boze ne desi da zapucaju jedan na drugoga zbog necijih cefova.
Brata iz Zagreba sam tek letos videla posle 15 godina razdvojenosti i to nam niko nece moci nadoknaditi.
Pozz, tebi Dony i sa srecom, gde god da si!
Post Reply