ARGETA

Rasprave na razne teme... Ako ne znate gdje poslati poruku, pošaljite je ovdje.

Moderators: Benq, O'zone

ztluhcs
Posts: 3356
Joined: 28/04/2006 09:17
Location: Life isn't fair. It's just fairer than death, that's all.
Contact:

#51

Post by ztluhcs »

Murat Sabanovic wrote:
addo888 wrote:Prijatelj mi radi u Argeti i tvrdi 100% da ima svinjetine

znam da je cudno da pasteta koja sastoji svinjsku mast u sebi bude tako popularna u Bosni,ali to se naravno krije jer znaju da bi im trziste u BIH propalo kad bi se rasculo.Cak su sebi nabavili halal certifikat..u to ni 1% ne vjerujem
puni kamion argetama u ljubljani ili izoli,jel????
Gura svinje u konzerve... I ti sva¹ta pita¹...
DONY
Posts: 1257
Joined: 20/07/2006 18:23

#52

Post by DONY »

balansirana dijeta je kljuc zdravog zivota. :lol: :lol: :lol:

Kljuc zdravog zivota je zdrava hrana-vegy,riba,masl.ulje,bijeli luk itd.itd
User avatar
horns&drums
Posts: 15667
Joined: 16/03/2004 16:24
Location: Quaff a cup to the dead already and hooray for the next to die

#53

Post by horns&drums »

Argeta... Poslije konzumacije :D:D

Image
User avatar
Murat Sabanovic
Posts: 5527
Joined: 18/01/2005 20:55

#54

Post by Murat Sabanovic »

ztluhcs wrote:
Murat Sabanovic wrote:
addo888 wrote:Prijatelj mi radi u Argeti i tvrdi 100% da ima svinjetine

znam da je cudno da pasteta koja sastoji svinjsku mast u sebi bude tako popularna u Bosni,ali to se naravno krije jer znaju da bi im trziste u BIH propalo kad bi se rasculo.Cak su sebi nabavili halal certifikat..u to ni 1% ne vjerujem
puni kamion argetama u ljubljani ili izoli,jel????
Gura svinje u konzerve... I ti svašta pitaš...
ZATO JE 100 POSTO SIGURAN
User avatar
stickitout
Posts: 1744
Joined: 15/01/2005 23:58

#55

Post by stickitout »

DONY wrote:balansirana dijeta je kljuc zdravog zivota. :lol: :lol: :lol:

Kljuc zdravog zivota je zdrava hrana-vegy,riba,masl.ulje,bijeli luk itd.itd
:oops: :oops: Decko to sto si od mame cuo sta je zdravo je veoma lijepo i imas pravo, ali ako nisi cuo za termin "balansirana dijeta", slobodno pitaj sta znaci. Ne moras pokusavati provokacije i na ruzan nacin pokusavati ismijavati nekoga jer je povrijedjen tvoj maleni ego. 8-)

Balansirana dijeta - Balans=ravnoteza - balansirana= uravnotezena dijeta, a to bi opet znacilo u terminima ishrane, da ne treba samo jesti meso,riba=proteine i masnoce, ili samo povrce, voce i zitarice=ugljikohidrati+fibers. Uravnotezena dijeta je jesti svega od navedenog umjereno i "balansirano" tako da pruzas tijelu svome sve sto mu je potrebno za odrzavanje homeostaticnih procesa i osnovnih celijskih metabolizama. Osim toga "kljuc" zdravlja je i redovna fizicka aktivnost. Kombinacija ove dvije stvari, kao i izbjegavanje alkohola i nikotina te ostalih toksicnih sastojaka koji ostavljaju "slobodne radikale"(o njima neki drugi put) u tijelu je istinski kljuc zdravlja. Raznovrsnost namirnica u dijeti se moze nazvati je neophodna da bi se unjeli svi mogoci vitamini, minerali, amino kiseline, enzimi, itd, itd. Ono sto ima u ribi, nema u mesu i obratno (da ne idem u detalje), ista stvar je i sa vocem i povrcem.

Osim sto se prepucavas sa mnom i hvatas se za slamcice, bilo bi lijepo da kazes nesto o argeti (mozda mama zna).

P.S. Slobodni radikali nisu Seseljevci i ostali :D :D
DONY
Posts: 1257
Joined: 20/07/2006 18:23

#56

Post by DONY »

Hvala na koplimentu za" Decko" vjerovatno bih ti mogao biti tata ili babo,A ovo sto sam od mame "cuo" ne bih komentarisao.Onom ko se zdravo hrani nije potrebna nikakva dijeta pa ni ta tvoja "balansirana".
Vozdra,decko
BECHO
Posts: 2446
Joined: 03/02/2003 00:00
Location: Zürich, CH

#57

Post by BECHO »

Prica se da ce i BiH uskoro dobiti svoju Argetu. Naime, Slovenci sunavodno spremni da uloze vecu svotu novca u izgradnju tvornice pasteta u Hadzicima.
DONY
Posts: 1257
Joined: 20/07/2006 18:23

#58

Post by DONY »

"Decko" kada bih ti ispricao moju zivotnu story o bijelom luku vjerovatno bi drugacije kometarisao moj prethodni post.
User avatar
stickitout
Posts: 1744
Joined: 15/01/2005 23:58

#59

Post by stickitout »

DONY wrote:Hvala na koplimentu za" Decko" vjerovatno bih ti mogao biti tata ili babo,A ovo sto sam od mame "cuo" ne bih komentarisao.Onom ko se zdravo hrani nije potrebna nikakva dijeta pa ni ta tvoja "balansirana".
Vozdra,decko
Za nekoga ko bi mi mogao biti babo ili tata ti "covjece ostavljas utisak na mene da si jedana balavac. Tvoj komentar na temi je "vegeta=otrov" :? :? , potpuno neosnovano i mimo argete i izvadjeno iz konteksta. Na to dobijes odgovor pa mi onda zadas "kulerske smajlije" na 90% a nije otrov. Sta si se ba na mene zakacio Mr cesnjak?? Ishrana i dijeta su jedno te isto. Dijeta nije neki rezim, mada moze biti prepisana ovisno od potrebe individue. I za kraj mi opalis ismijavanje zbog svog siromasnog fonda rijeci. Ni, A ni B nisi rekao ni o argeti ni o bilo kojoj drugoj pasteti, e povrh svega se nadjes uvrijedjen kad ti odgovorim pa mi pocnes socijalnu o zivotnoj prici. :shock: :? Fakat ne kontam, da nije klimaks? Otvori temu bijeli luk pa tamo drmaj u svom fahu i svoj "zivotni story" ili ovde o argeti pricaj a mene molim te lijepo "covjece" postedi ganjanja jer cu ti se sigurno k'o bumerang vratiti 8) 8) 8) 8) 8)
DONY
Posts: 1257
Joined: 20/07/2006 18:23

#60

Post by DONY »

Stickitout , koliko te placaju da reklamiras to smece od hrane ??
DONY
Posts: 1257
Joined: 20/07/2006 18:23

#61

Post by DONY »

Pokusaj biti sto jednostavniji.Jednostavnost=genijalnost.Toliko je vec ruznog receno za Argetu,da nema potrebe ponavljati.
DONY
Posts: 1257
Joined: 20/07/2006 18:23

#62

Post by DONY »

hej,bumerang,koliko je sujeta teska bolest se upravo vidi na tvom slucaju.
User avatar
stickitout
Posts: 1744
Joined: 15/01/2005 23:58

#63

Post by stickitout »

DONY wrote:Stickitout , koliko te placaju da reklamiras to smece od hrane ??
Ti si fakat bezobrazan i krajnje primitivan ako nisi pod uticajem alkohola tvoj ego cu sad ostaviti tvojoj zeni i onima kijima si "tata" ili "babo" pa ga na njima otresaj ostaj mi pozdravljen, dovoljno si pokazao koliko si jednostavan drug "genijalac" 8) 8)
User avatar
kriticarka_nikova
Posts: 2669
Joined: 04/02/2006 23:30

#64

Post by kriticarka_nikova »

Cime se vi opterecevate :roll:
DONY
Posts: 1257
Joined: 20/07/2006 18:23

#65

Post by DONY »

Jos jedno puno hvala na svim koplimentima,sada bi mogli na trcanje(fudbal,tenis ili kosaraka) garant sam brzi(hrana je u pitanju).
Timotije
Posts: 1031
Joined: 07/06/2005 20:26

#66

Post by Timotije »

DONY wrote:"Decko" kada bih ti ispricao moju zivotnu story o bijelom luku vjerovatno bi drugacije kometarisao moj prethodni post.
Moj ex. prof. Momcilo Gorunovic sa Bg-univerziteta (birvaktile gost prof. na sarajevskom univerzitetu) magistrirao na bijelom luku. Ima preko 70 (slovima sedamdeset, aktivnih komponenti), jeste gadan ali ko ga moze jesti i ne ferma okolinu, toplo preporucam. Z sodelovanju s naravo!
DONY
Posts: 1257
Joined: 20/07/2006 18:23

#67

Post by DONY »

Bijeli luk je MNOGO vise nego prirodni antibiotik, ali tema je Argeta.[/b]
ztluhcs
Posts: 3356
Joined: 28/04/2006 09:17
Location: Life isn't fair. It's just fairer than death, that's all.
Contact:

#68

Post by ztluhcs »

Timotije wrote: Moj ex. prof. Momcilo Gorunovic sa Bg-univerziteta (birvaktile gost prof. na sarajevskom univerzitetu) magistrirao na bijelom luku.
Jadni vi s njegovim praktiènim dijelom magistarskog... :D
User avatar
stickitout
Posts: 1744
Joined: 15/01/2005 23:58

#69

Post by stickitout »

DONY wrote:Bijeli luk je MNOGO vise nego prirodni antibiotik, ali tema je Argeta.[/b]
Evo ti teme pa nam reci svima sve sto fali lijepo a sto mi ne znamo. Ali molim te lijepo konkretno i direktno, pa da cujemo tu bijeli luk zivotnu story.

http://www.sarajevo-x.com/forum/viewtopic.php?t=10101
auto de fe
Posts: 76
Joined: 05/04/2006 17:04
Location: Sarajevo-Beograd
Contact:

#70

Post by auto de fe »

A poli salama?
User avatar
stickitout
Posts: 1744
Joined: 15/01/2005 23:58

#71

Post by stickitout »

auto de fe wrote:A poli salama?
Tzv. "parizer" ili "podrigusa".........FUJ!!
_BosanaC
Posts: 8428
Joined: 16/08/2005 14:02
Location: Sarajevo
Contact:

#72

Post by _BosanaC »

Nema bolje salate od teletine ispod saca spremljene na nekih 15002000m nadmorske visine...
auto de fe
Posts: 76
Joined: 05/04/2006 17:04
Location: Sarajevo-Beograd
Contact:

#73

Post by auto de fe »

stickitout wrote:
auto de fe wrote:A poli salama?
Tzv. "parizer" ili "podrigusa".........FUJ!!
A jesil' vidio kako izgleda kad je ostavis otvorenu na suncu par sati.....
User avatar
stickitout
Posts: 1744
Joined: 15/01/2005 23:58

#74

Post by stickitout »

auto de fe wrote:
stickitout wrote:
auto de fe wrote:A poli salama?
Tzv. "parizer" ili "podrigusa".........FUJ!!
A jesil' vidio kako izgleda kad je ostavis otvorenu na suncu par sati.....
Ma sva ljepota iz nje tek tad krene :D :D
Eshek
Posts: 2421
Joined: 12/11/2004 00:21
Location: Dunya

#75

Post by Eshek »

:D :D
Last edited by Eshek on 08/08/2006 17:33, edited 1 time in total.
Locked