Revolucija:Da ili Ne

Rasprave na razne teme... Ako ne znate gdje poslati poruku, pošaljite je ovdje.

Moderator: O'zone

tempora

Post by tempora » 18/07/2006 13:07

senada wrote:
Liquido wrote:Postojanje federacije i RS-a je i jedan od glavnih uzroka ovakvog stanja.Kakva je drzava sastavljena iz federacije i republike?Gdje to jos postoji i kada je postojalo?Kako to uopšte može da funkcioniše?Zato toliki novac ide za birokratiju,cak 60 % budžeta.To nema nigdje,čak ni u južnoameričkim banana državama.A ako su oni banana,mi smo ... da ne kažem kakva država.
Revulciju ili rat ,kako hocete,ce voditi novoformirana,odnosno obnovljena Armija Republike BiH i MUP BiH protiv svih onih koji nanose štetu ovoj državi i ljudima koji u njoj žive.
Za normalnu BiH,ili za konačnu podjelu.I kad bi se podijelili brže bi napredovali.Ovo je najgore moguće stanje koje može biti.....
revolucija ili rat, kao sto rekoh, ovdje su neminovnost ali se postavlja neizbjezno pitanje postoje li i KO su ti koji bi poveli narod?
Lako je senada tudjim zivotima trgovati. Za promjene Da! Za rat apsolutno ne. AKo je kome do ratovanja, neka izvoli! Jos uvijek se grobnice iskopavaju od prosloga! A oni koji umiru od posljedica rata, njih se i ne spominje. :(

Liquido

Post by Liquido » 18/07/2006 13:07

Ko je u Srbiji poveo?Skupila se raja pred skupštinom s oružjem i zapalili skupštinu i sve istjerali napolje.A ne ko oni glupaci iz DOSTA i sličnih budalaština.Oni pred skupštinom igraju čovječe, ne ljuti se,monopol,šah. Užas.
Ali u pravu si ,ovdje nema ko.Zašto?.Pa zato što su svi oni koji imaju hrabrosti i bar malo mozga davno napustili ovu državu.Ostali su samo glupani,kukavice i kriminalci,priznao to neko ili ne....

senada

Post by senada » 18/07/2006 13:16

tempora wrote:
senada wrote:
Liquido wrote:Postojanje federacije i RS-a je i jedan od glavnih uzroka ovakvog stanja.Kakva je drzava sastavljena iz federacije i republike?Gdje to jos postoji i kada je postojalo?Kako to uopšte može da funkcioniše?Zato toliki novac ide za birokratiju,cak 60 % budžeta.To nema nigdje,čak ni u južnoameričkim banana državama.A ako su oni banana,mi smo ... da ne kažem kakva država.
Revulciju ili rat ,kako hocete,ce voditi novoformirana,odnosno obnovljena Armija Republike BiH i MUP BiH protiv svih onih koji nanose štetu ovoj državi i ljudima koji u njoj žive.
Za normalnu BiH,ili za konačnu podjelu.I kad bi se podijelili brže bi napredovali.Ovo je najgore moguće stanje koje može biti.....
revolucija ili rat, kao sto rekoh, ovdje su neminovnost ali se postavlja neizbjezno pitanje postoje li i KO su ti koji bi poveli narod?

Lako je senada tudjim zivotima trgovati. Za promjene Da! Za rat apsolutno ne. AKo je kome do ratovanja, neka izvoli! Jos uvijek se grobnice iskopavaju od prosloga! A oni koji umiru od posljedica rata, njih se i ne spominje. :(
Draga Tempora, ja nisam za rat ali rat nam se upravo desava. Drzava je ekonomski i socijalno potpuno devastirana. Uslovi za iole normalan zivot NARODA su nikakvi. Ovaj sistem vladavine nema veze sa kapitalizmom, ovo je banalan primjer robovlasnistva, i da ne nabrajam dalje sve vec davno poznato, sto tihim ratom ubija i razara ovu zemlju.
Last edited by senada on 18/07/2006 13:18, edited 1 time in total.

Liquido

Post by Liquido » 18/07/2006 13:18

I kao prvi korak poslije paljenja skupštine,treba odmah ukinuti Avaz,Express,zatvoriti objekte poput Akve,Bazena gdje se ljudi truju i zaglupljuju muzikom sa Grand parade,potom ukinuti Hayat,Radio Stari Grad,znači apsolutne sve mahalaške i primitivne novinske kuće,tv i radio stanice,diskoteke koje ovo društvo guraju u propast i koji te ubjeđuju iz dana u dan da je najbolje da se nabildaš,okačiš kilu zlata oko vrata,obriješ glavu,naviješ Cecu u autu,po mogučnosti sa zatamnjenim staklima i aluminijskim felgama i ti si uzoran i koristan član ove zajednice.

senada

Post by senada » 18/07/2006 13:19

Liquido wrote:I kao prvi korak poslije paljenja skupštine,treba odmah ukinuti Avaz,Express,zatvoriti objekte poput Akve,Bazena gdje se ljudi truju i zaglupljuju muzikom sa Grand parade,potom ukinuti Hayat,Radio Stari Grad,znači apsolutne sve mahalaške i primitivne novinske kuće,tv i radio stanice,diskoteke koje ovo društvo guraju u propast i koji te ubjeđuju iz dana u dan da je najbolje da se nabildaš,okačiš kilu zlata oko vrata,obriješ glavu,naviješ Cecu u autu,po mogučnosti sa zatamnjenim staklima i aluminijskim felgama i ti si uzoran i koristan član ove zajednice.
:shock:

senada

Post by senada » 18/07/2006 13:23

Liquido wrote:I kao prvi korak poslije paljenja skupštine,treba odmah ukinuti Avaz,Express,zatvoriti objekte poput Akve,Bazena gdje se ljudi truju i zaglupljuju muzikom sa Grand parade,potom ukinuti Hayat,Radio Stari Grad,znači apsolutne sve mahalaške i primitivne novinske kuće,tv i radio stanice,diskoteke koje ovo društvo guraju u propast i koji te ubjeđuju iz dana u dan da je najbolje da se nabildaš,okačiš kilu zlata oko vrata,obriješ glavu,naviješ Cecu u autu,po mogučnosti sa zatamnjenim staklima i aluminijskim felgama i ti si uzoran i koristan član ove zajednice.
a ko bi to sve pokrenuo??

Liquido

Post by Liquido » 18/07/2006 13:24

Nemoj me Seanada ništa tako gledati.Zato i Slovenija jeste tamo gdje je jer u Sloveniji nema Pinka,u novinama nije glavna vijest gdje je Koke pojeo pitu ispod saća....
Ovo se društvo mora iz temelja mjenjati,ali baš iz temelja.

Liquido

Post by Liquido » 18/07/2006 13:26

Neko,čuće se,još samo malo :x

senada

Post by senada » 18/07/2006 13:34

Liquido wrote:Nemoj me Seanada ništa tako gledati.Zato i Slovenija jeste tamo gdje je jer u Sloveniji nema Pinka,u novinama nije glavna vijest gdje je Koke pojeo pitu ispod saća....
Ovo se društvo mora iz temelja mjenjati,ali baš iz temelja.
ma ne gledam ja tako tebe radi tebe, nego radi publike.. pjevat ce mi stare patriotske, sa preporukom da se opasam bombama i raznesem na trgu heroja :oops: :-)

novel

Post by novel » 18/07/2006 13:46

FEUDALIZAM, klasno društveno uređenje, karakteristično za srednji vijek. Osnovne klase tog društva su feudalci, koji posjeduju sredstva za proizvodnju, i kmetovi, eksploatisana klasa. Feudalna klasa razvila se iz nekoliko elemenata od kojih je najznačajniji izvor bilo vojničko plemstvo. Ono je od vrhovnog vladara dobivalo zemljišni posjed ili neki drugi feudalni privilegij. Potlačena klasa kmetovi nastala je uglavnom od slobodnih seljaka.
:D Hebote mis jes mi ovo nesto poznato :D

Bosnom i Hercegovinom danas umjesto kapitalizma vlada "UDBASKO"-MAFIJASKI FEUDALIZAM

_BosanaC

Post by _BosanaC » 18/07/2006 13:46

novel wrote:
Liquido wrote:I jeste li svjesni da zivite u drzavi cija himna nema tekst!!!!!Ljudi,himna bez teksta.Gdje to postoji?U centru Sarajeva,u predsjedništvu sjedi čovjek koga plačaju građani ove države i koji se javno hvali da je četnik,pored svega što je Sarajevo i cijela BiH preživila od tih istih četnika.To je perverzno.
MOŽETE LI ZAMISLITI DA U PREDSJEDNIŠTVU IZRAELA SJEDI PREDSJEDNIK HEZBOLAHA ILI DA JE ŠEŠELJ PREMIJER HRAVTSKE!!!!
To nekako isto dođe.
Samo je fol što smo mi počeli apsolutno nenormalne i odvratne stvari posmatrati kao normalne.
Danas, kada postajem pionir, dajem časnu pionirsku riječ: Da ću marljivo učiti i raditi i biti dobar drug; Da ću voljeti našu samoupravnu domovinu Socijalističku Federativnu Republiku Jugoslaviju; Da ću razvijati bratstvo i jedinstvo i ideje za koje se borio Tito; Da ću cijeniti sve ljude svijeta koji žele slobodu i mir!
Druže @novel,

Hoces reci da je ovo drzava licemjera i lazova? 8-)

senada

Post by senada » 18/07/2006 13:51

novel wrote:
FEUDALIZAM, klasno društveno uređenje, karakteristično za srednji vijek. Osnovne klase tog društva su feudalci, koji posjeduju sredstva za proizvodnju, i kmetovi, eksploatisana klasa. Feudalna klasa razvila se iz nekoliko elemenata od kojih je najznačajniji izvor bilo vojničko plemstvo. Ono je od vrhovnog vladara dobivalo zemljišni posjed ili neki drugi feudalni privilegij. Potlačena klasa kmetovi nastala je uglavnom od slobodnih seljaka.
:D Hebote mis jes mi ovo nesto poznato :D

Bosnom i Hercegovinom danas umjesto kapitalizma vlada "UDBASKO"-MAFIJASKI FEUDALIZAM
to je to.

mostarac

Post by mostarac » 18/07/2006 13:55

ali najvaznije da se spomene UDBA. Pa UDBA je jedna od najboljih stvari koja se desila ovom narodu. Tad su bitange i banditi bili iza resetaka ili pod zemljom, a posten svijet je mirno zivio. Eto sad nema UDBA-e pa nam je divno.
Da se bogdo UDBA moze vratit na mjesec dana pa da pospremi ovo ovde

senada

Post by senada » 18/07/2006 14:01

mostarac wrote:ali najvaznije da se spomene UDBA. Pa UDBA je jedna od najboljih stvari koja se desila ovom narodu. Tad su bitange i banditi bili iza resetaka ili pod zemljom, a posten svijet je mirno zivio. Eto sad nema UDBA-e pa nam je divno.
Da se bogdo UDBA moze vratit na mjesec dana pa da pospremi ovo ovde
mislio je na udbu koja stiti interese mafije a ne naroda i drzave.

zooropa

Post by zooropa » 18/07/2006 14:29

Liquido wrote:Ja sam za ponovni rat,ali ovaj put sa jasnim ciljem:da se BiH ocisti od mafije,kriminalaca,hohstaplera i onih koji je ne osjecaju kao svoju drzavui koji je mrze.
Pogledajte Izrael,sta rade zbog samo dva zarobljena vojnika.
Tako i mi trebamo,jer se ovako dalje nemoze.
de ba Liquido, oladi malo... kakav rat čovječe? razumijem (donekle) one koji kažu da rat nije trebao stati kad je stao, u cilju da se ide do kraja, ali ponovo pozivanje na rat... to nije ok buraz, nemoj biti isti kao oni što su te napali. dosta krvi i suza, i sada ih ima, ali ono se ne ponovilo...

ztluhcs
Location: Life isn't fair. It's just fairer than death, that's all.

Post by ztluhcs » 18/07/2006 14:44

Liquido wrote:I kao prvi korak poslije paljenja skup¹tine,treba odmah ukinuti Avaz,Express,zatvoriti objekte poput Akve,Bazena gdje se ljudi truju i zaglupljuju muzikom sa Grand parade,potom ukinuti Hayat,Radio Stari Grad,znaèi apsolutne sve mahala¹ke i primitivne novinske kuæe,tv i radio stanice,diskoteke koje ovo dru¹tvo guraju u propast i koji te ubjeðuju iz dana u dan da je najbolje da se nabilda¹,okaèi¹ kilu zlata oko vrata,obrije¹ glavu,navije¹ Cecu u autu,po moguènosti sa zatamnjenim staklima i aluminijskim felgama i ti si uzoran i koristan èlan ove zajednice.
Image
Image

Image
Image

ztluhcs
Location: Life isn't fair. It's just fairer than death, that's all.

Post by ztluhcs » 18/07/2006 14:44

...

tatoo

#43 Re: Revolucija:Da ili Ne

Post by tatoo » 18/07/2006 14:49

Liquido wrote:Naša "država" je teritorija na kojoj 90% ljudi sluša turbo folk,gdje se 90% djevojaka oblači kao prostitutke,gdje su prototiotipi uspješnih "biznismena"nepismene seljačine poput Česke i Alemka,gdje jedino možeš uspjeti u životu kao diler droge,gdje ja sa faxom imam platu 700 km,a vozač ili čuvar u ambasadi 3000 km,gdje čovjek koji se javno deklariše kao četnik sjedi u predsjedništvu,gdje ne možeš uspjeti u životu ako nisi stalno u kafani i ne ločeš sa određenim krugom ljudi,gdje je čast imati za prijatelje najveće kriminalce poput Ćele,Niske,gdje nikada nečeš biti plaćen za onoliko koliko vrijediš,nego prema onome koga znaš i ko ti je rod,gdje nema nikakve socijalne zaštite(danas si bez posla,sutra komotno možeš krepati),gdje nikada nečeš pošteno moći kupiti stan ,auto,putovati....
Ljudi moji,dokle ovako.Zna li iko živ!!!!!!!!
Sa svim navedenim se slazem, osim onoga sto sam oznacio.
Prvo, to koliko ambasada ili IO placa uposlenike, to je njihova stvar. Drugo, ako ti imas faks, a neko kao "cuvar" ima vise od tebe, apliciraj za cuvara, ako mislis da si kvalifikovan. (ovako je svuda ne samo u BiH). I dokle vise te price ja imam faks a ovaj jado sofer ima vecu platu od mene? Je li to diploma mjerilo kvalitete? Ti znas zasto si zavrsio fakultet (nadam se ne da bi mogao porediti svoju platu sa cuvarima i soferima). U BiH sve vise pocinje ta podjela ja imam faks, a ovi bez faksa bolje zive od mene. Ok, ako je rijec o kriminalcima, vezama itd, ali ima i dobrih i pametnih ljudi bez faksa pa ako im je uspjelo da se snadju, i treba tako biti.

senada

#44 Re: Revolucija:Da ili Ne

Post by senada » 18/07/2006 15:02

tatoo wrote:
Liquido wrote:Naša "država" je teritorija na kojoj 90% ljudi sluša turbo folk,gdje se 90% djevojaka oblači kao prostitutke,gdje su prototiotipi uspješnih "biznismena"nepismene seljačine poput Česke i Alemka,gdje jedino možeš uspjeti u životu kao diler droge,gdje ja sa faxom imam platu 700 km,a vozač ili čuvar u ambasadi 3000 km,gdje čovjek koji se javno deklariše kao četnik sjedi u predsjedništvu,gdje ne možeš uspjeti u životu ako nisi stalno u kafani i ne ločeš sa određenim krugom ljudi,gdje je čast imati za prijatelje najveće kriminalce poput Ćele,Niske,gdje nikada nečeš biti plaćen za onoliko koliko vrijediš,nego prema onome koga znaš i ko ti je rod,gdje nema nikakve socijalne zaštite(danas si bez posla,sutra komotno možeš krepati),gdje nikada nečeš pošteno moći kupiti stan ,auto,putovati....
Ljudi moji,dokle ovako.Zna li iko živ!!!!!!!!
Sa svim navedenim se slazem, osim onoga sto sam oznacio.
Prvo, to koliko ambasada ili IO placa uposlenike, to je njihova stvar. Drugo, ako ti imas faks, a neko kao "cuvar" ima vise od tebe, apliciraj za cuvara, ako mislis da si kvalifikovan. (ovako je svuda ne samo u BiH). I dokle vise te price ja imam faks a ovaj jado sofer ima vecu platu od mene? Je li to diploma mjerilo kvalitete? Ti znas zasto si zavrsio fakultet (nadam se ne da bi mogao porediti svoju platu sa cuvarima i soferima). U BiH sve vise pocinje ta podjela ja imam faks, a ovi bez faksa bolje zive od mene. Ok, ako je rijec o kriminalcima, vezama itd, ali ima i dobrih i pametnih ljudi bez faksa pa ako im je uspjelo da se snadju, i treba tako biti.

tako bi trebaLO biti, ali nije i u ovako bolesnom drustvu i nece.
ovdje se sve mora mijenjati iz temelja.
vidi sistem vrijednosti.

spongebob

Post by spongebob » 18/07/2006 19:05

Liquido wrote:I kao prvi korak poslije paljenja skupštine,treba odmah ukinuti Avaz,Express,zatvoriti objekte poput Akve,Bazena gdje se ljudi truju i zaglupljuju muzikom sa Grand parade,potom ukinuti Hayat,Radio Stari Grad
sta je drugi korak? otvorit gulage?

:roll:

izblajhana

Post by izblajhana » 18/07/2006 20:36

Ja ne radim za strance, imam platu 2 milje...al' hebes ga, sta cu sad :sad: :sad:
mislim,.. dvije,dvije ali bar je redovna,ako nista :D :D :D

teletrader

Post by teletrader » 18/07/2006 21:21

izblajhana wrote:Ja ne radim za strance, imam platu 2 milje...al' hebes ga, sta cu sad :sad: :sad:
I opet hoces preko bare?
:-)

izblajhana

Post by izblajhana » 18/07/2006 22:16

teletrader wrote:
izblajhana wrote:Ja ne radim za strance, imam platu 2 milje...al' hebes ga, sta cu sad :sad: :sad:
I opet hoces preko bare?
cudna su ti moja htjenja :roll:
ali evo da i to razjasnimo, ovo je trebala biti sega, sala...doduse, mozda samo meni razumljiva,ali ipak... :D :D :D

teletrader

Post by teletrader » 18/07/2006 23:45

izblajhana wrote:
teletrader wrote:
I opet hoces preko bare?
cudna su ti moja htjenja :roll:
ali evo da i to razjasnimo, ovo je trebala biti sega, sala...doduse, mozda samo meni razumljiva,ali ipak... :D :D :D
Ja sam se vratio nekada davno preko bare,a nedavno preko Alpa pod Trebevic..Sisao sa 10 na 2-3 milje..I bolje mi nego sa cenerom negdje drugo.
(jos ne moram ni raniti na posao) :-)

auto de fe

Post by auto de fe » 19/07/2006 01:25

Generale,usporite malo. Nije jos vojska izasla na ulice......

Post Reply