Sony & korporativni "kreativni" horor

Rasprave na razne teme... Ako ne znate gdje poslati poruku, pošaljite je ovdje.

Moderators: Benq, O'zone

ClonedAgain
Posts: 217
Joined: 01/11/2004 09:31
Location: Sarajevo
Contact:

#1 Sony & korporativni "kreativni" horor

Post by ClonedAgain »

Image
User avatar
ahmed&nedzad
Posts: 858
Joined: 03/06/2006 00:54

#2 Re: Sony & korporativni "kreativni" horor

Post by ahmed&nedzad »

ClonedAgain wrote:Image
Slažem se. Uvredljivo je. Čisti rasizam. :-?
User avatar
horns&drums
Posts: 15667
Joined: 16/03/2004 16:24
Location: Quaff a cup to the dead already and hooray for the next to die

#3

Post by horns&drums »

Welcome to 21-st century :D


Sta mislite, neko nece prodat' supak da bi prodao proizvod?

Wahhhahahahahahahahahaha :lol: :lol: :lol:
User avatar
irfan2
Posts: 3656
Joined: 09/04/2004 22:41
Location: sarajevo

#4

Post by irfan2 »

:-?
fakat me iznenadi...ko zna tasto....
The_Fluid
Posts: 5591
Joined: 02/08/2002 00:00
Location: Earth

#5

Post by The_Fluid »

Sad cekamo verziju: Dark is already here :D


--
btw. PSP3 kostat ce 'samo' 600 Eura, prema prvim najavama
ztluhcs
Posts: 3356
Joined: 28/04/2006 09:17
Location: Life isn't fair. It's just fairer than death, that's all.
Contact:

#6

Post by ztluhcs »

Tvoja percepcija ove slike je rasizam i upravo na tu kartu ljudi iz Sonijevog marketinga i igraju... Pogledaj malo bolje i reci da li ovdje na slici ima i traga rasizmu ili je rasizam dio tvog viðenja slike pod uticajem nekih drugih stvari iz tvoje okoline? Posmatraj sliku jednostavno kao crno i bijelo a ne CRNKINJA I BJELKINJA i robovlasni¹tvo i USA i lanci i Afrika pa æe biti malo jasnije... Ovdje je mogao stajati i crni i bijeli majmun, ali se onda ne bi prièalo o reklami... Misli¹ upravo onako predvidivo i ¹ablonski kako su se oni u marketingu i nadali te kao posljedica toga tvojih N poznanika je èulo za njihov proizvod...
User avatar
morti
Posts: 1594
Joined: 23/03/2004 18:08
Location: Republika Peyton

#7

Post by morti »

ztluhcs wrote:Tvoja percepcija ove slike je rasizam i upravo na tu kartu ljudi iz Sonijevog marketinga i igraju... Pogledaj malo bolje i reci da li ovdje na slici ima i traga rasizmu ili je rasizam dio tvog viđenja slike pod uticajem nekih drugih stvari iz tvoje okoline? Posmatraj sliku jednostavno kao crno i bijelo a ne CRNKINJA I BJELKINJA i robovlasništvo i USA i lanci i Afrika pa će biti malo jasnije... Ovdje je mogao stajati i crni i bijeli majmun, ali se onda ne bi pričalo o reklami... Misliš upravo onako predvidivo i šablonski kako su se oni u marketingu i nadali te kao posljedica toga tvojih N poznanika je čulo za njihov proizvod...
Dobro složeno...slažem se ko kockice

:D
auto de fe
Posts: 76
Joined: 05/04/2006 17:04
Location: Sarajevo-Beograd
Contact:

#8

Post by auto de fe »

ztluhcs wrote:Tvoja percepcija ove slike je rasizam i upravo na tu kartu ljudi iz Sonijevog marketinga i igraju... Pogledaj malo bolje i reci da li ovdje na slici ima i traga rasizmu ili je rasizam dio tvog viđenja slike pod uticajem nekih drugih stvari iz tvoje okoline? Posmatraj sliku jednostavno kao crno i bijelo a ne CRNKINJA I BJELKINJA i robovlasništvo i USA i lanci i Afrika pa će biti malo jasnije... Ovdje je mogao stajati i crni i bijeli majmun, ali se onda ne bi pričalo o reklami... Misliš upravo onako predvidivo i šablonski kako su se oni u marketingu i nadali te kao posljedica toga tvojih N poznanika je čulo za njihov proizvod...
Ovo meni ima smrad rasizma.....zasto ova bijela kucka ima onakav ubilacki pogled? a ona ruka da i ne spominjem.

Play je bolestan japanci su bolesni.......
ztluhcs
Posts: 3356
Joined: 28/04/2006 09:17
Location: Life isn't fair. It's just fairer than death, that's all.
Contact:

#9

Post by ztluhcs »

auto de fe wrote: Ovo meni ima smrad rasizma.....zasto ova bijela kucka ima onakav ubilacki pogled? a ona ruka da i ne spominjem.
Play je bolestan japanci su bolesni.......
<UseBrain>
Na¹ proizvod
Njihov proizvod
Superiornost proizvoda
Odnos prema suparnièkim proizvodima
Nemoæ konkurencije
</UseBrain>

Ovo je èisti jebeni marketing i ©KOLSKA obrada kupaca pomoæu reklama: bojama, porukom, vizualizacijom, igrama sa predrasudama i ¹ablonima...

Kao ¹to rekoh Sony èist ko suza... Negativno tumaèenje je u tvojoj glavi ali ne zbog ove reklame nego zbog nekih drugih stvari... To se inaèe zove asocijacija :)
Nisu ovo reklame za deterd¾ente na koje smo navikli kod nas... Daj potrudi se malo pa razmisli o ovoj slici...
dinash
Posts: 2002
Joined: 03/10/2002 00:00
Location: ljubljana
Contact:

#10

Post by dinash »

auto de fe wrote:
ztluhcs wrote:Tvoja percepcija ove slike je rasizam i upravo na tu kartu ljudi iz Sonijevog marketinga i igraju... Pogledaj malo bolje i reci da li ovdje na slici ima i traga rasizmu ili je rasizam dio tvog viđenja slike pod uticajem nekih drugih stvari iz tvoje okoline? Posmatraj sliku jednostavno kao crno i bijelo a ne CRNKINJA I BJELKINJA i robovlasništvo i USA i lanci i Afrika pa će biti malo jasnije... Ovdje je mogao stajati i crni i bijeli majmun, ali se onda ne bi pričalo o reklami... Misliš upravo onako predvidivo i šablonski kako su se oni u marketingu i nadali te kao posljedica toga tvojih N poznanika je čulo za njihov proizvod...
Ovo meni ima smrad rasizma.....zasto ova bijela kucka ima onakav ubilacki pogled? a ona ruka da i ne spominjem.

Play je bolestan japanci su bolesni.......
ti si jedan od onih sto mrze rasiste i crnce ... odnosno, "zute", a?
auto de fe
Posts: 76
Joined: 05/04/2006 17:04
Location: Sarajevo-Beograd
Contact:

#11

Post by auto de fe »

dinash wrote:
auto de fe wrote:
ztluhcs wrote:Tvoja percepcija ove slike je rasizam i upravo na tu kartu ljudi iz Sonijevog marketinga i igraju... Pogledaj malo bolje i reci da li ovdje na slici ima i traga rasizmu ili je rasizam dio tvog viđenja slike pod uticajem nekih drugih stvari iz tvoje okoline? Posmatraj sliku jednostavno kao crno i bijelo a ne CRNKINJA I BJELKINJA i robovlasništvo i USA i lanci i Afrika pa će biti malo jasnije... Ovdje je mogao stajati i crni i bijeli majmun, ali se onda ne bi pričalo o reklami... Misliš upravo onako predvidivo i šablonski kako su se oni u marketingu i nadali te kao posljedica toga tvojih N poznanika je čulo za njihov proizvod...
Ovo meni ima smrad rasizma.....zasto ova bijela kucka ima onakav ubilacki pogled? a ona ruka da i ne spominjem.

Play je bolestan japanci su bolesni.......
ti si jedan od onih sto mrze rasiste i crnce ... odnosno, "zute", a?
Cekaj malo jel ti meni pokusavas ubaciti termin rasista.Kada sam mislio na bolest htjeo sam da kazem da taj "pleki" unisti ovu djecu.Boze napolju sunce i predivan dan,prolazim pored zgrade a u lokalu ima jedno desetak djecaka u zamracenoj prostoriji igraju plekija i pilje u one ekrane kao da su opcinjeni a napolju teren za fudbal prazan.......
Kazem ti ja bolesno......
Zadig
Posts: 5755
Joined: 25/02/2005 19:39
Location: British Columbia

#12

Post by Zadig »

The_Fluid
Posts: 5591
Joined: 02/08/2002 00:00
Location: Earth

#13

Post by The_Fluid »

Gaca, carapa, potkosulja, grudnjaka, podvezica, carapa, rasista..
auto de fe
Posts: 76
Joined: 05/04/2006 17:04
Location: Sarajevo-Beograd
Contact:

#14

Post by auto de fe »

ztluhcs wrote:
auto de fe wrote: Ovo meni ima smrad rasizma.....zasto ova bijela kucka ima onakav ubilacki pogled? a ona ruka da i ne spominjem.
Play je bolestan japanci su bolesni.......
<UseBrain>
Naš proizvod
Njihov proizvod
Superiornost proizvoda
Odnos prema suparničkim proizvodima
Nemoć konkurencije
</UseBrain>

Ovo je čisti jebeni marketing i ŠKOLSKA obrada kupaca pomoću reklama: bojama, porukom, vizualizacijom, igrama sa predrasudama i šablonima...

Kao što rekoh Sony čist ko suza... Negativno tumačenje je u tvojoj glavi ali ne zbog ove reklame nego zbog nekih drugih stvari... To se inače zove asocijacija :)
Nisu ovo reklame za deterdžente na koje smo navikli kod nas... Daj potrudi se malo pa razmisli o ovoj slici...
Drug mozda to u tvom kosmosu izgleda tako, i ja nemam nista protiv toga
ali u mom kosmosu to ima sasvim drugo znacenje.Mozemo kilometre slova napisati kako vidimo istu sliku ali ja gledam to na svoj nacin.
Ironicno ubilacki pogled,ruka u punoj snazi usmjerena da davi,a crnkinja ima ruke spustene niz tijelo.Cist dokaz bolesne bijele superiornosti.To mi neka reklama? Cista promocija nasilja.
Debilne video igre i jos veci debili koji prave iste.
Zadig
Posts: 5755
Joined: 25/02/2005 19:39
Location: British Columbia

#15

Post by Zadig »

The_Fluid wrote:Gaca, carapa, potkosulja, grudnjaka, podvezica, carapa, rasista..
:lol:

Jao legendo...uljepso si mi dan, sada cu ljepse zaspati oca mi mog svih boja

:-)
User avatar
ahmed&nedzad
Posts: 858
Joined: 03/06/2006 00:54

#16

Post by ahmed&nedzad »

Bilo kome ko poznaje činjenicu o tome u kakvom su položaju bili crnci do prije 40-tak godina u 'demokratskim' SAD-ma, ovo ne može predstavljati samo 'dobar marketinški trik'. :oops:
ztluhcs
Posts: 3356
Joined: 28/04/2006 09:17
Location: Life isn't fair. It's just fairer than death, that's all.
Contact:

#17

Post by ztluhcs »

auto de fe wrote:Cist dokaz bolesne bijele superiornosti.
Japanska firma... Japanci ¾uti (nisu bijeli)? Bijela superiornost? Ciljana skupina najveæim dijelom je ¾uta rasa.... Hajd svega ti ne baljezgaj :)
ztluhcs
Posts: 3356
Joined: 28/04/2006 09:17
Location: Life isn't fair. It's just fairer than death, that's all.
Contact:

#18

Post by ztluhcs »

auto de fe wrote:
ztluhcs wrote:
auto de fe wrote: Ovo meni ima smrad rasizma.....zasto ova bijela kucka ima onakav ubilacki pogled? a ona ruka da i ne spominjem.
Play je bolestan japanci su bolesni.......
<UseBrain>
Na¹ proizvod
Njihov proizvod
Superiornost proizvoda
Odnos prema suparnièkim proizvodima
Nemoæ konkurencije
</UseBrain>

Ovo je èisti jebeni marketing i ©KOLSKA obrada kupaca pomoæu reklama: bojama, porukom, vizualizacijom, igrama sa predrasudama i ¹ablonima...

Kao ¹to rekoh Sony èist ko suza... Negativno tumaèenje je u tvojoj glavi ali ne zbog ove reklame nego zbog nekih drugih stvari... To se inaèe zove asocijacija :)
Nisu ovo reklame za deterd¾ente na koje smo navikli kod nas... Daj potrudi se malo pa razmisli o ovoj slici...
Drug mozda to u tvom kosmosu izgleda tako, i ja nemam nista protiv toga
ali u mom kosmosu to ima sasvim drugo znacenje.Mozemo kilometre slova napisati kako vidimo istu sliku ali ja gledam to na svoj nacin.
Ironicno ubilacki pogled,ruka u punoj snazi usmjerena da davi,a crnkinja ima ruke spustene niz tijelo.Cist dokaz bolesne bijele superiornosti.To mi neka reklama? Cista promocija nasilja.
Debilne video igre i jos veci debili koji prave iste.
Da ti demonstriram moæ asocijacije i interpretacije:

8==o

Da li je ovo kita ili hirur¹ke makaze?

( * ) ( * )

Sise ili paradajz?

Hoæemo li jo¹?



:lol: :lol: :lol:

Btw jedno pitanje, da li misli¹ da bi se najprije ta crna ¾ena na slici trebala upitati to a ne ti?

Promocija nasilja je totalno druga stvar i o njoj ne prièamo ovdje...
auto de fe
Posts: 76
Joined: 05/04/2006 17:04
Location: Sarajevo-Beograd
Contact:

#19

Post by auto de fe »

Ztluhcs bolan.Makaze,kita i paradajz.Kome pravis asocijacije? Meni?
Nije to meni potrebno,napisao sam ti.... dva razlicita misljenja i to je sve,ja vidim sliku na svoj nacin ti na svoj.Zar je potrebno dalje raspravljati.....
auto de fe
Posts: 76
Joined: 05/04/2006 17:04
Location: Sarajevo-Beograd
Contact:

#20

Post by auto de fe »

ztluhcs wrote:
auto de fe wrote:Cist dokaz bolesne bijele superiornosti.
Japanska firma... Japanci žuti (nisu bijeli)? Bijela superiornost? Ciljana skupina najvećim dijelom je žuta rasa.... Hajd svega ti ne baljezgaj :)
Gledas li fotku,vidis li japance gdje........
Jes baljezgam frrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrr
User avatar
black
Posts: 17149
Joined: 19/06/2004 16:00
Location: ispod tresnje

#21

Post by black »

plakat je provokativan bez obzira kako gledao na njega iz umjetnickog ovog ili onog ugla...et meni upade u oci ovaj zaokruzeni detalj (nisu airbagovi :oops: ) krst okrenut naopachke..simbol satanista.. :D

Image
ztluhcs
Posts: 3356
Joined: 28/04/2006 09:17
Location: Life isn't fair. It's just fairer than death, that's all.
Contact:

#22

Post by ztluhcs »

Moderno je biti dru¹tveno podoban i u situacijama koje ne tra¾e podobnost. Just in case... Nikad se ne zna... Kolektivni isprani um...
ztluhcs
Posts: 3356
Joined: 28/04/2006 09:17
Location: Life isn't fair. It's just fairer than death, that's all.
Contact:

#23

Post by ztluhcs »

auto de fe wrote: Gledas li fotku,vidis li japance gdje........
Èita¹ li post? Shvata¹ li poentu?
Zadig
Posts: 5755
Joined: 25/02/2005 19:39
Location: British Columbia

#24

Post by Zadig »

ztluhcs wrote:
auto de fe wrote: Gledas li fotku,vidis li japance gdje........
Čitaš li post? Shvataš li poentu?
ja vidim "Sushi" pika li se to
:-)
User avatar
taxi_driver
Posts: 3118
Joined: 26/09/2005 08:23
Location: taxi stand

#25

Post by taxi_driver »

ima i drugi dio plakata koji niko nije postavio.
http://www.nu.nl/news/773709/55/%27Nede ... ch%27.html
Post Reply