ODRASTAM?!

Rasprave na razne teme... Ako ne znate gdje poslati poruku, pošaljite je ovdje.

Moderators: Benq, O'zone

Post Reply
rulja_20
Posts: 115
Joined: 10/11/2005 01:22

#1 ODRASTAM?!

Post by rulja_20 »

sjećam se, u ratu, ko klinac imo sam svoje heroje: Jusufa Prazinu, rahmetli Mehmeda Alagića...
onda tamo nekad u ratu, rekoše Juka kriminalac, ubili ga (valjda :roll: ) zato što je bio loš čovjek. vidim, svi složni oko tog i ja to prihvatio.
onda poslije rata, Mehmed Alagić na sudu, kažu loš čovjek treba u zatvor, bilo mi teško povjerovat, al' reko valjda je sud u pravu... :roll:
onda dođoše normalni(ji) dani i heroji mi postadoše Baljić i Bolić i fudbalska reprezentacija, ali počeše im jebavati majke (ne doslovno naravno) po stadionima, pa i ja da ne ostanem dužan...

ždošlo vrijeme i da mi heroj bude i Ivica Osim...ni on ne valja, kažu. barem nekima ovdje na forumu.

sad se pitam hoće li još jednog mog heroja popljuvati (Nenada Markovića) ako se opet plasiramo na završnicu turnira, a tamo ne pobjedimo ni jednu utakmicu? ako se to desi onda bih savjetovao Sergeja Barbareza da se povuče iz reprezentacije dok mu još ne mogu nešto naći zbog čega bi imali razlog da ga mrze.

i onda nešto kontam, je li to sve do mene? je li jednostavno sazrijevam sa svojom okolinom pa stvari gledamo drugačije i bolje ih razumijemo ili je naš narod razočaran u sve i svakoga pa nikome i ne daje šansu, ili je nešto deseto?

zato vas pitam: ima li Bosanac kojeg ne mrzimo? ima li Bosanac po čijem bi smo imenu mogli nazvati neku ulicu, a da smo svi složni oko toga (barem u Federaciji :-) ), ima li Bosanac za kojeg bi ste nekom strancu s ponosom rekli da je Vaš zemljak.

eto, može vam se činiti poprilično glupom temom, ali mi je nekako lakše kad sam se malo izjado.

P.S. ovo sam isto šupljiro sa svojim burazerom, a on mi da je sva sreća pa nisam vjerovo u djeda mraza :D
ghost_in_the_machine
Posts: 120
Joined: 05/07/2005 04:36

#2

Post by ghost_in_the_machine »

na zalost, puno je ljudi od ovog naroda dobilo sansu da nesto pokaze i dokaze i na zalost isto toliko ljudi je razocaralo ovaj narod...juka, alagic, baljic, bolic, k.r.c, palac.....svi su oni dobili sansu, neki i vise puta i uvijek su razocarali. ti isti ljudi lako dobiju sansu, ali je jos lakse prokockaju.
nenad markovic je dobio sansu i nadam se da je nece prokockat

na zalost najvise je tih koji su sjebali svoju priliku da budu heroji u nasem narodu :sad:
User avatar
PipiDugaDevetka
Posts: 19071
Joined: 25/12/2003 00:00
Location: Živim u nadi RBiH, druge adrese nemam. Uostalom, mislim da genocidne Kartagene treba demontirati.

#3

Post by PipiDugaDevetka »

Meni je idol, uzor...Trik Helić.
User avatar
pirmin
Posts: 11199
Joined: 18/02/2006 23:50
Location: Ciganluk

#4

Post by pirmin »

El-Vedex
Posts: 151
Joined: 16/06/2005 02:53
Location: Iz Dubine

#5 Re: ODRASTAM?!

Post by El-Vedex »

rulja_20 wrote:sjećam se, u ratu, ko klinac imo sam svoje heroje: Jusufa Prazinu, rahmetli Mehmeda Alagića...
onda tamo nekad u ratu, rekoše Juka kriminalac, ubili ga (valjda :roll: ) zato što je bio loš čovjek. vidim, svi složni oko tog i ja to prihvatio.
onda poslije rata, Mehmed Alagić na sudu, kažu loš čovjek treba u zatvor, bilo mi teško povjerovat, al' reko valjda je sud u pravu... :roll:
onda dođoše normalni(ji) dani i heroji mi postadoše Baljić i Bolić i fudbalska reprezentacija, ali počeše im jebavati majke (ne doslovno naravno) po stadionima, pa i ja da ne ostanem dužan...

ždošlo vrijeme i da mi heroj bude i Ivica Osim...ni on ne valja, kažu. barem nekima ovdje na forumu.

sad se pitam hoće li još jednog mog heroja popljuvati (Nenada Markovića) ako se opet plasiramo na završnicu turnira, a tamo ne pobjedimo ni jednu utakmicu? ako se to desi onda bih savjetovao Sergeja Barbareza da se povuče iz reprezentacije dok mu još ne mogu nešto naći zbog čega bi imali razlog da ga mrze.

i onda nešto kontam, je li to sve do mene? je li jednostavno sazrijevam sa svojom okolinom pa stvari gledamo drugačije i bolje ih razumijemo ili je naš narod razočaran u sve i svakoga pa nikome i ne daje šansu, ili je nešto deseto?

zato vas pitam: ima li Bosanac kojeg ne mrzimo? ima li Bosanac po čijem bi smo imenu mogli nazvati neku ulicu, a da smo svi složni oko toga (barem u Federaciji :-) ), ima li Bosanac za kojeg bi ste nekom strancu s ponosom rekli da je Vaš zemljak.

eto, može vam se činiti poprilično glupom temom, ali mi je nekako lakše kad sam se malo izjado.

P.S. ovo sam isto šupljiro sa svojim burazerom, a on mi da je sva sreća pa nisam vjerovo u djeda mraza :D
Simpaticno... he he he ... ti si dobar "cojek" , imas pravo. Odrastas , a odrasto covjek treba da zna da narodu nemres ugoditi nikako , nego ti udri po svom , ne znaju ni ovi sto pisu po novinama sve vjeruj mi. Vidjeces kad udjes u sistem, kakvih sve tu budala ima pijandura drogerasa al jebi ga svi znaju da moraju raditi. A svi znamo da novinari isto tako moraju raditi moraju pisat nesto, nece oni da krampaju nema sanse a otputovati se mora , jesti moras a to kosta buraz, neko mora platiti. Eto ako se druzis sa rajom garant ti je milion puta neki haver rekao, e jesi papak slusas sta ja znam neku muziku koju on ne slusa... jebaji ga skontaj da su ljudi razliciti i imaj razumjevanja i guraj ono sto smatras da je ispravno. Za to ti naravno treba samopuzdanja. A samopuzdanje ces crpiti onda kad nesto uradis , a to je obicno malo teze, ali se potrudi , bice ti drago poslije.
Onaj ko misli da mu je sve jasno , taj je stao u svom razvoju i nadgradnji. Vole ljudi pricati... vidis i sam koliko se posta po forumu.
Express Your self rekli bi neki Ameri.
El-Vedex
Posts: 151
Joined: 16/06/2005 02:53
Location: Iz Dubine

#6

Post by El-Vedex »

ghost_in_the_machine wrote:na zalost, puno je ljudi od ovog naroda dobilo sansu da nesto pokaze i dokaze i na zalost isto toliko ljudi je razocaralo ovaj narod...juka, alagic, baljic, bolic, k.r.c, palac.....svi su oni dobili sansu, neki i vise puta i uvijek su razocarali. ti isti ljudi lako dobiju sansu, ali je jos lakse prokockaju.
nenad markovic je dobio sansu i nadam se da je nece prokockat

na zalost najvise je tih koji su sjebali svoju priliku da budu heroji u nasem narodu :sad:
A sasto se uvijek ceka da neko drugi bude Heroj.

I od koga su to navedeni dobili sansu , kakvu bolan sansu , i ti ako cekas da ti neko da sansu da bi je ti protracio. Vrijeme je da i ti drug moj odrastes. Kakav je to kvazipojam Narod. Najlakse se kriti iza naroda i nista ne raditi
Nema sansi koje se daju , sanse se zasluzuju , sto prije to shvatis , bolje ce ti biti.... nego pusti budale sto pricaju i vidi sta znas raditi i to radi. Jer najlakse je vidjeti gotov proizvod a niko ne zna da se u to nesto ulozilo.
Udji u sistem pa ga mjenjaj , sa distance mozes se samo zivcirati burazeru.

Sretno
P.S.
U svim drugim prilikama bih slican post jednostavno ignorirao ali nesto me tjera da kazem koju , jer mi je dosadila povrsnost.
domi
Posts: 544
Joined: 04/10/2003 00:00

#7

Post by domi »

Sto ljudi, sto cudi.

Moj stav je jednostavan, uzor i idol mi je onaj za koga ja licno u dubini duse :D smatram da je dobar.
Ne treba nasjedati na glupa razmisljanja pojedinaca, kako u privatnom, tako i u javnom zivotu.

Meni je pravo da vam kazem jedini i pravi izvor informacija SB...sve fino lijepo procitam sta oni napisu, te to lijepo sve onda pogledam iz drugog ugla i tako dolazim do istine... :D

Zato mi je pomalo vokri kad vidim da pojedinci napadaju tu afirmisanu reviju zbog njihovog pisanja, a ustvari problem lezi u njima samima i nacinu na koji oni citaju clanke u njihovim brojevima. Bitno je citati izmedju redova, pogotovo u nasim krajevima :D
sanco
Posts: 162
Joined: 03/05/2006 17:25
Location: An Nasr al Tair

#8

Post by sanco »

Bio i ostao sad za sad Mehmed Bazdarevic...Znali iko zasto nije on preuzeo Zelju bio je nedavno ovdje u Sarajevu :roll: :roll:

E raja bas sinoc sa dvojcom starih drugova gledamo slike sa derbija 98,99..pa kud odose ta malo bolja vremena..Ove nove generacije ne znam stvarno sta rade divim im se sigurno :roll:
ztluhcs
Posts: 3356
Joined: 28/04/2006 09:17
Location: Life isn't fair. It's just fairer than death, that's all.
Contact:

#9

Post by ztluhcs »

Kako ono ka¾u "Nije se rodio ko je svijetu ugodio" tako da povodljive narodne mase i nisu neko apsolutno mjerilo... Svaka medalja ima dvije strane ali niko se ne trudi da vidi i razumije drugu stranu...
ghost_in_the_machine
Posts: 120
Joined: 05/07/2005 04:36

#10

Post by ghost_in_the_machine »

El-Vedex wrote:
ghost_in_the_machine wrote:na zalost, puno je ljudi od ovog naroda dobilo sansu da nesto pokaze i dokaze i na zalost isto toliko ljudi je razocaralo ovaj narod...juka, alagic, baljic, bolic, k.r.c, palac.....svi su oni dobili sansu, neki i vise puta i uvijek su razocarali. ti isti ljudi lako dobiju sansu, ali je jos lakse prokockaju.
nenad markovic je dobio sansu i nadam se da je nece prokockat

na zalost najvise je tih koji su sjebali svoju priliku da budu heroji u nasem narodu :sad:
A sasto se uvijek ceka da neko drugi bude Heroj.

I od koga su to navedeni dobili sansu , kakvu bolan sansu , i ti ako cekas da ti neko da sansu da bi je ti protracio. Vrijeme je da i ti drug moj odrastes. Kakav je to kvazipojam Narod. Najlakse se kriti iza naroda i nista ne raditi
Nema sansi koje se daju , sanse se zasluzuju , sto prije to shvatis , bolje ce ti biti.... nego pusti budale sto pricaju i vidi sta znas raditi i to radi. Jer najlakse je vidjeti gotov proizvod a niko ne zna da se u to nesto ulozilo.
Udji u sistem pa ga mjenjaj , sa distance mozes se samo zivcirati burazeru.

Sretno
P.S.
U svim drugim prilikama bih slican post jednostavno ignorirao ali nesto me tjera da kazem koju , jer mi je dosadila povrsnost.
halo brada filozof, de malo procitaj, ali procitaj i razmisli o cemu se prica, ali razmisli.......

p.s. jos jedan si u nizu ciji cu post da ignorisem zbog tvog brzopletog razmisljnja i glupe zelje da samo nesto odgovori...

vjerujem da do ovog dijela teksta nisi ni dosao... :zzzz:

zato vas pitam: ima li Bosanac kojeg ne mrzimo? ima li Bosanac po čijem bi smo imenu mogli nazvati neku ulicu, a da smo svi složni oko toga (barem u Federaciji ), ima li Bosanac za kojeg bi ste nekom strancu s ponosom rekli da je Vaš zemljak.
Mjesecarka
Posts: 46
Joined: 23/07/2003 00:00
Location: Sarajevo

#11

Post by Mjesecarka »

Ima, Danis Tanovic...

On moze imati svoju ulicu dok neki drugi reziser ne osvoji Oscara, pa nek se tako mijenjaju :D ... a ako je tako, onda ce Danis bar slijedecih 100 godina imati svoju ulicu :D
User avatar
horns&drums
Posts: 15667
Joined: 16/03/2004 16:24
Location: Quaff a cup to the dead already and hooray for the next to die

#12

Post by horns&drums »

Mjesecarka wrote:Ima, Danis Tanovic...

On moze imati svoju ulicu dok neki drugi reziser ne osvoji Oscara, pa nek se tako mijenjaju :D ... a ako je tako, onda ce Danis bar slijedecih 100 godina imati svoju ulicu :D
Obozavam optimiste :D:D:D:D
Mjesecarka
Posts: 46
Joined: 23/07/2003 00:00
Location: Sarajevo

#13

Post by Mjesecarka »

horns&drums wrote:
Mjesecarka wrote:Ima, Danis Tanovic...

On moze imati svoju ulicu dok neki drugi reziser ne osvoji Oscara, pa nek se tako mijenjaju :D ... a ako je tako, onda ce Danis bar slijedecih 100 godina imati svoju ulicu :D
Obozavam optimiste :D:D:D:D
Optimizam mi je uvijek bio najjace izrazena osobina :D
Post Reply