Mostar veceras?

Rasprave na razne teme... Ako ne znate gdje poslati poruku, pošaljite je ovdje.

Moderators: Benq, O'zone

Post Reply
User avatar
Mahalac
Posts: 2748
Joined: 19/11/2002 00:00
Location: Anarhija all over...

#26

Post by Mahalac »

Treba znati da se ovakve stvari desavaju i u mnogo uredjenijim, jednonacionalnim sredinama a kako nebi u o ovoj nasoj.
To se trebalo ocekivati i sprijeciti koliko moguce.

Sada treba insistirati na hvatanju i kaznjavanju ucesnika i to je jedini moguci nacin, drugog rijesenja za nase krize nema.





...a da "Pincom" jebem ti mater vazda u zivotu :x
Reina
Posts: 1236
Joined: 08/04/2005 11:58

#27

Post by Reina »

Prije nekad kad Hrvatska pobijedi u tim nekim medjunar. utakmicama
... nakon tih dogadjanja ja sam uvijek bila suzdrzana cak sam navijala da ne pobijedi, pas zbog tih problema a evo sada prave probleme i kad HR gubi.
naravno kontala sam prosla su ta vremena jer to je ipak bilo nakon rata...
juce su mahom moji prijatelji navijali za Hrvatsku.... i sta reci nakon
ovog dogadjaja.... ko je to stvarno uradio....? da li i dalje treba da budem suzdrzana ...? ovo je drzava Bosna i Hercegovina i kome se ne svidja
i zeli da pravi probleme Van , bagri treba reci mars napolje.... i to javno da im kazu i njihove vjerske i polticke vodje.... javno da cujemo.... :x :x :x :x :x :x i navijajte za te drzave ne zanima me al tamo pravite probleme BAGRO :x :x :x
Pearl
Posts: 3402
Joined: 26/01/2006 15:08
Location: www.dobro.ba

#28

Post by Pearl »

ja sam jutros cula na radiju, kao: tuca u mostaru nakon utakmice..

nisam znala da je ovako gadno bilo.. ima li negdje malo vise informacija sta se tacno desilo?

za "idejne vodje" predlazem masazu bubrega, da se opamete, a za one najglasnije hitna deportacija u "lipu nasu" kad je vec toliko vole... mislim stvarno, idem sad odmah da pisem svim javnim "glasilima" u BIH, interesi hrvatskog naroda su ovdje stvarno ugozeni - pa ne mogu ljudi fino ni da prosipaju nacionalisticku mrznju kad im "maticni" tim izgubi utakmicu...
User avatar
dalmatinka
Posts: 2882
Joined: 31/07/2005 22:30
Location: Krešimirov Grad

#29

Post by dalmatinka »

Reina wrote:Prije nekad kad Hrvatska pobijedi u tim nekim medjunar. utakmicama
... nakon tih dogadjanja ja sam uvijek bila suzdrzana cak sam navijala da ne pobijedi, pas zbog tih problema a evo sada prave probleme i kad HR gubi.
naravno kontala sam prosla su ta vremena jer to je ipak bilo nakon rata...
juce su mahom moji prijatelji navijali za Hrvatsku.... i sta reci nakon
ovog dogadjaja.... ko je to stvarno uradio....? da li i dalje treba da budem suzdrzana ...? ovo je drzava Bosna i Hercegovina i kome se ne svidja
i zeli da pravi probleme Van , bagri treba reci mars napolje.... i to javno da im kazu i njihove vjerske i polticke vodje.... javno da cujemo.... :x :x :x :x :x :x i navijajte za te drzave ne zanima me al tamo pravite probleme BAGRO :x :x :x
[/quote
Oprosti, ali ovdje u Hrvatskoj nitko nije bio ni ljut ni razočaran ishodom utakmice, svi su bili super zadovoljni igrom, tako da ti hoću reći da ni nama ne treba takva bagra. Taj mentalitet zaista ne želim blizu. Jeb...š takve domoljube koji sramote i BiH i HR gdje god i kako god stignu.
User avatar
hepok
Posts: 113
Joined: 13/02/2006 16:12

#30

Post by hepok »

A sta ce biti, policija cekala da se stvori kriticna masa koju niko ne moze zaustaviti i onda se pojavili kao eto..

Predizborna kampanja koja ima veci ucinak nego svi jumbo plakati i medijsko eksponiranje zajedno.
Reina
Posts: 1236
Joined: 08/04/2005 11:58

#31

Post by Reina »

dalmatinka wrote:
Reina wrote:Prije nekad kad Hrvatska pobijedi u tim nekim medjunar. utakmicama
... nakon tih dogadjanja ja sam uvijek bila suzdrzana cak sam navijala da ne pobijedi, pas zbog tih problema a evo sada prave probleme i kad HR gubi.
naravno kontala sam prosla su ta vremena jer to je ipak bilo nakon rata...
juce su mahom moji prijatelji navijali za Hrvatsku.... i sta reci nakon
ovog dogadjaja.... ko je to stvarno uradio....? da li i dalje treba da budem suzdrzana ...? ovo je drzava Bosna i Hercegovina i kome se ne svidja
i zeli da pravi probleme Van , bagri treba reci mars napolje.... i to javno da im kazu i njihove vjerske i polticke vodje.... javno da cujemo.... :x :x :x :x :x :x i navijajte za te drzave ne zanima me al tamo pravite probleme BAGRO :x :x :x
[/quote
Oprosti, ali ovdje u Hrvatskoj nitko nije bio ni ljut ni razočaran ishodom utakmice, svi su bili super zadovoljni igrom, tako da ti hoću reći da ni nama ne treba takva bagra. Taj mentalitet zaista ne želim blizu. Jeb...š takve domoljube koji sramote i BiH i HR gdje god i kako god stignu.
pa i mene je ovo iznenadilo... poslije sinosnje utakmice svi smo bili raspolozeni... i dijelili komplimente Hrvatskoj.... znam ja da ovaj olos
koji pravi probleme i ne zeli ih niko i oni su tu vjerovatno kad samo ustrebaju.... ali mi koji volimo ovu zemlju BiH
nama je ba dosta ovoga vise ... i neka se oglase vise svi i ovdje u drzavi i van nje, te vjerske vodje i politiacar nek osude ovo a ne samo kad su kakvi pjesmuljci u pitanju....i treba toj bagri dati do znanja za ovakvo ponasanje samo deportacija pa nekad idu tamo gdje toliko vole ili u zatvor :oops:
bleka
Posts: 700
Joined: 20/09/2005 11:43

#32

Post by bleka »

Jebem ti ta saka jada nas zajebava.
Ma treba vratiti povijesno ime SB LISTICA
mostarac
Posts: 8416
Joined: 03/03/2005 13:47

#33

Post by mostarac »

Dana 13.06.2006. godine povodom odigravanja nogometne utakmice Brazil – Hrvatska u okviru svjetskog prvenstva koje se odigrava u Njemačkoj PU Mostar poduzela je niz mjera u cilju sprečavanja narušavanja javnog reda i mira na području grada Mostara. No i pored svih mjera , nakon završetka utakmice oko 23,30 sati policija je obavještena da se na platou Španjolskog trga okuplja veća grupa mladića koja je odmah nakon dolaska na trg počela razbijati stakla na gimnaziji, bacati kamenje, izvrtati klupe na trgu, lomiti i razbijati čekaonicu gradskih autobusa, lomiti instalirani gradski sat, razbijati svjetleće reklame, lomiti i prevrtati žardinjere od cvijeća, prevrtati kante za smeće, kao i razbijati i oštećivati vozila od nedužnih prolaznika koji su vozili navedenim dijelom grada. Ova grupa mladića bila je obilježena navijačkim rekvizitima i obilježjima hrvatske reprezentacije. Na drugoj strani trga okuplja se veća grupa mladića koja se suprotstavlja ovoj grupi u u ulici Korzo dolazi do obračuna između ove dvije navijačke skupine gdje od posljedica bacanja kamenja i drugih predmeta dolazi do oštećenja objekta –stakala na Banjalučkoj banci, te drugim objektima na lokalitetu Korza. U ulici K.M.V. Humskog izgrednici su oštetili parkirana vozila OSCE-a Mostar. Na širem području grada u tijeku odvijanja nereda došlo je do oštećenja i niza drugih objekata i vozila i podaci o tim štetama se tek prikupljaju. Nakon što su neredi poprimili veće razmjere angažirana je i jedinica za potporu MUP-a HNK-Ž koja je intervenirala na mjestima narušavanja javnog reda i mira u većem obimu. U akciji policije privedeno je 26 osoba koje su zatečene u narušavanju javnog reda i mira i protiv svih će biti podnešeni zahtjevi za pokretanje prekršajnog postupka . U neredima je povrijeđeno 6. policajaca a oštećena su i tri službena obilježena policijska vozila. Na lokalitetu BNR registrirana je u uporaba vatrenog oružja od strane neidentificirane osobe. U navedenim sukobima jedna osoba zadobila je teške tjelesne ozljede i to prostrijelnu ranu nanešenu vatrenim oružjem a radi se o O.T. iz Mostara. O svim događajima Uprava policije obavijestiti će i nadležno tužiteljstvo.

Nakon sumiranja svih posljedica narušavanja javnog reda i mira javnost će biti obaviještena a protiv svih osoba koje su na bilo koji način doprinijele narušavanju javnog reda i mira bit će poduzete odgovarajuće zakonske mjere.

Za one koji ne vjeruju evo i linka:
http://www.muphnk.ba/novo.php
User avatar
jazzer
Posts: 7153
Joined: 20/12/2004 14:44

#34

Post by jazzer »

Pa dokle vise u p. m. :x :x ...

Pun mi je vise ku.ac i ovih istocno i ovih zapadno,
kao da nemaju nista svoje nego se stalno moraju
dokazivati susjedima na najprimitivniji moguci nacin.

Poltroni primitivni. Upinju se svim silama da budu
veci i srbi i hrvati nego sto su to ovi u srbiji i hrvatskoj.

Jadnici jadni...

:x :x :x
User avatar
Edin H.
Posts: 46899
Joined: 08/10/2004 22:36
Location: Tirana

#35

Post by Edin H. »

Ja sinoc najavih frku.

Istina ako Hrvatska postigne gol.

Ali eto moze i bez gola.
kojsino
Posts: 489
Joined: 24/11/2004 07:41

#36

Post by kojsino »

Sigurno su sad pobijedili Brazil
semso poplava
Posts: 294
Joined: 15/04/2006 00:35
Location: Tunguzija

#37

Post by semso poplava »

Ma pravo mi nesto krivo :x
Cuj izgubili kockasti i bagra da se ispuca udari na Turke :x
Ma ne znam svaka cast Mostarcima zivjeti dole sa takvim majmunima to je stvarno...
Nemam rijeci....odoh po kalas..... pa neka dodju opet....da "proslavimo"
User avatar
sicky
Posts: 1944
Joined: 11/12/2003 00:00
Location: Sarajevo

#38

Post by sicky »

ne znam kao ćete al' hoću primirje u petak kad dođem u Mostar...još mi se živi :-)
vodolija_33
Posts: 2068
Joined: 11/11/2003 00:00
Location: Sarajevo

#39

Post by vodolija_33 »

dalmatinka wrote:
Reina wrote:Prije nekad kad Hrvatska pobijedi u tim nekim medjunar. utakmicama
... nakon tih dogadjanja ja sam uvijek bila suzdrzana cak sam navijala da ne pobijedi, pas zbog tih problema a evo sada prave probleme i kad HR gubi.
naravno kontala sam prosla su ta vremena jer to je ipak bilo nakon rata...
juce su mahom moji prijatelji navijali za Hrvatsku.... i sta reci nakon
ovog dogadjaja.... ko je to stvarno uradio....? da li i dalje treba da budem suzdrzana ...? ovo je drzava Bosna i Hercegovina i kome se ne svidja
i zeli da pravi probleme Van , bagri treba reci mars napolje.... i to javno da im kazu i njihove vjerske i polticke vodje.... javno da cujemo.... :x :x :x :x :x :x i navijajte za te drzave ne zanima me al tamo pravite probleme BAGRO :x :x :x
[/quote
Oprosti, ali ovdje u Hrvatskoj nitko nije bio ni ljut ni razočaran ishodom utakmice, svi su bili super zadovoljni igrom, tako da ti hoću reći da ni nama ne treba takva bagra. Taj mentalitet zaista ne želim blizu. Jeb...š takve domoljube koji sramote i BiH i HR gdje god i kako god stignu.
ee moja ti.... nisu oni svjesni toga, kao ni oni u RS... oni Hrvatsku i Srbiju smatraju svojim državama.... što je najgore ni imena joj ne znaju ispravno izgovoriti ('rvacka) a veći su hrvati od vas hrvata.... tačno je to što kažeš da nas samo sramote, bilo svojom pojavom bilo svojim ponašanjem i papanlukom i fakat KOJA BI BUDALA ŽELJELA DA ONI BUDU NJENI SUGRAĐANI???? :? ta gamad samo koristi određenim grupama u vrijeme izbora , a na kraju to im i jeste svrha postojanja. :( fuj
Goran_35
Posts: 1382
Joined: 29/12/2005 14:08

#40

Post by Goran_35 »

Fudbal je vec odavno prestao biti sport,vec parada primitivizma i fasizma! Sjetimo se i utakmice u Beogradu - BiH/Si CG.

Ono u cemu su prekinuti potpisivanjem mira "neki" nastavljaju da sprovode na utakmicama?

I pored svega,posto se reprezentacija BiH nije plasirala na Svjetsko Prvenstvo,ja cu i dalje da navijam za Hrvatsku!A ovi fasisti iz Mostara,uopste ne zasluzuju da zive u jednom tako divnom gradu,jer im nije prvi put da ga ruse,sto samo pokazuje koliko ga vole?

Nadam se da se ipak radi o samo maloj grupi bjednika...
User avatar
nokia6170
Posts: 4361
Joined: 13/04/2005 00:08

#41

Post by nokia6170 »

zasto mostarci nisu reagovali i izasli svi na ulice i napravili mirne demonstracije u vezi sa ovakvim ponasanjem.

zasto mostarci sami ne uzmu u svoje ruke svoj grad i ne traze rjesavanje ovakvih stvari....zasto cekate da vam sarajevo rjesi ove stvari, kad se ovo tice vase buducnosti i suzivota u mostaru ako ga istinski zelite.

napravite demonstracije ja cu vam prvi iz sarajeva doci i dati podrsku demonstrirajuci sa vama.

dole se sve svede na kafansko ogovaranje, vidi ustasa vidi balija...ovi ono ovi ono....

imate pravo prema svim zakonima i ustavu na mirno okupljanje i trazite da vasi politicari kako sda tako i hdz rjese ova sranje dole. valjda mozete skupiti 20 000 ljudi koji su spremni da traze na ulicama da grad bude grad.

ako niste u stanju se boriti demokratskim sredstvima za svoj grad, onda svi opet fino glasajte za sda i hdz i ko vas jebe, zivite onako kako ste i birali.
Goran_35
Posts: 1382
Joined: 29/12/2005 14:08

#42

Post by Goran_35 »

Tito,vrati se...Sve ti je oprošteno!
mostarac
Posts: 8416
Joined: 03/03/2005 13:47

#43

Post by mostarac »

NECU,

Tito :D
sanco
Posts: 162
Joined: 03/05/2006 17:25
Location: An Nasr al Tair

#44

Post by sanco »

nokia6170 wrote:zasto mostarci nisu reagovali i izasli svi na ulice i napravili mirne demonstracije u vezi sa ovakvim ponasanjem.

zasto mostarci sami ne uzmu u svoje ruke svoj grad i ne traze rjesavanje ovakvih stvari....zasto cekate da vam sarajevo rjesi ove stvari, kad se ovo tice vase buducnosti i suzivota u mostaru ako ga istinski zelite.

napravite demonstracije ja cu vam prvi iz sarajeva doci i dati podrsku demonstrirajuci sa vama.

dole se sve svede na kafansko ogovaranje, vidi ustasa vidi balija...ovi ono ovi ono....

imate pravo prema svim zakonima i ustavu na mirno okupljanje i trazite da vasi politicari kako sda tako i hdz rjese ova sranje dole. valjda mozete skupiti 20 000 ljudi koji su spremni da traze na ulicama da grad bude grad.

ako niste u stanju se boriti demokratskim sredstvima za svoj grad, onda svi opet fino glasajte za sda i hdz i ko vas jebe, zivite onako kako ste i birali.

Pridruzujem se...
Ako treba doci nas odmah 400 onih najvjernijih..za Mostar 8-)
Kwaheri
Posts: 3273
Joined: 30/04/2004 12:33

#45

Post by Kwaheri »

nokia6170 wrote:zasto mostarci nisu reagovali i izasli svi na ulice i napravili mirne demonstracije u vezi sa ovakvim ponasanjem.

zasto mostarci sami ne uzmu u svoje ruke svoj grad i ne traze rjesavanje ovakvih stvari....zasto cekate da vam sarajevo rjesi ove stvari, kad se ovo tice vase buducnosti i suzivota u mostaru ako ga istinski zelite.

napravite demonstracije ja cu vam prvi iz sarajeva doci i dati podrsku demonstrirajuci sa vama.

dole se sve svede na kafansko ogovaranje, vidi ustasa vidi balija...ovi ono ovi ono....

imate pravo prema svim zakonima i ustavu na mirno okupljanje i trazite da vasi politicari kako sda tako i hdz rjese ova sranje dole. valjda mozete skupiti 20 000 ljudi koji su spremni da traze na ulicama da grad bude grad.

ako niste u stanju se boriti demokratskim sredstvima za svoj grad, onda svi opet fino glasajte za sda i hdz i ko vas jebe, zivite onako kako ste i birali.
Mislim stvarno. Zasto mostarci danas ne odu poloziti cvijece na drugu obalu, pred kuce majki ciji su sinovi sinoc, ta "obmanjena" masa, poceli kamenovati ljude s druge strane. I ne kontam sta je uopce trebalo odgovarati na provokacije, pa to je samo kamenje... Valjda bi tad balije zasluzile malo...respekta. Ovako, ih se stavlja u isti kos. Nije vazno ko je poceo...i iz kojih razloga. vazno je da su svi isti.
Pearl
Posts: 3402
Joined: 26/01/2006 15:08
Location: www.dobro.ba

#46

Post by Pearl »

Tito se odavno u grobu prevrce..:D

"cuvajte bratstvo i jedinstvo kao zjenicu oka svoga".... e bas smo ga sacuvali..:D:D
User avatar
trinaesti
Posts: 1106
Joined: 30/01/2005 20:26

#47

Post by trinaesti »

mozel ista bez sepe ledenog od kumrovca?

"pdv je kriv za nerede. slaba ekonomija je kriva za nerede. nezaposlenost je kriva za nerede."
kako ovo smijesno zvuci.
kad cujem da se ekonomijom moze normalizirat sve u bih, povraca mi se.
kojsino
Posts: 489
Joined: 24/11/2004 07:41

#48

Post by kojsino »

Tebi je neko davno jako stegnuo pionirsku maramu,
pa te jos uvijek sjeca na ona mracna vremena....
Santos
Posts: 1552
Joined: 24/10/2004 22:29

#49

Post by Santos »

Ne kontam nista.Odes na remo svi te gotive prica zajebancija.Mostar napadaju te mrze te.Srednja Bosna takodje slicno opet odes u Orasje ili Odzak normala.Znaci gdje je teren pogodan tu kuhaj.Nikad nama nece biti dobro.Jos malo i licicemo na Palestinu ako vec ne licimo.
Pearl
Posts: 3402
Joined: 26/01/2006 15:08
Location: www.dobro.ba

#50

Post by Pearl »

kojsino wrote:Tebi je neko davno jako stegnuo pionirsku maramu,
pa te jos uvijek sjeca na ona mracna vremena....
jebo onog ko upali svjetlo :x

blago tebi sreco moja ako si iz mraka izasao.. ja jos nisam progledala... nazalost.. bas bih voljela da ovo sad vidim kao "nesto bolje"...

odosmo od teme skroz...
Post Reply