Nizozemska stranka pedofila

Rasprave na razne teme... Ako ne znate gdje poslati poruku, pošaljite je ovdje.

Moderator: O'zone

FFK as Lucy01

Post by FFK as Lucy01 » 18/07/2006 15:55

Sto li se nekrofili ne javljaju :roll: :D

furlan

Post by furlan » 18/07/2006 16:10

Ma neka je osnuju.Prednost je svakako da bi policija na taj nacin imala dosije svih bolesnika i prinudila ih na lijecenje.

Beslija

Post by Beslija » 18/07/2006 16:18

svijet koji je prihvatio homosexualce prihvatice i pedofile.......pa na kraju i silovatelje i ubice itd itd...samo polahko....!

auto de fe

Post by auto de fe » 18/07/2006 16:35

furlan wrote:Ma neka je osnuju.Prednost je svakako da bi policija na taj nacin imala dosije svih bolesnika i prinudila ih na lijecenje.
Lijecenje? Oblacan i kisovit dan,kolona, povezi na ocima,streljacki vod....
To je lijek za njih.

Liquido

Post by Liquido » 18/07/2006 16:42

Ima li gdje u Bosni da se registruje stranka ljubitelja starki?Ja cu biti osnivač i počasni član :lol: :lol: :lol:

vodolija_33

Post by vodolija_33 » 18/07/2006 16:52

array wrote:
Hera wrote:
array wrote:Sta ste se toliko okomili na ljude, pa nisu oni krivi sto neke djevojcice izgledaju i te kako zrelo za sex. In fact, svaki normalan muskarac je bezbroj puta pozelio dotaknuti sifone ili guzu mnogih maloljetnih djevojcica neznajuci pri tome da su one maloljetne.
Naravno, ne mislis da to sto je jedan muskarac pozeljeo treba da se sprovede i u dijelo. I ja imam zelju da upucam neke ljude (recimo tebe sada da te vidim :) ) ali to necu uraditi, jer to nije prihvatljivo.
Peace ....
Hera wrote:"Izgleda" zrelo za sex. Mislim da nisam cula pokvareniju i nepromisljeniju izjavu odavno. Zene nisu mentalno zrele za seks sa 14, to MORAS shvatiti. Da, mogu zatrudniti, njihovi reproduktivni organi su poceli raditi, ali nismo zivotinje pobogu.
Da se malo grubo izrazim, pa niko nema namjeru jebavati zene u mozak pa mentalna razvijenost nije potrebna. Poenta je da ako je Bog ili evolucija tebe tako napravio da se meni digne racku cak i kad te pogledam onda ja nevidim zasto bi meni bilo ilegalno imati sex s tobom ako si ti za.

Hera wrote:Zena sa 14 je dijete, u glavi, sa svojim samopouzdanjem i zreloscu. Kolike god ona sifone imala koje ti zelis dotaknuti. Ona je dijete. I svaki idiot koji iskoristi to dijete u njoj je moralni prijestupnik...
Vec sam rekao da je 18 izmisljena granica izmedju zene i djeteta. Ja sam upoznao mnoge zene starije od 30 a sa pilecim mozgom. :sad: Znaci 14 ili 30 to di dodje isto ako tako rezoniras. Djevojcica postaje zena kad je sposobna radjati djecu a ne kad ih rodi.
Hera wrote:Pitacu te kada budes imao kcerkicu od 14. I ako ona bude "izgledala" zrelo za seks, sa velikim sifonima i oblom guzom u koju ce blejati i nad kojom ce dahtati tvoj prvi komsija, od koju ce se trljati prljavi papak u tramvaju, bradavice ispod majice na koje ce drkati tvoj najbolji prijatelj...
Sto se toga tice, ja bih se isto osjecao i da je mojoj cerki 30 a ne 14 u toj situaciji. To je nesto sa cime se svako otac nekad mora pomiriti. Ja sam se zarekao da cu prvog njenog momka koji mi dodje na vrata udariti sakom, pa kad god to bude.
Hera wrote:Kada cete shvatiti da mi nismo tu da pokrivamo vase potrebe? I da niste vi koji odlucujete kada je zena zrela za seks, nego ona!!!
Eh, sad bi te poljubio a ne upucao kao ti mene! U tome i jeste vic, vecina djevojaka izgubi nevinost dosta prije 18 i to svojom voljom! In fact, mnoge nemogu cekati da imaju sex. Znaci one su i te kako spremne za to pa nevidim zasto bi to meni bilo ilegalno a njima ne?!
uzeh da pročitam šta se krije iza ovog naslova koji zvuči kao neki neslani vic i nabasah na ove komentare :-?

array, svaka čast meštre, alal ti vera...odličan si... odavno me niko nije natjerao na povraćanje... svojim "dubokoumnim" komentarima na ovoj temi, ti si uspio :-?

čestitamo još jednom!

p.s. http://www.hpd.htnet.hr/B.htm evo nek ti se nađe, zlu ne trebalo...

Shoba

Post by Shoba » 18/07/2006 17:24

ima pedofilije kod nas koliko hocete....kao i svega ostaloga......ni po cemu se ne razlikujemo od drugih, samo sto se to ne zna. Evo, nedavno su nekog hodzu otpustili iz sluzbe zbog pedofilije.........HODZU, ne govorim o nekom "normalnom" gradjaninu, vec nekom ko treba da predstavlja uzor......e jebi ga onda.....

spongebob

Post by spongebob » 18/07/2006 18:47

idic wrote:Po ustavu Holandije i svih drugih demokratskih zemalja postoji dio "ljudska prava i slobode" između ostalogmeđu njima, pravo na javno okupljanje, pravo na političko mišljenje i djelovanje, osnivanje političkih partija......................itd.
Međutim takođe među tim pravima i pravo države da sankcioniše i onemogući osnivanje političkih partija koje svojim djelovanjem raspiruju mržnju ( vjersku, rasnu, polnu), netrpeljivosti, svojim programom ugrožava tuđa ustavom zagarantovana prava.

Mislim da u ovom slučaju Holandski sud grubo zanemario prava drugih građana odobrivši ovakvo nešto.

Takođe mislim da ova organizacija pedofila ne nastupa u javnosti sa ovakvim zahtjevom bez predhodne pripreme i da vjerovatno imaju već potreban broj glasova. Sigurno nisu htjeli na sebe skrenuti pažnju u fazonu, evo mene pedofil sam prebij me kad me sretneš.

Demokratija se u ovom slučaju pokazala u vrlo negativnom kontekstu, a Holandija inače u svijetu uživa negativan publicitet zbog dozvole upotrebe lakih droga, homoseksualnih brakova itd.
partiju kako i kod nas a tako i u Holandiji i svugdje u svijetu moze osnovati SVAKO. SVAKO ima pravo da se bori za svoje politicke ciljeve ukoliko se ti njegovi ciljevi ne kose sa ustavno-pravnim i opste-prihvacenim drustvenim normama. Ne moze se nesto ustavno-pravno zabraniti jer je subverzivno pervertirano ili zato sto se to nekome ne svidja. Postoji pravni put koji se mora ispostovati. Istinitosti diskusije radi, bilo bi OK kada bi neko postirao odluku Holandskog suda kojim legalizuje ovu partiju. Ja sam siguran, da ce ova "politicka opcija" perverznih napaljenih staraca kad tad doci pred zid i da ce biti zabranjeni, jer je Nizozemska pravna drzava i drzi do prava gradjana ali i do svog ugleda u svijetu. I da proturijecim zadnjem pasusu: Holandija je jedina zemlja u kojoj su legalizovane lake droge u svrhu uzivanja (postoje zemlje koje teskim bolesnicima dozvoljavaju upotrebu marihuane ali i ovisnicima od tezih droga radi "skidanja") i to niko ne "osudjuje". Sto se legalizacije homoseksualnih brakova tice, veliki broj evropskih i azijskih drzava su legalizovale iste i sve vise zemalja to cine (btw, Danska je prva zemlja u svijetu gdje su isti legalizovani, da forumasi koji ovo citaju ne dobiju bas utisak, da su stanovnici Holandije- kako tempora lucidno primjeti- bas Marsovci -olicenje sodome i gomore)

blenta

Post by blenta » 18/07/2006 20:20

Lucy01 wrote:Sto li se nekrofili ne javljaju :roll: :D
nema ih. umrtvili se. po onoj narodnoj: "s kim si-takav si" :D

tempora

Post by tempora » 19/07/2006 09:05

spongebob wrote:
idic wrote:Po ustavu Holandije i svih drugih demokratskih zemalja postoji dio "ljudska prava i slobode" između ostalogmeđu njima, pravo na javno okupljanje, pravo na političko mišljenje i djelovanje, osnivanje političkih partija......................itd.
Međutim takođe među tim pravima i pravo države da sankcioniše i onemogući osnivanje političkih partija koje svojim djelovanjem raspiruju mržnju ( vjersku, rasnu, polnu), netrpeljivosti, svojim programom ugrožava tuđa ustavom zagarantovana prava.

Mislim da u ovom slučaju Holandski sud grubo zanemario prava drugih građana odobrivši ovakvo nešto.

Takođe mislim da ova organizacija pedofila ne nastupa u javnosti sa ovakvim zahtjevom bez predhodne pripreme i da vjerovatno imaju već potreban broj glasova. Sigurno nisu htjeli na sebe skrenuti pažnju u fazonu, evo mene pedofil sam prebij me kad me sretneš.

Demokratija se u ovom slučaju pokazala u vrlo negativnom kontekstu, a Holandija inače u svijetu uživa negativan publicitet zbog dozvole upotrebe lakih droga, homoseksualnih brakova itd.
partiju kako i kod nas a tako i u Holandiji i svugdje u svijetu moze osnovati SVAKO. SVAKO ima pravo da se bori za svoje politicke ciljeve ukoliko se ti njegovi ciljevi ne kose sa ustavno-pravnim i opste-prihvacenim drustvenim normama. Ne moze se nesto ustavno-pravno zabraniti jer je subverzivno pervertirano ili zato sto se to nekome ne svidja. Postoji pravni put koji se mora ispostovati. Istinitosti diskusije radi, bilo bi OK kada bi neko postirao odluku Holandskog suda kojim legalizuje ovu partiju. Ja sam siguran, da ce ova "politicka opcija" perverznih napaljenih staraca kad tad doci pred zid i da ce biti zabranjeni, jer je Nizozemska pravna drzava i drzi do prava gradjana ali i do svog ugleda u svijetu. I da proturijecim zadnjem pasusu: Holandija je jedina zemlja u kojoj su legalizovane lake droge u svrhu uzivanja (postoje zemlje koje teskim bolesnicima dozvoljavaju upotrebu marihuane ali i ovisnicima od tezih droga radi "skidanja") i to niko ne "osudjuje". Sto se legalizacije homoseksualnih brakova tice, veliki broj evropskih i azijskih drzava su legalizovale iste i sve vise zemalja to cine (btw, Danska je prva zemlja u svijetu gdje su isti legalizovani, da forumasi koji ovo citaju ne dobiju bas utisak, da su stanovnici Holandije- kako tempora lucidno primjeti- bas Marsovci -olicenje sodome i gomore)
Slazem se. Sudac je u ovoj situaciji izjavio ( kao sto sam gore podvukla navedeno) da nisu dovoljna samo moralna nacela ( organizacija koja je zatrazila zabranu osnivanja partije) da bi se jedna stranka zabranila. Za to je potrebno puno vise.
Ma koliko ista partija izazivala mucninu kod mnogih od nas, u ovom trenutku joj se ne moze osporiti pravo. Ljudi iz Holandije masovno izjavjljuju svoje gnusanje prema ovoj partiji i pozivaju na javni linc clanova ove partije. ( stoga srecom postoji zakon)
O negativnom publicitetu koji idic potencira, suvisno je pricati. Potrebno je poznavati istoriju ove zemlje, njeno politicko uredjenje te drustveni angazman njenih gradjana, kako bi se stvari sagledale sto realnije bez odredjenih predrasuda.
Holandija trenutno u svijetu ima negativan publicitet iz skroz drugih razloga.
Sto se tice homoseksualizma ( ne vidim razlog!?) Holandija nije jedina zemlja u kojoj je homoseksualnost dozvoljena a legalizacija lakih droga ( " gedogen beleid!!!!" ) je u svijetu sasvim pogresno protumacena.

vodolija_33

Post by vodolija_33 » 19/07/2006 09:06

spongebob wrote:

izvini, ali zašto im uopće davati priliku da se bore za svoje "političke opcije", kada se vrlo jasno vidi za koju su oni opciju, bez obzira što postoje indicije (pa ako je ovaj svijet imalo normalan, naravno da postoje :sad: ) da će takva jedna stranka biti "kad-tad stavljena pred zid" :? (to bi kao trebalo da nam bude neka vrsta utjehe, šta li ) ... pedofilija je krivično djelo dakle djelo za koje se leži u zatvoru (da pokušam približiti :roll: ) to bi ti bilo isto kada bi ... nećemo luzet lopove za primjer, jer ih već ima i previše u strankama :D... evo uzet ćemo silovatelje- znači to je isto kao kada bi silovatelji osnovali svoju stranku i borili se za "svoja prava" :shock:

čuj "njihova prava"??? koja crna prava??? njihova "prava" da ostvaruju na račun prava djece da imaju sretno djetinjstvo, bez trauma itd. ?? sada će neko reći, da se oni bore da samo djeca "svojom voljom" mogu stupiti u sexualne odnose??? djeca, slobodna volja.......grohotom se smijem :x

ProS

Post by ProS » 19/07/2006 09:32

naravno,i ova ce bolest vremenom,kao i pederluk,biti dozvoljena...

svijet je poludio :roll:

mostarac

Post by mostarac » 19/07/2006 09:35

ako nas prije toga ne zajebu Izrael i USA i dovedu ponovo na razinu kamenog doba :D

idic

Post by idic » 19/07/2006 09:57

tempora wrote:
spongebob wrote:

Slazem se. Sudac je u ovoj situaciji izjavio ( kao sto sam gore podvukla navedeno) da nisu dovoljna samo moralna nacela ( organizacija koja je zatrazila zabranu osnivanja partije) da bi se jedna stranka zabranila. Za to je potrebno puno vise.
Ma koliko ista partija izazivala mucninu kod mnogih od nas, u ovom trenutku joj se ne moze osporiti pravo. Ljudi iz Holandije masovno izjavjljuju svoje gnusanje prema ovoj partiji i pozivaju na javni linc clanova ove partije. ( stoga srecom postoji zakon)
O negativnom publicitetu koji idic potencira, suvisno je pricati. Potrebno je poznavati istoriju ove zemlje, njeno politicko uredjenje te drustveni angazman njenih gradjana, kako bi se stvari sagledale sto realnije bez odredjenih predrasuda.
Holandija trenutno u svijetu ima negativan publicitet iz skroz drugih razloga.
Sto se tice homoseksualizma ( ne vidim razlog!?) Holandija nije jedina zemlja u kojoj je homoseksualnost dozvoljena a legalizacija lakih droga ( " gedogen beleid!!!!" ) je u svijetu sasvim pogresno protumacena.
Jel ovo igra gluhih telefona :? naravno da ustavni ili vrhovni sud ( kako se već zove u Holandiji ) ima puno pravo zabraniti osnivanje ovakve stranke. Ova stranka svojim programom direktno i grubo vrijeđa i ugrožava prava djece što je ustavom zagarantovano pravo svakog čovjeka i građanina. Svaka država i njeni organi je posebno dužna da vodi računa o pravima djece i nemoćnih osoba koje nisu u stanju da se o sebi sami staraju. Ovakava stranka se kosi sa svim poveljama UN-a i UNSCO-a čiji je potpisnik i Holandija.
Pedofilija je KRIVIČNO DJELO po svim zakonima na zemaljskoj kugli i osnivanje stranke koja je personifikacija djelatnosti koja se smatra krivičnim djelom je apsolutno neprihvatljiva i neustavna.
U ustavu stoji da svako ima određena prava sve dok svojim djelovanjem ne krši ili ugrožava tuđa prava. Ima li grublje povrede prava nego dozvoliti sex sa 12-to godišnjacima. Jel dijete od 12 godina sposobno ocjeniti želi li sexualni odnos sa odraslom osoboma. :-? :x

Holandska vlada se trudi iz petnih žila dokazati se kao najtolerantnija i najdemokratskija država u Evropi. Međutim po reakcijama drugih Evropskih zemalja može se vidjeti da se to tumači u negativnom kontekstu. Holandija je poznata po narko i sex turizmu, pogledajte malo programe njemačkih TV stanica pa ćete imati priliku vidjeti kakvo mišljenje vlada o tome. Dakle ne radi se o mom ličnom stavu nego o nečem što sam više puta gledala na tv-u.

vodolija_33

Post by vodolija_33 » 19/07/2006 10:01

mostarac wrote:ako nas prije toga ne zajebu Izrael i USA i dovedu ponovo na razinu kamenog doba :D
Pa, kako smo lijepo krenuli ništa me iznenaditi ne može...

Što bi rekli naši stari: "Kijametski dan je blizu!"

kolega

#116 Re: Nizozemska stranka pedofila

Post by kolega » 19/07/2006 10:39

...
Last edited by kolega on 01/09/2008 09:27, edited 1 time in total.

vodolija_33

#117 Re: Nizozemska stranka pedofila

Post by vodolija_33 » 19/07/2006 11:18

kolega wrote:
trinaesti wrote:Nizozemska stranka pedofila želi legalan seks sa djecom od 12 godina
gledam nedavno jednu od epizoda south parka i tamo se spominje NAMBLA, i malom kartmanu se to pravo svidjelo, upozno mnogo cika koji ga paze i vole :), i ne bude mi mrsko da zaguglam, kad ono fakat ima ta organizacija NAMBLA (North American Man/Boy Love Association).

http://en.wikipedia.org/wiki/NAMBLA
http://216.220.97.17/

kad su to skontali ameri. :)
"the adoption of laws that both protect children from unwanted sexual experiences and at the same time leave them free to determine the content of their own sexual experiences."

how yes no :-)

let's put it this way :"... usvajanje zakona koji u isto vrijeme štiti žene/ muškarce od neželjenog sexualnog iskustva (silovanja), i koji ostavlja mogućnost ženi/ muškarcu da svojom slobodnom voljom odluči ko, i kako, i gdje (ovo se odnosi na sadržaje sexualnog iskustva :D) će je/ga silovati...." - ima li ovo smisla, prosudite sami 8-)

Za one koji smatraju da ovo nema smisla, samo ću još jednom napraviti poređenje... pedofilija = kd , silovanje= kd... zloupotreba tuđe nemoći, u bilo kom smislu, je zastupljena u oba slučaja- žrtva nije bila u stanju da se fizički/ psihički odbrani od grabežljivca (ovaj termin je namjerno tu stavljen, zbog toga što se radi o takvim mentalnim sklopovima o oba slučaja).

nije ni čudo što su ih spomenuli u South Parku... 8-)

manijak1

Post by manijak1 » 19/07/2006 11:29

:oops: Predlažem da se ljudi iz ove stranke prebace kao tampon zona na jug Libana :D .......možda šta i uhvate :oops: :D sve ostalo je .......bolesno :oops:

chinese_water

Post by chinese_water » 19/07/2006 11:56

eee treba ovakva stranka u rs, oni bi hem to dozvolili,hem bi im godilo kao sto im i godi sve sto nema veze sa radom mozdanih vijugica...

kolega

Post by kolega » 19/07/2006 16:49

...
Last edited by kolega on 01/09/2008 09:27, edited 1 time in total.

tempora

Post by tempora » 19/07/2006 18:37

Zivo me interesuje u kojoj se to drzavi nesto preventivno kaznjava? :?

idic

Post by idic » 21/07/2006 10:23

tempora wrote:Zivo me interesuje u kojoj se to drzavi nesto preventivno kaznjava? :?

Nigdje se ne kažnjava preventivno i niko nije kriv dok se ne dokaže da je učinio nešto, ali isto tako posao je države da preventivno spriječi devijantna ponašanja i da zaštiti svoje državljane od onih koji svojim ponašanjem ugrožavaju druge.

Ako si socijalni radnik, kao što tvrdiš, onda na konkretnom primjeru tvoje struke. Kako je zakonito oduzeti roditeljima dijete ( prirodnim biološkim roditeljima koji imaju roditeljsko pravo ) koji postupaju prema djeci tako što narušavaju njihova prava, fizičko, psihičko zlostavljanje, grubo zanemarivanje, sexualno maltretiranje. Znači djete se oduzima roditeljima isključivo radi zaštite njegovih ( dječijih )interesa i prava. S druge strane tvrdiš da nije demokratski i nije uredu zabraniti formiranje stranke pedofila čiji objavljeni program direktno i grubo krši prava i zadire u sigurnost i odvijanje normalnog života djece. :shock:

Ne zgražava se uzalud kompletna evropska javnost na ovaj potez holandskog suda. Koliko sam pročitala u novinama i na internetu eksplicitno su zahtjevali da se ova odluka preispita i povuče, konkretan zahtjev je došao iz Velike Britanije.

tempora

Post by tempora » 21/07/2006 12:40

idic wrote:
tempora wrote:Zivo me interesuje u kojoj se to drzavi nesto preventivno kaznjava? :?

Nigdje se ne kažnjava preventivno i niko nije kriv dok se ne dokaže da je učinio nešto, ali isto tako posao je države da preventivno spriječi devijantna ponašanja i da zaštiti svoje državljane od onih koji svojim ponašanjem ugrožavaju druge.

Idic, razlog zasto je sudija odbacio zahtjev organizacije koja je trazila zabranu je, kako sam vec rekla, nedostatak "vise argumenata" od "samo" moralnih nacela. Ako cemo gledati na ustavne zakone, sudija i nije mogao uciniti drukcije, jer bi time ispostovao jedan zakon a prekrsio drugi.
Mislim da grijesis, gledajuci na cinjenice, kada kazes da je posao drzave da sprijeci devijantna ponasanja, mijesajuci ponasanje i razmisljanje.
Na zalost, zakon stupa na snagu tek u momentu samoga cina a ne u momentu razmisljanja o cinu.
Mozda bi smo mogli raspravljati o medju prostoru sudstva i tumacenja zakona te nedostatku sudstva da u momentu odluke biva u mogucnosti da "prevagne" koji zakon ima prednost nad drugim te da pravne cinjenice smjesti u konetekst zbivanja i kako ti rece preventive a ne u kontekst momenta. Ali opet je pitanje, da li bi jedna takva odluka bila ispravna i pravno odrziva. Jer jos jednom i iznova, sudstvo se oslanja uglavnom na pravne cinjenice a ne uzima razmatranje i "filozofska" razmisljanja.
Nadam se da ce me pravnici ispraviti ako grijesim, ali koliko je meni kao laiku poznato, baveci se zadnjih godina sa ovakvim odlukama i izjavama, radi se o jednom kompleksnom pravnom sistemu te nemogucnosti sudaca da zakone tumace u sirem kontekstu.
Da budem preciznija, ista problematika se vodi oko sunecenja djevojcica porijeklom iz Somalije, krvnoj osveti i sl. U parlamentu postoji partija u cijem programu zene nemaju pravo glasa a cija djeca nebivaju vakcinisana po rodjenju nego se sve stavlja u ruke boga! U istome se kosi zakon o pravima djeteta/zene sa pravom o "upraznjavanju" religije.

Nemoguce je osuditi ili zabraniti nesto sto nije djelo! Ako procitas iznova program ove partije, mozes cak izvesti interpretaciju da oni nezagovaraju nikakvu prisilu vec djeci daju pravo izbora (!?!?). Sam naziv partije " ljubav bliznjih" ( bizarno) koji je uzgred receno zabranjen od strane sudije ( iz razloga sto jedna organizacija vec nosi takvo ime), pazljivo je odabran i naravno unaprijed smisljen.
U Belgiji postoji Flamski blok ( koji je cak na vlasti!!!) a u Holandiji partije ekstremne desnice, koje bi po svim "normama" trebale biti zabranjene ali eto, pravno su odrzive i sve dok svoju ideologiju ne sprovode u djelo ne mogu biti pravno sankcionisane!!!

Da ti mozda jos bolje docaram devijantnost zakonitosti: U Holandiji je do kasnih 70 godina u jednom selu upraznjavana praksa, ja bih to nazvala klasicnim lincom, da kada jedna osoba ucini nesto sto nije po normi sela, preljubu ili sl, osoba sprovedena kroz cijelo selo u kolicima kako bi stanovnici tog sela izrazili svoje gnusanje i osudili ga/je za djelo.
Pravno, ovaj cin nije sprijecen, iz razloga sto se zakoni kose jedan sa drugim a politicka polemika u parlamentu se svela na misljenje da je to norma grupe ( tog sela) koja ne ugrozava norme drugih grupa.

Do kasnih 80tih godina, Holandija zivi po principu "verzuiling" =situacija u kojoj je narod podijeljen na katolike, protestante, socijaliste itd, a svaka od njih ima svoju tv stanicu, novine, politicku partiju itd. Sve te grupe i grupice imaju pravo na osnivanje svojih skola ( aparheid i korijeni danasnjih crno-bijelih skola kojih cini mi se nema nigdje u svijetu), upraznjavanje i ispoljavanje svoje vjere u okviru svoje grupe.
Samo ti u vrlo kratkih crtama pokusavam pojasniti princip Hol. drustva, koji je zaista krajnje kompleksan i ne rijetko se kosi sa samim sobom. Da bi se ova problematika i sl, sto bolje mogle razumjeti, ovim ne kazem niti zelim da kazem " prihvatiti" potrebno je gledati dublje u istoriju i nastanak drustva, pravnog sistema,itd.

Ako si socijalni radnik, kao što tvrdiš, onda na konkretnom primjeru tvoje struke. Kako je zakonito oduzeti roditeljima dijete ( prirodnim biološkim roditeljima koji imaju roditeljsko pravo ) koji postupaju prema djeci tako što narušavaju njihova prava, fizičko, psihičko zlostavljanje, grubo zanemarivanje, sexualno maltretiranje.
Znači djete se oduzima roditeljima isključivo radi zaštite njegovih ( dječijih )interesa i prava.

Nisam socijalni radnik iako sam se ovom problematikom bavila cetiri godine. Moja tadasnja profesija se oslanjala djelimicno na socijalni rad. Na zalost, djete se vrlo cesto ne oduzima roditeljima, bez obzira koliko je indikatora da djete ne zivi u jednoj zdravoj i sigurnoj okolini. Polazi se uglavnom od misli, ma koliko situacija bila losa po djete, potrebno je uciniti "sve" da djete ostane u porodici. Iz istog razloga i apsolutne pogresnosti rada organizacija za zastitu djece, imamo ceste primjere prekasnog djelovanja te slucajeve djece koja bivaju nadjena mrtva i do te mjere zlostavljana da ne prezive, iako su organizacije, policija, komsije i ostali ukazivali na opasnost. U ovom momentu 10 000 djece ceka da bude negdje smjesteno iz razloga sto zive u opasnosti ili nezdravoj okolini. Na zalost, idic, o devijantnosti institucija koje se bave ovom problematikom mogle bi se napisati knjige. ( i pisu se, ali se stanje ne mijenja) Jedan od razloga je prokleta birokratija, te pravilnici organizacija koje bi trebale da rade zajednicki a ustvari upraznjavaju samo svoje protokole zbog cega eto mnoga djeca bivaju ili pogresno smjestena ili zrtve.
Da ti ne pricam o tome, koliko i kako je malo kontrole nad osobama koje preuzmu starateljstvo nad tom djecom!

S druge strane tvrdiš da nije demokratski i nije uredu zabraniti formiranje stranke pedofila čiji objavljeni program direktno i grubo krši prava i zadire u sigurnost i odvijanje normalnog života djece. :shock:
Mislim da sam ovo vec manje vise objasnila. Isto toliko kao i ti,gadi mi se pomisao prema pedofiliji i rado bih da takva pojava ne postoji. No na zalost, ovi bolesnici osnivanjem ove partije ne sprovode svoje zamisli u djelo, vec se registruju kako bi pokusali sprovesti svoje misli u djelo.
Ni sam ni za to da, kao sto to radi Engleska, imena i slike pedofila bivaju objavljena u novinama kako bi se ljudi upozorili.

Ne zgražava se uzalud kompletna evropska javnost na ovaj potez holandskog suda. Koliko sam pročitala u novinama i na internetu eksplicitno su zahtjevali da se ova odluka preispita i povuče, konkretan zahtjev je došao iz Velike Britanije.

Ah draga, ta Evropa, proturjecna u mnogo cemu!

idic

Post by idic » 21/07/2006 13:14

Nadam se da ce me pravnici ispraviti ako grijesim, ali koliko je meni kao laiku poznato, baveci se zadnjih godina sa ovakvim odlukama i izjavama, radi se o jednom kompleksnom pravnom sistemu te nemogucnosti sudaca da zakone tumace u sirem kontekstu.
Da budem preciznija, ista problematika se vodi oko sunecenja djevojcica porijeklom iz Somalije, krvnoj osveti i sl. U parlamentu postoji partija u cijem programu zene nemaju pravo glasa a cija djeca nebivaju vakcinisana po rodjenju nego se sve stavlja u ruke boga! U istome se kosi zakon o pravima djeteta/zene sa pravom o "upraznjavanju" religije.

Kao neko ko nije pravni laik želim ti reći sljedeće, ustav je najviši pravni akt jedne države i svi zakoni koji se donose u jednoj državi - u ovom slučaju u holandskom parlamentu - moraju biti samo i isključivo u skladu sa ustavom te zemlje. Ukoliko se donese neki zakon ili drugi akt sa zakonskom snagom u čiju ustavnost se sumnja u tim slučajevima o ustavnosti zakona odlučuje vrhovni ili ustavni sud te zemlje. Ukoliko se ustanovi da je zakon protivan ustavu proglašava se ništavim i odklanjaju se sve njegove negativne posljedice.
Pedofilija je po Kivičnom zakonu Holandije krivično djelo za koje su predviđene zatvorske kazne. Dakle po kategoriji na osnovu kazne može se reći da se radi o težem krivičnom djelu, pedofilija se kažnjava i dozvoliti ljudima čija djelatnost je protuzakonita da osnuju političku stranku koja propagira njihove stavove je protuzakonito i protu ustavno.

Obrezivanje djevojčica u Sudanu je običaj, nigdje ni u jednom zakonu nije okarakterisano kao krivično djelo i zato se mora posmatrati u sasvim drugom kontekstu nego ovaj slučaj.

Krvna osveta je po zakonima zemalja u kojim je bila uobičajena ( Albanija, Grčka, Bugarska bivša SFRJ ) okarakterisana kao krivično djelo i onaj ko ubije drugog zbog osvete kažnjava se za ubistvo sa predumišljajem što je jedno od najtežih krivičnih djela.

Žene nažalost još nemaju pravo glasa u najmanje 1/3 zemalja svijeta i mnoge ga još zadugo neće imati jer su u većini slučajeva nezaposlene i zavise od očeva ili muževa.

Što se tiče vakcinisanja ja sam svoje oboje djece vakcinisala redovno i za sve što je bilo potrebno, međutim moj komšija kardiohirurg na klinici u Sarajevu koji ima 3 djece mi kaže da nije vakcinisao ni jedno od svoje djece nikada, čak ni prva vakcina po porodu jer smatra da djeca od njih imaju više štete nego koristi. Ja sam ostala zapanjena na tu izjavu pogotovo što je u pitanju mlađi čovjek priznati stručnjak. Tako da je to zaista relativno.

njonjica

Post by njonjica » 22/07/2006 00:32

array wrote: U tome i jeste vic, vecina djevojaka izgubi nevinost dosta prije 18 i to svojom voljom! In fact, mnoge nemogu cekati da imaju sex. Znaci one su i te kako spremne za to pa nevidim zasto bi to meni bilo ilegalno a njima ne?!
Kako ti to sve znas? Pricale su ti dok si im kupovao bombonice i pustao prljave filmove u podrumu?
Ti si sasvim bolestan lik... :oops: :(

Post Reply