Dindic

Rasprave na razne teme... Ako ne znate gdje poslati poruku, pošaljite je ovdje.

Moderators: Benq, O'zone

spongebob
Posts: 1098
Joined: 05/10/2005 17:43
Location: Bikini Bottom

#26

Post by spongebob »

H wrote:
spongebob wrote:
H wrote: Ima li ovdje moderatora?! :?
e za ovo si jos veci papak

izvini sto te ometam u tvom prosipanju mrznje
Kakve mržnje ba?! Jel' ti dobro?! Ti si taj koji ovdje naziva ljude idiotima i sl. Ako si imao neku pritužbu obrati se moderatorima.
za ovo sto je napisao ne zasluzuje drugi stembilj. a dosad nisam nikog neopravdano nazvao idiotom :D

da ne bizuhurim dalje temu, ako ti sta nije jasno posalji pp
User avatar
A_I_
Posts: 1211
Joined: 27/01/2003 00:00
Location: Dovlići
Contact:

#27

Post by A_I_ »

H wrote: Kakve mržnje ba?! Jel' ti dobro?! Ti si taj koji ovdje naziva ljude idiotima i sl. Ako si imao neku pritužbu obrati se moderatorima.
a ti kao ne njeguješ duple aršine???
prica o genetski genocidnom narodu(koji god to bio) te ne dira ali sasvim opravdana reakcija, smeta???
User avatar
sekiracija
Posts: 1004
Joined: 07/06/2003 00:00

#28

Post by sekiracija »

Opet mi se namece samo jedna premisa:SAMO NEK SE PRICA O SRBIMA I SRBIJI,ko da je to pocetak i kraj svijeta.
Uistinu gade mise :sad:
spongebob
Posts: 1098
Joined: 05/10/2005 17:43
Location: Bikini Bottom

#29

Post by spongebob »

i meni se gadi sto se pokrecu ovolike teme o srbima i srbiji ko da bosna nema svojih problema

ps. moderatore, evo necu vise :oops:
User avatar
A_I_
Posts: 1211
Joined: 27/01/2003 00:00
Location: Dovlići
Contact:

#30

Post by A_I_ »

a o Đinđiću - svako moze doci tobe - pa i Đinđić 5-6 godina nakon te epizode s cetama. vidi li mu iko od nas iz BiH takve velike zamjerke kasnije kada je dosao na vlast??? treba naci neku sredinu izmedju te epizode '92., kasnijeg djelovanja 2000-itih godina u pokusaju suocavanja Srbije s prošlošću i okretanja budućnosti te potencijala za stvaranjem kulta licnosti zbog atentata... za mene je ta sredina: karizmaticna licnost i vjerovatno jedini lik od tamo koji je u to doba mogao pokrenuti ono sto je pokrenuo. ostajemo da vidimo sta buducnost donosi (nadam se sto manje kojekakvih Koštunica, Šešelja, Draškovića i slicnih).
i slažem se - bolje okrenimo se nama samima a pustimo njih da rješavaju svoje probleme. dosta je sto imamo vec jedne koji rade na izvoznoj demokratiji. niko ime neće probleme riješiti bolje od njih samih - sto važi i za nas BiH.
User avatar
addem
Posts: 2771
Joined: 13/02/2004 00:00

#31

Post by addem »

Haha kako lood snimak. Ovaj Risto Kubura je sa monologom na kraju najbolji. Inace ovo je bio pocetak pada velike Srbije.
User avatar
dizZaster
Posts: 589
Joined: 23/09/2005 11:19
Location: Sarajevo

#32

Post by dizZaster »

gavrilo wrote:ako gledamo rat po nekim pravnim definicijama ujedinjenih nacija, onda su srj i hrvatska izvrsile agresiju. u nekim trenucima direktno, u nekim indirektno. s druge strane kada smo kod te "indirektne" agresije, reci ti meni da li su arpske zemlje, iran i turska izvrsile agresiju nad jenim narodom bosne i hercegovine, pomagajuci drugi?

sto se tice genocida, tu mogu samo da kazem da je bezobrazno gdje i kako se ta rijec upotrebljava. ja licno ne prihvatam bilo kakvu politizaciju zlocina i zrtava, sa bilo koje strane.
gavrilo, zaboravio si pravoslavne zemlje, grčku,
rumuniju,rusiju,ukrajinu......i ove zemlje su
pomagale agresoru.
a što se tiče genocida on je izvršen u srebrenici.....
mr__bosnjak
Posts: 2890
Joined: 01/06/2005 12:52
Location: Svedska

#33

Post by mr__bosnjak »

I eto banovase covjeka :x Ma kakav je ovo fasisticki forum? Ozbiljno? Sad cu i ja dobit BANanu, onaj smrt_fasizmu je puco na svakom postu o jednakosti sviju u ratu i negirao genocid a Cvako jednu rijec pogrijesi(vjerovatno u ljutnji od gavrilovog s*anja) i pik...BANana! :roll: Skljoco svakom postu negirao Bosnjake i njihovo postojanje pa ni opomene ne dobi iako znamo sta je to negiranje kroz historiju znacilo. Hananah pisa svoj fasizam i cak je moderator bila! Vesela javno vrijedja Aliju I. i njegov mezar pa ni opomene? Ma de molim vas da je Jevrej ono napisao Nijemcu u ljutnji naravno bi bilo iako ne opravdano prodjeno bez "voca". Gavrilo zna da nece dobit Bananu pa okolo prica negirajuci genocid cujte "necu da diram u prirodu zlocina" ma TAKO JARANE I GASNE KOMORE NIJEMACA SU BILE ZLOCIN K`O ZLOCIN ZASTO GA ETIKETIRAT? Je´l tako jarane? Ma goni se i ti i vasi salonski cetnici da zarati uz malo nagovaranje i pokazivanje slika mudzahedina nasao bi se nad Sarajevom opet! :x Djindjic je bio Cetnik ko i ostali(bar na pocetku) i zaista mi je zao gosp. Kandic kojoj ljubim noge sto mora zivit s onakom gamadi hajmo joj poklonit stan u Sarajevu! Ma popisam se na mrtvo krme sahranjeno k´o macka u vlastitoj avliji i njegove sljedbenike! I onda neko na drugoj temi kaze da ne trebamo imat armije! Uh, sreca pa ovo vidjeh! Dajte mi bananu boli me lijepo briga Cvako svaka ti cast evo ja ti dajem pocast! Negiranje genocida je zlocin a ovdje ni bana! Ma molim vas pogazite malo ljudskosti, znam da ce me svi etiketirat ko nacionalista ali recu iako zvuci nevjerovatno da nisam ali kad neko negira genocid nad mojim narodom i agresiju nad mojom domovinom i u ljutnji nesto "lane" i za to dobije BAN a ne onaj sto je negirao ne mogu da se drzim. Ako zelite da mi date ban lijepo ciritajte sta sam rekao gdje vrijedjam i krsim pravila pa dajte a znam da hocete, pa vala gavro ti mjesto da se postidis ides i citiras njegovu JEDNU rijec ma :x :x Danas je godisnjica jednog od agresoriskih zlocina nemojte se brukat!
spongebob
Posts: 1098
Joined: 05/10/2005 17:43
Location: Bikini Bottom

#34

Post by spongebob »

de ba smiri se.

covjek je pisao da je srbima genocid u krvi. Sta bi bilo da se neko pojavi ovdje i da recimo kaze Bosnjaci su genetski otpad, kao sto je tvrdila bivsa profesorica FPN-a. Ne bi ti bilo drago kao ni meni.
Manimo se genetike i prihvatimo se razuma.
mr__bosnjak
Posts: 2890
Joined: 01/06/2005 12:52
Location: Svedska

#35

Post by mr__bosnjak »

Da jeste rekao ali u totalno drugom konteksu. Izvadjeno zvuci grozno ali procitaj sve pa vidi... Znam da je pogrijesio ali vala mogla je opomena ili nesto jer opet se suprostavljao negiranju genocida to opet nije za bana bar po meni! Da je BiH izvrsila ono sto je izvrsila Srbija i da je neko to negirao i onaj sto odgovara u odgovoru rekao da je Bosnjacima genocid u krvi nebi bio za ban nego za opomenu jer opet moras sagledat sire. Zaista me zapanjilo kad rece BAN!
User avatar
Vodenjak
Posts: 7416
Joined: 03/10/2004 18:45

#36

Post by Vodenjak »

mr__bosnjak wrote:I eto banovase covjeka :x Ma kakav je ovo fasisticki forum? Ozbiljno? Sad cu i ja dobit BANanu, onaj smrt_fasizmu je puco na svakom postu o jednakosti sviju u ratu i negirao genocid a Cvako jednu rijec pogrijesi(vjerovatno u ljutnji od gavrilovog s*anja) i pik...BANana! :roll: Skljoco svakom postu negirao Bosnjake i njihovo postojanje pa ni opomene ne dobi iako znamo sta je to negiranje kroz historiju znacilo. Hananah pisa svoj fasizam i cak je moderator bila! Vesela javno vrijedja Aliju I. i njegov mezar pa ni opomene? Ma de molim vas da je Jevrej ono napisao Nijemcu u ljutnji naravno bi bilo iako ne opravdano prodjeno bez "voca". Gavrilo zna da nece dobit Bananu pa okolo prica negirajuci genocid cujte "necu da diram u prirodu zlocina" ma TAKO JARANE I GASNE KOMORE NIJEMACA SU BILE ZLOCIN K`O ZLOCIN ZASTO GA ETIKETIRAT? Je´l tako jarane? Ma goni se i ti i vasi salonski cetnici da zarati uz malo nagovaranje i pokazivanje slika mudzahedina nasao bi se nad Sarajevom opet! :x Djindjic je bio Cetnik ko i ostali(bar na pocetku) i zaista mi je zao gosp. Kandic kojoj ljubim noge sto mora zivit s onakom gamadi hajmo joj poklonit stan u Sarajevu! Ma popisam se na mrtvo krme sahranjeno k´o macka u vlastitoj avliji i njegove sljedbenike! I onda neko na drugoj temi kaze da ne trebamo imat armije! Uh, sreca pa ovo vidjeh! Dajte mi bananu boli me lijepo briga Cvako svaka ti cast evo ja ti dajem pocast! Negiranje genocida je zlocin a ovdje ni bana! Ma molim vas pogazite malo ljudskosti, znam da ce me svi etiketirat ko nacionalista ali recu iako zvuci nevjerovatno da nisam ali kad neko negira genocid nad mojim narodom i agresiju nad mojom domovinom i u ljutnji nesto "lane" i za to dobije BAN a ne onaj sto je negirao ne mogu da se drzim. Ako zelite da mi date ban lijepo ciritajte sta sam rekao gdje vrijedjam i krsim pravila pa dajte a znam da hocete, pa vala gavro ti mjesto da se postidis ides i citiras njegovu JEDNU rijec ma :x :x Danas je godisnjica jednog od agresoriskih zlocina nemojte se brukat!
Dakle. ispeci pa reci! ;-)
spongebob
Posts: 1098
Joined: 05/10/2005 17:43
Location: Bikini Bottom

#37

Post by spongebob »

mr__bosnjak wrote:Da jeste rekao ali u totalno drugom konteksu. Izvadjeno zvuci grozno ali procitaj sve pa vidi... Znam da je pogrijesio ali vala mogla je opomena ili nesto jer opet se suprostavljao negiranju genocida to opet nije za bana bar po meni! Da je BiH izvrsila ono sto je izvrsila Srbija i da je neko to negirao i onaj sto odgovara u odgovoru rekao da je Bosnjacima genocid u krvi nebi bio za ban nego za opomenu jer opet moras sagledat sire. Zaista me zapanjilo kad rece BAN!
pa...sta bi bilo kad bi bilo...a Nit je Bosna izvrsila agresiju na Srbiju nit su Srbijanci Bosanci...A i dobro je sto je tako
H
Posts: 255
Joined: 14/02/2006 14:20
Location: SA

#38

Post by H »

Mislim da bi bilo fer da vrate čovjeka. Makar za par dana.
Ima milion primjera šta su pojedini pisali pa nisu dobili ban.
User avatar
Fair Life
Posts: 14219
Joined: 02/03/2004 00:00

#39

Post by Fair Life »

Cvako wrote:Izvolite pa priznajte da ste nosili u krvi i i dalje nosite genocidnu politiku,
Kad bi trebalo da primis, za spas svog zivota, transfuziju jedne takve "genocidne" krvi ti bi odbio... vjerujem.

Svaka ti cast !!?
H
Posts: 255
Joined: 14/02/2006 14:20
Location: SA

#40

Post by H »

Fair Life wrote:
Cvako wrote:Izvolite pa priznajte da ste nosili u krvi i i dalje nosite genocidnu politiku,
Kad bi trebalo da primis, za spas svog zivota, transfuziju jedne takve "genocidne" krvi ti bi odbio... vjerujem.

Svaka ti cast !!?
Ja mislim da grijeh nije što je to napisao, već ono da su 'svi takvi'. Ima ih koji odgovaraju ovom opisu ali nisu SVI isti.
vesela
Posts: 1244
Joined: 08/12/2005 20:03

#41

Post by vesela »

mr__bosnjak wrote:I eto banovase covjeka :x Ma kakav je ovo fasisticki forum? Ozbiljno? Sad cu i ja dobit BANanu, onaj smrt_fasizmu je puco na svakom postu o jednakosti sviju u ratu i negirao genocid a Cvako jednu rijec pogrijesi(vjerovatno u ljutnji od gavrilovog s*anja) i pik...BANana! :roll: Skljoco svakom postu negirao Bosnjake i njihovo postojanje pa ni opomene ne dobi iako znamo sta je to negiranje kroz historiju znacilo. Hananah pisa svoj fasizam i cak je moderator bila! Vesela javno vrijedja Aliju I. i njegov mezar pa ni opomene? Ma de molim vas da je Jevrej ono napisao Nijemcu u ljutnji naravno bi bilo iako ne opravdano prodjeno bez "voca". Gavrilo zna da nece dobit Bananu pa okolo prica negirajuci genocid cujte "necu da diram u prirodu zlocina" ma TAKO JARANE I GASNE KOMORE NIJEMACA SU BILE ZLOCIN K`O ZLOCIN ZASTO GA ETIKETIRAT? Je´l tako jarane? Ma goni se i ti i vasi salonski cetnici da zarati uz malo nagovaranje i pokazivanje slika mudzahedina nasao bi se nad Sarajevom opet! :x Djindjic je bio Cetnik ko i ostali(bar na pocetku) i zaista mi je zao gosp. Kandic kojoj ljubim noge sto mora zivit s onakom gamadi hajmo joj poklonit stan u Sarajevu! Ma popisam se na mrtvo krme sahranjeno k´o macka u vlastitoj avliji i njegove sljedbenike! I onda neko na drugoj temi kaze da ne trebamo imat armije! Uh, sreca pa ovo vidjeh! Dajte mi bananu boli me lijepo briga Cvako svaka ti cast evo ja ti dajem pocast! Negiranje genocida je zlocin a ovdje ni bana! Ma molim vas pogazite malo ljudskosti, znam da ce me svi etiketirat ko nacionalista ali recu iako zvuci nevjerovatno da nisam ali kad neko negira genocid nad mojim narodom i agresiju nad mojom domovinom i u ljutnji nesto "lane" i za to dobije BAN a ne onaj sto je negirao ne mogu da se drzim. Ako zelite da mi date ban lijepo ciritajte sta sam rekao gdje vrijedjam i krsim pravila pa dajte a znam da hocete, pa vala gavro ti mjesto da se postidis ides i citiras njegovu JEDNU rijec ma :x :x Danas je godisnjica jednog od agresoriskih zlocina nemojte se brukat!

Ovo je DIREKTNO mijesanje u posao moderatora, koje je IZRICITO ZABRANJENO prema Pravilniku Foruma!

Na samom pocetku postavljas pitanje : "Kakav je ovo fasisticki forum?"

Na ovom Forumu vecina ljudi iznosi svoja misljenja, stecena iskustvom i obrazovanjem, a ne direktivama i slusanjem rekla-kazala. Zato i funkcionise ovaj Forum, za razliku od drugih, gdje se svi slazu i samo ponavljaju : "Tako je!"

Tebi ocito odgovara ovaj drugi tip Foruma!

Ti nisi ni u jednom svom postu izostavio "sa vrlo jasno izrazenom mrznjom" rijec cetnik! Ja nigdje ne vidjeh da je tebe neko nazvao balijom! Razmisli!

"Danas je godisnjica jednog od agresorskih zlocina nemojte se brukat!", glasi tvoja posljednja recenica. Nemoj me TI podsjecati na nesto sto sam JA dozivjela, a TI samo CUO, tamo negdje daleko!

I nemoj se brinuti za ban! Mi to nikada ne bismo dozvolili, jer si nam vrlo simpatican! :D
gavrilo
Posts: 5381
Joined: 15/10/2004 18:37
Location: Zürich

#42

Post by gavrilo »

neka jedna usijana glava napise gdje to ja negiram zlocine?

zar nije zlocin koristiti zrtve za politicke rasprave? zar nije zlocin koristiti ubijene civile, napacene majke, silovane zene, one koji su ostali bez ognjista, djecu bez roditelja, ratne invalide, pacenike iz logora itd itd itd za sirenje mrznje i nekakvo supljo artikuliranje superiornosti svog naroda?

... i onda te iste usijane glave pricaju o nekakvoj multikulturnoj, funkcionalnoj, zajednickoj bosni i hercegovini.

bosnjak, vidi se da si jos mlad, naivan i izmanipulisan. pokusaj da razmisljas svojom glavom i poslusaj svoju savjest. ne truj svoj um nacionalizmom. sto se tice bana... moderatori me mogu slobodno da banuju, nemam nista protiv. ocigledno stvaram napetost na forumu pa mozda bi to doprinjelo kvalitetu foruma.
User avatar
Vodenjak
Posts: 7416
Joined: 03/10/2004 18:45

#43

Post by Vodenjak »

gavrilo wrote:neka jedna usijana glava napise gdje to ja negiram zlocine?

zar nije zlocin koristiti zrtve za politicke rasprave? zar nije zlocin koristiti ubijene civile, napacene majke, silovane zene, one koji su ostali bez ognjista, djecu bez roditelja, ratne invalide, pacenike iz logora itd itd itd za sirenje mrznje i nekakvo supljo artikuliranje superiornosti svog naroda?

... i onda te iste usijane glave pricaju o nekakvoj multikulturnoj, funkcionalnoj, zajednickoj bosni i hercegovini.

bosnjak, vidi se da si jos mlad, naivan i izmanipulisan. pokusaj da razmisljas svojom glavom i poslusaj svoju savjest. ne truj svoj um nacionalizmom. sto se tice bana... moderatori me mogu slobodno da banuju, nemam nista protiv. ocigledno stvaram napetost na forumu pa mozda bi to doprinjelo kvalitetu foruma.
@gavro, ne budi na kraj srca!
Ako odes zbog onih koji te napadaju, znaci da ti vise oni znace nego mi koji te podrzavamo! :zoka:
(ovim ne mislim na tvoju nacionalnu pripadnost!!!)

;-)
User avatar
Vodenjak
Posts: 7416
Joined: 03/10/2004 18:45

#44

Post by Vodenjak »

zoom66 wrote:vodenjak, imam problem...:(...nikako da se sjetim kako ide ona jezgrovitokoncizna rijech kojom ispracash one shto skrenushe sa pravog puta?...:(...je li u ovom sluchaju ide ""I" ili "E"?...:(...naime, radi se o mr__bosnnjaku?...:(
E sad sam stvarno - tuzan... :(
Reina
Posts: 1236
Joined: 08/04/2005 11:58

#45

Post by Reina »

:?
BECHO
Posts: 2446
Joined: 03/02/2003 00:00
Location: Zürich, CH

#46

Post by BECHO »

Cvako wrote:
gavrilo wrote:
Cvako wrote:Svi su isto smece.
reci ti meni cvako sta je gore... to sto bleka, it i ostali cutite u vezi jednog od najveceg egzodusa jednog naroda ili sto je djindjic u datom momentu trazio konfederaciju srj i rs?
Izvolite pa priznajte da ste nosili u krvi i i dalje nosite genocidnu politiku, samo je pitanje bilo momenta kada je sprovesti u djelo.
Cvako ba, trebo si napisat' da Srbi u krvi nose cvijece, ruze i cokolade, te da je samo pitanje momenta kada ce ga ljudski, dostojanstveno i plemenito, pokloniti svojim komsijam nesrbima. Bolje bi pros'o, vjeruj mi! :D
User avatar
Vodenjak
Posts: 7416
Joined: 03/10/2004 18:45

#47

Post by Vodenjak »

BECHO wrote:
Cvako wrote:
gavrilo wrote: reci ti meni cvako sta je gore... to sto bleka, it i ostali cutite u vezi jednog od najveceg egzodusa jednog naroda ili sto je djindjic u datom momentu trazio konfederaciju srj i rs?
Izvolite pa priznajte da ste nosili u krvi i i dalje nosite genocidnu politiku, samo je pitanje bilo momenta kada je sprovesti u djelo.
Cvako ba, trebo si napisat' da Srbi u krvi nose cvijece, ruze i cokolade, te da je samo pitanje momenta kada ce ga ljudski, dostojanstveno i plemenito, pokloniti svojim komsijam nesrbima. Bolje bi pros'o, vjeruj mi! :D
Pa nije mogao to napisati za njih kad zna da to sto ti navede tece samo venama svih nas Bosnjaka... :oops:

;-)
BECHO
Posts: 2446
Joined: 03/02/2003 00:00
Location: Zürich, CH

#48

Post by BECHO »

Vodenjak wrote:
BECHO wrote:
Cvako wrote: Izvolite pa priznajte da ste nosili u krvi i i dalje nosite genocidnu politiku, samo je pitanje bilo momenta kada je sprovesti u djelo.
Cvako ba, trebo si napisat' da Srbi u krvi nose cvijece, ruze i cokolade, te da je samo pitanje momenta kada ce ga ljudski, dostojanstveno i plemenito, pokloniti svojim komsijam nesrbima. Bolje bi pros'o, vjeruj mi! :D
Pa nije mogao to napisati za njih kad zna da to sto ti navede tece samo venama svih nas Bosnjaka... :oops:

;-)

Mozda cvijece i ruze ali cokolada je cokolada! :D
DilanDog
Posts: 16
Joined: 12/05/2003 00:00

#49

Post by DilanDog »

Gospodin moderator bi trebao dozvoliti slobodno izrazavanje ucesnika diskusije, jer ako dozvoljava light cetnistvo pojedinih ucesnika (Gavrilo) onda neka dozvoli i otvoreno izrazavanje misljenja (Cvako). Ukoliko je gospodinu moderatoru stalo da se citatelji ne nadju uvrijedjeni pojedinim postovima, onda neka zna da mene direktno i otvoreno, iako zapakovano u postratnu-trendy-multiculti-SVI-PODJEDNAKO sarenu lazu, vrijedjaju postovi nekih ucesnika, pa neka ih izvoli PODJEDNAKO banovati, ako nista drugo onda radi prividne pravde i slobode izrazavanja misljenja.
novel
Posts: 1071
Joined: 21/03/2006 10:24
Location: PM
Contact:

#50

Post by novel »

Image
Post Reply