Nas rad

Rasprave na razne teme... Ako ne znate gdje poslati poruku, pošaljite je ovdje.

Moderator: O'zone

Post Reply
Prenj

#1 Nas rad

Post by Prenj » 24/05/2006 22:14

Da li mislite da se danas u BiH tesko radi?

Evo zapazanja dvojice Kineza koji su zadnjih nekoliko godina zivjeli u BiH i Hrvatskoj ...
Feral wrote: http://feral.mediaturtle.com/look/weekl ... rSection=1

Ovdje lade jedna mala ulica tri mjeseca, tri mjeseca kopaju! Pa to ja ne mogu vjerovati! U Kini cijela ulica najviše petnaest dana gotova! Ovdje malo ljudi ladi, ladi pola sata, dva sata. Poslije pije kava, pije pivo, sjedi, puši i pliča, stalno nešto pliča. Onda jedan sat još malo ladi i posle pliča kako puno ladi. Puno ljudi ovde neće voli ladi.
U Kina ljudi jako voli ladi, dobiju poso i sada dobro živi. Kupio auto, napravio svoja kuća. Seljak koji ladi na zemlja ima novac, kupi kartu, ide u Amerika, ide u Evropa kao turist, sve može! – čudi se navikama ovdašnjeg stanovništva Yin Long Pang.

Qwert

Post by Qwert » 24/05/2006 22:29

Poslije pije kava, pije pivo, sjedi, puši i pliča, stalno nešto pliča.
:lol: :-) 8) :(

Zar pekare ne rade cijelu noc.

rashid

#3 Re: Nas rad

Post by rashid » 25/05/2006 10:54

Prenj wrote:Da li mislite da se danas u BiH tesko radi?

Evo zapazanja dvojice Kineza koji su zadnjih nekoliko godina zivjeli u BiH i Hrvatskoj ...

Ovdje lade jedna mala ulica tri mjeseca, tri mjeseca kopaju! Pa to ja ne mogu vjerovati! U Kini cijela ulica najviše petnaest dana gotova! Ovdje malo ljudi ladi, ladi pola sata, dva sata. Poslije pije kava, pije pivo, sjedi, puši i pliča, stalno nešto pliča. Onda jedan sat još malo ladi i posle pliča kako puno ladi. Puno ljudi ovde neće voli ladi.
U Kina ljudi jako voli ladi, dobiju poso i sada dobro živi. Kupio auto, napravio svoja kuća. Seljak koji ladi na zemlja ima novac, kupi kartu, ide u Amerika, ide u Evropa kao turist, sve može! – čudi se navikama ovdašnjeg stanovništva Yin Long Pang.
U zivotu se nisam vise nasmijo :D :D :D :D

Najbolja je " stalno nešto pliča " hehehehehe

Pearl

Post by Pearl » 25/05/2006 11:05

"Onda jedan sat još malo ladi i posle pliča kako puno ladi. Puno ljudi ovde neće voli ladi. "

:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

i onda ode u central na kafa da prica kako je zivot tezak i kako se nema para i da pokaze svoja nova majica koji je njemu njegova babo kupila :-)

onaa

#5 Re: Nas rad

Post by onaa » 25/05/2006 11:14

Prenj wrote:Da li mislite da se danas u BiH tesko radi?

Prenj... prvo sam se dobro nasmijala, ali sam se brzo i rastuzila... to je nasa stvarnost i zalosno je to...

kad bismo samo radili pola od onoga koliko rade nasi ljudi kada odu vani...gdje bi nam kraj bio :( :roll: :(

Mahalac

Post by Mahalac » 25/05/2006 11:38

Ma zakoga da radim.... :D :D :D :D necu vala :P

Ovo je genijalno:

Onda jedan sat još malo ladi i posle pliča kako puno ladi. Puno ljudi ovde neće voli ladi.

:-)

IDEA

#7 Re: Nas rad

Post by IDEA » 25/05/2006 12:13

onaa wrote: ... kad bismo samo radili pola od onoga koliko rade nasi ljudi kada odu vani...gdje bi nam kraj bio :( :roll: :(

Za sada nikakve razlike - jer ti većinom niko neće da plati ni ono što zaradiš pa makar bilo malo.

Vrlo često sam čula komentar i to obično za upravu: "Samo se žale što su im male plate a ni toliko ne zarade" tako da mislim da je kod nas najviše u upotrebi ona naša: "Ne mogu me tako malo platiti koliko ja mogu malo raditi"

E sada je pitanje: Šta ili ko se prvi treba mjenjati? :-)

rashid

Post by rashid » 25/05/2006 12:24

Ma daj ... sta kukate ... RADIT SE MORA!

Black swan

Post by Black swan » 25/05/2006 12:42

ako radiš za čovjeka treba raditi ko konj

ako radiš za konja treba raditi kao čovjek :D i što više u fušu :D:D:D

senadd

Post by senadd » 25/05/2006 13:10

komi wrote:ako radiš za čovjeka treba raditi ko konj

ako radiš za konja treba raditi kao čovjek :D i što više u fušu :D:D:D
Rashid,
sav dunjaluk nešto radi,vrti se,živi..itd.ali ovo je spec. kod nas.
Nešto sam sinoć sijelio pa komentarišemo trenutak u koje smo,shega....
Političare i direktore,koje znamo na kantonu i nekim opčinama,onako uz teferič komentarišemo,naravno bez uvreda jer nisu oni krivi što ih je neko procijenio da će mu dobro raditi "sređivati i nabacivati"poslove. uostalom svi tako radimo,ko može.Sad sam napisao u temi pravni fakultet
svoje viđenje,pa zna li raja da preko ovih viših skola,a sad ifakulteta ljudi sebi prave prostor za djelovanje,a ovi studenti koji "zalutaju" stvarno moraju učiti i dobro se nažuljati za šesticu (vlastito iskustvo).
Zato kad iziđu imamo svega.Zato advokati i hrsuzi satraše nam domovinu,jer jaši i uzima ko koga stigne,a raja je neiscrpan izvor,mora jesti.
Karkin fahrija će "odbraniti svakoga" ko ima para i sredit će sve da mu se ćak i izvinu "državnici".
Eto nam naših pravnika.
Zato kinez nemože čudom da se načudi,šta je ovo????
Neka nama piramida.

IDEA

Post by IDEA » 25/05/2006 13:26

Šta mislite koliko se trenutno raje upravo sa radnog mjesta zafrkava na ovom forumu ? :lol: :lol: :lol:

rashid

Post by rashid » 25/05/2006 14:32

IDEA wrote:Šta mislite koliko se trenutno raje upravo sa radnog mjesta zafrkava na ovom forumu ? :lol: :lol: :lol:
Ja sam jedan od njih :) ali dosta.

Post Reply