Klinicki centar Sarajevo ili Korupcini centar Sarajevo

Rasprave na razne teme... Ako ne znate gdje poslati poruku, pošaljite je ovdje.

Moderators: Benq, O'zone

kike
Posts: 381
Joined: 17/09/2004 14:05

#51

Post by kike »

Samo mi nije jasno što se čudimo kao da je problem od juče

Ovo traje decenijama, naslijeđe iz prošlog sistema

A liječnici funkcioniraju po principu mafije, jedni druge štite do smrti

Ipak je i na nama da im prestanemo udovoljavati mitom
User avatar
68847
Posts: 894
Joined: 24/03/2006 21:59

#52

Post by 68847 »

Ako uzmemo da stoji sve sto je receno, nije mi jasno zasto pacijenti traze onoga koji najvise uzima?
vesela
Posts: 1244
Joined: 08/12/2005 20:03

#53

Post by vesela »

kad je covjek bolestan moli za pomoc od Boga...i onog gore i onog na klunici...
sierra1712
Posts: 119
Joined: 05/10/2005 09:31

#54

Post by sierra1712 »

idic wrote:Moje lično iskustvo je sasvim ok, srećom sam bila samo dva puta u bolnici, dva poroda bez problema i komplikacija, vrlo brzo i skoro mogu reći pa bezbolno. Ja mogu reći samo riječi hvale prema osoblju ginekološkog odjeljenja Opšte bolnice. Prvi put me porodio dr. Puzić ( izuzetno stručani i sposoban ljekar ), drugi put dr. Mašić i nisam nikom dala ni feninga, niti je ko od mene tražio išta. S druge strane sam od dosta raje čula da su im tražili lovu i za porode.
Dr Puzic je jedan gospodin i pravi strucnjak u svojoj oblasti..znam iz iskustva supruga mi rodila troje djece on porodio sve troje ...nikad mi nije trazio novac ili neki poklon ali ga nije ni odbio:)....ALI prije nego sam stupio u kontakt sa njim jebavale su me kojekakve sestrice i doktorice te cekaj ovdje te cekaj vamo te najavi se sedam dana unaprijed i sve se najavili dosli u zakaznom terminu i cekali 4 sata....pri isteku cetvrtog sata poludio i usao u kancelariju oteo knjizicu i najebao im se majke ...te lijepo potrazio vezicu i sve zavrsio bez nerviranja... hocu da kazem da je katastrofa nase zdravstvo ali kad ih ne mozes pobijediti a trebaju ti plati i suti...dokad ? ..mislim da ce to uvijek biti tako kod nas....stoka smo mi...
User avatar
PipiDugaDevetka
Posts: 19071
Joined: 25/12/2003 00:00
Location: Živim u nadi RBiH, druge adrese nemam. Uostalom, mislim da genocidne Kartagene treba demontirati.

#55

Post by PipiDugaDevetka »

Jednom od ovdje pomenutih ljekara koji primaju koverte plavuše trebam da idem na pregled. Dodje mi da pošizim, a pošteno sam penziju zaradio.
User avatar
68847
Posts: 894
Joined: 24/03/2006 21:59

#56

Post by 68847 »

PipiDugaDevetka wrote:Jednom od ovdje pomenutih ljekara koji primaju koverte plavuše trebam da idem na pregled. Dodje mi da pošizim, a pošteno sam penziju zaradio.
Ima jos doktora.
Nije taj jedini (koji god da je).
User avatar
Bosanac_21
Posts: 1313
Joined: 07/05/2005 04:56
Location: Bosanski Novi

#57

Post by Bosanac_21 »

Za sve to je nas narod kriv, mi smo njih i sami sebe na to naucili. Sad je doslo da moras tisanti, kao nesto dosad platiti :roll: nasa krivica sto to sebi dopustamo
remake
Posts: 369
Joined: 17/03/2006 14:28

#58

Post by remake »

68847 wrote:
PipiDugaDevetka wrote:Jednom od ovdje pomenutih ljekara koji primaju koverte plavuše trebam da idem na pregled. Dodje mi da pošizim, a pošteno sam penziju zaradio.
Ima jos doktora.
Nije taj jedini (koji god da je).
Ako ima (a naravno da ima, moja slobodna procjena 90%) onda
dajmo imenujmo, ali posteno, s dokazom
nina2
Posts: 20
Joined: 20/01/2006 12:09

#59

Post by nina2 »

:x 1999 operisao mi je slijepo crijevo GORAN AKŠAMIJA-Koševo
Unio mi je infekciju i ostavio 2 vaskularna peana u stomaku.
Dobila 2 puta sepsu.
Život mi je spasio rahmetli Nakaš i njegova ekipa iz Vojne bolnice.
Akšamija bio na ispitivanju kod svog šefa Durića, par mjeseci bio pod prismotrom....
NAGRADA: postao šef jednog odjeljenja hirurgije na Koševu.
MOJE POSLJEDICE:
1. još 8 puta operisana nakon toga
2. nemogu roditi
3. pun stomak priraslica
4............ :x
User avatar
Saian
Posts: 15347
Joined: 08/04/2004 21:50

#60

Post by Saian »

tog Akshamiju, ako je to istina, ne treba prijavit muriji nego Bakijama da mu oni traze mjesto :)
User avatar
danas
Posts: 18796
Joined: 11/03/2005 19:40
Location: 10th circle...

#61

Post by danas »

stravicno... :roll: :( :( :(
remake
Posts: 369
Joined: 17/03/2006 14:28

#62

Post by remake »

nina2 wrote::x 1999 operisao mi je slijepo crijevo GORAN AKŠAMIJA-Koševo
Unio mi je infekciju i ostavio 2 vaskularna peana u stomaku.
Dobila 2 puta sepsu.
Život mi je spasio rahmetli Nakaš i njegova ekipa iz Vojne bolnice.
Akšamija bio na ispitivanju kod svog šefa Durića, par mjeseci bio pod prismotrom....
NAGRADA: postao šef jednog odjeljenja hirurgije na Koševu.
MOJE POSLJEDICE:
1. još 8 puta operisana nakon toga
2. nemogu roditi
3. pun stomak priraslica
4............ :x

strasno, stvarno mi je zao,

:x ljudi moji, nesto se treba uraditi po pitanje korupcije i javasluka nasih ljekara i sestara...
idic
Posts: 865
Joined: 04/06/2002 00:00
Location: Sarajevo

#63

Post by idic »

Sinoć sam na kratko čula na dnevniku da će zabraniti ljekarima iz javnih ustanova da imaju privatnu praksu, valjda u cilju sprečavanja korupcije. Mada čisto sumnjam da će to uroditi plodom, živi bili pa vidjeli. :?
User avatar
vedderedi
Posts: 1002
Joined: 20/09/2004 12:50

#64

Post by vedderedi »

Ja ne mogu da vjerujem da im je to jos dopusteno.
A cuo sam da sef ORL klinike,cini mi se Kapidzic, ima i privatnu ordinaciju u 2. gimnaziji, cija je direktorica bila Meliha Alic, njegova supruga, inace i predsjedavajuca skupstine Kantona Sarajevo.
User avatar
PipiDugaDevetka
Posts: 19071
Joined: 25/12/2003 00:00
Location: Živim u nadi RBiH, druge adrese nemam. Uostalom, mislim da genocidne Kartagene treba demontirati.

#65

Post by PipiDugaDevetka »

vedderedi wrote:Ja ne mogu da vjerujem da im je to jos dopusteno.
A cuo sam da sef ORL klinike,cini mi se Kapidzic, ima i privatnu ordinaciju u 2. gimnaziji, cija je direktorica bila Meliha Alic, njegova supruga, inace i predsjedavajuca skupstine Kantona Sarajevo.
Bosanes klinika, plastična hirurgija i ...šta ja znam, ne poznajem Melihinog muža. Stanovao sam sa porodicom kao izbjeglica u sopstvenom gradu u tom prostoru. Čim se Ilidža oslobodila otišli smo, odnosno godinu dana ranije. Čuda je činila ta žena da bi nas u ratnim uslovima istjerala iz tog domarevog stana...brat završio suicidom nakon rata, kada je sve bilo gotovo. :( :x Fuck her! Fuck SZABIH!
User avatar
hrasno38
Posts: 31475
Joined: 21/11/2004 23:42
Location: Sarajevo
Vozim: Renault Laguna
Horoskop: Riba
Contact:

#66

Post by hrasno38 »

Santos wrote:Evo vam i ime pa probajte sakrijte kameru.Hiros sef na kosevskoj klinici za zene oboljele od karcinoma maternice .Neznam tacno ime odjeljenja ali znam da je u vezi te bolesti.
Ako mislis na Mustafu Hirosa malo si polupo loncice. On nije sef niti na jednoj klinici a radi na Urologiji na kojoj je sef Dzelaludin Junuzovic jedan mrmonja koji moze biti sve samo ne ljekar s obzirom na njegovo ponasanje. A sto se tice Hirosa daj boze da su svi kao taj covjek.
nina2
Posts: 20
Joined: 20/01/2006 12:09

#67

Post by nina2 »

Ja sam još i "imala sreće".....
Akšamijini pacijenti često završavaju na mezarju.
Uvijek kažem DABOGDA MU BOG VRATIO DA I ON PATI KAO ŠTO PATIM I JA.
Imam 30 godina, a on me napravio bolesnikom.
Rahmetli Nakašu želim sve dženetske ljepote!!!
O mom slućaju se i dan-danas priča na hirurgiji Koševa( znam iz uzvora med.sestar koje rade gore).

PS: prošlo ljeto sam Akšamiju srela u gradu i kad me vidio oborio je glavu i prošao.
idic
Posts: 865
Joined: 04/06/2002 00:00
Location: Sarajevo

#68

Post by idic »

nina2 wrote:Ja sam još i "imala sreće".....
Akšamijini pacijenti često završavaju na mezarju.
Uvijek kažem DABOGDA MU BOG VRATIO DA I ON PATI KAO ŠTO PATIM I JA.
Imam 30 godina, a on me napravio bolesnikom.
Rahmetli Nakašu želim sve dženetske ljepote!!!
O mom slućaju se i dan-danas priča na hirurgiji Koševa( znam iz uzvora med.sestar koje rade gore).

PS: prošlo ljeto sam Akšamiju srela u gradu i kad me vidio oborio je glavu i prošao.

nazalost nisi ni prva ni posljednja kojoj su ostale trajne posljedice njihovog nemara i nepažnje. :(
User avatar
Jara
Posts: 31408
Joined: 27/03/2006 00:36

#69

Post by Jara »

Bosanac_21 wrote:Za sve to je nas narod kriv, mi smo njih i sami sebe na to naucili. Sad je doslo da moras tisanti, kao nesto dosad platiti :roll: nasa krivica sto to sebi dopustamo
Slažem se.
NIKAD, ama baš NIKAD meni i članovima moje porodice niko od doktora ni u Općoj bolnici ni na Kliničkom centru nije tražio novac niti smo im ga mi sami nudili ! A u pitanju su bile teške operacije karcinoma, kemo i radio terapije, operacije na neurohirurgiji u kosevskoj bolnici, na hirurgiji i neurologiji Opce bolnice... Ponekad smo poslije izlaska iz bolnice i po zavrsetku ciklusa terapija osoblje pocastili kolačima i sl. POSLIJE!
A posao medicinara nije ni malo lak i ti slatkiši su mali znak paznje za njihovu ljubaznost kad nam je najteže...

Pitala sam neke koji su davali novac kako znaju da doktor trazi - kazu pa prica se da taj i taj uzima...ili, poslao nas je kolegi na informacije i odmah smo znali sta to znaci...ili išaretom dao znak. Ne znam, možda smo ja i moja porodica glupi da prepoznamo i dešifrujemo te signale ...i pored toga se ne mozemo pozaliti na tretmane.
Zao mi je ljudi koji u ovoj teskoj situaciji daju novac.
I meni je cudno zasto je navala kod "takvih"doktora .
Ne tvrdim da toga nema, ali se mi nismo susretali, a lijecili smo se kod raznih doktora na raznim klinikama.
Vjerovatno neki neće vjerovati.
Ne dajite novac, idite kod onih koji ne traze...pogotovo poslije slucaja sa onim ginekologom koji je bio na sudu...
Wolfheart
Posts: 246
Joined: 27/04/2004 15:57
Location: Rajvosa

#70

Post by Wolfheart »

remake wrote:ne mogu a da ne dodam jedan svjez primjer:

prije par mjeseci maminoj najboljoj prijateljici, mojoj kumi, su dijagnosticirali rak materice,
odlazi na ginekologiju radi dogovora oko operacije.

ljekar uzima svoj rokovnik, lista datume i slijedi:

decembar - nista, puno
januar isto
februar isto
mart - mozda..

ona, vec posavjetovana od strane bivse pacijentice, vadi kovertu sa 500 KM i stavlja u rokovnik,

nakon toga slijedi:

kako bi bilo za dvije sedmice...


molim vas da ovu pricu uzmete za ozbiljno, stvarno se dogodilo i ja jos sebi ne mogu oprostiti sto ga ja ne prijavim ako vec ona ne smije..
HALO BA?!
Posalji mi na PM ime i prezime doktora, kontakrtiracu sve urede za korupciju i novine dnevne!
Trebo si ti to uraditi davno!! Ja se ne bojim.
User avatar
68847
Posts: 894
Joined: 24/03/2006 21:59

#71

Post by 68847 »

remake wrote:
68847 wrote:
PipiDugaDevetka wrote:Jednom od ovdje pomenutih ljekara koji primaju koverte plavuše trebam da idem na pregled. Dodje mi da pošizim, a pošteno sam penziju zaradio.
Ima jos doktora.
Nije taj jedini (koji god da je).
Ako ima (a naravno da ima, moja slobodna procjena 90%) onda
dajmo imenujmo, ali posteno, s dokazom
Pogresno protumaceno.
"Ima jos doktora"
Ako taj uzima, nije jedini - doktor.
Ima jos doktora pa i onih koji ne uzimaju.
Zasto te niko ne trazi?
broj1
Posts: 41
Joined: 14/11/2005 16:20

#72

Post by broj1 »

Ovo je cisti horor....fakat se razbjesnim...i mora se nesto uraditi po tom pitanju!Pa postoji i taj eticki komitet KUCS
Samo ja sam cuo da je mito samo ako se da prije ili u toku lijecenja....sve poslije je poklon.
I jos nesto....ponekad se pitam da li sami trazimo ljekare koji imaju tarifu? Mislim, ono kao njemu svi idu i ne zale platiti, mora da je dobar?
H
Posts: 255
Joined: 14/02/2006 14:20
Location: SA

#73

Post by H »

hrasno38 wrote:
Santos wrote:Evo vam i ime pa probajte sakrijte kameru.Hiros sef na kosevskoj klinici za zene oboljele od karcinoma maternice .Neznam tacno ime odjeljenja ali znam da je u vezi te bolesti.
Ako mislis na Mustafu Hirosa malo si polupo loncice. On nije sef niti na jednoj klinici a radi na Urologiji na kojoj je sef Dzelaludin Junuzovic jedan mrmonja koji moze biti sve samo ne ljekar s obzirom na njegovo ponasanje. A sto se tice Hirosa daj boze da su svi kao taj covjek.
Potpisujem za Hiroša. Čovjek je skroz čist. Ako to nekom nešto znači, vjernik je i hadžija, tako da se primanje mita kosi sa tim.
User avatar
hrasno38
Posts: 31475
Joined: 21/11/2004 23:42
Location: Sarajevo
Vozim: Renault Laguna
Horoskop: Riba
Contact:

#74

Post by hrasno38 »

H wrote:
hrasno38 wrote:
Santos wrote:Evo vam i ime pa probajte sakrijte kameru.Hiros sef na kosevskoj klinici za zene oboljele od karcinoma maternice .Neznam tacno ime odjeljenja ali znam da je u vezi te bolesti.
Ako mislis na Mustafu Hirosa malo si polupo loncice. On nije sef niti na jednoj klinici a radi na Urologiji na kojoj je sef Dzelaludin Junuzovic jedan mrmonja koji moze biti sve samo ne ljekar s obzirom na njegovo ponasanje. A sto se tice Hirosa daj boze da su svi kao taj covjek.
Potpisujem za Hiroša. Čovjek je skroz čist. Ako to nekom nešto znači, vjernik je i hadžija, tako da se primanje mita kosi sa tim.
To sto je neko vjernik ili hadzija nema ama bas nikakve veze sa postenjem i korektnim obavljanjem svoga posla. I te kako smo u nasoj drzavi mogli vidjeti kako vjernici raznih konfesija idu totalno dijametralno od od onoga sto vjera uci. Hiros je jednostavan covjek, dobre duse, vrijedan i kvalitetan strucnjak u svome poslu i to je sasvim dovoljno za visoku ocjenu. Naravno ne postoji covjek koji ne pogrijesi, ali, mito nije greska nego smisljeni cin, kaznjiv po svakome zakonu i koji najgrublje krsi Hipokratovu zakletvu. Zato cu ja reci da je Hiros samo majstor svoga zanata.
orca
Posts: 160
Joined: 21/01/2006 11:10
Location: Saraj'vo

#75

Post by orca »

Hiros je primjer kakav ljekar treba biti.I po pitanju strucnosti i po pitanju morala i etike.
Ovo govorim iz iskustva!!!
Post Reply