Cirkus dana!

Rasprave na razne teme... Ako ne znate gdje poslati poruku, pošaljite je ovdje.

Moderators: Benq, O'zone

Post Reply
prleitihi
Posts: 4131
Joined: 24/01/2007 16:44
Location: laktaši

#401

Post by prleitihi »

BiloNekad wrote:
cyprus wrote:Prođe srpsko govno. :x :x :x :( :( :(

A ipak je bio dobar meč, ali... :x :x
:zzzz: :lol:

Image
ratstvo i bijedinstvo.. :D
prleitihi
Posts: 4131
Joined: 24/01/2007 16:44
Location: laktaši

#402

Post by prleitihi »

Neelix wrote:jordan je shupak koji nije vrijedan pomena uopste...prenapuhan marketinskim trikovima...kao osoba nije nista bolji od bryanta (kockanje, varanje zhene...), kao igrac pogotovo.
i belive i can kraj.. :D
prleitihi
Posts: 4131
Joined: 24/01/2007 16:44
Location: laktaši

#403

Post by prleitihi »

Bosanac_21 wrote:Nedo Bog da takvo nesto bude kod nas. Da seherom prolaze onakvi, tobe
jarabi :-)
Nek bude kod susjeda, oni i onako glume da su veci "zapadnjaci", e sad nakon
te parade i ja vidim da jesu :lol: Meni je drago sto mi nismo :-D
divlji napad.. :oops:
prleitihi
Posts: 4131
Joined: 24/01/2007 16:44
Location: laktaši

#404

Post by prleitihi »

Unjustice wrote:
AlijaI wrote:U slucaju da Sreberenica ove godine ne dobije poseban status ili se ne otcijepi od R.Srpske, mislim da ce iduce godine biti kasno.

Presuda Suda u Hagu ne obecava nikakvu akciju.

U julu 2008. godine se gasi OHR, vlast preuzimaju domace snage.

U septembru ili oktobru 2008. godine, lokalni izbori se odrzavaju na teritoriji cijele BiH na kojima ce se glasati po mjestu registracije na osnovu CIPS-ovih dokumenata.

Znajuci da su bosnjacki politicari svoje dokumente podigli u Federaciji i imajuci u vidu da dobar dio srebrenickih Bosnjaka ima federalne dokumente, moglo bi se desiti da vlast preuzmu srpske stranke.

Danas u Srebrenici zivi oko 1500 Srba i oko 900 Bosnjaka.

Racunica je jasna.

Ako u Bosni i Herecegovini ne bude bilo medjunarodne uprave i ako vlast u Srebrenici izgube bosnjacke partije (ako ih dobiju srpske stranke), onda ne postoji realno izvodiv mehanizam za specijalan status.

Vrijeme nepovratno tece i ako se uskoro nesto ne uradi, kasnije nece biti moguce.

Vase misljenje i prijedlozi...
Baza i ako ne idealna jer je i tu u proslosti bilo manipulacija sa doseljavanjem (recimo osobe kao Karadzic) ili umjetne prijeratne granice opcina je popis iz 1991 godine.

Kao Bosnjaka u opste mi nije bitno za problem izdvajanja jedne opcine niti ce mi to biti bitno koliko trenutno ima Bosnjaka u njoj. Baza nam je 1991 godina. Zna se vrlo dobro cija je Srebrenica bila i cija ce biti. Bar sto se tice nje to se kod Bosnjaka nece nikad zaboraviti. A za rjesavanje statusa same Srebrenice i inace njeno izdvajanje iz takozvane ako ne bude danas biti ce sutra, prekosutra za 50 godina, nije bitno. Nadam se mirnom reintegracijom, a ako ne siguran sam da u buducnosti necemo promasiti ni vojnu opciju fizickog odstranjivanja tog bosnjackog gradica iz takozvane.

Tu nema razgovora osim izlaska iz takozvane. Sve ispod ne dolazi u obzir. Izdvajanje i samo izdvajanje, kad tad.
danas..sutra..za 50 godina..uglavnom - bit će kad-sad.. :oops:
prleitihi
Posts: 4131
Joined: 24/01/2007 16:44
Location: laktaši

#405

Post by prleitihi »

Unjustice wrote:
ibro dirka wrote:ne znam je li pod pritiskom stranke, ili je napokon dosao sebi (u sta sumnjam), ali izgleda da mu je naraslo nesto malo mud@:
Tihić alergičan na tri, bilo čega

SARAJEVO - Predsjednik SDA Sulejman Tihić izjavio je kako ne zna točno što su hrvatski političari dogovoreli vezeno za preustroj zemlje no da njegova stranka , SDA, nikada neće pristati na tri federalne jedinice.

-Što se tiče stava o tri regije ili jedinice, SDA je apsolutno protiv tri bilo kakve regije, provincije, jedinice, županije ilo bilo što drugo, na to nikada nećemo pristati, izjavio je Tihić.

SDA, prema Tihićevim riječima, smatra da BiH treba organizirati kao decentralizirani državu četiri ili pet multietnikih regija. Pet je u skladu s onim što je predložila Europska komisija, a to su sarajevska, mostarska, tuzlanska, zenička i banjalučka regija, kazao je Tihić u izjavi za mostarski Dnevni list.

9.7.2007.
Pincom.info
I to ne vidim razlog u opste koje kurcenje protiv tri entiteta, NARAFNO SA PROMIJENJENIM GRANICAMA?

Ako Srbi imaju "svoj" zasto ostali da nemaju "svoj"? Zasto Srbi uvijek moraju biti ravnopravniji od drugih?

Niko od vas ne kaze, idemo unistiti one sto imamo, nego se na fakticko stanje pravite blesavi, ali ste teski protivnici da i druga dva naroda imaju istu stvar?
kud' svi srbi tud' i mali suljo.. :D
prleitihi
Posts: 4131
Joined: 24/01/2007 16:44
Location: laktaši

#406

Post by prleitihi »

NightWish25 wrote:
Nancy Drew wrote:
NightWish25 wrote: Tihic je jedan od najpostenijih likova u SDA i opcenito na politickoj sceni u BiH. Ne vidim mu ravnog u SDA sem Bakira Izetbegovica ...
25 mi je godina..još se nisam ubio.. :D
prleitihi
Posts: 4131
Joined: 24/01/2007 16:44
Location: laktaši

#407

Post by prleitihi »

Bajrin najmladji wrote:Prije etničkog čišćenja moralo biti neko etničko peksinlučenje.
Tisuću godina najmanje.
fakat miriše belo.. :oops:
Leonid Breznjev
Posts: 5302
Joined: 04/11/2006 03:32
Location: Kamenskoje

#408

Post by Leonid Breznjev »

InfraRedRidinghood wrote:
amoureux24 wrote:Nije Bosnjak onaj tko se ne osuneti!

Kako su poceli jos ce se izjasnjavati Srbi.

Sramota!Uzasno!Gade mi se!
:oops: :oops: :oops: :oops:

pa sta fali ako se i srbi izjasne? :lol: :lol: :lol: :lol:
_BosanaC
Posts: 8428
Joined: 16/08/2005 14:02
Location: Sarajevo
Contact:

#409

Post by _BosanaC »

bosmen wrote:Fakat si ti jedini na ovoj temi izgleda.Kako bolan dozivi toliko godina a ne ubi se? :D :D :D
Ceka tebe :D :D :D
prleitihi
Posts: 4131
Joined: 24/01/2007 16:44
Location: laktaši

#410

Post by prleitihi »

čekam takve k'o on.. :oops: ..da se okupe.. :D:D
zmijaIzmaj
Posts: 2574
Joined: 12/08/2006 13:28

#411

Post by zmijaIzmaj »

pa dobro, dje si ti :D :D da cirkuzas :D :D
prleitihi
Posts: 4131
Joined: 24/01/2007 16:44
Location: laktaši

#412

Post by prleitihi »

iš'o u posjetu generalu mrtve armije.. :D
prleitihi
Posts: 4131
Joined: 24/01/2007 16:44
Location: laktaši

#413

Post by prleitihi »

ako admin tako kaže.. :roll::oops:
prleitihi
Posts: 4131
Joined: 24/01/2007 16:44
Location: laktaši

#414

Post by prleitihi »

onda - jesam.. :skoljka:
_BosanaC
Posts: 8428
Joined: 16/08/2005 14:02
Location: Sarajevo
Contact:

#415

Post by _BosanaC »

Kad prozivate admine molim da budete gender korektni :oops: :D :lol:
Nancy Drew
Posts: 1926
Joined: 06/09/2006 12:43
Location: sarajevo

#416

Post by Nancy Drew »

...
Last edited by Nancy Drew on 10/02/2009 14:54, edited 1 time in total.
Vingo
Posts: 3912
Joined: 11/03/2003 00:00

#417

Post by Vingo »

:lol:
sibelius
Posts: 314
Joined: 10/07/2007 01:29

#418

Post by sibelius »

kako da postavim vlastiti post kao cirkus dana

unaprijed zahvalan :D
Vingo
Posts: 3912
Joined: 11/03/2003 00:00

#419

Post by Vingo »

sibelius wrote:omer pobrić: ,sevdalinka je naš mocart' :-) :D
nadjes post, pa ga kao podjes citirati tamo gdje se nalazi, al ne lezi vraze, samo ga iskopiras vamo :D
sibelius
Posts: 314
Joined: 10/07/2007 01:29

#420

Post by sibelius »

Vingo wrote:
sibelius wrote:omer pobrić: ,sevdalinka je naš mocart' :-) :D
nadjes post, pa ga kao podjes citirati tamo gdje se nalazi, al ne lezi vraze, samo ga iskopiras vamo :D

ahaaa, hvala :D

nisam molio da citiraš omer bega :D vrlog poznavaoca mozart paše :D
prleitihi
Posts: 4131
Joined: 24/01/2007 16:44
Location: laktaši

#421

Post by prleitihi »

finta wrote:Sto se tice SDP -a njihov sam glasac dok se na sceni ne pojavi nesto bolje .SDP nema hrabrost .Nema odlucnost .SDP po svaku cijenu pravi dobri odnose sa komsilukom.To je ponizvajuce za mene .Dobri odnosi da ali po svaku cijenu NE.
http://youtube.com/watch?v=Nk_1rG3D71k
ponižavanje početnika.. :oops:
User avatar
pitt
Posts: 27093
Joined: 03/12/2002 00:00
Location: Steelers Nation

#422

Post by pitt »

vijesti iz besvjesti :D:D

Bik rastjerao gledaoce
A.K.

22.07.2007 20:50

POSUŠJE - Program trinaestog izdanja Velike seoske olimpijade "Ilijino brdo" kod Posušja počeo je svetom misom na mjesnom groblju, a u subotu popodne premijer Zapadno-hercegovačke županije Zvonko Jurišić svečano je otvorio Olimpijadu.

Ubrzo po okončanju ceremonije uslijedila su i prva natjecanja. Obarane su ruke, potezani klipovi i konopac, bacan kamen s ramena, a utrkivali su se i domaći konji.

Na tradicionalnu koridu, koja se održava u sklopu Olimpijade, a ujedno je i jedan od većih mamaca za publiku, prijavljeno je tek šest bikova, dva u lakoj kategoriji i četiri u teškoj. Najmanje do sada. Druga borba razbadanja za finale u teškoj kategoriji bila je uistinu atraktivna i dugotrajna. Iskusni Bikan, vlasnika Ivana Pavkovića, namjerio se na Kobru, a žestok i krvav okršaj potrajao je nekih dvadesetak minuta, na čijem kraju je okrvavljeni i izranjani Bikan natjerao u bijeg Kobru, koji je u panici rastjerao gledatelje koji su preskočili zaštitnu ogradu kako bi iz blizine pratili ogled rogonja.

U lakoj kategoriji rogove su ukrstili Lav Ćanija Budimira i Jablan, opet, Ivana Pavkovića. Ovu borbu pratila je i saborska zastupnica Ruža Tomašić, a u folklornom dijelu nastupila je osmogodišnja guslarica Mateja Bešlić, tri brata gangaša Zvonimir (sedam godina), Pere (10) i Hrvoje Grubišić (12).

Do borbe u finalu teške kategorije nije došlo. Ivan Pavković koji je vlasnik oba bika finalista, Bikana i Brizonje, odlučio je da Brizonja predaje borbu, te odustao od nagrade za drugo mjesto, što su nezadovoljni gledatelji popratili zvižducima.
User avatar
pitt
Posts: 27093
Joined: 03/12/2002 00:00
Location: Steelers Nation

#423

Post by pitt »

InfraRedRidinghood wrote:E, vidjela sam to jučer :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

sta ba? uzivo jel? :D:D:D
User avatar
pitt
Posts: 27093
Joined: 03/12/2002 00:00
Location: Steelers Nation

#424

Post by pitt »

ja cuo ti Bikanu trofej urucila :D:D i ko kaze da nemamo nista za turizam ponuditi... :D:D
User avatar
baustelac
Posts: 1401
Joined: 16/07/2005 09:05
Location: AC-DE

#425

Post by baustelac »

prebaceno na http://www.sarajevo-x.com/forum/viewtop ... 02#1367202
da se ne bi zachatala ova tema
Last edited by baustelac on 24/07/2007 09:44, edited 1 time in total.
Post Reply