PETICIJA za zabranu fondacije "Bosanska piramida Sunca&

Rasprave na razne teme... Ako ne znate gdje poslati poruku, pošaljite je ovdje.

Moderators: Benq, O'zone

Locked
kahro
Posts: 57
Joined: 28/10/2005 15:40

#126

Post by kahro »

pravimjernik wrote:
kahro wrote:ma evo vam svima link pa glasajte sta mislite da bas vidimo koliko je ko ZA i PROTIV i sta vjerujemo.
Zlaja ba, provali te ja!!!!! :D :D :D :D :lol: :lol: :lol:
kahro wrote:...Cesto se zgrazavam na prepirke koje gledam po sjednicama vlade...
pa dobro Hurtiću, majku mu staru, zar ti vrijedi rizikovati karijeru oko Atlantida,Muova,NLO-ova, Vc-ova, aerodroma i ostalih visočkih budalaština?????????????
hehe pa šta ima bolan na sjednicama vlade,hoćel taj regres? čuo sam da ćete si opet povišicu nekakvu... :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
Prvo nisam nikakav Zlaja, a drugo - bolje bih ti bilo da manje ismijavas nekoga, ako se vec predstavljas kao anonimni intelektualac onda se bar i ponasaj kao takav a ne kao zaglupljeni malogradjanin koji zeli da zaglupi sve ostale oko sebe. Ovi smajli jesu simpaticni ali ne prilice jednom intelektualcu koji izgleda ponekad bez texta pa se izrazava na ovaj nacin. Ja uostalom nisam nikome jos reko ni de ni nemoj, ni ima piramide ni nema, a ova anketa http://www.piramidasunca.com zasad jos pokazuje da si usamljeni mohikanac....
pravimjernik
Posts: 210
Joined: 10/12/2005 21:01

#127

Post by pravimjernik »

- nakon samo dva dana i pet stotina posjetilaca, peticiju je potpisao i prvi (pravi :-D) svjetski arheolog:

Dr Ted Robinson
Department of Archaeology
University of Sydney, Australia

Teaching and research interests: The archaeology of South Italy; the relationship between the Greek colonists and the native peoples of the major Greek cities of South Italy and Sicily; the interpretation of the images on Greek pottery; the excavation of the site of Masseria del Fano (South Italy) and archaeological survey around Alezio (South Italy).
pravimjernik
Posts: 210
Joined: 10/12/2005 21:01

#128

Post by pravimjernik »

--------------------------------------------------
(tekst peticije na bosanskom jeziku)
--------------------------------------------------

NE DOZVOLIMO B-H TALIBANE!

Domaći gospodari rata i mira otpočeli su s neviđenom prevarom u Visokom kraj Sarajeva. U svom nedjelu ugrožavaju brojna arheološka nalazišta datirana u neolit ili čak u vrijeme dolaska prvih ljudi u Evropu.

Ova neformalna grupa uključuje korumpirane političare iz proteklog rata, od kojih su neki savjetnici premijera Bosne i Hercegovine, drugi sjede u Parlamentu Bosne i Hercegovine, dok neki obnašaju druge visoke vladine funkcije. Postoje jaki pokazatelji da je ova grupa odlučila podržati projekat uperen na pretvaranje često viđanih bosanskih brda u – drevne piramide!

I dok javno ističu svoje zalaganje za pridruživanje BiH evropskim integracijama, ovi političari u praksi čine sve što je u njihovoj moći da zaustave napredak i uguše civilizacijske vrijednosti u Bosni i Hercegovini, i dalje puneći svoje džepove već napunjene s procijenjenih 6 milijardi dolara pokradene strane pomoći i donacija upućenih u BiH za vrijeme i nakon rata.

Uloga izvršitelja povjerena je amateru-istraživaču tzv. "izgubljenih civilizacija Atlantide i Mu". Semir Osmanagic je građevinski zanatlija iz Teksasa koji je u SAD došao s početkom rata u Bosni. Isti ne posjeduje ama baš nikakvo obrazovanje u bilo kojoj prirodnoj ili tehničkoj nauci.

Tvrdnje koje je iznio ovaj poremećeni čovjek, koji se ponaša i oblači kao filmski junak Indiana Jones, pokazuju njegov potpuni nedostatak poštovanja za nauku i naučnu metodiku. Na primjer, on javno tvrdi da će sam "promijeniti cjelokupnu historiju i cjelokupnu nauku čovječanstva". Jedna od naročito zabavnih izjava mu je bila i da su piramide u stvari služile vanzemaljacima za komunikaciju! Osim toga, izjavio je i da se žilet u piramidi nikada ne tupi...

Nedavno mu je osnovana i fondacija koja je poprimila najveću moguću podršku svih domaćih medija kontroliranih od strane vlade i političkih stranaka. Čak i gore od toga: ta fondacija je pribavila sve neophodne dozvole od organa vlasti, usprkos javnom protivljenju uvaženih domaćih naučnika i stručnjaka. Protiv ovog društvenog poremećaja ustao je profesor historije Enver Imamović sa Univerziteta u Sarajevu, kao i osoblje Zemaljskog muzeja Bosne i Hercegovine, javno nazivajući taj projekat – prevarom.

A "projekat" se odvija usprkos upozorenjima od strane svjetski poznatih arheologa kao što su profesor Bruce Hitchner sa Tufts univerziteta u Americi, te profesor Blagoje Govedarica sa Univerziteta u Hamburgu, Njemačka, da je ono na šta se okomila ova pohlepna grupa zapravo dobro poznati lokalitet antičkih i predantičkih grobalja!

Nestručna kopanja poduzeta u oktobru 2005. uništila su brojne neolitske i pred-neolitske grobnice, dok su ploče koje su korištene za oblaganje grobova predstavljene javnosti kao "zidovi od kojih je građena piramida". Uz to je iskopano i nekoliko potpunih ljudskih kostura koji su se pojavili u javnim medijima tek nakratko, da bi ubrzo zatim prosto nestali sa svjetla dana.

Ovi korumpirani čvrstorukaški političari moraju biti zaustavljeni, prije nego što izvedu još jednu u nizu prljavih prevara. Njihovi prethodni neuspjeli pokušaji uključivali su tzv. "Aerodrom Visoko", koji je previdio prostu činjenicu da bi mu najveća konkurencija bio sarajevski aerodrom udaljen svega 20-ak kilometara, te "koridor Vc" koji su trebale graditi neke jednako smiješne ličnosti iz Visokog poput Semira Osmanagića.

Ovaj presedan ima za cilj rušenje civilizacijskih vrijednosti u Bosni (član 6 i 7 Statuta fondacije ciljaju na cijelu BiH), presedan koji bi mogao značiti početak doba TALIBANA u Bosni.


POTPIŠITE PETICIJU - ZABRANA FONDACIJE!


http://peticija.white.prohosting.com/
http://www.ipetitions.com/campaigns/NoPyramidsInBosnia
neutral
Posts: 400
Joined: 22/01/2006 21:44

#129

Post by neutral »

e bas necu... :P
Kwaheri
Posts: 3273
Joined: 30/04/2004 12:33

#130

Post by Kwaheri »

zmijaIzmaj wrote:murate :D prozivaju nam rodbinu i bosmal :D :D

jel to piramida ima neke veze s bosmalom i talibanima :D :D
ima ima kako nema...talibani su poznati ljubitelji starina...ubilo se za poravnat'... :D :roll:
sve nesto kontam ko bi od ovih "ucesnika-intelektualaca" prvi postavio dinamit pod nju...ako je nadju :D
BigusDickus
Posts: 3832
Joined: 09/07/2004 09:49
Location: Sarajevo
Contact:

#131

Post by BigusDickus »

...pretvaranje često viđanih bosanskih brda u – drevne piramide!...
:shock: :-? :roll: :shock: :D

ZastitimoBrdaBosneIHercegovine&co.(ba)... :D od "gospodara rata i mira"... :D

Bruce Hitchner
Image
Chair, Department of Classics
Director, Archaeology Program
Chairman, Dayton Peace Accords Project (da nije u dosluhu sa "gospodarima"... :D)
Roman history, archaeology and
International Relations

...nidje veze... valjda mu para zafalilo, pa se petlja... :D

:roll: :D
User avatar
danas
Posts: 18796
Joined: 11/03/2005 19:40
Location: 10th circle...

#132

Post by danas »

meni dodje da pokrenem peticiju zabrane ikakvog spominjanja piramide na ovom forumu... :roll:
User avatar
kekec
Posts: 4854
Joined: 18/05/2004 15:40
Location: EU

#133

Post by kekec »

zena wrote:
zmijaIzmaj wrote:murate :D prozivaju nam rodbinu i bosmal :D :D
jel to piramida ima neke veze s bosmalom i talibanima :D :D
ima ima kako nema...talibani su poznati ljubitelji starina...ubilo se za poravnat'... :D :roll:
sve nesto kontam ko bi od ovih "ucesnika-intelektualaca" prvi postavio dinamit pod nju...ako je nadju :D
"Rucni rad" (uz pomoc oruzja) talibana u Afganistanu. :-)
Ovdje je ranije bio kip Budde, isklesan u kamenu. :roll:
Image
klif
Posts: 1309
Joined: 28/12/2005 12:58

#134

Post by klif »

danas wrote:meni dodje da pokrenem peticiju zabrane ikakvog spominjanja piramide na ovom forumu... :roll:
odmah potpisujem!
User avatar
Macuser
Posts: 532
Joined: 08/01/2006 12:45

#135

Post by Macuser »

Iran, Iran, dajte nam Iran. I Afganistan. I zene sve da pokrijemo. I serijatski zakon da uvedemo. Nazad u proslost. Nazad, nazad i samo nazad!
User avatar
danas
Posts: 18796
Joined: 11/03/2005 19:40
Location: 10th circle...

#136

Post by danas »

Macuser wrote:Iran, Iran, dajte nam Iran. I Afganistan. I zene sve da pokrijemo. I serijatski zakon da uvedemo. Nazad u proslost. Nazad, nazad i samo nazad!
sta bolan nazad?!? vidis da sa piramidom idemo naprijed. semir je vec bio na marsu, mozda povede i kojeg bosanaca sa njim kad bude isao u iducu posjetu... napredak, kazem ti...
El-bosniaco
Posts: 580
Joined: 11/05/2005 12:30

#137

Post by El-bosniaco »

ja sam podpuno siguran da

znanje, macuser i pravimjernik nisu oni koji su za bosnu, za njenu bolju buducnost , ja vjernujem da su oni jedni ljubormoni srbi i hrvati , nista vishe

jer nema sanse da moze jedan bosnjak ili normalan bosanac da bude ovako protiv necega bosanskog pa makar ono bilo i laz


koliku su oni bijednici, eee , anonimni intelektualci, sa-x.com


hahahahahhaha , bruko jadna :lol:


jer svaki normalan bosanac koji voli bosnu pa makar i nevjerovao da ima piramida nikad nece se boriti kao sto se ovu sorta ljudi bori :-?
forUMASH
Posts: 2180
Joined: 24/01/2006 04:12
Location: Razjedinjene Drzave BIH

#138

Post by forUMASH »

El-bosniaco wrote: jer nema sanse da moze jedan bosnjak ili normalan bosanac da bude ovako protiv necega bosanskog pa makar ono bilo i laz
...nikad ti svoj tramvaj neces imati..... :D
User avatar
danas
Posts: 18796
Joined: 11/03/2005 19:40
Location: 10th circle...

#139

Post by danas »

forUMASH wrote:
El-bosniaco wrote: jer nema sanse da moze jedan bosnjak ili normalan bosanac da bude ovako protiv necega bosanskog pa makar ono bilo i laz
...nikad ti svoj tramvaj neces imati..... :D
on hoce :D svoj jerodrom :D
pravimjernik
Posts: 210
Joined: 10/12/2005 21:01

#140

Post by pravimjernik »

El-bosniaco wrote:ja sam podpuno siguran da znanje, macuser i pravimjernik nisu oni koji su za bosnu, za njenu bolju buducnost , ja vjernujem da su oni jedni ljubormoni srbi i hrvati , nista vishe ... jer svaki normalan bosanac koji voli bosnu pa makar i nevjerovao da ima piramida nikad nece se boriti kao sto se ovu sorta ljudi bori
ZA LAKŠE GUTANJE TU JE VAŠA
Image

:D
User avatar
Macuser
Posts: 532
Joined: 08/01/2006 12:45

#141

Post by Macuser »

El-bosniaco, kada sam ja zivio u Sarajevu, nismo gledali ko je hrvat, srbin ili musliman. Takodjer, nismo imali ni religioznih mahnitova i budaletina kao sto si ti. To nam je stiglo poslije rata.
Sarafcina
Posts: 2258
Joined: 19/09/2005 00:59

#142

Post by Sarafcina »

znanje wrote:
Sarafcina wrote:
Tisina wrote:

ma tu se slazem, necu ni da potvrdim ni da negiram dok ne vidim, ali bih jako volila kada bi svi ovi kontrasi iskoristili tu orgomnu kolicinu energije kontra vladajucih ancionalistickih stranaka u ovoj zemlji, i nekih produktivnijih ideja.

kontrasi samo trace energiju raji... u obicnu besposlicu.
evo pretpostavimo da su sakupili 10 000 potpisa.
kome ce to dati?
ko ce dati? (ako se sada boje da se pokazu, zasto bih ja pomislio da ce poslije biti drugacije?)
sta treba da bude rezultat peticije?

jel to misle dati kantonalnom tuzilastvu u Sarajevu, link stoji na famoznoj stranici peticije? pa valjda toliko poznaju svoju drzavu da znaju da kantonalno tuzilastvo nije nadlezno...
ili..sta ce reci ako ih neko upita za dokaze da cengic stoji iza piramide? ponuditi 10000 potpisa ljudi koji vjeruju da je to tako?
zar ja mogu vjerovati nekome ko mi drzi derzove da u nauci nema demokratije (kao sto i nema) i onda ide sakuplja 10000 potpisa da kaze "evo dokaz da nema piramide"... i ovako se moze do sabaha....
Zamolio bih te, kada veæ ne ¾eli¹ davati konstruktivan doprinos diskusiji nego se bakæe¹ podmetanjima, da poku¹a¹ shvatiti da postoji u BiH i Krivièni Zakon, u kome pi¹e da tu¾ila¹tvo kome se prijava podnese ukoliko je za istu nenadle¾no je du¾no istu po slu¾benoj du¾nosti proslijediti nadle¾nom tu¾ila¹tvu. Takoðe, pobrkao si i pojmove unutar nauke i van nauke. U prvom sluèaju, naravno, nema demokratije. U drugom, o kom je ovdje rijeè (javnost i javno mnjenje) naravno - ima demokratije.

Ne¹to se mnogo pravi¹ nevje¹t u zadnje vrijeme... :shock:
ma daaaj :)
pa onda se u peticiji ne zna sta je nauka, sta je pravo, a sta demokratija :)
nije do mene sto je sve ko corba ;) begova ;)
a povrh svega, peticija se potpisuje na internetu i nikako mi nije jasno kako je mislite dostaviti... i kome?
valjda znas da tuzilastvo nema nista sa peticijama. nego sa zakonom (za pismenu prijavu je dovoljan samo jedan potpis ;) i nesto smiselnog teksta iznad :D)
a za ukidanje legalno registrovane fondacije... trebas valjda promijeniti zakon (tada ti tekst na engleskom nema bas neke svrhe, osim ako ti nije cilj da evropske institucije "pritisnu" parlament), a put promjene zakona...prica za sebe.

fol je sto vi u peticiji nudite kvaziargumente...
pretpostavimo da je tacno da cengic ucestvuje u svemu.
je li mu to nekako zabranjeno?
je li to suprotno praksi u Americi ili engleskoj? Ili Italiji ;) :D?
je li za politicare protivzakonito ucestvovanje u radu fondacija, humanitarnih orgnizacija...?

Znas, ako nekome zalijepis etiketu "warlord"... ne znaci da on to i jeste (narocito, ako je rat zavrsen prije deset godina, trk po rjecnik ;)).

hocemo dalje?
groblje u podnozju brda? to si rekao na drugoj temi (iako si govorio i da je samo brdo groblje...ali nek bude i tako).... dakle na platou brda grad, u podnozju je groblje. Pretpostavimo da je tacno (jer za groblje nikada niste iznijeli pravu argumentaciju)... opet imamo da su strane brda...obicno brdo (sto i sami tvrdite)... i opet (samo sa druge strane) dodjemo do zakljucka da se po brdu moze kopati.

i da ja sada ne bih budalesao i dalje se pravio nevjest :).... pretitrajte fino peticiju
murti439
Posts: 193
Joined: 09/09/2005 21:13

#143

Post by murti439 »

Udri ga, Mehmede!

Zaprepasti se čovjek kad vidi koliko komesarčića vršlja ovim forumom i čezne za četrdeset i šestom i još nekim godinama poslije nje.
znanje
Posts: 311
Joined: 03/11/2005 17:30

#144

Post by znanje »

Sarafcina wrote:
znanje wrote:
Sarafcina wrote:
kontrasi samo trace energiju raji... u obicnu besposlicu.
evo pretpostavimo da su sakupili 10 000 potpisa.
kome ce to dati?
ko ce dati? (ako se sada boje da se pokazu, zasto bih ja pomislio da ce poslije biti drugacije?)
sta treba da bude rezultat peticije?

jel to misle dati kantonalnom tuzilastvu u Sarajevu, link stoji na famoznoj stranici peticije? pa valjda toliko poznaju svoju drzavu da znaju da kantonalno tuzilastvo nije nadlezno...
ili..sta ce reci ako ih neko upita za dokaze da cengic stoji iza piramide? ponuditi 10000 potpisa ljudi koji vjeruju da je to tako?
zar ja mogu vjerovati nekome ko mi drzi derzove da u nauci nema demokratije (kao sto i nema) i onda ide sakuplja 10000 potpisa da kaze "evo dokaz da nema piramide"... i ovako se moze do sabaha....
Zamolio bih te, kada već ne želiš davati konstruktivan doprinos diskusiji nego se bakćeš podmetanjima, da pokušaš shvatiti da postoji u BiH i Krivični Zakon, u kome piše da tužilaštvo kome se prijava podnese ukoliko je za istu nenadležno je dužno istu po službenoj dužnosti proslijediti nadležnom tužilaštvu. Takođe, pobrkao si i pojmove unutar nauke i van nauke. U prvom slučaju, naravno, nema demokratije. U drugom, o kom je ovdje riječ (javnost i javno mnjenje) naravno - ima demokratije.

Nešto se mnogo praviš nevješt u zadnje vrijeme... :shock:
ma daaaj :)
pa onda se u peticiji ne zna sta je nauka, sta je pravo, a sta demokratija :)
nije do mene sto je sve ko corba ;) begova ;)
a povrh svega, peticija se potpisuje na internetu i nikako mi nije jasno kako je mislite dostaviti... i kome?
valjda znas da tuzilastvo nema nista sa peticijama. nego sa zakonom (za pismenu prijavu je dovoljan samo jedan potpis ;) i nesto smiselnog teksta iznad :D)
a za ukidanje legalno registrovane fondacije... trebas valjda promijeniti zakon (tada ti tekst na engleskom nema bas neke svrhe, osim ako ti nije cilj da evropske institucije "pritisnu" parlament), a put promjene zakona...prica za sebe.

fol je sto vi u peticiji nudite kvaziargumente...
pretpostavimo da je tacno da cengic ucestvuje u svemu.
je li mu to nekako zabranjeno?
je li to suprotno praksi u Americi ili engleskoj? Ili Italiji ;) :D?
je li za politicare protivzakonito ucestvovanje u radu fondacija, humanitarnih orgnizacija...?

Znas, ako nekome zalijepis etiketu "warlord"... ne znaci da on to i jeste (narocito, ako je rat zavrsen prije deset godina, trk po rjecnik ;)).

hocemo dalje?
groblje u podnozju brda? to si rekao na drugoj temi (iako si govorio i da je samo brdo groblje...ali nek bude i tako).... dakle na platou brda grad, u podnozju je groblje. Pretpostavimo da je tacno (jer za groblje nikada niste iznijeli pravu argumentaciju)... opet imamo da su strane brda...obicno brdo (sto i sami tvrdite)... i opet (samo sa druge strane) dodjemo do zakljucka da se po brdu moze kopati.

i da ja sada ne bih budalesao i dalje se pravio nevjest :).... pretitrajte fino peticiju
:shock: Je li to bio tvoj pokušaj inteligentnog dijaloga? Ma možeš ti to i bolje... nemoj sad posustajati, zabava samo što nije počela! :D
da pamtis
Posts: 1514
Joined: 16/07/2005 14:10

#145

Post by da pamtis »

klif wrote:
danas wrote:meni dodje da pokrenem peticiju zabrane ikakvog spominjanja piramide na ovom forumu... :roll:
odmah potpisujem!
da potpisem ovo odma i sad


:D prijedlog daj da napravimo peticiju "zaustavljanje gradnje auto puta" dok se nije neko drugi sjetio :D a svi znamo cim pocne/ako pocne izgradnja da ce biti 100 peticija :D @danas hajd molimte pomozi da sastavim peticiju :D

Domaći gospodari rata i mira otpočeli su s neviđenom prevarom u Visokom kraj Sarajeva. U svom nedjelu ugrožavaju brojna arheološka nalazišta datirana u neolit ili čak u vrijeme dolaska prvih ljudi u Evropu.

Ova neformalna grupa uključuje korumpirane političare iz proteklog rata, od kojih su neki savjetnici premijera Bosne i Hercegovine, drugi sjede u Parlamentu Bosne i Hercegovine, dok neki obnašaju druge visoke vladine funkcije. Postoje jaki pokazatelji da je ova grupa odlučila podržati projekat uperen na pretvaranje često viđanih bosanskih brda u – drevne piramide!
momci dobro ste ovo srocili podrzajem lijepo Bogami samo hebi ga Cenga se prvi sjetio i sta's sad, nego hajmo mi rusiti cenge iz korijena http://www.sarajevo-x.com/forum/viewtop ... sc&start=0 ako ih srusimo vi kopajte Hallal vam bilo :D
Kwaheri
Posts: 3273
Joined: 30/04/2004 12:33

#146

Post by Kwaheri »

:oops:
Last edited by Kwaheri on 30/01/2006 11:37, edited 1 time in total.
Kwaheri
Posts: 3273
Joined: 30/04/2004 12:33

#147

Post by Kwaheri »

zena wrote:
kekec wrote:
zena wrote: ima ima kako nema...talibani su poznati ljubitelji starina...ubilo se za poravnat'... :D :roll:
sve nesto kontam ko bi od ovih "ucesnika-intelektualaca" prvi postavio dinamit pod nju...ako je nadju :D
"Rucni rad" (uz pomoc oruzja) talibana u Afganistanu. :-)
Ovdje je ranije bio kip Budde, isklesan u kamenu. :roll:
Image
i bash iz tog razloga zbog Bamijana, ne kontam...kakve veze ovo ima s "talibanstvom". :? ..imaju muslimanska imena ili sta ovi "istrazivaci"? ili samo nek se povlaci takvo nesto "talibani" ...ono privlaci paznju, jel da?

Jos ovaj macuser
Iran, Iran, dajte nam Iran. I Afganistan. I zene sve da pokrijemo. I serijatski zakon da uvedemo. Nazad u proslost. Nazad, nazad i samo nazad!
...fakat ne kontam koliko covjek moze biti ogranicen, pa vezati Iran za ovakvo nesto...Ikad bio u Iranu? Vidio sta su ljudi sacuvali? Jos zivuce mazdejske hramove u Yazdu imaju...al...yok... :D
yes garant Iranci idu nazad... :D
Sarafcina
Posts: 2258
Joined: 19/09/2005 00:59

#148

Post by Sarafcina »

znanje wrote:
Sarafcina wrote:
znanje wrote: Zamolio bih te, kada veæ ne ¾eli¹ davati konstruktivan doprinos diskusiji nego se bakæe¹ podmetanjima, da poku¹a¹ shvatiti da postoji u BiH i Krivièni Zakon, u kome pi¹e da tu¾ila¹tvo kome se prijava podnese ukoliko je za istu nenadle¾no je du¾no istu po slu¾benoj du¾nosti proslijediti nadle¾nom tu¾ila¹tvu. Takoðe, pobrkao si i pojmove unutar nauke i van nauke. U prvom sluèaju, naravno, nema demokratije. U drugom, o kom je ovdje rijeè (javnost i javno mnjenje) naravno - ima demokratije.

Ne¹to se mnogo pravi¹ nevje¹t u zadnje vrijeme... :shock:
ma daaaj :)
pa onda se u peticiji ne zna sta je nauka, sta je pravo, a sta demokratija :)
nije do mene sto je sve ko corba ;) begova ;)
a povrh svega, peticija se potpisuje na internetu i nikako mi nije jasno kako je mislite dostaviti... i kome?
valjda znas da tuzilastvo nema nista sa peticijama. nego sa zakonom (za pismenu prijavu je dovoljan samo jedan potpis ;) i nesto smiselnog teksta iznad :D)
a za ukidanje legalno registrovane fondacije... trebas valjda promijeniti zakon (tada ti tekst na engleskom nema bas neke svrhe, osim ako ti nije cilj da evropske institucije "pritisnu" parlament), a put promjene zakona...prica za sebe.

fol je sto vi u peticiji nudite kvaziargumente...
pretpostavimo da je tacno da cengic ucestvuje u svemu.
je li mu to nekako zabranjeno?
je li to suprotno praksi u Americi ili engleskoj? Ili Italiji ;) :D?
je li za politicare protivzakonito ucestvovanje u radu fondacija, humanitarnih orgnizacija...?

Znas, ako nekome zalijepis etiketu "warlord"... ne znaci da on to i jeste (narocito, ako je rat zavrsen prije deset godina, trk po rjecnik ;)).

hocemo dalje?
groblje u podnozju brda? to si rekao na drugoj temi (iako si govorio i da je samo brdo groblje...ali nek bude i tako).... dakle na platou brda grad, u podnozju je groblje. Pretpostavimo da je tacno (jer za groblje nikada niste iznijeli pravu argumentaciju)... opet imamo da su strane brda...obicno brdo (sto i sami tvrdite)... i opet (samo sa druge strane) dodjemo do zakljucka da se po brdu moze kopati.

i da ja sada ne bih budalesao i dalje se pravio nevjest :).... pretitrajte fino peticiju
:shock: Je li to bio tvoj poku¹aj inteligentnog dijaloga? Ma mo¾e¹ ti to i bolje... nemoj sad posustajati, zabava samo ¹to nije poèela! :D
klasika ;)
jel dobijes ti pitanja... ti supljiras ;)
stari dobri znanje :) :D
hoces se ikada promijeniti? ;)
User avatar
Macuser
Posts: 532
Joined: 08/01/2006 12:45

#149

Post by Macuser »

@zena

Ama, salio sam se. Iranci imaju najnapredniji sistem na planeti. Teokracija is all we need. A i ti bi mogla do Irana, bilo bi ti bolje tamo sigurno.
Kwaheri
Posts: 3273
Joined: 30/04/2004 12:33

#150

Post by Kwaheri »

Macuser wrote:@zena

Ama, salio sam se. Iranci imaju najnapredniji sistem na planeti. Teokracija is all we need. A i ti bi mogla do Irana, bilo bi ti bolje tamo sigurno.
zena moze gdje hoce... :D i kad ona hoce...
... jednom su me "slali"...vise nece ako Bog da...ni takvi kao ti, a ni oni drugi...kapish?
zena je na svojoj zemlji... :) a dushmani... koga briga...
Locked