PETICIJA za zabranu fondacije "Bosanska piramida Sunca&

Rasprave na razne teme... Ako ne znate gdje poslati poruku, pošaljite je ovdje.

Moderator: O'zone

vratnik

Post by vratnik » 27/01/2006 12:31

kahro wrote:Ovde neki OCITO nisu upoznati o mnogo cemu, a evo zasto:
Zasto bi se to svijet nama smijao? Jos niko nije ni rekao da Bosna ima piramidu, samo su se objavile opravdane pretpostavke za to, a dalja istrazivanja ce reci sta je tacno istina.
Osim toga i ako nam se neko bas smije (u sto veoma sumnjam) onda bi to samo mogli biti oni koji su svjesni da ce se dobar dio istorije MORATI promjeniti i da bi piramida pobila mnogo cije istorijske teze i tumacenja koja su radjena "na pretpostavkama" jer iz tih vremena ne postoje pisani dokumenti.
Uostalom zasto da nam uvijek neko zatvara usta i da nas gusi. Kopamo po nasoj vlastitoj drzavi, koja je (vjerujem) bila daleko civilizovanija prije engleske i drugih pametnjakovica koji su se valjali u blatu dok je Sarajevo imalo (DOKAZANO JE) pokockane ulice, javna kupatila i sl .....
ZASTO je peticija napisana na engleskom jeziku ???????? Mozda zato da bi englezi mogli sto prije da nam se smiju i da nas vec pocnu ubjedzivati da piramida ne postoji....
NE budite slijepi i ne slusajte nikoga, sami odlucite o svom stavu

Jos niko nije reko "evo piramide, vidite je" pa nema niko pravo reci ni da je nema.

A anonimni intelektualci nemoraju da nas stite od samih nas!!!
Evo razloga sto smo mi u qrcu: ponosimo se svijetlom prosloscu koja ja bila poklon okupatora, kontamo; sta ima veze sto ja smrdima kad se je moj cukuncukuncukundedo mogao kupati prije engleza.. aha.. Rezonovanje piramidasa.
A sto se tice engleskog jezika, pa razlog je pojasnjen na "piramidi sunca", procitaj malo prije no sto pocnes "drvlje i kamenje". Mozda je sve tamo pojasnjeno, naravno, ko hoce da vidi i moze razmisljati.

car-x

Post by car-x » 27/01/2006 12:32

vratnik wrote:PS: nema ovo veze sa (ne)nadom u bolje sutra, ali ova slamka je bezze. Treba nam drugi plan. Posto ako nam je jedina nada ova ubleha, onde smo ipak nasli ono dno koje spomenuh par recenica prije..
vratnik, mene samo interesuje koliko bi taj srednjevjekovni grad "visoki" i sve sto je oko njega ceko da neko nesto iskopa da ne bi cijele ove price oko piramide??!

nego se sad odjednom unistava i sad odjednom se nasli znanstvenici da to zastite..

kahro

Post by kahro » 27/01/2006 12:35

ZASTO JE PETICIJA NAPISANA NA ENGLESKOM JEZIKU I OBJAVLJENA NA DOMACEM PORTALU (FORUMU)??????

Nije sigurno "nako" bezze!!!

JA SAM PROTIV OVAKVIH PODMETALJKI I PETICIJA

Hocemo li mi ikad ko ljudi da podrzajemo jedni druge ili ce se cilj nasih vidljivih i nevidljivih neprijatelja ostvariti - "ZAVADI PA VLADAJ" - NEDO BOG[/b]

vratnik

Post by vratnik » 27/01/2006 12:35

car-x wrote:
vratnik wrote:PS: nema ovo veze sa (ne)nadom u bolje sutra, ali ova slamka je bezze. Treba nam drugi plan. Posto ako nam je jedina nada ova ubleha, onde smo ipak nasli ono dno koje spomenuh par recenica prije..
vratnik, mene samo interesuje koliko bi taj srednjevjekovni grad "visoki" i sve sto je oko njega ceko da neko nesto iskopa da ne bi cijele ove price oko piramide??!

nego se sad odjednom unistava i sad odjednom se nasli znanstvenici da to zastite..
U ovom slucaju je bolje ne dirati nista (kad se ne dira onda se i ne unistava), nego poceti kopati. Ako se prekopa, piramida ne nadje, a grad srusi onda je kasno.

car-x

Post by car-x » 27/01/2006 12:37

vratnik wrote: U ovom slucaju je bolje ne dirati nista (kad se ne dira onda se i ne unistava), nego poceti kopati. Ako se prekopa, piramida ne nadje, a grad srusi onda je kasno.
ne dirati nista, odnosno ostaviti kamenje u zemlji i izjeo vuk magarca.. "naucnici" imaju dodatnih 50 godina i fondova da se naprdjuju je li to srednjevjekovna grobnica ili necija hala ili nesto..

i mi svi mirni, sretni i veseli.. masala..

vodolija_33

Post by vodolija_33 » 27/01/2006 12:38

kahro wrote:ZASTO JE PETICIJA NAPISANA NA ENGLESKOM JEZIKU I OBJAVLJENA NA DOMACEM PORTALU (FORUMU)??????

Hocemo li mi ikad ko ljudi da podrzajemo jedni druge ili ce se cilj nasih vidljivih i nevidljivih neprijatelja ostvariti - "ZAVADI PA VLADAJ" - NEDO BOG[/b]
To je zato što su intelektualci sarajevo-x foruma tako odlučili :D

uvjek dobar gost

Post by uvjek dobar gost » 27/01/2006 12:39

Sto onda sutimo i ne osnivamo fondacije kad se podizu krizevi blizu nekropola, kad se okolina kiti vjerskim objektima bez izrazite potrebe, kad privatnici razvaljuju spomen parkove, sto sutimo kad vidimo silno smece u nasim rjekama, sto sutimo i ne zasticujemo vise od 250. srednjovjekovnih gradova u BiH.
Ko cuva staru jezgru u Jajcu, Maglaju, Vakufima, Sarajevu... pa okrenite se malo oko sebe... ja vidim smece, smece, smece i jos smeca... po nasim ljepim gradicima, vidim divlju gradnju koja ugrozava nase tradicionalne objekte, vidim prljave rjeke i jezera, vidim unistavanje kanjona Rakitnice, vidim samo soceve...

Ja sam ekonomista nisam arheolog, ja bih volio da strucnjaci kazu ko je ili sta je u brdu Visocica, necu da se vazda obicna raja nadurava oko cinjenica o kojima vecina pojma nema...

vratnik

Post by vratnik » 27/01/2006 12:39

kahro wrote:ZASTO JE PETICIJA NAPISANA NA ENGLESKOM JEZIKU I OBJAVLJENA NA DOMACEM PORTALU (FORUMU)??????

"Ne razumijem tvoj jezik." Mozda je zato na engleskom?

car-x

Post by car-x » 27/01/2006 12:42

uvjek dobar gost wrote:Sto onda sutimo i ne osnivamo fondacije kad se podizu krizevi blizu nekropola, kad se okolina kiti vjerskim objektima bez izrazite potrebe, kad privatnici razvaljuju spomen parkove, sto sutimo kad vidimo silno smece u nasim rjekama, sto sutimo i ne zasticujemo vise od 250. srednjovjekovnih gradova u BiH.
zato sto nam to ne udara na sujetu.. koga boli kurac sto se baca smece na sve strane, sto se pravi monumentalni kriz pored jedne od najstarijih nekropola, itd.. ne smeta to naucnicima.. van je to njihovog domena djelovanja..

ali kad neki tamo "amater" dodje i krene da kopa trazeci piramidu, eeeeeeee, tu se koplja ukrste.. on nama doso tu da kopa, a mi godinama cuvamo taj grad zakopan u zemlji.. i tu je onda problem.. ima da ga se skrati za glavu ili nas nema..

uvjek dobar gost

Post by uvjek dobar gost » 27/01/2006 12:42

Sad kontam kao nema piramide da se ne bi obrukali u svjetu... jel to????

vratnik

Post by vratnik » 27/01/2006 12:45

Diskusija ide u pogresnom pravcu (opet).
Meni je zao sto se stepen patriotizma mjeri vjerovanjem u piramidu.
Ko hoce nek' potpise, ko nece ne mora.

da pamtis

Post by da pamtis » 27/01/2006 12:45

LUDILO ZVANO PIRAMIDA Jal' gripa u glavnom sve je to bolesno

da pamtis

Post by da pamtis » 27/01/2006 12:51

Meni je zao sto se stepen patriotizma mjeri vjerovanjem u piramidu.
Ko hoce nek' potpise, ko nece ne mora.
de vi lijepo objasnite koji je razlog ove prticije i zasto topik ovdje?

p/s samo ne recite zato sto ne postoji jer za to me zabole sveto drvo da li postoji ili ne 8-)
sta vi ustvari hocete??

kahro

Post by kahro » 27/01/2006 12:52

uvjek dobar gost wrote:Sad kontam kao nema piramide da se ne bi obrukali u svjetu... jel to????
Nije to!
Fondacija je legalno registrovana kod drzavnih organa i mi samo mozemo mlatit praznu slamu, a fondacija ce raditi po planu i programu.

Meni samo smeta sto vecina tema u ovom forumu (i drugim) predje u prepucavanje umjesto u podrsku. Sam nije niko uspio, a od nas neko izgleda i hoce da smo jedni protiv drugih!!!

Nedajte im ba da nas zavadjaju i da ceife dok se mi natezemo. Ja evo podrazavam i bosansko smece ako treba, samo nedam da nas zavade i da nam poricu sve.......

cosmopolit

Post by cosmopolit » 27/01/2006 12:53

uvjek dobar gost wrote:Sto onda sutimo i ne osnivamo fondacije kad se podizu krizevi blizu nekropola, kad se okolina kiti vjerskim objektima bez izrazite potrebe, kad privatnici razvaljuju spomen parkove, sto sutimo kad vidimo silno smece u nasim rjekama, sto sutimo i ne zasticujemo vise od 250. srednjovjekovnih gradova u BiH.
Ko cuva staru jezgru u Jajcu, Maglaju, Vakufima, Sarajevu... pa okrenite se malo oko sebe... ja vidim smece, smece, smece i jos smeca... po nasim ljepim gradicima, vidim divlju gradnju koja ugrozava nase tradicionalne objekte, vidim prljave rjeke i jezera, vidim unistavanje kanjona Rakitnice, vidim samo soceve...

Ja sam ekonomista nisam arheolog, ja bih volio da strucnjaci kazu ko je ili sta je u brdu Visocica, necu da se vazda obicna raja nadurava oko cinjenica o kojima vecina pojma nema...

zasto smo pasivni zbog mnogo gorih stvari diskriminacija.... itd.......... ali zato treba dizati graju kada nekoga zaboli stomak pa se posebno napise
tema koja sumnja u "BOSNALIJEK" proizvode... HHAHHA koja je usput receno jedna od rijetkih ali dobrih firmi u BiH .... :D

Pearl

Post by Pearl » 27/01/2006 12:57

ja nesto u tu piramidu sumnjam, ali zivi bili pa vidjeli...

vise me dusha zaboli kad vidim po evropi kraljevske dvorce iz 14 vijeka.. i mi smo ih tada imali a gdje su sad? sve sruseno.. koga boli briga za istoriju, sta ce nam to, ko je jos od toga hajra vidio...

j*** i rakitnicu. ni cista neretva nam ne treba.. jajce i vodopadi? pa hajde, ionako uskoro vise nece biti vodopada, urusit ce se sve.. upozoravaju nas ali sta to nas briga.. svi ce platiti 1000 dolara da odu da vide nijagarine vodopade i diviti im se a za nasu nijagaru iz zaboli neka stvar.. nasa je - znaci sigurno ne valja... :x

sve druge drzave od svojih prirodnih bogastava i svoje istorije prave turisticku senzaciju, samo mi se tome smijemo, ne cijenimo i kamen od dvorca i tvrdjave nosimo za temelj za kucu (haj bolan nek ne propada)... nek ode onda i taj stari grad na visocici, kad smo sve ostalo unistili... nek nada u piramide bar malo zivi, da ce nam donijeti slavu u svijetu.. pa i da ostane nada nije bitno ako ce nas bar na kratko obradovati i zainteresovati...

prokleti li smo.... :x

uvjek dobar gost

Post by uvjek dobar gost » 27/01/2006 12:59

CiTAT >
Fondacija je legalno registrovana kod drzavnih organa i mi samo mozemo mlatit praznu slamu, a fondacija ce raditi po planu i programu.

Meni samo smeta sto vecina tema u ovom forumu (i drugim) predje u prepucavanje umjesto u podrsku. Sam nije niko uspio, a od nas neko izgleda i hoce da smo jedni protiv drugih!!!

bas tako trebamo pustiti ljude da rade svoje, a za drugi dio te isto tako podrzavam, nekako iz svoje dokonosti ljudi se bave stvarima u koje ne bi trebali toliko se petljati... kao sto rekoh ja sam ekonomista, a znam nesto i o igricama za PS2 i X-box....

uvjek dobar gost

Post by uvjek dobar gost » 27/01/2006 12:59

CiTAT >

Bas tako trebamo pustiti ljude da rade svoje, a za drugi dio te isto tako podrzavam, nekako iz svoje dokonosti ljudi se bave stvarima u koje ne bi trebali toliko se petljati... kao sto rekoh ja sam ekonomista, a znam nesto i o igricama za PS2 i X-box....

pravimjernik

Post by pravimjernik » 27/01/2006 13:50

Image
http://peticija.white.prohosting.com/

Statistika za prvih 8 sati postojanja Peticije. Posjetioci su bili sa svih (naseljenih :) ) kontinenata.

Plan:
- u sljedećih 3 dana slijedi indeksiranje na velikim pretraživačima
- u sljedećih 10 dana slijedi slanje peticije na adrese arheoloških kao i svih važnih evropskih/UN institucija za nauku i kulturu

Peticija:
Peticija je podnešena za listanje većini domaćih pretraživača. Peticiju je u prvih 6 sati potpisalo 8 osoba, većina je stavila puno ime i prezime te uredno popunila ostala polja. Dvije osobe su se ispsovale do mile volje. Prijetnji još uvijek nema. IP adrese se brižljivo logiraju. :-D

Hvala na brojnim sugestijama - iste se obrađuju jednom dnevno tako da molimo za strpljenje. Sugestije možete i dalje slati na [email protected].

pravimjernik

Post by pravimjernik » 27/01/2006 14:02

Primjer frekvencije posjeta u zadnjih nekoliko sati.

Image

Od postiranja gornje statistike (prije 10 minuta) broj jedinstvenih posjeta dobrano je premašio 200.

Ovim se posebno zahvaljujemo kolegama u Njemačkoj i SAD koji su pomogli da peticija dođe na neke od pretraživača po ubrzanoj proceduri.

da pamtis

Post by da pamtis » 27/01/2006 14:30

Statistika za prvih 8 sati postojanja Peticije. Posjetioci su bili sa svih (naseljenih ) kontinenata.

Plan:
- u sljedećih 3 dana slijedi indeksiranje na velikim pretraživačima
- u sljedećih 10 dana slijedi slanje peticije na adrese arheoloških kao i svih važnih evropskih/UN institucija za nauku i kulturu
:D jos da sam znao da ste toliki krkani ne bi vam ni posjetio stranicu :D

pravimjernik

Post by pravimjernik » 27/01/2006 16:29

ludost wrote:
car-x wrote:meni su debilne rasprave sto ce "cijeli svijet da nam se smije".. znate koliko me zaboli kurac sto ce da nam se svijet smije!!
...
mesi treba dat sva moguca odlikovanja samo za jednu napisanu recenicu (ostale da i ne spominjem): "...Svaka cast nasoj gluposti.."
Da, baš tako. Svaka čast vašoj gluposti.

Anonimnost je, svaka čast vašoj gluposti, jedan od temeljnih preduslova demokracije - zbog toga se krivične prijave po zakonu i mogu podnositi anonimno. Zbog toga je i glasanje na izborima stvar privatnosti i tajnosti, pa te u nekoj demokraciji niko ne smije pitati za koga si glasao i zašto. Na takvom prinicipu anonimnosti počivaju i upravo ovakvi forumi - to bi ti ekipa iz Sarajevo-x možda mogla malo bolje objasniti.

Mene, vidiš, ne boli kurac što nam se cijeli svijet već sad smije. I neka se smije, drugo očito i ne može.
:thumbup:

Prenj

Post by Prenj » 27/01/2006 16:33

Za ocekivati je da sljedeci korak bude pravljenje peticije za zabranu peticije za zabranu fondacije "Bosanska piramida Sunca" :D :D

uvjek dobar gost

Post by uvjek dobar gost » 27/01/2006 16:34

:-) :D :( :shock: 8-) :oops:

St.Germain

Post by St.Germain » 27/01/2006 16:36

uvjek dobar gost wrote::-) :D :( :shock: 8-) :oops:
bas tako, da nije zalosno bilo bi smijesno :roll:

Locked