Ja sam produkt ovog i ovakvog društva !!?

Rasprave na razne teme... Ako ne znate gdje poslati poruku, pošaljite je ovdje.

Moderators: Benq, O'zone

Post Reply
žena zmaj
Posts: 138
Joined: 29/06/2006 17:25
Location: bilo kuda ima me svuda

#201

Post by žena zmaj »

Ne daj se, goste, ne daj se generacijama... I meni se znalo desiti da se zateknem nakon sto dva-tri puta u jednoj recenici kazem jarane, buraz ili nesto sl. tome, ali sam uspjela to iskorijeniti iz svog rjecnika. Takve izraze prepustam mladim hrmpalijama koji izlaze iz tramvaja otvarajuci vrata neposredno prije nego sto se isti zaustavi na stanici...
Evo, pozivam te ja u pozoriste, ako je dotle doslo! Kakve predstave volis? Hoces da ides u pozoriste, e idemo u pozoriste. Ja cu rezervisati karte, a ti vidi da izradis... :D :D
User avatar
uvjek dobar gost
Posts: 7109
Joined: 12/12/2005 14:51
Location: blizu Merkura

#202

Post by uvjek dobar gost »

Nikakav problem... samo prije toga da odradimo akciju u "gladnom polju"...
žena zmaj
Posts: 138
Joined: 29/06/2006 17:25
Location: bilo kuda ima me svuda

#203

Post by žena zmaj »

To svakako, ja sam se ovaj put naoruzala cokoladicama i slatkisima. Jos cekam da mi donesu garderobe, moram i ja skupiti svoje i idemo!
User avatar
uvjek dobar gost
Posts: 7109
Joined: 12/12/2005 14:51
Location: blizu Merkura

#204

Post by uvjek dobar gost »

Super.... akcija tog tipa me uvijek nasmije i čini me sretnim..
No sad mi neke stvari zasmetaše pa želim sa vama da ih podjelim.....

Sinoć sam po treći il četvrti put gledao film Bosna od francuskog filozofa Levia... ovaj put sam vidio stvari koje prije vidio nisam, tačnije doživio sam činjenice prezentirane u filmu na drugi način.

Pored svega toga pored silnih materijala koji su izašli na temu rata u Bosni i Hercegovini ili agresije na našu zemlju.... nekim ljudima nije bitno šta će biti od presude u Hagu... kao da su svi oni koji su poginuli u odbrani zemlje... ginuli bezze... kao da su svi logoraši u logoru bili svojom voljom... kao da se ništa desilo nije... e tako se mi ponašamo... gdje smo u sebi sakrili sve slike užasa sva poniženja i maltretiranja.. koja je to dubina pa se mi danas ponašamo ovako kako se ponašamo...

Agresija il rat nije bio džaba... iz njega il nje smo trebali naučiti nešto... samo putem tog učenja mi se ne bi trebali bojati za svoje sutra.... ali ne mi smo kratke pameti... nas ništa ne zanima..... mi danas ubijamo tugu i zabavljamo se uz muziku koju smo nekad slušali samo sa pozicija agresora jel tad struje nije bilo... i ta dekadentna muzika je odzvanjala našim gradovima.... baš kao i danas... tad su prsate pjevaljke zabavljale agresorsku armadu koja je uz njih uživala i u prasićima, gibanicama i rakiji.... uz pomenutu muziku su možda ubili i mog komšiju.... da ne govorim o logorima, silovanjima, klanjima i svim uobičajnim metodama agresorske armade.....
Tužno je to šti i "naša" vlast kumuje zaboravu, što ti kvazi zaštitnici naših interesa.. imaju dio tala od ovog post-ratnog logora u kojem živimo... jer ako je vizni režim nagrada narodima Bosne i Hercegovine za svu patnju koju su izdržali... kako tumačiti šikaniranja na granicama i pred ambasadama... kako tumačiti odlim građana i građanki a priliv zakržljalih mozgova u politiku... i na kraju kako tumačiti šutnju nas... nas građana .. nas mase obespravljenih i poniženih i u miru, nas mase koje nema ni u ustavu... jer nije meni u interesu da su torovi i masa nepismenih prisutni u ustavu , a da nas nema .. nema građana....

Šta ako se isto ponovi sutra... šta će ovi silni šminkeri... koji ni iz protekle agresije nisu ništa naučili.... nije agresija bila džaba.... preskupo smo je platili da bi se danas šačica šepurila a masa da nema za germe....

Nek im je na obraz i nek se boje boga jer vidim da su se davno prestali bojati ljudi.....

Živili i razmislimo svi šta smo naučili u zadnjih petnestak godina...... i koke smo danas postali nezahvalni ,a do skoro nit smo imali šta jest a kamoli šta drugo.....
slavicapavlovic
Posts: 1
Joined: 27/02/2007 00:26
Location: Pancevo

#205

Post by slavicapavlovic »

Rat je uvek bezveze. Sta dobro moze izaci iz njega? Samo lose. Nema pobednika, svi su gubitnici. Mislimo da podrzavamo dobre ideje dok ne prodje vreme i shvatimo da smo izmanipulisani i da smo bili igracke u rukama prljavih politicara koji nisu imali drugu ideju nego kako se odrzati u vrhu i obogatiti se. Kako covek moze da ucini svoj zivot kvalitetnijim? Tako sto radi na sebi. U svakom pogledu
User avatar
uvjek dobar gost
Posts: 7109
Joined: 12/12/2005 14:51
Location: blizu Merkura

#206

Post by uvjek dobar gost »

Rat jeste uvijek traumatično iskustvo, uvijek stvara užas i kaos ili haos...u ljudima budi najbolje i najgore osobine....

Poslije njega treba određeno vrijeme da bi se ljudi vratili u neku kvazi normalu... da bi se psihički povratili... da bi na neki bar način prebrodili traume i sva negativna iskustva....

za taj povratak u normalu treba da se desi katarza, treba da se poravnaju računi, treba da se dođe do istine, da sve stigne pravda...

Ja, rat, mir i život poslije svega..... pravo teško, bijesan sam i nije mi svejedno.... jer gledam oko sebe i uvijek gledao sam otvorenim očima, uvijek sam težio pravdi i nikad nisam prezao od istine... no svijet koji me okružuje ima problem sa činjenicama, sa istinom i sa pravdom... dobro što političari imaju tih problema... no i običan svijet se skriva iza laži, sklon je prevari.... taj svijet nad zločinima ostaje njem i gluh, samo jednu stvar takvima želim da kažem...

Ko god zna il pretpostavlja da u komšiluku ima zločinca...... kako može šutati, kako može biti jatak takvom monstrumu, kako može bez straha hodati il spavati u svom krevetu, kako može pustiti djete da se igra... u blizini takvih ljudi... jer ko je ubijao jednom i ostao nekažnjen ubijati će opet... pitanje je samo vremena.... , a znajte da tad monstrum ubiti će opet nevine ljude, nevinu djecu., opet će on silovati i mučiti nedužne ljude...,.. jer monstrumu nije bitno ko su ti ljudi ....

Ja lično pozivam sve pojedince i pojedinke da istini pogledaju u oči.... ma kako bolna ona bila... ja sam je prihvatio i znajte da je mene bolilo kad skontao sam neke stvari....

Mi smo do sad već mogli biti društvo koje gleda naprijed, društvo koje njeguje prave vrijednosti, ali zahvaljujući našem strahu i našim nedorečenostima i našim kvazi zaštitnicima (čitaj mafijaško-vjersko-jaranskim-lopovskim političarima) mi smo danas najsiromašnija zemlja u Europi sa najvećim procentom nepismenih , zemlja nadasve ljepa i divna... ali u isto vrijeme zemlja koja ima 10 000 divljih deponija.... e te deponije ako ništa drugo su naše ogledalo.....

Živili !!!
User avatar
uvjek dobar gost
Posts: 7109
Joined: 12/12/2005 14:51
Location: blizu Merkura

#207

Post by uvjek dobar gost »

Ovih dana dosta vremena provodim na terenu, pored Istočne Bosne obišao sam Srednju Bosnu i Centralnu Bosnu... Olovo, Vareš, Rogatica, Čajniče, Ustikolina, Višegrad, Rudo, Foča... to su samo neka malo čujnija imena gradića koje sam u kratko vrijeme obišao....

Sva ta mjesta su smještena na pravo finim geografskim lokacijama, okolina im je prelijepa... no opet ta sva mjesta veže nešto... veže ih plastika svuda i svakuda... toliko smeća po rijekama i oko njih, po planinama i oko njih... oko samih kuća gdje ljudi žive... smeće je svuda i da danas ne sutra počenemo svi da čistimo trebalo bi na bar pet godina da očistimo ovu lijepu i napaćenu zemlju....

Smeće su naravno i političari koji zanemaruju lokalnu zajednicu... upropaštavaju sve ono fino i gaze naše naslijeđe... pitam se za recimo pet godina kakvo društvo ćemo ostaviti djeci.... i pitam se još... kako trebaju da zvone zvona za uzbunu da bi ih mi čuli.... ova silna nepravda i smeće i gladani ljudi i lopovi i šta sve ne... kako to prolazi pored mene a da ja šutim i ne reagujem da šutim i pravim se mutav... da šutim i gledam... pa i to je haram.....

Zar i ja nisam saučesnik onda džaba što ja svoje smeće ne bacam iz auta... džaba što ja kao nisam u toj masi koja bleji i hoda za čobanom... jer nemojte zaboraviti da i Vi i ja ... i svi mi skupa samo u toj masi.... i lagano tonemo u dekadenciju, seljakluk, javašluk i totalnu neorganizaciju...

................ Živili....
žena zmaj
Posts: 138
Joined: 29/06/2006 17:25
Location: bilo kuda ima me svuda

#208

Post by žena zmaj »

Dzaba sve, pricali mi o tome ili ne, ljudi su gluhi i slijepi za smece oko njih u kojem se lagano guse i tonu... u mnogobrojnim deponijama... Danas sam, kao i svakog mjeseca, morala ici prema Nahorevu... Na zadnjoj stanici, kod bolnice Jagomir, kod kruzne raskrsnice, nalazi se jedan mali potocic... Taj potocic lagano nestaje, jer se ne vidi jadan vise od plastike, i ne samo plastike, vec zahrdjalih ves-masina i sl. otpadaka koji su ga preplavili... Svaki put kad tuda prolazim (najmanje jednom mjesecno!) pritisak mi se digne na 360... Pogotovo kad vidim mladu djevojku u autobusu, npr. koja tu zivi, a ceka zadnju stanicu da bi bacila plasticnu bocu sinalco cole, ali ne u kontejner kojih na zadnjoj stanici ima najmanje tri, nego kroz prozor direkt u taj isti potocic u koji joj prozor gleda, u koji ona gleda svako jutro i prolazi tuda, a da se i ne osvrne... Nikad necu prezaliti sto joj ne rekoh nista nakon tog njenog "ekolosko osvijestenog" cina... Nego, evo bar ovdje nekome da kazem... Katastrofa, ljudi moji, nikad mi pameti necemo doci... Kuda ide ova zemlja? Kuda idu ovi ljudi?
User avatar
uvjek dobar gost
Posts: 7109
Joined: 12/12/2005 14:51
Location: blizu Merkura

#209

Post by uvjek dobar gost »

Zadnjih ovih godina, odnosno poslije agresije... kao da smo izgubili kompase... kao da su se svi naselili tamo gdje im lijepo nije... kao da se svi osjećaju kao da su daleko od kuće...
To sve govorim a pred očima su mi sve one slike uništene prirode, plastičnih boca, PVC kesa i čega sve ne, al to je naš obraz i to je do nas.
Za to smeće nisu krivi političari, direktno doduše a indirektno i jesu, tako isto i međunarodna zajednica... no najveću krivicu snose pojedinci. To su oni kvazi patriotski nastojeni ljudi koji sebe smatraju za građane, za ljude..., a to definitivno nisu...

Ta sva priroda bi trebala da bude naša komparativna prednost u globalnim okvirima, a sva je prilika da to biti neće....

Mislim u petak da je bila scena .... zastoj ima između Semizovca i Srednjeg kad se ide za Olovo il Tuzlu.... i stali mi .. u kolonu, a iza nas staje kamion odnosno vučna služba.... momak koji je suvozač izlazi i kao iz topa baca plastične flaše, kese i šta sve ne... ja ustajem iz auta i naravno pitam ga jel ti siješ.... i hoće li narast drvo sa plodovima u vidu punih flaša pive od litar il dva.... on naravno .. šuti i nakon kraće pauze odgovara..... naravno da hoće, al vidno se zacrvenio tako da kontam da je skontao....mada kolika mu je glava ... trebaće mu još puno pure da bi skontao....

Ova mala priča odslikava svu našu tragediju, a dio te iste tragedije je vlast koja kumuje svemu ovome, jer bez koncepta vizije i jasnog cilja mi svi nastojimo samo preživiti, a nismo svi podjednakih moždanih kapaciteta...

Ja apelujem da se uvede dodatni porez na PVC ambalažu, otkup materijala koji se mogu reciklirati i strožija kaznena politika....

Živili i fakat šta ostavljamo svojoj djeci... kakvo društvo će njih dočekati...???

Ili..... čiko, čiko.... kuda ide ovaj autobus...., a čiko će.... MRŠ.....
umorni
Posts: 248
Joined: 30/10/2006 14:54

#210

Post by umorni »

Tolerancija.. :lol:

Ma treba dvostruko nabiti porez..sjecam se ko djete kad smo morali vracati one staklene boce..ne vratis svaki dan ti naplati.. pa izvoli.. a u Hrvatskoj se naplacuje povratak plasticne boce ako se ne varam :roll: ..

Jedan prijedlog: ako imate dosta plastcne ambalaze..donesite je u subotu na Marin Dvor da je fino i dostojanstveno spalimo..malo energije da unesemo.. :x
User avatar
uvjek dobar gost
Posts: 7109
Joined: 12/12/2005 14:51
Location: blizu Merkura

#211

Post by uvjek dobar gost »

Imam veliku potrebu da reagujem, da se oglasim, da dam svoj doprinos da se ova krajnje pogubna situacija što prije riješi. Situacija koju sad većina gleda kao na normalnu, e tu ja živim... da u mojoj zemlji ima aparthejd, da da po mojoj zemlji slobodno hodaju ratni zločinci, po njoj špartaju ratni profiteri... da ta je zemlja puna deponija divljih, po njoj se političari igraju sudbinama ljudi.... jest bolan to je zemlja koja još malo neće imati ništa svoje....ista ona zemlja koju napuštaju svi iole obrazovani i svi oni koji nemaju štelu... to je ona zemlja koju vode nekompetentni...i krajnje bahati i korumpirani političari....

Ali mi palamudimo o malom milionu stvari bez da išta mijenjamo, toliko smo zaglibili da nas pojedinačne akcije isčupati ne mogu, nema više opominjanja komšije što veš mašinu baca kroz prozor.... sad ga već udarati treba .....jer nema selameta od ubjeđivanja....

A biračko tijelo je naviko neraditi, naviklo na gebiru i sitnu prevaru... to smo postali i nek nas je stid što smo raskinuli sa svim svojim korijenima.... i sa svom svojim tradicijom.... nek nam je na obraz jer pitajmo se kakvi biti ćemo za desetak godina.... i šta ćemo reći djeci svojoj... zašto su rijeke radio aktivne, zašto je paradaiz plav, otkud da su nam gradovi puni smeća i kako da majka i otac ne rade već na sitno varaju....
Kad nas ta djeca budu pitali kako je prije bilo... šta mi reći ćemo... kakva je to zemlja Bosna i Hercegovina bila... kako je nestala ta pitka voda gdje su se izgubile one ljudske osobine kojima smo se hvalili... i kako to da nismo više samo glupi.....

Ne fakat gubim nadu... puno sam na terenu, pa nemam vremena za šuplju priči i stalno gledam srž problema....

Da ponovim.... svako vrijeme ima svoje borce i heroje... budimo mi to sad.... jer nemojmo da nas za pet godina bude stid... svog udjela u sramoti ove nekad tako ponosne zemlje....

Živili....
umorni
Posts: 248
Joined: 30/10/2006 14:54

#212 2321

Post by umorni »

neka svako u svojo struci izabere pravac djelovanja i to je to neka se drzi toga...
Ne moze se ekolog baviti visokom politikom i poljoprivredom u nizerazvijenim opstinama...Drzi se jednog i u tome istraj.. :)
asmmi
Posts: 31
Joined: 07/03/2007 10:58

#213

Post by asmmi »

uvjek dobar gost wrote:Imam veliku potrebu da reagujem, da se oglasim, da dam svoj doprinos da se ova krajnje pogubna situacija što prije riješi. Situacija koju sad većina gleda kao na normalnu, e tu ja živim... da u mojoj zemlji ima aparthejd, da da po mojoj zemlji slobodno hodaju ratni zločinci, po njoj špartaju ratni profiteri... da ta je zemlja puna deponija divljih, po njoj se političari igraju sudbinama ljudi.... jest bolan to je zemlja koja još malo neće imati ništa svoje....ista ona zemlja koju napuštaju svi iole obrazovani i svi oni koji nemaju štelu... to je ona zemlja koju vode nekompetentni...i krajnje bahati i korumpirani političari....

Ali mi palamudimo o malom milionu stvari bez da išta mijenjamo, toliko smo zaglibili da nas pojedinačne akcije isčupati ne mogu, nema više opominjanja komšije što veš mašinu baca kroz prozor.... sad ga već udarati treba .....jer
nema selameta od ubjeđivanja....

A biračko tijelo je naviko neraditi, naviklo na gebiru i sitnu prevaru... to smo postali i nek nas je stid što smo raskinuli sa svim svojim korijenima.... i sa svom svojim tradicijom.... nek nam je na obraz jer pitajmo se kakvi biti ćemo za desetak godina.... i šta ćemo reći djeci svojoj... zašto su rijeke radio aktivne, zašto je paradaiz plav, otkud da su nam gradovi puni smeća i kako da majka i otac ne rade već na sitno varaju....
Kad nas ta djeca budu pitali kako je prije bilo... šta mi reći ćemo... kakva je to zemlja Bosna i Hercegovina bila... kako je nestala ta pitka voda gdje su se izgubile one ljudske osobine kojima smo se hvalili... i kako to da nismo više samo glupi.....

Ne fakat gubim nadu... puno sam na terenu, pa nemam vremena za šuplju priči i stalno gledam srž problema....

Da ponovim.... svako vrijeme ima svoje borce i heroje... budimo mi to sad.... jer nemojmo da nas za pet godina bude stid... svog udjela u sramoti ove nekad tako ponosne zemlje....

Živili....
Ovo je nadam se kraj ove teme ... ovaj kraj mi se svidja ..
kao i svaki u Bosni , STATUS QUO !!
ljudi koji imaju moc u Bosni nisu sposobni (ljaksani) ni da se uloguju na ovaj forum ...
i da procitaju tvoje krike iz ocaja... :-( na zalost...

Ja sam novi...
procitao sam maloprije kompletnu temu koj traje vec vise od godinu dana,
svih 9 stranica i mogu samo reci...
...zivi TU za trenutak... dok si sam..
a kad zazelis familiju praviti , fati se zapada ili istoka.. (kome sta bolje lezi)
tu za dijete nije mjesto.. NEZDRAVO SKROZ , sa svakoga aspekta..

zivio
umorni
Posts: 248
Joined: 30/10/2006 14:54

#214 QWE

Post by umorni »

Pa zbog vas pizi koji vide buducnost na zapadu a ne da smaknemo ove fusanere i lopove..tonemo..

Svi ste vi pizde kojima treba i podrska Mupa da bi uradili nesto...

I NEKAZU DZABA SVI VANI STE VI POTOMCI KURVE BOSANSKE..
asmmi
Posts: 31
Joined: 07/03/2007 10:58

#215 Re: QWE

Post by asmmi »

umorni wrote:Pa zbog vas pizi koji vide buducnost na zapadu a ne da smaknemo ove fusanere i lopove..tonemo..

Svi ste vi pizde kojima treba i podrska Mupa da bi uradili nesto...

I NEKAZU DZABA SVI VANI STE VI POTOMCI KURVE BOSANSKE..
eee fakat si umoran... :sad:
aa neimas ti izgleda sta riskirati ... Che Guevara bosanski
umorni
Posts: 248
Joined: 30/10/2006 14:54

#216 2313

Post by umorni »

Umoran od vasih plitkih pogleda..kojima je Neum najveci domet u Zivotu.. a izlet izvan Sarajeva dogadjaj za 10-to ljetno prepricavanje..

Sta si sebi dokazao da mozes promjeniti...bacis pogled ustranu i rjesio si problem?

Samo bjezi od problema pa kad te stignu neces vise umaci...
žena zmaj
Posts: 138
Joined: 29/06/2006 17:25
Location: bilo kuda ima me svuda

#217

Post by žena zmaj »

Oho, goste, vidju li ti ovo? :shock: Nije valjda da si podstaknuo nekoga da razmisli o svemu, premota, pa se zapita? Hajde, nece li na bolje...
Jos kad bi moglo proci bez vrijedjanja, prepucavanja i sl. Kad bi se pokrenula lavina konstruktivnog dijaloga medju ovom nam omladinom... ih...gdje bi nam bio kraj... Sve bi se moglo promijeniti... Da Bog da...
User avatar
uvjek dobar gost
Posts: 7109
Joined: 12/12/2005 14:51
Location: blizu Merkura

#218

Post by uvjek dobar gost »

Zmaju ja se nadam da ću bar potaknuti ljude da se malo zamisle nad svojim sudbinama.....jer nije sve kao što izgleda i nekako ne mislimo unaprijed ni heftu a kamoli koju godinu..., a ako nastavimo ovim tempom.... piše nam se crno da crnije biti ne može...

Što se zapada tiče..... da je manje ljudi otišlo, a više ostalo... prije bi se stvari ovdje promijenile...
A stav moj svi znaju ja ostajem i borim se... svi vi koji ste željni borbe i mislite da se nešto promijeniti može i da mora.... kontaktirajte me putem pm-a ili kako već negdje sam ja ostavio i broj mobitela čak....

Ne fakat nemojmo da nas za nekih deset godina bude stid....
umorni
Posts: 248
Joined: 30/10/2006 14:54

#219 123123

Post by umorni »

STA CEKAS TI ZMAJU OD BOSNE? Cekas da se skupi masa pa da se utopis..i ponosno kazes ja sam dio ovog..taj dan je daleko ovim tempom..Od tebe i drugih zavisi ta brzina..

Ono sto si uradio uradio si..nema osvrtanja ides samo naprijed..
asmmi
Posts: 31
Joined: 07/03/2007 10:58

#220

Post by asmmi »

NECE NA BOLJE ...to je realnost..
bosne ce uvijek biti , al bosnjaka tesko
vi sto ste ostali od vas se ocekuje asimilacija u kriscansku EU
.pa bolje biti emigrant negdje ... i zivjeti kao covijek
utopija je misliti da ce biti bolje.. pusto mastanje..


e umorni ..kakav kameni Neum moj brate ...
ja sam bio danas vec na plazi , pjescanoj ,.. zivim u melbournu..
tu mi je plaza pred nosom.. 500 metara...

i za svoje dijete sam stekao kucu za nepunih 5 godina..
i imace ako mu bog da pameti i Univerzitet ,za koji mu skupljam
to sve je u bosni skoro pa nemoguce...
samo ako si veliki ignorant i bez merhametai kimeta ..

ja zivim normalno
asmmi
Posts: 31
Joined: 07/03/2007 10:58

#221

Post by asmmi »

,,sad ce neko pametan reci : Pa sta ti trazis ovdje ?
User avatar
uvjek dobar gost
Posts: 7109
Joined: 12/12/2005 14:51
Location: blizu Merkura

#222

Post by uvjek dobar gost »

Pitanja je više, hoćete li Vi prepoznati zemlju u kojoj rodili ste se.....
, a pitanje je hoće li neko od nas željeti tu da živi... kako god okreneš izgleda kakvo vrijeme je došlo.... može Bosna bez sviju nas....

SAMO VELIKA JE ŠTETA DA NAM ZEMLJA KOJU SVI VOLIMO VENE ZBOG ŠAČICE LOPOVA......... TREBAMO DIĆI GLAS I PREPASTI IH SVE.....
A sebi dokazati da još smo ljudi...., a zapad... bio sam skoro i ne mogu ja bez meraje i roštilja, ne mogu biti hladan i na silu se družiti sa nekim, ne mogu jednostavno , ja ću ostati i boriti se.....
User avatar
uvjek dobar gost
Posts: 7109
Joined: 12/12/2005 14:51
Location: blizu Merkura

#223

Post by uvjek dobar gost »

A Vi iz dijaspore nam jedino pomoći možete, samo lopovi na vlasti su ubili tu volju u vama.... oni odbijaju sve dobronamjerne.... svojim primjerom...

I vi glasate, dolazite kući, mislite na BiH....svi mi smo Bosanci i Hercegovci ma gdje bili....i garantujem da bi se 70% ljudi vratilo sutra kad bi nam zemlja ličila na državu neku normalnu....
asmmi
Posts: 31
Joined: 07/03/2007 10:58

#224

Post by asmmi »

uvjek dobar gost wrote:Pitanja je više, hoćete li Vi prepoznati zemlju u kojoj rodili ste se.....
, a pitanje je hoće li neko od nas željeti tu da živi... kako god okreneš izgleda kakvo vrijeme je došlo.... može Bosna bez sviju nas....

SAMO VELIKA JE ŠTETA DA NAM ZEMLJA KOJU SVI VOLIMO VENE ZBOG ŠAČICE LOPOVA......... TREBAMO DIĆI GLAS I PREPASTI IH SVE.....
A sebi dokazati da još smo ljudi...., a zapad... bio sam skoro i ne mogu ja bez meraje i roštilja, ne mogu biti hladan i na silu se družiti sa nekim, ne mogu jednostavno , ja ću ostati i boriti se.....
kako se boriti.. i sa cim ??
inteligencija ti ne pomaze
bosna je puna inteligentnih osoba (cak genija)
koji bi vise mogli napraviti za bosnu , sa drugog mjesta , sa boljeg mjesta gdje takva osoba ima vise dusevne hrane nego u toj sredini..
a nostalgija je jedan od motora svega toga..
tu pameni ljudi otupljuju !!!

nazalost :sad:
umorni
Posts: 248
Joined: 30/10/2006 14:54

#225

Post by umorni »

asmmi wrote:NECE NA BOLJE ...to je realnost..
bosne ce uvijek biti , al bosnjaka tesko
vi sto ste ostali od vas se ocekuje asimilacija u kriscansku EU
.pa bolje biti emigrant negdje ... i zivjeti kao covijek
utopija je misliti da ce biti bolje.. pusto mastanje..


e umorni ..kakav kameni Neum moj brate ...
ja sam bio danas vec na plazi , pjescanoj ,.. zivim u melbournu..
tu mi je plaza pred nosom.. 500 metara...

i za svoje dijete sam stekao kucu za nepunih 5 godina..
i imace ako mu bog da pameti i Univerzitet ,za koji mu skupljam
to sve je u bosni skoro pa nemoguce...
samo ako si veliki ignorant i bez merhametai kimeta ..

ja zivim normalno


Dobro,to kazes iz sadasnje situacije a pokucat ce ti na vrata ili na parkingu..neko koji ce ti otvoritio ono sto nisi vidio..odakle si? Pa kad te bude drmao nacionalizam i ljubav prema zelji gdje si rodjen i odrastao e tada ce biti kasno..ma daj pitaj svog starijeg rodjaka o cemu misli i sta sanja..

Sad ti je draga moderna tehnologija ali zazelices se ti mirisa a kad se vratis nece ih biti jer nisi bio tu kad smo se borili za opstanak mirisa zivota..

JER DOKLE GOD SI ZIV NADA POSTOJI DA STVAR MOZES PROMJENITI..
I MICANJEM PRSTOM PO TASTU.. JE ZNAK MORALNA PODRSKA..

SPAVAJ ONDA KAD UMRES :zzzz:
Post Reply