Pocinju pregovori EU sa Turskom, ali i Hrvatskom!

Rasprave na razne teme... Ako ne znate gdje poslati poruku, pošaljite je ovdje.

Moderator: O'zone

mojsije

Post by mojsije » 05/10/2005 23:27

manijak1 wrote:Ja mislim da ste vas dvojica neupućeni :oops: kao prvo niko nikoga tu nije molio kao drugo vi biste Bljesak i Oluju izveli u curku da nije potpisan Vašingtonski sporazum a i Srednja Bosna kao i područja okolo Mostara i malo šire .....
Dakle , ne provaljujte se , djeco :D
A za 91-u stoji ........tu je trebalo biti analitičan i temeljan kao što je bio Stipe Mesić .......već poslije Borova .
Jel ti znaš šta je obuhvaćala akcija Bljesak?

almassy

Post by almassy » 06/10/2005 08:34

[quote="Tomo82"]"Bi bilo veselo da i Srbija sebi dadne ulogu da ponovo ustavno vodi brigu u Srbima u Hrvatskoj Very Happy.
Jesi li domoljubno gazio bespuca neovisnosti Tomo Very Happy
I imas li zelju Wink"

Srbi u Hrvatskoj nisu konstitutivni narod nego manjina. Za srbiju ne znam, al znam da se npr. Mađari brinu za svoje sunarodnjake u Hrvatskoj, npr. daju im novac za kulturalne projekte, salju im knjige i sl.

Na taj nacin je ustavna obveza RH da pomaze Hrvate u BiH, npr. sufinancirati izgradnju skola, sveucilista i sl.

Kad BiH ekonomski ojaca potpomagati ce i Bosnjake u Hrvatskoj (neznam, mozda ih vec pomaze)
Tomice, mlad si i kontradiktoran! Hajde razmisli gdje si se sad ovdje provalio! Nisi imao logiku u gimnaziji?

Edna21

Post by Edna21 » 06/10/2005 08:52

Kad BiH ekonomski ojaca potpomagati ce i Bosnjake u Hrvatskoj (neznam, mozda ih vec pomaze)
Dali Bosna pomaze Bosnjacima u Sandzaku? tamo im pomoc najvise treba

Tomo82

Post by Tomo82 » 06/10/2005 12:48

almassy wrote:
Tomo82 wrote:"Bi bilo veselo da i Srbija sebi dadne ulogu da ponovo ustavno vodi brigu u Srbima u Hrvatskoj Very Happy.
I imas li zelju Wink"

Srbi u Hrvatskoj nisu konstitutivni narod nego manjina. Za srbiju ne znam, al znam da se npr. Mađari brinu za svoje sunarodnjake u Hrvatskoj, npr. daju im novac za kulturalne projekte, salju im knjige i sl.

Na taj nacin je ustavna obveza RH da pomaze Hrvate u BiH, npr. sufinancirati izgradnju skola, sveucilista i sl.

Tomice, mlad si i kontradiktoran! Hajde razmisli gdje si se sad ovdje provalio! Nisi imao logiku u gimnaziji?
Ne znam, prosvjetli me, logiku nisam imao jer nisam isao u gimnaziju nego u ekonomsku.
Pozdrav

PS. Jel imas akvarij? :D

Qler

Post by Qler » 06/10/2005 12:54

Tomo82 wrote:
almassy wrote:
Tomo82 wrote:"Bi bilo veselo da i Srbija sebi dadne ulogu da ponovo ustavno vodi brigu u Srbima u Hrvatskoj Very Happy.
I imas li zelju Wink"

Ne znam, prosvjetli me, logiku nisam imao jer nisam isao u gimnaziju nego u ekonomsku.
Pozdrav

PS. Jel imas akvarij? :D
hahahahaha :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

ak-47

Post by ak-47 » 06/10/2005 20:03

Babalui wrote:Pitanje je da li Hrvatska treba tuziti BiH za agresiju na njen teritorij. 1991. godine u jeku najzesceg rata u Hrvatskoj, sa podrucja BiH u Hrvatsku su dolazili cetnicki dobrovoljci, danonocno su sa podrucja BiH granatirani hrvatski pogranicni gradovi Slavonski Brod i Zupanja. Treba se podsjetiti i izjave Izetbegovica 1991. za rat u Hrvatskoj "to nije nas rat". U vrijeme kada je Vukovar sravnjen sa zemljom, kada su tisuce hrvatskih prognanika morali napustati svoja ognjista klubovi iz BiH su jos uvijek igrali nekakvu zajednicku ligu sa onima iz Srbije. Igraci iz Bosne su jos uvijek igrali za reprezentaciju "Jugoslavije". Treba li primjera vecega licemjerstva? Ili oni masovni skupovi podrske opstanku Jugoslavije. Hrvatskoj jedino zamjeram sto je dopustila prelazak onih mudjahedinskih zlikovaca preko svoje teritorije. Nije li licemjerstvo optuzivati Hrvatsku za agresiju kada se zna da je HV oslobodio Bihac. Kakav 5. korpus, kakvi bakraci. Da se radilo o petom korpusu danas Bihac ne bi postojao, dozivio bi sudbinu goru nego Srebrenica. Mozete slobodno Anti Gotovini podignuti spomenik u Bihacu! Gospodo draga ovo su gole cinjenice. I jos dodam, BiH postujem kao suverenu i nezavisnu drzavu. Bosance postujem kao izuzetno dobre ljude, bar one ljude iz Bosne koje je poznajem. Ovaj moj post nije nikakva provokacija nego realna slika stanja.
1.Vatru po hrvatskim gradovima sa teritorije Bosne i Hercegovine je otvarala JNA koja bila agresorska vojska na teritoriju bih a to sto ti kazes da Hrvatska treba da tuzi BiH zbog toga bi bilo isto kao da Grcka tuzi staru Jugoslaviju za agresiju u drugom svjetskom ratu iako znamo da je tu agresiju izvrsila Njemacka.

2.Ti ovdje navodis neke izjave Alije Izetbegovica ''ovo nije nas rat'' pa sta ti ocekujes da je on trebao odma da objavi rat Srbiji iako je cinjenica da su Bosnjaci u tom trenutku jedini bili nenaoruzani na teritoriju BiH alija je to izjavljivao jer je kupovao vrijeme da kako tako naoruza Bosnjacki narod.

3.HV jeste asistirala u deblokadi Bihaca ali ne iz dobre volje prema BiH nego iz svog sopstvenog interesa.

4.Za svu opremu i ljudstvo sto je u toku rata preslo preko hrvatske u BiH Hrvatska je naplatila zestoku cijenu.

I ovo su sve gole cinjenice!!

zlata

Post by zlata » 06/10/2005 20:26

Edna21 wrote:
Dali Bosna pomaze Bosnjacima u Sandzaku? tamo im pomoc najvise treba
Ma ne treba njima pomoc. Znadu se oni "SNACI" :lol:.

Panasonic

Post by Panasonic » 06/10/2005 20:35

Tomo82 wrote:Ostetu?
Ok, prvo nam platite smjestaj za izbjeglice (kojih ima dan danas, nisu masovno odlazili 93')
Onda vi nama platite ostetu jer se sa vaseg teritorija granatirala Hrvatska (Slavonski Brod npr. ne zanima me sto su to bili srbi, oni su gradjani BiH)
Onda nam jos platite vojnu pomoc iz 1995 (to je ono kad je Alija dosao molit Franju da im HV pomogne u Split)
Jel moze?
1. Hrvatska je bila agresor na BiH. Da li ce Irak platiti Americi sto je srusio njihov helikopter?

2. Pitaj Srbe ciji su gradjani, i dobit ces odgovor.

3. Za tu pomoc prvi put cujem. A ako malo razmislis skontat ces da je malo i nelogicno. Franjo, ustasa koji je dva puta za vrijeme Juge zatvaran u zatvore radi hrvatskog nacionalizma, i jedan od pregovaraca za podjelu BiH pomaze Aliji da se bori protiv Hrvatske i Srbije (tacnije, protiv njihovih vojnika/agresora)? Smijesno.
Osim toga, da je i bila ta pomoc - zar se pomoc placa? :lol:

4. Platite vi nama za luku koju vam je Bosna izgradila. Ploce. Ili je eventualno dajte na koristenje nama, egoisti jedni.

Tomo82

Post by Tomo82 » 06/10/2005 22:21

Panasonic wrote:
Tomo82 wrote:Ostetu?
Ok, prvo nam platite smjestaj za izbjeglice (kojih ima dan danas, nisu masovno odlazili 93')
Onda vi nama platite ostetu jer se sa vaseg teritorija granatirala Hrvatska (Slavonski Brod npr. ne zanima me sto su to bili srbi, oni su gradjani BiH)
Onda nam jos platite vojnu pomoc iz 1995 (to je ono kad je Alija dosao molit Franju da im HV pomogne u Split)
Jel moze?
1. Hrvatska je bila agresor na BiH. Da li ce Irak platiti Americi sto je srusio njihov helikopter?

2. Pitaj Srbe ciji su gradjani, i dobit ces odgovor.

3. Za tu pomoc prvi put cujem. A ako malo razmislis skontat ces da je malo i nelogicno. Franjo, ustasa koji je dva puta za vrijeme Juge zatvaran u zatvore radi hrvatskog nacionalizma, i jedan od pregovaraca za podjelu BiH pomaze Aliji da se bori protiv Hrvatske i Srbije (tacnije, protiv njihovih vojnika/agresora)? Smijesno.
Osim toga, da je i bila ta pomoc - zar se pomoc placa? :lol:

4. Platite vi nama za luku koju vam je Bosna izgradila. Ploce. Ili je eventualno dajte na koristenje nama, egoisti jedni.
1. Hrvatska nije bila agresor na BiH.
2. To je vasa unutarnja stvar, i to kako se oni osjecaju ne mijenja cinjenicu da su oni gradjani BiH.
3. Franjo ustasa? Haha, Franjo ti je bio najmladji partizanski general svojedobno. On ti je zagorac, tamo ti je slabo bilo ustasa. I Ivan Zvonimir Cicak ti je robovao radi hrvatskog nacionalizma, i Stipe Mesic... Sve ustase, a?
Splitski sporazum, ring a bell? Hrvatska vojska pred Banja Lukom, anegdota sa iskljucivanjem struje....
4. Na koji nacin je Bosna izgradila luku Ploce? Koliko ja znam imate predstavnika u Upravi, naka se bori za vasa prava. A i sta ste isli gradit kucu na susjedovom gruntu

Drvosjeca iz Dejcica

Post by Drvosjeca iz Dejcica » 06/10/2005 22:39

Tomo82 wrote: 1. Hrvatska nije bila agresor na BiH.
Bolje receno kolega, Hrvatska je bila "tihi" agresor na BiH. :(
Tomo82 wrote: 3. Franjo ustasa? Haha, Franjo ti je bio najmladji partizanski general svojedobno. On ti je zagorac, tamo ti je slabo bilo ustasa. I Ivan Zvonimir Cicak ti je robovao radi hrvatskog nacionalizma, i Stipe Mesic... Sve ustase, a?
Iskreno Franjo je mogao biti i CRVENI KMER, to ne mijenja cinjenicu da je imao vrlo lose ideje oko buducnosti BiH.
Tomo82 wrote:4. Na koji nacin je Bosna izgradila luku Ploce? Koliko ja znam imate predstavnika u Upravi, naka se bori za vasa prava. A i sta ste isli gradit kucu na susjedovom gruntu
Na nacin kako je izgradila i radnicka odmaralista i hotele koji su vecinom uzurpirani od kojekakvih hostaplera. Luka ploce je gradjena 80% za potrebe privrede BiH, uglavnom metalurske industrije i namjenske proizvodnje. Dakle luka Ploce je izgradjena uglavnom od sredstava samodoprinosa gradjana tadasnje R. BiH, tadasnjih privrednih cuda, Energoinvesta, Zeljezare Zenica, Energopetrola...etc.

Tomo82

Post by Tomo82 » 06/10/2005 23:09

Ok, dosta mi je zahebancije. Ja ozbiljno smatram da hrvatska nije bila agresor u BiH. U BiH je, nazalost, ratovao svako sa svakim, a rat se vodio bez obzira na granice.
Ako Bosnjaci misle da su Hrvati agresori na BiH ok, meni se neda zajebavat vise s tim stvarima. Ja volim doc u Bosnu, bio sam jednom u Sarajevu, nazalost kratko, planiram kad stignem doc na malo duze.
Jel se sjecas kad su kosarkasi igrali kvalifikacije u Zetri. Slucajno poznajem jednog bivseg reprezentativca Hrvatske u kosarci jer peca na jezeru blizu mene pa svrati u lokalnu birtiju na pice. I stvarno je covjek nakon utakmice nije mogao nacuditi zasto su ih popljuvali.
Neznam jesi znao da se dzamija u Zg nalazi u naselju u kojem stanuju ratni veterani i nikada nikakvih sukoba nije bilo.
Hrvati iz Hrvatske smatraju BiH prijateljskom drzavom i ne gledaju na Muslimane kao na neprijatelje.

Sto se tice Franje, poznata su njegova razmisljanja o BiH iz odredjene knjige koja je ovdje spominjana. Ne vjerujem da se dogovarao sa Slobom, neda mi se sad obrazlagat tezu. Stoji cinjenica da su sva tri naroda imala vodje koje su, u jednom trenutku, smatrale da treba "svakom njegovo". I Alija je, u jednom trenutku, predlozio Franji znamo svi sta...

Da je na celu Hrvatske bio, npr. Racan, strah me i pomisliti kako bi prosli u ratu. Ovako imamo drzavu u republickim granicama. I bar smo se nekako pripremili za rat, dok je vas predsjednik nijemo gledao sta se dogadja i vjerovao da to nema nista s Bosnom.
To mi je kod Franje jedini plus.

Sto se tice luke Ploce, ne mogu uci dublje u problematiku jer ne znam dovoljno o tom slucaju. Koliko ja znam, cijene za BiH tvrtke su osjetno nize. Ostaje cinjenica da su svi narodi spusili sto se toga tice raspadom Juge. Neki u nekretninama, neki u ustedjevini...

Lijep pozdrav

manijak1

Post by manijak1 » 06/10/2005 23:23

Okupirani dio zapadne Slavonije ? :D :D
Bitno je vrijeme kada je izvedena ta akcija :D :D kao i poslije otprilike dva mjeseca poslije 95-e Oluja :D a Vašingtonski sporazum je potpisan negdje u februaru ( oko 26 ili 27 -og veljače :D ) 94-e ............dakle i dalje misliš niđe veze ? :D :D

ak-47

Post by ak-47 » 07/10/2005 11:38

Tomo82 wrote: Jel se sjecas kad su kosarkasi igrali kvalifikacije u Zetri. Slucajno poznajem jednog bivseg reprezentativca Hrvatske u kosarci jer peca na jezeru blizu mene pa svrati u lokalnu birtiju na pice. I stvarno je covjek nakon utakmice nije mogao nacuditi zasto su ih popljuvali.
a jel se ti sjecas kad su fudbaleri igrali kvalifikacije na Maksimiru i kad su nasi fudbaleri bili popljuvani a himna BiH izvizdana to je bilo prije utakmice koju ti navodis???????????????????????????????????????????????? :x :x :x :x :x :x :x :x :x :x :x :x :x :x :x
Pa sta ocekujes poslije rusenja mostarskog mosta poslije Ahmica i svih drugih zlocina da prostremo crveni tepih pred vas???

Tomo82

Post by Tomo82 » 07/10/2005 13:56

Vidis, i ja tebe mogu isto pitat.
Cuo sam da je noz radio u Srednjoj Bosni dobrano....
I sta sad, ocemo u krug?

mr__bosnjak

Post by mr__bosnjak » 07/10/2005 15:28

Tomo82 wrote:Ok, dosta mi je zahebancije. Ja ozbiljno smatram da hrvatska nije bila agresor u BiH. U BiH je, nazalost, ratovao svako sa svakim, a rat se vodio bez obzira na granice.
Ako Bosnjaci misle da su Hrvati agresori na BiH ok, meni se neda zajebavat vise s tim stvarima. Ja volim doc u Bosnu, bio sam jednom u Sarajevu, nazalost kratko, planiram kad stignem doc na malo duze.
Jel se sjecas kad su kosarkasi igrali kvalifikacije u Zetri. Slucajno poznajem jednog bivseg reprezentativca Hrvatske u kosarci jer peca na jezeru blizu mene pa svrati u lokalnu birtiju na pice. I stvarno je covjek nakon utakmice nije mogao nacuditi zasto su ih popljuvali.
Neznam jesi znao da se dzamija u Zg nalazi u naselju u kojem stanuju ratni veterani i nikada nikakvih sukoba nije bilo.
Hrvati iz Hrvatske smatraju BiH prijateljskom drzavom i ne gledaju na Muslimane kao na neprijatelje.

Sto se tice Franje, poznata su njegova razmisljanja o BiH iz odredjene knjige koja je ovdje spominjana. Ne vjerujem da se dogovarao sa Slobom, neda mi se sad obrazlagat tezu. Stoji cinjenica da su sva tri naroda imala vodje koje su, u jednom trenutku, smatrale da treba "svakom njegovo". I Alija je, u jednom trenutku, predlozio Franji znamo svi sta...

Da je na celu Hrvatske bio, npr. Racan, strah me i pomisliti kako bi prosli u ratu. Ovako imamo drzavu u republickim granicama. I bar smo se nekako pripremili za rat, dok je vas predsjednik nijemo gledao sta se dogadja i vjerovao da to nema nista s Bosnom.

Sto se tice luke Ploce, ne mogu uci dublje u problematiku jer ne znam dovoljno o tom slucaju. Koliko ja znam, cijene za BiH tvrtke su osjetno nize. Ostaje cinjenica da su svi narodi spusili sto se toga tice raspadom Juge. Neki u nekretninama, neki u ustedjevini...

Lijep pozdrav
Hajde mi prokomentarisi to sto se u Mostaru ulice zovu po Anti Pavelicu.
Ti priznajes da je Srbija izvrsila agresiju na BiH ali je to i uradila i Hrvatska. Prokomentarisi mi stenografe Tudzmana.
Vi ste imali dva fronta, u jednom ste se branili a u jednom napadali moras to priznat i pustit bezveznu pricu o izbjeglicama. Kolko ih je samo ovdje u Svedskoj jel BiH treba da joj placa?
Haj cao

mojsije

Post by mojsije » 07/10/2005 19:05

manijak1 wrote:
Okupirani dio zapadne Slavonije ? :D :D
Bitno je vrijeme kada je izvedena ta akcija :D :D kao i poslije otprilike dva mjeseca poslije 95-e Oluja :D a Vašingtonski sporazum je potpisan negdje u februaru ( oko 26 ili 27 -og veljače :D ) 94-e ............dakle i dalje misliš niđe veze ? :D :D
pa dobro jes ti normalan .
Šta je to izvedeno 2 mjeseca poslije Oluje ? :D
pogledaj malo bolje gdje je područje oslobođeno bljeskom i koliko daleko je udaljen najbliži vojnih ABIH od tog mjesta.
Provjeri još jednom datu Bljeska i provjeri jeli možda u isto vrijeme ABiH imala kakvu ofenzivu.
Toliko o utjecaju ABiH za bljesak.

Davy Crockett

Post by Davy Crockett » 07/10/2005 19:22

mr__bosnjak wrote:
Tomo82 wrote:Ok, dosta mi je zahebancije. Ja ozbiljno smatram da hrvatska nije bila agresor u BiH. U BiH je, nazalost, ratovao svako sa svakim, a rat se vodio bez obzira na granice.

Lijep pozdrav
Ti priznajes da je Srbija izvrsila agresiju na BiH ali je to i uradila i Hrvatska. Prokomentarisi mi stenografe Tudzmana.
Vi ste imali dva fronta, u jednom ste se branili a u jednom napadali moras to priznat i pustit bezveznu pricu o izbjeglicama. Kolko ih je samo ovdje u Svedskoj jel BiH treba da joj placa?
Haj cao

Pavelićeve ulice nema ali zato su tu Francetićeva, Budakova, ulica Rafaela Bobana, Brune Bušića, Kardinala Stepinca, Tvrtka Miloša, Bleiburških žrtava, žrtava Komunizma itd.

Tomo82

Post by Tomo82 » 08/10/2005 03:06

Davy Crockett wrote:
mr__bosnjak wrote:

Lijep pozdrav
Haj cao

Pavelićeve ulice nema ali zato su tu Francetićeva, Budakova, ulica Rafaela Bobana, Brune Bušića, Kardinala Stepinca, Tvrtka Miloša, Bleiburških žrtava, žrtava Komunizma itd.
Za Franceicevu, Budakovu, Bobanovu nema opravdanja.
Stepinac ce kroz koji mjesec bir pravednik medju narodima (ako ne pratis nisam ti ja kriv).
Ne znam sta je sporno kod Brune Busica?
Tko je bio Tvrtko Milos ne znam.
Bleiburskih zrtva i zrtava komunizma je ok...

mostarac

Post by mostarac » 08/10/2005 03:13

Tomo82 wrote:
Davy Crockett wrote:
mr__bosnjak wrote: Hajde mi prokomentarisi to sto se u Mostaru ulice zovu po Anti Pavelicu.
Haj cao

Stepinac ce kroz koji mjesec bir pravednik medju narodima (ako ne pratis nisam ti ja kriv).
Ono sto odlucuje katolicka crkva nije meritorno, jer sjetimo se pape Pia XII a nemoj da ovde postam slike stepinca i kompanije i da postam kako je u kaptolu bila skrivena ustaska arhiva i kako je Karlo Korunic sef ustaske emigracije bio poslan sa stepincevom preporukom. Bruno Busic je jedan tip koji je bio terorista i radio protiv drzave i onda istom logikom mozemo dati ime ulici Osame bin Ladena. Sjetimo se da su te teroristicke grupe ubacivane iz emigracije podmetale bombe u kina i slicne objekte. Bleiburskih zrtava - ko ono na bleiburgu poginu. Civili nisu sigurno
Zrtava komunizma - kojih crnih zrtava komunizma. pa vise su zpadane zemlje pobile komunista nakon drugog svjetskog rata, nego jugoslavija nekomunista. Da se to tako ubijalo ne bi nam 1990. godine, Ale, Slobo, Francek i bratija krojili sudbinu.

Davy Crockett

Post by Davy Crockett » 08/10/2005 03:17

Tomo82 wrote:
Davy Crockett wrote:
mr__bosnjak wrote: Hajde mi prokomentarisi to sto se u Mostaru ulice zovu po Anti Pavelicu.
Haj cao

Tvrtko Miloš je iz ustaške dijaspore došao da se bori pa ga je JNA koknula sa brda pa se jedan dio donje Šantićeve zove po njemu, Stepinac je pokrštavao Srbe i tako pomogao Paveliću da djelimično ostvari svoj san odnosno jedan dio Srba pokrstiti, drugi dio protjerati i treći dio ubiti(sva sreća pa se rat završio 1945.), Bruno Bušić je takođe iz ustaške dijaspore a njega je UDBA likvidirala(neka je vala), Bleiburg je više nego sporan s obzirom da su tu uglavnom stradale ustaše i njihove pristalice. S obzirom Tomo da si '82 godište i rat si sigurno proveo u Mostaru ne bi me čudilo o ovome što si rekao jer sam imao mogućnosti vidjeti sadržaj udžbenika za osnovnu i srednju škole za vrijeme postojanja Herceg-Bosne.

mostarac

Post by mostarac » 08/10/2005 03:20

Ljudi u Bleiburgu je najvise nastradalo Slovenaca (plava garda, bela garda i slovenacki cetnici), a ne Ustasa.

Tomo82

Post by Tomo82 » 08/10/2005 03:26

1. Kako je moguce Srbe pokrstavat ako su vec krsteni nije mi jasno.
2. Stepinca nece katolici proglasit pravednikom vec Zidovi. Hint: dr. Ivo & Slavko Goldstein i dr. Zora Dinbach.
3. Ako je Bruno Busic bio ustasa onda je i Stipe Mesic ustasa. Mjesas ga sa Zvonkom Busicem

Tomo82

Post by Tomo82 » 08/10/2005 03:29

I ja rat nisam proveo u Mostaru nego u Karlovcu.
A ne znam koliko moras bit glup da kazes da su na Bleiburgu najvise stradali Slovenci.
Iz te epizode imam familijarnih zrtava pa mi nemoj prodavat fore.
Bye

mostarac

Post by mostarac » 08/10/2005 03:31

Tomo82 wrote:1. Kako je moguce Srbe pokrstavat ako su vec krsteni nije mi jasno.
2. Stepinca nece katolici proglasit pravednikom vec Zidovi. Hint: dr. Ivo & Slavko Goldstein i dr. Zora Dinbach.
3. Ako je Bruno Busic bio ustasa onda je i Stipe Mesic ustasa. Mjesas ga sa Zvonkom Busicem
uuuuuuuu covjece malo si neinformisan. Stipe Mesic je bio clan hrvatskog proljeca i taj pokret koji je imao jedne sasvim OK ciljeve, nema ama bas nikakve veze sa ustaskom emigracijom. Primjeti da su clanovi tog pokreta bili Savka Dabcevic Kucar, Stipe Mesic, Budisa, Mika Tripalo...
A Bruno Busic je stradao od UDBA-e jer je upracen na TV snimku njemacke televizije koja je emitovala prilog o borcima koji se obucavaju u emigraciji. Ti "borci" su drug moj bili obicni teoristi koji su ubijali civile. Cuo si vjerovatno za Hrkacha i grupu.
U danasnjoj hrvatskoj je sve moguce pa tako i da Stepinac bude svetac i pravednik, a ja imam slike kaptola ciji su podrumi puni ustaskih dokumenata i arhive, imam slike pokrstavanja srba (nasilnog), a mozes ih naci i na netu.

mostarac

Post by mostarac » 08/10/2005 03:33

Tomo82 wrote:I ja rat nisam proveo u Mostaru nego u Karlovcu.
A ne znam koliko moras bit glup da kazes da su na Bleiburgu najvise stradali Slovenci.
Iz te epizode imam familijarnih zrtava pa mi nemoj prodavat fore.
Bye
ne prodajem fore nego cinjenice. Na samom Bleiburgu je ubijeno svega 12 ljudi, a kasnije su u Jugoslaviji ubijani. Najvise je poginulo Slovenaca i pobijeni su u kochevskom rogu, a Jansha ih je htio otkopavat pa je dobio poruku naroda "DA SE NISI USUDIO". Htio to neko priznati ili ne, Slovenci su jedini ostali dosljedni ideji ANTIFASIZMA

Post Reply