Pocinju pregovori EU sa Turskom, ali i Hrvatskom!

Rasprave na razne teme... Ako ne znate gdje poslati poruku, pošaljite je ovdje.

Moderator: O'zone

danas

Post by danas » 04/10/2005 18:33

Zadig wrote:razgovor sa prijateljem oko EU i toga...

kaze on meni, pa kako je moguce da srbija pocne i predpregovore prije nas...ljudi koji su nas napali da prije udju u EU od nas :shock: :shock: :shock: :shock: :shock:

Vidim ja da nije on jedini koji tako razmislja...
nisam imao snage da se raspravljam sa njim, samo mi je bilo jako zao sto sam vidio takav nacin razmisljanja kod coeka koji je zreo, koji nije nimalo glup, pritom i svijeta malo vidio....

steta.steta, dje li ce to ovu zemlju odvesti...

Zar nije vise vrijeme da se suocimo sa nekim stvarima, umjesto da vjecito, ali vjecito krivimo druge, gledamo se kroz prizmu zrtve....

:roll:
nije u pitanju prizma zrtve. u pitanju je nevjerica -- da zlocinacka drzava bude "nagradjena" prijemom u EU a da sa tim zlocinima i tom ideologijom jos nije raskrstila. a one drzave koje je srbija devastirala ovim ratom (privredno i ekonomski) su u redu za cekanje, i bog zna kada ce se oporaviti od te agresije jer je VRS + JNA osigurala da sve sto moze pokrenuti ekonomiju bude unisteno. nemoj se zacuditi da naucena lekcija iz svega ovoga bude -- oni zapocese 5 ratova i bijahu nagradjeni... pa mozemo mozda i mi zapoceti jedan... :roll:

neutralac

Post by neutralac » 04/10/2005 18:36

zlata wrote:
neutralac wrote:
Edin H. wrote:Cudo jedno koliko nam je Hrvatska dala oruzja, pa smo bili do zuba naoruzani :shock:

A od onoga sto su i pustili da prodje koliki procenat su uzeli sebi.

I vidi sada ove hipokrizije, jedan od agresora u ratu u BiH zapocinje pregovore o pridruzenju EU prije zrtve :x
Nije tebi Hrvatska dala nikakvo naoruzanje, jer se ono ne daje nego prodaje.
Ako su Hrvati uzimali veliki dio za sebe, zasto niste promijenili kanale nabavke-recimo preko Srbije.
NIZAK UDARAC....odvratna etika!
Zlato , zasto se ti toliko deres? Mozda samo kad govoris o eticnosti ili je to znak raspoznavanja u drustvu. :roll:

neutralac

Post by neutralac » 04/10/2005 18:48

danas wrote:

kaze on meni, pa kako je moguce da srbija pocne i predpregovore prije nas...ljudi koji su nas napali da prije udju u EU od nas :shock: :shock: :shock: :shock: :shock:

nisam imao snage da se raspravljam sa njim, samo mi je bilo jako zao sto sam vidio takav nacin razmisljanja kod coeka koji je zreo, koji nije nimalo glup, pritom i svijeta malo vidio....

Zar nije vise vrijeme da se suocimo sa nekim stvarima, umjesto da vjecito, ali vjecito krivimo druge, gledamo se kroz prizmu zrtve....

nije u pitanju prizma zrtve. u pitanju je nevjerica -- da zlocinacka drzava bude "nagradjena" prijemom u EU a da sa tim zlocinima i tom ideologijom jos nije raskrstila. a one drzave koje je srbija devastirala ovim ratom (privredno i ekonomski) su u redu za cekanje, i bog zna kada ce se oporaviti od te agresije jer je VRS + JNA osigurala da sve sto moze pokrenuti ekonomiju bude unisteno. nemoj se zacuditi da naucena lekcija iz svega ovoga bude -- oni zapocese 5 ratova i bijahu nagradjeni... pa mozemo mozda i mi zapoceti jedan... :roll:
Pregovor ili rat?

neutralac

Post by neutralac » 04/10/2005 18:49

danas wrote:

Pregovor ili rat?

neutralac

Post by neutralac » 04/10/2005 18:50

Pitao sam samo jednom. :D

danas

Post by danas » 04/10/2005 18:51

neutralac wrote:
danas wrote:

Pregovor ili rat?
pa ima ih koji bi oopet ratovali... jer vide da se ratovanje i agresija nagradjuje od evrope... pa sto ne bi i mi... :roll: mozda nas brze prime u EU... :-?

neutralac

Post by neutralac » 04/10/2005 19:02

Ma od rata korist ima samo mali broj ljudi, a vecina uvijek nastrada. Ja sam ipak da se postuje vecina.

zlata

Post by zlata » 04/10/2005 19:02

neutralac wrote:
zlata wrote:
neutralac wrote: Nije tebi Hrvatska dala nikakvo naoruzanje, jer se ono ne daje nego prodaje.
Ako su Hrvati uzimali veliki dio za sebe, zasto niste promijenili kanale nabavke-recimo preko Srbije.
NIZAK UDARAC....odvratna etika!
Zlato , zasto se ti toliko deres? Mozda samo kad govoris o eticnosti ili je to znak raspoznavanja u drustvu. :roll:
Samo kad mi KRAJISKA HUJA...izleti. Znas...mi znademo POVILEN'TI!! Zato smo LJUTI!! :x

danas

Post by danas » 04/10/2005 19:04

neutralac wrote:Ma od rata korist ima samo mali broj ljudi, a vecina uvijek nastrada. Ja sam ipak da se postuje vecina.
vecina je u redu.
osim ako "vecina" nije nacinjena genocidom i etnickim ciscenjem.

žohar

Post by žohar » 04/10/2005 19:09

Edna21 wrote:Ulazak Turske u EU znaci nova turska osvajanja..zamislite ba sultan Fatih,najveci neprijatelj Evropi koji je bio dosao cak do Beca,jeli zelite reprizu ?
...pa ne bi bilo lose... :-) :-) :-) :-)

neutralac

Post by neutralac » 04/10/2005 19:13

zlata wrote:
neutralac wrote:
zlata wrote: NIZAK UDARAC....odvratna etika!
Samo kad mi KRAJISKA HUJA...izleti. Znas...mi znademo POVILEN'TI!! Zato smo LJUTI!! :x
Zato sam te i pitao. :D I ja imam tu huju, ali samo 50%. Ona druga polovica ponekad nadjaca ovu moju krajisku koja ide direktnom linijom.Imas opasan jezik ovdje na forumu. :)

žohar

Post by žohar » 04/10/2005 19:14

Cazinjanin wrote:eto, i Srbija je dobila zeleno svijetlo! Samo mi nemamo zeleno svjetlo... a, znas zasto? -ispunili smo sve uslove al nismo ujedinili policiju jer nece srbi. Sta da vam kazem? -Srbi su jedini krivac sto necemo u EU. Cak i EU nam je to rekla!
trebamo koristiti Persil za ovo "zeleno svjetlo".... :D :D :D :D :D :D

žohar

Post by žohar » 04/10/2005 19:18

mr__bosnjak wrote:
Kaka Hrvatska nisu nam ikake prijatelji. Oni su izvrsili agresiju na ovu drzavu i zvjerske zlocine cinili i nema poslije izvinjenja, ratne ostete nema.
A to sto neki sebe smatraju njihovim "cvijecem" to se neracunat u Bosnjake oni bi otisli u HVO da rat pocne. Hrvatska nam je samo manji neprijatelj od Srbije ali nikako prijatelj. Bosna je u losem komsiluku koji je puno kosto narucito istocni ali sta ces. Bosna ce se i dalje borit,nisu je slomili kada su imali sve mogucnosti nego su pali odbrani inace bi sada bile njihove "velike" pa nece je i sad slomit. Bosna se neda.
Haj cao
Ma bravo Majstore!!! 8-) 8-) 8-)

ak-47

Post by ak-47 » 04/10/2005 20:18

mr__bosnjak wrote:
Kaka Hrvatska nisu nam ikake prijatelji. Oni su izvrsili agresiju na ovu drzavu i zvjerske zlocine cinili i nema poslije izvinjenja, ratne ostete nema.
A to sto neki sebe smatraju njihovim "cvijecem" to se neracunat u Bosnjake oni bi otisli u HVO da rat pocne. Hrvatska nam je samo manji neprijatelj od Srbije ali nikako prijatelj. Bosna je u losem komsiluku koji je puno kosto narucito istocni ali sta ces. Bosna ce se i dalje borit,nisu je slomili kada su imali sve mogucnosti nego su pali odbrani inace bi sada bile njihove "velike" pa nece je i sad slomit. Bosna se neda.
Haj cao
:mrgreen: :mrgreen: svaka ti dala :mrgreen: :mrgreen:

Toozla

Post by Toozla » 04/10/2005 20:25

Za dva najveća hrvatska tržišta kapitala dan u kojem smo počeli pregovore s EU bio je rekordan u svakom pogledu. Višestruko veći broj transakcija, stotine milijuna kuna prometa, indeksi nikad viši...

Nakon objave početka pregovora Hrvatske s Europskom unijom, na Zagrebačkoj burzi zabilježen je dosad najveći broj transakcija u jednom danu, najviša razina Crobexa do sada, kao i razina ukupnog prometa u samo jednom danu.

Dosadašnji prosjek broja transakcija u jednom danu iznosio je 300. U ponedjeljak je na Zagrebačkoj burzi izvršena ukupno 1.441 transakcija.

"Posljednjih mjesec dana tjedni izvještaji nagovještavali su sve dinamičniju trgovinu, ali ni najsmjeliji prognostičari nisu se usudili predskazati ovakav pritisak investitora na Zagrebačku burzu, odnosno hrvatsko tržište kapitala", ocijenio je glasnogovornik Zagrebačke burze Željko Kardum.

Od 782,31 milijuna kuna prometa, redovni je promet na Zagrebačkoj burzi iznosio 74,69 milijuna kuna, međuinstitucionalnim trgovanjem ostvareno je 534,43 milijuna kuna, a prijavljenim 173,19 milijuna kuna.

Vrijednost indeksa Crobex narasla je za 3,98 posto, na 2.123,1 bodova, dok je obveznički indeks Crobis ostao na 104.9941 bodova.

Najveći pojedinačni promet od 128,75 milijuna kuna ostvaren je trgovanjem obveznicama RHMF-O-142A.

Među dionicama, najviše je prodano dionica Adris grupe, za nešto više od 20 milijuna kuna, a njihova zadnja cijena porasla je za 7,08 posto, na 3.780 kuna.

Dionica Atlantske plovidbe prodano je za 13,49 milijuna kuna, a cijena im je porasla za 3,33 posto, na 930 kuna.

Treće po ostvarenom prometu bile su dionice Podravke kojih je prodano za 5,11 milijuna kuna. Njihova zadnja cijena u odnosu na ponedjeljak porasla je za 3,28 posto, na 315,01 kuna.

Za najvećih 55,56 posto, na 1.400 kuna, porasla je cijena dionica Leda, uz promet od 14 tisuća kuna.

Dionice Uljanika poskupile su za 42,56 posto, na 199,59 kuna uz promet od 188.897 kuna.

U danu u kojemu je samo 5 vrijednosnica kojima se trgovalo zabilježilo pad cijene, za najvećih 3,32 posto pala je cijena dionica Terra Firme, na 962 kune, uz promet promet od 144.220 kuna.

Snažan porast cijena, broja transakcija i prometa obilježio je dan na Varaždinskoj burzi. Rekordan promet od milijun i pol kuna ostvaren već prvoj sekundi otvaranja Varaždinske burze, a u predtrgovanju potražnja je nadmašivala ponudu za čak 14 dionica.

Do kraja dana promet je povećan na 24 milijuna kuna, a indeks Vin ojačao je 4,57 posto, na 2.021 bod što je druga najveća ovogodišnja vrijednost dioničkog indeksa Varaždinske burze.

Najveći pojedinačni prometi ostvareni su dionicama Ericssona Nikole Tesle - preko 9,4 milijuna kuna uz 6,7-postotni rast cijene, a prometi na razini milijun kuna ostvareni su dionicama Viadukta (uz porast cijene od 7,26 posto), SN Holdinga (+9,62 posto), Valamar Holdinga (+4,75 posto), Maistre (+2,7 posto), Slatinske banke (+2,05 posto) itd.

Najlikvidnije dionice rasle su do granice od 10 posto, kao što je to slučaj Podravskom bankom koja je u porastu 11,7 posto.
Manje likvidne dionice rasle su još više, sve do 15 posto koliko je povećana cijena Imunološkog zavoda iz Zagreba ali uz promet od samo 35 tisuća kuna.

Trgovalo se sa 58 vrijednosnih papira, a više od 80 posto ih je ostvarilo porast cijene.
Iskon.hr

....ko umije da cita izmedju redova, moze zakljuciti zasto se Austrija (sigurno i Njemacka iz sjene) zestoko zalagala za startanje procesa EU i HR....

pitt

Post by pitt » 04/10/2005 20:35

jok ba....iz ljubavi je sve to :D:D:D

neutralac

Post by neutralac » 04/10/2005 23:46

pitt wrote:jok ba....iz ljubavi je sve to :D:D:D
U toj ljubavi od jakog zagrljaja kosti pucaju. :D

dizZaster

Post by dizZaster » 05/10/2005 00:23

[quote="Edna21"]Gdje si to citao?[/quoteu

u preporodu :D

Hustle

Post by Hustle » 05/10/2005 09:39

kad vidim da je razmisljanje omladine na ovom forumu i drzavi na nivou mahovine, novi rat ne izgleda uopste nemoguc. najradije bih izbrisao sjecanje na ljude ovdje i na ovu sugavu drzavu.

mr__bosnjak

Post by mr__bosnjak » 05/10/2005 12:10

neutralac wrote:
mr__bosnjak wrote:
neutralac wrote:I kakav je stav Bosnjaka iz BiH prema otpocinjanju pregovora sa njima dvije najprijateljskije zemlje( malo cemo zabaciti u stranu Iran, Alzir i ostale trenere)? :D
Kome ce vise Bosnjaci psovati mater- Turcima ili Hrvatima- kada po nalogu EU ove dvije drzave uvedu vize za BiH?

Haj cao
Da je tebi Hrvatska 1992-1995 bila neprijatelj( u isto vrijeme kada i Srbija) ti bi dobio slomljenu pracku za borbu a ne naoruzanje preko njene teritorije. Da si ratovao protiv Hrvatske i Srbije u isto vrijeme danas bi Bosnjaci imali problem da skupe kosarkasku ekipu u Bosni koliko bi ih ostalo tamo.Ovaj rat je bio daleko kompliciraniji nego sto ti mislis i sto ces ikada saznati.
Vrati se na pitanje i odgovori , ako ti se , normalno, da.
De ba nemoj pricat. Cuj naoruzanje, pa naravno da je mozda prodavala da sama zaradi i jest kasnije napala al je napala.
Sta su radili u Mostaru, Stocu, Kiseljaku, Neumu i jos ako su bili prijatelji. EVo sta: isto sto i Srbi u Banja Luci, Trebinju, Foci i drugim okuprianim mjestima. Da ti nije bilo Bihaca i njegove bosanske odbrane nebi danas bilo Hrvatske, i nemoj pricat o Oluji ona je izvrsena tek pred kraj ratova i znacila konacno oslobodzenje za Bihac a do tad se 4 godine puno nadmocnijem agresoru branio i spasio tu tvoju Hrvatsku.
Sad nije to tema malo se skrenulo ali sta cu ja sad kada ste ovu pricu zapoceli.
Procitaj post i Edina H.(mislim da se tako zove) pa ces vidjet jos malo pameti.

mr__bosnjak

Post by mr__bosnjak » 05/10/2005 12:14

@zohar i @ak-47

Hvala hvala

Tomo82

Post by Tomo82 » 05/10/2005 13:15

Znaci mi vas napadamo a vi bjezite u Hrvatsku....zanimljivo
Jebate takvog agresora ja jos ne vidjeh.
Znaci mene srbin potjera iz kuce a ja odem u Kragujevac u izbjeglistvo...zanimljivo.

Tomo82

Post by Tomo82 » 05/10/2005 13:22

A ako te zanima, imas knjigu koja se zove "Muslimansko-hrvatski građanski rat u srednjoj Bosni - Vojna povijest 1992.-1994." koju je napisao americki general, predavac na West Pointu Charles R. Shrader

Evo ti ulomak: »Potpuno usredotočeni na odlučnu i ustrajnu obranu Bosne i Hercegovine od Armije bosanskih Srba, HVO je u siječnju 1993. istinski bio zatečen isplaniranom ofenzivom Armije BiH i pomoćnih postrojba na hrvatske položaje u srednjoj Bosni. Stoga je HVO bio prisiljen uzvratiti, kako bi zaštitio ključna vojno-industrijska postrojenja u hrvatskim enklavama, vitalne komunikacije prema vanjskom svijetu te održati hrvatske enklave i zaštititi tamošnje stanovništvo. Brojčano mnogo slabiji i slabije naoružan, HVO je usvojio klasičnu 'aktivnu obranu' i, uz velike žrtve, nastavio braniti svoje domove, proizvodna postrojenja i narod«

mr__bosnjak

Post by mr__bosnjak » 05/10/2005 14:52

Tomo82 wrote:Znaci mi vas napadamo a vi bjezite u Hrvatsku....zanimljivo
Jebate takvog agresora ja jos ne vidjeh.
Znaci mene srbin potjera iz kuce a ja odem u Kragujevac u izbjeglistvo...zanimljivo.
Boli me briga sta je neki general napisao.
Drugo Srbija je prva izvrsila agresiju na BiH pa su Bosnjaci bjezali u Hrvatsku za koju su mislili da joj je prijatelj kada onda i ona napade i svi Bosnjaci su 1993 pobjegli iz Hrvatske. Znaci kada je i zapocela agresiju. Isto ste uradili ko i Srbi, suocitese s time i pomirite se pa je onda mozda red na izvinjenje i ostetu kao i od Srba.
Haj cao

Babalui

Post by Babalui » 05/10/2005 19:25

Pitanje je da li Hrvatska treba tuziti BiH za agresiju na njen teritorij. 1991. godine u jeku najzesceg rata u Hrvatskoj, sa podrucja BiH u Hrvatsku su dolazili cetnicki dobrovoljci, danonocno su sa podrucja BiH granatirani hrvatski pogranicni gradovi Slavonski Brod i Zupanja. Treba se podsjetiti i izjave Izetbegovica 1991. za rat u Hrvatskoj "to nije nas rat". U vrijeme kada je Vukovar sravnjen sa zemljom, kada su tisuce hrvatskih prognanika morali napustati svoja ognjista klubovi iz BiH su jos uvijek igrali nekakvu zajednicku ligu sa onima iz Srbije. Igraci iz Bosne su jos uvijek igrali za reprezentaciju "Jugoslavije". Treba li primjera vecega licemjerstva? Ili oni masovni skupovi podrske opstanku Jugoslavije. Hrvatskoj jedino zamjeram sto je dopustila prelazak onih mudjahedinskih zlikovaca preko svoje teritorije. Nije li licemjerstvo optuzivati Hrvatsku za agresiju kada se zna da je HV oslobodio Bihac. Kakav 5. korpus, kakvi bakraci. Da se radilo o petom korpusu danas Bihac ne bi postojao, dozivio bi sudbinu goru nego Srebrenica. Mozete slobodno Anti Gotovini podignuti spomenik u Bihacu! Gospodo draga ovo su gole cinjenice. I jos dodam, BiH postujem kao suverenu i nezavisnu drzavu. Bosance postujem kao izuzetno dobre ljude, bar one ljude iz Bosne koje je poznajem. Ovaj moj post nije nikakva provokacija nego realna slika stanja.

Post Reply