Mustafa Ceric ponovo izabran za REISA

Rasprave na razne teme... Ako ne znate gdje poslati poruku, pošaljite je ovdje.

Moderators: Benq, O'zone

Toozla
Posts: 3220
Joined: 07/12/2004 02:12
Location: Sarajevo_USA

#26

Post by Toozla »

pape wrote:
love wrote: ti kao hrvat bolje suti :roll:
:zzzz: :zzzz: :zzzz: Haj` pogodi koja su moja krvna zrnca!?
Image ...................... Image
:-) Na jednoj slici su chafirska, a na drugoj, .............. pravovjerna. :zzzz: :oops:
.....bogme, na jednoj od slika fino se vidi da je napisano Coca-Cola......bilo je tema koje su nam objasnile sta to znaci.... :D :D :D
User avatar
Bosanac sa dna kace
Posts: 9904
Joined: 27/06/2005 20:21
Location: ponutrače

#27

Post by Bosanac sa dna kace »

@love sta bismo izgubili da je izabran dr. Karic za reisa????
zlata
Posts: 2679
Joined: 06/09/2002 00:00

#28

Post by zlata »

love wrote:
Qler wrote:islam tj vjera ne treba i ne smije da se mijesa u politiku jedna drzave!

jebo te drzava u kojoj vjerske zajednice kroje zakone!
Ko to kaze? sta je onda SERIJAT? zasto Boziji poslanik Muhamed a.s kaze islam nije samo vjera nego i nacin zivota ? to je tvoja zelja ali islam i tekako ima vezu sa politikom..like it or not
BOSANSKA ISLAMSKA REPUBLIKA?
User avatar
Fair Life
Posts: 14219
Joined: 02/03/2004 00:00

#29

Post by Fair Life »

zlata wrote:BOSANSKA ISLAMSKA REPUBLIKA?
Muderis je precizno jos u toku rata izjavio za sta se on bori.
Muderisa za predsjednika !!
love
Posts: 384
Joined: 26/06/2005 00:07

#30

Post by love »

Bosanac sa dna kace wrote:@love sta bismo izgubili da je izabran dr. Karic za reisa????
IZ bi opet bila vracena na mjesto gdje bila za vrijeme komunizma a to muslimani ne zele..ocigledno je da je Karic covjek koji ce sve uciniti sa svoju MOC pa tako hvala Bogu nije se moglo dogoditi
User avatar
pape
Posts: 6833
Joined: 21/08/2003 00:00
Location: Od jedne zene te boli jedna glava, ... od dvije zene, dvije glave.

#31

Post by pape »

love wrote:
Bosanac sa dna kace wrote:@love sta bismo izgubili da je izabran dr. Karic za reisa????
IZ bi opet bila vracena na mjesto gdje bila za vrijeme komunizma a to muslimani ne zele..ocigledno je da je Karic covjek koji ce sve uciniti sa svoju MOC pa tako hvala Bogu nije se moglo dogoditi
:zzzz: Jos jedan "biser" na niski love-ovih budalastina. :oops: :zzzz:
love
Posts: 384
Joined: 26/06/2005 00:07

#32

Post by love »

Jos jedan uzaludni pokusaj pape :-? :D
Smrt fasizmu
Posts: 126
Joined: 05/09/2004 18:51

#33 Mustafa Ceric ponovo izabran za REISA

Post by Smrt fasizmu »

love ti si sve ovo lijepo o efendijici napisao, samo si "ZABORAVIO" da napises da je dok je bio u Americi zavrbovan za AMERICKOG SPIJUNA.
NARAVNO DA OSTAJE I DALJE NA VLASTI JER PO STAROM TURSKOM ADETU" KADIJA TE TUZI-KADIJA TI SUDI" I SDA-SDS-HDZ KOALICIJA I DALJE OSTAJE NA VLASTI, ZAR NE, love, SDA-fasisto?
Smrt fasizmu-Sloboda narodu!
:? p.s. Zaboravih da te priupitam, posto ti kao SDA-GLASNOGOVORNIK znas sve: DA LI IMA TU STA SIMPTOMATICNO STO JE U ISTO VRIJEME I RADOVAN KARADIC BIO U AMRICI KADA I EFENDIJICA I PREDAVAO NA ISTOM UNIVERZITETU??? DA NISU ZAJEDNO BILI NA OBUCI?
User avatar
pape
Posts: 6833
Joined: 21/08/2003 00:00
Location: Od jedne zene te boli jedna glava, ... od dvije zene, dvije glave.

#34

Post by pape »

love wrote:Jos jedan uzaludni pokusaj pape :-? :D
:-) Ne znam sta mi pokusavas spocitati pod tim uzaludnim pokusajem, ali ..... ovaj nesumnjivo pametan covjek je tebe i takve kao sto si ti provalio. :zzzz:
Ako ti se da, .... citaj, .... uci i zakljucuj, ... :zzzz: ... ali daj Boze da ti ista od ovoga skontas. :D
http://www.walter.ba/arhiva/br100/interviewkaric.html
Last edited by pape on 25/09/2005 22:38, edited 1 time in total.
Dont Let
Posts: 190
Joined: 05/07/2005 11:03

#35

Post by Dont Let »

love wrote: IZ bi opet bila vracena na mjesto gdje bila za vrijeme komunizma a to muslimani ne zele..ocigledno je da je Karic covjek koji ce sve uciniti sa svoju MOC pa tako hvala Bogu nije se moglo dogoditi
Što nas ne prosvjetliš i malo nam bolje argumentiraš ovo blaćenje po Gosp. Kariću?
hananah
Posts: 5482
Joined: 06/01/2004 00:00
Location: Sarajevo

#36

Post by hananah »

Meni zao sto nisu dali sansu drugom lopovu ceric se vec prilicno nakrao :( fakat nije fer :(
User avatar
pape
Posts: 6833
Joined: 21/08/2003 00:00
Location: Od jedne zene te boli jedna glava, ... od dvije zene, dvije glave.

#37

Post by pape »

Dont Let wrote:
love wrote: IZ bi opet bila vracena na mjesto gdje bila za vrijeme komunizma a to muslimani ne zele..ocigledno je da je Karic covjek koji ce sve uciniti sa svoju MOC pa tako hvala Bogu nije se moglo dogoditi
Što nas ne prosvjetliš i malo nam bolje argumentiraš ovo blaćenje po Gosp. Kariću?
:D Ma daj covjece, ... sta on moze argumentirati!? To je forumska havdika i hazna cvaka. :oops: :zzzz:
hananah
Posts: 5482
Joined: 06/01/2004 00:00
Location: Sarajevo

#38

Post by hananah »

cuj Gosp. Karic :D pa sve su to drugovi onomadski :D ne postaje se gospodin tako lako :D
love
Posts: 384
Joined: 26/06/2005 00:07

#39

Post by love »

Dont Let wrote:
love wrote: IZ bi opet bila vracena na mjesto gdje bila za vrijeme komunizma a to muslimani ne zele..ocigledno je da je Karic covjek koji ce sve uciniti sa svoju MOC pa tako hvala Bogu nije se moglo dogoditi
Što nas ne prosvjetliš i malo nam bolje argumentiraš ovo blaćenje po Gosp. Kariću?
Sta te zanima de reci? ja mislim da je Karic preliberalan da bi bio reis,tako je i Latic rekao.On je cak i onu Aminu Wadud pozvao u Sarajevo i ne samo to nego nije dopustio publici da podstavlja pitanja koje su oni zeljeli da pitaju(valjda zbog toga sto bi se gospodja Wadud mogla naci uvredjena pitanjima ,ali fakat zasluzila je onaku reakciju publike)
The_Fluid
Posts: 5591
Joined: 02/08/2002 00:00
Location: Earth

#40

Post by The_Fluid »

love wrote:
Toozla wrote:
love wrote:bilo ko je bolji od Enesa Karica,reis Ceric je dobar bas zbog svojih politickih izjava...to nama treba da nebi ovi komunisti pomislili da u Bosni islam nema moci(prije ce biti da oni nemaju)
.....od kad je u Bosni komunizam najveci neprijatelj Islama..... :shock: :shock: :shock:
Gdje sam to napisao? ustvari i bio je sve do 1991
a ti se sjecas toga???!?!?! :D :D
love
Posts: 384
Joined: 26/06/2005 00:07

#41

Post by love »

The_Fluid wrote:
love wrote:
Toozla wrote: .....od kad je u Bosni komunizam najveci neprijatelj Islama..... :shock: :shock: :shock:
Gdje sam to napisao? ustvari i bio je sve do 1991
a ti se sjecas toga???!?!?! :D :D
Pa ne bas, jer sam prije 1991 bio mladji pa mi politika nije bila ni na kraj pameti
Dont Let
Posts: 190
Joined: 05/07/2005 11:03

#42

Post by Dont Let »

love wrote: Sta te zanima de reci? ja mislim da je Karic preliberalan da bi bio reis,tako je i Latic rekao.

:lol: :lol:

Latić je rekao... :lol: :lol: :lol:

Ti misliš (opet :lol: ) da je on "preliberalan" pa ne može biti reis????

Zato što je liberalan, zaslužuje blaćenje? Ili zato što ti smatraš to?

Još uvijek ne mogu da vjerujem da su ti Latićeve riječi argument!!! :lol: :lol:
User avatar
kekec
Posts: 4854
Joined: 18/05/2004 15:40
Location: EU

#43

Post by kekec »

ja mislim da je Karic preliberalan da bi bio reis,tako je i Latic rekao
Ti i Latic. :-) ("Nas i Rusa 200 milona", su se i Srbi kurcili prije nato- bombi.)
Ako ti je Latic uzor, onda si ti izgubljen tip. 8-)
User avatar
MoHiKaNaC
Posts: 615
Joined: 17/04/2002 00:00
Location: tu i tamo...

#44

Post by MoHiKaNaC »

Nazalost opet Ceric, mada se ne treba iznenaditi. Mislim da je odavno doslo vrijeme da se nesto promijeni u Islamskoj zajednici. Ova Cericeva vladavina pocinje da me podsjeca na neke diktatorske vlade. Ocigledna je sprega izmedju SDA i Islamske zajednice a to mi jako smeta. Da li ja, musliman koji ne podrzava SDA, moram da se odreknem i svoje vjerske zajednice, tj. institucije koja bi trebala da tretira vjerski zivot muslimana u ovoj zemlji i probleme koji ga se ticu, zato sto je Islamska zajednica=SDA? Odgovor kao i da nije tako tezak... U zemlji kao sto je ova Islamska zajednica ne bi trebala da ima mjesto u politici, osim mozda po pitanju inicijativa koje se ticu opstih vjerskih pitanja.

Cini se da cemo jos 7 godina nastaviti da gledamo istupe Cerica kome je jako stalo da pozira kamerama i pokrece neke nemoguce inicijative, pri tome zanemarujuci obicne ljude i stvari koje su njima potrebne a kojima bi Ceric zaista trebao da se bavi. Lijepo je vidjeti naseg reisa na konferenciji koju organizuje Bill Clinton sa ciljem pokretanja dijaloga izmedju Zapada i Islama, ali to ne znaci bas nista jednom Bosnjaku koji je tek stigao u Zvornik i jedva ceka neko poznato lice da mu ulije malo nade u mogucnost opstanka na toj zemlji.

Ceric u svom mandatu ne izostavlja formu, ali gdje je srz njegovog zadatka? Ne bi me iznenadilo da se kroz par godina pokrene postupak koji bi izmjenio pravilnik za izbor reisa (ili kako se to vec zove) kako bi smo naseg manekena ponovo gledali na podijumu...

Steta...
da pamtis
Posts: 1514
Joined: 16/07/2005 14:10

#45

Post by da pamtis »

sramota sramota sramota, bravo udbasi................jos 7 godina udbe.....
No_Comment
Posts: 835
Joined: 17/06/2005 22:43

#46

Post by No_Comment »

Ceric je ocigledno covjek koji misli da moze sve da radi...i svugdje da se mjesha...cak i u drzavne poslove i politiku...ne znam koliko je dobar njegov reizbor... :roll:
glasnost
Posts: 396
Joined: 20/08/2003 00:00

#47

Post by glasnost »

nakon sto sam saznao rezultate izbora za reisa, rezignirano sam se upitao kakav je to mentalni sklop koji preferira cerica u odnosu na karica. odgovor sam brzo pronasao. naime, to je isti onaj mentalni sklop koji preferira tihica u odnosu na silajdzica :(

Image


Mustafa efendija Cerić ponovo izabran za poglavara Islamske zajednice u BiH

Reis najavio obračun s onima koji su lagali
SARAJEVO - Mustafa efendija Cerić, dosadašnji reisu-l-ulema Islamske zajednice u BiH, juče je izabran na novi sedmogodišnji mandat poglavara Islamske zajednice u BiH.

Od 333 člana Sabora Islamske zajednice, na jučerašnjim izborima učestvovalo je 299 sabornika, koji su birali reisu-l-ulemu i njegovog zamjenika. Cerić je osvojio 180 glasova, a njegov protukandidat Enes Karić osvojio je 119 glasova. Treći kandidat za poglavara Islamske zajednice Hasan Makić ostao je bez glasova.

Mustafa Spahić izabran je za zamjenika reisu-l-uleme. (novinarski lapsus- misli na ismeta ef. spahica- op.gl.)

Novi-stari reis najavio je juče nakon izbora obračun s onima koji su pred izbore lagali i klevetali.

"Postoje prijatelji koji čuju kada govoriš, oni još bolji čuju šta kažeš, a najbolji su oni što ne slušaju kada neko o tebi govori krivo", kazao je Mustafa efendija Cerić istakavši da je njegova pobjeda "pobjeda Islamske zajednice koja je ovim glasanjem pokazala zrelost".

On je za prvi naredni sabor najavio raspravu o svim pitanjima koja su otvorena tokom predizbornih dana.

"Mnogi koji su govorili moraće odgovarati za ono što su govorili i za ono što su radili. Islamska zajednica u BiH neće više biti kao što je bila, ja ću se umiješati u svoj posao i počeću s Fakultetom islamskih nauka u Sarajevu na način da niko više neće imati pravo da kleveta, laže i iznosi neistine o ljudima i institucijama Islamske zajednice, a to ćemo uraditi jer ste vi to tražili i dali mi moć i pravo da to uradim", rekao je Cerić.

Enes Karić tvrdi da rezultate glasanja nije shvatio kao poraz, a da su oni "realna slika stanja u Islamskoj zajednici" i da je "Cerićev prolaz za reisa čist kao suza".

"Ja sam se u ovim izborima više švercovao, jer na neke terene nisam mogao doći, ali se nadam da će i Cerić imati u vidu da nikada protukandidat za reisu-l-ulemu nije dobio ovoliki broj glasova", rekao je Karić.

Karić ne smatra da je Cerićev govor upućen njemu kao prijetnja ili najava osvete.

"Volio bih ga vidjeti u tom svjetlu, ali on je čovjek tihe vode i daj bože da od svojih drugih poslova ima vremena da se posveti našim medresama, imamima, fakultetima i selima", rekao Karić, inače dekan Fakulteta islamskih nauka.

Reis Cerić se na kraju izvinjavao muslimanima i članovima Islamske zajednice što nisu bili "pošteđeni stvari kojih je trebalo da budu pošteđeni, a koje se odnose na neke stvari o Islamskoj zajednici izrečene od nekih ljudi koji rade u ovoj zajednici".

Njegov protukandidat Karić je pozvao sve one koji su glasali za njega da u budućnosti podržavaju reisa Cerića, a "broj glasova upućen njemu neka pojedu skakavci".

Muftija Islamske zajednice BiH u Hrvatskoj Šefko Omerbašić ocijenio je izbore čistim i nenamještenim i izrazio ubjeđenje da neće biti osvete novog reisa prema njegovim protukandidatima.

R. ČENGIĆ
bleka
Posts: 700
Joined: 20/09/2005 11:43

#48

Post by bleka »

Toozla wrote:
love wrote:bilo ko je bolji od Enesa Karica,reis Ceric je dobar bas zbog svojih politickih izjava...to nama treba da nebi ovi komunisti pomislili da u Bosni islam nema moci(prije ce biti da oni nemaju)
.....od kad je u Bosni komunizam najveci neprijatelj Islama..... :shock: :shock: :shock:
Ovo je za anale :lol: . NE, neprijatelj Islama su sami Muslimani :-)
Dezze
Posts: 1286
Joined: 16/06/2005 19:59

#49

Post by Dezze »

bleka wrote:
Toozla wrote:
love wrote:bilo ko je bolji od Enesa Karica,reis Ceric je dobar bas zbog svojih politickih izjava...to nama treba da nebi ovi komunisti pomislili da u Bosni islam nema moci(prije ce biti da oni nemaju)
.....od kad je u Bosni komunizam najveci neprijatelj Islama..... :shock: :shock: :shock:
Ovo je za anale :lol: . NE, neprijatelj Islama su sami Muslimani :-)
Ne znam jesi li ozbiljna ili ne, ali upravu si :D
User avatar
flora.sa
Posts: 3954
Joined: 07/05/2005 23:44
Location: sarajevo-x.com

#50

Post by flora.sa »

...sve je isto...

a da ga izaberemo za dožiovotnog poglavara IVZ, kao Papu????


negdje sam čula da su Kariću sugerirali...nemoj se sada kandidirati, neka Cerić bude još ovaj mandat Reis, a psolije toga ćeš ti ionako biti izabran...

demokratski...skroz... :roll:
Post Reply