LGBT+ parada - 2023.

Rasprave na razne teme... Ako ne znate gdje poslati poruku, pošaljite je ovdje.

Moderators: Benq, O'zone

Post Reply
User avatar
Bloo
Globalna šefica
Posts: 50414
Joined: 16/01/2008 23:03
Location: Korriban

#151 Re: LGBT+ parada - 2023.

Post by Bloo »

Riddle wrote: 19/03/2023 14:22
oldtajmer wrote: 19/03/2023 13:46 uvijek mi je fascinantno kako narod i pored toga sto smo zvanicno jedna od najgorih zemalja za zivot u europi,smatra da ce nam lgbtq populacija unistiti porodicu,razjebati sve sto nam je lijepo itd. pa eto cak i da hoce to bi bilo kod nas bar jedno hiljadito na listi prioriteta,jer nas nacionalizam,politika,genetski usadjen lopovluk itd toliko razjebase da nam nema pomoci
realno ne volim vidjeti dva muskarca kad se ljube ,al sad da to u meni izaziva gnusanje,porive da nekoga mlatim i sl taman posla,jednostavno smatram da to nema nikakav negativan uticaj na mene a ni na moju porodicu,neka ljubi ko god koga hoce i neka ima sva ljudska prava
pedofiliju dovoditi u neki isti kontekst sa lgbt je stvarno van svake pameti
LBGT je jedno, ali imaš i ovih drugih slova za koja ne znam šta znače, pa vrlo lako može biti i nešto potpuno neprihvatljivo. :mrgreen:

Ja nemam problem sa seksualnim opredjeljenjem. Ali naprimjer trans ideologija je nešto što baš ne mogu prihvatiti i jesam se pokušao malo edukovati po tom pitanju. Nema mi smisla. Ne može mi niko reći da se stoljeća istraživanja, izučavanja i skupljenog znanja iz medicine i biologije mogu tek tako skloniti rukom. To se jednostavno neće desiti, pa neka sam najgori. Nakon toga na red dolazi praktična primjena i već smo se mogli uvjeriti koliko je to bizarno.

Ovi snimci koji su bili postavljeni su za mene problem. Nema nikakvog razloga da to djeca gledaju. Postoji razlog što smo mi biologiju učili u višim razredima, a ljudsku biologiju i reprodukciju na samom kraju osnovnog obrazovanja kad smo imali nekih 15 godina. Nažalost, mislim da ovo za pedofiliju ima podlogu. Vidio sam to na nekoliko mjesta na internetu. Jedna trans žena koja je neka profesorica negdje pedofila naziva a minor attracted person. :lol:

Mislim da bi im baš ozbiljan pokušaj promocije pedofilije teško naštetio pokretu.
Inace kada smo kod rodova
https://nhm.org/stories/beyond-gender-i ... tives-muxe
https://nhm.org/stories/beyond-gender-i ... -faafatama
https://nhm.org/stories/beyond-gender-i ... es-mapuche

Interesantno stivo. Potakne na razmisljanje da je ovaj treci rod prihvacen u sklopu svoje zajednice.
User avatar
Riddle
Posts: 8195
Joined: 28/01/2011 20:20
Location: Safe Lane

#152 Re: LGBT+ parada - 2023.

Post by Riddle »

Bloo wrote: 19/03/2023 14:35
Riddle wrote: 19/03/2023 14:31
To bar nije teško objasniti. Žene su lijepe i muškarcima prirodno vizuelno privlačne, pa čak i u homoseksualnom činu. :mrgreen:
Zenama su homo muskarci odbojni jer su muskarci generalno ruzni i nisu vizuelno privlacni i onda zene izlaze na ulicu i pale baljke i prebijaju gejeve.

Logika.
Samo ti možeš znati kako si navijena.

Ja znam da govorim istinu kad je u pitanju većina muškaraca. Bez obzira što su svjesni da to ne može biti uzvraćeno zbog suprotne opredjeljenosti, vidjeti ženu je uvijek ugodno. Muškarci su jednostavna stvorenja. :mrgreen:
John Cleese
Posts: 37175
Joined: 25/05/2010 18:30

#153 Re: LGBT+ parada - 2023.

Post by John Cleese »

Riddle wrote: 19/03/2023 15:10 vidjeti ženu je uvijek ugodno
Oprosti, ali zaista nije.

Primjera radi, ako ti je zirant za kredit, a propustio si na vrijeme uplatiti mjesecnu ratu :| :D
User avatar
Riddle
Posts: 8195
Joined: 28/01/2011 20:20
Location: Safe Lane

#154 Re: LGBT+ parada - 2023.

Post by Riddle »

John Cleese wrote: 19/03/2023 15:21
Riddle wrote: 19/03/2023 15:10 vidjeti ženu je uvijek ugodno
Oprosti, ali zaista nije.

Primjera radi, ako ti je zirant za kredit, a propustio si na vrijeme uplatiti mjesecnu ratu :| :D
Da, nešto kao mečka sa mladuncima. :mrgreen:

Mislio sam na intimno izdanje i malo ih je koji će reći fuj. :izet:
User avatar
Riddle
Posts: 8195
Joined: 28/01/2011 20:20
Location: Safe Lane

#155 Re: LGBT+ parada - 2023.

Post by Riddle »

Bloo wrote: 19/03/2023 14:42 Inace kada smo kod rodova
https://nhm.org/stories/beyond-gender-i ... tives-muxe
https://nhm.org/stories/beyond-gender-i ... -faafatama
https://nhm.org/stories/beyond-gender-i ... es-mapuche

Interesantno stivo. Potakne na razmisljanje da je ovaj treci rod prihvacen u sklopu svoje zajednice.
Ovo sve meni zvuči kao religija. Osjećaš i vjeruješ, ali stvarnost nešto drugo govori.
User avatar
konoplja
Posts: 2414
Joined: 12/09/2018 19:31

#156 Re: LGBT+ parada - 2023.

Post by konoplja »

John Cleese wrote: 19/03/2023 14:40
konoplja wrote: 19/03/2023 10:21
Aha.
Znaci, mislis da veci rizik za potencijalni geneticki defekt opravdava zabranu incesta?
Ako je tako, mogao bih razumjeti kako je to u interesu drustva.
Ali prestani gledati samo kroz heteronormativnu paradigmu, i onda kako to opravdava zabranu homoseksualnog incesta?
Iskreno, zapravo i ne znam da li je i sta je tacno ovdje (u ovoj drzavi) zabranjeno kad je o incestu rijec :|

Koliko se mogu sjetiti - bliskim srodnicima valjda nije dozvoljeno sklapanje braka, sto prakticno znaci da za to nadlezne insitucije takvo vjencanje jednostavno nece obaviti.
Ali da li je takva veza zabranjena u smislu da je zakonski kaznjiva i ako jeste, da li je to prekrsaj ili krivicno djelo, to zaista ne znam.

Upustanje u homoseksualne odnose je, ne tako davno, primjera radi u UK, bilo krivicno djelo pravnog naziva "gross indecency", svrstano tako sa izvjesnim parafilijama.
Najpoznatija zrtva tog pravnog kretenluka bio je Alan Turing, koji je izabrao ponudjenu hemijsku kastraciju radije nego zatvorsku kaznu i nedugo nakon toga, tom "terapijom" mentalno obogaljen, izvrsio samoubistvo.
Pricamo se. Dobrodosao i ti da se pricas s nama. :D

Ne znam ni ja. Nisam ni imao na umu tacno ovdje vec generalno. Vjerujem da je u vise drzava zabranjen i da se kaznjava na neki nacin.
Pitam se je li opravdano da je zabranjen.
Pa sta ti mislis, ako je vec primarni razlog za zabranu potencijalni geneticki defekt kod potomstva, je li to opravdano?
Sta ako je homoseksualni incest ili heteroseksualni incest neplodnih osoba? Ima li smisla da nije dozvoljeno sklapanje braka tim osobama?
Mozda postoji jos neki, opravdan ili neopravdan, razlog zasto bi incest bio zabranjen. Znas li neki?

Poznat mi je tragicni slucaj Alana Turinga. :sad:
John Cleese
Posts: 37175
Joined: 25/05/2010 18:30

#157 Re: LGBT+ parada - 2023.

Post by John Cleese »

konoplja wrote: 19/03/2023 16:18
John Cleese wrote: 19/03/2023 14:40

Iskreno, zapravo i ne znam da li je i sta je tacno ovdje (u ovoj drzavi) zabranjeno kad je o incestu rijec :|

Koliko se mogu sjetiti - bliskim srodnicima valjda nije dozvoljeno sklapanje braka, sto prakticno znaci da za to nadlezne insitucije takvo vjencanje jednostavno nece obaviti.
Ali da li je takva veza zabranjena u smislu da je zakonski kaznjiva i ako jeste, da li je to prekrsaj ili krivicno djelo, to zaista ne znam.

Upustanje u homoseksualne odnose je, ne tako davno, primjera radi u UK, bilo krivicno djelo pravnog naziva "gross indecency", svrstano tako sa izvjesnim parafilijama.
Najpoznatija zrtva tog pravnog kretenluka bio je Alan Turing, koji je izabrao ponudjenu hemijsku kastraciju radije nego zatvorsku kaznu i nedugo nakon toga, tom "terapijom" mentalno obogaljen, izvrsio samoubistvo.
Pricamo se. Dobrodosao i ti da se pricas s nama. :D

Ne znam ni ja. Nisam ni imao na umu tacno ovdje vec generalno. Vjerujem da je u vise drzava zabranjen i da se kaznjava na neki nacin.
Pitam se je li opravdano da je zabranjen.
Pa sta ti mislis, ako je vec primarni razlog za zabranu potencijalni geneticki defekt kod potomstva, je li to opravdano?
Sta ako je homoseksualni incest ili heteroseksualni incest neplodnih osoba? Ima li smisla da nije dozvoljeno sklapanje braka tim osobama?
Mozda postoji jos neki, opravdan ili neopravdan, razlog zasto bi incest bio zabranjen. Znas li neki?

Poznat mi je tragicni slucaj Alana Turinga. :sad:
Ma prije ce biti da razlog za odbojnost i same pomisli na takve relacije pociva na duboko ukorijenjenom vrijednosnom sustavu kao dijelu nekakvog kolektivnog identiteta u skoro pa najsirem smislu, gotovo na razini ljudske vrste.

Prakticno, razlog ne postoji, barem ne u bilo kom slucaju koji si naknadno naveo.
User avatar
konoplja
Posts: 2414
Joined: 12/09/2018 19:31

#158 Re: LGBT+ parada - 2023.

Post by konoplja »

John Cleese wrote: 19/03/2023 17:00
konoplja wrote: 19/03/2023 16:18

Pricamo se. Dobrodosao i ti da se pricas s nama. :D

Ne znam ni ja. Nisam ni imao na umu tacno ovdje vec generalno. Vjerujem da je u vise drzava zabranjen i da se kaznjava na neki nacin.
Pitam se je li opravdano da je zabranjen.
Pa sta ti mislis, ako je vec primarni razlog za zabranu potencijalni geneticki defekt kod potomstva, je li to opravdano?
Sta ako je homoseksualni incest ili heteroseksualni incest neplodnih osoba? Ima li smisla da nije dozvoljeno sklapanje braka tim osobama?
Mozda postoji jos neki, opravdan ili neopravdan, razlog zasto bi incest bio zabranjen. Znas li neki?

Poznat mi je tragicni slucaj Alana Turinga. :sad:
Ma prije ce biti da razlog za odbojnost i same pomisli na takve relacije pociva na duboko ukorijenjenom vrijednosnom sustavu kao dijelu nekakvog kolektivnog identiteta u skoro pa najsirem smislu, gotovo na razini ljudske vrste.

Prakticno, razlog ne postoji, barem ne u bilo kom slucaju koji si naknadno naveo.
Mhm. Sto bi znacilo da ako bi se vodili samo cistim razumom onda bi trebali raditi na destigmataciji incesta. Barem u ovim slucajevima koje sam ja naveo. Zar ne?
User avatar
Riddle
Posts: 8195
Joined: 28/01/2011 20:20
Location: Safe Lane

#159 Re: LGBT+ parada - 2023.

Post by Riddle »

Ja sam čitao o tome prije nekoliko godina i šokirala me je procjena da 20% ljudi ima neko iskustvo sa incestom.

Malo ću opširnije kasnije, gledam utakmicu sad.
Nierika
Posts: 4158
Joined: 17/03/2020 00:41

#160 Re: LGBT+ parada - 2023.

Post by Nierika »

Ja riječ huligan vežem uz ekstremne skupine unutar navijačkih al' nisam znala da postoji konflikt sa LGBT zajednicom, znam da se često piše o konfliktu između policije i huligana il' unutar navijačkih skupina. Nadam se da su osobe povrijeđene u napadu okej.
John Cleese
Posts: 37175
Joined: 25/05/2010 18:30

#161 Re: LGBT+ parada - 2023.

Post by John Cleese »

konoplja wrote: 19/03/2023 18:00
John Cleese wrote: 19/03/2023 17:00

Ma prije ce biti da razlog za odbojnost i same pomisli na takve relacije pociva na duboko ukorijenjenom vrijednosnom sustavu kao dijelu nekakvog kolektivnog identiteta u skoro pa najsirem smislu, gotovo na razini ljudske vrste.

Prakticno, razlog ne postoji, barem ne u bilo kom slucaju koji si naknadno naveo.
Mhm. Sto bi znacilo da ako bi se vodili samo cistim razumom onda bi trebali raditi na destigmataciji incesta. Barem u ovim slucajevima koje sam ja naveo. Zar ne?
Ne bih rekao da se ikad zaista vodimo samo cistim razumom.
A zasto inace pitas o tome?
Zalazes se za destigmatizaciju incesta ili iz nekog drugog razloga? :D
Dangubic
Posts: 795
Joined: 01/12/2019 15:11

#162 Re: LGBT+ parada - 2023.

Post by Dangubic »

tap3ah75 wrote: 19/03/2023 11:39
Ateista wrote: 19/03/2023 10:10

A smiju li hodati zagrljeni kroz grad ijubiti se na klupi? Smiju li uci u brak, zajedno dici kredit za stan, posjetiti jedan drugog u bolnici i slicno? To je ipak rezervisano samo za "normalne" parove, a oni nek rade sta hoce u svoja 4 zida? :-)
Nek rade šta god hoće a ta prava neka ganjaju pravnim putem
Paradirati ne moraju.
Parada je nastala 60tih godina u SAD jer su ljudi upadali u gey klubove i napadali ih ,prije 60 godina :-D , Balkan samo kaska za ostalim svijetom kao i uvijek .Parada upravo treba kod nas da se odrzava jer ima masa ljudi koji zive u 16 vijeku i uzimaju sebi za pravo da odlucuju kako drugi treba da zive.
User avatar
konoplja
Posts: 2414
Joined: 12/09/2018 19:31

#163 Re: LGBT+ parada - 2023.

Post by konoplja »

John Cleese wrote: 19/03/2023 18:57
konoplja wrote: 19/03/2023 18:00

Mhm. Sto bi znacilo da ako bi se vodili samo cistim razumom onda bi trebali raditi na destigmataciji incesta. Barem u ovim slucajevima koje sam ja naveo. Zar ne?
Ne bih rekao da se ikad zaista vodimo samo cistim razumom.
A zasto inace pitas o tome?
Zalazes se za destigmatizaciju incesta ili iz nekog drugog razloga? :D
A ne znam.
A nako. :D
Ne bih rekao da se zalazem. Sto? Zalazes li se ti?
User avatar
Ateista
Posts: 46539
Joined: 18/01/2009 00:29
Location: rajvosa-x.com

#164 Re: LGBT+ parada - 2023.

Post by Ateista »

konoplja wrote: 19/03/2023 10:21
Ateista wrote: 19/03/2023 10:07

Da, s tim sto ne znam uopste kako je to zakondki regulisano oko vjencanja, da li je moguce ili ne i u kojim uslovima.
Kako god, incest nije bas cesta pojava i nisam nikad cuo da neko trazi neka prava za ljude u takvim vezama.
Osim toga, siguran sam da bi bilo manje osude javnosti za recimo par brata i sestre ili blizih rodjaka, nego sto je za gay parove i trans osobe. Bilo bi osude, ali ne vjerujem da bi ih neko prebio na ulici kao sto je rizik za gay parove. Jednostavno, koliko god bilo osude, ne izazivaju tu agresivnost kod nekih grupa kao sto izazivaju gay parovi, to je jako zanimljivo.
Aha.
Znaci, mislis da veci rizik za potencijalni geneticki defekt opravdava zabranu incesta?
Ako je tako, mogao bih razumjeti kako je to u interesu drustva.
Ali prestani gledati samo kroz heteronormativnu paradigmu, i onda kako to opravdava zabranu homoseksualnog incesta?
Opet kazem, nisam siguran ni da li je stvarno zabranjeno ili ne, uostalom zabrana sklapanja braka svakako ne garantuje da nece doci do potomstva koje je najveci oroblem, tako da ako zabrane i postoje nemaju nekog smisla, ali razumijem motive.
Kod homoseksualnih parova ne postoji problem za potomstvo pa samim tim nema tog prakticnog problema, samo ne vidim neki smisao vjencanja jer kao stodnici vec imaju vecinom prava koja inace nemaju gay partneri koji nisu srodnici.
Ja licno u incestu vidim i mnoge druge probleme pored potomstva zbog cega sam protiv istog, ali opet ne bih nesto zakonski zabranjivao jer je tako nesto nemoguce zabraniti.
User avatar
Ateista
Posts: 46539
Joined: 18/01/2009 00:29
Location: rajvosa-x.com

#165 Re: LGBT+ parada - 2023.

Post by Ateista »

tap3ah75 wrote: 19/03/2023 11:39
Ateista wrote: 19/03/2023 10:10

A smiju li hodati zagrljeni kroz grad ijubiti se na klupi? Smiju li uci u brak, zajedno dici kredit za stan, posjetiti jedan drugog u bolnici i slicno? To je ipak rezervisano samo za "normalne" parove, a oni nek rade sta hoce u svoja 4 zida? :-)
Nek rade šta god hoće a ta prava neka ganjaju pravnim putem
Paradirati ne moraju.
Ne moraju, nista se ne mora, ali to paradiranje im pomaze da se podigne svijest o tom problemu i da se prolblemi pocnu rjesavati. Dzaba pravni put dok se svijest onih koji mogu promijeniti zakone ne promijeni.
User avatar
Ateista
Posts: 46539
Joined: 18/01/2009 00:29
Location: rajvosa-x.com

#166 Re: LGBT+ parada - 2023.

Post by Ateista »

Rothmans wrote: 19/03/2023 14:13
Ateista wrote: 19/03/2023 10:07 Jednostavno, koliko god bilo osude, ne izazivaju tu agresivnost kod nekih grupa kao sto izazivaju gay parovi, to je jako zanimljivo.
Vjerovatno proradi instinkt zbog neprirodnosti i pogubnosti za ljudski rod koju jedna takva veza predstavlja.
Incest je jos neprirodniji i jako poguban za ljudski rod ako bi bio previse cest.
Homoseksualna veza ne moze biti pogubna, bila bi samo ako bi svi bili honoseksualci jer bi imali problem sa potomstvom, aii to je nemoguce da svi budu, a cak i homoseksualci mogu imati svoju djecu uz pomoc surogat majcinstva i donora sperme, tako da ni kad bi svi bili gay to ne znaci da ne bi bilo potomstva.
User avatar
DaysleepeR
Posts: 14612
Joined: 29/05/2003 00:00
Location: Rajvosa

#167 Re: LGBT+ parada - 2023.

Post by DaysleepeR »

Planeta je prenaseljena svakako, sigurno nam ne prijeti istrebljenje, čak i ako bi 50% populacije bilo gay.
Pored toga, čovječanstvo je izmislilo umjetnu oplodnju.
User avatar
Ateista
Posts: 46539
Joined: 18/01/2009 00:29
Location: rajvosa-x.com

#168 Re: LGBT+ parada - 2023.

Post by Ateista »

DaysleepeR wrote: 20/03/2023 08:41 Planeta je prenaseljena svakako, sigurno nam ne prijeti istrebljenje, čak i ako bi 50% populacije bilo gay.
Pored toga, čovječanstvo je izmislilo umjetnu oplodnju.
To je tacno, prenaseljenost postaje sve veci problem, pitanje je sta ce biti za par stotina godina, odakle resursi za sve ljude, to je problem a ne nestanak ljudi...
User avatar
Bloo
Globalna šefica
Posts: 50414
Joined: 16/01/2008 23:03
Location: Korriban

#169 Re: LGBT+ parada - 2023.

Post by Bloo »

Ateista wrote: 20/03/2023 08:53
DaysleepeR wrote: 20/03/2023 08:41 Planeta je prenaseljena svakako, sigurno nam ne prijeti istrebljenje, čak i ako bi 50% populacije bilo gay.
Pored toga, čovječanstvo je izmislilo umjetnu oplodnju.
To je tacno, prenaseljenost postaje sve veci problem, pitanje je sta ce biti za par stotina godina, odakle resursi za sve ljude, to je problem a ne nestanak ljudi...
Simple solution: Zabraniti viseclane porodice, pogotovo u siromasnijim dijelovima planete, te onim radikalnijim (da, cak i Utah). Totalna zabrana razmnozavanja u zemljama ciji resursi nisu pogodni za razmnozavanje ljudske vrste. Znaci prisilna vazektomija i podvezivanje jajnika, zatvorske kazne za one koji prekrse propis. Ako i to ne rijesi problem, onda totalna zabrana razmnozavanja i prisilno usvajanje napustene djece koje ima dovoljno.

:D

Ima li kakav film/roman na ovaj fazon?
Dangubic
Posts: 795
Joined: 01/12/2019 15:11

#170 Re: LGBT+ parada - 2023.

Post by Dangubic »

Bloo wrote: 20/03/2023 09:00
Ateista wrote: 20/03/2023 08:53

To je tacno, prenaseljenost postaje sve veci problem, pitanje je sta ce biti za par stotina godina, odakle resursi za sve ljude, to je problem a ne nestanak ljudi...
Simple solution: Zabraniti viseclane porodice, pogotovo u siromasnijim dijelovima planete, te onim radikalnijim (da, cak i Utah). Totalna zabrana razmnozavanja u zemljama ciji resursi nisu pogodni za razmnozavanje ljudske vrste. Znaci prisilna vazektomija i podvezivanje jajnika, zatvorske kazne za one koji prekrse propis. Ako i to ne rijesi problem, onda totalna zabrana razmnozavanja i prisilno usvajanje napustene djece koje ima dovoljno.

:D

Ima li kakav film/roman na ovaj fazon?
Dobra ideja osim prisilnog usvajanje djece .
User avatar
DaysleepeR
Posts: 14612
Joined: 29/05/2003 00:00
Location: Rajvosa

#171 Re: LGBT+ parada - 2023.

Post by DaysleepeR »

Nećemo ići tako radikalno, ja samo izbijam taj glupi argument koji ide "svi ćemo pomrijet jer pederi ne mogu rađat djecu".

Koliko li samo ima djece bez roditelja na svijetu...
User avatar
Ateista
Posts: 46539
Joined: 18/01/2009 00:29
Location: rajvosa-x.com

#172 Re: LGBT+ parada - 2023.

Post by Ateista »

emigrazione wrote: 19/03/2023 10:19
Za incest postoji ligicno i naucno objasnjenje zasto je stetan, dok gay parovi i trans osobe samim tim sto su nikom ne stete.
Braca i sestre se svakako mogu posjetiti u bolnici jer su u krvnom srodstvu.
Realno nemas ti ovdje neke razumne argumenta sto jedno moze, a drugo ne moze...sto bi meni stetilo da se negdje u npr. Hadzicima uzmu majka i sin i zive u braku legalno sa svim pravima, usvoje dijete kao i ovi drugi i odgajaju ga, sve isto...ni meni ni tebi ni u dzep ni iz dzepa, pa ako mogu ovi hajde brate da u paketu sve zavrsimo i da se vise ne jebemo oko ovoga svake godine
Kao prvo i kljucno - nikad nisam cuo da postoji kriticna masa tih ljudi koji upraznjavaju incest u pravom smislu koja bi trazila bilo kakva prava, niti se ikakva organizacija tim bavi. To su rijetki slucajevi.
Drugo, primjer o kojem govoris - mogu majka i sin zivjeti skupa i raditi sts hoce, brak im nije ni potreban za bilo sta jer su vec srodnici i imaju sva prava koja inace nemaju gay parovi. Dijete je vec malo teze usvojiti kod nas, ali to je jako tesko i za hetero parove.
Kljucno je to sto poredjenje nema nikakvog smisla iz razloga sto oni ni ne traze svoja prava i vjerovatno nikad nece ni traziti, kao ni pedofili.
User avatar
Bloo
Globalna šefica
Posts: 50414
Joined: 16/01/2008 23:03
Location: Korriban

#173 Re: LGBT+ parada - 2023.

Post by Bloo »

Dangubic wrote: 20/03/2023 09:02 Dobra ideja osim prisilnog usvajanje djece .
Pa moras nekako odobrovoljiti ljude, taj nagon da se ima potomstvo. Hoces dijete? Evo! :D

Brave New New World
John Cleese
Posts: 37175
Joined: 25/05/2010 18:30

#174 Re: LGBT+ parada - 2023.

Post by John Cleese »

konoplja wrote: 19/03/2023 21:52
John Cleese wrote: 19/03/2023 18:57

Ne bih rekao da se ikad zaista vodimo samo cistim razumom.
A zasto inace pitas o tome?
Zalazes se za destigmatizaciju incesta ili iz nekog drugog razloga? :D
A ne znam.
A nako. :D
Ne bih rekao da se zalazem. Sto? Zalazes li se ti?
:lol: Ne bih rekao da se i za sta bas zalazem :D
No nacelno - mogu katkad u izvjesnoj mjeri cak i negodovati, ali ne protivim se istinski bilo cemu dok god objektivno (iz moje nesavrsene vizure, naravno) ne ugrozava nikoga i ni na koji nacin (makar i potencijalno), koliko god meni osobno pomisao na to bila neugodna.
User avatar
Ateista
Posts: 46539
Joined: 18/01/2009 00:29
Location: rajvosa-x.com

#175 Re: LGBT+ parada - 2023.

Post by Ateista »

Bloo wrote: 20/03/2023 09:00
Ateista wrote: 20/03/2023 08:53

To je tacno, prenaseljenost postaje sve veci problem, pitanje je sta ce biti za par stotina godina, odakle resursi za sve ljude, to je problem a ne nestanak ljudi...
Simple solution: Zabraniti viseclane porodice, pogotovo u siromasnijim dijelovima planete, te onim radikalnijim (da, cak i Utah). Totalna zabrana razmnozavanja u zemljama ciji resursi nisu pogodni za razmnozavanje ljudske vrste. Znaci prisilna vazektomija i podvezivanje jajnika, zatvorske kazne za one koji prekrse propis. Ako i to ne rjesi problem, onda totalna zabrana razmnozavanja i prisilno usvajanje napustene djece koje ima dovoljno.

:D

Ima li kakav film/roman na ovaj fazon?
Neke mjere imaju smisla, ali jasno je da to niko nece uvesti. :D
Tu dolazimo do drugog problema, a to su vjerske,rasne, nacionalne i druge podjele i prepucavanja, svaka grupa zeli da ima dominaciju i to pokusavaju da ostvare natalitetom, zato na primjer vecina religija podrzava da se ima sto vise djece, neke su protiv kontracepcije, drzave podrzavaju da se ima sto vise djece i slicno. To je globalni problem ali niko ne gleda globalno vec iz ugla svoje grupe, konta ako mi smanjimo razmnozavanje poklopice nas "oni drugi" koji nastavljaju da se razmnozavaju. :D
Plus imamo ekonomski problem koji se pojavio u kini koja je imala te zabrane, pa sad ima staro stanovnistvo i previse penzionera i nedovoljno radnika da se to pokrije, ekonomija je zasnovana na stalnom sirenju svega, a to ukljucuje i sirenje polulacije, pad polpulacije znaci manju potraznju za svacim pa tako i ekonomski napredak.
Sve u svemu, mnogi gledaju vise ove svoje lokalne probleme a slabo one globalne dugorocne.
Realno, ne mislim da treba neke ozbiljne zabrane jos uvijek, ali treba raditi na tome da se i ta svijest mijenja i da postajemo svjesni ovog problema.
Odoh u sirinu, a poenta vezano za ovu temu je ovo sto je @DaysleepeR rekao.
Post Reply