LGBT+ parada - 2023.

Rasprave na razne teme... Ako ne znate gdje poslati poruku, pošaljite je ovdje.

Moderators: Benq, O'zone

Post Reply
Dangubic
Posts: 796
Joined: 01/12/2019 15:11

#201 Re: LGBT+ parada - 2023.

Post by Dangubic »

Bloo wrote: 20/03/2023 09:04
Dangubic wrote: 20/03/2023 09:02 Dobra ideja osim prisilnog usvajanje djece .
Pa moras nekako odobrovoljiti ljude, taj nagon da se ima potomstvo. Hoces dijete? Evo! :D

Brave New New World
u redu jedno ili maximalno dva ,steta je da ljudi ne mogu sami da razmisle o tome nego bi trebalo zakone uvoditi. Na zapadu ima vec ljudi koji ne zele djecu upravo iz razloga prenaseljenosti.
User avatar
oldtajmer
Posts: 5050
Joined: 13/04/2013 09:43
Location: Royston Vasey

#202 Re: LGBT+ parada - 2023.

Post by oldtajmer »

Ateista wrote: 20/03/2023 11:32
Chmoljo wrote: 20/03/2023 10:55

stvarno nisi znao?

bilo je i napuštanja, ostavljanja da umru, čak se sjećam jedne epizode Dr. House o kineskinji koja je bila kao žensko dijete bila neželjena, igle gurane u mozgić kako bi je ubili, pa se to naravno na kraju ispostavi. al eto jedna, od metoda.

arapi su kopali žive.

sve ljepote patrijarhata.
Znam da su muska djeca u mnogim patrijarhalnim drustvima pozeljnija, da ljudi radjaju djecu dok ne ubodu musko, da muskoj djeci ostavljaju nasljedstva i svasta nesto, ali za to da ubijaju i abortiraju zbog toga, to stvarno nisam znao. Mozda sam nekad i cuo pa zaboravio, ili mislio da su to neki pojedinacni slucajevi, ali da se zna cesto desavati, za to sam stvarno sokiran.
znam za slucaj ,davno je to bilo,kad je zena ostala trudna sa 6/7 djetetom i to dvadesetak godina nakon zadnjeg poroda,nije zelila da rodi pa je pokusavala te nekakve narodne metode da pobaci,pila svasta nesto,skakala sa sijena il sta vec itd. ali nije joj se dalo i rodi sina na kraju ali je uvijek bio crna ovca u porodici jbg raznih sudbina ima
User avatar
konoplja
Posts: 2414
Joined: 12/09/2018 19:31

#203 Re: LGBT+ parada - 2023.

Post by konoplja »

Ateista wrote: 20/03/2023 08:29
konoplja wrote: 19/03/2023 10:21

Aha.
Znaci, mislis da veci rizik za potencijalni geneticki defekt opravdava zabranu incesta?
Ako je tako, mogao bih razumjeti kako je to u interesu drustva.
Ali prestani gledati samo kroz heteronormativnu paradigmu, i onda kako to opravdava zabranu homoseksualnog incesta?
Opet kazem, nisam siguran ni da li je stvarno zabranjeno ili ne, uostalom zabrana sklapanja braka svakako ne garantuje da nece doci do potomstva koje je najveci oroblem, tako da ako zabrane i postoje nemaju nekog smisla, ali razumijem motive.
Kod homoseksualnih parova ne postoji problem za potomstvo pa samim tim nema tog prakticnog problema, samo ne vidim neki smisao vjencanja jer kao stodnici vec imaju vecinom prava koja inace nemaju gay partneri koji nisu srodnici.
Ja licno u incestu vidim i mnoge druge probleme pored potomstva zbog cega sam protiv istog, ali opet ne bih nesto zakonski zabranjivao jer je tako nesto nemoguce zabraniti.
Dobro hvala na odgovoru.
Volio bih cuti koje to mnoge druge probleme vidis.

Ovako iz sjecanja, u Europi vjerujem da je incest legalan jedino u Portugalu, Spaniji i Francuskoj s tim da nemaju puna prava - sklapanje braka.
Mislim da je smisao u tome da se mogu vjencati i reci "da, u braku smo", ne znam zasto je potreban bilo kakav drugi razlog. Ali eto recimo da ima i prakticnih razloga kao sto su poreske olaksice za bracne parove i podjednostvljeno usvajanje djece.
User avatar
MarlboroGold
Posts: 21580
Joined: 24/06/2013 17:14
Location: Chaos Sanctuary

#204 Re: LGBT+ parada - 2023.

Post by MarlboroGold »

Ne znam više šta da kažem u vezi LGBTIQ i ostala slova. Bilo je znatno normalnije dok je to imalo manje slova, ali kad su se i mnoge druge grupacije počele šlepati uz glavne pokrete tad je to postalo jedna vrsta freak showa, a kulminacija je pojava više stotina gendera i svakakve druge besmislice koje su iskočile iz postmoderne.

Fokusirajući se na BiH i žene i homoseksualci trebaju imati veća prava i čitava ova borba je za mene opravdana pogotovo kad se vidi sav fašistički šljam koji reaguje kako reaguje - zadnji put u BL.

Međutim, ovo oko freakshowa na međunarodnom nivou je zabrinjavajuće. Mislim da će i sam LGBT pokret doživjeti jednu vrstu autokorekcije u narednom periodu, a pojedini ogranci istog već sad izražavaju nezadovoljstvo na određene anomalije unutar njihovog pokreta i to je sve intenzivnije.

I same feministice su sve oštrije prema transrodnoj zajednici, a neke odluke koje pogoduju transrodnim ljudima idu i direktno na štetu žena i za ono za šta se bore. Mnogi ogranci kod homoseksualaca su također nezadovoljni i transrodnom zajednicom i svim drugim oblicima seksualnosti koji se pokušavaju šlepati uz njih, tražiti svoja prava i koji za njih same ne spadaju baš u normalne pojave, a pogotovo za heteroseksualce.
User avatar
konoplja
Posts: 2414
Joined: 12/09/2018 19:31

#205 Re: LGBT+ parada - 2023.

Post by konoplja »

John Cleese wrote: 20/03/2023 09:12
konoplja wrote: 19/03/2023 21:52

A ne znam.
A nako. :D
Ne bih rekao da se zalazem. Sto? Zalazes li se ti?
:lol: Ne bih rekao da se i za sta bas zalazem :D
No nacelno - mogu katkad u izvjesnoj mjeri cak i negodovati, ali ne protivim se istinski bilo cemu dok god objektivno (iz moje nesavrsene vizure, naravno) ne ugrozava nikoga i ni na koji nacin (makar i potencijalno), koliko god meni osobno pomisao na to bila neugodna.
Ne znam sta bi tacno znacilo 'zalagati se' za nesto, ali i ja ne bih rekao da se i za sta bas zalazem. :D
Volim razgovarati o teskim temama za koje obican covjek nema zeludac i emotivnu zrelost. Eto toliko. :D
John Cleese
Posts: 37283
Joined: 25/05/2010 18:30

#206 Re: LGBT+ parada - 2023.

Post by John Cleese »

konoplja wrote: 20/03/2023 17:24
John Cleese wrote: 20/03/2023 09:12

:lol: Ne bih rekao da se i za sta bas zalazem :D
No nacelno - mogu katkad u izvjesnoj mjeri cak i negodovati, ali ne protivim se istinski bilo cemu dok god objektivno (iz moje nesavrsene vizure, naravno) ne ugrozava nikoga i ni na koji nacin (makar i potencijalno), koliko god meni osobno pomisao na to bila neugodna.
Ne znam sta bi tacno znacilo 'zalagati se' za nesto, ali i ja ne bih rekao da se i za sta bas zalazem. :D
Volim razgovarati o teskim temama za koje obican covjek nema zeludac i emotivnu zrelost. Eto toliko. :D
To bi tacno znacilo - uloziti trud i vrijeme da bi nesto uspjelo, ostvarilo se :D
A mi ovdje, jasno je, uglavnom ne dobacimo dalje od nekakve deklarativne podrske ili osude.

I ja sam s tobom o tome, makar i kratko i na neki nacin razgovarao. Dakle, nisam obican, emotivno sam zreo, a imam i zeludac - e pa hvala :kiss: :D :lol:
User avatar
Ateista
Posts: 46576
Joined: 18/01/2009 00:29
Location: rajvosa-x.com

#207 Re: LGBT+ parada - 2023.

Post by Ateista »

konoplja wrote: 20/03/2023 16:58
Ateista wrote: 20/03/2023 08:29
Opet kazem, nisam siguran ni da li je stvarno zabranjeno ili ne, uostalom zabrana sklapanja braka svakako ne garantuje da nece doci do potomstva koje je najveci oroblem, tako da ako zabrane i postoje nemaju nekog smisla, ali razumijem motive.
Kod homoseksualnih parova ne postoji problem za potomstvo pa samim tim nema tog prakticnog problema, samo ne vidim neki smisao vjencanja jer kao stodnici vec imaju vecinom prava koja inace nemaju gay partneri koji nisu srodnici.
Ja licno u incestu vidim i mnoge druge probleme pored potomstva zbog cega sam protiv istog, ali opet ne bih nesto zakonski zabranjivao jer je tako nesto nemoguce zabraniti.
Dobro hvala na odgovoru.
Volio bih cuti koje to mnoge druge probleme vidis.

Ovako iz sjecanja, u Europi vjerujem da je incest legalan jedino u Portugalu, Spaniji i Francuskoj s tim da nemaju puna prava - sklapanje braka.
Mislim da je smisao u tome da se mogu vjencati i reci "da, u braku smo", ne znam zasto je potreban bilo kakav drugi razlog. Ali eto recimo da ima i prakticnih razloga kao sto su poreske olaksice za bracne parove i podjednostvljeno usvajanje djece.
Kod incesta je meni problem granica. Sjecam se pitanja jednog starog forumasa Arzuhala kad smo pricali o tabuima sa kojim me dobro zamislio, kad me pitao da li sam protiv incesta ako se taj par obaveze da nikad nece imati djecu i da time nece biti nikakvih posljedica njihove veze.
Trebalo mi je da razmislim i shvatim da je su problem zdrave granice izmedju srodnika. Koliko god braca i sestre, roditelji i djeca i slicno, mogu biti bliski, jako su vazne i odredjene granice, ne samo fizicke i seksualne prirode vec zdrave granice na raznim nivoima. Koliko god bili bliski, normalno je da se djeca osamostale i osnuju svoju porodicu, braca i sestre isto tako. Naravno da mogu ostati bliski na jedna nacin, vidjati se redovno, ali je normalno da se osamostale i da postoji odredjena zdrava granica. Incestuozne veze ili afere pokazuju neki jako nezdrav odnos izmedju srodnika i nedostatak tih granica, tako da i ako nema rizika od potomstva (neplodnost, koristenje kontracepcije, sta god od toga) meni licno taj nedostatak granica nije normalan. Nije mi normalno ni kad djeca (uglavnom neki muskarci) cijeli zivot zive sa svojim roditeljima, uglavnom sa mamom, cak i kad ima mogucnost da se osamostali. Ne mora ni doci do pravog fizickog incesta, ali meni takav odnos na primjer nije normalan i slican mi je pravom fizickom incestu.

Sto se tice prava na brak, nemam neko posebno misljenje o tome, ne znam ni sam sta da kazem. Koliko god stoji sve ovo sto sam napisao, opet me se licno ne tice ako su dvije odrasle osobe u incestuoznoj vezi pa tako me se ne bi puno ticalo ni da su u braku, a razumijem i ako neke drzave to zabranjuju, tako da mi je iskreno svejedno. Usvajanje djece mislim da nije dobro, iz gore navedenih razloga, jer smatram da tu nije zdrav odnos i da to nije dobro za dijete.
User avatar
SanskiBiser
Posts: 8763
Joined: 14/05/2007 02:18
Location: Unsko-Sansko-Migrantski Kanton

#208 Re: LGBT+ parada - 2023.

Post by SanskiBiser »

bio je kod starih Slavena neki praznik kasnije je ostao kod istocnih Slavena i nakon kristijanizacije, slavilo se tokom jula tu je guzio ko je koga prije stigao, no rules, omladina bi se okupila i zavrsavalo bi se odlaskom u sumu gdje bi se orgijalo. Ono pravilo je bilo sta se desi u sumi u paprati ostaje u paprati. Mozda @Bloo zna vise :D
User avatar
Bloo
Globalna šefica
Posts: 50438
Joined: 16/01/2008 23:03
Location: Korriban

#209 Re: LGBT+ parada - 2023.

Post by Bloo »

SanskiBiser wrote: 21/03/2023 08:28 bio je kod starih Slavena neki praznik kasnije je ostao kod istocnih Slavena i nakon kristijanizacije, slavilo se tokom jula tu je guzio ko je koga prije stigao, no rules, omladina bi se okupila i zavrsavalo bi se odlaskom u sumu gdje bi se orgijalo. Ono pravilo je bilo sta se desi u sumi u paprati ostaje u paprati. Mozda @Bloo zna vise :D
Ne znam.
Sjecanja su mi mutna i fragmentirana. :P
John Cleese
Posts: 37283
Joined: 25/05/2010 18:30

#210 Re: LGBT+ parada - 2023.

Post by John Cleese »

SanskiBiser wrote: 21/03/2023 08:28 bio je kod starih Slavena neki praznik kasnije je ostao kod istocnih Slavena i nakon kristijanizacije, slavilo se tokom jula tu je guzio ko je koga prije stigao, no rules, omladina bi se okupila i zavrsavalo bi se odlaskom u sumu gdje bi se orgijalo. Ono pravilo je bilo sta se desi u sumi u paprati ostaje u paprati. Mozda @Bloo zna vise :D
Homoljske bijele noci i strndžanje? :D
Izvjestaji istrazivaca o tom obicaju u rasponu su od masovne kontrolirane i ogranicene seksualne interakcije mladih na otvorenom, pa do krajnje razuzdanih orgija pod maskama po kojekakvim pecinama - najvjerojatnije je tacno ovo prvo, uz napomenu da su se, navodno, desavala i prekoracenja pomenutih ogranicenja, ali vrlo rijetko :D
User avatar
Bloo
Globalna šefica
Posts: 50438
Joined: 16/01/2008 23:03
Location: Korriban

#211 Re: LGBT+ parada - 2023.

Post by Bloo »

Image
John Cleese
Posts: 37283
Joined: 25/05/2010 18:30

#212 Re: LGBT+ parada - 2023.

Post by John Cleese »

:lol:
User avatar
SanskiBiser
Posts: 8763
Joined: 14/05/2007 02:18
Location: Unsko-Sansko-Migrantski Kanton

#213 Re: LGBT+ parada - 2023.

Post by SanskiBiser »

John Cleese wrote: 21/03/2023 09:32
SanskiBiser wrote: 21/03/2023 08:28 bio je kod starih Slavena neki praznik kasnije je ostao kod istocnih Slavena i nakon kristijanizacije, slavilo se tokom jula tu je guzio ko je koga prije stigao, no rules, omladina bi se okupila i zavrsavalo bi se odlaskom u sumu gdje bi se orgijalo. Ono pravilo je bilo sta se desi u sumi u paprati ostaje u paprati. Mozda @Bloo zna vise :D
Homoljske bijele noci i strndžanje? :D
Izvjestaji istrazivaca o tom obicaju u rasponu su od masovne kontrolirane i ogranicene seksualne interakcije mladih na otvorenom, pa do krajnje razuzdanih orgija pod maskama po kojekakvim pecinama - najvjerojatnije je tacno ovo prvo, uz napomenu da su se, navodno, desavala i prekoracenja pomenutih ogranicenja, ali vrlo rijetko :D
Ovo je bila proslava dana boga Peruna, obicno na ljetnu ravnodnevnicu, obavezno je islo oko vode gdje se radilo ritualno kupanje mladih bez odjece i tokom festivala su ostajali goli samo su nosili vijence na glavi. Nakon pokrstavanja Slavena, Poljaci, Rusi, Ukrajinci su ga zvali Ivan Kupala festival i negdje tek krajem 16 vijeka je crkva uspjela da u dobroj mjeri "civilizuje" taj festival.

Orgija je trajala citavu noc, djevojke i momci su zvali jedni druge da idu da beru paprat u sumi za srecu a nakon paljenja lomace, preskakanja vatre, pijanke i plesanja/igre i vjerovatno konzumiranja gljiva koje su sadrzavale Psilocybin 8-) bilo je u duhu one sevdalinke snijeg pade na behar na voce neka "ljubi" ko god koga hoce a ako nece neka se ne namece. :roll:

inace kod starih Slavena prije kristijanizacije je bilo normalno da svekar ima seksulne odnose sa snahom.
Patrijarhat je bio takav da su ZELJE oca kao glave familije smatrane zakonima tako ako bi otac zelio da ima intimne odnose sa snahom ona to nije mogla da odbije. Takodje praksa je bila kod starih Slavena da bi ocevi zenili sinove vec od 12-13 godina sa djevojkama koje su imale 17-18 godina tako dok bi sinovi stasavali ocevi bi bili ti koji bi mlade pripremali i "trenirali" za sinove i imali i djecu s njima....

Ovo je video civilizovane verzije Kupala festivala na koje je crkva nekada gledala isto kao danas prosjecni Bosanac na parade ponosa :lol:




Moja teorija je da je fraza "al sam se napalio/napalila" potice tj. vuce korijene iz tog festivala :D

DOKAZ :lol: :
Image


umjetnicko vidjenje

Image

Image
John Cleese
Posts: 37283
Joined: 25/05/2010 18:30

#214 Re: LGBT+ parada - 2023.

Post by John Cleese »

Pa sto pitas kad znas... Zecove, ovaj je gori od mene! :lol:

Ovo sto sam spomenuo je po sadrzaju najblize tome, a da se pritom i "zadrzalo" nakon kristijanizacije (desavalo se valjda redovno jos i u prvoj polovini proslog stoljeca, cak mozda i nesto kasnije) :D
Odnosi se, doduse, na Vlahe, koji su zapravo romanizirani Iliri, koje su nesto kasnije u nasim krajevima (u sirem smislu) asimilirali Sloveni :D
User avatar
SanskiBiser
Posts: 8763
Joined: 14/05/2007 02:18
Location: Unsko-Sansko-Migrantski Kanton

#215 Re: LGBT+ parada - 2023.

Post by SanskiBiser »

John Cleese wrote: 21/03/2023 11:45 Pa sto pitas kad znas... Zecove, ovaj je gori od mene! :lol:

Ovo sto sam spomenuo je po sadrzaju najblize tome, a da se pritom i "zadrzalo" nakon kristijanizacije (desavalo se valjda redovno jos i u prvoj polovini proslog stoljeca, cak mozda i nesto kasnije) :D
Odnosi se, doduse, na Vlahe, koji su zapravo romanizirani Iliri, koje su nesto kasnije u nasim krajevima (u sirem smislu) asimilirali Sloveni :D
kod nas u Krajini je najblize ovom festivalu barem kod Bosnjaka, praznik koji je meni poznat pod nazivom Sastavci, kad se mladici sastaju sa djevojkama pored potoka u sumovitom podrucju, isto se pali vatra, preskace se, igra se kolo, pjeva se ali u prisustvu roditelja i u narodnoj nosnji nekada bilo. Po pravilu se organizovalo u maju i cesto se poklapalo sa Djurdjevdanom. 80ih se omladina samoorganizovala, nije bilo roditelja pa je tako moja skolska u 8 razredu propustila skolsku godinu, ostala trudna, bila na Sastavcima (dobro se sastavila :lol: ), pa je tek iduce godine zavrsila 8 razred poslije se udala za tog momka on je bio godinu dana stariji. :lol:
John Cleese
Posts: 37283
Joined: 25/05/2010 18:30

#216 Re: LGBT+ parada - 2023.

Post by John Cleese »

:lol: Tu je ocito doslo do iznimno grubog prekoracenja ogranicenja - ako sam dobro shvatio, nikakva seksualna interakcija se na takvim skupovima ne bi smjela ni desiti :D

Za razliku od strndžanja, gdje je bit okupljanja bila upravo u javnoj seksualnoj interakciji limitiranoj (po umjerenijim i vjerojatnijim izvjestajima) na dodire i druge forme stimulacije iznad pojasa - mladi bi sami odlucivali u kom ce se uzrastu u to upustiti, makar to bilo i od najranije pojave interesovanja za suprotni spol, a ucesce je, navodno, bilo ne samo drustveno prihvatljivo nego i pozeljno, gotovo neizostavno :D
User avatar
Riddle
Posts: 8196
Joined: 28/01/2011 20:20
Location: Safe Lane

#217 Re: LGBT+ parada - 2023.

Post by Riddle »

Ja sam nešto novo naučio. Stvarno nisam znao za ovo. :D
John Cleese
Posts: 37283
Joined: 25/05/2010 18:30

#218 Re: LGBT+ parada - 2023.

Post by John Cleese »

Ma ima toga jos :D
Nismo ni spomenuli obicaje iz drugih krajeva, poput "drpanja" i "gonjanja" :lol:
A tu je i najumjerenije - pendzeranje, makar i nije vezano za neki datum :D
User avatar
Riddle
Posts: 8196
Joined: 28/01/2011 20:20
Location: Safe Lane

#219 Re: LGBT+ parada - 2023.

Post by Riddle »

Ma dobro pendžer, jedan vid toga i danas postoji. Nisam znao za ove festivale ni kako su nekad izgledali.
User avatar
SanskiBiser
Posts: 8763
Joined: 14/05/2007 02:18
Location: Unsko-Sansko-Migrantski Kanton

#220 Re: LGBT+ parada - 2023.

Post by SanskiBiser »

John Cleese wrote: 21/03/2023 13:04 :lol: Tu je ocito doslo do iznimno grubog prekoracenja ogranicenja - ako sam dobro shvatio, nikakva seksualna interakcija se na takvim skupovima ne bi smjela ni desiti :D

Za razliku od strndžanja, gdje je bit okupljanja bila upravo u javnoj seksualnoj interakciji limitiranoj (po umjerenijim i vjerojatnijim izvjestajima) na dodire i druge forme stimulacije iznad pojasa - mladi bi sami odlucivali u kom ce se uzrastu u to upustiti, makar to bilo i od najranije pojave interesovanja za suprotni spol, a ucesce je, navodno, bilo ne samo drustveno prihvatljivo nego i pozeljno, gotovo neizostavno :D
da, moja mama to zove Jurijevo sastavci, stari obicaj koji je do 80ih godina proslog vijeka vec bio zaboravljen i polako se prestajao praktikovati osim u nekim ruralnim izolovanim sredinama, samo upoznavanje, druzenje i razgovor je bio moguc nista vise to je bio ono prvi korak, roditelji su bili obavezno prisutni. Kasnije ako su se "zabegenisali" mogli su asikovati pa da se na kraju ukrade mlada :lol: Bio u kradji za mog dajdzu 1988, ko fol ujna kroz prozor izasla, meni ko djetetu bilo smijesno fotografski mi urezan taj momenat u sjecanje :-) a sve dogovoreno bilo ali eto da komsiluk gleda. :roll:

Ima nesto na Wiki samo kod nas je bio ovdje naziv Sastavci za taj praznik bas zbog sastajanja i upoznavanja djevojaka i mladica..u biti i Cimburijada je izgleda nastala iz tog praznika.
Muslimani
Slična predaja sačuvala se i muslimanima na Bliskom istoku, a potječe od štovanja predkršćanskog božanstva proljeća i plodnosti koje se na arapskom jeziku naziva Hader, što znači "Zeleni". Muslimani Bosne i Sandžaka su sve do 1960.-tih godina obilježavali "Jurjevo" 6. svibnja, a danas je ovaj običaj zamijenjen obilježavanjem 1. svibnja. Obilježavanje bi počelo već 5. svibnja tj. "uoči Jurjeva". Po tradiciji izlazilo bi se na određena mjesta u prirodi, pržila bi se jaja provodili drugi običaji. U Sandžaku je uobičajen naziv "Omaha" jer se sakuplja voda koja pršti na potoku - omaha i s njom se umiva. U pojedinim krajevime Bosne se i danas obilježava "Čimburijada", proslava prvog dana proljeća, jer je čimbur vrsta omleta od jaja.
User avatar
SanskiBiser
Posts: 8763
Joined: 14/05/2007 02:18
Location: Unsko-Sansko-Migrantski Kanton

#221 Re: LGBT+ parada - 2023.

Post by SanskiBiser »

John Cleese wrote: 21/03/2023 13:19 Ma ima toga jos :D
Nismo ni spomenuli obicaje iz drugih krajeva, poput "drpanja" i "gonjanja" :lol:
A tu je i najumjerenije - pendzeranje, makar i nije vezano za neki datum :D
jel to ovo :D :lol:

https://www.youtube.com/watch?v=0V8ncP5dOYk&t=2449s

Image
User avatar
DaysleepeR
Posts: 14661
Joined: 29/05/2003 00:00
Location: Rajvosa

#222 Re: LGBT+ parada - 2023.

Post by DaysleepeR »

Na ljetni solsticij odete na piramide u Visoko, ima festival u duhu ovoga. Sexa ko salate.

Image

Image

Image
John Cleese
Posts: 37283
Joined: 25/05/2010 18:30

#223 Re: LGBT+ parada - 2023.

Post by John Cleese »

SanskiBiser wrote: 21/03/2023 14:19
John Cleese wrote: 21/03/2023 13:19 Ma ima toga jos :D
Nismo ni spomenuli obicaje iz drugih krajeva, poput "drpanja" i "gonjanja" :lol:
A tu je i najumjerenije - pendzeranje, makar i nije vezano za neki datum :D
jel to ovo :D :lol:

https://www.youtube.com/watch?v=0V8ncP5dOYk&t=2449s

Image
:lol: Nije, to je voajerisanje :D
User avatar
SanskiBiser
Posts: 8763
Joined: 14/05/2007 02:18
Location: Unsko-Sansko-Migrantski Kanton

#224 Re: LGBT+ parada - 2023.

Post by SanskiBiser »

John Cleese wrote: 21/03/2023 16:34
:lol: Nije, to je voajerisanje :D
Gleda lik "najljepsu laticu u dunjaluckom djulistanu" :lol:
MUNAFIK
Posts: 5260
Joined: 23/03/2004 00:04

#225 Re: LGBT+ parada - 2023.

Post by MUNAFIK »

Ateista wrote: 20/03/2023 08:53
DaysleepeR wrote: 20/03/2023 08:41 Planeta je prenaseljena svakako, sigurno nam ne prijeti istrebljenje, čak i ako bi 50% populacije bilo gay.
Pored toga, čovječanstvo je izmislilo umjetnu oplodnju.
To je tacno, prenaseljenost postaje sve veci problem, pitanje je sta ce biti za par stotina godina, odakle resursi za sve ljude, to je problem a ne nestanak ljudi...
Otkud vama opste da je prenaseljenost roblem?

Problrm moze biti nekontrolisana upotreba resorsa gdje jedan amerikanac potrosi energije ko cijela familija u africi itd...

Dakle problem je neobuzdavanje ljudskih zelja i podsticanje jednog brutalnog konzumerizma i udovoljavanja cesto bolesnih, marketingom kreiranih, zelja.


Dakle da bi neko trosio nemilice i bacao tone jestive hrane treba radi toga smanjivat populaciju :-)
Post Reply