LGBT+ parada - 2023.

Rasprave na razne teme... Ako ne znate gdje poslati poruku, pošaljite je ovdje.

Moderators: Benq, O'zone

Post Reply
User avatar
konoplja
Posts: 2411
Joined: 12/09/2018 19:31

#226 Re: LGBT+ parada - 2023.

Post by konoplja »

John Cleese wrote: 20/03/2023 20:18
konoplja wrote: 20/03/2023 17:24

Ne znam sta bi tacno znacilo 'zalagati se' za nesto, ali i ja ne bih rekao da se i za sta bas zalazem. :D
Volim razgovarati o teskim temama za koje obican covjek nema zeludac i emotivnu zrelost. Eto toliko. :D
To bi tacno znacilo - uloziti trud i vrijeme da bi nesto uspjelo, ostvarilo se :D
A mi ovdje, jasno je, uglavnom ne dobacimo dalje od nekakve deklarativne podrske ili osude.

I ja sam s tobom o tome, makar i kratko i na neki nacin razgovarao. Dakle, nisam obican, emotivno sam zreo, a imam i zeludac - e pa hvala :kiss: :D :lol:
Deklarativna podrska ili osuda je vrhunac mog zalaganja. :D
Nisi, nisi. Super si ti Dzone. :lol: :kiss:
User avatar
konoplja
Posts: 2411
Joined: 12/09/2018 19:31

#227 Re: LGBT+ parada - 2023.

Post by konoplja »

Ateista wrote: 20/03/2023 20:30
konoplja wrote: 20/03/2023 16:58

Dobro hvala na odgovoru.
Volio bih cuti koje to mnoge druge probleme vidis.

Ovako iz sjecanja, u Europi vjerujem da je incest legalan jedino u Portugalu, Spaniji i Francuskoj s tim da nemaju puna prava - sklapanje braka.
Mislim da je smisao u tome da se mogu vjencati i reci "da, u braku smo", ne znam zasto je potreban bilo kakav drugi razlog. Ali eto recimo da ima i prakticnih razloga kao sto su poreske olaksice za bracne parove i podjednostvljeno usvajanje djece.
Kod incesta je meni problem granica. Sjecam se pitanja jednog starog forumasa Arzuhala kad smo pricali o tabuima sa kojim me dobro zamislio, kad me pitao da li sam protiv incesta ako se taj par obaveze da nikad nece imati djecu i da time nece biti nikakvih posljedica njihove veze.
Trebalo mi je da razmislim i shvatim da je su problem zdrave granice izmedju srodnika. Koliko god braca i sestre, roditelji i djeca i slicno, mogu biti bliski, jako su vazne i odredjene granice, ne samo fizicke i seksualne prirode vec zdrave granice na raznim nivoima. Koliko god bili bliski, normalno je da se djeca osamostale i osnuju svoju porodicu, braca i sestre isto tako. Naravno da mogu ostati bliski na jedna nacin, vidjati se redovno, ali je normalno da se osamostale i da postoji odredjena zdrava granica. Incestuozne veze ili afere pokazuju neki jako nezdrav odnos izmedju srodnika i nedostatak tih granica, tako da i ako nema rizika od potomstva (neplodnost, koristenje kontracepcije, sta god od toga) meni licno taj nedostatak granica nije normalan. Nije mi normalno ni kad djeca (uglavnom neki muskarci) cijeli zivot zive sa svojim roditeljima, uglavnom sa mamom, cak i kad ima mogucnost da se osamostali. Ne mora ni doci do pravog fizickog incesta, ali meni takav odnos na primjer nije normalan i slican mi je pravom fizickom incestu.

Sto se tice prava na brak, nemam neko posebno misljenje o tome, ne znam ni sam sta da kazem. Koliko god stoji sve ovo sto sam napisao, opet me se licno ne tice ako su dvije odrasle osobe u incestuoznoj vezi pa tako me se ne bi puno ticalo ni da su u braku, a razumijem i ako neke drzave to zabranjuju, tako da mi je iskreno svejedno. Usvajanje djece mislim da nije dobro, iz gore navedenih razloga, jer smatram da tu nije zdrav odnos i da to nije dobro za dijete.
Razumijem ali to objasnjenje mi je jedan stupanj od onoga da gej seks nije normala pa ga treba zabraniti. :D
User avatar
konoplja
Posts: 2411
Joined: 12/09/2018 19:31

#228 Re: LGBT+ parada - 2023.

Post by konoplja »

MarlboroGold wrote: 20/03/2023 17:17 Ne znam više šta da kažem u vezi LGBTIQ i ostala slova. Bilo je znatno normalnije dok je to imalo manje slova, ali kad su se i mnoge druge grupacije počele šlepati uz glavne pokrete tad je to postalo jedna vrsta freak showa, a kulminacija je pojava više stotina gendera i svakakve druge besmislice koje su iskočile iz postmoderne.

Fokusirajući se na BiH i žene i homoseksualci trebaju imati veća prava i čitava ova borba je za mene opravdana pogotovo kad se vidi sav fašistički šljam koji reaguje kako reaguje - zadnji put u BL.

Međutim, ovo oko freakshowa na međunarodnom nivou je zabrinjavajuće. Mislim da će i sam LGBT pokret doživjeti jednu vrstu autokorekcije u narednom periodu, a pojedini ogranci istog već sad izražavaju nezadovoljstvo na određene anomalije unutar njihovog pokreta i to je sve intenzivnije.

I same feministice su sve oštrije prema transrodnoj zajednici, a neke odluke koje pogoduju transrodnim ljudima idu i direktno na štetu žena i za ono za šta se bore. Mnogi ogranci kod homoseksualaca su također nezadovoljni i transrodnom zajednicom i svim drugim oblicima seksualnosti koji se pokušavaju šlepati uz njih, tražiti svoja prava i koji za njih same ne spadaju baš u normalne pojave, a pogotovo za heteroseksualce.
Evo pokoškat ce se međusobno u trans pokretu.
Pripremite kokice. :D
Image
User avatar
Sanjarko
Posts: 23012
Joined: 17/02/2015 19:32
Location: U snu

#229 Re: LGBT+ parada - 2023.

Post by Sanjarko »

"I" je prirodan, ovi drugi su stvar izbora ili naravi.
User avatar
DaysleepeR
Posts: 14330
Joined: 29/05/2003 00:00
Location: Rajvosa

#230 Re: LGBT+ parada - 2023.

Post by DaysleepeR »

MUNAFIK wrote: 21/03/2023 17:06
Ateista wrote: 20/03/2023 08:53

To je tacno, prenaseljenost postaje sve veci problem, pitanje je sta ce biti za par stotina godina, odakle resursi za sve ljude, to je problem a ne nestanak ljudi...
Otkud vama opste da je prenaseljenost roblem?

Problrm moze biti nekontrolisana upotreba resorsa gdje jedan amerikanac potrosi energije ko cijela familija u africi itd...

Dakle problem je neobuzdavanje ljudskih zelja i podsticanje jednog brutalnog konzumerizma i udovoljavanja cesto bolesnih, marketingom kreiranih, zelja.


Dakle da bi neko trosio nemilice i bacao tone jestive hrane treba radi toga smanjivat populaciju :-)
i "vjerska osjećanja" su marketingom kreirana

sve je marketingom kreirano

overpopulacija planete je fakt

https://www.populationmedia.org/blog/wh ... -the-world
MUNAFIK
Posts: 5260
Joined: 23/03/2004 00:04

#231 Re: LGBT+ parada - 2023.

Post by MUNAFIK »

DaysleepeR wrote: 21/03/2023 17:42
MUNAFIK wrote: 21/03/2023 17:06

Otkud vama opste da je prenaseljenost roblem?

Problrm moze biti nekontrolisana upotreba resorsa gdje jedan amerikanac potrosi energije ko cijela familija u africi itd...

Dakle problem je neobuzdavanje ljudskih zelja i podsticanje jednog brutalnog konzumerizma i udovoljavanja cesto bolesnih, marketingom kreiranih, zelja.


Dakle da bi neko trosio nemilice i bacao tone jestive hrane treba radi toga smanjivat populaciju :-)
i "vjerska osjećanja" su marketingom kreirana

sve je marketingom kreirano

overpopulacija planete je fakt

https://www.populationmedia.org/blog/wh ... -the-world
I LGBT je marketing... sto se taj zivotni stil i nacin izbora sexualnih partnera reklamira vise ce bit oni koji ce to i probati...

Zato se i rade parade...

Zato se LGBT propaganda namece djeci po skolama i raznim "edukativnim" programima... marketing nego sta...


I zato se ljudi masovno protive toj vrsti marketinga.

Da imaju sva prava na svijetu (a niko ih nema) opet bi paradiralii i opet bi pokusavali svoje ideje nametati djeci po skolama i drugim programima jer kako kazes.sve je MARKETING.

Znaci problem je broj ljudi, a nije problem sto brutalni konzumerizam stvara debile koji trose i BACAJU Bog samo zna koliko energije u hrane u vjetar...
User avatar
Ateista
Posts: 46329
Joined: 18/01/2009 00:29
Location: rajvosa-x.com

#232 Re: LGBT+ parada - 2023.

Post by Ateista »

MUNAFIK wrote: 21/03/2023 17:06
Ateista wrote: 20/03/2023 08:53

To je tacno, prenaseljenost postaje sve veci problem, pitanje je sta ce biti za par stotina godina, odakle resursi za sve ljude, to je problem a ne nestanak ljudi...
Otkud vama opste da je prenaseljenost roblem?

Problrm moze biti nekontrolisana upotreba resorsa gdje jedan amerikanac potrosi energije ko cijela familija u africi itd...

Dakle problem je neobuzdavanje ljudskih zelja i podsticanje jednog brutalnog konzumerizma i udovoljavanja cesto bolesnih, marketingom kreiranih, zelja.


Dakle da bi neko trosio nemilice i bacao tone jestive hrane treba radi toga smanjivat populaciju :-)
U potpunosti se slazem sa tim da je i to veliki problem - neravnomjerna raspodjela resursa, novca, trosenja energije, konzumerizam i slicno, ali to ne negira i problem prenaseljenosti. PRenaseljenost je globalni problem, svuda se povecava broj ljudi, pa tako i u razvijenim zeljama i u americi u kojoj se puno trosi, za 100 godina ce biti mozda i duplo vise ljudi koji ce kupovati automobile, mobitele, sto znaci valja za sve njih to proizvesti, vaditi rudu i zagadjivati planetu, za toliko vise ce trebati puno vode za kupanje, bazene i slicno, za hranu, znaci vise obradivih povrsina, vise stoke i vise hrane za stoku, sve to vuce jedno drugo. U nerazvijenim zemljama je sve to manje izrazeno, ali svejedno potrebe rastu. Bila raspodjela resursa pravila ili ne, problem stoji, i pitanje je sta ce biti za nekoliko stotina godina. Bojim se da ce problem sa resursima dovesti samo do jos veceg jaza izmedju onih par posto najbogatijih u odnosu na ostatak populacije, oni ce za sebe imati sve sto im treba, ali sta je sa srednjom i nizom klasom, oni ce najebati.
User avatar
Ateista
Posts: 46329
Joined: 18/01/2009 00:29
Location: rajvosa-x.com

#233 Re: LGBT+ parada - 2023.

Post by Ateista »

konoplja wrote: 21/03/2023 17:15
Ateista wrote: 20/03/2023 20:30

Kod incesta je meni problem granica. Sjecam se pitanja jednog starog forumasa Arzuhala kad smo pricali o tabuima sa kojim me dobro zamislio, kad me pitao da li sam protiv incesta ako se taj par obaveze da nikad nece imati djecu i da time nece biti nikakvih posljedica njihove veze.
Trebalo mi je da razmislim i shvatim da je su problem zdrave granice izmedju srodnika. Koliko god braca i sestre, roditelji i djeca i slicno, mogu biti bliski, jako su vazne i odredjene granice, ne samo fizicke i seksualne prirode vec zdrave granice na raznim nivoima. Koliko god bili bliski, normalno je da se djeca osamostale i osnuju svoju porodicu, braca i sestre isto tako. Naravno da mogu ostati bliski na jedna nacin, vidjati se redovno, ali je normalno da se osamostale i da postoji odredjena zdrava granica. Incestuozne veze ili afere pokazuju neki jako nezdrav odnos izmedju srodnika i nedostatak tih granica, tako da i ako nema rizika od potomstva (neplodnost, koristenje kontracepcije, sta god od toga) meni licno taj nedostatak granica nije normalan. Nije mi normalno ni kad djeca (uglavnom neki muskarci) cijeli zivot zive sa svojim roditeljima, uglavnom sa mamom, cak i kad ima mogucnost da se osamostali. Ne mora ni doci do pravog fizickog incesta, ali meni takav odnos na primjer nije normalan i slican mi je pravom fizickom incestu.

Sto se tice prava na brak, nemam neko posebno misljenje o tome, ne znam ni sam sta da kazem. Koliko god stoji sve ovo sto sam napisao, opet me se licno ne tice ako su dvije odrasle osobe u incestuoznoj vezi pa tako me se ne bi puno ticalo ni da su u braku, a razumijem i ako neke drzave to zabranjuju, tako da mi je iskreno svejedno. Usvajanje djece mislim da nije dobro, iz gore navedenih razloga, jer smatram da tu nije zdrav odnos i da to nije dobro za dijete.
Razumijem ali to objasnjenje mi je jedan stupanj od onoga da gej seks nije normala pa ga treba zabraniti. :D
Mozda je i blizu, ali ja se ne zalazem da im treba nesto zabraniti. :D
no_sikiriki
Posts: 16544
Joined: 11/12/2012 13:21

#234 Re: LGBT+ parada - 2023.

Post by no_sikiriki »

SAD osudile političare iz Sarajeva zbog govora mržnje uoči održavanja Povorke ponosa

https://www.klix.ba/vijesti/bih/sad-osu ... /230321123

Bitnije je kupiti poene kod "pravih Bošnjaka" nego se (bar) predstaviti kao civilizovan narod u svijetu.
User avatar
skrbavi-admin
Posts: 4185
Joined: 31/12/2021 17:16
Location: Pakšobistanski Dikitaturistan

#235 Re: LGBT+ parada - 2023.

Post by skrbavi-admin »

no_sikiriki wrote: 21/03/2023 21:14 SAD osudile političare iz Sarajeva zbog govora mržnje uoči održavanja Povorke ponosa

https://www.klix.ba/vijesti/bih/sad-osu ... /230321123

Bitnije je kupiti poene kod "pravih Bošnjaka" nego se (bar) predstaviti kao civilizovan narod u svijetu.
jasta, a na marisol u Banjaluci zabrinuto osudili.....

nas je USA pustila niz vodu....jasno je ko dan.... i ja bi je sad iz principa zabranio u Sarajevu ne zbog gejeva, nego zbog apsolutnog licemjerja i dvostrukih standrda... pa eto vam pa pusite q..c, mrs u trokurac

gay parada uopste nikad nije bio problem mada mi nikad nece bit jasan koncept... wtf koncept....

sad je vise nego jasno da je lgbt prajd politicko pitanje koje sluzi kao USA I EU povodac ovim hadaljima u bosnjaka ..... I da je to sve vrijeme bio.... kako tumacit da se SAD buni sto mi izrazavamo pravo na odvbranu drzave dok na negiranje naroda jezika i nankraju lgbt sute ko zaliveni u odnosu na jacinu reakcija..... fuj
User avatar
Sanjarko
Posts: 23012
Joined: 17/02/2015 19:32
Location: U snu

#236 Re: LGBT+ parada - 2023.

Post by Sanjarko »

Planeta je trenutno prenaseljena ali sve projekcije kazu da ce populacija i TFR grohnuti u sljedecem stoljecu samo tako i da cemo se hvatati za glavu u vezi toga, ali s obzirom na Rise of the Machines i 4 Industrije ne znam, jos gdje je uzgoj u umjetnim Vombs beba na kojem se radi.

Tako da ne znam. Niko "I" da prokomentarise. "I" vam nije isto kao ostala slova. To vam je od rodzenja, prirodno je tako, genetski. Ovo u vezi Amerike osudzuju nas, a Marisanje LGBT+ i novinara u RS nista, slabo malo osudili i to blago, ali Bosnjo kriv ce na kraju i za to ispasti. :-)
User avatar
Riddle
Posts: 8178
Joined: 28/01/2011 20:20
Location: Safe Lane

#237 Re: LGBT+ parada - 2023.

Post by Riddle »

U pitanju je godišnji izvještaj koji je tek objavljen, a stavka o BiH je vjerovatno napisana prije pola godine. U to vrijeme je Delić napisao onaj esej na FB u smislu - ja sam tolerantan, ali nemoj mi njih, Allaha ti. :mrgreen:

Đikani iz Banja Luke su ljude napali ove godine.
User avatar
Athlon64
Posts: 2153
Joined: 24/11/2022 17:51

#238 Re: LGBT+ parada - 2023.

Post by Athlon64 »

Što se tiče prenaseljenosti - sve predikcije kažu da će populacija rasti maximalno do 2080 god i onda slijedi strmoglav pad, vjerovatnije da će se prelomni trenutak desiti i ranije 2050-2060 god. Također prenaseljenost je mit - jer cjelokupna svjetska populacija može da stane na površinu jednog Texasa i to da svako ima za sebe 100m2, dakle bukvalno da svaka porodica živi u kući, sa pola duluma okućnicom - zauzet će prostor veličine Texasa.

Što se tiče reakcija na ove događaje, očigledno je da je USA Bošnjake pustila niz vodu, jer ispade da su 2 neodmjerene izjave (bez poziva na nasilje) gore od marisane koju ovi dobiše u Banjaluci :run:
User avatar
skrbavi-admin
Posts: 4185
Joined: 31/12/2021 17:16
Location: Pakšobistanski Dikitaturistan

#239 Re: LGBT+ parada - 2023.

Post by skrbavi-admin »

nije niko ni glup ni blesav da vidi sta se desava.... o kosovskom problemu obecavaju kosovarima da nece bit RSa.... a nama ga njeguju sa vazelinom.....

hladno bih zabranio Pride....naglasio l, ne zbog antilgbt stavova ali to uz lijepo objasnjenje koje ukljucuje elaboraciju dvolicnosti MZa i USA.....

neka slobodno prebace u Siroki Brijeg ili Medjugorje, kod svojih partnera koji vrijede vise 3 4 puta

nas su vec toliko izjebali prije,tokom, poslije rata da smo prekucali citav LGBT svijet....
User avatar
Ateista
Posts: 46329
Joined: 18/01/2009 00:29
Location: rajvosa-x.com

#240 Re: LGBT+ parada - 2023.

Post by Ateista »

Athlon64 wrote: 21/03/2023 21:52 Što se tiče prenaseljenosti - sve predikcije kažu da će populacija rasti maximalno do 2080 god i onda slijedi strmoglav pad, vjerovatnije da će se prelomni trenutak desiti i ranije 2050-2060 god. Također prenaseljenost je mit - jer cjelokupna svjetska populacija može da stane na površinu jednog Texasa i to da svako ima za sebe 100m2, dakle bukvalno da svaka porodica živi u kući, sa pola duluma okućnicom - zauzet će prostor veličine Texasa.

Što se tiče reakcija na ove događaje, očigledno je da je USA Bošnjake pustila niz vodu, jer ispade da su 2 neodmjerene izjave (bez poziva na nasilje) gore od marisane koju ovi dobiše u Banjaluci :run:
Ne znsm cija je to procjena i na osnovu cega, ja ovako gledajuci ne vidim zasto bi doslo do pada, ali nadam se da je tacna jer je pitanje dokle moze ovako.
To koliko prostora treba da se smjeste svi ljudi da imaju kucu i zemlju ne znaci puno.
Ne mozemo ocekivati da toliki dio planete zauzmemo, gdje je priroda, sume, planine, nacionalni parkovi, gdje su razne divlje zivotinje i njihova stanista, nismo valjda toliko sebicni da mislimo da nam pripada cijela planeta? Sta ce proizvoditi kisik?
Od onoga sto nam ”pripada”, gdje je prostor za industriju, od prehrambene do raznih drugih, gdje su resursi? Ko kaze sa ce biti dovoljno pitke vode za sve potrebe, da ce biti dovoljno nafte, kad se rijesimo nafte i prebacimo na cista goriva hoce li biti dovoljno litija i drugih ruda za potrebe baterija za svu populaciju, plus svi ostali resursi potrebni za svakodnevne stvari. Vecina ljudi u razvijenim zemljama hoce novi mobitel, tv, auto, bijelu tehniku, da mijenja svakih par godina, valja zadovoljiti tolike potrebe, valja izmedju svakih pola dunuma zemlje nspraviti ceste, povezati autoputevima. Koliko svaka osoba zagadjuje i koliko je to vec izrazeno i sad, sve vise zagadjenja a manje suma jer valja svakom napraviti kucu sa avlijom, nije to bas tako jednostavno kao sto neki pokusavaju prikazati.
S obzirom na to koliko ljudi zagadjuju modernim nacinom zivota, vec nas je previse.
MUNAFIK
Posts: 5260
Joined: 23/03/2004 00:04

#241 Re: LGBT+ parada - 2023.

Post by MUNAFIK »

skrbavi-admin wrote: 21/03/2023 21:18
no_sikiriki wrote: 21/03/2023 21:14 SAD osudile političare iz Sarajeva zbog govora mržnje uoči održavanja Povorke ponosa

https://www.klix.ba/vijesti/bih/sad-osu ... /230321123

Bitnije je kupiti poene kod "pravih Bošnjaka" nego se (bar) predstaviti kao civilizovan narod u svijetu.
jasta, a na marisol u Banjaluci zabrinuto osudili.....

nas je USA pustila niz vodu....jasno je ko dan.... i ja bi je sad iz principa zabranio u Sarajevu ne zbog gejeva, nego zbog apsolutnog licemjerja i dvostrukih standrda... pa eto vam pa pusite q..c, mrs u trokurac

gay parada uopste nikad nije bio problem mada mi nikad nece bit jasan koncept... wtf koncept....

sad je vise nego jasno da je lgbt prajd politicko pitanje koje sluzi kao USA I EU povodac ovim hadaljima u bosnjaka ..... I da je to sve vrijeme bio.... kako tumacit da se SAD buni sto mi izrazavamo pravo na odvbranu drzave dok na negiranje naroda jezika i nankraju lgbt sute ko zaliveni u odnosu na jacinu reakcija..... fuj
Pa praVO LGBT da paradira ulicim i reklamira svoje ideje je naravno za ' zabrinute' diplomate vaznije od cetnicko ustaskog svakodnevnog rusenja drzave i oduzimanja najosnovnijih prava bosnjacima u RSu ali i u djelovima FBIH gdje su hrvati vecina...

I gade mi se svi ljudi koji smatraju da je promocija svega ovoga dio nekakvog civilizivanog svijeta...
User avatar
Ateista
Posts: 46329
Joined: 18/01/2009 00:29
Location: rajvosa-x.com

#242 Re: LGBT+ parada - 2023.

Post by Ateista »

Nije isto promocija i borba za osnovna ljudska prava, ne treba to mijesati.
User avatar
skrbavi-admin
Posts: 4185
Joined: 31/12/2021 17:16
Location: Pakšobistanski Dikitaturistan

#243 Re: LGBT+ parada - 2023.

Post by skrbavi-admin »

MUNAFIK wrote: 22/03/2023 09:47
skrbavi-admin wrote: 21/03/2023 21:18

jasta, a na marisol u Banjaluci zabrinuto osudili.....

nas je USA pustila niz vodu....jasno je ko dan.... i ja bi je sad iz principa zabranio u Sarajevu ne zbog gejeva, nego zbog apsolutnog licemjerja i dvostrukih standrda... pa eto vam pa pusite q..c, mrs u trokurac

gay parada uopste nikad nije bio problem mada mi nikad nece bit jasan koncept... wtf koncept....

sad je vise nego jasno da je lgbt prajd politicko pitanje koje sluzi kao USA I EU povodac ovim hadaljima u bosnjaka ..... I da je to sve vrijeme bio.... kako tumacit da se SAD buni sto mi izrazavamo pravo na odvbranu drzave dok na negiranje naroda jezika i nankraju lgbt sute ko zaliveni u odnosu na jacinu reakcija..... fuj
Pa praVO LGBT da paradira ulicim i reklamira svoje ideje je naravno za ' zabrinute' diplomate vaznije od cetnicko ustaskog svakodnevnog rusenja drzave i oduzimanja najosnovnijih prava bosnjacima u RSu ali i u djelovima FBIH gdje su hrvati vecina...

I gade mi se svi ljudi koji smatraju da je promocija svega ovoga dio nekakvog civilizivanog svijeta...
ja sam za LGBT prava da rade sta hoce dok je u skladu sa civiliziranim normama - nemam nista protiv ni parada ni njihovih opcija....
al kao sto rekoh ja bih ga (Prajd) sad zabranio striktno i to s policijom da kontrolise (ne da tuce). Isto ko i Dojajnik pa nek materi peglaju politicku korektnost preko nasih ledja.... Ne znam je l samo pun kurac meni MZ i USA izjednacavanja "strana u sukobu" al kolko vidim - arsini nisu nimalo isti.

Nek im dadnu gej paradu u Prištini kao što rekoh i u Medjugorju i Siroki Brijeg - tamo su sve nosioci eUropskih vrijednosti i kulture.... tu i tamo svastike i hajlhitlerovanja.....

Sarajevo sa par stotina dzamija ima regularne gej-prajde svake godine (i nemam nikakav problem s tim). U Banjaluci prebiju LGBTovce i onda "duboko zabrinjutavaju" i "osudjuju".....

Negiranje jednog naroda na javnim eterima, i vjeroispovijesti valjda je neki nizi nivo krivicnog djela u rangu pogresnog parkiranja.....
User avatar
MarlboroGold
Posts: 21489
Joined: 24/06/2013 17:14
Location: Chaos Sanctuary

#244 Re: LGBT+ parada - 2023.

Post by MarlboroGold »

konoplja wrote: 21/03/2023 17:20
MarlboroGold wrote: 20/03/2023 17:17 Ne znam više šta da kažem u vezi LGBTIQ i ostala slova. Bilo je znatno normalnije dok je to imalo manje slova, ali kad su se i mnoge druge grupacije počele šlepati uz glavne pokrete tad je to postalo jedna vrsta freak showa, a kulminacija je pojava više stotina gendera i svakakve druge besmislice koje su iskočile iz postmoderne.

Fokusirajući se na BiH i žene i homoseksualci trebaju imati veća prava i čitava ova borba je za mene opravdana pogotovo kad se vidi sav fašistički šljam koji reaguje kako reaguje - zadnji put u BL.

Međutim, ovo oko freakshowa na međunarodnom nivou je zabrinjavajuće. Mislim da će i sam LGBT pokret doživjeti jednu vrstu autokorekcije u narednom periodu, a pojedini ogranci istog već sad izražavaju nezadovoljstvo na određene anomalije unutar njihovog pokreta i to je sve intenzivnije.

I same feministice su sve oštrije prema transrodnoj zajednici, a neke odluke koje pogoduju transrodnim ljudima idu i direktno na štetu žena i za ono za šta se bore. Mnogi ogranci kod homoseksualaca su također nezadovoljni i transrodnom zajednicom i svim drugim oblicima seksualnosti koji se pokušavaju šlepati uz njih, tražiti svoja prava i koji za njih same ne spadaju baš u normalne pojave, a pogotovo za heteroseksualce.
Evo pokoškat ce se međusobno u trans pokretu.
Pripremite kokice. :D
Image
:mrgreen:

Ima toga masa u zadnje vrijeme. Bolje je da toga ima nego da nema, jer će tako granice sami sebi postaviti. Bilo je i vrijeme.
Neće njih niko drugi zaustaviti i dovesti u red, već će sami sebe.
User avatar
dale cooper
Posts: 28398
Joined: 03/04/2007 09:55
Location: Twin Peaks/Red Room

#245 Re: LGBT+ parada - 2023.

Post by dale cooper »

To i treba da bude interna stvar i usaglašavanje unutar pokreta. Dobro je da se ovakve diskusije vode na tom nivou.
User avatar
Athlon64
Posts: 2153
Joined: 24/11/2022 17:51

#246 Re: LGBT+ parada - 2023.

Post by Athlon64 »

Ateista wrote: 22/03/2023 08:25
Athlon64 wrote: 21/03/2023 21:52 Što se tiče prenaseljenosti - sve predikcije kažu da će populacija rasti maximalno do 2080 god i onda slijedi strmoglav pad, vjerovatnije da će se prelomni trenutak desiti i ranije 2050-2060 god. Također prenaseljenost je mit - jer cjelokupna svjetska populacija može da stane na površinu jednog Texasa i to da svako ima za sebe 100m2, dakle bukvalno da svaka porodica živi u kući, sa pola duluma okućnicom - zauzet će prostor veličine Texasa.

Što se tiče reakcija na ove događaje, očigledno je da je USA Bošnjake pustila niz vodu, jer ispade da su 2 neodmjerene izjave (bez poziva na nasilje) gore od marisane koju ovi dobiše u Banjaluci :run:
Ne znsm cija je to procjena i na osnovu cega, ja ovako gledajuci ne vidim zasto bi doslo do pada, ali nadam se da je tacna jer je pitanje dokle moze ovako.
To koliko prostora treba da se smjeste svi ljudi da imaju kucu i zemlju ne znaci puno.
Ne mozemo ocekivati da toliki dio planete zauzmemo, gdje je priroda, sume, planine, nacionalni parkovi, gdje su razne divlje zivotinje i njihova stanista, nismo valjda toliko sebicni da mislimo da nam pripada cijela planeta? Sta ce proizvoditi kisik?
Od onoga sto nam ”pripada”, gdje je prostor za industriju, od prehrambene do raznih drugih, gdje su resursi? Ko kaze sa ce biti dovoljno pitke vode za sve potrebe, da ce biti dovoljno nafte, kad se rijesimo nafte i prebacimo na cista goriva hoce li biti dovoljno litija i drugih ruda za potrebe baterija za svu populaciju, plus svi ostali resursi potrebni za svakodnevne stvari. Vecina ljudi u razvijenim zemljama hoce novi mobitel, tv, auto, bijelu tehniku, da mijenja svakih par godina, valja zadovoljiti tolike potrebe, valja izmedju svakih pola dunuma zemlje nspraviti ceste, povezati autoputevima. Koliko svaka osoba zagadjuje i koliko je to vec izrazeno i sad, sve vise zagadjenja a manje suma jer valja svakom napraviti kucu sa avlijom, nije to bas tako jednostavno kao sto neki pokusavaju prikazati.
S obzirom na to koliko ljudi zagadjuju modernim nacinom zivota, vec nas je previse.
Image

Procjena je UN-ova - na osnovu čega ?

... pa upravo si ovime sve objasnio:
Vecina ljudi u razvijenim zemljama hoce novi mobitel, tv, auto, bijelu tehniku, da mijenja svakih par godina, valja zadovoljiti tolike potrebe
Oni koji sve to imaju imaju malo ili nimalo djece. Bila je nedavno vijest da je u Kini po prvi put godišnji mortalitet prestigao natalitet..

Jedino još Afrika od svih kontinenata ima pozitivan prirodni priraštaj. Kad i njima budu sve ove stvari svakodnevnica, neće ni njih više biti toliko.

Za održavanje populacije na sadašnjem nivou treba ti TFR 2,1 (ili viši) - u Evropi takve države nema.
User avatar
Ateista
Posts: 46329
Joined: 18/01/2009 00:29
Location: rajvosa-x.com

#247 Re: LGBT+ parada - 2023.

Post by Ateista »

Athlon64 wrote: 22/03/2023 18:47
Ateista wrote: 22/03/2023 08:25

Ne znsm cija je to procjena i na osnovu cega, ja ovako gledajuci ne vidim zasto bi doslo do pada, ali nadam se da je tacna jer je pitanje dokle moze ovako.
To koliko prostora treba da se smjeste svi ljudi da imaju kucu i zemlju ne znaci puno.
Ne mozemo ocekivati da toliki dio planete zauzmemo, gdje je priroda, sume, planine, nacionalni parkovi, gdje su razne divlje zivotinje i njihova stanista, nismo valjda toliko sebicni da mislimo da nam pripada cijela planeta? Sta ce proizvoditi kisik?
Od onoga sto nam ”pripada”, gdje je prostor za industriju, od prehrambene do raznih drugih, gdje su resursi? Ko kaze sa ce biti dovoljno pitke vode za sve potrebe, da ce biti dovoljno nafte, kad se rijesimo nafte i prebacimo na cista goriva hoce li biti dovoljno litija i drugih ruda za potrebe baterija za svu populaciju, plus svi ostali resursi potrebni za svakodnevne stvari. Vecina ljudi u razvijenim zemljama hoce novi mobitel, tv, auto, bijelu tehniku, da mijenja svakih par godina, valja zadovoljiti tolike potrebe, valja izmedju svakih pola dunuma zemlje nspraviti ceste, povezati autoputevima. Koliko svaka osoba zagadjuje i koliko je to vec izrazeno i sad, sve vise zagadjenja a manje suma jer valja svakom napraviti kucu sa avlijom, nije to bas tako jednostavno kao sto neki pokusavaju prikazati.
S obzirom na to koliko ljudi zagadjuju modernim nacinom zivota, vec nas je previse.
Image

Procjena je UN-ova - na osnovu čega ?

... pa upravo si ovime sve objasnio:
Vecina ljudi u razvijenim zemljama hoce novi mobitel, tv, auto, bijelu tehniku, da mijenja svakih par godina, valja zadovoljiti tolike potrebe
Oni koji sve to imaju imaju malo ili nimalo djece. Bila je nedavno vijest da je u Kini po prvi put godišnji mortalitet prestigao natalitet..

Jedino još Afrika od svih kontinenata ima pozitivan prirodni priraštaj. Kad i njima budu sve ove stvari svakodnevnica, neće ni njih više biti toliko.

Za održavanje populacije na sadašnjem nivou treba ti TFR 2,1 (ili viši) - u Evropi takve države nema.
Nadam se da imaju dobre prognoze i da su u pravu, to je onda dobar znak, koji god da je razlog.
User avatar
R A V E N
Posts: 640
Joined: 05/06/2008 01:21

#248 Re: LGBT+ parada - 2023.

Post by R A V E N »

Zvono je otkucalo posljednji udar... :facepalm:

Vrijeme je da cuvamo analno djevicanstvo. Stisnimo straznjice sto cvrsce i pripijmo se ledima uz zidove koliko mozemo. :D :D :D :-D :-D :-D
User avatar
konoplja
Posts: 2411
Joined: 12/09/2018 19:31

#249 Re: LGBT+ parada - 2023.

Post by konoplja »

User avatar
konoplja
Posts: 2411
Joined: 12/09/2018 19:31

#250 Re: LGBT+ parada - 2023.

Post by konoplja »

Agencija za ravnopravnost spolova upozorava da BiH mora olakšati proceduru promjene spola u dokumentima

https://www.klix.ba/vijesti/bih/agencij ... /230331014

Nemoguce je promjeniti spol. Ima li ko da im to prenese, a da ce ga poslusati.
Post Reply