Pravda za Ramba!

Rasprave na razne teme... Ako ne znate gdje poslati poruku, pošaljite je ovdje.

Moderators: Benq, O'zone

Post Reply
Mugiwara
Posts: 99
Joined: 24/02/2022 20:12

#676 Re: Pravda za Ramba!

Post by Mugiwara »

Ateista wrote: 15/03/2023 23:54
scarface32 wrote: 15/03/2023 17:57

Tajko je.Pitao sam sestru sta bi uradila, kaze spucala bi mu takacv samar da bi se okrenuo. I onda na policiju da ga prijavim. A ova , prvo na instagram da pokupi koji lajk. M......
To sa samarom mi djeluje puno prirodnija i ocekivana reakcija ako se stvarno osjecala ugrozena.
O kakvim šamarima vi pričate? To je najgluplje što može neko uraditi u ovakvoj situaciji. Prva stvar je što i ona krši zakon tim šamaranjem, druga stvar je što je opasno. Preporuka svim ženama je da nipošto u ovakvoj situaciji ne glumite heroje i pokušavate se fizički sukobiti s napasnikom, jer mnogi samo traže razlog da budu još agresivniji. Najbolje se odmaknuti što prije od napasnika, slikati ga i prijaviti i objaviti na DM. Fizički sukob dolazi u ubzir kad ova opcija nije moguća.
John Cleese
Posts: 37281
Joined: 25/05/2010 18:30

#677 Re: Pravda za Ramba!

Post by John Cleese »

Mugiwara wrote: 16/03/2023 11:04 O kakvim šamarima vi pričate? To je najgluplje što može neko uraditi u ovakvoj situaciji. Prva stvar je što i ona krši zakon tim šamaranjem, druga stvar je što je opasno. Preporuka svim ženama je da nipošto u ovakvoj situaciji ne glumite heroje i pokušavate se fizički sukobiti s napasnikom, jer mnogi samo traže razlog da budu još agresivniji. Najbolje se odmaknuti što prije od napasnika, slikati ga i prijaviti i objaviti na DM. Fizički sukob dolazi u ubzir kad ova opcija nije moguća.
Pa reakcija obicno ovisi o tome kako ko dozivljava izazov te vrste i za kakvu je tacno reakciju objektivno spreman - vjeruj da nisu vise ni tako rijetke osobe zenskog spola koje su sposobne uciniti mnogo, mnogo vise i po napasnika gore od nekakvog nespretnog i spontanog samara.
S lakocom iscasiti nekome ruku u ramenom zglobu, na primjer.

Ali najpametnije, svakako, jeste to sto ti preporucujes.
A najbitnije je - ostati priseban.
Jer napasnicima ne treba nikakav razlog da bi postali agresivniji - kad bi se njihovo ponasanje temeljilo na razloznosti ne bi se ponasali kako se ponasaju.
Njihovo se ponasanje u najboljem slucaju temelji na primitivnim nekontroliranim porivima.
Stoga ih moze, primjerice, stimulirati i neciji strah.
User avatar
Sara03
Posts: 3292
Joined: 22/02/2017 03:17

#678 Re: Pravda za Ramba!

Post by Sara03 »

"Pucnuti nekoga po guzi, kao malo dijete." :-)
Bože, baci ciglu!

Previše se vi bavite gospojom, a u suštini je totalno nebitna. Klasična zamjena teza i udar na ličnost, sve da bi se opravdao njegov šupački postupak.

Nakon što je izašao prvi članak o događajima sa snimanja, većina ljudi je pomislila kako se dotična ne da ružno pogledati. Zatim je naša pametna legenda objavila traktat, u kojem je ispao totalni amater i pošteno se najeo govana. Iskreno, bolje da je šutio.

Ne treba ga cancel-ovati. Ne treba ga prestati slušati. Ostatak forumaša se izvinjava, jer ne mogu pojmiti mentalni sklop, kojem je u redu nekoga neprimjereno dotaći. Zato što te druga osoba iznervirala, zato što se ponašala bahato, zato što je obukla usko ili providno. Nema opravdanja. A ko opravdanje traži, samo govori o sebi.
User avatar
uglavnomja
Posts: 19904
Joined: 28/07/2012 15:59

#679 Re: Pravda za Ramba!

Post by uglavnomja »

rezultat svega ovoga ce biti da ce svako od sad dobro razmisliti hoce li joj doci u emisiju
ne zato sto se mislio baviti njenim dupetom nego zbog odnosa prema gostima onako kako ga je rambo opisao
User avatar
qlface
Posts: 305
Joined: 04/04/2013 09:38

#680 Re: Pravda za Ramba!

Post by qlface »

Nikakvo šamaranje ako je neko od tebe duplo teži. Odmaći se, pravac policija ako je napad toliko traumatičan. Ali dotična je prvo otrčala na instagram da prosipa feminizam, lažnu istraumiranost i traži pažnju u lajkovima i pohvale u komentarima, i još nije otižla u policiju da traži pravdu kojom se toliko busate u prsa. Da, imamo pravo da lujku željnu pažnje nazovemo lujkom željnom pažnje, kao što imamo pravo da njega nazovemo perverznim paćenikom zbog ovoga.

Neki ovdje izgleda misle da su zbog svog spola imuni od bilo kakve kritike i preispitivanja motiva. Dobrodošle u ravnopravnost.
Mugiwara
Posts: 99
Joined: 24/02/2022 20:12

#681 Re: Pravda za Ramba!

Post by Mugiwara »

John Cleese wrote: 16/03/2023 11:57
Mugiwara wrote: 16/03/2023 11:04 O kakvim šamarima vi pričate? To je najgluplje što može neko uraditi u ovakvoj situaciji. Prva stvar je što i ona krši zakon tim šamaranjem, druga stvar je što je opasno. Preporuka svim ženama je da nipošto u ovakvoj situaciji ne glumite heroje i pokušavate se fizički sukobiti s napasnikom, jer mnogi samo traže razlog da budu još agresivniji. Najbolje se odmaknuti što prije od napasnika, slikati ga i prijaviti i objaviti na DM. Fizički sukob dolazi u ubzir kad ova opcija nije moguća.
Pa reakcija obicno ovisi o tome kako ko dozivljava izazov te vrste i za kakvu je tacno reakciju objektivno spreman - vjeruj da nisu vise ni tako rijetke osobe zenskog spola koje su sposobne uciniti mnogo, mnogo vise i po napasnika gore od nekakvog nespretnog i spontanog samara.
S lakocom iscasiti nekome ruku u ramenom zglobu, na primjer.

Ali najpametnije, svakako, jeste to sto ti preporucujes.
A najbitnije je - ostati priseban.
Jer napasnicima ne treba nikakav razlog da bi postali agresivniji - kad bi se njihovo ponasanje temeljilo na razloznosti ne bi se ponasali kako se ponasaju.
Njihovo se ponasanje u najboljem slucaju temelji na primitivnim nekontroliranim porivima.
Stoga ih moze, primjerice, stimulirati i neciji strah.
Umjesto razlog sam trebao napisati opravdanje.
Šanse da će se uspješno odbraniti nisu nikako u korist žena. Tereniram BJJ dugo i trenirao sam sa dosta žena, neke od njih su tehnički bolje od mene za tri klase, ali mi ne mogu ništa, jer sam ja puno snažniji od njih. Ima mogučnost da će žena nasilniku iščašiti rame, ali su puno veće šanse da bude nokautirana ili otresena od beton.

Kako god, muško ili žensko najbolje je pobječ, izmaknuti se, izbjegavati ukoliko je to moguće. Zadnje što treba raditi je eskalirati.
User avatar
darius_maximus
Posts: 3252
Joined: 22/01/2007 02:18
Location: Sarajevo

#682 Re: Pravda za Ramba!

Post by darius_maximus »

Mah, ova tema odavno nema veze s Rambom.
Ovo je sada samo prizma kroz koju ljudi pokušavaju opravdati svoje lične stavove i "nostalgiju za starim vremenima".
Sve one glupe priče o karakteru (vidi je kakva se slika, itd.) i slična opravdanja, jer zaboga to nije moralo biti tako javno.
Kao da nije javno, onda bi je svi podržali. Jedini je problem što onda niko ne bi ni znao za to, ali definitivno bi svi bili na njenoj strani, časna pionirska.

Čovjek još potvrdi da je sve uradio što je rekla i još doda stvari koje ona nije ni iznijela (da se ponašao kao šupak tokom snimanja) i opet se relativizira. Laki bio malo nervozan, jebi ga.
Ja bih ga 100% više poštovao da je rekao "Jesam uradio. Zajebao se i žao mi je 100%." To je to, ne treba ti traktat.

Kao Louis CK što je rekao "Da, imam fetiš da izvadim kitu pred ženama. Uradio sam to i žao mi je, neću više bez da pitam."
Ugradio to još u svoj comedy stand-up i sve pet.
Odrasla osoba valjda prihvati svoju grešku i posljedice, a ne skriva se i relativizira (ako doduše uopšte smatra da je greška i tu je vjerovatno grm u kojem leži Rambov zec).
User avatar
billy organ
Posts: 1447
Joined: 04/07/2021 19:19

#683 Re: Pravda za Ramba!

Post by billy organ »

Da treba cancelovati, ne treba. To bi bilo previse.
Da je pretjerao, jeste. Ispao je zadnji krkan i trebao se izviniti za to. Nije straznjica javno dobro pa da se moze pljeskat kad ti je ceif.
User avatar
billy organ
Posts: 1447
Joined: 04/07/2021 19:19

#684 Re: Pravda za Ramba!

Post by billy organ »

qlface wrote: 16/03/2023 12:13 Nikakvo šamaranje ako je neko od tebe duplo teži. Odmaći se, pravac policija ako je napad toliko traumatičan. Ali dotična je prvo otrčala na instagram da prosipa feminizam, lažnu istraumiranost i traži pažnju u lajkovima i pohvale u komentarima, i još nije otižla u policiju da traži pravdu kojom se toliko busate u prsa. Da, imamo pravo da lujku željnu pažnje nazovemo lujkom željnom pažnje, kao što imamo pravo da njega nazovemo perverznim paćenikom zbog ovoga.

Neki ovdje izgleda misle da su zbog svog spola imuni od bilo kakve kritike i preispitivanja motiva. Dobrodošle u ravnopravnost.
da tvojoj staroj/cerci/sestri/suprugi ja opalim jedan samarcic po guzi, da li bi bilo godra?
User avatar
qlface
Posts: 305
Joined: 04/04/2013 09:38

#685 Re: Pravda za Ramba!

Post by qlface »

billy organ wrote: 16/03/2023 13:05
qlface wrote: 16/03/2023 12:13 Nikakvo šamaranje ako je neko od tebe duplo teži. Odmaći se, pravac policija ako je napad toliko traumatičan. Ali dotična je prvo otrčala na instagram da prosipa feminizam, lažnu istraumiranost i traži pažnju u lajkovima i pohvale u komentarima, i još nije otižla u policiju da traži pravdu kojom se toliko busate u prsa. Da, imamo pravo da lujku željnu pažnje nazovemo lujkom željnom pažnje, kao što imamo pravo da njega nazovemo perverznim paćenikom zbog ovoga.

Neki ovdje izgleda misle da su zbog svog spola imuni od bilo kakve kritike i preispitivanja motiva. Dobrodošle u ravnopravnost.
da tvojoj staroj/cerci/sestri/suprugi ja opalim jedan samarcic po guzi, da li bi bilo godra?
Prijavile bi te policiji, i onda bi ti u egzistencijalnom interesu bilo da te ta policija procesuira i da ne padneš meni u ruke zbog neke "greške u proceduri". Ne bi sigurno išle na instagram da seru o feminizmu i skupljaju lajkove.
User avatar
billy organ
Posts: 1447
Joined: 04/07/2021 19:19

#686 Re: Pravda za Ramba!

Post by billy organ »

qlface wrote: 16/03/2023 13:11
billy organ wrote: 16/03/2023 13:05

da tvojoj staroj/cerci/sestri/suprugi ja opalim jedan samarcic po guzi, da li bi bilo godra?
Prijavile bi te policiji, i onda bi ti u egzistencijalnom interesu bilo da te ta policija procesuira i da ne padneš meni u ruke zbog neke "greške u proceduri". Ne bi sigurno išle na instagram da seru o feminizmu i skupljaju lajkove.
Smiri se, vidi se da si nervozan. :thumbup:
no_sikiriki
Posts: 17275
Joined: 11/12/2012 13:21

#687 Re: Pravda za Ramba!

Post by no_sikiriki »

qlface wrote: 16/03/2023 13:11
billy organ wrote: 16/03/2023 13:05

da tvojoj staroj/cerci/sestri/suprugi ja opalim jedan samarcic po guzi, da li bi bilo godra?
Prijavile bi te policiji, i onda bi ti u egzistencijalnom interesu bilo da te ta policija procesuira i da ne padneš meni u ruke zbog neke "greške u proceduri". Ne bi sigurno išle na instagram da seru o feminizmu i skupljaju lajkove.
Kad bi “tebi pali u ruke”, to ne bi bilo zato sto ti smatras pogresnim to sto im se desilo. Nego sto smatras da su te zene tvoje vlasnistvo i sto bi zapravo tvoj ego bio povrijedjen da se neko usudio stipkati nesto “tvoje”.
User avatar
billy organ
Posts: 1447
Joined: 04/07/2021 19:19

#688 Re: Pravda za Ramba!

Post by billy organ »

Vidi se da ga je ucio Andrew Tate. Buduci Tasim Kucevic.
User avatar
Ateista
Posts: 46573
Joined: 18/01/2009 00:29
Location: rajvosa-x.com

#689 Re: Pravda za Ramba!

Post by Ateista »

John Cleese wrote: 16/03/2023 10:48
Ateista wrote: 16/03/2023 07:20
:lol: :lol:
Jest ga nalupala, to je to o cemu govorim, koliko se mnogi muskarci sjebu i zalede kada im zensko uzvrati jer to ne ocekuju. :D
Dijete se ocito bavi nekim borilackim sportom - steta sto nema zvuka, valjda je to snimak nadzorne kamere :D
Obrati paznju na trenutak kad manijak pokusava pobjeci, a djevojcica potrci za njim - ako ga je stigla u hodniku, uvjeren sam da je pozelio da se pojavi policija i zastiti ga :lol:
Jeste, to je ocito da nesto trenira, ne bi ono svako mogao. :D
Vise sam mislio na to da utice i taj element iznenadjenja i da zene nisu svjesne koliko nekad mogu na to postici, ne kao ova mala koja je ekstreman primjer naravno. :D
User avatar
Ateista
Posts: 46573
Joined: 18/01/2009 00:29
Location: rajvosa-x.com

#690 Re: Pravda za Ramba!

Post by Ateista »

Mugiwara wrote: 16/03/2023 11:04
Ateista wrote: 15/03/2023 23:54
To sa samarom mi djeluje puno prirodnija i ocekivana reakcija ako se stvarno osjecala ugrozena.
O kakvim šamarima vi pričate? To je najgluplje što može neko uraditi u ovakvoj situaciji. Prva stvar je što i ona krši zakon tim šamaranjem, druga stvar je što je opasno. Preporuka svim ženama je da nipošto u ovakvoj situaciji ne glumite heroje i pokušavate se fizički sukobiti s napasnikom, jer mnogi samo traže razlog da budu još agresivniji. Najbolje se odmaknuti što prije od napasnika, slikati ga i prijaviti i objaviti na DM. Fizički sukob dolazi u ubzir kad ova opcija nije moguća.
Zavisi kakav je nasilnik u pitanju, ima onih koji bi se nastavili tuci i prebili zenu, ali ima i onih koji to ne ocekuju i koji bi se sjebali kad bi im zena uzvratila.
Slazem se da je vecinom bolje ne uzvratiti jer ne znas kakav je neko, vise kazem da je to ocekivana reakcija, ne uvijek pametna.
U konkretnom slucaju, ako je imala ekipu oko sebe, vjerovatno je mogla to uraditi jer kad bi rambo krenuo u obracun sa njom sigurno je da bi je neko zastitio, odnosno male su sanse da bi i krenuo u obracun kad je tu sa kolegama.
User avatar
darius_maximus
Posts: 3252
Joined: 22/01/2007 02:18
Location: Sarajevo

#691 Re: Pravda za Ramba!

Post by darius_maximus »

qlface wrote: 16/03/2023 13:11
billy organ wrote: 16/03/2023 13:05

da tvojoj staroj/cerci/sestri/suprugi ja opalim jedan samarcic po guzi, da li bi bilo godra?
Prijavile bi te policiji, i onda bi ti u egzistencijalnom interesu bilo da te ta policija procesuira i da ne padneš meni u ruke zbog neke "greške u proceduri". Ne bi sigurno išle na instagram da seru o feminizmu i skupljaju lajkove.
Da, ljudi na Balkanu su poznati po tome koliko vjeruju u policiju i sudski sistem.
Ljudi ne idu da prijave krađu auta, kamoli ovo.
Pored ličnog obračuna i suda javnosti, to je zadnja opcija većini ljudi.
User avatar
qlface
Posts: 305
Joined: 04/04/2013 09:38

#692 Re: Pravda za Ramba!

Post by qlface »

no_sikiriki wrote: 16/03/2023 13:18
qlface wrote: 16/03/2023 13:11

Prijavile bi te policiji, i onda bi ti u egzistencijalnom interesu bilo da te ta policija procesuira i da ne padneš meni u ruke zbog neke "greške u proceduri". Ne bi sigurno išle na instagram da seru o feminizmu i skupljaju lajkove.
Kad bi “tebi pali u ruke”, to ne bi bilo zato sto ti smatras pogresnim to sto im se desilo. Nego sto smatras da su te zene tvoje vlasnistvo i sto bi zapravo tvoj ego bio povrijedjen da se neko usudio stipkati nesto “tvoje”.
Ne moje vlasništvo, nego moja krv kada su majka/sestra/kćer u pitanju, i moj zavjet za pružanjem sigurnosti i osoba sa kojom planiram najbitniju odluku u životu, nastavak gena, kada je supruga u pitanju. Mislim da je moja akcija prilično opravdana uzevši ove stvari u obzir, koliko god neko poput tebe ili Lejle pokušavao da ove stvari pretvori u feminističku hajku i dobije dozu bilo kakve drame.

I da, nije planirano da zvuči kao neka internet tough guy prijetnja, samo možda nepotrebno detaljna analiza hipotetičke situacije.
John Cleese
Posts: 37281
Joined: 25/05/2010 18:30

#693 Re: Pravda za Ramba!

Post by John Cleese »

Mugiwara wrote: 16/03/2023 12:17
John Cleese wrote: 16/03/2023 11:57 Pa reakcija obicno ovisi o tome kako ko dozivljava izazov te vrste i za kakvu je tacno reakciju objektivno spreman - vjeruj da nisu vise ni tako rijetke osobe zenskog spola koje su sposobne uciniti mnogo, mnogo vise i po napasnika gore od nekakvog nespretnog i spontanog samara.
S lakocom iscasiti nekome ruku u ramenom zglobu, na primjer.

Ali najpametnije, svakako, jeste to sto ti preporucujes.
A najbitnije je - ostati priseban.
Jer napasnicima ne treba nikakav razlog da bi postali agresivniji - kad bi se njihovo ponasanje temeljilo na razloznosti ne bi se ponasali kako se ponasaju.
Njihovo se ponasanje u najboljem slucaju temelji na primitivnim nekontroliranim porivima.
Stoga ih moze, primjerice, stimulirati i neciji strah.
Umjesto razlog sam trebao napisati opravdanje.
Šanse da će se uspješno odbraniti nisu nikako u korist žena. Tereniram BJJ dugo i trenirao sam sa dosta žena, neke od njih su tehnički bolje od mene za tri klase, ali mi ne mogu ništa, jer sam ja puno snažniji od njih. Ima mogučnost da će žena nasilniku iščašiti rame, ali su puno veće šanse da bude nokautirana ili otresena od beton.

Kako god, muško ili žensko najbolje je pobječ, izmaknuti se, izbjegavati ukoliko je to moguće. Zadnje što treba raditi je eskalirati.
Ne mogu nista tebi zato sto si, prije svega, treniran, kao i one, a uz to i snazniji, pa je jasno da nikakvu prednost nemaju.
Pa i istospolni protivnici u borilackim sportovima se iz istog razloga bore u razlicitim kategorijama.

I jos jednom kazem - najpametnije jeste to sto ti preporucujes, u svakom slucaju, koliko god neko bio sposoban za samoobranu.
Last edited by John Cleese on 16/03/2023 13:50, edited 1 time in total.
User avatar
dr_Evil
Posts: 12427
Joined: 01/07/2019 15:35
Location: Ispod Koscele

#694 Re: Pravda za Ramba!

Post by dr_Evil »

Ateista wrote: 16/03/2023 07:20
John Cleese wrote: 16/03/2023 00:09

:D
Spoiler
Show
:lol: :lol:
Jest ga nalupala, to je to o cemu govorim, koliko se mnogi muskarci sjebu i zalede kada im zensko uzvrati jer to ne ocekuju. :D
Iskreno izgleda krajnje namjesten video. Nesto ona lupa, a nije ni zamahnula, ko da je 120kg u njoj pa da ima toliko snage da sa 10cm boli.

A opet, nikad ne znas.
no_sikiriki
Posts: 17275
Joined: 11/12/2012 13:21

#695 Re: Pravda za Ramba!

Post by no_sikiriki »

qlface wrote: 16/03/2023 13:40
no_sikiriki wrote: 16/03/2023 13:18

Kad bi “tebi pali u ruke”, to ne bi bilo zato sto ti smatras pogresnim to sto im se desilo. Nego sto smatras da su te zene tvoje vlasnistvo i sto bi zapravo tvoj ego bio povrijedjen da se neko usudio stipkati nesto “tvoje”.
Ne moje vlasništvo, nego moja krv kada su majka/sestra/kćer u pitanju, i moj zavjet za pružanjem sigurnosti i osoba sa kojom planiram najbitniju odluku u životu, nastavak gena, kada je supruga u pitanju. Mislim da je moja akcija prilično opravdana uzevši ove stvari u obzir, koliko god neko poput tebe ili Lejle pokušavao da ove stvari pretvori u feminističku hajku i dobije dozu bilo kakve drame.

I da, nije planirano da zvuči kao neka internet tough guy prijetnja, samo možda nepotrebno detaljna analiza hipotetičke situacije.
S obzirom na tvoje, pod starim nickom dobro poznate “stavove” o zenskom rodu uopce i drama queen momente kada si cinio sve da privuces paznju na sebe, bolje bi bilo da si napisao “neko poput mene ili Lejle”. :lol:
Seyfo
Posts: 4338
Joined: 23/08/2011 14:12

#696 Re: Pravda za Ramba!

Post by Seyfo »

Izet Fazlinović je u prvom sezonama redovno lupao Sefiku cistacicu po dupetu. Bilo je i rasprave na tu temu između njih. Možda su mnogi puno puta gledali seriju pa pomislili da je to normalno.
User avatar
qlface
Posts: 305
Joined: 04/04/2013 09:38

#697 Re: Pravda za Ramba!

Post by qlface »

no_sikiriki wrote: 16/03/2023 13:50
qlface wrote: 16/03/2023 13:40

Ne moje vlasništvo, nego moja krv kada su majka/sestra/kćer u pitanju, i moj zavjet za pružanjem sigurnosti i osoba sa kojom planiram najbitniju odluku u životu, nastavak gena, kada je supruga u pitanju. Mislim da je moja akcija prilično opravdana uzevši ove stvari u obzir, koliko god neko poput tebe ili Lejle pokušavao da ove stvari pretvori u feminističku hajku i dobije dozu bilo kakve drame.

I da, nije planirano da zvuči kao neka internet tough guy prijetnja, samo možda nepotrebno detaljna analiza hipotetičke situacije.
S obzirom na tvoje, pod starim nickom dobro poznate “stavove” o zenskom rodu uopce i drama queen momente kada si cinio sve da privuces paznju na sebe, bolje bi bilo da si napisao “neko poput mene ili Lejle”. :lol:
To je samo dokazalo da kada se muško ubaci u vašu situaciju i na isti način formuliše vaše žalbe, postaje drama queen i traži pažnju. Odjednom postajete objektivne i priznajete da je to preseravanje i traženje pažnje, samo što si ti izgleda shvatila to kao neku moju traumu koju sam iznio, ne kao dokazivanje duplih standarda kroz istu imitaciju uvrijeđenosti za iste situacije. Nije da sam iznenađen.
John Cleese
Posts: 37281
Joined: 25/05/2010 18:30

#698 Re: Pravda za Ramba!

Post by John Cleese »

dr_Evil wrote: 16/03/2023 13:43 Iskreno izgleda krajnje namjesten video. Nesto ona lupa, a nije ni zamahnula, ko da je 120kg u njoj pa da ima toliko snage da sa 10cm boli.

A opet, nikad ne znas.
Vise je tu bilo kojekakvih zahvata nego udaraca, a i udarci mogu biti itekako bolni ili onesposobljavajuci, makar i ne bili snazni, kad neko zna gdje tacno udariti :D

I ne znam zasto bi neko radio "namjesten" video nadzornom kamerom sa upadljivo malim brojem fps i bez zvuka. Zbog uvjerljivosti? :D
Bodkin
Posts: 21581
Joined: 03/09/2008 00:48
Location: Overseas

#699 Re: Pravda za Ramba!

Post by Bodkin »

:run:
darius_maximus wrote: 16/03/2023 13:33
qlface wrote: 16/03/2023 13:11

Prijavile bi te policiji, i onda bi ti u egzistencijalnom interesu bilo da te ta policija procesuira i da ne padneš meni u ruke zbog neke "greške u proceduri". Ne bi sigurno išle na instagram da seru o feminizmu i skupljaju lajkove.
Da, ljudi na Balkanu su poznati po tome koliko vjeruju u policiju i sudski sistem.
Ljudi ne idu da prijave krađu auta, kamoli ovo.
Pored ličnog obračuna i suda javnosti, to je zadnja opcija većini ljudi.
Ljudi su stvarno smijesni u svojim stavovima da brane sovinizam. Kako rekoh, zadnjih godina sam bas dolazio u konflikte jer nisam mogao slusati feministicke price i kako su zene neravnopravne i kako muskarci vise zaradjuju i zivotni cilj je kontrolisati zenu.

Ali ova tema bas oci otvara

Cuj da ide u policiju. Zamisli ode i kaze “mene je rambo opalio po dupetu”. Crkli bi joj od smijanja. Policija i sudovi ne mogu ubice da procesuiraju i ratne zlocine al eto nesto ce uraditi radi udaranja po dupetu
Bodkin
Posts: 21581
Joined: 03/09/2008 00:48
Location: Overseas

#700 Re: Pravda za Ramba!

Post by Bodkin »

qlface wrote: 16/03/2023 13:40
no_sikiriki wrote: 16/03/2023 13:18

Kad bi “tebi pali u ruke”, to ne bi bilo zato sto ti smatras pogresnim to sto im se desilo. Nego sto smatras da su te zene tvoje vlasnistvo i sto bi zapravo tvoj ego bio povrijedjen da se neko usudio stipkati nesto “tvoje”.
Ne moje vlasništvo, nego moja krv kada su majka/sestra/kćer u pitanju, i moj zavjet za pružanjem sigurnosti i osoba sa kojom planiram najbitniju odluku u životu, nastavak gena, kada je supruga u pitanju. Mislim da je moja akcija prilično opravdana uzevši ove stvari u obzir, koliko god neko poput tebe ili Lejle pokušavao da ove stvari pretvori u feminističku hajku i dobije dozu bilo kakve drame.

I da, nije planirano da zvuči kao neka internet tough guy prijetnja, samo možda nepotrebno detaljna analiza hipotetičke situacije.
Znaci ok je da ubijes nekoga sakam za isti cin ali nije da postavis na instagram :D
Post Reply