Andrew Tate ALL ABOUT

Rasprave na razne teme... Ako ne znate gdje poslati poruku, pošaljite je ovdje.

Moderators: Benq, O'zone

Post Reply
User avatar
tranquil
Posts: 6638
Joined: 11/08/2007 00:55
Location: Mare Tranquillitatis

#301 Re: Andrew Tate ALL ABOUT

Post by tranquil »

General War wrote: 06/03/2023 17:02
tranquil wrote: 06/03/2023 13:31
Sta je tacno prekrsio? Koja pravila?

Pretpostavljam da je priča o tome kako su žrtve silovanja odgovorne zbog silovanja prekršila neko pravilo društvenih mreža na kojima je objavljivao ta sranja. Svaka društvena mreža ima svoja pravila, neka striktnija, neka fleksibilnija. Ja lično sam fleksibilniji, i da posjedujem Twitter, možda ne bih banovao jadnog iskompleksiranog paćenika zbog njegovog bijednog stava, ali moje razumijevanje slobode govora je takođe da neko drugi, a to uključuje i vlasnika platforme, ima pravo da ograniči stavove koji se promovišu koristeći njegovu infrastrukturu. I to su ljudi uradili, ni manje ni više. Banovali su ga zbog kršenja pravila na svojim vlastitim privatnim platformama. Njemu je ostalo da baljezga na drugim platformama, ali ga očito boli što je, s pravom, banovan sa najpopularnije. Jer mu je, kao kompleksašu, bitno da bude u centru pažnje.

Kada bi ga vlada cenzurisala, tek to bi bila cenzura. To ovdje nije slučaj.
...Dos'o Musk i vratio ga na tviter...ne znam kako drustvene mreze nisu gadljive kad se propagira da djeca (ali samo na zapadu, ne i u kini, bliskom istoku, latiskoj americi,..indiji) uzimaju kojekakva sranja za "promjenu" pola, idu na medicinske tretmane...
Nemam pojma čemu skretanje teme, pogotovo na pojave koje i sam ne podržavam. Ja sam u nekim stvarima možda liberalan, ali u nekima sam čak konzervativan, naročito kada je porodica u pitanju, zbog čega uostalom i ne mirišem Tate-a i njegovo filozofiju uništenja porodice.

Pričamo o Tateu, i njegovoj navodnoj cenzuri. Svaki ban koji je dobio je bio u skladu sa pravilima koja je prekršio, promijenio se vlasnik i promijenio pravila, i ukinuo ban.

To ne znači da nije bio kriv za kršenje pravila u vrijeme kada je banovan.

Njegov upis zbog kog je banovan je i dalje odvratan. Lično ga ne bih banovao, recimo da sam u nekim stvarima otvoren za slobodu govora više nego Musk, mada razumijem ljude koji su to uradili, i imali su pravo na to. Ali ne pravimo se ludi sa pričom da je banovan tek tako, i to ni više ni manje "sa svih servera, sa svih foruma", jer je to priča za malu djecu. Pokušavate od vašeg heroja napraviti proganjanog mučenika, dok je lik samo iskompleksirani papak prljavog uma i prljavog jezika, koji pravi propagandu protiv tradicionalne porodice i porodičnih vrijednosti, upakovanu kao "dovođenje muškaraca u red". Pravom muškarcu ne treba ni Tate, ni Peterson, ni koji kurac da ga dovede u red, ima ono šta mu je majka priroda dala, ugrađeno u genima, i nema te feminističke i ne znam kakve propagande koja normalnom muškarcu to može oduzeti. A oštećenom muškarcu neće opet ni jedan guru pomoći, ni Tate ni bilo koji guru, može mu kratkoročno pomoći da se osjeća bolje, ali život je dug, a muškarac je ipak društveno biće, tako da Tateov pristup dugoročno ne može stvoriti sretnog muškarca, nego jednog koji će se po Tateovom receptu možda provoditi dok fizički može, ali na kraju ipak ostati sam i ogorčen na svijet, kakav je bio i na početku, samo stariji, i sa manje šanse za pravo izlječenje.
User avatar
vaučer
Posts: 9175
Joined: 04/08/2009 15:22
Location: Living in the past

#302 Re: Andrew Tate ALL ABOUT

Post by vaučer »

General War wrote: 06/03/2023 17:22
Pa sto ce nositi ili promovisati politicku agendu?
Svaka je zemlja placala ogromne pare da dobije organizaciju igara jer su to velike pare u igri...katar je placao ali neko je uzimao te pare...a nije arap.
Dobar si. Pretpostavljam da ideš okolo i pizdiš na 'Say no to racism' kampanju ili kad Rashford npr progovori protiv rasizma - jer okle politike u nogometu. :-) I nije Katar plaćao 'kao sve zemlje'.
User avatar
General War
Posts: 24423
Joined: 18/09/2013 22:04

#303 Re: Andrew Tate ALL ABOUT

Post by General War »

vaučer wrote: 06/03/2023 18:07
General War wrote: 06/03/2023 17:22
Pa sto ce nositi ili promovisati politicku agendu?
Svaka je zemlja placala ogromne pare da dobije organizaciju igara jer su to velike pare u igri...katar je placao ali neko je uzimao te pare...a nije arap.
Dobar si. Pretpostavljam da ideš okolo i pizdiš na 'Say no to racism' kampanju ili kad Rashford npr progovori protiv rasizma - jer okle politike u nogometu. :-) I nije Katar plaćao 'kao sve zemlje'.
Ne vala ne hodam okolo, vec gledam ove toxic masculinity guys pobijene po rovovima ukrajine, pa se pitam gdje su feministice, transgenderi,i ostali naprednjaci da brane demokratiju
User avatar
MarlboroGold
Posts: 21580
Joined: 24/06/2013 17:14
Location: Chaos Sanctuary

#304 Re: Andrew Tate ALL ABOUT

Post by MarlboroGold »

Bogme Kličko je objavio sliku žena na prvom frontu :mrgreen:
User avatar
konoplja
Posts: 2414
Joined: 12/09/2018 19:31

#305 Re: Andrew Tate ALL ABOUT

Post by konoplja »

no_sikiriki wrote: 06/03/2023 17:53
konoplja wrote: 06/03/2023 16:23 Prvo mi padaju napamet neologizmi poput manspreading i mansplaining. Ne vidim korisit za takvu terminologiju u sirem drustvenom kontekstu osim za degradaciju muskaraca.
Potom forsiranje fraza kao sto su male privilege ili bijeli muskarci na poziciji moci. Cao Jelena Veljaca.

Evo nekoliko naslova iz mainstream medija na temu. Zamjeni men za women pa skontaj da li ismijavaju, demonizuju i degradiraju.

‘Quiet quitting’ isn’t new. Some men have been doing the bare minimum for decades
https://www.independent.co.uk/voices/wh ... 56379.html

Why do men kill their families?
https://www.independent.co.uk/life-styl ... 1676963075

Men forget to mind their manners when dealing with powerful women
https://www.theguardian.com/commentisfr ... rful-women

It’s true, men really don’t listen to a word their wives say
https://www.theguardian.com/commentisfr ... -wives-say
Ok, to je očito stvar perspektive. Ne vidim kako mansplaining, kojim se pojedini muškarci itekako bave, degradira muškarca? Degradira žene. To što neko misli da je ta pojava ženska izmišljotina - druga stvar.
Ne vidim kako upućivanje na neke negativne pojave kod muškaraca njih demonizuje, degradira i ismijava. Je li to ne smijemo pričati o negativnim pojavama u društvu?

A što se tiče ovih članaka - nađi mi neki ozbiljniji iz B&H medija.
Ne mogu uopće zamisliti naslov u Avazu/na Klixu koji kaže "Zašto muškarci ubijaju svoju porodicu?"
Prije ćeš naći 10 članaka o tome šta je navelo nekog nevinog jadnička da ubije svoju ženu i djecu, "iz čista mira". Onda ćeš ispod čitati komentare homo balcanicusa: "garant ga je varala", ""kurva", "dobila je šta je zaslužila" i sl.
Vidim ja korist za takvu terminologiju i ne odbacujem je u potpunosti. Zato sam i dodao ovaj dio koji se odnosi na siri drustveni kontekst. Pod tim najvise mislim na ucestalost i siroku uporabu rijeci u danasnjem vremenu. Smatram da se rijec pogresno koristi i to najvise u tom degradirajucem tonu s cinicnim pogledom na musko-zenske odnose koji pretpostavlja da muskarci objasnjavaju zenama samo s ciljem da im spuste.
Al' da ne ulazim dublje u kritiku evo sa Wikipedije c/p. Gdje mi je posebno zanimljivo vidjeti da zena kojoj se pripisuje stvaranje rijeci izrazava sumnju u nju.
Spoiler
Show
MPR News Staff disputed the usefulness of the term.[38] Given its gender-specific nature and negative connotation, Lesley Kinzel described it as inherently biased, essentialist, dismissive, and a double standard.[39] In a 2016 Washington Post article, Cathy Young wrote that it is just one of a number of terms using "man" as a derogatory prefix, and that this convention is part of a "current cycle of misandry".[40] Meghan Daum, in a 2015 Los Angeles Times article, wrote that "To suggest that men are more qualified for the designation than women is not only sexist but almost as tone deaf as categorizing everything that a man says as mansplaining."[41] In 2014 Solnit herself said she had doubts about it: "t seems to me to go a little heavy on the idea that men are inherently flawed this way, rather than that some men explain things they shouldn't and don't hear things they should."[42] As the word became more popular, several commentators complained that misappropriation had diluted its original meaning.[43] Joshua Sealy-Harrington and Tom McLaughlin wrote in newspaper The Globe and Mail that the term has been used as an ad hominem to silence debate.[44]


A sto se tice ovog zahtjeva za clanke... Stvarno ne vidim smisao pomicanja golova i zahtijevanja da se radi o Bosni i Hercegovini kada razgovaramo o Zapadnom/globalnom fenomenu koji je navodno odgovor na na to ismijavanje, degradaciju i demonizaciju muskaraca.
Mislim da bi se mnogo vise prasine podiglo kada bi The Independent i The Guardian objavili clanke s naslovima poput:

‘Quiet quitting’ isn’t new. Some women have been doing the bare minimum for decades

Why do women kill their families?

Women forget to mind their manners when dealing with powerful men

It’s true, women really don’t listen to a word their husbands say
User avatar
darius_maximus
Posts: 3251
Joined: 22/01/2007 02:18
Location: Sarajevo

#306 Re: Andrew Tate ALL ABOUT

Post by darius_maximus »

dale cooper wrote: 06/03/2023 17:56
darius_maximus wrote: 06/03/2023 17:37

Pošto postoji plejada likova koji su prošli ovaj tretman, da se fokusiramo samo na prva tri (sva tri pod Disneyem).

Luke Skywalker je u odnosu na svoju zamjenu Ray, morao učiti kako biti Jedi, dok je ova uglavnom sve "znala".
O ovoj farsi je sam Mark Hamill dovoljno rekao.

Hulk je jedan od najjačih likova u Marvelovim filmovima. Neko ko se godinama morao boriti sa svojim alter egom (moderni Jackyll i Hyde) kako bi naučio koristiti svoju snagu. Njegova rodica je postala She-Hulk i nije trebala nikakvu obuku. Odmah je bila jača od njega i mogla je kontrolisati svoje emocije zato što se kao žena morala često suzdržavati zbog toga kako su se muškarci odnosili prema njoj (da, to je zvanična verzija priče).

Thor je bog, u bukvalnom smislu te riječi. Biće koje je staro preko 1,500 godina. U tih 1.500 godina se borio s raznim čudovištvima, obišao univerzum i učio kako da koristi svoje moći. Njegovu bivšu djevojku odabere Mjolnir i ona se u tren oka snađe s novonađenim moćima i bori se rame uz rame s njim. Čak je postala toliko dobra da on mora dokazivati da je jednako dobar kao ona u borbi, dok većinu vremena (i u Ragnaroku i u Love & Thunder) provodi kao neko koga svako može spržiti strujom (pogotovo Valkyrie u Ragnaroku) i kao komični element u spostvenim filmovima. Da ponovimo, lik je bukvalno bog.

Ne, ovo nisu slučajne greške u scenariju, nažalost.
Stvar sa Lukeom je, kao što sam ranije rekao, što nisu znali šta će sa njim. Mark se protivio prikazu Lukea kao samotnjaka koji se povukao
i kojeg više nije briga ni za čim. Stvar lošeg pisanja. A ako misliš da to što su napravili da Rey "sve zna" čini je jakim ženskim likom, onda
griješiš. I to je stvar lošeg pisanja od ljudi koji hoće da pišu za jake ženske likove, ali ne znaju kako to da urade, pa ih napišu kao svemoguće.

Ne znam stripovski canon za She-Hulk, ali u seriji joj potrebno dosta pomoći i vođenja od Brucea Bannera da bi znala navigirati sa
svojim novim moćima. I ništa zbog toga nije Bruce postao sprdnja niti išta manje moćniji.

Dobro, i kako to što mu njegovu bivšu djevojku (smrtno bolesnu usput rečeno) bira Mjolnir, čini Thora manjem moćnim ili manje bogom nego što
jeste?
Luke je samo višnja na torti, što bi rekli.
Rey inače sve zna i može.
Evo ti još jedna scena, s drugim muškim likom u filmu.

Kapetan Millenium Falcona, čovjek koji zna svoj brod u dušu, Han Solo.
Pogledaj njega, a pogledaj Rey, u ovoj sceni (osim zadnjeg dijela, koji je očito ubačen :D):


Vidiš kako Rey zna ispraviti stvar na njegovom brodu puno bolje od njega samog.
Nisu sarađivali, nego je on izgubljen, dok ona ne nađe sasvim jednostavno rješenje.

Tvoje opravdanje za ovo je da je do lošeg pisanja, jer hoće snažne ženske likove.
Upravo to i jeste problem, jer je pisanje takvo zbog agende.
Plan je da sada u svim filmovima ženski likovi budu snažni i "ravnopravni" (šta god to značilo).
Problem je što, da bi se to postiglo, treba učiniti muške likove glupima, a ženskim likovima treba dati instant znanje i snagu, jer su rođene s tim.

Za Hulka, hoćeš da mi kažeš da je ovo razvoj i reakcija ženskog lika koji je dobio nove, nadnaravne moći:
https://youtu.be/4-gooo4p9Bw?t=54

Ako ne kontroliše svoj bijes kada joj dobacuju muškarci, "bukvalno je mogu ubiti"?
Ja koliko vidim, ne treba ništa naučiti od Hulka.
Da je barem na kraju scena završila tako da izgubi kontrolu, pa da je Hulk upravu i da uvidi kako je lakomisleno dala izjavu...
Ne, ona potvrđuje da to radi namjerno, bez imalo truda...

Što se Thora tiče, kakve veze ima što mu je bivša djevojka smrtno bolesna?
Thor je bukvalno prvi film morao da dokaže da je vrijedan, da bi mogao uopšte podići Mjolnir.
Bog star 1500 godina se morao razvijati, postati sve jači, da bi se mogao boriti protiv Thanosa.

Jane je podigla Mjolnir i kao da se rodila s njim.
Bukvalno je u borbi spretnija i jača od Thora, jer on u sceni borbe u gradu pokušava da dokaže da je jednako sposoban.
Bog koji je u naslovu filma se u svom filmu mora dokazivati smrtnici koja koristi Mjolnir par sedmica.

Nikad ga nije upitala ni za savjet (zašto bi to uradila, kad je on samo drevni bog koji te moći koristi stoljećima?), nego je od početka bolja od njega.
Vau, stvarno snažan ženski lik kojem sve žene trebaju težiti.

Glupost je uzdizati žene tako što ih se instantno čini jačim i pametnijim od muškaraca.
Film je uvijek imao snažnih žena, kao što je Ripley, koje su trudom i žrtvom postale heroine kojima se svi dive, pa i muškarci.
Ako samo dođeš i kažeš "imamo ovoj snažnog muškog junaka koji će sada upoznati ženskog lika koji je odmah jači od njega" to ne postiže ništa.
User avatar
Garak
Posts: 188
Joined: 06/10/2007 16:59

#307 Re: Andrew Tate ALL ABOUT

Post by Garak »

Ovaj gospodin je objasnio odlično neke stvari.

https://youtu.be/2QJiw2C9WNg

Zanimljivo je i Tateovo mišljenje o "Friends"

https://youtu.be/RLEJkP8tovc
DonieBrasco
Posts: 15514
Joined: 31/08/2016 16:09

#308 Re: Andrew Tate ALL ABOUT

Post by DonieBrasco »

Sta uradiste od teme. :lol:
Horcrux
Posts: 1296
Joined: 24/04/2016 13:22

#309 Re: Andrew Tate ALL ABOUT

Post by Horcrux »

no_sikiriki wrote: 06/03/2023 17:53 Ne vidim kako upućivanje na neke negativne pojave kod muškaraca njih demonizuje, degradira i ismijava. Je li to ne smijemo pričati o negativnim pojavama u društvu?
Smijemo. Ali kako postoje negativne pojave kod muskaraca, onda moraju postojati i kod zena, zar ne? Mozes li reci koje su to negativne pojave kod zena? Moze li se tvoja recenica promijeniti i biti validna:
no_sikiriki wrote: 06/03/2023 17:53 Ne vidim kako upućivanje na neke negativne pojave kod zena njih demonizuje, degradira i ismijava. Je li to ne smijemo pričati o negativnim pojavama u društvu?
Ili je ovo mizoginija?
no_sikiriki
Posts: 17273
Joined: 11/12/2012 13:21

#310 Re: Andrew Tate ALL ABOUT

Post by no_sikiriki »

Horcrux wrote: 06/03/2023 20:38
no_sikiriki wrote: 06/03/2023 17:53 Ne vidim kako upućivanje na neke negativne pojave kod muškaraca njih demonizuje, degradira i ismijava. Je li to ne smijemo pričati o negativnim pojavama u društvu?
Smijemo. Ali kako postoje negativne pojave kod muskaraca, onda moraju postojati i kod zena, zar ne? Mozes li reci koje su to negativne pojave kod zena? Moze li se tvoja recenica promijeniti i biti validna:
no_sikiriki wrote: 06/03/2023 17:53 Ne vidim kako upućivanje na neke negativne pojave kod zena njih demonizuje, degradira i ismijava. Je li to ne smijemo pričati o negativnim pojavama u društvu?
Ili je ovo mizoginija?
Zavisi naravno šta smatraš negativnom pojavom.
Sigurno da ima i negativnih pojava kod žena, o kojima se treba pričati, i koje ne predstavljaju mizoginiju.

Stvar je u tome što muškarci kojima je Tate i slični uzor imaju problem s tim što smatraju da više prava/ravnopravnosti kod žena automatski znači otimanje/oduzimanje njihovih "Bogom danih" prava na koje su navikli. Neko je već spominjao taj sense of entitlement, što misle da njima društvo nešto duguje, a ne obratno.
tindbe
Posts: 1358
Joined: 04/02/2020 20:46

#311 Re: Andrew Tate ALL ABOUT

Post by tindbe »

Garak wrote: 06/03/2023 20:24 Zanimljivo je i Tateovo mišljenje o "Friends"

https://youtu.be/RLEJkP8tovc
Zanimljivo je koliko je glupo mišljenje.
Ne volim tu seriju, al' sam gledao usputno uz druge neke aktivnosti, i ovaj tip je ofulao sve tu.
Neki inserti iz serije gdje se prikazuju malo emotivnije scene muškaraca - wow muškarci imaju emocije koje ispolje kad im je teško. :shock:
A da su žene prikazane kao jače, ili muškarci kao slabiji tu, to je glupost. Ovo su komični, nerealni likovi, čija je poenta postojanja baš to da budu što nestvarniji.
Čudo nije prokomentarisao kako su žene kuharice i čistoćom opsjednuti džankiji, ili glupe fufe koje samo znaju nabrojati brendove odjeće i trošit keš, ili astro-kučke koje u mačkama vide svoje mrtve roditelje.
Malo mu promaklo tih par sitnica kako bi njegova publika lakše progutala ova preseravanja.
User avatar
MarlboroGold
Posts: 21580
Joined: 24/06/2013 17:14
Location: Chaos Sanctuary

#312 Re: Andrew Tate ALL ABOUT

Post by MarlboroGold »

Ono o čemu se tu možda može govoriti kao kritici u tom smislu jeste kako je predstavljen Ross i sve ono što je on predstavljao je bilo ismijavano od strane svih ostalih likova, pa onda i pozadinski smijeh na svaku šalu na njegov račun. Redovno je ismijavan njegov intelekt iako je bio ubjedljivo najveći, smisao za romantiku kojeg je imao i ostalo. Sve što su ok vrijednosti su postale odjednom predmet šprdnje u toj seriji i signal jedne vrste luzerstva. Možda je to donekle uticalo na neke stvari i izvan serije u smislu zaglupljivanja i stavljanja pogrešnih vrijednosti u fokus (jer je to jedna od najpopularnijih serija ikad ako ne najpopularnija), ali više od toga nije i pogotovo ne ovo što Tate govori.
User avatar
dale cooper
Posts: 28474
Joined: 03/04/2007 09:55
Location: Twin Peaks/Red Room

#313 Re: Andrew Tate ALL ABOUT

Post by dale cooper »

darius_maximus wrote: 06/03/2023 20:21
dale cooper wrote: 06/03/2023 17:56

Stvar sa Lukeom je, kao što sam ranije rekao, što nisu znali šta će sa njim. Mark se protivio prikazu Lukea kao samotnjaka koji se povukao
i kojeg više nije briga ni za čim. Stvar lošeg pisanja. A ako misliš da to što su napravili da Rey "sve zna" čini je jakim ženskim likom, onda
griješiš. I to je stvar lošeg pisanja od ljudi koji hoće da pišu za jake ženske likove, ali ne znaju kako to da urade, pa ih napišu kao svemoguće.

Ne znam stripovski canon za She-Hulk, ali u seriji joj potrebno dosta pomoći i vođenja od Brucea Bannera da bi znala navigirati sa
svojim novim moćima. I ništa zbog toga nije Bruce postao sprdnja niti išta manje moćniji.

Dobro, i kako to što mu njegovu bivšu djevojku (smrtno bolesnu usput rečeno) bira Mjolnir, čini Thora manjem moćnim ili manje bogom nego što
jeste?
Luke je samo višnja na torti, što bi rekli.
Rey inače sve zna i može.
Evo ti još jedna scena, s drugim muškim likom u filmu.

Kapetan Millenium Falcona, čovjek koji zna svoj brod u dušu, Han Solo.
Pogledaj njega, a pogledaj Rey, u ovoj sceni (osim zadnjeg dijela, koji je očito ubačen :D):


Vidiš kako Rey zna ispraviti stvar na njegovom brodu puno bolje od njega samog.
Nisu sarađivali, nego je on izgubljen, dok ona ne nađe sasvim jednostavno rješenje.

Tvoje opravdanje za ovo je da je do lošeg pisanja, jer hoće snažne ženske likove.
Upravo to i jeste problem, jer je pisanje takvo zbog agende.
Plan je da sada u svim filmovima ženski likovi budu snažni i "ravnopravni" (šta god to značilo).
Problem je što, da bi se to postiglo, treba učiniti muške likove glupima, a ženskim likovima treba dati instant znanje i snagu, jer su rođene s tim.

Za Hulka, hoćeš da mi kažeš da je ovo razvoj i reakcija ženskog lika koji je dobio nove, nadnaravne moći:
https://youtu.be/4-gooo4p9Bw?t=54

Ako ne kontroliše svoj bijes kada joj dobacuju muškarci, "bukvalno je mogu ubiti"?
Ja koliko vidim, ne treba ništa naučiti od Hulka.
Da je barem na kraju scena završila tako da izgubi kontrolu, pa da je Hulk upravu i da uvidi kako je lakomisleno dala izjavu...
Ne, ona potvrđuje da to radi namjerno, bez imalo truda...


Što se Thora tiče, kakve veze ima što mu je bivša djevojka smrtno bolesna?
Thor je bukvalno prvi film morao da dokaže da je vrijedan, da bi mogao uopšte podići Mjolnir.
Bog star 1500 godina se morao razvijati, postati sve jači, da bi se mogao boriti protiv Thanosa.

Jane je podigla Mjolnir i kao da se rodila s njim.
Bukvalno je u borbi spretnija i jača od Thora, jer on u sceni borbe u gradu pokušava da dokaže da je jednako sposoban.
Bog koji je u naslovu filma se u svom filmu mora dokazivati smrtnici koja koristi Mjolnir par sedmica.

Nikad ga nije upitala ni za savjet (zašto bi to uradila, kad je on samo drevni bog koji te moći koristi stoljećima?), nego je od početka bolja od njega.
Vau, stvarno snažan ženski lik kojem sve žene trebaju težiti.

Glupost je uzdizati žene tako što ih se instantno čini jačim i pametnijim od muškaraca.
Film je uvijek imao snažnih žena, kao što je Ripley, koje su trudom i žrtvom postale heroine kojima se svi dive, pa i muškarci.
Ako samo dođeš i kažeš "imamo ovoj snažnog muškog junaka koji će sada upoznati ženskog lika koji je odmah jači od njega" to ne postiže ništa.
Ali stvar je da je ona ta iskustva imala prije, kao Jennifer Walters - obična žena i advokatica. Jel misliš da nema žena sa sličnim iskustvima
kao što to ona ovdje spominje? Za kojima muškarci zvižde, dobacuju, kojima objašnjavaju sa visoka stvari koje su njima dobro poznate?
I da nema likova koji će je ako ga odjebeš možda udariti ili i gore? I opet ne kontam kako ova scena čini Hulka sprdežom i manje
Hulkom, da ne kažem muškarcem, nego što je to bio ranije i da Jennifer nema od njega šta naučiti.

Koliko se sjećam Jane u Love + Thunder moć ima isključivo dok je u posjedu Mjolnira i obični je čovjek bez njega. Čak je on ne spašava
ni od smrti. Ali i ovaj film ima generalno probleme sa pisanjem i pati od neujednačenosti kao i Star Wars sequeli.

Ne znam, čini mi se da ti filmove gledaš sa dubokom sumnjičavošću i traženjem i pronalaženjem propagande čak iako je nema ili
makar nema otvorene namjere za time. A sama činjenica da se vodi računa da ima veći broj žena, kao i manjinskih skupina u filmovima
ne bi trebala da nikome predstavlja problem. Problem je, kao i uvijek, sa pisanjem i kreativnošću ili nedostatku iste onih što prave filmove.

Da se Ripley danas pojavila na filmu umjesto 80-tih, ne sumnjam da bi komentari bili slični kao što su i za današnje junjakinje, bez obzira
koliko je dobro napisana.
User avatar
Plavo-bijeli
Posts: 2561
Joined: 28/02/2010 19:25

#314 Re: Andrew Tate ALL ABOUT

Post by Plavo-bijeli »

Meni je smiješno što 90% likova što mrzi Andrewa, a i cura, ne znaju ni što ga mrze... nadju neki twitter komentar i kao evo vidiš što ga ne volim, ne podnosim. Nadju neki njegov komentar koji je full izvucen iz konteksta i objasnis im, oni nadju nesto drugo... objasnis za to drugo... oni nadju trece... kazes im onda da mozes uzimati ono sto je pozitivno od njeg, a ono sto ti se ne svidja, stavis sa strane, a oni budu:
Image


Doslovno svijet NPCova :run:
User avatar
MarlboroGold
Posts: 21580
Joined: 24/06/2013 17:14
Location: Chaos Sanctuary

#315 Re: Andrew Tate ALL ABOUT

Post by MarlboroGold »

I on sam je NPC. Još jedan od Tate-ovih zombija. Dovoljno je pogledati da mu je preko 50% klipova zasnovano na njemu.
User avatar
MarlboroGold
Posts: 21580
Joined: 24/06/2013 17:14
Location: Chaos Sanctuary

#316 Re: Andrew Tate ALL ABOUT

Post by MarlboroGold »

nekitamopd
Posts: 322
Joined: 10/01/2014 14:51

#317 Re: Andrew Tate ALL ABOUT

Post by nekitamopd »

De ljudi ohladite.
Pričate o par filmova gdje su ženama dali neku prednost a zaboravljate da je tokom historije čovječanstva žena bila prestavljana kao zla vještica, zla maćeha, dama koju princ mora spasiti.
Znači od knjiga do filmova i serija do unazad 20 godina rijetko da si ženu mogao vidjeti u nekoj glavnoj ulozi.
Stvarno vam fali muškosti ako vas ovih par filmova toliko pogodi. Da nije smiješni bilo bi žalosno.

Pa onda dolazimo do toga da u državama gdje šerijat vlada žena svjedok vrijedi kao pola muškarca u nekim državama do skora nisu smjele ni voziti auto, u nekim državama ne smiju se ni školovati, moraju nositi nikabe itd itd.

Evo uzmite BiH i pogledajte omjer pismenih muškaraca i žena preko 65 godina i vidi se kako su našim nanama i bakama branili školovanje.

I dan danas je ovo muški svijet, gdje muškarci drže većinu bogastva.

To što minorna grupa "radikalnih" feministkinja sere po internetu i što par vaših omiljenih serijala sad ima žene kao "jače" ne znači da su vaša prava uskraćena.
MUNAFIK
Posts: 5260
Joined: 23/03/2004 00:04

#318 Re: Andrew Tate ALL ABOUT

Post by MUNAFIK »

tranquil wrote: 06/03/2023 17:59
General War wrote: 06/03/2023 17:02
...Dos'o Musk i vratio ga na tviter...ne znam kako drustvene mreze nisu gadljive kad se propagira da djeca (ali samo na zapadu, ne i u kini, bliskom istoku, latiskoj americi,..indiji) uzimaju kojekakva sranja za "promjenu" pola, idu na medicinske tretmane...
Nemam pojma čemu skretanje teme, pogotovo na pojave koje i sam ne podržavam. Ja sam u nekim stvarima možda liberalan, ali u nekima sam čak konzervativan, naročito kada je porodica u pitanju, zbog čega uostalom i ne mirišem Tate-a i njegovo filozofiju uništenja porodice.

Pričamo o Tateu, i njegovoj navodnoj cenzuri. Svaki ban koji je dobio je bio u skladu sa pravilima koja je prekršio, promijenio se vlasnik i promijenio pravila, i ukinuo ban.

To ne znači da nije bio kriv za kršenje pravila u vrijeme kada je banovan.

Njegov upis zbog kog je banovan je i dalje odvratan. Lično ga ne bih banovao, recimo da sam u nekim stvarima otvoren za slobodu govora više nego Musk, mada razumijem ljude koji su to uradili, i imali su pravo na to. Ali ne pravimo se ludi sa pričom da je banovan tek tako, i to ni više ni manje "sa svih servera, sa svih foruma", jer je to priča za malu djecu. Pokušavate od vašeg heroja napraviti proganjanog mučenika, dok je lik samo iskompleksirani papak prljavog uma i prljavog jezika, koji pravi propagandu protiv tradicionalne porodice i porodičnih vrijednosti, upakovanu kao "dovođenje muškaraca u red". Pravom muškarcu ne treba ni Tate, ni Peterson, ni koji kurac da ga dovede u red, ima ono šta mu je majka priroda dala, ugrađeno u genima, i nema te feminističke i ne znam kakve propagande koja normalnom muškarcu to može oduzeti. A oštećenom muškarcu neće opet ni jedan guru pomoći, ni Tate ni bilo koji guru, može mu kratkoročno pomoći da se osjeća bolje, ali život je dug, a muškarac je ipak društveno biće, tako da Tateov pristup dugoročno ne može stvoriti sretnog muškarca, nego jednog koji će se po Tateovom receptu možda provoditi dok fizički može, ali na kraju ipak ostati sam i ogorčen na svijet, kakav je bio i na početku, samo stariji, i sa manje šanse za pravo izlječenje.
Ja fakat nisam uspio naletiti na neki video gdje je Tejt protiv tradicionalne porodice pa sam malo zbunjen jer sam bas gledao gdje favorizuje porodicu i to da se muskarac mora brinuti o svojoj porodici itd...

A ovo za muskarce pa stvari se postavljaju tako da se prave osteceni muskarci vjerujem da su takvi bolji potrosaci od jakih, ponosnih i samostalnih muskaraca.

Ima Tejt one puno supljaka o trebama i povali sta mozes, ali evidentno je da su te teme nekad ranije kkd njega bile aktuelne, noviji nastupi su ipak dosta ozbiljniji sto je logicno kad je skontao da prerasta u globalnu pojavu pa je price o trebama i kuravama skoro u potpunosti zamjenio ozbiljnijim temama.
Horcrux
Posts: 1296
Joined: 24/04/2016 13:22

#319 Re: Andrew Tate ALL ABOUT

Post by Horcrux »

nekitamopd wrote: 07/03/2023 00:21 De ljudi ohladite.
Pričate o par filmova gdje su ženama dali neku prednost a zaboravljate da je tokom historije čovječanstva žena bila prestavljana kao zla vještica, zla maćeha, dama koju princ mora spasiti.
Znači od knjiga do filmova i serija do unazad 20 godina rijetko da si ženu mogao vidjeti u nekoj glavnoj ulozi.
Stvarno vam fali muškosti ako vas ovih par filmova toliko pogodi. Da nije smiješni bilo bi žalosno.

Pa onda dolazimo do toga da u državama gdje šerijat vlada žena svjedok vrijedi kao pola muškarca u nekim državama do skora nisu smjele ni voziti auto, u nekim državama ne smiju se ni školovati, moraju nositi nikabe itd itd.

Evo uzmite BiH i pogledajte omjer pismenih muškaraca i žena preko 65 godina i vidi se kako su našim nanama i bakama branili školovanje.

I dan danas je ovo muški svijet, gdje muškarci drže većinu bogastva.

To što minorna grupa "radikalnih" feministkinja sere po internetu i što par vaših omiljenih serijala sad ima žene kao "jače" ne znači da su vaša prava uskraćena.
Valjda je sve od osobe do osobe kako hoce da vidi svijet, ali ja vidim da je zena tokom historije bila predstavljena kao bozica. To sto je neko drustvo ili selo u Salemu odlucilo prozvati zene vjesticama bas i ne predstavlja historiju covjecanstva.

Sve stoji to sto si napisao.

Odmah da ti kazem da nikog ne pogadja ovo i niko ne osjeca da su mu pravo uskracena, ljudi samo posmatraju svijet oko sebe, komentarisu i izrazavaju misljenje. To misljenje je, cini mi se, da se u modernim filmovima zena predstavlja nerealno, sto je opet mozda posljedica loseg scenarija koji se pise za zenske karaktere, ali mozda i neceg drugog. Pogledaj crtic Mulan iz 1998. i modernu adaptaciju istog, iz 2020. U oba je zena glavni lik, samo u jednom zena je obican covjek s kojim se mozes suosjecati, a u drugom je to super junak koji je skoro izgubio ljudske osobine. Mislim da ce se svi sloziti da je Mulan iz 1998. vrhunski napravljen i napisan.

Fino sto si stavio pod navodnike to "jace", ali mozda je tu i kljuc i onda je pitanje mnogo kompleksnije. Sta znaci jaka zena i kako istu prikazati u filmovima? Je li u fizickom pogledu? Jer u Mulanu iz 2020. zena ja mnogo jaca i sposobnija od muskaraca. Jel to realno? Ako se prikaze da zena treba pomoc od muskaraca u jednom malom dijelu filma iz bilo kojeg razloga, hoce li to poslati poruku da je zena slaba? Ako se prikazu zena i muskarc u borbi, moze li zena izgubiti? Kad pogledas jedan od novijih dijelova Star warsa imas borbu izmedju Kylo Ren-a covjeka koji je citav zivot bio i trenirao kao Jedi i Reya na drugoj strani, zena koja je tek to postala i oni su u toj borbi posve jednaki. Jel to realno? Moze li zena biti jaka i prikazana u tradicionalnom settingu i ima li modernih filmova koji to prikazuju? ili je jaka zena uvijek izvan tradicionalnih normi?
User avatar
Garak
Posts: 188
Joined: 06/10/2007 16:59

#320 Re: Andrew Tate ALL ABOUT

Post by Garak »

tindbe wrote: 06/03/2023 22:17
Garak wrote: 06/03/2023 20:24 Zanimljivo je i Tateovo mišljenje o "Friends"

https://youtu.be/RLEJkP8tovc
Zanimljivo je koliko je glupo mišljenje.
Ne volim tu seriju, al' sam gledao usputno uz druge neke aktivnosti, i ovaj tip je ofulao sve tu.
Neki inserti iz serije gdje se prikazuju malo emotivnije scene muškaraca - wow muškarci imaju emocije koje ispolje kad im je teško. :shock:
A da su žene prikazane kao jače, ili muškarci kao slabiji tu, to je glupost. Ovo su komični, nerealni likovi, čija je poenta postojanja baš to da budu što nestvarniji.
Čudo nije prokomentarisao kako su žene kuharice i čistoćom opsjednuti džankiji, ili glupe fufe koje samo znaju nabrojati brendove odjeće i trošit keš, ili astro-kučke koje u mačkama vide svoje mrtve roditelje.
Malo mu promaklo tih par sitnica kako bi njegova publika lakše progutala ova preseravanja.
Jebiga jarane vama je džabe objašnjavati neke stvari. Likovima poput tebe je toliko ispran mozak da banalne stvari ne vidite.
User avatar
dr_Evil
Posts: 12423
Joined: 01/07/2019 15:35
Location: Ispod Koscele

#321 Re: Andrew Tate ALL ABOUT

Post by dr_Evil »

jA sam mislio da sam budala sto visim na temi politika, ali ovo je vec neki novi nivo budalastine. Svaka vam cast!
MUNAFIK
Posts: 5260
Joined: 23/03/2004 00:04

#322 Re: Andrew Tate ALL ABOUT

Post by MUNAFIK »

dr_Evil wrote: 07/03/2023 08:59 jA sam mislio da sam budala sto visim na temi politika, ali ovo je vec neki novi nivo budalastine. Svaka vam cast!
Mora se malo i od politike iskljucit... trojke.. osmorke... ko je izdo ko je prodo... valja to slusat sad godinu minimalno.
MUNAFIK
Posts: 5260
Joined: 23/03/2004 00:04

#323 Re: Andrew Tate ALL ABOUT

Post by MUNAFIK »

Garak wrote: 07/03/2023 08:55
tindbe wrote: 06/03/2023 22:17

Zanimljivo je koliko je glupo mišljenje.
Ne volim tu seriju, al' sam gledao usputno uz druge neke aktivnosti, i ovaj tip je ofulao sve tu.
Neki inserti iz serije gdje se prikazuju malo emotivnije scene muškaraca - wow muškarci imaju emocije koje ispolje kad im je teško. :shock:
A da su žene prikazane kao jače, ili muškarci kao slabiji tu, to je glupost. Ovo su komični, nerealni likovi, čija je poenta postojanja baš to da budu što nestvarniji.
Čudo nije prokomentarisao kako su žene kuharice i čistoćom opsjednuti džankiji, ili glupe fufe koje samo znaju nabrojati brendove odjeće i trošit keš, ili astro-kučke koje u mačkama vide svoje mrtve roditelje.
Malo mu promaklo tih par sitnica kako bi njegova publika lakše progutala ova preseravanja.
Jebiga jarane vama je džabe objašnjavati neke stvari. Likovima poput tebe je toliko ispran mozak da banalne stvari ne vidite.
A sta ces ljudi misle da se trendovi desavaju sami od sebe bez ikakvog uticaja nekih interesnih centara...

Ono odjednom je svaki drugi lik serije nekakv peder ili transic ono slucajno i slicno :-)
User avatar
dr_Evil
Posts: 12423
Joined: 01/07/2019 15:35
Location: Ispod Koscele

#324 Re: Andrew Tate ALL ABOUT

Post by dr_Evil »

MUNAFIK wrote: 07/03/2023 10:51
dr_Evil wrote: 07/03/2023 08:59 jA sam mislio da sam budala sto visim na temi politika, ali ovo je vec neki novi nivo budalastine. Svaka vam cast!
Mora se malo i od politike iskljucit... trojke.. osmorke... ko je izdo ko je prodo... valja to slusat sad godinu minimalno.
AMa jest, ali ljudi pricamo o liku sta mlati pare na tik toku seruci na druge, i neka je svaka mu cast sto je sposoban. Ali ipak je malo, onoo.. Ja bih radije igrao video igricu, ili pricao o historiji, tehnologiji, zenama, buredzicima..
User avatar
dulekrele
Posts: 3840
Joined: 10/04/2014 18:25

#325 Re: Andrew Tate ALL ABOUT

Post by dulekrele »

Naguraste 13 strana o ovom klasicnom debilu. :roll:
Post Reply