NAJINTELIGENTNIJI...?

Rasprave na razne teme... Ako ne znate gdje poslati poruku, pošaljite je ovdje.

Moderators: Benq, O'zone

sabanss
Posts: 4597
Joined: 13/08/2006 11:20

#26 Re: NAJINTELIGENTNIJI...?

Post by sabanss »

Nemam taj vid empatije, možda zato što nisam majka :) Nosio sam i ja jednako teške knjige samo što sam išao od prvog razreda sam u školu, ostajao kući, nisam imao prevoz, tadašnju obuću i odjeću neću ni spominjati... Ne vidim da me to u nekom smislu unazadilo. Dio koji se kasnije desio sa početkom rata neću spominjati jer me podjednako unazadio i napravio boljim.

Da se vratim na temu. Današnja djeca su vjerovatno manje inteligentna nego što smo mi bili u njihovim godinama. Ovo vjerovatno zvuči nepopularno ali ako je inteligencija sposobnost snalaženja u nepoznatim situacijama onda je zaključak jasan. Ne dozvoljavamo im da razviju inteligenciju. Današnji roditelji su veliki fail bez obzira na silu sportova, kurseva i ostalog što priušte svojoj djeci.
User avatar
Edin H.
Posts: 47030
Joined: 08/10/2004 22:36
Location: Tirana

#27 Re: NAJINTELIGENTNIJI...?

Post by Edin H. »

Sanjarko wrote: 03/12/2022 22:08 Inovacije/izumi i patenti, to samo gledat, ostalo jbs. Amerika tu prednjaci. Iza ostatak tzv Anglo unije, ona Britanska, Commonwealth, da tako kazem, UK sa priljepcima, onda EU, pa ostali.
Amerikanci su kao Manvhester City, stručnjake kupuju.
crveni_makovi
Posts: 972
Joined: 09/05/2021 14:34

#28 Re: NAJINTELIGENTNIJI...?

Post by crveni_makovi »

Ti si @sabanss zapeo u prošlosti u nekim segmentima života, a ja u drugim. Još ću malo da se ibretim novim kajdankama pa ću preći na nešto drugo. Današnji torbak je prilagođen za djecu koja će se dovoziti što bliže do škole.
sabanss
Posts: 4597
Joined: 13/08/2006 11:20

#29 Re: NAJINTELIGENTNIJI...?

Post by sabanss »

:thumbup:

Svi smo mi negdje zapeli. Kad bi uspjeli sastaviti sva ispravna razmišljanja svih sa kojima komuniciramo....
User avatar
Sanjarko
Posts: 23285
Joined: 17/02/2015 19:32
Location: U snu

#30 Re: NAJINTELIGENTNIJI...?

Post by Sanjarko »

toska
Posts: 2987
Joined: 26/09/2016 14:08

#31 Re: NAJINTELIGENTNIJI...?

Post by toska »

Neka svako zaključi kako dolazi do boljih ili lošijih rezultata na testovima IQ:

Remember that in America and Britain in 1900, the mean IQ was 70. And then we introduced a bit of formal education, and our IQ went up, and that IQ advance meant that people pursue more formal education.1. mar 2013.

In the United States, Flynn and colleagues found that the average American's IQ had, amazingly, increased from around 70 points in the year 1900 to 100 points in the year 2000. 4. apr 2023.

In 1910, scored against today's norms, our ancestors would have had an average IQ of 70 (or 50 if we tested with Raven's). 21. sep 2012.

IQ scores have substantially increased from 1932 through the 20th century, with differences ranging from three to five IQ points per decade

It is somewhat true that the more intelligent kids tend to gravitate towards chess. But modern research has shown that it does not matter if a child has been previously exposed to chess, and only four months of chess training can significantly increase their overall IQ. 3. jan 2023.

itd. itd...
Post Reply