Lopovi su stvarno prekucali igricu

Rasprave na razne teme... Ako ne znate gdje poslati poruku, pošaljite je ovdje.

Moderators: Benq, O'zone

Locked
kuli1961
Posts: 2430
Joined: 06/08/2014 09:47
Location: Banja Luka

#151 Re: Lopovi su stvarno prekucali igricu

Post by kuli1961 »

moonca wrote: 23/11/2022 23:01 Nije vrijedno, vremena, nerviranja za 20KM.. (.....)
Objaviti ime rentacar-a. biznisa/ kao i sliku zgrade......ako je legalno. za buduche posjetioce .kao i za domache gradjane..
Tebi mozda nije vrijedno. Meni jeste, jer svaki dinar, fenig, marku koju mi traze ili nalazu da platim, a opravdano smatram da ne treba da platim, sam posteno zaradio i ne dam da me prave budalom. Za mene suprotno znaci- linija manjeg otpora. Ako se pokaze da sam pogrijesio, my bad, osjetice mi novcanik!
Ovo drugo- potpisujem!
hadalj8
Posts: 28
Joined: 11/12/2019 08:14

#152 Re: Lopovi su stvarno prekucali igricu

Post by hadalj8 »

Piše ime Rent a Car agencije na nalogu koji je objavljen, mada ja još ne bih išao tako daleko i označio ih kao saučesnike dok sutra ne odem i ne dobijem malo bolji uvid u situaciju. Nadam se, iskreno se nadam, da ću dobiti fotografiju počinjenog prekršaja sa odgovarajućim datumom i vremenom.
moonca
Posts: 88063
Joined: 20/12/2016 20:16

#153 Re: Lopovi su stvarno prekucali igricu

Post by moonca »

hadalj8 wrote: 23/11/2022 19:05 Prilikom iznajmljivanja auta prvo su tražili bosansku vozačku dozvolu, kada oni nisu imali važeće sklopili su ugovor tako da kazna ide na moju vozačku jer kao ne mogu izdati auto bez naše dozvole. To je i naša greška i to nam je trebao biti prvi red flag ali eto. Nakon što smo sklopili ugovor vlasnik agencije govori: "Stvarno bih volio da ne dobijete kaznu, ali prilično sam siguran da hoćete, ali volio bih da nećete".
..zashto vam vlasnik agencije, skreche paznju, da je vrlo moguche da che te platiti kaznu? koju kaznu? koje je vrijeme ove izjave. ?
kuli1961
Posts: 2430
Joined: 06/08/2014 09:47
Location: Banja Luka

#154 Re: Lopovi su stvarno prekucali igricu

Post by kuli1961 »

hadalj8 wrote: 23/11/2022 23:07
kuli1961 wrote: 23/11/2022 21:54 Posto si svoj post pisao veceras u 19,05 (tako stoji u postu), cini mi se da ce kazna biti placena tek sutra, a ne danas.
Kao covjek, nemam nijednog razloga da ti ne vjerujem. Sklon sam da vjerujem da RaC mulja i to opako!
A kao pravnik iznosim misljenje (ne savjet, jer pravno savjetovati na forumu moze biti potpuno pogresno, time i opasno)- ne placaj, potpisi nalog nadesno- rubrika- ne prihvatam odgovornost i primjerak naloga licno predaj opcinskom sudu Ze (mislim da si iz Ze), AKO ti nije protekao rok za trazenje sudskog odlucivanja (3 ili 8 dana od prijema naloga, trenutno se ne sjecam). Potom od komunalnog štrumfa trazi fotografiju na uvid. Ili obrnuto- prvo fotka pa onda sud, ALI sve sutra!
Nisu pare u pitanju! Platiti a znati, biti siguran da nisam duzan da platim, je nista drugo do linija manjeg otpora, gazenje principa.
Pa ja se sa bankom peglam ( i to rado) za nezakonito naplacenih 5 KM provizije za izvjesnu bankarsku uslugu koju mi nisu smjeli naplatiti!!!
Ako se pokaze da prekrsaja u odnosu na tebe ili (u stvarnosti) zeta zaista nema, e tak tada se RaC-u treba navaljti na kosti.
Ugovorom o renti vozila, oni prikupljaju, a time i obradjuju lične podatke. Zakon o zastiti licnih podataka relativno jasno propisuje kada, u kojim lsucajevima se ti podaci prosljedjuju- zakoniti cilj , ibla bla...(da ne peglam),a ako je RaC nezakonito proslijedio podatke, moze mu se natovariti žešća kazna....sto bi i trebalo, ako je to zaista uradio.
Kazna je stigla jučer ujutru, a danas sam je već platio.
Znam da ispada da tako prihvaćam krivicu i da u konačnici oni odnose pobjedu, ali jednostavno zbog 20 maraka mi se ne da peglat po sudu, inspekciji i ganjati da dokažem nešto što je možda i teško dokazivo i na kraju uvijek bude moja riječ protiv njegove. Znamo kome će Sud povjerovat.

Otiću sutra tražiti fotografiju maksuz za moju dušu jer znam da ne postoji ista. Ako dobijem ikakvu neće mi bit mrsko tražiti da vidim kad je uslikana ako je to ikako moguće. To sam fakat spreman platiti i vještačiti onda pa se možda i poganjat ako budem mogao. Ako ništa otići do Unutrašnje kontrole ako je komunalni inspektori i policajci uopšte imaju.

Malo sam iščitao temu i iznenadili su me neki baš gnusni komentari i ismijavanja čovjeka samo zato što živi u inostranstvu. Riječ je o momku tj čovjeku koji je rat proveo u BiH, koji je protjeran sa svog ognjišta, riječ je o čovjeku koji je nebrojeno puta pomagao one manje sretne u našoj državi, riječ je o nekome ko redovno kada dođe dadne novca ljudima penzionerima koji teško žive, čovjek koji je znao platit ljetovanje omladincima koji nemaju novca, koji nakupuje svega i onda podijeli ovdje ljudima neznancima, a kamoli svojoj familiji. I znam da nije stvar u 20 maraka nego u principu jer iako odmor može provest na bilo kojoj destinaciji u svijetu on ipak redovno dolazi u BiH. Čak štaviše, želi ovdje kupiti nekretninu i vratit se i pokušat živjet i radit u BiH. Nadam se da će mu ovo iskustvo otvorit oči. Zete, ako ovo čitaš ne vraćaj se vamo :D dođi na ćevape i baklavu kad se zaželiš i gudbaj.
Posto si kaznu vec platio, zaboravi sve ostalo sto pises, legao si im na rudu, prihvati to i ides dalje. U zabludi si ako mislis da ti sud nece vjerovati (autenticna fotografija) i da je rijec protiv rijeci- NIJE. Ali eto, gotovo je sad, platio si. Tj. nije, ako ipak podneses zahtjev za sudsko odlucivanje, a komunalni strumf nema fotku rentanog auta. Istina, po Z o prekrsajima, ako ne grijesim, placanjem se prihvata odgovornost.

Hipoteticko pitanje- da je rijec o kazni od 100 ili vise KM, da li bi isto postupio?????
Takvim nezamjeranjem i sami doprinosimo javasluku vlasti, a onda kukamo? Hocemo li se, kao drustvo ikada opasuljiti, opametiti da je vlast (ma koja) tu radi nas, a ne da smo mi tu radi njih?
Ko ono rece- svaki narod upravo zasluzuje vlast kakvu ima? :D
I ona poznata: znas nas,j..o ti nas (bi li to Branko Ćopić?)
Last edited by kuli1961 on 23/11/2022 23:28, edited 2 times in total.
User avatar
billy organ
Posts: 1448
Joined: 04/07/2021 19:19

#155 Re: Lopovi su stvarno prekucali igricu

Post by billy organ »

Od cega se napravi sapunica zbog 20 eura. Razumijem ogorcenost porketaca ako su ga zajebali. Ali ovo ode u patetiku.
Osmi Socrates
Posts: 8106
Joined: 19/10/2020 15:33

#156 Re: Lopovi su stvarno prekucali igricu

Post by Osmi Socrates »

Nismo mi ovo do kraja sagledali. Ja ne tvrdim da iko laže.

Međutim, tvrditi da vlasnik RAC-a ovo isključivo radi na svoju ruku nema smisla. Postoji dokumentacija, rekord o prekršaju. Jedino, ako ne tvrdite da je on i to falsificirao? Ali, kome onda plaćaš? Ako pare idu zvaničnoj (državnoj) agenciji, kako tačno vlasnik RAC-a profitira iz toga?

Jedini logičan zaključak, na osnovu svega izrečenog i pokazanog, i pod pretpostavkom da niko ne laže, da je neko (pojedinac) zloupotrijebio svoje mjesto u (državnoj) agenciji, progurao papirologiju i u dogovoru sa vlasnikom RAC-a djeluje.
moonca
Posts: 88063
Joined: 20/12/2016 20:16

#157 Re: Lopovi su stvarno prekucali igricu

Post by moonca »

Vrlo je bitna situacija. za sve gradjane Bosne kao i buduche turiste/posjetioce. shta se deshava.U ovom sluchaju, ako rentate auto... vjerovatno nije jedini...
User avatar
Rijeka_snova
Posts: 1265
Joined: 26/07/2011 01:12

#158 Re: Lopovi su stvarno prekucali igricu

Post by Rijeka_snova »

mali_balon wrote: 23/11/2022 08:20
pepermint31 wrote: 22/11/2022 23:09 Ja i žena svake godine provedemo godišnji odmor u Bosni jer živimo vani. Ove godine rentali auto da bi nakon 3 sedmice po povratku nazad, njezinim roditeljima došla parking kazna za nepostojeći prekršaj jer tog dana uopće nismo koristili auto. Nama je čovjek koji nam je rentao auto rekao da se pazimo takvih kazni.

DAKLE, INSTITUCIJE TRAŽE PODATKE OR RENT A CAR KOMPANIJA DA BI LIJEPO MOGLI IZDAVATI NEPOSTOJEĆE KAZNE LJUDIMA KOJI DOLAZE SA STRANE. PA HEBOTE OVI SU LEVEL PRO ŠTO SE TIČE LOPOVLUKA.
Ne desava se to samo vama iz dijaspore desava se i nama. Ja da registrujem aut nasli mi nekakvu kaznu staru 2g, da stara 2g, na kucnu adresu mi nista nike doslo, e sad da ja tjeram pravdu, 20km slika (tad je bilo) ili dokaz o prekrsaju dok to cekam istice registracija, nove tablice i vozacka 60km....jeftinije bilo dati 20km i idemo dalje....
I meni se tako nesto slično desilo, kazna za parking, pri registraciji su mi otkrili tu kaznu. Telefon sve prati gdje sam bila taj dan I fakat znam sve gdje sam I sta sam radila (na 3 parkinga normalno parkirala, tad sam bila novi vozac, sve je moralo biti cakum pakum, vrlo je mala mogucnist da sam parkirala van oznacenog mjesta ali eto. Kaznu platila I registrovala auto, nije mi se peglam da vidim sta je
Bobi
Forum administrator
Posts: 32183
Joined: 30/10/2002 00:00
Location: http://www.klix.ba
Grijem se na: J.P."Grijanje"Zenica
Vozim: TDI sve crveno
Contact:

#159 Re: Lopovi su stvarno prekucali igricu

Post by Bobi »

hadalj8 wrote: 23/11/2022 23:20 Piše ime Rent a Car agencije na nalogu koji je objavljen, mada ja još ne bih išao tako daleko i označio ih kao saučesnike dok sutra ne odem i ne dobijem malo bolji uvid u situaciju. Nadam se, iskreno se nadam, da ću dobiti fotografiju počinjenog prekršaja sa odgovarajućim datumom i vremenom.
Živi bio, ako vidiš fotografiju, obrati pažnju ako se vidi vegetacija, jel zeleno ili je prikladno ovom vremenu, meni nesto pari da zeleno i sunčano slikano nekad u avgustu :D ida li je bilo vlazno, lokvice, vlaznost na asfaltu i potrazi kakvo je vrijeme bilo tog dana.
Osmi Socrates
Posts: 8106
Joined: 19/10/2020 15:33

#160 Re: Lopovi su stvarno prekucali igricu

Post by Osmi Socrates »

Gdje i kako si platio kaznu? Kako to funkcionira?

Drugo, jesi li pažljivo ispitao vjerodostojnost tog rekorda o prekršaju? Meni nevjerovatno zvuči da bi se država (agencija or whatever) bavila ovako sitnim prevarama.

Ovo mora biti da neki pojedinac vara.
hadalj8
Posts: 28
Joined: 11/12/2019 08:14

#161 Re: Lopovi su stvarno prekucali igricu

Post by hadalj8 »

kuli1961 wrote: 23/11/2022 23:26 Posto si kaznu vec platio, zaboravi sve ostalo sto pises, legao si im na rudu, prihvati to i ides dalje. U zabludi si ako mislis da ti sud nece vjerovati (autenticna fotografija) i da je rijec protiv rijeci- NIJE. Ali eto, gotovo je sad, platio si. Tj. nije, ako ipak podneses zahtjev za sudsko odlucivanje, a komunalni strumf nema fotku rentanog auta. Istina, po Z o prekrsajima, ako ne grijesim, placanjem se prihvata odgovornost.

Hipoteticko pitanje- da je rijec o kazni od 100 ili vise KM, da li bi isto postupio?????
Takvim nezamjeranjem i sami doprinosimo javasluku vlasti, a onda kukamo? Hocemo li se, kao drustvo ikada opasuljiti, opametiti da je vlast (ma koja) tu radi nas, a ne da smo mi tu radi njih?
Ko ono rece- svaki narod upravo zasluzuje vlast kakvu ima? :D
I ona poznata: znas nas,j..o ti nas (bi li to Branko Ćopić?)
Iskreno, ne znam šta bih da je veća kazna. Mislim da najvjerovatnije ne bih platio bez dokaza.

Zet i sestra nisu htjeli tj. nisu bili za to da se i ova plati, nego da se gonimo sa njima do kraja, ali na kraju dana to sam ja na nalogu i zaista mrzim tu uzrečicu ali nemam ni vremena ni živaca da se zbog 20 maraka natežem sa njima. I znaju oni to dobro i vrlo vješto koriste tu činjenicu.

I znam da je ovo pogrešno razmišljanje ali oni izuzev 15 dana godišnje ovdje nisu predugo i mislim da polako i zaboravljaju kakva je tegoba i peglancija ganjat pravdu.

Meni je najviše krivo na nas jer smo odmah skočili na čovjeka dijasporca, jedan forumaš piše ima skupocjen sat, a nema 20 maraka za kaznu. Drugi nadodaje da zato i posjeduje takav sat, a treći je kao u fazonu sirotinjo de ja ću ti je platit. Mene više to boli nego što se inspektor bavi sitnim prevarama.

Danas sutra i mi ćemo možda bit žrtve ovog sistema, a siguran sam da svi od nas već i jesu bili na neki način.

Ko da je ovdje stvar u pišljivih 20 maraka.

Nemam potrebu da lažem i pravim dramu zbog 20 maraka, pogotovo jer je moj identitet sad i javan, samo kažem boli i ubija ta nepravda.

Ništa, sutra idem posjetit inspektora, rekao mi je gdje se nalazi pa ćemo vidjet šta ima od dokaza.

Obavijestit ću vas ovdje pa da možemo staviti tačku na i što se tiče ovog događaja.
Bobi
Forum administrator
Posts: 32183
Joined: 30/10/2002 00:00
Location: http://www.klix.ba
Grijem se na: J.P."Grijanje"Zenica
Vozim: TDI sve crveno
Contact:

#162 Re: Lopovi su stvarno prekucali igricu

Post by Bobi »

@kuli1961 jel može ovaj inspektor tuzit nas za klevetu :lol: ?Ili vlasnik agencije :D ?
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 66225
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#163 Re: Lopovi su stvarno prekucali igricu

Post by _BataZiv_0809 »

Krenuo jaruga na vapase kod Beslica pa usput stao na livadu autom da uzme luka u zelenari i uslikalo ga
hadalj8
Posts: 28
Joined: 11/12/2019 08:14

#164 Re: Lopovi su stvarno prekucali igricu

Post by hadalj8 »

Bobi wrote: 23/11/2022 23:35
hadalj8 wrote: 23/11/2022 23:20 Piše ime Rent a Car agencije na nalogu koji je objavljen, mada ja još ne bih išao tako daleko i označio ih kao saučesnike dok sutra ne odem i ne dobijem malo bolji uvid u situaciju. Nadam se, iskreno se nadam, da ću dobiti fotografiju počinjenog prekršaja sa odgovarajućim datumom i vremenom.
Živi bio, ako vidiš fotografiju, obrati pažnju ako se vidi vegetacija, jel zeleno ili je prikladno ovom vremenu, meni nesto pari da zeleno i sunčano slikano nekad u avgustu :D ida li je bilo vlazno, lokvice, vlaznost na asfaltu i potrazi kakvo je vrijeme bilo tog dana.
Naravno, ako je i dobijem. Dobro se sjećam čitavog dana kad mi je napisana kazna jer je to bio posljednji dan da su sestra i zet bili ovdje, sutradan su imali let kući. Naravno, perfektno se sjećam vremena kakvo je bilo. :)
Bobi
Forum administrator
Posts: 32183
Joined: 30/10/2002 00:00
Location: http://www.klix.ba
Grijem se na: J.P."Grijanje"Zenica
Vozim: TDI sve crveno
Contact:

#165 Re: Lopovi su stvarno prekucali igricu

Post by Bobi »

_BataZiv_0809 wrote: 23/11/2022 23:41 Krenuo jaruga na vapase kod Beslica pa usput stao na livadu autom da uzme luka u zelenari i uslikalo ga
Ako nas ko bude tuzio ti kao pravnik ces nas braniti pro bono :lol:
moonca
Posts: 88063
Joined: 20/12/2016 20:16

#166 Re: Lopovi su stvarno prekucali igricu

Post by moonca »

hadalj8 wrote: 23/11/2022 23:40 Meni je najviše krivo na nas jer smo odmah skočili na čovjeka dijasporca
nisi redovan na forumu.. ali otvoriti temu.... ja sam dijasporac i napasti sistem drzavu. je nepromishljeno... domachi to ne prashatju.. dijaspora se ne voli. to je chinjenica. i uchinit che sve da uvrijede istog... na bilo kojoj temi, u bilo koje doba dana i nochi.. :zoka:
kuli1961
Posts: 2430
Joined: 06/08/2014 09:47
Location: Banja Luka

#167 Re: Lopovi su stvarno prekucali igricu

Post by kuli1961 »

Bobi wrote: 23/11/2022 23:41 @kuli1961 jel može ovaj inspektor tuzit nas za klevetu :lol: ?Ili vlasnik agencije :D ?
naravno da moze, jednako kao i sto ja tebe mogu tuziti za neki dug, ili ti mene, svjedno, a ne znamo se, niti ima duga..
Dakle, papir trpi sve! A ishod, eee... o tom po tom :D
A rado bih se upustio u parnicu za takvu klevetu!
Jos ako bi se pokazalo da snimka nema, sto je zakonska obaveza, ili da nije autentican,tj da je prefabrikovan....u svasta bi se moglo izroditi
User avatar
-Chesterfield-
Posts: 5641
Joined: 04/08/2020 19:22

#168 Re: Lopovi su stvarno prekucali igricu

Post by -Chesterfield- »

moonca wrote: 23/11/2022 23:45
dijaspora se ne voli. to je chinjenica. i uchinit che sve da uvrijede istog... na bilo kojoj temi, u bilo koje doba dana i nochi.. :zoka:
Ovo nije tachno... Znasch da te svi volimo... :trep1:
Bobi
Forum administrator
Posts: 32183
Joined: 30/10/2002 00:00
Location: http://www.klix.ba
Grijem se na: J.P."Grijanje"Zenica
Vozim: TDI sve crveno
Contact:

#169 Re: Lopovi su stvarno prekucali igricu

Post by Bobi »

kuli1961 wrote: 23/11/2022 23:50
Bobi wrote: 23/11/2022 23:41 @kuli1961 jel može ovaj inspektor tuzit nas za klevetu :lol: ?Ili vlasnik agencije :D ?
naravno da moze, jednako kao i sto ja tebe mogu tuziti za neki dug, ili ti mene, svjedno, a ne znamo se, niti ima duga..
Dakle, papir trpi sve! A ishod, eee... o tom po tom :D
A rado bih se upustio u parnicu za takvu klevetu!
Jos ako bi se pokazalo da snimka nema, sto je zakonska obaveza, ili da nije autentican,tj da je prefabrikovan....u svasta bi se moglo izroditi
kakav bolan dug, kad si mi pozajmio pare :shock: ja se ne sjecam, jel imaš kakav dokaz :D. Za svaki slučaj obrisao sam sve fotografije i sve gdje se spominju imena :D.
Bobi
Forum administrator
Posts: 32183
Joined: 30/10/2002 00:00
Location: http://www.klix.ba
Grijem se na: J.P."Grijanje"Zenica
Vozim: TDI sve crveno
Contact:

#170 Re: Lopovi su stvarno prekucali igricu

Post by Bobi »

moonca wrote: 23/11/2022 23:45
hadalj8 wrote: 23/11/2022 23:40 Meni je najviše krivo na nas jer smo odmah skočili na čovjeka dijasporca
nisi redovan na forumu.. ali otvoriti temu.... ja sam dijasporac i napasti sistem drzavu. je nepromishljeno... domachi to ne prashatju.. dijaspora se ne voli. to je chinjenica. i uchinit che sve da uvrijede istog... na bilo kojoj temi, u bilo koje doba dana i nochi.. :zoka:
Nije on bona, to mu je šura :D, prati malo...cccc :D.
moonca
Posts: 88063
Joined: 20/12/2016 20:16

#171 Re: Lopovi su stvarno prekucali igricu

Post by moonca »

-Chesterfield- wrote: 23/11/2022 23:51
moonca wrote: 23/11/2022 23:45
dijaspora se ne voli. to je chinjenica. i uchinit che sve da uvrijede istog... na bilo kojoj temi, u bilo koje doba dana i nochi.. :zoka:
Ovo nije tachno... Znasch da te svi volimo... :trep1:
. tako. napishite.Image.... :-D
moonca
Posts: 88063
Joined: 20/12/2016 20:16

#172 Re: Lopovi su stvarno prekucali igricu

Post by moonca »

Bobi wrote: 23/11/2022 23:55
moonca wrote: 23/11/2022 23:45

nisi redovan na forumu.. ali otvoriti temu.... ja sam dijasporac i napasti sistem drzavu. je nepromishljeno... domachi to ne prashatju.. dijaspora se ne voli. to je chinjenica. i uchinit che sve da uvrijede istog... na bilo kojoj temi, u bilo koje doba dana i nochi.. :zoka:
Nije on bona, to mu je šura :D, prati malo...cccc :D.
E i ti ga pratish. zet :roll:
kuli1961
Posts: 2430
Joined: 06/08/2014 09:47
Location: Banja Luka

#173 Re: Lopovi su stvarno prekucali igricu

Post by kuli1961 »

moonca wrote: 23/11/2022 23:45
hadalj8 wrote: 23/11/2022 23:40 Meni je najviše krivo na nas jer smo odmah skočili na čovjeka dijasporca
nisi redovan na forumu.. ali otvoriti temu.... ja sam dijasporac i napasti sistem drzavu. je nepromishljeno... domachi to ne prashatju.. dijaspora se ne voli. to je chinjenica. i uchinit che sve da uvrijede istog... na bilo kojoj temi, u bilo koje doba dana i nochi.. :zoka:
Iako sam na ovom forumu svega 8 godina, zapazio sam forumasicu munčicu...cesto mi njeni postovi nisu nimalo ok, sto je subjektivna stvar (moonca- ne zamjeri na iznosenju vrijednosnog suda)
OVAJ PUT- u svemu dijelim njeno misljenje! :thumbup:
I dalje, nase ljude koji zive na ostatku planete- od Islanda do Australije, zapadno i istocno, necu i ne mogu nazvati d.....orom
Ruzna mi rijec, a ne znam koja ih je muka natjerala ili ljepota privukla da zive negdje drugdje.
Bobi
Forum administrator
Posts: 32183
Joined: 30/10/2002 00:00
Location: http://www.klix.ba
Grijem se na: J.P."Grijanje"Zenica
Vozim: TDI sve crveno
Contact:

#174 Re: Lopovi su stvarno prekucali igricu

Post by Bobi »

moonca wrote: 23/11/2022 23:57
Bobi wrote: 23/11/2022 23:55

Nije on bona, to mu je šura :D, prati malo...cccc :D.
E i ti ga pratish. zet :roll:
Pa zet mu je otvorio temu a ti napadaš šuru, ko sad prati ti ili ja :D ?
User avatar
n+1
Posts: 7012
Joined: 23/02/2022 09:38
Location: https://shorturl.at/bkpqD

#175 Re: Lopovi su stvarno prekucali igricu

Post by n+1 »

Čovjek je u svom prvom postu izašao sa teorijom zavjere, koja je s pravom ismijana i raskrinkana. Ne, država ne sarađuje sa rent-a-car agencijama da bi pljačkala građane i dijasporu. Samim tim, nije uopće fokus na dijaspori, nego je fokus na teoriji zavjere koja pozicionira dijasporu kao žrtvu.

Nadalje, forum je mnogima postao info pult za sve od računa u banci pa do zdravstvenog kartona. Brate, nemaš vremena da se natežeš s institucijama, a imaš s forumašima? Dajte počnite se obraćati relevatnim adresama. Imaju ljudi koji svako jutro otvore email koji počinje sa info@ i plaćeni su da primaju žalbe, komentare, sugestije, i šta sve ne.

I ono najvažnije. Čim mi neko kaže "nisam 100%", znam da jeste 100%. Ne nužno zato što laže, nego zato što on sam ne zna gdje mu je dupe bilo i šta je radio, a lijen je da razmisli.

Da parafrazim Dejvid Hjuma: Šta je vjerovatnije, da si ti negdje ipak išao autom, ili da je Ministarstvo unutrašnjih poslova u dosluhu sa sitnim rent-a-car agencijama kako bi pljačkali 20 maraka od dijaspore?

Hesuse Kriste.
Locked