Kada se isplati iseljenje iz BiH u druge države?

Rasprave na razne teme... Ako ne znate gdje poslati poruku, pošaljite je ovdje.

Moderators: Benq, O'zone

Post Reply
User avatar
Sanjarko
Posts: 23199
Joined: 17/02/2015 19:32
Location: U snu

#4351 Re: Kada se isplati iseljenje iz BiH u druge države?

Post by Sanjarko »

Spit_fire wrote: 02/02/2023 17:45 U BiH da malo sjasu a grbace sa porezima ljudi bi zivjeli 50% bolje...jbt jedna plata meni jedna drzavi..a ta drzavi je ni za sta ko da je u vjetsr bacim
Zakida drzava, na inflaciji kazivao sam negdje uzela pravo love od penzionera putem poreza, a vratila koliko je vratila kroz povecanja penzija, ali zakinula za oko 200 KM penzionere, neko to negdje razlozio i pojasnio dobro.

Ako je zakinula penzionere za oko 200 KM tj pola penzije najnize, koliko je ostale zakinula.
detroit-mercy
Posts: 16041
Joined: 07/04/2009 16:54
Location: povis jajca

#4352 Re: Kada se isplati iseljenje iz BiH u druge države?

Post by detroit-mercy »

Didier wrote: 02/02/2023 17:39
detroit-mercy wrote: 02/02/2023 17:36
Pa je tako u samo u 2019 (pre Covid godini) bilo 99.74Miliona turista iz US vani (outbound turists), sto je palo na oko preko 30M u 2020 ali znamo i zbog cega.
Valjda ljudima treba biti jasno, da od New Yorka do LA, let traje 5 sati, da je USA ogromna zemlja sa toliko stvari za vidjeti od nacionalnih parkova do gradova. Da u USA imas sve, od tropske, preko kontinentalne, pustinjske, arkticke, umjereno kontinentalne klime i da ne nabrajam. Da ti fakat treba jedan zivot samo da obidjes neke stvari u USA.
I pored svega toga, ja gdje god sam isao avioni su puni Amera koji turisticki putuju. Ima ih svugdje od Svedske do Argentine, Australije do Tajlanda.
Da ne govorimo o tome da su to turisti u vrhu po potrosni i sl.
OK je da neku zemlju mrzis, da ti jednostavno ne lezi ali da valjas neke gluposti, je ipak malo previse.
Imaš li neki izvor za tu cifru od 99 miliona, ili se radi o 99 miliona noćenja?

Da si čitao ranije postove, vidio bi šta sam pisao, izvori kažu da ih samo oko 40% ima pasoš. Meni dosta o njima.
Kakve veze ima 40% pasosa sa bilo cime, ili ono nase Eurocentricno vidjenje, ako nisi bio u Italiji i Francuskoj nisi bio nigdje i vidio nista.
Podaci su veoma precizini mogu se lako naci, valjda su dobri u vodjenju statistike.
Pa normalno da ces imati masu Nijemaca ili Svedjana koji idu na obalu Mediterana, prvo jer im je sat-dva leta od mjesta boravka a drugo da ne odu tamo ne bi se nikada zbog klime okupali u moru ili generalno okupali u vodi.
Je li jednom prosjecnom Amerikancu treba spanjolska ili hrvatska ili turska obala kada ima istu takvu ili bolju na sat leta, njima je Florida ekvivalent jedne Spanije Nijemcima.
Sad ce prosjecni Amer zapaliti na skijanje u Austriju pored jednog Kolorada ili Alebrte u Kanadi.
Treba ipak neke stvari promatrati iz realne perspektive.
detroit-mercy
Posts: 16041
Joined: 07/04/2009 16:54
Location: povis jajca

#4353 Re: Kada se isplati iseljenje iz BiH u druge države?

Post by detroit-mercy »

Spit_fire wrote: 02/02/2023 17:45 U BiH da malo sjasu a grbace sa porezima ljudi bi zivjeli 50% bolje...jbt jedna plata meni jedna drzavi..a ta drzavi je ni za sta ko da je u vjetsr bacim
Pa ko se placa iz tih poreza, koliko je budzetskih korisnika, pocev od kojekavih borackih/socijalnih kategorija pa nadalje. Jebi ga, hoces "besplatno" skolstvo, zdravstvo i ostalo, moras nekako platiti.
User avatar
Sanjarko
Posts: 23199
Joined: 17/02/2015 19:32
Location: U snu

#4354 Re: Kada se isplati iseljenje iz BiH u druge države?

Post by Sanjarko »

detroit-mercy wrote: 02/02/2023 18:06
Spit_fire wrote: 02/02/2023 17:45 U BiH da malo sjasu a grbace sa porezima ljudi bi zivjeli 50% bolje...jbt jedna plata meni jedna drzavi..a ta drzavi je ni za sta ko da je u vjetsr bacim
Pa ko se placa iz tih poreza, koliko je budzetskih korisnika, pocev od kojekavih borackih/socijalnih kategorija pa nadalje. Jebi ga, hoces "besplatno" skolstvo, zdravstvo i ostalo, moras nekako platiti.
Najvise se ta uplacena lova pokrade na razne nacine, od tendera pa nadalje. Po tebi ovi navedeni i ovo navedeno krivo za visoke poreze, a ne lopovluk duznosnika koji potkradaju budzet.

Evo akcize primjerice, su lopovluk na n-tu.
detroit-mercy
Posts: 16041
Joined: 07/04/2009 16:54
Location: povis jajca

#4355 Re: Kada se isplati iseljenje iz BiH u druge države?

Post by detroit-mercy »

Sanjarko wrote: 02/02/2023 18:16
detroit-mercy wrote: 02/02/2023 18:06
Pa ko se placa iz tih poreza, koliko je budzetskih korisnika, pocev od kojekavih borackih/socijalnih kategorija pa nadalje. Jebi ga, hoces "besplatno" skolstvo, zdravstvo i ostalo, moras nekako platiti.
Najvise se ta uplacena lova pokrade na razne nacine, od tendera pa nadalje. Po tebi ovi navedeni i ovo navedeno krivo za visoke poreze, a ne lopovluk duznosnika koji potkradaju budzet.

Evo akcize primjerice, su lopovluk na n-tu.
Akcize su bile uslov za kreditiranje autoputa koliko sam ja upratio. Jer, putarina nije neki izvor prihoda akcize su puno sigurniji i garantuju otplatu rata kredita. Sad sto mi gradiom 2km autoputa po godini, to je vec drugi problem.
Po meni jedan od vecih problema su razna socijalna davanja. Imamo masu ljudi koji su se penzionisali jako rano (radno sposobni), i sad vec godinama sisaju budzet. Na to dodajmo ove druge faktore, velicinu administracije, troskove administracije i sl. i dobijemo to sto imamo.
Al' dobro je samo nek ne puca :skoljka:.
User avatar
Ecci
Posts: 436
Joined: 03/06/2010 22:33
Vozim: Biciklam

#4357 Re: Kada se isplati iseljenje iz BiH u druge države?

Post by Ecci »

Prihodi od akciza na duvan 9,4 milijarde KM. Na sta je utroseno, odnosno ukradeno u drzavi koja nije korumpirana nego je samo takva percepcija gradjana🙄
PaulTracy
Posts: 695
Joined: 12/05/2021 00:19

#4358 Re: Kada se isplati iseljenje iz BiH u druge države?

Post by PaulTracy »

Ecci wrote: 02/02/2023 19:46
Prihodi od akciza na duvan 9,4 milijarde KM. Na sta je utroseno, odnosno ukradeno u drzavi koja nije korumpirana nego je samo takva percepcija gradjana🙄
Ukrali je građani države BiH koji su bili u prilici da kradu a oni koji nemaju priliku da kradu na dan izbora sjede u kaficima, vise na Klixu i pišu "treba bježat iz ove države".
Oj Angela Merkel sve ti... kakvu stoku ti nagradi 😀
Spit_fire
Posts: 3325
Joined: 27/07/2022 00:06

#4359 Re: Kada se isplati iseljenje iz BiH u druge države?

Post by Spit_fire »

detroit-mercy wrote: 02/02/2023 18:06
Spit_fire wrote: 02/02/2023 17:45 U BiH da malo sjasu a grbace sa porezima ljudi bi zivjeli 50% bolje...jbt jedna plata meni jedna drzavi..a ta drzavi je ni za sta ko da je u vjetsr bacim
Pa ko se placa iz tih poreza, koliko je budzetskih korisnika, pocev od kojekavih borackih/socijalnih kategorija pa nadalje. Jebi ga, hoces "besplatno" skolstvo, zdravstvo i ostalo, moras nekako platiti.
Ma znam ja to sve, ne kazem da se ukinu porezi pa jbt moras imat policiju i ostalo ak nista...al naravno zna se za sta ode veliki dio para..

A besplatno skolatvo ue da sam trehno jedno 10k za fakultrt 5 godina
Zdravstvo otiso na ultrazvuk kae dodji za 3mj

..nema sta da ne placam ne znam kako bi
doboj71
Posts: 593
Joined: 21/07/2011 05:20

#4360 Re: Kada se isplati iseljenje iz BiH u druge države?

Post by doboj71 »

Didier wrote: 02/02/2023 16:43
Rugafet wrote: 02/02/2023 16:39
Evo, prvo da kakim pa idem u avion da se šetam po Detroitu :-)
A koja je svrha rasprave s tobom ako ni na jedno pitanje ne odgovoriš normalno?

Eno tamo te čovjek fino pita kako si došao u Ameriku, drugi kaže da nećeš da kažeš od sramote, a ti se praviš blesav. Prošetaj po bilo kom crnačkom kvartu, pa nam javi kako ti je bilo. Ja po Evropi šetam normalno po geotima, i osim u Parizu i Londonu, nigdje nema problema.

God bless America. Jest' ako nisi jedan od miliona potlačenih i ako nisi bolestan.
Da smo htjeli ispravljati krive Drine ,ostali bi u Bosni.Ja radim po citavom gradu gdje sam,i crnacke cetvrti,i meksicke a i bosanske.Ne diram nikog,a ne dira me niko.Zivi se normalno,snalazi se,djeca zavrsavaju koledze,nece se niko vracati u Bosnu,mozda mi stariji,da umremo tamo.Dosao 1997,bio u Armiji,pa nismo bili potrebni poslije,veterani,izbjeglice,...Dolazim na forum sto mi je dosadno,radim drugu smjenu,odrzavanje,pa nema posla,da se neko ne pita zasto.
User avatar
madner
Posts: 56761
Joined: 09/08/2004 16:35

#4361 Re: Kada se isplati iseljenje iz BiH u druge države?

Post by madner »

detroit-mercy wrote: 02/02/2023 16:58
madner wrote: 02/02/2023 15:20

Ovo je tacno. Jadni ljudi po Evropi prave seme sa Hong Kongom ili Panamom da dobiju 12%. :D
A sta nas to sprecava vec sad da postanemo poreski raj :skoljka:, mislim ono jedno jutro se probudimo i taraaa, nema vise poreza na dobit ili sl :skoljka:. Od cega cemo onda puniti kasu.
Btw, Emirati su npr poreski raj ali oni budzet mogu puniti iz drugih izvora a mi, iz cega cemo mi.
Da je to tako, svaka druga drzava bi bila poreski raj, ali jebi ga iz nekog razloga nije :skoljka:
Mi jesmo poreski raj, ali nismo dovoljno sigurni investitorima da to iskoristimo. Zasad uglavnom nasi ljudi koriste pogodnosti.

Vladavina prava i brzi sudski sistem bi bili sasvim dovoljnji.
User avatar
Truba
Posts: 81580
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#4362 Re: Kada se isplati iseljenje iz BiH u druge države?

Post by Truba »

izvrsni direktor wrote: 02/02/2023 15:36
Truba wrote: 02/02/2023 15:16
s druge strane otvorim te vaše portale dobijem proljev od rase oružja kardašijana i svjetskog prvenstva u motoguziju
Te zbog toga ne otvaras njihove portale i cuvas psihicko zdravlje uz zvezde granda, dodika, najave rata i svjetsko prvenstvo u korupciji.. blago nama
Izoliran sam od vijesti nakon ulaska amera u bagdad 2003 tad se nesto slomilo u meni...neki mladi zurnalista na fpn
Zato sam i bio pod ruskom propagandom :lol:

Tu najavu rata od 2008 serem po njoj a i grand
Najdrazi mi je torabi i vijesti u nizu od njega

Mislim da ko bih spadamo u nekih 18% najboljeg svijeta
U slobodama mozda i u 13%
U ekonomiji ajde da kazem 23%
Klima...mozda medju 10% najboljih

Ima tu problema...zagadjenje korupcija...kriminal je kod nas komedija obican covjek je miran...lose ceste :D
Generalno govoreci od Batonova ustanka 9.godine protiv rimljana zivimo u bih naikvalitetnije godine upravo danas sada...sutra...
Samo da malo vise znamo o ekonomiji ...malo vise poduzetnistva...i to je to...perfekcija zemlja
User avatar
Ozimician
Posts: 5537
Joined: 05/09/2012 23:21

#4363 Re: Kada se isplati iseljenje iz BiH u druge države?

Post by Ozimician »

madner wrote: 02/02/2023 21:34
detroit-mercy wrote: 02/02/2023 16:58
A sta nas to sprecava vec sad da postanemo poreski raj :skoljka:, mislim ono jedno jutro se probudimo i taraaa, nema vise poreza na dobit ili sl :skoljka:. Od cega cemo onda puniti kasu.
Btw, Emirati su npr poreski raj ali oni budzet mogu puniti iz drugih izvora a mi, iz cega cemo mi.
Da je to tako, svaka druga drzava bi bila poreski raj, ali jebi ga iz nekog razloga nije :skoljka:
Mi jesmo poreski raj, ali nismo dovoljno sigurni investitorima da to iskoristimo. Zasad uglavnom nasi ljudi koriste pogodnosti.

Vladavina prava i brzi sudski sistem bi bili sasvim dovoljnji.
Naravno, malo brži sudovi, posebno u vezi poslovnog i radnog prava, naplate potraživanja, etc. malo više efikasnosti.

Sljedeći preduslov: Olakšano dobijanje boravišne dozvole.

I naravno najvažnije - DOBRA REKLAMA - niko nije za BiH čuo kao za poreznu oazu, a iskreno mislim kad bi se to fkt desilo, da bi EU pritisnula ove naše hadalje na vlasti da ujednače poreze na dobit sa evropskim xD
detroit-mercy
Posts: 16041
Joined: 07/04/2009 16:54
Location: povis jajca

#4364 Re: Kada se isplati iseljenje iz BiH u druge države?

Post by detroit-mercy »

Ozimician wrote: 02/02/2023 21:43
madner wrote: 02/02/2023 21:34

Mi jesmo poreski raj, ali nismo dovoljno sigurni investitorima da to iskoristimo. Zasad uglavnom nasi ljudi koriste pogodnosti.

Vladavina prava i brzi sudski sistem bi bili sasvim dovoljnji.
Naravno, malo brži sudovi, posebno u vezi poslovnog i radnog prava, naplate potraživanja, etc. malo više efikasnosti.

Sljedeći preduslov: Olakšano dobijanje boravišne dozvole.

I naravno najvažnije - DOBRA REKLAMA - niko nije za BiH čuo kao za poreznu oazu, a iskreno mislim kad bi se to fkt desilo, da bi EU pritisnula ove naše hadalje na vlasti da ujednače poreze na dobit sa evropskim xD
Sve je to tako jednostavno na forumu :mrgreen:.
Samo nam jos malo treba i eto nas, preski raj za bogatase :skoljka:.
Za to vrijeme;
There is currently no personal income tax in the United Arab Emirates. As such, there are no individual tax registration or reporting obligations.
User avatar
Ozimician
Posts: 5537
Joined: 05/09/2012 23:21

#4365 Re: Kada se isplati iseljenje iz BiH u druge države?

Post by Ozimician »

detroit-mercy wrote: 02/02/2023 22:03
Ozimician wrote: 02/02/2023 21:43

Naravno, malo brži sudovi, posebno u vezi poslovnog i radnog prava, naplate potraživanja, etc. malo više efikasnosti.

Sljedeći preduslov: Olakšano dobijanje boravišne dozvole.

I naravno najvažnije - DOBRA REKLAMA - niko nije za BiH čuo kao za poreznu oazu, a iskreno mislim kad bi se to fkt desilo, da bi EU pritisnula ove naše hadalje na vlasti da ujednače poreze na dobit sa evropskim xD
Sve je to tako jednostavno na forumu :mrgreen:.
Samo nam jos malo treba i eto nas, preski raj za bogatase :skoljka:.
Za to vrijeme;
There is currently no personal income tax in the United Arab Emirates. As such, there are no individual tax registration or reporting obligations.
Naravno, ali već sad uvode porez na dobit ako je dobit iznad 375 000 dirhama.

Što se mene tiče, može biti i 0% income tax - ja sam ZA.
User avatar
n+1
Posts: 7012
Joined: 23/02/2022 09:38
Location: https://shorturl.at/bkpqD

#4366 Re: Kada se isplati iseljenje iz BiH u druge države?

Post by n+1 »

Truba wrote: 02/02/2023 21:39
izvrsni direktor wrote: 02/02/2023 15:36

Te zbog toga ne otvaras njihove portale i cuvas psihicko zdravlje uz zvezde granda, dodika, najave rata i svjetsko prvenstvo u korupciji.. blago nama
Izoliran sam od vijesti nakon ulaska amera u bagdad 2003 tad se nesto slomilo u meni...neki mladi zurnalista na fpn
Zato sam i bio pod ruskom propagandom :lol:

Tu najavu rata od 2008 serem po njoj a i grand
Najdrazi mi je torabi i vijesti u nizu od njega

Mislim da ko bih spadamo u nekih 18% najboljeg svijeta
U slobodama mozda i u 13%
U ekonomiji ajde da kazem 23%
Klima...mozda medju 10% najboljih

Ima tu problema...zagadjenje korupcija...kriminal je kod nas komedija obican covjek je miran...lose ceste :D
Generalno govoreci od Batonova ustanka 9.godine protiv rimljana zivimo u bih naikvalitetnije godine upravo danas sada...sutra...
Samo da malo vise znamo o ekonomiji ...malo vise poduzetnistva...i to je to...perfekcija zemlja
U slobodama sami vrh, rekao bih. Bosna je primordial ooze još uvijek, imaš wiggle room u svemu. Ekonomija 40%.
paladinka
Posts: 1884
Joined: 23/06/2013 17:08

#4367 Re: Kada se isplati iseljenje iz BiH u druge države?

Post by paladinka »

Evropske drzave , recimo vecina, daju sigurno bolje uslove , ne samo plata , zdrastveno , socijalno , sigurno i penzino.
Bodkin
Posts: 21581
Joined: 03/09/2008 00:48
Location: Overseas

#4368 Re: Kada se isplati iseljenje iz BiH u druge države?

Post by Bodkin »

skafiskafsnjak wrote: 02/02/2023 09:47
Didier wrote: 02/02/2023 09:34

Ma tvoj nick mi je simpatičan, nije ništa lično.

Vidiš da sam spomenuo i druge škafiškafnjake.
De nadji neke Drogbe i takve, ziv bio.

Pa eto me za 15 dana u Sarajevo, vodim te na shishu i kafu.

Ja castim, naravno. Jesam u Njemackoj ili nisam 8-)
E cuj shishu. Jarane…
Bodkin
Posts: 21581
Joined: 03/09/2008 00:48
Location: Overseas

#4369 Re: Kada se isplati iseljenje iz BiH u druge države?

Post by Bodkin »

izvrsni direktor wrote: 02/02/2023 15:36
Truba wrote: 02/02/2023 15:16
s druge strane otvorim te vaše portale dobijem proljev od rase oružja kardašijana i svjetskog prvenstva u motoguziju
Te zbog toga ne otvaras njihove portale i cuvas psihicko zdravlje uz zvezde granda, dodika, najave rata i svjetsko prvenstvo u korupciji.. blago nama
Jebote ljudi cita li neko ovdje? Internet pun besplatnih vrhunskih dolumentaraca al jok, odoh ubijediti nekog anonimusa na klixu da je bolje u americi/njemackoj/bosni
Bodkin
Posts: 21581
Joined: 03/09/2008 00:48
Location: Overseas

#4370 Re: Kada se isplati iseljenje iz BiH u druge države?

Post by Bodkin »

Spit_fire wrote: 02/02/2023 20:14
detroit-mercy wrote: 02/02/2023 18:06
Pa ko se placa iz tih poreza, koliko je budzetskih korisnika, pocev od kojekavih borackih/socijalnih kategorija pa nadalje. Jebi ga, hoces "besplatno" skolstvo, zdravstvo i ostalo, moras nekako platiti.
Ma znam ja to sve, ne kazem da se ukinu porezi pa jbt moras imat policiju i ostalo ak nista...al naravno zna se za sta ode veliki dio para..

A besplatno skolatvo ue da sam trehno jedno 10k za fakultrt 5 godina
Zdravstvo otiso na ultrazvuk kae dodji za 3mj

..nema sta da ne placam ne znam kako bi
Ja sam platio 100km godinu. A i te dvije hiljade godisnje sto si dao su klikeri. Umjesto golfa 6, vozis golf 5 ali imas diplomu
User avatar
skafiskafsnjak
Posts: 31533
Joined: 16/04/2011 18:46

#4371 Re: Kada se isplati iseljenje iz BiH u druge države?

Post by skafiskafsnjak »

Bodkin wrote: 02/02/2023 22:52
skafiskafsnjak wrote: 02/02/2023 09:47

De nadji neke Drogbe i takve, ziv bio.

Pa eto me za 15 dana u Sarajevo, vodim te na shishu i kafu.

Ja castim, naravno. Jesam u Njemackoj ili nisam 8-)
E cuj shishu. Jarane…
Sha je cudno ....da pratimo trendove u Sarajvu :D
User avatar
Sanjarko
Posts: 23199
Joined: 17/02/2015 19:32
Location: U snu

#4372 Re: Kada se isplati iseljenje iz BiH u druge države?

Post by Sanjarko »

detroit-mercy wrote: 02/02/2023 19:37
Sanjarko wrote: 02/02/2023 18:16

Najvise se ta uplacena lova pokrade na razne nacine, od tendera pa nadalje. Po tebi ovi navedeni i ovo navedeno krivo za visoke poreze, a ne lopovluk duznosnika koji potkradaju budzet.

Evo akcize primjerice, su lopovluk na n-tu.
Akcize su bile uslov za kreditiranje autoputa koliko sam ja upratio. Jer, putarina nije neki izvor prihoda akcize su puno sigurniji i garantuju otplatu rata kredita. Sad sto mi gradiom 2km autoputa po godini, to je vec drugi problem.
Po meni jedan od vecih problema su razna socijalna davanja. Imamo masu ljudi koji su se penzionisali jako rano (radno sposobni), i sad vec godinama sisaju budzet. Na to dodajmo ove druge faktore, velicinu administracije, troskove administracije i sl. i dobijemo to sto imamo.
Al' dobro je samo nek ne puca :skoljka:.
Grijesis. Upravo to, lopovluk glavonja nam je najveca boljka. Hajd sto kradu, ali oni nerade nista skoro za javno/opste dobro. Istina jesu se neki ljudi penzionisali ranije ali da su radno sposobni i nisu bas, ima naravno i takvih ali to je malo.

Para se izvaci od strane glavonja najvise. Nemoze mali covjek usrat i ukrast koliko veliki moze, nikad.

Ali eto razlicitog smo misljenja.
User avatar
Sanjarko
Posts: 23199
Joined: 17/02/2015 19:32
Location: U snu

#4373 Re: Kada se isplati iseljenje iz BiH u druge države?

Post by Sanjarko »

Ecci wrote: 02/02/2023 19:46
Prihodi od akciza na duvan 9,4 milijarde KM. Na sta je utroseno, odnosno ukradeno u drzavi koja nije korumpirana nego je samo takva percepcija gradjana🙄
Na racune po Kipru, Kanarima i sl otocima, na dzepove politikanata, ali kriv mali covjek, on najvise sere i krade.
elcaliente
Posts: 4542
Joined: 13/06/2012 15:52

#4374 Re: Kada se isplati iseljenje iz BiH u druge države?

Post by elcaliente »

Sanjarko wrote: 03/02/2023 00:17
Ecci wrote: 02/02/2023 19:46

Prihodi od akciza na duvan 9,4 milijarde KM. Na sta je utroseno, odnosno ukradeno u drzavi koja nije korumpirana nego je samo takva percepcija gradjana🙄
Na racune po Kipru, Kanarima i sl otocima, na dzepove politikanata, ali kriv mali covjek, on najvise sere i krade.
Mali covjek je birao takve da ga vode i birati ce ih dalje jel mu se to svidja.
User avatar
Truba
Posts: 81580
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#4375 Re: Kada se isplati iseljenje iz BiH u druge države?

Post by Truba »

paladinka wrote: 02/02/2023 22:31 Evropske drzave , recimo vecina, daju sigurno bolje uslove , ne samo plata , zdrastveno , socijalno , sigurno i penzino.
i to je 400 milijuna ljudi
a što je sa ostala 3 kontinenta s 6 milijardi ljudi :D

što je s činjenicom da u australiji imaš 900 kilometara ničega a bosni 900 km od sarajeva imaš 86 razliitih kultura i turističkih centara


stalno se sere kod nas politika... a kakvi su ono čede i ujke u australiji kakvo je ono maltretiranje pripadnika određene vere i nacije

ako ganjaš novce i karijeru u BOSNI JE SUPER... naravno ako ti je karijera isplativa a ne sa sociJologijom oćeš da budeš ko iz filma holivud
Post Reply