Kada se isplati iseljenje iz BiH u druge države?

Rasprave na razne teme... Ako ne znate gdje poslati poruku, pošaljite je ovdje.

Moderators: Benq, O'zone

Post Reply
User avatar
madner
Posts: 56761
Joined: 09/08/2004 16:35

#4326 Re: Kada se isplati iseljenje iz BiH u druge države?

Post by madner »

Didier wrote: 02/02/2023 15:09
sabanss wrote: 02/02/2023 14:45

Mi smo kao država po mom mišljenju u prvom redu država koje će "odumrijeti" jer su premale. Tako da isplati se seliti ako neko planira živjeti 40-50 godina. :D To je poveznica sa temom.

Onaj ko ostane može se nadati da će EU postati jedna država i da će nas nekako primiti tamo. Onda bi ovaj prostor dobio kapital, kakvu-takvu vojnu sigurnost i nadu koja bi obrnula proces odlaska. Mada kad vidim Hrvatsku, nekako nisam siguran u taj scenarij.
Ja ne vidim da mora biti loše i ako ne uđemo u Evropsku uniju. Možemo jednog dana biti porezni raj, iako to već jesmo za mnoge koji su to shvatili. Rijetko gdje postoji porez na zaradu od 10%, relativno sigurna klima za investitore, prilično sigurno mjesto za život, ugodni vremenski uslovi, itd. Još ako se pogodi neki izvoz, to je onda puna šaka brade.
Ovo je tacno. Jadni ljudi po Evropi prave seme sa Hong Kongom ili Panamom da dobiju 12%. :D
User avatar
xPaco1337
Posts: 1070
Joined: 30/09/2020 14:34

#4327 Re: Kada se isplati iseljenje iz BiH u druge države?

Post by xPaco1337 »

Pa evo radio sam sezonski po Hrvatskoj i zadnje 2 godine su haos, dovode ljude sa Tajlanda,Turske,Nepala i sl. Prvo niko od njih ne zna rijec engleski ne znam ni kako uopste dobiju posao i kako se sporazume, drugo posao ne mogu radit jer im kazes da urade nesto i ne kontaju. I onda ti vuces za 2-3 osobe. Drugo kulturno nisam ni blizu tih ljudi i nema sanse da se uklopis samo tako kao sa nekim nasim. Uz sve to zasto bi htjeo biti u smjestaju sa nekim Turcinom ili Tajlanđaninom.
sabanss
Posts: 4578
Joined: 13/08/2006 11:20

#4328 Re: Kada se isplati iseljenje iz BiH u druge države?

Post by sabanss »

Didier wrote: 02/02/2023 15:09 Ja ne vidim da mora biti loše i ako ne uđemo u Evropsku uniju. Možemo jednog dana biti porezni raj, iako to već jesmo za mnoge koji su to shvatili. Rijetko gdje postoji porez na zaradu od 10%, relativno sigurna klima za investitore, prilično sigurno mjesto za život, ugodni vremenski uslovi, itd. Još ako se pogodi neki izvoz, to je onda puna šaka brade.
Osim poreza i vremenskih uslova ja to ne vidim tako :D A obzirom na nivo stranih ulaganja niti većina stranih investitora. Ratujemo svako malo, pola države navija za ruse, korupcijom smo zakucali sam vrh, ljudski potencijal je sve siromašniji, itd... Iskreno možemo privući možda ove digitalne nomade jer nam je smještaj relativno jeftin a imamo malo prirodnih ljepota.

Daj Bože da griješim...
User avatar
Rugafet
Posts: 4712
Joined: 14/12/2015 17:52

#4329 Re: Kada se isplati iseljenje iz BiH u druge države?

Post by Rugafet »

Didier wrote: 02/02/2023 15:07
Rugafet wrote: 02/02/2023 14:43 Onaj osjećaj kad živiš i radiš u zemlji gdje ama baš nikoga ne zanima odakle si ni kako se zoveš (osim ako sam ne kažeš pa se onako usput malo na pauzi zanimaju) nego radiš do mile volje sa likovima iz raznoraznih zemalja, i sva su ti vrata otključana potpuno isto kao i onom koji živi tu 211 godina. I onda tako fino ušuškan u sigurnosti i blagostanju vidiš kako to sve odlično može da funkcioniše i da svi budu zadovoljni i to u zemlji sa preko 300 miliona duša, i lagano uz Starbucks kafu zavaljen u fotelju čitaš kako se pojedini genijalci iz BiH prosipaju kritikama i analizama svjetskih sila u stilu joj sranja u Ruandi i grohotom se smiješ. E taj osjećaj
I radiš, i radiš, i samo radiš... i prve dvije godine dobiješ heftu odmora :D

Zadovoljni su oni moj kurac, nego ne znaju za bolje, a ima malo sjevernije 28 puta bolje.

Been there, seen that. No, thanks.
Vidi, ja bih rado da se vratim u BiH i uživam u svim čarima blagostanja ali mi ne daju. Lijepo im kažem jedan lik na forumu napisao je kako meni tu nije dobro i da ovdje niko ne zna ništa i da je sve loše,a BiH nema problema i ja mu sve vjerujem, ne može kažu, ostaješ ovdje da se patiš
User avatar
Rugafet
Posts: 4712
Joined: 14/12/2015 17:52

#4330 Re: Kada se isplati iseljenje iz BiH u druge države?

Post by Rugafet »

n+1 wrote: 02/02/2023 15:17
konoplja wrote: 02/02/2023 14:46 Ruga ne odgovori ti nikada na pitanje kako si otisao u SAD.
Izvukli te na lutriji ili koja je bila sema?
Odgovorio bi da ga nije sramota.
?
User avatar
Didier
Posts: 2197
Joined: 10/04/2014 19:54
Location: Naselje starosjedilaca

#4331 Re: Kada se isplati iseljenje iz BiH u druge države?

Post by Didier »

sabanss wrote: 02/02/2023 15:22
Didier wrote: 02/02/2023 15:09 Ja ne vidim da mora biti loše i ako ne uđemo u Evropsku uniju. Možemo jednog dana biti porezni raj, iako to već jesmo za mnoge koji su to shvatili. Rijetko gdje postoji porez na zaradu od 10%, relativno sigurna klima za investitore, prilično sigurno mjesto za život, ugodni vremenski uslovi, itd. Još ako se pogodi neki izvoz, to je onda puna šaka brade.
Osim poreza i vremenskih uslova ja to ne vidim tako :D A obzirom na nivo stranih ulaganja niti većina stranih investitora. Ratujemo svako malo, pola države navija za ruse, korupcijom smo zakucali sam vrh, ljudski potencijal je sve siromašniji, itd... Iskreno možemo privući možda ove digitalne nomade jer nam je smještaj relativno jeftin a imamo malo prirodnih ljepota.

Daj Bože da griješim...
Nije to pola države nego možda 700-800 hiljada koliko ih je ostalo. I taj će broj procentualno biti sve manji, Bošnjaci i Bosanci će postati uskoro većina od preko 70%, a biće uvijek normalnih Srba i Hrvata, tako da će postati nebitno što uopšte postoji RS, i to će se desiti u narednih deset godina, možda i ranije. Ekonomski ćemo ih mi vući dok nam ne prekipi.

Ta istraživanja o korupciji koje gledaš kao varijablu imaju tzv. "percepciju korupcije", odnosno u anketu stave šta ljudi misle o tome koliko je zemlja korumpirana. Pošto smo poznati kao ljudi s kompleksom niže vrijednosti, desi se onda da ljudi misle da smo gori od Burundija, Mozambika, Papue Nove Gvineje itd., nisam jednom vidio takav neki članak u medijima.

Realno, kod nas više policajaca uzme cvaju da te pusti, ali u Švabiji onaj jedan kojeg neko uspije potplatiti uzme više nego svi naši zajedno. Korupcija je na Zapadu na mnogo višem nivou, dešava se legalnim putevima, i nije široko viđena kao kod nas, ali da je ima, itekako je ima.
User avatar
Didier
Posts: 2197
Joined: 10/04/2014 19:54
Location: Naselje starosjedilaca

#4332 Re: Kada se isplati iseljenje iz BiH u druge države?

Post by Didier »

Rugafet wrote: 02/02/2023 15:24
Didier wrote: 02/02/2023 15:07

I radiš, i radiš, i samo radiš... i prve dvije godine dobiješ heftu odmora :D

Zadovoljni su oni moj kurac, nego ne znaju za bolje, a ima malo sjevernije 28 puta bolje.

Been there, seen that. No, thanks.
Vidi, ja bih rado da se vratim u BiH i uživam u svim čarima blagostanja ali mi ne daju. Lijepo im kažem jedan lik na forumu napisao je kako meni tu nije dobro i da ovdje niko ne zna ništa i da je sve loše,a BiH nema problema i ja mu sve vjerujem, ne može kažu, ostaješ ovdje da se patiš
Prošetaj malo po Detroitu, pa mi javi kako si se proveo :D
User avatar
n+1
Posts: 7012
Joined: 23/02/2022 09:38
Location: https://shorturl.at/bkpqD

#4333 Re: Kada se isplati iseljenje iz BiH u druge države?

Post by n+1 »

Rugafet wrote: 02/02/2023 15:26
n+1 wrote: 02/02/2023 15:17

Odgovorio bi da ga nije sramota.
?
Nemoj mi ništa upitnikati, nego odgovori čovjeku.
izvrsni direktor
Posts: 9321
Joined: 20/12/2018 16:11

#4334 Re: Kada se isplati iseljenje iz BiH u druge države?

Post by izvrsni direktor »

Truba wrote: 02/02/2023 15:16
s druge strane otvorim te vaše portale dobijem proljev od rase oružja kardašijana i svjetskog prvenstva u motoguziju
Te zbog toga ne otvaras njihove portale i cuvas psihicko zdravlje uz zvezde granda, dodika, najave rata i svjetsko prvenstvo u korupciji.. blago nama
User avatar
konoplja
Posts: 2414
Joined: 12/09/2018 19:31

#4335 Re: Kada se isplati iseljenje iz BiH u druge države?

Post by konoplja »

n+1 wrote: 02/02/2023 15:17
konoplja wrote: 02/02/2023 14:46 Ruga ne odgovori ti nikada na pitanje kako si otisao u SAD.
Izvukli te na lutriji ili koja je bila sema?
Odgovorio bi da ga nije sramota.
Ne budi bezobrazan.
User avatar
n+1
Posts: 7012
Joined: 23/02/2022 09:38
Location: https://shorturl.at/bkpqD

#4336 Re: Kada se isplati iseljenje iz BiH u druge države?

Post by n+1 »

konoplja wrote: 02/02/2023 15:39
n+1 wrote: 02/02/2023 15:17

Odgovorio bi da ga nije sramota.
Ne budi bezobrazan.
Bojim se da pedagoške savjete možeš dijeliti samo u kući.
User avatar
konoplja
Posts: 2414
Joined: 12/09/2018 19:31

#4337 Re: Kada se isplati iseljenje iz BiH u druge države?

Post by konoplja »

n+1 wrote: 02/02/2023 15:43
konoplja wrote: 02/02/2023 15:39

Ne budi bezobrazan.
Bojim se da pedagoške savjete možeš dijeliti samo u kući.
:lol:
Kralju :kiss:
User avatar
Rugafet
Posts: 4712
Joined: 14/12/2015 17:52

#4338 Re: Kada se isplati iseljenje iz BiH u druge države?

Post by Rugafet »

Didier wrote: 02/02/2023 15:34
Rugafet wrote: 02/02/2023 15:24

Vidi, ja bih rado da se vratim u BiH i uživam u svim čarima blagostanja ali mi ne daju. Lijepo im kažem jedan lik na forumu napisao je kako meni tu nije dobro i da ovdje niko ne zna ništa i da je sve loše,a BiH nema problema i ja mu sve vjerujem, ne može kažu, ostaješ ovdje da se patiš
Prošetaj malo po Detroitu, pa mi javi kako si se proveo :D
Evo, prvo da kakim pa idem u avion da se šetam po Detroitu :-)
User avatar
Rugafet
Posts: 4712
Joined: 14/12/2015 17:52

#4339 Re: Kada se isplati iseljenje iz BiH u druge države?

Post by Rugafet »

n+1 wrote: 02/02/2023 15:35
Rugafet wrote: 02/02/2023 15:26

?
Nemoj mi ništa upitnikati, nego odgovori čovjeku.
Wow izvini nisam te prepozn’o, eo Laki saću odgovorit samo nemoj da si nervozan
User avatar
Didier
Posts: 2197
Joined: 10/04/2014 19:54
Location: Naselje starosjedilaca

#4340 Re: Kada se isplati iseljenje iz BiH u druge države?

Post by Didier »

Rugafet wrote: 02/02/2023 16:39
Didier wrote: 02/02/2023 15:34

Prošetaj malo po Detroitu, pa mi javi kako si se proveo :D
Evo, prvo da kakim pa idem u avion da se šetam po Detroitu :-)
A koja je svrha rasprave s tobom ako ni na jedno pitanje ne odgovoriš normalno?

Eno tamo te čovjek fino pita kako si došao u Ameriku, drugi kaže da nećeš da kažeš od sramote, a ti se praviš blesav. Prošetaj po bilo kom crnačkom kvartu, pa nam javi kako ti je bilo. Ja po Evropi šetam normalno po geotima, i osim u Parizu i Londonu, nigdje nema problema.

God bless America. Jest' ako nisi jedan od miliona potlačenih i ako nisi bolestan.
User avatar
Rugafet
Posts: 4712
Joined: 14/12/2015 17:52

#4341 Re: Kada se isplati iseljenje iz BiH u druge države?

Post by Rugafet »

:lol:
Eto baš neću da mu odgovorim, hoću da se ti nerviraš
detroit-mercy
Posts: 16059
Joined: 07/04/2009 16:54
Location: povis jajca

#4342 Re: Kada se isplati iseljenje iz BiH u druge države?

Post by detroit-mercy »

madner wrote: 02/02/2023 15:20
Didier wrote: 02/02/2023 15:09

Ja ne vidim da mora biti loše i ako ne uđemo u Evropsku uniju. Možemo jednog dana biti porezni raj, iako to već jesmo za mnoge koji su to shvatili. Rijetko gdje postoji porez na zaradu od 10%, relativno sigurna klima za investitore, prilično sigurno mjesto za život, ugodni vremenski uslovi, itd. Još ako se pogodi neki izvoz, to je onda puna šaka brade.
Ovo je tacno. Jadni ljudi po Evropi prave seme sa Hong Kongom ili Panamom da dobiju 12%. :D
A sta nas to sprecava vec sad da postanemo poreski raj :skoljka:, mislim ono jedno jutro se probudimo i taraaa, nema vise poreza na dobit ili sl :skoljka:. Od cega cemo onda puniti kasu.
Btw, Emirati su npr poreski raj ali oni budzet mogu puniti iz drugih izvora a mi, iz cega cemo mi.
Da je to tako, svaka druga drzava bi bila poreski raj, ali jebi ga iz nekog razloga nije :skoljka:
User avatar
Didier
Posts: 2197
Joined: 10/04/2014 19:54
Location: Naselje starosjedilaca

#4343 Re: Kada se isplati iseljenje iz BiH u druge države?

Post by Didier »

Rugafet wrote: 02/02/2023 16:52 :lol:
Eto baš neću da mu odgovorim, hoću da se ti nerviraš
Ah zo... who cuts your hair...

Samo je to dokaz da trolaš, a da ustvari ne živiš u Americi nego po internetima.
User avatar
Didier
Posts: 2197
Joined: 10/04/2014 19:54
Location: Naselje starosjedilaca

#4344 Re: Kada se isplati iseljenje iz BiH u druge države?

Post by Didier »

detroit-mercy wrote: 02/02/2023 16:58
madner wrote: 02/02/2023 15:20

Ovo je tacno. Jadni ljudi po Evropi prave seme sa Hong Kongom ili Panamom da dobiju 12%. :D
A sta nas to sprecava vec sad da postanemo poreski raj :skoljka:, mislim ono jedno jutro se probudimo i taraaa, nema vise poreza na dobit ili sl :skoljka:. Od cega cemo onda puniti kasu.
Btw, Emirati su npr poreski raj ali oni budzet mogu puniti iz drugih izvora a mi, iz cega cemo mi.
Da je to tako, svaka druga drzava bi bila poreski raj, ali jebi ga iz nekog razloga nije :skoljka:
Pa već jesmo poreski raj, zato što je porez od 10% vrlo mali i vrlo rijedak.

S druge strane, ja bih stavio u zakon da se Porezna uprava može dogovarati s korporacijama čak i oko niže poreske osnovice ako postoji interes u tome, a interes su radna mjesta, i onda potrošnja tih novaca u BiH, preko čega se plaća PDV i opet puni budžet. To recimo Holandija radi s mnogim korporacijama, ali te hiljade ljudi koje su tu zaposlene itekako ostavljaju novce u budžetu.
detroit-mercy
Posts: 16059
Joined: 07/04/2009 16:54
Location: povis jajca

#4345 Re: Kada se isplati iseljenje iz BiH u druge države?

Post by detroit-mercy »

Didier wrote: 02/02/2023 17:01
detroit-mercy wrote: 02/02/2023 16:58
A sta nas to sprecava vec sad da postanemo poreski raj :skoljka:, mislim ono jedno jutro se probudimo i taraaa, nema vise poreza na dobit ili sl :skoljka:. Od cega cemo onda puniti kasu.
Btw, Emirati su npr poreski raj ali oni budzet mogu puniti iz drugih izvora a mi, iz cega cemo mi.
Da je to tako, svaka druga drzava bi bila poreski raj, ali jebi ga iz nekog razloga nije :skoljka:
Pa već jesmo poreski raj, zato što je porez od 10% vrlo mali i vrlo rijedak.

S druge strane, ja bih stavio u zakon da se Porezna uprava može dogovarati s korporacijama čak i oko niže poreske osnovice ako postoji interes u tome, a interes su radna mjesta, i onda potrošnja tih novaca u BiH, preko čega se plaća PDV i opet puni budžet. To recimo Holandija radi s mnogim korporacijama, ali te hiljade ljudi koje su tu zaposlene itekako ostavljaju novce u budžetu.
Izgleda da niko nezna za taj poreski raj, jer ne vidim masu kompanij koja se registruje u BiH da uziva cari poreskog raja.
Mi trenutno nemamo ljudski kapital za neku vecu kompaniju koja bi otvorila odjednom par hiljada radnih mjesta a da ne pricamo o drugim stvarima.
Pa ni u USA nije svaka drzava Delaware, postoje valjda neki specifikumi.
User avatar
Sanjarko
Posts: 23237
Joined: 17/02/2015 19:32
Location: U snu

#4346 Re: Kada se isplati iseljenje iz BiH u druge države?

Post by Sanjarko »

Gledam neki dan na TV-u, Radeta. Vratio se iz Amerike u HR, i kcerka ili unuka mu se vratila, nisam to bas dobro upratio. Kaze odes, vidis malo svijeta, ako neuspijes, opet se imas gdje vratit. Bio on po 9 godina u Britaniji i Americi, po 9 godina ponaosob u svakoj.

Upravu je. Nemas ovdje kinte, nemas posla itd. Odes vidis kako je negdje drugo, ako uspijes ostanes, ako ne vratis se itd. Imaju dobre emisije o nasima s ovih prostora u inostranstvu. Neka emisija Ka Zapadu i jos neka nisam upratio kako se zove, ova na kojoj je Serbedzija bio.
detroit-mercy
Posts: 16059
Joined: 07/04/2009 16:54
Location: povis jajca

#4347 Re: Kada se isplati iseljenje iz BiH u druge države?

Post by detroit-mercy »

Didier wrote: 02/02/2023 11:35
sabanss wrote: 02/02/2023 10:53

Malo si rasno nastrojen... Talijani, Irci, Nijemci, Englezi, Meksikanci, Kinezi, Portorikanci, razni Afrikanci i ini su današnji SAD. Tako da ne znam zašto imaš nešto protiv njih, ružno zvuči. Rasistički... Također vidim da i u Njemačkoj, Belgiji, EU ti smetaju stranci.

SAD je uspješna zemlja baš zbog slobode i imigracije. Europa je kasno shvatila da se mora otvoriti. Vas par zagovarate zatvaranje u svoje granice iako je to kao koncept ostalo u WW2 i komunizmu hladnog rata. SSSR, DDR su zemlje koje su davno propale. Između ostalog i zbog ograničavanja slobode kretanja.
To što govoriš nisu rase, osim možda u američkim mozgovima koji ne znaju razliku između rase i nacionalnosti. Došli smo do faze gdje ne smiješ spomenuti riječ "crnac", odmah si rasista, kao onaj jadni sudija Rumun zbog kojeg su prekinuli utakmicu Lige prvaka.

Ne vidim fakat odakle si skontao da mi smetaju stranci u Belgiji i Njemačkoj, rekao sam samo da naši ljudi vrlo brzo prihvate taj nacistički njemački narativ, nisam to jednom vidio.

I opet, nemam pojma gdje si shvatio da ja zagovaram granice. Ja ih proklinjem. Ali isti ti Amerikanci koji zagovaraju imigraciju nigdje ne putuju, nego nemaju ni pasoše.
Pa je tako u samo u 2019 (pre Covid godini) bilo 99.74Miliona turista iz US vani (outbound turists), sto je palo na oko preko 30M u 2020 ali znamo i zbog cega.
Valjda ljudima treba biti jasno, da od New Yorka do LA, let traje 5 sati, da je USA ogromna zemlja sa toliko stvari za vidjeti od nacionalnih parkova do gradova. Da u USA imas sve, od tropske, preko kontinentalne, pustinjske, arkticke, umjereno kontinentalne klime i da ne nabrajam. Da ti fakat treba jedan zivot samo da obidjes neke stvari u USA.
I pored svega toga, ja gdje god sam isao avioni su puni Amera koji turisticki putuju. Ima ih svugdje od Svedske do Argentine, Australije do Tajlanda.
Da ne govorimo o tome da su to turisti u vrhu po potrosni i sl.
OK je da neku zemlju mrzis, da ti jednostavno ne lezi ali da valjas neke gluposti, je ipak malo previse.
User avatar
Didier
Posts: 2197
Joined: 10/04/2014 19:54
Location: Naselje starosjedilaca

#4348 Re: Kada se isplati iseljenje iz BiH u druge države?

Post by Didier »

detroit-mercy wrote: 02/02/2023 17:36
Didier wrote: 02/02/2023 11:35

To što govoriš nisu rase, osim možda u američkim mozgovima koji ne znaju razliku između rase i nacionalnosti. Došli smo do faze gdje ne smiješ spomenuti riječ "crnac", odmah si rasista, kao onaj jadni sudija Rumun zbog kojeg su prekinuli utakmicu Lige prvaka.

Ne vidim fakat odakle si skontao da mi smetaju stranci u Belgiji i Njemačkoj, rekao sam samo da naši ljudi vrlo brzo prihvate taj nacistički njemački narativ, nisam to jednom vidio.

I opet, nemam pojma gdje si shvatio da ja zagovaram granice. Ja ih proklinjem. Ali isti ti Amerikanci koji zagovaraju imigraciju nigdje ne putuju, nego nemaju ni pasoše.
Pa je tako u samo u 2019 (pre Covid godini) bilo 99.74Miliona turista iz US vani (outbound turists), sto je palo na oko preko 30M u 2020 ali znamo i zbog cega.
Valjda ljudima treba biti jasno, da od New Yorka do LA, let traje 5 sati, da je USA ogromna zemlja sa toliko stvari za vidjeti od nacionalnih parkova do gradova. Da u USA imas sve, od tropske, preko kontinentalne, pustinjske, arkticke, umjereno kontinentalne klime i da ne nabrajam. Da ti fakat treba jedan zivot samo da obidjes neke stvari u USA.
I pored svega toga, ja gdje god sam isao avioni su puni Amera koji turisticki putuju. Ima ih svugdje od Svedske do Argentine, Australije do Tajlanda.
Da ne govorimo o tome da su to turisti u vrhu po potrosni i sl.
OK je da neku zemlju mrzis, da ti jednostavno ne lezi ali da valjas neke gluposti, je ipak malo previse.
Imaš li neki izvor za tu cifru od 99 miliona, ili se radi o 99 miliona noćenja?

Da si čitao ranije postove, vidio bi šta sam pisao, izvori kažu da ih samo oko 40% ima pasoš. Meni dosta o njima.
Spit_fire
Posts: 3325
Joined: 27/07/2022 00:06

#4349 Re: Kada se isplati iseljenje iz BiH u druge države?

Post by Spit_fire »

U BiH da malo sjasu a grbace sa porezima ljudi bi zivjeli 50% bolje...jbt jedna plata meni jedna drzavi..a ta drzavi je ni za sta ko da je u vjetsr bacim
User avatar
Rugafet
Posts: 4712
Joined: 14/12/2015 17:52

#4350 Re: Kada se isplati iseljenje iz BiH u druge države?

Post by Rugafet »

Didier wrote: 02/02/2023 16:58
Rugafet wrote: 02/02/2023 16:52 :lol:
Eto baš neću da mu odgovorim, hoću da se ti nerviraš
Ah zo... who cuts your hair...

Samo je to dokaz da trolaš, a da ustvari ne živiš u Americi nego po internetima.
Pa to ti kažem, provalio si. Meni nije dobro, vratio bih se ali ne daju mi, pa od muke što ne mogu da se vratim onda surfam
Post Reply