Kada se isplati iseljenje iz BiH u druge države?

Rasprave na razne teme... Ako ne znate gdje poslati poruku, pošaljite je ovdje.

Moderators: Benq, O'zone

Post Reply
melac
Posts: 1575
Joined: 25/08/2008 19:33

#5326 Re: Kada se isplati iseljenje iz BiH u druge države?

Post by melac »

konoplja wrote: 10/03/2023 12:34
melac wrote: 09/03/2023 16:59

Da, za Svedsku.

Ma ne treba ti niko potvrditi imas u svedskoj javni podatak koliko koja nekretnina je prodata, pa mozes sam provjeriti. Zove se Hemnet a ovdje je i link: https://www.hemnet.se/

A evo ovdje ti i izbacujem i sortirano za Upplands Väsby, recimo kao sto je Vogosca za Sarajevo, Upplands Väsby je za Stockholm: https://www.hemnet.se/bostader?by=price ... ooms_min=3
Pa tako cijene krecu od nekih 170 000 eura pa navise, naravno rijec je o 3-sobnom stanu.

A evo i zakljucene cijene u februaru za grad u kojem zivim za 3-sobne stanove cca. 80m2
- 870 000 SEK cca 85 000 EUR
- 900 000 SEK cca 87 000 EUR
- 995 000 SEK cca 97 000 EUR
Bas dobar i informativan post. :thumbup:

Zanimljivo je i dobro znati kakvo je trziste nekretnina u drugom drzavama. U Njemackoj je trenutno bas lose. Svedska je miljama ispred.
Po prilici je tako, iako se meni cinilo da je u Svedskoj uzas sa cijenama nekretnina. A mozda je i do manjih mjesta, gdje ljudima nije aktraktivno.
Ovo sto sam ja iznio kako neko moze sebi nacini zivot konformnim i kvalitetnim, a to je da prilagodi svoj zivot svojim primanjima, ili ono sto je realno ocekivati da ce biti primanja obzirom na kvalifikacije ( formalne i neformalne ).
Jer ne znam, Stokcholm i Uppsala su s cijenama novih stanova ono pola miliona eura kako god okrenes, ali zato u manjim mjestima nije tako. Pritom ne mislim na neka sela, vec ono gradovi 30-40 hiljada stanovnika.
Bodkin
Posts: 21581
Joined: 03/09/2008 00:48
Location: Overseas

#5327 Re: Kada se isplati iseljenje iz BiH u druge države?

Post by Bodkin »

melac wrote: 10/03/2023 19:18

Po prilici je tako, iako se meni cinilo da je u Svedskoj uzas sa cijenama nekretnina. A mozda je i do manjih mjesta, gdje ljudima nije aktraktivno.
Ovo sto sam ja iznio kako neko moze sebi nacini zivot konformnim i kvalitetnim, a to je da prilagodi svoj zivot svojim primanjima, ili ono sto je realno ocekivati da ce biti primanja obzirom na kvalifikacije ( formalne i neformalne ).
Jer ne znam, Stokcholm i Uppsala su s cijenama novih stanova ono pola miliona eura kako god okrenes, ali zato u manjim mjestima nije tako. Pritom ne mislim na neka sela, vec ono gradovi 30-40 hiljada stanovnika.
Gdje je ovo grad jebote :D
melac
Posts: 1575
Joined: 25/08/2008 19:33

#5328 Re: Kada se isplati iseljenje iz BiH u druge države?

Post by melac »

Bodkin wrote: 10/03/2023 19:43
melac wrote: 10/03/2023 19:18

Po prilici je tako, iako se meni cinilo da je u Svedskoj uzas sa cijenama nekretnina. A mozda je i do manjih mjesta, gdje ljudima nije aktraktivno.
Ovo sto sam ja iznio kako neko moze sebi nacini zivot konformnim i kvalitetnim, a to je da prilagodi svoj zivot svojim primanjima, ili ono sto je realno ocekivati da ce biti primanja obzirom na kvalifikacije ( formalne i neformalne ).
Jer ne znam, Stokcholm i Uppsala su s cijenama novih stanova ono pola miliona eura kako god okrenes, ali zato u manjim mjestima nije tako. Pritom ne mislim na neka sela, vec ono gradovi 30-40 hiljada stanovnika.
Gdje je ovo grad jebote :D
Eto u BiH, jebem ti Trebinje i Siroki Brijeg gradovi, a cinimi se i Stolac od neki dan. :P

Pa dobro kao mjesta imaju toliko a kao opstina mozda i preko 50 000, ono nije neka pljacka, ali samo da kazem da je zivot i u takvim mjestima sasvim ok, ako nam je cilj doci i snaci se sto prije.
User avatar
Ozimician
Posts: 5537
Joined: 05/09/2012 23:21

#5329 Re: Kada se isplati iseljenje iz BiH u druge države?

Post by Ozimician »

belfy wrote: 10/03/2023 17:32
Ozimician wrote: 10/03/2023 15:35 Stari ljudi su uvijek - govorili : "Sit gladnom ne vjeruje"

Skaf zivi zivot otrpilike kakav zivi 90% nase dijaspore koja je napustila drzavu u zadnjih 10 god. samo ostali su manje iskreni, a on je dovoljno hrabar/lud/iskren/glup da otvoreno kaze ono o cemu ostali misle.

Skafu je zivot u Njemackoj definitivno bolji nego sto ga je imao u BiH i on je s tim zivotom zadovoljan. Ima stabilan posao, platu, porodicu, dosta manje briga na poslu nego sto je imao u BiH i on je time zadovoljan. On je odlaskom u Njemacku svoju situaciju popravio.

Da Njemacka nije idealna zemlja, ja cu prvi reci, ali kvaka je u tome sto Njemacka ima najtransparentniju proceduru za odlazak tamo i najvise je izreklamirana kod nas + svjez nas community koji ti moze pomoci da se snadjes na pocetku. Kako otici u Svedsku, Kanadu - niko ti nece sa sigurnoscu reci + npr. u Kanadi cak ne priznaju ni nasu vozacku dozvolu...moras novu polagati. Ima tu dosta sitnica koje se ne govore nikome kad iseljava vani, tek ih nekad saznas iz prve ruke. Ja da sam znao mnoge "sitnice" koje sada znam da me cekaju, i ja bih bolje izvagao odlazak.

Jedan od prvih mojih postova na ovu temu je bio, da je 2019. god. svima bih preporucio da dodju, a u 2022/23 god. neko ko tek dolazi, treba dobro izvagati. I toga se i dalje drzim.
pa zar i ti, kao i skafi, ne pises iskreno? zar nisi i ti svoju situaciju popravio i sve ostalo sto si nabrojao za njega? zar i ti ne zivis bolje? po cemu se ti razlikujes od njega? i, kako ti spojis ovo sto sam boldovao vjerovatno samo ti znas... i ovo ti nije prvi put da si kontradiktoran, samo se ja rijetko odlucujem reagovati na ovakve postove i takvima kao ti...
Ma jok..ja sam podvojena ličnost.

Postoji li iko na ovom forumu ko stvari ne posmatara crno-bijelo ?
User avatar
Entropio
Posts: 7807
Joined: 21/11/2010 21:49

#5330 Re: Kada se isplati iseljenje iz BiH u druge države?

Post by Entropio »

perscitus wrote: 10/03/2023 17:53 :lol: :lol: :lol: Čuj Minhen grad za život. Minhen je grad da se momentalno ubiješ. Mene neki poslići natjeraše da napustim moju lijepu Latinsku Ameriku i da se uputim ka Evropi. Što je najgore prvo bio u Nici, ono je raj na zemlji, cijela ta Azurna obala, kraj decembra, početak januara, prelijepo vrijeme, narod se smije, slatka dječica ti nazivaju Bon Žur, nose se bageti, ko crtani film, ispijaju se kafice, jede se ravioli, more se pjeni, jebe se meni, to Menton, to Gras, Sur Mer ovaj, Sur Mer onaj, znači napunio se neke pozitivne energije, kontam nema tog problema koji je veći od mene. Sve mogu i sve hoću. Pa lako je Pikasu tamo bilo crtari ili Ničeu pisati. Ali kurac, nakon toga pravac Minhen. Toliko me uhvatila depresija da sam sve ispitivao. Ono je pakao na zemlji, svi nadrkani, one neke nacističke face na biciklima kad krenu vrištati Ahtung Ahtung jeza me oblije, navečer nigdje nikoga, sve pusto, sve depresivno, sve sjebane face, nema života, samo se radi, grad odvratan i nikakav. Još imali sastanak kod nekog lika u stanu u Olimpijskom naselju Minhena, djece mi isto Dobrinja, samo bez grafita, bez prodavnica, bez ljudi, bez života. Sve zgrada na zgradu a nigdje nikoga. Sreća pa nakon toga odoh u Amsterdam pa me mindža i džoja vratiše u normalu, inače bez njih bruka.
Ljudi, nemojte slučajno ići u Minhen, ovi ovdje što pišu vas lažu, sebe su sjebali pa kontaju i vas da navuku. Ako hoćete da imate asocijalni i usamljeni život posao-kuća onda bujrum. :run: Ako baš mora Njemačka onda samo Berlin. I možda Hamburg.
:lol: :thumbup:
Bodkin
Posts: 21581
Joined: 03/09/2008 00:48
Location: Overseas

#5331 Re: Kada se isplati iseljenje iz BiH u druge države?

Post by Bodkin »

melac wrote: 10/03/2023 19:51
Bodkin wrote: 10/03/2023 19:43

Gdje je ovo grad jebote :D
Eto u BiH, jebem ti Trebinje i Siroki Brijeg gradovi, a cinimi se i Stolac od neki dan. :P

Pa dobro kao mjesta imaju toliko a kao opstina mozda i preko 50 000, ono nije neka pljacka, ali samo da kazem da je zivot i u takvim mjestima sasvim ok, ako nam je cilj doci i snaci se sto prije.
Ma slazem se ja sa tobom samo to nisu gradovi :D
Pogotovo siroki ili trebinje. Ono mooozda gradici
Stolac no comment
melac
Posts: 1575
Joined: 25/08/2008 19:33

#5332 Re: Kada se isplati iseljenje iz BiH u druge države?

Post by melac »

Bodkin wrote: 10/03/2023 20:11
melac wrote: 10/03/2023 19:51

Eto u BiH, jebem ti Trebinje i Siroki Brijeg gradovi, a cinimi se i Stolac od neki dan. :P

Pa dobro kao mjesta imaju toliko a kao opstina mozda i preko 50 000, ono nije neka pljacka, ali samo da kazem da je zivot i u takvim mjestima sasvim ok, ako nam je cilj doci i snaci se sto prije.
Ma slazem se ja sa tobom samo to nisu gradovi :D
Pogotovo siroki ili trebinje. Ono mooozda gradici
Stolac no comment
Kakvi ba gradici, kasabe obicne, hajd jos i Trebinje nekako ima neki centar, car no go zonu, ima i taj mediteranski stih, ali Siroki kasaba obicna.

Ali ne znam, recimo ovaj gradic u Svedskoj je meni fin Gävle https://en.wikipedia.org/wiki/G%C3%A4vle, nekih 100 000 stanovnika a s okolicom i preko 100 000, ono ko Zenica i Mostar, otamina. A za 150 000 ojera bude i odlican stan za kupiti, ima cak i zooloski vrt, a od Arlande ( najveceg aerodroma u Svedskoj ) nekih sati i pol voznje.
User avatar
dr_Evil
Posts: 12375
Joined: 01/07/2019 15:35
Location: Ispod Koscele

#5333 Re: Kada se isplati iseljenje iz BiH u druge države?

Post by dr_Evil »

Bobi wrote: 10/03/2023 14:38 Koji vam je ***** :D ? De se smirite i pazite sta pišete, medjusobno prijavljujete jedan drugom postove, kad dodje neko od ovih novih ludih :D moderatora sve ce vas žiknut :lol: . Oni prvo pucaju pa tek kasnije čitaju postove :D.
Ko su novi pokemoni, mene uvijek bloo izbaci bog joj svako dobro dao :D

Samo sam se pozelio da me Chmoljo izbaci
elcaliente wrote: 10/03/2023 15:40 Problem je taj sto ljudi sa balkana uvjek misle da je uspjeh uzeti nekretninu.
Kada pitas negog visokoobrazovanog Njemacka puno njih ce reci da im je totalno nevazna stvar, vise voli da putuje, da ide na skupe vecere, ide 3 puta godisnje na Ibizu i skrsi par hiljada. Ili jedonostavno da ne radi godinu dvije i kao ruksak turista obilazi svijet. Ne zele ljudi obaveze, ne zele stanove, ne zele auta, ne zele djecu. Visokoobrazovani su, imaju dobre plate, uzivaju u zivotu ali su u ocima prosjecnog krezubog plemenskog balkanca glupi.
Svi zapadnjaci koje ja poznajem imaju svoj stan koji uredno otplacuju na 25 godina, kad im roditelji umru podijele pare od prodaje i kupuju sebi vece kuce. I uz sve to ipak odu i putuju, naravno ne dok su djeca mala jer ne mogu, ali prije djece i kad djeca malo stasaju.
Ozimician wrote: 10/03/2023 16:36
Da, ali moj zivot nije kvalitetniji u bavarskom selu nego u Sarajevu, jedino sto mi je omjer prihoda i rashoda puno bolji u bavarskom selu. I to sam rekao.
Pa ljudi i emigriraju da poboljsaju svoj polozaj, malo ko ide da pogorsa svoj polozaj xD
Apsolutno tacno! Nije kvalitetniji, niti ce biti da jos 30 godina jos zivis. IZ mnogih razloga, ponude mjesta, financijskih, a ono najvaznije ne pripadas mentalitetom tu, njihov ceif nije tvoj ceif.
detroit-mercy
Posts: 16059
Joined: 07/04/2009 16:54
Location: povis jajca

#5334 Re: Kada se isplati iseljenje iz BiH u druge države?

Post by detroit-mercy »

dr_Evil wrote: 13/03/2023 07:27
Bobi wrote: 10/03/2023 14:38 Koji vam je ***** :D ? De se smirite i pazite sta pišete, medjusobno prijavljujete jedan drugom postove, kad dodje neko od ovih novih ludih :D moderatora sve ce vas žiknut :lol: . Oni prvo pucaju pa tek kasnije čitaju postove :D.
Ko su novi pokemoni, mene uvijek bloo izbaci bog joj svako dobro dao :D

Samo sam se pozelio da me Chmoljo izbaci
elcaliente wrote: 10/03/2023 15:40 Problem je taj sto ljudi sa balkana uvjek misle da je uspjeh uzeti nekretninu.
Kada pitas negog visokoobrazovanog Njemacka puno njih ce reci da im je totalno nevazna stvar, vise voli da putuje, da ide na skupe vecere, ide 3 puta godisnje na Ibizu i skrsi par hiljada. Ili jedonostavno da ne radi godinu dvije i kao ruksak turista obilazi svijet. Ne zele ljudi obaveze, ne zele stanove, ne zele auta, ne zele djecu. Visokoobrazovani su, imaju dobre plate, uzivaju u zivotu ali su u ocima prosjecnog krezubog plemenskog balkanca glupi.
Svi zapadnjaci koje ja poznajem imaju svoj stan koji uredno otplacuju na 25 godina, kad im roditelji umru podijele pare od prodaje i kupuju sebi vece kuce. I uz sve to ipak odu i putuju, naravno ne dok su djeca mala jer ne mogu, ali prije djece i kad djeca malo stasaju.
Ozimician wrote: 10/03/2023 16:36
Da, ali moj zivot nije kvalitetniji u bavarskom selu nego u Sarajevu, jedino sto mi je omjer prihoda i rashoda puno bolji u bavarskom selu. I to sam rekao.
Pa ljudi i emigriraju da poboljsaju svoj polozaj, malo ko ide da pogorsa svoj polozaj xD
Apsolutno tacno! Nije kvalitetniji, niti ce biti da jos 30 godina jos zivis. IZ mnogih razloga, ponude mjesta, financijskih, a ono najvaznije ne pripadas mentalitetom tu, njihov ceif nije tvoj ceif.
Svaki ceif je skup, moras ga necim platiti :mrgreen:
User avatar
dr_Evil
Posts: 12375
Joined: 01/07/2019 15:35
Location: Ispod Koscele

#5335 Re: Kada se isplati iseljenje iz BiH u druge države?

Post by dr_Evil »

detroit-mercy wrote: 13/03/2023 13:12
Svaki ceif je skup, moras ga necim platiti :mrgreen:
A to si upravu, nikad nisi rahat, kako god okrenes. Ali mentalitet je cudo!

Realno evo ti bi da ispijas kafu 2 sata na suncu i gledas curice kako prolaze u proljetnim haljinicama, a onaj Zuco bi da ide u sumu 6-7km i to po kisi ako moze ikako jer voli da mu se kapljice spustaju niz pjegavo lice.

Poserem mu se na ceif.
User avatar
Dope_Man
Posts: 7775
Joined: 03/06/2016 16:31

#5336 Re: Kada se isplati iseljenje iz BiH u druge države?

Post by Dope_Man »

Moze se i ovdje sjedit i ispijat kafa 2 sata dok gledas djevojke u ljetnim haljinama.. a onaj sto ode u sumu da trci tebe nece ni pogledat, nit trazit da ides sa njim.

Naravno da nekih stvari nema, ja sigurno ne mogu ovdje imati komsiluk gdje cu u 5-6 kuca oko sebe ulazit bez poziva i kucanja, i gdje je dovoljno da zapalim rostilj pa da se isti ti iz kuca okupe bez slova poziva i zasjednemo pricat suplju... Al to su odnosi koji se godinama grade. Ipak, mimo socijalnog kruga za koji je jasno da se ne moze ponijeti, svaka druga vrsta cejfa je jednako dostupna.
User avatar
Pilot Dedo
Posts: 7
Joined: 06/03/2023 17:02

#5337 Re: Kada se isplati iseljenje iz BiH u druge države?

Post by Pilot Dedo »

Ja se uskoro vraćam iz Amerike. Amerika čemerika, imam pare, ali nemam ništa drugo. Ne mogu više da gledam narkomane, probisvijete, YUP likove, umjetna zubala s lažnim osmijehom i ostala sranja.

Otvoriću neki biznis u Sarajevu, imam i šaharu za ne daj Bože, pa ćemo vidjeti.

Wish me luck.
moonca
Posts: 88063
Joined: 20/12/2016 20:16

#5338 Re: Kada se isplati iseljenje iz BiH u druge države?

Post by moonca »

:-) . iz Hollywooda. glumac... :oops:
Avetinho
Posts: 7135
Joined: 07/09/2012 21:22
Location: Ja sam odavle

#5339 Re: Kada se isplati iseljenje iz BiH u druge države?

Post by Avetinho »

A ne kao vi, fukare.
Avetinho
Posts: 7135
Joined: 07/09/2012 21:22
Location: Ja sam odavle

#5341 Re: Kada se isplati iseljenje iz BiH u druge države?

Post by Avetinho »

moonca wrote: 13/03/2023 16:28 Image
Mislio sam na ovog iznad tebe, ne na tebe.
bitangeIprinceze
Posts: 4439
Joined: 29/01/2018 22:14

#5342 Re: Kada se isplati iseljenje iz BiH u druge države?

Post by bitangeIprinceze »

Pilot Dedo wrote: 13/03/2023 15:53 Ja se uskoro vraćam iz Amerike. Amerika čemerika, imam pare, ali nemam ništa drugo. Ne mogu više da gledam narkomane, probisvijete, YUP likove, umjetna zubala s lažnim osmijehom i ostala sranja.

Otvoriću neki biznis u Sarajevu, imam i šaharu za ne daj Bože, pa ćemo vidjeti.

Wish me luck.
I wish you luck. :thumbup:
paladinka
Posts: 1884
Joined: 23/06/2013 17:08

#5343 Re: Kada se isplati iseljenje iz BiH u druge države?

Post by paladinka »

Truba wrote: 03/02/2023 09:35
paladinka wrote: 02/02/2023 22:31 Evropske drzave , recimo vecina, daju sigurno bolje uslove , ne samo plata , zdrastveno , socijalno , sigurno i penzino.
i to je 400 milijuna ljudi
a što je sa ostala 3 kontinenta s 6 milijardi ljudi :D

što je s činjenicom da u australiji imaš 900 kilometara ničega a bosni 900 km od sarajeva imaš 86 razliitih kultura i turističkih centara


stalno se sere kod nas politika... a kakvi su ono čede i ujke u australiji kakvo je ono maltretiranje pripadnika određene vere i nacije

ako ganjaš novce i karijeru u BOSNI JE SUPER... naravno ako ti je karijera isplativa a ne sa sociJologijom oćeš da budeš ko iz filma holivud
Ja idem od drzava gdje se nasi najvise iseljavaju . Jest bas svi se tjeraju radi kulture i turistickih centara? Kako ljudi ne kontaju da je to tako , Bosna bi bila puna turista?
paladinka
Posts: 1884
Joined: 23/06/2013 17:08

#5344 Re: Kada se isplati iseljenje iz BiH u druge države?

Post by paladinka »

Recimo ovako, tjeras karijeru i ozbiljno si bolestan , znas li ti koliko ti treba novaca za ljecenje?
Niemand
Posts: 7944
Joined: 31/03/2014 01:55

#5345 Re: Kada se isplati iseljenje iz BiH u druge države?

Post by Niemand »

Dope_Man wrote: 13/03/2023 13:31 Moze se i ovdje sjedit i ispijat kafa 2 sata dok gledas djevojke u ljetnim haljinama.. a onaj sto ode u sumu da trci tebe nece ni pogledat, nit trazit da ides sa njim.

Naravno da nekih stvari nema, ja sigurno ne mogu ovdje imati komsiluk gdje cu u 5-6 kuca oko sebe ulazit bez poziva i kucanja, i gdje je dovoljno da zapalim rostilj pa da se isti ti iz kuca okupe bez slova poziva i zasjednemo pricat suplju... Al to su odnosi koji se godinama grade. Ipak, mimo socijalnog kruga za koji je jasno da se ne moze ponijeti, svaka druga vrsta cejfa je jednako dostupna.
:-)
Bodkin
Posts: 21581
Joined: 03/09/2008 00:48
Location: Overseas

#5346 Re: Kada se isplati iseljenje iz BiH u druge države?

Post by Bodkin »

Niemand wrote: 13/03/2023 21:46
Dope_Man wrote: 13/03/2023 13:31 Moze se i ovdje sjedit i ispijat kafa 2 sata dok gledas djevojke u ljetnim haljinama.. a onaj sto ode u sumu da trci tebe nece ni pogledat, nit trazit da ides sa njim.

Naravno da nekih stvari nema, ja sigurno ne mogu ovdje imati komsiluk gdje cu u 5-6 kuca oko sebe ulazit bez poziva i kucanja, i gdje je dovoljno da zapalim rostilj pa da se isti ti iz kuca okupe bez slova poziva i zasjednemo pricat suplju... Al to su odnosi koji se godinama grade. Ipak, mimo socijalnog kruga za koji je jasno da se ne moze ponijeti, svaka druga vrsta cejfa je jednako dostupna.
:-)
Al bas :D
Mislim ok, ljudi su razliciti al ja ne zelim da mi neko ulazi bez kucanja :D

Najveci problem na temi, a i generalni ispade sto se vani ne moze zivjeti kao u bosni uz isti zivotni stil ali sa stranom platom i zapadnim sistemom :D
User avatar
Sanjarko
Posts: 23245
Joined: 17/02/2015 19:32
Location: U snu

#5347 Re: Kada se isplati iseljenje iz BiH u druge države?

Post by Sanjarko »

Kad nije mogao platiti nastavak studiranja medicine za doktora ja dao tada prije oko 10 godina svom rodzaku savjet da ode u Njemacku da radi tamo kao medicinar i da su trazeni i da imaju veoma dobro placene poslove. Mislim da se nije pokajao.

Izvukao porodicu iz finansijskih problema, nedavno se i ozenio, stekao nesto itd.

Probas|pokusas, uspije|uspije, ne uspije|ne uspije, uvijek se imas gdje vratit.
User avatar
mirsek
Posts: 12822
Joined: 07/05/2010 15:40

#5348 Re: Kada se isplati iseljenje iz BiH u druge države?

Post by mirsek »

Bodkin wrote: 14/03/2023 08:32
Niemand wrote: 13/03/2023 21:46
:-)
Al bas :D
Mislim ok, ljudi su razliciti al ja ne zelim da mi neko ulazi bez kucanja :D

Najveci problem na temi, a i generalni ispade sto se vani ne moze zivjeti kao u bosni uz isti zivotni stil ali sa stranom platom i zapadnim sistemom :D
Na koji zivotni stil u BIH mislis ?
nikeze
Posts: 572
Joined: 07/12/2018 12:57

#5349 Re: Kada se isplati iseljenje iz BiH u druge države?

Post by nikeze »

mirsek wrote: 14/03/2023 10:34
Bodkin wrote: 14/03/2023 08:32

Al bas :D
Mislim ok, ljudi su razliciti al ja ne zelim da mi neko ulazi bez kucanja :D

Najveci problem na temi, a i generalni ispade sto se vani ne moze zivjeti kao u bosni uz isti zivotni stil ali sa stranom platom i zapadnim sistemom :D
Na koji zivotni stil u BIH mislis ?
Ko može doći u BiH i raditi nekoliko mjeseci putem interneta, dakle (remote home office) njemu je najbolje. Sa zapadnom platom i ovim cijenama i troškovima života može sebi napraviti lijep ugođaj. Sve zavisi šta ko voli.
User avatar
mirsek
Posts: 12822
Joined: 07/05/2010 15:40

#5350 Re: Kada se isplati iseljenje iz BiH u druge države?

Post by mirsek »

nikeze wrote: 14/03/2023 11:14
mirsek wrote: 14/03/2023 10:34
Na koji zivotni stil u BIH mislis ?
Ko može doći u BiH i raditi nekoliko mjeseci putem interneta, dakle (remote home office) njemu je najbolje. Sa zapadnom platom i ovim cijenama i troškovima života može sebi napraviti lijep ugođaj. Sve zavisi šta ko voli.
To moze vecina seniora u IT-u bez da se isele iz BIH.
Freelance, remote rad direktno za strance, zapadne plate, bh troskovi zivota.
Post Reply