Kada se isplati iseljenje iz BiH u druge države?

Rasprave na razne teme... Ako ne znate gdje poslati poruku, pošaljite je ovdje.

Moderators: Benq, O'zone

Post Reply
User avatar
JanuaryJones
Posts: 4193
Joined: 25/08/2013 13:31

#5426 Re: Kada se isplati iseljenje iz BiH u druge države?

Post by JanuaryJones »

nikeze wrote: 30/03/2023 14:55
sabanss wrote: 30/03/2023 14:49

Čuo sam da je operacija krajnika isto postala rutinska u BiH. Također razmatra se i ulaganje kako bi se ovladalo operacijom slijepog crijeva. Brate, nismo Afrika, nemoj me zajebavati, čuj operacija mrene.

Ja govorim o slučaju da ti imaš infarkt, aneurizmu ili ti je lakat ili koljeno puklo u tri dijela. Garantujem ti da u BiH nema više od tri-četiri doktora koji ti mogu dati neku nadu u ovim slučajevima.

btw Amerika ima drugi pristup ali garantujem ti da onaj ko ima dobro osiguranje će dobiti uslugu kakvu BiH neće imati za 100 godina.
Znam čovjeka koji je imao infarkt i transportovan na KCUS Sarajevo, ugrađeno mu nekoliko stentova i sve u redu, bez plaćanja.
Mom ocu su ugradili bilijarni stent jer su mislili (naglasak na mislili, a ne ustanovili dijagnostickim metodama) da ima bilijarnu stenozu (suzenje zucnih vodova). S obzirom da je imao hepatobilijarni adenokarcinom, umro je vrlo brzo nakon njihove igranke jer je isti metastazirao nakon sto su dirnuli karcinom. A o laganju, petljanju, izmisljanju poslije nema svrhe pricati.
User avatar
Truba
Posts: 81671
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#5427 Re: Kada se isplati iseljenje iz BiH u druge države?

Post by Truba »

i milijarderi umiru od tih bolesti
User avatar
JanuaryJones
Posts: 4193
Joined: 25/08/2013 13:31

#5428 Re: Kada se isplati iseljenje iz BiH u druge države?

Post by JanuaryJones »

Truba wrote: 30/03/2023 15:24 i milijarderi umiru od tih bolesti
Ne govorim o izljecivosti karcinoma, iako je i to posebna tema, nego o dijagnostici. Tacnoj i pravovremenoj. Dobije se i na vremenu i na kvaliteti zivota.
User avatar
Blixen
Posts: 3234
Joined: 11/02/2019 14:28
Location: prva decenija bez zeljine titule

#5429 Re: Kada se isplati iseljenje iz BiH u druge države?

Post by Blixen »

nikeze wrote: 30/03/2023 14:55 Znam čovjeka koji je imao infarkt i transportovan na KCUS Sarajevo, ugrađeno mu nekoliko stentova i sve u redu, bez plaćanja.
to je normalno
tako i treba
elcaliente
Posts: 4555
Joined: 13/06/2012 15:52

#5430 Re: Kada se isplati iseljenje iz BiH u druge države?

Post by elcaliente »

nikeze wrote: 30/03/2023 14:03
sabanss wrote: 30/03/2023 00:21

Nećeš. Bosna ima možda dva ili tri dobra ortopeda i kardiohirurga (neurohirurga možda niti jednog). Osim toga ti ljudi često nisu u BiH jer operiraju vani i nisu tu po par sedmica - nije velika utjeha kada moraš na hitnu operaciju srca, mozga, kičme ili lakta. Naravno osim nedostatka doktora imamo i problem resursa koji tim doktorima nisu dostupni (KCUS).

Nemojte pričati o stvarima koje vam stvarno nisu zatrebali. Ja znam kome su trebale i ti ljudi više nisu među nama ili su invalidi. Njima ništa ne znači što je Dizdarević morao u Dubai, što su Seki uzeli diplomu ili što Gavrankapetanović nema salu za ozbiljnije operacije. Da Bog da vam niko od njih nikada ne zatrebao.
Nije tačno. U Doboj Jugu pacijenti besplatno operišu mrenu na oku, skoro na serijskoj traci. I sve koje znam su prezadovoljni. U Americi se to debelo plaća. KCUS Sarajevo isto ugrađuje stentove i pacijentima iz drugih kantona koji imaju zdravstveno osiguranje besplatno. U Americi je to ako ti osiguranje odobri. Prema tome, medicina u BiH je napredovala značajno, iako to nekome izgleda nestvarno. Probajte se liječiti u Americi pa ćete vidjeti kako je.
Ja koliko znam u Americi su najbolji specijalisti.
Vecina sportasa ide u Ameriku da se operise.
Ti pricas o placanju a ne o kvaliteti.

U Bosni ljudi na tv skupljaju pare da bi se djeca isla u Tursku operisati, eto ti strucnosti i znanja doktora u BiH.
I da imas pare da platis ljudi jednostavno nisu dostigli taj nivo da izvrse tu operaciju.

Dijagnostika, metode i protokoli iz 80-tih godina.
A da ne pricam o stanju bolnica.
doboj71
Posts: 600
Joined: 21/07/2011 05:20

#5431 Re: Kada se isplati iseljenje iz BiH u druge države?

Post by doboj71 »

elcaliente wrote: 30/03/2023 18:53
nikeze wrote: 30/03/2023 14:03

Nije tačno. U Doboj Jugu pacijenti besplatno operišu mrenu na oku, skoro na serijskoj traci. I sve koje znam su prezadovoljni. U Americi se to debelo plaća. KCUS Sarajevo isto ugrađuje stentove i pacijentima iz drugih kantona koji imaju zdravstveno osiguranje besplatno. U Americi je to ako ti osiguranje odobri. Prema tome, medicina u BiH je napredovala značajno, iako to nekome izgleda nestvarno. Probajte se liječiti u Americi pa ćete vidjeti kako je.
Ja koliko znam u Americi su najbolji specijalisti.
Vecina sportasa ide u Ameriku da se operise.
Ti pricas o placanju a ne o kvaliteti.

U Bosni ljudi na tv skupljaju pare da bi se djeca isla u Tursku operisati, eto ti strucnosti i znanja doktora u BiH.
I da imas pare da platis ljudi jednostavno nisu dostigli taj nivo da izvrse tu operaciju.

Dijagnostika, metode i protokoli iz 80-tih godina.
A da ne pricam o stanju bolnica.
Je li neko od vas zivi u Americi,pa zna ,ili ste onako culi od nekoga?Cisto informativno me interesuje.
nikeze
Posts: 572
Joined: 07/12/2018 12:57

#5432 Re: Kada se isplati iseljenje iz BiH u druge države?

Post by nikeze »

doboj71 wrote: 30/03/2023 22:56
elcaliente wrote: 30/03/2023 18:53

Ja koliko znam u Americi su najbolji specijalisti.
Vecina sportasa ide u Ameriku da se operise.
Ti pricas o placanju a ne o kvaliteti.

U Bosni ljudi na tv skupljaju pare da bi se djeca isla u Tursku operisati, eto ti strucnosti i znanja doktora u BiH.
I da imas pare da platis ljudi jednostavno nisu dostigli taj nivo da izvrse tu operaciju.

Dijagnostika, metode i protokoli iz 80-tih godina.
A da ne pricam o stanju bolnica.
Je li neko od vas zivi u Americi,pa zna ,ili ste onako culi od nekoga?Cisto informativno me interesuje.
Znam ja dosta uspješnih naših ljudi koji su tamo bili u vrhu državne uprave. Kad ti treba ugradnja stenta podnosiš molbu svojoj osiguravajućoj kući da ti odobri, pa ako odobri onda ti ugrade. Slabija osiguranja koja se manje plaćaju ti neće odobriti. Stanje kod infarkta je hitno i mora se stent brzo ugraditi. Ovo znam iz prve ruke. Znam slučaj źene kojoj je muž obolio od raka.Nisu imali novca za liječenje putem osiguranja pa im je rečeno da mogu dati kuću u zalog. Muž nije preživio kuća je oduzeta i ostalo je još dugova i žena je pobjegla da źivi na Balkanu i ne vraća se tamo iako je rođena u Americi ali joj je porijeklo odavde. 80 miliona amerikanaca nije imalo zdravstveno osiguranje do uvođenja Obamacare, pa je Trump to povukao,pa šta je sad ko to zna. Elem, vrlo nezgodno.A penzije, hmmm, zamka malo veća, ali to ti kažu pred penziju i nemoj dugo da źiviš i pazi ako nemaš ušteđevine. Neki rade i sa 77 godina.
User avatar
Dope_Man
Posts: 7775
Joined: 03/06/2016 16:31

#5433 Re: Kada se isplati iseljenje iz BiH u druge države?

Post by Dope_Man »

Ma niposto se ne isplati, raspad sistema, treba ostat na rodnoj grudi, sunce tudjeg neba te nece ogrijat, hljeb sa sedam kora (jos ako si u americi naspu ti i secera u njeg pa fasujes dijabetes).
User avatar
Truba
Posts: 81671
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#5434 Re: Kada se isplati iseljenje iz BiH u druge države?

Post by Truba »

JanuaryJones wrote: 30/03/2023 15:35
Truba wrote: 30/03/2023 15:24 i milijarderi umiru od tih bolesti
Ne govorim o izljecivosti karcinoma, iako je i to posebna tema, nego o dijagnostici. Tacnoj i pravovremenoj. Dobije se i na vremenu i na kvaliteti zivota.
sta ti znaci dijagnoza na koji ces datum umrijeti?

vamo jedan bogatas kupovao neke injekcije ocu 12000 erua
treba tjedno mjesecno

odem na wikipediju brzinski
kaže produži život za 12 dana
u sekundi sam izračunao bukvalno točan dan kaće umrijeti
User avatar
JanuaryJones
Posts: 4193
Joined: 25/08/2013 13:31

#5435 Re: Kada se isplati iseljenje iz BiH u druge države?

Post by JanuaryJones »

Truba wrote: 31/03/2023 08:40
JanuaryJones wrote: 30/03/2023 15:35

Ne govorim o izljecivosti karcinoma, iako je i to posebna tema, nego o dijagnostici. Tacnoj i pravovremenoj. Dobije se i na vremenu i na kvaliteti zivota.
sta ti znaci dijagnoza na koji ces datum umrijeti?

vamo jedan bogatas kupovao neke injekcije ocu 12000 erua
treba tjedno mjesecno

odem na wikipediju brzinski
kaže produži život za 12 dana
u sekundi sam izračunao bukvalno točan dan kaće umrijeti
Pa hajmo od konkretne dijagnoze u mom slucaju. Da nisu napamet uradili bilijarni stent, vec da su recimo predlozili PET CT (magnet nije bio moguc zbog gelera u plucima) i ustanovili da ne treba da se cacka nego da se operise + ciljana hemo i radioterapija imao bi 50% sanse za prezivljavanje (jer je resektabilno). Oni su odlucili da ima 0%. Dijagnoza, tacna i pravovremena, je sve.
User avatar
Blixen
Posts: 3234
Joined: 11/02/2019 14:28
Location: prva decenija bez zeljine titule

#5436 Re: Kada se isplati iseljenje iz BiH u druge države?

Post by Blixen »

nikeze wrote: 31/03/2023 05:47 80 miliona amerikanaca nije imalo zdravstveno osiguranje do uvođenja Obamacare, pa je Trump to povukao,pa šta je sad ko to zna. Elem, vrlo nezgodno.A penzije, hmmm, zamka malo veća, ali to ti kažu pred penziju i nemoj dugo da źiviš i pazi ako nemaš ušteđevine. Neki rade i sa 77 godina.
Neka hvala
Amerika nula bodova
User avatar
anelsol
Posts: 3066
Joined: 10/05/2017 22:41

#5437 Re: Kada se isplati iseljenje iz BiH u druge države?

Post by anelsol »

Prva rodica od žene mi došla sa djecom iz Australije da operiše koljeno u jednoj privatnoj klinici u BiH. Ima neki problem sa hrskavicom. Helem kaže em što se u Australiji čeka predugo em preskupo. Jbt isplati joj se doći iz Australije sa dvoje djece u BiH na operaciju
PaulTracy
Posts: 695
Joined: 12/05/2021 00:19

#5438 Re: Kada se isplati iseljenje iz BiH u druge države?

Post by PaulTracy »

Blixen wrote: 31/03/2023 09:30
nikeze wrote: 31/03/2023 05:47 80 miliona amerikanaca nije imalo zdravstveno osiguranje do uvođenja Obamacare, pa je Trump to povukao,pa šta je sad ko to zna. Elem, vrlo nezgodno.A penzije, hmmm, zamka malo veća, ali to ti kažu pred penziju i nemoj dugo da źiviš i pazi ako nemaš ušteđevine. Neki rade i sa 77 godina.
Neka hvala
Amerika nula bodova
Samo se držat vlasti, u Bosni i Hercegovini SDA, SNSD, HDZ, globalno Amerike i njenih satelita Kanade, Australije, zapadne Europe... Kad si dio te ekipice donosiš pravila, pljačkaš sirotinju i dobro ti je :izet:
User avatar
Blixen
Posts: 3234
Joined: 11/02/2019 14:28
Location: prva decenija bez zeljine titule

#5439 Re: Kada se isplati iseljenje iz BiH u druge države?

Post by Blixen »

PaulTracy wrote: 31/03/2023 09:34
Blixen wrote: 31/03/2023 09:30

Neka hvala
Amerika nula bodova
Samo se držat vlasti, u Bosni i Hercegovini SDA, SNSD, HDZ, globalno Amerike i njenih satelita Kanade, Australije, zapadne Europe... Kad si dio te ekipice donosiš pravila, pljačkaš sirotinju i dobro ti je :izet:
Nisam fun Amerike
jbg ne mogu je svi voljeti :D
User avatar
Blixen
Posts: 3234
Joined: 11/02/2019 14:28
Location: prva decenija bez zeljine titule

#5440 Re: Kada se isplati iseljenje iz BiH u druge države?

Post by Blixen »

U Dansku se doselio momak u svojim tridesetim, iz Sarajeva sa porodicom
IT mu je struka, radio za jednu IT firmu i kaze da je bio vise nego dobro placen za BiH prilike

dobio je odlicne uslove za start - pocetna plata 38.000 DKK (5100 eura)
Na ruke izadje 3750 EUR
radi na engleskom, uci danski
Ozenjen, ima klinca
Zeni mu svi pomazu da nadje posao
Vec je isla na nekoliko intervjua
bla bla da ne duzim, pricam sa njim i kao glavni razlog odlaska iz Sarajeva je naveo toksicnost ljudi
kaze da nema sa cim se nije susretao u kontaktu sa ljudima (prevara, laganja, laznih obecanja, traceva i najgoreg primitivizma)
kroz posao kaze najvise neplatisa na kugli zemaljskoj :D zivi u BiH

vec ozbiljno radi na tome da dvojicu bivsih kolega dovede
jednom je vec delegirao nesto posla iz firme u Danskoj za koju radi

ima druga zivi u Oslu i radi za https://www.glasspaper.no/en/
saradjuju kroz posao
kaze da su im dosla dva IT strucnjaka sa Balkana u zadnjih 6 mjeseci
Makedonac i nas neki Bosanac
zasto njih spominjem
direktor Glasspaper Oslo dolazi u Sarajevo iduce sedmice da obavi razgovore sa nekoliko kandidata

kroz jedan primjer sto ja znam BiH ce ostati bez 5-6 IT srtucnjaka
User avatar
ZoomZoomKiwi
Posts: 10419
Joined: 10/03/2022 22:16

#5441 Re: Kada se isplati iseljenje iz BiH u druge države?

Post by ZoomZoomKiwi »

Blixen wrote: 31/03/2023 10:06 U Dansku se doselio momak u svojim tridesetim, iz Sarajeva sa porodicom
IT mu je struka, radio za jednu IT firmu i kaze da je bio vise nego dobro placen za BiH prilike

dobio je odlicne uslove za start - pocetna plata 38.000 DKK (5100 eura)
Na ruke izadje 3750 EUR
radi na engleskom, uci danski
Ozenjen, ima klinca
Zeni mu svi pomazu da nadje posao
Vec je isla na nekoliko intervjua
bla bla da ne duzim, pricam sa njim i kao glavni razlog odlaska iz Sarajeva je naveo toksicnost ljudi
kaze da nema sa cim se nije susretao u kontaktu sa ljudima (prevara, laganja, laznih obecanja, traceva i najgoreg primitivizma)
kroz posao kaze najvise neplatisa na kugli zemaljskoj :D zivi u BiH


vec ozbiljno radi na tome da dvojicu bivsih kolega dovede
jednom je vec delegirao nesto posla iz firme u Danskoj za koju radi

ima druga zivi u Oslu i radi za https://www.glasspaper.no/en/
saradjuju kroz posao
kaze da su im dosla dva IT strucnjaka sa Balkana u zadnjih 6 mjeseci
Makedonac i nas neki Bosanac
zasto njih spominjem
direktor Glasspaper Oslo dolazi u Sarajevo iduce sedmice da obavi razgovore sa nekoliko kandidata

kroz jedan primjer sto ja znam BiH ce ostati bez 5-6 IT srtucnjaka
To je to.
User avatar
Blixen
Posts: 3234
Joined: 11/02/2019 14:28
Location: prva decenija bez zeljine titule

#5442 Re: Kada se isplati iseljenje iz BiH u druge države?

Post by Blixen »

https://www.glasspaper.no/en/people/recruitment/

to su ti koji traze ljude

koliko sam razumio neki su kursevi u pitanju
nije Excel :D
Seyfo
Posts: 4336
Joined: 23/08/2011 14:12

#5443 Re: Kada se isplati iseljenje iz BiH u druge države?

Post by Seyfo »

Vala ja znam za IT stručnjake u BiH koji nikad nigdje ne bi otišli, ovdje primanja nezamisliva, to se kupuju svako malo novi stanovi, to se putuje, novi auti i motori, skijanja ljtovanja paraglajding qrci palci. Svakako sarađuju sa strancima, sve na engleskom, veze neke i nemaju sa našim sistemom. Ono baš u nekom svom balonu žive, j*be ih se i za Dodika i Baketa. I da odu bilo gdje vani, ne bi se puno promijenilo, samo nema roditelja i familije.
Argument većih primanja nema nekog smisla jer se radi o velikim parama i ovdje i tamo.
User avatar
Blixen
Posts: 3234
Joined: 11/02/2019 14:28
Location: prva decenija bez zeljine titule

#5444 Re: Kada se isplati iseljenje iz BiH u druge države?

Post by Blixen »

ovaj momak nije taj kalibar
nisu to te pare o kojima ti pricas
on je radio za BiH firmu
User avatar
forumskivojnik
Posts: 592
Joined: 03/10/2014 14:13

#5445 Re: Kada se isplati iseljenje iz BiH u druge države?

Post by forumskivojnik »

sabanss wrote: 30/03/2023 00:21
sehohari wrote: 23/03/2023 20:03

Ako imaš novac, u Bosni ćeš imati bolje doktore nego u zapadnoj evropi.

U Berlinu ne možeš tek tako otići u privatnu ordinaciju direktora Charite bolnice, ili zakazati pregled kod nekoga u rangu Asima Kurjaka.
Nećeš. Bosna ima možda dva ili tri dobra ortopeda i kardiohirurga (neurohirurga možda niti jednog). Osim toga ti ljudi često nisu u BiH jer operiraju vani i nisu tu po par sedmica - nije velika utjeha kada moraš na hitnu operaciju srca, mozga, kičme ili lakta. Naravno osim nedostatka doktora imamo i problem resursa koji tim doktorima nisu dostupni (KCUS).

Nemojte pričati o stvarima koje vam stvarno nisu zatrebali. Ja znam kome su trebale i ti ljudi više nisu među nama ili su invalidi. Njima ništa ne znači što je Dizdarević morao u Dubai, što su Seki uzeli diplomu ili što Gavrankapetanović nema salu za ozbiljnije operacije. Da Bog da vam niko od njih nikada ne zatrebao.

Ovo boldirano
Koji Gavrankapetanovic, kakvu operacionu salu, gdje ( i u Opcoj i na Kosevu imaju odlicne) i na kraju za kakve "ozbiljnije operacije" ? :hm:
User avatar
anelsol
Posts: 3066
Joined: 10/05/2017 22:41

#5446 Re: Kada se isplati iseljenje iz BiH u druge države?

Post by anelsol »

sabanss wrote: 30/03/2023 00:21
sehohari wrote: 23/03/2023 20:03

Ako imaš novac, u Bosni ćeš imati bolje doktore nego u zapadnoj evropi.

U Berlinu ne možeš tek tako otići u privatnu ordinaciju direktora Charite bolnice, ili zakazati pregled kod nekoga u rangu Asima Kurjaka.
Nećeš. Bosna ima možda dva ili tri dobra ortopeda i kardiohirurga (neurohirurga možda niti jednog). Osim toga ti ljudi često nisu u BiH jer operiraju vani i nisu tu po par sedmica - nije velika utjeha kada moraš na hitnu operaciju srca, mozga, kičme ili lakta. Naravno osim nedostatka doktora imamo i problem resursa koji tim doktorima nisu dostupni (KCUS).

Nemojte pričati o stvarima koje vam stvarno nisu zatrebali. Ja znam kome su trebale i ti ljudi više nisu među nama ili su invalidi. Njima ništa ne znači što je Dizdarević morao u Dubai, što su Seki uzeli diplomu ili što Gavrankapetanović nema salu za ozbiljnije operacije. Da Bog da vam niko od njih nikada ne zatrebao.
Ja sam igrom slučaja u zadnjih pola godine imao dvije situacije u porodici. U oba slučaja tretman je bio apsolutno vrhunski. Doktori pristupačni, profesionalni, bolničko osoblje ljubazno i uvjek pri ruci. Sve moguće pretrage i intervencije urađene u najbržem mogućem roku i maksimalno profesionalno.
User avatar
Truba
Posts: 81671
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#5447 Re: Kada se isplati iseljenje iz BiH u druge države?

Post by Truba »

ja sam imo slučaj dktor me zove kroz prozor tih da uđem jer je neka baba otkazala pa da me snimi
nakon sto sam zakazo neki ultrazvuk nekoliko minuta prije za neku doglednu buducnost


na dolac malti
elcaliente
Posts: 4555
Joined: 13/06/2012 15:52

#5448 Re: Kada se isplati iseljenje iz BiH u druge države?

Post by elcaliente »

doboj71 wrote: 30/03/2023 22:56
elcaliente wrote: 30/03/2023 18:53

Ja koliko znam u Americi su najbolji specijalisti.
Vecina sportasa ide u Ameriku da se operise.
Ti pricas o placanju a ne o kvaliteti.

U Bosni ljudi na tv skupljaju pare da bi se djeca isla u Tursku operisati, eto ti strucnosti i znanja doktora u BiH.
I da imas pare da platis ljudi jednostavno nisu dostigli taj nivo da izvrse tu operaciju.

Dijagnostika, metode i protokoli iz 80-tih godina.
A da ne pricam o stanju bolnica.
Je li neko od vas zivi u Americi,pa zna ,ili ste onako culi od nekoga?Cisto informativno me interesuje.
Ne poznajem licno vrhunske sportase, informacije iz medija.
elcaliente
Posts: 4555
Joined: 13/06/2012 15:52

#5449 Re: Kada se isplati iseljenje iz BiH u druge države?

Post by elcaliente »

Znaci lazu ljudi da se u Zenici ceka po par mejeseci na MRT.
A evo vidimo da gospodza iz Australije dolazi u Travnicku bolnicu da operise koljeno.

Kakve prevare vrse onda ovi sto skupljaju pare po Bosni za operacije po Turskoj?
User avatar
Ozimician
Posts: 5537
Joined: 05/09/2012 23:21

#5450 Re: Kada se isplati iseljenje iz BiH u druge države?

Post by Ozimician »

elcaliente wrote: 31/03/2023 14:25 Znaci lazu ljudi da se u Zenici ceka po par mejeseci na MRT.
A evo vidimo da gospodza iz Australije dolazi u Travnicku bolnicu da operise koljeno.

Kakve prevare vrse onda ovi sto skupljaju pare po Bosni za operacije po Turskoj?
Zavisi sta je u pitanju, reda se po stepenu hitnoce, za rutinske stvari i redovne kontrole - zakaze se termin za 2-4 mjeseca.
Takodjer MRT je jako skupa dijagnosticka metoda (U BIH ljudi nemaju predstavu koliko kosta jedan MRT uredjaj i njegovo odrzavanje + osoblje i doktori), cijena uredjaja i odrzavanja je ista ili veca nego u zemljama EU, a sa bosanskim izdavanjima za zdravstvo, jbg, ne moze.
Ko ima novca, zavrsit ce odmah danas privatno.

Medjutim, za vecinu stvari MRT nije neophodan, za 90-95% stvari je i CT dovoljan kojeg u slucaju hitnoce dobijas odmah.

Iz mog ugla BIH ima odlicno "ambulantno zdravstvo" za one koji imaju para, dakle ono sto mozes rijesiti bez nekog dugog lezanja u bolnici, jer u BIH jako lagano (privatno) mozes doci do nekog top specijaliste. Ono sto u BIH def ne valja jeste "sistemsko zdravstvo", dakle ako dobijes neku tesku i hronicnu bolest, tad si u milosti i nemilosti...

Sto se tice lijecenja u Turskoj, to je postalo biznis. Posrednici uzimaju 30-60% od prikupljenog iznosa, tako da nije cudno da ima toliko akcija skupljanja novca. Postalo je prelagano skupiti novac, objavis apel na FB i eto para. Mislim da bi trebalo otvoriti posebnu temu za ovo (ako vec nema).
Post Reply