Vriska djece po kaficima i igra?

Rasprave na razne teme... Ako ne znate gdje poslati poruku, pošaljite je ovdje.

Moderators: Benq, O'zone

Post Reply
zokach
Posts: 21
Joined: 06/08/2022 21:33

#501 Re: Vriska djece po kaficima i igra?

Post by zokach »

tranquil wrote: 10/08/2022 12:55
zokach wrote: 10/08/2022 12:51
Kod zdrave djece se to ne desava da u po noci arlaucu bez razloga, izvini ali grijesis.
Ako ti je već nekoliko ljudi s djecom reklo da je to stvarna i normalna pojava, take a hint.
Ne prihvatam tu spiku imam i ja djete kao i moji prijatelji i nikome se to ne desava.
moonca
Posts: 88063
Joined: 20/12/2016 20:16

#502 Re: Vriska djece po kaficima i igra?

Post by moonca »

dr_Evil wrote: 10/08/2022 07:35
moonca wrote: 09/08/2022 22:57

Djeca su nepredvidiva, tako. . ako dijete plache i ne prestaje.. ima problem. svima je to jasno. ali, nije jasno da ako ti zena iz susjedne prostorije, kaze da se uznemirila, od placha. nije mogla spavati. vjerujem da joj je chak i bilo zao djeteta... niko ne voli taj plach, ti je ..hladno skinesh. zashto ?? shta je ona loshe ucinila tebi i jel' ona doprinijela uznemirenosti djeteta...
Ako si ovako napisao recenziju na bookingu.. ja bih taj apartman/ vlasnika . odabrala .. nisi ispravno postupio... :-)
Moonca pravi djecu pa ces znati o cemu covjek prica. Nocni strahovi, dozivili smo ih par puta su katastrofa, nikakvog kontakta sa djetetom ne mozes ostvariti, a dijete je potpuno zdravo, kad dodje sebi ne sjeca se nicega.

Mes cini ima smisla ona teorema o neojebanim, tamo nekome. Zasluzila je taj los review, i jos gore.
Nije ti savjet za pozeliti nekome.. :) ne situacija u kojoj se ti nalazish.... Sretno .. nadati se boljem... :thumbup:

Shodno tome, imaj bar malo osjechaja za okolinu... ziva bicha u okruzenju... koja nikako ne mogu znati, ako im se ne kaze, da nije do roditelja, koja ne brinu o svoj djeci.

Review je pozeljan .. shto detaljniji, dodati i koju lichnu 'vrlinu'. :wink:
User avatar
tranquil
Posts: 6638
Joined: 11/08/2007 00:55
Location: Mare Tranquillitatis

#503 Re: Vriska djece po kaficima i igra?

Post by tranquil »

zokach wrote: 10/08/2022 13:03
no_sikiriki wrote: 10/08/2022 12:54

Pričaš gluposti.
Više ljudi se javilo na temi i reklo da su i njihova djeca imala noćne more. Tako i moje. Nisu bili bolesni.
I to nije nešto što se može predviditi - je li predlažeš da se neko odrekne godišnjeg odmora, jer se MOŽE desiti da dijete zaplače u toku noći?
Nema potrebe za takvom komunikacijom,ako si se pronasla nije moja stvar.Ne mora se niko nicega odricati samo ne treba biti sebican i ako neko dodje vec kod tebe na vrata zbog tvog problema ljudski je izvinuti se jer dosao si u odmaraliste a nisi između svoja 4 zida da mozes radit sta hoces kad ti volja i sta ti volja,mada ni tada ne mozes jer postoji kucni red i ako pravis belaje komsija ti moze zvati policiju.
zokach wrote: 10/08/2022 13:04
tranquil wrote: 10/08/2022 12:55

Ako ti je već nekoliko ljudi s djecom reklo da je to stvarna i normalna pojava, take a hint.
Ne prihvatam tu spiku imam i ja djete kao i moji prijatelji i nikome se to ne desava.
Boli koga briga šta ti prihvataš a šta ti ne prihvataš. Te stvari se ne dešavaju svakom djetetu, ali većini da, i ako se tebi nije desilo, super.

Mada sumnjam da je to što kažeš da imaš djecu uopšte istina, inače ne bi dječiji plač nazvao "arlaukanjem". Osim ako nisi jedan od onih čija su djeca u njihovim očima "Fikus i Marija", a tuđa djeca su hunske horde što arlauču, a takvi su posebna priča, i vjerovatno izvor svih problema na ovoj temi.

Nebitno od statusa tvoje potencijalno izmišljene porodice, u ovoj priči bitno je samo to da li turistički ili ugostiteljski objekat prihvata djecu ili ne. Ako prihvataju djecu, normalno je da će tu da se čuje i dječiji plač, i nema potrebe da se bilo ko uzrujava zbog toga. Zato ja i tražim family-friendly mjesta, i niko mi ne sere ako dijete zaplače, i kada bi mi srao zbog toga, imao bih totalno pravo da im smanjim ocjenu, kao što je to @Ateista i uradio, jer je ugostitelj tvrdio da je njegov objekat nešto što nije.
User avatar
Altsa
Posts: 7314
Joined: 19/03/2004 18:31

#504 Re: Vriska djece po kaficima i igra?

Post by Altsa »

Nisu djeca nista kriva. Krivi su roditelji.
User avatar
Ateista
Posts: 46341
Joined: 18/01/2009 00:29
Location: rajvosa-x.com

#505 Re: Vriska djece po kaficima i igra?

Post by Ateista »

Suzie Q wrote: 10/08/2022 10:46
Ateista wrote: 10/08/2022 10:18

Ne spada diretktno u temu, to se slazem, ali opet pokazuje koliko ima netolerantnih ljudi kad su djeca u pitanju.
Sa druge strane ima i roditelja koje zaboli neka stvar sta im dijete radi i da li koga ometa, da li je to vrijeme i mjesto za djecu i slicno.
Mene recimo nervira kad vidim u 10 ili 11 sati navece da ljudi vodaju malu djecu od par godina po kaficima i slicno, kada im je realno vrijeme za spavanje i logicno je da ce takva djeca biti umorna i kenjkava.
iskreno u to vrijeme djeci nije mjesto ni u parku ni na igralistu i sto se toga tice, imam osjecaj da nekim roditeljima odgovara da su djeca sto duze budna, da bi ujutro mogli duze spavati. Moja djeca su od rodjenja "postavljena" tako da je sad 20-20:30h zadnja granica a i to se pomicalo kako su rasli. Jest da su ujutro na nogama u 7 ali sve ima svoju cijenu.
Slazem se, i kod nas je slicno, tek malo kad je stariji zna nekad malo iza 9.
User avatar
Ateista
Posts: 46341
Joined: 18/01/2009 00:29
Location: rajvosa-x.com

#506 Re: Vriska djece po kaficima i igra?

Post by Ateista »

zokach wrote: 10/08/2022 12:51
tranquil wrote: 10/08/2022 12:48

Dijete nije bilo bolesno, nema šta da naglašava. Ako su dozvoljena djeca, onda su dozvoljena djeca, nema priče, i svi onda znaju da su takve stvari moguće. čovjek je u pravu.
Kod zdrave djece se to ne desava da u po noci arlaucu bez razloga, izvini ali grijesis.
Veze ti onda o djeci nemas da ti iskreno kazem.
zokach
Posts: 21
Joined: 06/08/2022 21:33

#507 Re: Vriska djece po kaficima i igra?

Post by zokach »

Ateista wrote: 10/08/2022 13:25
zokach wrote: 10/08/2022 12:51
Kod zdrave djece se to ne desava da u po noci arlaucu bez razloga, izvini ali grijesis.
Veze ti onda o djeci nemas da ti iskreno kazem.
Imam itekako, manje budi sebican pa ocekuj neko sazaljenje okoline.
User avatar
Ateista
Posts: 46341
Joined: 18/01/2009 00:29
Location: rajvosa-x.com

#508 Re: Vriska djece po kaficima i igra?

Post by Ateista »

zokach wrote: 10/08/2022 12:47
Ateista wrote: 10/08/2022 10:03
Kao prvo - dijete nije bilo bolesno, mnoga djeca prolaze kroz te faze i znaju imati nekontrolisano plakanje.
Drugo, ide se i sa bolesnom djecom na put. Hoces da kazes da roditelji sa djecom sa na primjer autizmom ili slicnim problemima ne smiju izaci iz kuce da nekom nadrkanim namcoru ne bi slucajno poremetilo odmor?
Zbog toga postoje hoteli i apartmani koji primaju djecu i oni koji ne primaju, ko je toliko osjetljiv neka trazi ovo drugo.
Idu normalno samo se to naglasi pri rezervaciji da znaju gdje ce da vas smjeste jer tu su tu dosli mnogi da se odmore i nema im pravo niko remetiti mir.Za to su platili.
Nema potrebe za tim ni kod drugacije i bolesne djece, jos manje kod zdrave kao sto je kod mene slucaj. Vec ti je receno, ili prihvatas djecu ili ne, nema izmedju. Jedno je bezobrazluk djece a drugo kad mala djeca placu i ne mogu se tek tako smiriti.
Toj poljakinji smo pokusali objasniti da dijete place i da se ne moze smiriti dok ne prodje, ali uopste to njeno kucanje je suvisno i bespotrebno jer nista ne moze promijeniti time.
zokach
Posts: 21
Joined: 06/08/2022 21:33

#509 Re: Vriska djece po kaficima i igra?

Post by zokach »

tranquil wrote: 10/08/2022 13:21
zokach wrote: 10/08/2022 13:03
Nema potrebe za takvom komunikacijom,ako si se pronasla nije moja stvar.Ne mora se niko nicega odricati samo ne treba biti sebican i ako neko dodje vec kod tebe na vrata zbog tvog problema ljudski je izvinuti se jer dosao si u odmaraliste a nisi između svoja 4 zida da mozes radit sta hoces kad ti volja i sta ti volja,mada ni tada ne mozes jer postoji kucni red i ako pravis belaje komsija ti moze zvati policiju.
zokach wrote: 10/08/2022 13:04

Ne prihvatam tu spiku imam i ja djete kao i moji prijatelji i nikome se to ne desava.
Boli koga briga šta ti prihvataš a šta ti ne prihvataš. Te stvari se ne dešavaju svakom djetetu, ali većini da, i ako se tebi nije desilo, super.

Mada sumnjam da je to što kažeš da imaš djecu uopšte istina, inače ne bi dječiji plač nazvao "arlaukanjem". Osim ako nisi jedan od onih čija su djeca u njihovim očima "Fikus i Marija", a tuđa djeca su hunske horde što arlauču, a takvi su posebna priča, i vjerovatno izvor svih problema na ovoj temi.

Nebitno od statusa tvoje potencijalno izmišljene porodice, u ovoj priči bitno je samo to da li turistički ili ugostiteljski objekat prihvata djecu ili ne. Ako prihvataju djecu, normalno je da će tu da se čuje i dječiji plač, i nema potrebe da se bilo ko uzrujava zbog toga. Zato ja i tražim family-friendly mjesta, i niko mi ne sere ako dijete zaplače, i kada bi mi srao zbog toga, imao bih totalno pravo da im smanjim ocjenu, kao što je to @Ateista i uradio, jer je ugostitelj tvrdio da je njegov objekat nešto što nije.
Nebitan si za ovu pricu jer nemas podloge za temu,iskustva i sl.
User avatar
Ateista
Posts: 46341
Joined: 18/01/2009 00:29
Location: rajvosa-x.com

#510 Re: Vriska djece po kaficima i igra?

Post by Ateista »

zokach wrote: 10/08/2022 13:29
Ateista wrote: 10/08/2022 13:25
Veze ti onda o djeci nemas da ti iskreno kazem.
Imam itekako, manje budi sebican pa ocekuj neko sazaljenje okoline.
Po ovome sto pises bih rekao da nemas.
Ne ocekujem nikakvo sazaljenje niti mi treba.
zokach
Posts: 21
Joined: 06/08/2022 21:33

#511 Re: Vriska djece po kaficima i igra?

Post by zokach »

Ateista wrote: 10/08/2022 13:29
zokach wrote: 10/08/2022 12:47

Idu normalno samo se to naglasi pri rezervaciji da znaju gdje ce da vas smjeste jer tu su tu dosli mnogi da se odmore i nema im pravo niko remetiti mir.Za to su platili.
Nema potrebe za tim ni kod drugacije i bolesne djece, jos manje kod zdrave kao sto je kod mene slucaj. Vec ti je receno, ili prihvatas djecu ili ne, nema izmedju. Jedno je bezobrazluk djece a drugo kad mala djeca placu i ne mogu se tek tako smiriti.
Toj poljakinji smo pokusali objasniti da dijete place i da se ne moze smiriti dok ne prodje, ali uopste to njeno kucanje je suvisno i bespotrebno jer nista ne moze promijeniti time.
Moze promjeniti itekako,smiri djete babo,nisi ga napravio valjda da uznemiravas sa njim okolinu i cuvas brak zdravim?
moonca
Posts: 88063
Joined: 20/12/2016 20:16

#512 Re: Vriska djece po kaficima i igra?

Post by moonca »

tranquil wrote: 10/08/2022 13:21 Zato ja i tražim family-friendly mjesta, i niko mi ne sere ako dijete zaplače, i kada bi mi srao zbog toga, imao bih totalno pravo da im smanjim ocjenu, kao što je to @Ateista i uradio, jer je ugostitelj tvrdio da je njegov objekat nešto što nije.
Da li bi tebi, licno smetalo da u susjednm stanu plache dijete/ beba// duzi period.. a i vi imate dijete .. koje spava. i nakon nekog vremena.. ga probudi plach te bebe i pochne i ono plakati. a vi roditelji. cijeli dan na suncu. iscrpljeni.. san i te kako potreban za sve vas... :-)
User avatar
tranquil
Posts: 6638
Joined: 11/08/2007 00:55
Location: Mare Tranquillitatis

#513 Re: Vriska djece po kaficima i igra?

Post by tranquil »

zokach wrote: 10/08/2022 13:29
tranquil wrote: 10/08/2022 13:21


Boli koga briga šta ti prihvataš a šta ti ne prihvataš. Te stvari se ne dešavaju svakom djetetu, ali većini da, i ako se tebi nije desilo, super.

Mada sumnjam da je to što kažeš da imaš djecu uopšte istina, inače ne bi dječiji plač nazvao "arlaukanjem". Osim ako nisi jedan od onih čija su djeca u njihovim očima "Fikus i Marija", a tuđa djeca su hunske horde što arlauču, a takvi su posebna priča, i vjerovatno izvor svih problema na ovoj temi.

Nebitno od statusa tvoje potencijalno izmišljene porodice, u ovoj priči bitno je samo to da li turistički ili ugostiteljski objekat prihvata djecu ili ne. Ako prihvataju djecu, normalno je da će tu da se čuje i dječiji plač, i nema potrebe da se bilo ko uzrujava zbog toga. Zato ja i tražim family-friendly mjesta, i niko mi ne sere ako dijete zaplače, i kada bi mi srao zbog toga, imao bih totalno pravo da im smanjim ocjenu, kao što je to @Ateista i uradio, jer je ugostitelj tvrdio da je njegov objekat nešto što nije.
Nebitan si za ovu pricu jer nemas podloge za temu,iskustva i sl.
:lol:

Jel' ti to krivo što sam te provalio da si izmislio dijete :lol:

E čuj nemam iskustva, jok, eto pričam o dječijoj vrisci po noći jer sam negdje pročitao na forumu.

A ne k'o neki. :lol:
zokach
Posts: 21
Joined: 06/08/2022 21:33

#514 Re: Vriska djece po kaficima i igra?

Post by zokach »

moonca wrote: 10/08/2022 13:31
tranquil wrote: 10/08/2022 13:21 Zato ja i tražim family-friendly mjesta, i niko mi ne sere ako dijete zaplače, i kada bi mi srao zbog toga, imao bih totalno pravo da im smanjim ocjenu, kao što je to @Ateista i uradio, jer je ugostitelj tvrdio da je njegov objekat nešto što nije.
Da li bi tebi, licno smetalo da u susjednm stanu plache dijete/ beba// duzi period.. a i vi imate dijete .. koje spava. i nakon nekog vremena.. ga probudi plach te bebe i pochne i ono plakati. a vi roditelji. cijeli dan na suncu. iscrpljeni.. san i te kako potreban za sve vas... :-)
Ne smeta to njemu posto kao prvo nema djete sto se vidi po prici a drugo kad bude imo nece nikad bit kuci i zena ce vodit brigu o tome a on ce na shishi sa rajom kucat po forumu i pricat lovacke.
no_sikiriki
Posts: 16548
Joined: 11/12/2012 13:21

#515 Re: Vriska djece po kaficima i igra?

Post by no_sikiriki »

Opet trolovi preuzimaju temu.
Predlažem da zokach i Blixen malo prošetaju, na kafu. :mrgreen:
moonca
Posts: 88063
Joined: 20/12/2016 20:16

#516 Re: Vriska djece po kaficima i igra?

Post by moonca »

_id=18278935 wrote:10/08/2022 09:07 Zvao hecime, rekli samo pazi da ne padne na glavu proci ce, hoce to kod djece :D
. i ovaj hechim je interesantan.. . djeca padaju na glavu :? :zoka:
User avatar
tranquil
Posts: 6638
Joined: 11/08/2007 00:55
Location: Mare Tranquillitatis

#517 Re: Vriska djece po kaficima i igra?

Post by tranquil »

moonca wrote: 10/08/2022 13:31
tranquil wrote: 10/08/2022 13:21 Zato ja i tražim family-friendly mjesta, i niko mi ne sere ako dijete zaplače, i kada bi mi srao zbog toga, imao bih totalno pravo da im smanjim ocjenu, kao što je to @Ateista i uradio, jer je ugostitelj tvrdio da je njegov objekat nešto što nije.
Da li bi tebi, licno smetalo da u susjednm stanu plache dijete/ beba// duzi period.. a i vi imate dijete .. koje spava. i nakon nekog vremena.. ga probudi plach te bebe i pochne i ono plakati. a vi roditelji. cijeli dan na suncu. iscrpljeni.. san i te kako potreban za sve vas... :-)
Bi, vjerovatno. Ljudi se nerviraju kada se im treba odmor, a nešto ih ometa, tu se ništa ne može. Meni i ženi smeta kada naše zaplače u noći, to se ne može izbjeći. Ali u toj hipotetičkoj situaciji, dakle u mjestu za odmor sa djecom, a istovremeno slabom zvučnom izolacijom, ne znam kako bih tačno reagovao, ali mislim da bih, kao otac, prije pomislio kako neko ima probleme slične mojima, možda čak po danu i razgovarao s roditeljima kojima je sigurno gore nego meni, i razmijenio savjete za takve situacije, a ne pjenio jer se neko u mjesto za odmor s djecom usudio dovesti - možeš misliti, djecu. I kao otac kome se slično desilo, 100% sigurno ne bih poslije pisao da je to dijete "arlaukalo", jer bi to neljudski, i prije svega neroditeljski.

I šta ćemo sad?
Last edited by tranquil on 10/08/2022 13:41, edited 2 times in total.
User avatar
Bloo
Globalna šefica
Posts: 50325
Joined: 16/01/2008 23:03
Location: Korriban

#518 Re: Vriska djece po kaficima i igra?

Post by Bloo »

:meza:
User avatar
tranquil
Posts: 6638
Joined: 11/08/2007 00:55
Location: Mare Tranquillitatis

#519 Re: Vriska djece po kaficima i igra?

Post by tranquil »

zokach wrote: 10/08/2022 13:33
moonca wrote: 10/08/2022 13:31

Da li bi tebi, licno smetalo da u susjednm stanu plache dijete/ beba// duzi period.. a i vi imate dijete .. koje spava. i nakon nekog vremena.. ga probudi plach te bebe i pochne i ono plakati. a vi roditelji. cijeli dan na suncu. iscrpljeni.. san i te kako potreban za sve vas... :-)
Ne smeta to njemu posto kao prvo nema djete sto se vidi po prici a drugo kad bude imo nece nikad bit kuci i zena ce vodit brigu o tome a on ce na shishi sa rajom kucat po forumu i pricat lovacke.
:lol:

Žiku ovog trola, pojede ga jed što je provaljen :lol:
moonca
Posts: 88063
Joined: 20/12/2016 20:16

#520 Re: Vriska djece po kaficima i igra?

Post by moonca »

zokach wrote: 10/08/2022 13:33
Ne smeta to njemu posto kao prvo nema djete sto se vidi po prici a drugo kad bude imo nece nikad bit kuci i zena ce vodit brigu o tome a on ce na shishi sa rajom kucat po forumu i pricat lovacke.
Nije uopste bitno da li neko ima ili ne dijete za ovu diskusiju.... da je bitno. roditelji nikada ne bi odveli dijete na pregled dr ..koji nema djece. ............negovateljici koja nema djece itd... :zoka:
User avatar
Snake Eyes
Posts: 5191
Joined: 12/04/2013 14:02

#521 Re: Vriska djece po kaficima i igra?

Post by Snake Eyes »

Bitno je jer neko stekne znanje obrazovanjem, neko iskustvom.
zokach
Posts: 21
Joined: 06/08/2022 21:33

#522 Re: Vriska djece po kaficima i igra?

Post by zokach »

Na temi se jasno vidi ko je nikakav kao roditelj i kome treba pod hitno zovnut socijalne radnike cim mu djete ima navece traume i place.Traume ako nisu dozivljene od strane neke zivotinje sigurno su proizvedene od konstantne svađe suparnika sto na djete ostavlja pecat i traumu.Sramota ko sve danas kaze da ima djete.
User avatar
emotivac
Posts: 1612
Joined: 01/03/2013 14:24

#523 Re: Vriska djece po kaficima i igra?

Post by emotivac »

Niko i ništa ste ako se ne "pobijete" :D :D :run:
User avatar
Mr.Sojic
Posts: 3664
Joined: 23/04/2011 12:21

#524 Re: Vriska djece po kaficima i igra?

Post by Mr.Sojic »

Ovdje stvarno treba razgraničiti dvije stvari:

* bRezoBrazne roditelje, a ne djecu jer su djeca takva kako ih roditelji odgoje
* one koji stvarno ne rezumiju ili neće da razumiju da djeca plaču iz raznih razloga

Pisao sam već da imam komsije iz Indije koji imaju 2 prelijepe djece i kao roditelji ne čuju se živi.

Malecka je vrlo često plakala, što od brata koji je izaziva do toga da je u dobu kada rastu zubići. I ovo meni sada treba da smeta.Boooooože sačuvaj! Uopšte mi ne smeta.
Pisao sam da sa jedne strane imam osnovnu školu, a sa druge obdanište. Ni to mi ne smeta, čak mene i moju suprugu razveseli.

Dajte ba ljudi i neljudi :mrgreen: ohanite malo, malo tolerancije i svima super.
moonca
Posts: 88063
Joined: 20/12/2016 20:16

#525 Re: Vriska djece po kaficima i igra?

Post by moonca »

tranquil wrote: 10/08/2022 13:40
moonca wrote: 10/08/2022 13:31

Da li bi tebi, licno smetalo da u susjednm stanu plache dijete/ beba// duzi period.. a i vi imate dijete .. koje spava. i nakon nekog vremena.. ga probudi plach te bebe i pochne i ono plakati. a vi roditelji. cijeli dan na suncu. iscrpljeni.. san i te kako potreban za sve vas... :-)
Bi, vjerovatno. Ljudi se nerviraju kada se im treba odmor, a nešto ih ometa, tu se ništa ne može. Meni i ženi smeta kada naše zaplače u noći, to se ne može izbjeći. Ali u toj hipotetičkoj situaciji, dakle u mjestu za odmor sa djecom, a istovremeno slabom zvučnom izolacijom, ne znam kako bih tačno reagovao, ali mislim da bih, kao otac, prije pomislio kako neko ima probleme slične mojima, možda čak po danu i razgovarao s roditeljima kojima je sigurno gore nego meni, i razmijenio savjete za takve situacije, a ne pjenio jer se neko u mjesto za odmor s djecom usudio dovesti - možeš misliti, djecu. I kao otac kome se slično desilo, 100% sigurno ne bih poslije pisao da je to dijete "arlaukalo", jer bi to neljudski, i prije svega neroditeljski.

I šta ćemo sad?
Okolina reaguje, kad shvati, mozda suvishe rano ... da roditelji ne chine puno da smire situaciju. Ako dijete place duzi period.. neshto je ozbiljno pogreshno. . ili roditelji spavaju ne chuju. ili znaju problem i puste/ ne mogu da smire dijete. chekaju da se samo izmori... itd.. i tako nastaju neugodne situacije .
Post Reply