Vriska djece po kaficima i igra?

Rasprave na razne teme... Ako ne znate gdje poslati poruku, pošaljite je ovdje.

Moderators: Benq, O'zone

Post Reply
User avatar
Bloo
Globalna šefica
Posts: 50323
Joined: 16/01/2008 23:03
Location: Korriban

#351 Re: Vriska djece po kaficima i igra?

Post by Bloo »

dr_Evil wrote: 09/08/2022 08:39 I te price ja kad sam bio mali nisam smio ovo, smio ono, mama me samo pogleda, okacite macku o rep, niko se od vas ne sjeca sta je bilo prije 4-5 godina, osim ako su bile neke situacije shoka, tipa da vam je UZP HVO uletio u stan.
Mama pogled je palio do odredenih godina :D na mojoj sestri do jedno 3. godine :D Razliciti karakteri. Sjecam ga se i dan danas. Ja sam bila uglavnom mirno dijete, dok je sestra bila utjelovljenje suicidalnog lemminga (mitskog).

Pa da ti kazem, kao sto rekoh vec ako se vratis na tekstove, ne vodim ih u restorane, a pizzeria samo sa unaprijed narucenom pizzom, najedi i vodi vani u park. Nemaju pravo ustati od stola ili praviti buku. To ne znaci da ne pokusavaju, po 20 puta ustane sa stolice i ode, i svaki put bude uredno vracena na stolicu.

To znaci da ne dovodim sebe ni djecu u situaciju da idu okolo i more narod, jer znam da ima ljudi koji vole djecu te ima onaj dio nadrkanih/neojebanih sta nemaju razumijevanje za djecije potrebe, jbg oni su odmah iz radjaone na fakultetu zavrsili.
Da, ti ih vratis. I to je divno. :D Ne razumijem ljude koji puste djecu da hodaju okolo u prostoru koji nije predviden za to, dok oni drkaju na mobitel.
Ja volim djecu. Ne volim KADA su djeca u pubovima, kafanama, itd - zadimljeno je, zagusljivo, glasna muzika, kasno je.... Ne volim kada su mala djeca pustena da trckaraju po restoranu pa konobar mora paziti da ga ne udari slucajno.

bila je jednom simpa malecka curica koja je prilazila svakom stolu u basti Happy-ija i pitala svakog muskarca Tata? tata...Tata? :D Ti momenti budu hit. :D
User avatar
dr_Evil
Posts: 12159
Joined: 01/07/2019 15:35
Location: Ispod Koscele

#352 Re: Vriska djece po kaficima i igra?

Post by dr_Evil »

DEMONIKA wrote: 09/08/2022 08:45
dr_Evil wrote: 09/08/2022 08:39
, tipa da vam je UZP HVO uletio u stan.
:srce:
titami :mrgreen:
E jbg-a zao mi je da se i ti toga sjecas :D
User avatar
DEMONIKA
Posts: 3542
Joined: 06/03/2016 02:35

#353 Re: Vriska djece po kaficima i igra?

Post by DEMONIKA »

dr_Evil wrote: 09/08/2022 08:47
DEMONIKA wrote: 09/08/2022 08:45

:srce:
titami :mrgreen:
E jbg-a zao mi je da se i ti toga sjecas :D
jok ba meni naši uletili :mrgreen:
rekli da su mi jarani srbi ostavili oružje po radijatorima
User avatar
dr_Evil
Posts: 12159
Joined: 01/07/2019 15:35
Location: Ispod Koscele

#354 Re: Vriska djece po kaficima i igra?

Post by dr_Evil »

Bloo wrote: 09/08/2022 08:46

Mama pogled je palio do odredenih godina :D na mojoj sestri do jedno 3. godine :D Razliciti karakteri. Sjecam ga se i dan danas. Ja sam bila uglavnom mirno dijete, dok je sestra bila utjelovljenje suicidalnog lemminga (mitskog).

Mi pogledamo, ona se samo nasmije, samo ceka tu situaciju da vidi da ne smije i odma iste sekunde ide u belaj.

Vidis je silazi sa stolice, i cim je dosla ispod stola samo cujes smijeh, i odjednom trci prema vratima, one kekice skacu gore dole, a sva se gega dok trci. Kad je uhvatis smije se sve dok je ne stavis ponovo na stolicu.

Onda pocinjes da joj pricas ne smijes to radit, doci ce ciko, ciganka, komarac.. 2-3 minute opet bjezi.

Onda pocinjes da joj pricas kako je ona velika ne smije to radi, da to rade samo bebe.. opet bjezi

Onda pocinjes da joj pricas kako ce dobit po guzici cim dodje kuci, onda protestuje " TATAAAA"", minuta opet bjezi, i tako u krug.

OPcija b je da upalis na mobitel Masu i medu, e onda ces dobiti ove druge duzebriznike sta ce da pricaju o izmisljenom balkanskom pojmu ekranizacije, sto je pandam promahe.

Nekad jednostavno si prisiljen da budes tu, npr ljetovanje u hotelu pa ebi ga moras jesti, ali vecinom su sve familije sa djecom svakako pa nije problem, ali onda sam sebi uporedjujes sa ostalom djecom :D
User avatar
dr_Evil
Posts: 12159
Joined: 01/07/2019 15:35
Location: Ispod Koscele

#355 Re: Vriska djece po kaficima i igra?

Post by dr_Evil »

DEMONIKA wrote: 09/08/2022 08:55
jok ba meni naši uletili :mrgreen:
rekli da su mi jarani srbi ostavili oružje po radijatorima
Ne cudi me to nista, zaplijena stana u ime Pozdrava Domovini :D
User avatar
Tananarive
Posts: 893
Joined: 22/04/2021 14:45

#356 Re: Vriska djece po kaficima i igra?

Post by Tananarive »

VladaFBiH wrote: 08/08/2022 12:01
Messier wrote: 08/08/2022 11:00 Obicno se pretjeruje s pricom da smo mi bili mirni kad smo bili mali.
Kao, kad me pogleda, ja se sledim.
Nisam smio biti u istoj sobi.
Nisam smio prici stolu.

A onda kad se prica o pizdarijama koje smo radili kad smo bili mali, opet ide..ja radio ovo, ja radio ono.

Nema logike
ama u 99.99% slučajeva *eru i pričaju kako su bili divni i svirali klavir kada odu u goste a ovamo visili s lustera... to ti je priča: "uvijek su tuđa djeca najgora a "ja" i moja djeca smo za primjer" ili još gore kada se javljaju oni bez djece sa stavom: "ja sam za primjer od rođenja i ja nisam smio ovo niti sam radio ono" - kada ovo pročitaš znaš ili da laže ili je odrastao s *ebenim kompleksima i sada mu je cijeli svijet kriv za to

čestitam imamo frojda ili u najmanju ruku karla junga, još uz to i baba vangu on tačno zna kakav je ko bio u prošlosti a vjerovatno zna i budućnost.... :kiss:
User avatar
DEMONIKA
Posts: 3542
Joined: 06/03/2016 02:35

#357 Re: Vriska djece po kaficima i igra?

Post by DEMONIKA »

dr_Evil wrote: 09/08/2022 08:57
DEMONIKA wrote: 09/08/2022 08:55
jok ba meni naši uletili :mrgreen:
rekli da su mi jarani srbi ostavili oružje po radijatorima
Ne cudi me to nista, zaplijena stana u ime Pozdrava Domovini :D
jokba
ovo bili ilahije i kaside
alah u nečemu
mater mi bila kući, pa sam ko bila fina
dok mi nije puko film
titami
User avatar
Tananarive
Posts: 893
Joined: 22/04/2021 14:45

#358 Re: Vriska djece po kaficima i igra?

Post by Tananarive »

Zoya wrote: 08/08/2022 12:16
emotivac wrote: 08/08/2022 11:44

Pa bravo, zato ako ne slušaš nema telefona, tableta ili računara i gotova priča. Kada budeš pametan dobiješ sve nazad i nema se tu šta više pričat. Nebitno šta je tada bilo "moderno", šta se radilo, isto tako treba odgajati djecu na današnjem vremenu.

Sankcije su zakon :thumbup: :thumbup:

Postavljanje granica ne može djetetu da škodi. To često govorim roditeljima koji djetetu sve dopuste pa onda mi u školi imamo problem kada im postavimo granice.
u kost, dijete mora znati granice i završena priča... to što roditelji nisu u stanju da budu ili nisu ni sami odgojeni ko insani je glavni problem
User avatar
Snake Eyes
Posts: 5191
Joined: 12/04/2013 14:02

#359 Re: Vriska djece po kaficima i igra?

Post by Snake Eyes »

DEMONIKA wrote: 09/08/2022 03:55
Snake Eyes wrote: 07/08/2022 09:24

Djavolice, djavolice...poslusaj me, prestani pretpostavljati, zaustavi se.
idem ne stajem
stadoh ne vidjeh
koza istrča
ovan se zaobada
kaldrma šuti
pobjegoh
u
grad
:mrgreen:
Ne razumijem te stvarno, nekom random liku sa foruma pretpostavljas nekakve koze/ovce samo zato jer je stao u odbranu djece od nedojebanih baba useđelica? Cekaj, jedino ako...
Suzie Q
Posts: 1340
Joined: 08/04/2010 10:54

#360 Re: Vriska djece po kaficima i igra?

Post by Suzie Q »

dr_Evil wrote: 09/08/2022 08:56
Bloo wrote: 09/08/2022 08:46

Mama pogled je palio do odredenih godina :D na mojoj sestri do jedno 3. godine :D Razliciti karakteri. Sjecam ga se i dan danas. Ja sam bila uglavnom mirno dijete, dok je sestra bila utjelovljenje suicidalnog lemminga (mitskog).

Mi pogledamo, ona se samo nasmije, samo ceka tu situaciju da vidi da ne smije i odma iste sekunde ide u belaj.

Vidis je silazi sa stolice, i cim je dosla ispod stola samo cujes smijeh, i odjednom trci prema vratima, one kekice skacu gore dole, a sva se gega dok trci. Kad je uhvatis smije se sve dok je ne stavis ponovo na stolicu.

Onda pocinjes da joj pricas ne smijes to radit, doci ce ciko, ciganka, komarac.. 2-3 minute opet bjezi.

Onda pocinjes da joj pricas kako je ona velika ne smije to radi, da to rade samo bebe.. opet bjezi

Onda pocinjes da joj pricas kako ce dobit po guzici cim dodje kuci, onda protestuje " TATAAAA"", minuta opet bjezi, i tako u krug.

OPcija b je da upalis na mobitel Masu i medu, e onda ces dobiti ove druge duzebriznike sta ce da pricaju o izmisljenom balkanskom pojmu ekranizacije, sto je pandam promahe.

Nekad jednostavno si prisiljen da budes tu, npr ljetovanje u hotelu pa ebi ga moras jesti, ali vecinom su sve familije sa djecom svakako pa nije problem, ali onda sam sebi uporedjujes sa ostalom djecom :D
kod mene ista situacija, mali voli da bjezi. par puta sam se kao sakrila i gledala sta ce, mislila sam prepast ce se kad vidi da me nema, mislit ce da sam ga ostavila...ali nista on samouvjeren i samostalan kao da je svijet njegov. U ovakvim slucajevima zaista pomogne kad se umijesa netko sa strane i zaustavi dijete. Mi smo jedno vrijeme dijete plasili lopovima, kao sto su ukrali Nemu kad je otisao od tate, ili lopovima koji su dosli Kevinu. Palilo je dok je moglo.
mali_balon
Posts: 11272
Joined: 12/09/2012 09:57

#361 Re: Vriska djece po kaficima i igra?

Post by mali_balon »

ma samo sutat....sve redom
User avatar
dr_Evil
Posts: 12159
Joined: 01/07/2019 15:35
Location: Ispod Koscele

#362 Re: Vriska djece po kaficima i igra?

Post by dr_Evil »

Suzie Q wrote: 09/08/2022 09:52
kod mene ista situacija, mali voli da bjezi. par puta sam se kao sakrila i gledala sta ce, mislila sam prepast ce se kad vidi da me nema, mislit ce da sam ga ostavila...ali nista on samouvjeren i samostalan kao da je svijet njegov. U ovakvim slucajevima zaista pomogne kad se umijesa netko sa strane i zaustavi dijete. Mi smo jedno vrijeme dijete plasili lopovima, kao sto su ukrali Nemu kad je otisao od tate, ili lopovima koji su dosli Kevinu. Palilo je dok je moglo.
Kod nas curica stane, nece daleko samo joj je zabavano da je u centru paznje, ali ovaj "stariji" je bio u toj fazi bjezanja, e on nije stajao, i nije ga bilo brige sto ga ne pratimo. Brzo smo okrenuli od napadanja, savjetovanja i klempe do toga da samo idemo iza njega i pratimo ga. Trajalo je jedno 2 mjeseca pa je prestao, nadam se da ta faza se nece ponoviti.

Neki dan je u komsije tako toddler pobjegao i puklo ga auto, ali doduse mali razvija neki malo tezi oblik autizima, vidiljivo je iz aviona. Izasla zena iz auta i napada sve oko sebe sto je dijete istrcalo.

Kad sam sa njima u parkicu isto sam njemacki ovcar, samo okrecem glavu desno i lijevo, i dzaba opet nesto propustim. Ali slazem se cesto neko sa strane puno vise pomogne nego sto ti mozes, kad dodje komsija u parkic njega sve slusaju, vazda govori jesu ti zlatna djeca :S
User avatar
Blixen
Posts: 3234
Joined: 11/02/2019 14:28
Location: prva decenija bez zeljine titule

#363 Re: Vriska djece po kaficima i igra?

Post by Blixen »

Ja sam jednoj, ako se to tako može nazvati, porodici čija su kopilad urlala u restoranu rekao :"ja zamišljam kako vas teško povrijeđene vadim iz nekog auta" 🤣🤣🤣
On je kao nešto pošao krenuo ka meni
Ja sam mu sasuo i majku i oca i djecu
na sta ga je gazda restorana doletio i spriječio ubistvo u njegovom objektu
Neko bi nekoga ubio u tom duelu 🤣
Toliko mrzim urlanje djece da im stvarno i iskreno želim teške tjelesne povrede

Bolest ili ne
Mrzim nekontrolisano urlanje nevaspitane kopiladi i laika189765 🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣
Last edited by Blixen on 09/08/2022 10:08, edited 4 times in total.
laik1981
Posts: 12916
Joined: 05/12/2012 13:04

#364 Re: Vriska djece po kaficima i igra?

Post by laik1981 »

Nije bolest sve sto boli..
User avatar
dr_Evil
Posts: 12159
Joined: 01/07/2019 15:35
Location: Ispod Koscele

#365 Re: Vriska djece po kaficima i igra?

Post by dr_Evil »

Blixen wrote: 09/08/2022 10:02 Ja sam jednoj, ako se to tako može nazvati, porodici čija su djeca urlala u restoranu rekao :"ja zamišljam kako vas teško povrijeđene vadim iz nekog auta" 🤣🤣🤣
On je kao nešto pošao krenuo ka meni
Ja sam mu sasuo i majku i oca i djecu
na sta ga je gazda restorana doletimo i spriječio ubistvo u njegovom objektu
Neko bi nekoga ubio u tom duelu 🤣
Toliko mrzim urlanje djece da im stvarno i iskreno želim teške tjelesne povrede
Iskreno dobro si prosao, ja nemam probleme da trpim uvrede od balkanskih seljacina na svoj racun, cak mi je i zabavno gledati nekad te slabe kompleksase kako svoje neuspjehe iskazuju agresivnoscu, ali na djecu sam slab, vjerovatno bih te viljuskom u oko.

Ima finih nacina da kazes nekome da malo djecu stavi pod konac.
User avatar
Tananarive
Posts: 893
Joined: 22/04/2021 14:45

#366 Re: Vriska djece po kaficima i igra?

Post by Tananarive »

Blixen wrote: 09/08/2022 10:02 Ja sam jednoj, ako se to tako može nazvati, porodici čija su kopilad urlala u restoranu rekao :"ja zamišljam kako vas teško povrijeđene vadim iz nekog auta" 🤣🤣🤣
On je kao nešto pošao krenuo ka meni
Ja sam mu sasuo i majku i oca i djecu
na sta ga je gazda restorana doletio i spriječio ubistvo u njegovom objektu
Neko bi nekoga ubio u tom duelu 🤣
Toliko mrzim urlanje djece da im stvarno i iskreno želim teške tjelesne povrede

Bolest ili ne
Mrzim nekontrolisano urlanje nevaspitane kopiladi i laika189765 🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣
urlanje djece je pokazatelj teških psihičkih oboljenja/poremećaja kod roditelja iste te neiživljene nedonoščadi, te i same te derladi
User avatar
Blixen
Posts: 3234
Joined: 11/02/2019 14:28
Location: prva decenija bez zeljine titule

#367 Re: Vriska djece po kaficima i igra?

Post by Blixen »

dr_Evil wrote: 09/08/2022 10:07
Blixen wrote: 09/08/2022 10:02 Ja sam jednoj, ako se to tako može nazvati, porodici čija su djeca urlala u restoranu rekao :"ja zamišljam kako vas teško povrijeđene vadim iz nekog auta" 🤣🤣🤣
On je kao nešto pošao krenuo ka meni
Ja sam mu sasuo i majku i oca i djecu
na sta ga je gazda restorana doletimo i spriječio ubistvo u njegovom objektu
Neko bi nekoga ubio u tom duelu 🤣
Toliko mrzim urlanje djece da im stvarno i iskreno želim teške tjelesne povrede
Iskreno dobro si prosao, ja nemam probleme da trpim uvrede od balkanskih seljacina na svoj racun, cak mi je i zabavno gledati nekad te slabe kompleksase kako svoje neuspjehe iskazuju agresivnoscu, ali na djecu sam slab, vjerovatno bih te viljuskom u oko.

Ima finih nacina da kazes nekome da malo djecu stavi pod konac.
Kažem neko bi nekoga ubio
Ja sa svojih 101 Kg mišića nisam nikad dobio batine
Lud sam potpuno a često i nosim oružje
Volio bih da recimo kreneš na mene tom viljuškom
🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣
I Zenica je za ljude
Nije svako u Zenici zbog pljačke banke
Neko ženu zadavio
Neko nekom ocu čije kopile urla u restoranu poizbijao sve zube
User avatar
dr_Evil
Posts: 12159
Joined: 01/07/2019 15:35
Location: Ispod Koscele

#368 Re: Vriska djece po kaficima i igra?

Post by dr_Evil »

Blixen wrote: 09/08/2022 10:11
Kažem neko bi nekoga ubio
Ja sa svojih 101 Kg mišića nisam nikad dobio batine
Lud sam potpuno a često i nosim oružje
Volio bih da recimo kreneš na mene tom viljuškom
🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣
I Zenica je ljude
Nije svako u Zenici zbog pljačke banke
Neko ženu zadavio
Neko nekom ocu čije kopile urla u restoranu poizbijao sve zube
Ti si jedan obicni trol, vidi se na nacinu kako prepravljas vlastite postove iz djeca u kopilad samo da izazoves sto vecu reakciju, totalno nebitan lik u stvarnom zivotu.

Nazalost kasno vidjeh pa ti odgovorih.

Sira publiko, halalite.
User avatar
Blixen
Posts: 3234
Joined: 11/02/2019 14:28
Location: prva decenija bez zeljine titule

#369 Re: Vriska djece po kaficima i igra?

Post by Blixen »

dr_Evil wrote: 09/08/2022 10:15
Blixen wrote: 09/08/2022 10:11
Kažem neko bi nekoga ubio
Ja sa svojih 101 Kg mišića nisam nikad dobio batine
Lud sam potpuno a često i nosim oružje
Volio bih da recimo kreneš na mene tom viljuškom
🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣
I Zenica je ljude
Nije svako u Zenici zbog pljačke banke
Neko ženu zadavio
Neko nekom ocu čije kopile urla u restoranu poizbijao sve zube
Ti si jedan obicni trol, vidi se na nacinu kako prepravljas vlastite postove iz djeca u kopilad samo da izazoves sto vecu reakciju, totalno nebitan lik u stvarnom zivotu.

Nazalost kasno vidjeh pa ti odgovorih.

Sira publiko, halalite.
Kao ono fol ti bitan
🤣🤣🤣🤣🤣
Neka si ti nama živ i zdrav
Tako naš narod kaže kad neko nije kakve pameti

Urlici i krikovi nisu način komunikacije
Ako neko dovede dijete i pusti ga da urla u restoranu zaslužuje da mu neko lud poput mene naslika sliku u glavi
Ta gamad od roditelja je zamislila njih teško povrijeđene u saobraćajnoj nesreći i žestoko ih je zabolilo
Stoci koja druge maltretira treba žestoko uzvratiti
Zašto šutati kada nekoga možeš šutati 🤣
User avatar
dr_Evil
Posts: 12159
Joined: 01/07/2019 15:35
Location: Ispod Koscele

#370 Re: Vriska djece po kaficima i igra?

Post by dr_Evil »

Blixen wrote: 09/08/2022 10:23
Urlici i krikovi nisu način komunikacije
Ostale trol gluposti i primitivizam necu ni komentarisat, sigurno ima ovdje rezimskih glasaca koji podrzavaju takvo prebrojavanje.

Nego zbog ostalih, urlici i krikovi jesu nacin komunikacije. Ako vidite nepristojno dijete koje se istice od ostalih, nemojte odmah pomisliti da je neodgojeno, radije pomislite kako je njegovim roditeljima, autisticki spektar je jako sirok. Od Touretta do ADHD-a.
User avatar
Blixen
Posts: 3234
Joined: 11/02/2019 14:28
Location: prva decenija bez zeljine titule

#371 Re: Vriska djece po kaficima i igra?

Post by Blixen »

necu ni komentarisat


reče ono
🤣🤣🤣🤣🤣
Neka si ti nama živ i zdrav
Budi dosljedan
Nemoj
Last edited by Blixen on 09/08/2022 10:31, edited 1 time in total.
User avatar
Snake Eyes
Posts: 5191
Joined: 12/04/2013 14:02

#372 Re: Vriska djece po kaficima i igra?

Post by Snake Eyes »

Izgleda ima nedojebanih baba useđelica i sa mudima.
User avatar
Blixen
Posts: 3234
Joined: 11/02/2019 14:28
Location: prva decenija bez zeljine titule

#373 Re: Vriska djece po kaficima i igra?

Post by Blixen »

https://youtu.be/xxYQ1tzZn_s
Treba tolerisati djecu i njihovo urlanje 🤣🤣🤣
User avatar
Blixen
Posts: 3234
Joined: 11/02/2019 14:28
Location: prva decenija bez zeljine titule

#374 Re: Vriska djece po kaficima i igra?

Post by Blixen »

User avatar
Tananarive
Posts: 893
Joined: 22/04/2021 14:45

#375 Re: Vriska djece po kaficima i igra?

Post by Tananarive »

Snake Eyes wrote: 09/08/2022 10:31 Izgleda ima nedojebanih baba useđelica i sa mudima.
više je čini mi se nedojebanih roditelja koja ne znaju odgajati djecu pravilno, pa ovdje brane svoju derlad koja nisu ni insani sa takvim ponašanjem
Post Reply