Vriska djece po kaficima i igra?

Rasprave na razne teme... Ako ne znate gdje poslati poruku, pošaljite je ovdje.

Moderators: Benq, O'zone

Post Reply
Blue heat
Posts: 127
Joined: 09/01/2012 21:50

#301 Re: Vriska djece po kaficima i igra?

Post by Blue heat »

Naravno da današni roditelji imaju nedgojenu djecu, jer i sami imaju vrlo malo odgoja i vaspitanja.
Kao mali, ako bi sa starcima išao negdje, nisam smio da pisnem, kamoli da vrištim i skačem u nekom objektu.
Do roditelja je, ako se mogu tako nazvati, jer nije dovoljno imati djecu, treba od njih napraviti ljude. To je danas veoma teško.
moonca
Posts: 88063
Joined: 20/12/2016 20:16

#302 Re: Vriska djece po kaficima i igra?

Post by moonca »

wrote: 07/08/2022 09:38 Kao mali, ako bi sa starcima išao negdje, nisam smio da pisnem, kamoli da vrištim i skačem u nekom objektu.
:-) nije ni ova situacija, za pohvalu.......
User avatar
zubi
Posts: 5135
Joined: 16/07/2009 00:27

#303 Re: Vriska djece po kaficima i igra?

Post by zubi »

moonca wrote: 07/08/2022 13:48
wrote: 07/08/2022 09:38 Kao mali, ako bi sa starcima išao negdje, nisam smio da pisnem, kamoli da vrištim i skačem u nekom objektu.
:-) nije ni ova situacija, za pohvalu.......
Za pohvalu je :thumbup:
Blue heat
Posts: 127
Joined: 09/01/2012 21:50

#304 Re: Vriska djece po kaficima i igra?

Post by Blue heat »

moonca wrote: 07/08/2022 13:48
wrote: 07/08/2022 09:38 Kao mali, ako bi sa starcima išao negdje, nisam smio da pisnem, kamoli da vrištim i skačem u nekom objektu.
:-) nije ni ova situacija, za pohvalu.......
Ne mislim baš bukvalno, već morao sam biti pristojan, zaboraviti sve ono što radim oko svoje i komšijskih kuća. :lol:
moonca
Posts: 88063
Joined: 20/12/2016 20:16

#305 Re: Vriska djece po kaficima i igra?

Post by moonca »

Blue heat wrote: 07/08/2022 14:22
moonca wrote: 07/08/2022 13:48

:-) nije ni ova situacija, za pohvalu.......
Ne mislim baš bukvalno, već morao sam biti pristojan, zaboraviti sve ono što radim oko svoje i komšijskih kuća. :lol:
pa da. mali belaj ..bio.. :lol:
User avatar
TAFKAP
Posts: 10269
Joined: 30/09/2011 07:49

#306 Re: Vriska djece po kaficima i igra?

Post by TAFKAP »

ja dobre emisije :mrgreen:

:sax:
User avatar
Kaligrafija
Posts: 3883
Joined: 24/12/2010 11:37
Location: Lociranje u tijeku...

#307 Re: Vriska djece po kaficima i igra?

Post by Kaligrafija »

skrbavi-admin wrote: 06/08/2022 18:13
Kaligrafija wrote: 06/08/2022 07:10

Vidi se iz napisanog prvog pasusa, bas tamo pripadate kolektivno...
pripadas i ti samo nisi u kesi zavrsio - da je bolje od toga i ti i tebi slicni valjala bi BIH nesto a ne bila kurcina i od naroda i od drzave..... eto toliko wannabe puritanski ustogljenko
To robote Bakirov!
Zoya
Posts: 23149
Joined: 09/06/2008 14:54

#308 Re: Vriska djece po kaficima i igra?

Post by Zoya »

zubi wrote: 07/08/2022 14:12
moonca wrote: 07/08/2022 13:48

:-) nije ni ova situacija, za pohvalu.......
Za pohvalu je :thumbup:
Kad bi mater uputila pogled, umrlo bi sve u meni. Mnogo smo kulturniji ispali. Mada se ja kao majka ne služim tim metodama. Sve nešto objašnjavam, shvatam, slušam. Znam doduše i eksplodirati a znam se i izvinuti ako sam pretjerala.
Nije lako biti roditelj u svakom slučaju. Nije ni našima bilo lako.
Suzie Q
Posts: 1340
Joined: 08/04/2010 10:54

#309 Re: Vriska djece po kaficima i igra?

Post by Suzie Q »

DEMONIKA wrote: 07/08/2022 07:17
Suzie Q wrote: 05/08/2022 09:25

koju si ti inspiraciju dobila na ovoj temi jbt i poeziju si pocela pisati, Haiku.
zajebala si i kerusu i svih 9 kucica
e jbga sad
zašto jadnu kerušu ubaci u moje destrukcije :mrgreen:

čovječe
ovo je prešlo svaku granicu normalnog!
djeca prevrću po bingu i ostalim sranjima ko ludi, vrište ko da im sam đavo čupa oči
matere ni da trepnu
a radnice ne smiju

deba
to treba uklonit sa zemlje
a ne iz objekata
zajedno sa materešinama :mrgreen:
Kraljice, organiziraj se, ponudi usluge dovodjenja djece u red i papreno naplati, vec te zamisljam kako sve postrojavas :-)
Moj sin je u jaslicama imao tetu, SS trupe je presisala. Jedan dan dolazi mali kuci i kaze bratu: "Idi materi pa se tamo deri" :lol: :lol: :lol:
Kad smo se prestali smijati skontala sam da je vrijeme da popricam s direktorom o njenim odgojnim metodama
User avatar
Snake Eyes
Posts: 5191
Joined: 12/04/2013 14:02

#310 Re: Vriska djece po kaficima i igra?

Post by Snake Eyes »

Kakvu sam ja, kada dijete bijah, nedojebanu babu, usjedjelicu, kao komsinicu imao. Ta je jutro zapocinjala mislju kako ce meni tog dana zivot zagorcati.

E zbog nje sam ja na strani djece jer znam kakvo dobro dijete bijah a opet joj ne valjah.
Spit_fire
Posts: 3325
Joined: 27/07/2022 00:06

#311 Re: Vriska djece po kaficima i igra?

Post by Spit_fire »

Snake Eyes wrote: 08/08/2022 09:37 Kakvu sam ja, kada dijete bijah, nedojebanu babu, usjedjelicu, kao komsinicu imao. Ta je jutro zapocinjala mislju kako ce meni tog dana zivot zagorcati.

E zbog nje sam ja na strani djece jer znam kakvo dobro dijete bijah a opet joj ne valjah.
Mi smo imali probleme s loptama, kod komsinice ih je zavrislo jedno 20, nisu vracene :D
YouAreMyDestiny
Posts: 2852
Joined: 08/03/2021 17:27

#312 Re: Vriska djece po kaficima i igra?

Post by YouAreMyDestiny »

Kalašture kote kalaščad. Nije ni njih niko znao vaspitati, pa ne znaju ni one vaspitati svoj okot. Bitno je, da su se one ostvarile u ulozi majke (raširile noge) i sada treba cijeli svijet da se divi princu i princezi, odnosno nekulturnoj kalaščadi, koja krevelji žvalje. Odjebite, zanimljivi su samo vama.

Na ovoj temi se vidi, koliko je ljudi nespremno dobilo djecu.
User avatar
nivla
Posts: 4262
Joined: 12/01/2008 23:44

#313 Re: Vriska djece po kaficima i igra?

Post by nivla »

klix wrote: 08/08/2022 10:13 Kalašture kote kalaščad. Nije ni njih niko znao vaspitati, pa ne znaju ni one vaspitati svoj okot. Bitno je, da su se one ostvarile u ulozi majke (raširile noge) i sada treba cijeli svijet da se divi princu i princezi, odnosno nekulturnoj kalaščadi, koja krevelji žvalje. Odjebite, zanimljivi su samo vama.

Na ovoj temi se vidi, koliko je ljudi nespremno dobilo djecu.
nikad nisi spreman da dobijes dijete dok ga ne dobijes, nikad nisi spreman da ti neko blizak umre, pa nastavis zivjeti i kad se to desi, nikad nisi spreman za mnoge stvari u zivotu, ali one se dese i kad se dese na kraj sa njima izlazis na sebi svojstven nacin
sto se sirenja nogu tice nije ni to tako jednostavno jer imas osobe koje se bore po 3, 5 10 godina da zatrudne, uspjesno iznesu trudnocu dobiju dijete, taj proces sam po sebi je dovoljno tezak i utice(najcesce negativno) na osobe koje kroz isti prolaze, tvoj komentar opet vise govori o tebi i mogucnosti da spoznas svijet oko sebe

a neka djece nek se igraju, vriste, skacu bas zbog takvih sto si daju za pravo da govore/pisu kao ti
User avatar
emotivac
Posts: 1612
Joined: 01/03/2013 14:24

#314 Re: Vriska djece po kaficima i igra?

Post by emotivac »

Zoya wrote: 07/08/2022 22:49
zubi wrote: 07/08/2022 14:12

Za pohvalu je :thumbup:
Kad bi mater uputila pogled, umrlo bi sve u meni. Mnogo smo kulturniji ispali. Mada se ja kao majka ne služim tim metodama. Sve nešto objašnjavam, shvatam, slušam. Znam doduše i eksplodirati a znam se i izvinuti ako sam pretjerala.
Nije lako biti roditelj u svakom slučaju. Nije ni našima bilo lako.
Nekom mater nekom otac :D

Mene bi stari kajšem nalupo hahaha :D

I hvala mu / im na tome, gledam današnju djecu ne dao Bog nikom, to se dere na roditelje, to odvratno prema njima katastrofa, telefone im daju...
Ja dobio prvi telefon 3310 ili je neki "sadžem" bio, tako se zvao hahaha, za to što sam prošao peticom u prvom osnovne :D I čim sam počeo dobijat trojke il četvorke ode telefon u sef i nema ga dok se ne poprave ocjene :lol: :lol: Nema izlaska napolje igrat' se s ostalom djecom, ma ništaa...
Messier
Posts: 586
Joined: 06/10/2011 23:39

#315 Re: Vriska djece po kaficima i igra?

Post by Messier »

Obicno se pretjeruje s pricom da smo mi bili mirni kad smo bili mali.
Kao, kad me pogleda, ja se sledim.
Nisam smio biti u istoj sobi.
Nisam smio prici stolu.

A onda kad se prica o pizdarijama koje smo radili kad smo bili mali, opet ide..ja radio ovo, ja radio ono.

Nema logike
Suzie Q
Posts: 1340
Joined: 08/04/2010 10:54

#316 Re: Vriska djece po kaficima i igra?

Post by Suzie Q »

kako smo poceli o sebi pisati sjetih se da sam i ja imala ispad jednom u restoranu kao mala.
Izasli na veceru u jedan restoran, sve bilo fino i mirno, muzika cini mi se, i onda meni padne na pamet da zagrizem casu i vidim koliko je tvrda. Naravno casa mi pukne u ustima i nastane panika, svi oko mene, roditelji, konobari, gosti... i odmah smo otisli kuci.
Nije mi bilo nista, starci od sekiracije zaboravili na galamu. Mozda su i mislili da su mi dali razbijenu casu...ne znam vise
User avatar
apsidejzi
Posts: 8124
Joined: 25/05/2013 23:49

#317 Re: Vriska djece po kaficima i igra?

Post by apsidejzi »

emotivac wrote: 08/08/2022 10:29
Zoya wrote: 07/08/2022 22:49

Kad bi mater uputila pogled, umrlo bi sve u meni. Mnogo smo kulturniji ispali. Mada se ja kao majka ne služim tim metodama. Sve nešto objašnjavam, shvatam, slušam. Znam doduše i eksplodirati a znam se i izvinuti ako sam pretjerala.
Nije lako biti roditelj u svakom slučaju. Nije ni našima bilo lako.
Nekom mater nekom otac :D

Mene bi stari kajšem nalupo hahaha :D

I hvala mu / im na tome, gledam današnju djecu ne dao Bog nikom, to se dere na roditelje, to odvratno prema njima katastrofa, telefone im daju...
Ja dobio prvi telefon 3310 ili je neki "sadžem" bio, tako se zvao hahaha, za to što sam prošao peticom u prvom osnovne :D I čim sam počeo dobijat trojke il četvorke ode telefon u sef i nema ga dok se ne poprave ocjene :lol: :lol: Nema izlaska napolje igrat' se s ostalom djecom, ma ništaa...
To je zato sto si ti odrastao u drugacijem dobu. Tebi je telefon dosao i nisi se rodio sa njim. 3310 nije mogao nista i prakticno nikakve koristi od njega nisi imao. Tvoj svijet nije gravitirao oko telefona. Danas je elektronika = socijalni zivot. Ako ti dijete nema telefon onda automatski nema drustvenog zivota. Mozemo mi filozofirati jel to dobro ili nije, ali to je cinjenicno stanje na terenu. Kao sto je tebi bilo izac napolje i igrat se s djecom, tako je danas upalit telefon i igrat Roblox ili Fortnight i sl. Ako ne dadnes djetetu telefon, to je kao da su tebi starci zabranili izac napolje i igrat se s djecom.
sale07
Posts: 1282
Joined: 18/05/2018 12:28

#318 Re: Vriska djece po kaficima i igra?

Post by sale07 »

Officer Crabtree wrote: 07/08/2022 07:44 Na parkingu zgrade predvečer igra se oko 15 djece od 3-15 godina u grupama, romobili i bicikla po asfaltu stružu mozak, ima par roditelja koji djecu vozaju ukrug na motorima grebu utrobu, zaista otežavajuće jer se prozori moraju otvoriti jer ljeto je....

Malo psujem mame olakšavam sebi, kombinujem razne predmete i njih u psovkama i seksualnim konotacijama i bude mi malo lakše.

Podnosim sve al to što je teško je podnijeti je kad djeca jedni druge zovu imenom po 5-6 put zaredom, a međusobno se ne odazivaju. Znači u nekoj grupi se igraju i jedan drugog zove ovaj ignoriše i tako 6 put zaredom. Pa opet neko drugi odmah poslije njega. Ja ne znam koliko se sjećam kad smo se mi igrači zovneš jednom dvaput drug se odazove, ako se ne odazove ko m j m idemo dalje. Možda se i sjećam kako treba al možda ovo ima veze i da modernim odgojem potrebom za instant zadovoljenjem pažnje, mobitelima, kreirali su mogućnost da mogu da ignorišu tako, šta ja znam. To najviše smeta zove ga sve glasnije i glasnije, on kraj njega i ignoriše i onda tako svi u krug, niko prvi put kad kaže molim ili posluša nekoga.

Također sam primjetio preglasne izražaje emocija, ushićenosti, čuđenja, kad kažu da je vruće galame teatralno "joj jest vruće" i sl .. ne znaju normalno sjediti i pričati, ipak je to 13, 14 godina.
Kako podnosis kad kisa pada i lupa u prozore ili jak vjetar duva, psujes li i tad ?
User avatar
emotivac
Posts: 1612
Joined: 01/03/2013 14:24

#319 Re: Vriska djece po kaficima i igra?

Post by emotivac »

apsidejzi wrote: 08/08/2022 11:20
emotivac wrote: 08/08/2022 10:29

Nekom mater nekom otac :D

Mene bi stari kajšem nalupo hahaha :D

I hvala mu / im na tome, gledam današnju djecu ne dao Bog nikom, to se dere na roditelje, to odvratno prema njima katastrofa, telefone im daju...
Ja dobio prvi telefon 3310 ili je neki "sadžem" bio, tako se zvao hahaha, za to što sam prošao peticom u prvom osnovne :D I čim sam počeo dobijat trojke il četvorke ode telefon u sef i nema ga dok se ne poprave ocjene :lol: :lol: Nema izlaska napolje igrat' se s ostalom djecom, ma ništaa...
To je zato sto si ti odrastao u drugacijem dobu. Tebi je telefon dosao i nisi se rodio sa njim. 3310 nije mogao nista i prakticno nikakve koristi od njega nisi imao. Tvoj svijet nije gravitirao oko telefona. Danas je elektronika = socijalni zivot. Ako ti dijete nema telefon onda automatski nema drustvenog zivota. Mozemo mi filozofirati jel to dobro ili nije, ali to je cinjenicno stanje na terenu. Kao sto je tebi bilo izac napolje i igrat se s djecom, tako je danas upalit telefon i igrat Roblox ili Fortnight i sl. Ako ne dadnes djetetu telefon, to je kao da su tebi starci zabranili izac napolje i igrat se s djecom.
Pa bravo, zato ako ne slušaš nema telefona, tableta ili računara i gotova priča. Kada budeš pametan dobiješ sve nazad i nema se tu šta više pričat. Nebitno šta je tada bilo "moderno", šta se radilo, isto tako treba odgajati djecu na današnjem vremenu.

Sankcije su zakon :thumbup: :thumbup:
User avatar
Thorgerson
Posts: 8509
Joined: 15/04/2015 11:26

#320 Re: Vriska djece po kaficima i igra?

Post by Thorgerson »

Pokusavam da biram mjesta gdje je adekvatno da dijete bude nemirno.

Mali je nekad miran, nekad nije. Uzme nekad tablet, igra igrice, krevelji se. Nekad mu ispadne kasika. Nekad se mi nerviramo oko njega.

Zao mi je.

Pokusavam naravno da imam obzira prema svemu.

Opominjem dijete, nekad i previse. Al isto tako ne zelim ni da odrasta u sitemu kakvom sam ja odrastao. Gdje nisi smio nista. Jebo i to.

Zato i jesmo naopaki.

Pustite ba djecu nek zive i nek rade sta hoce. Treba imati mjeru, al ne treba vala biti ni diktator.
User avatar
VladaFBiH
Posts: 4362
Joined: 01/02/2012 12:32
Location: rajvoSa

#321 Re: Vriska djece po kaficima i igra?

Post by VladaFBiH »

Messier wrote: 08/08/2022 11:00 Obicno se pretjeruje s pricom da smo mi bili mirni kad smo bili mali.
Kao, kad me pogleda, ja se sledim.
Nisam smio biti u istoj sobi.
Nisam smio prici stolu.

A onda kad se prica o pizdarijama koje smo radili kad smo bili mali, opet ide..ja radio ovo, ja radio ono.

Nema logike
ama u 99.99% slučajeva *eru i pričaju kako su bili divni i svirali klavir kada odu u goste a ovamo visili s lustera... to ti je priča: "uvijek su tuđa djeca najgora a "ja" i moja djeca smo za primjer" ili još gore kada se javljaju oni bez djece sa stavom: "ja sam za primjer od rođenja i ja nisam smio ovo niti sam radio ono" - kada ovo pročitaš znaš ili da laže ili je odrastao s *ebenim kompleksima i sada mu je cijeli svijet kriv za to
Zoya
Posts: 23149
Joined: 09/06/2008 14:54

#322 Re: Vriska djece po kaficima i igra?

Post by Zoya »

emotivac wrote: 08/08/2022 11:44
apsidejzi wrote: 08/08/2022 11:20
To je zato sto si ti odrastao u drugacijem dobu. Tebi je telefon dosao i nisi se rodio sa njim. 3310 nije mogao nista i prakticno nikakve koristi od njega nisi imao. Tvoj svijet nije gravitirao oko telefona. Danas je elektronika = socijalni zivot. Ako ti dijete nema telefon onda automatski nema drustvenog zivota. Mozemo mi filozofirati jel to dobro ili nije, ali to je cinjenicno stanje na terenu. Kao sto je tebi bilo izac napolje i igrat se s djecom, tako je danas upalit telefon i igrat Roblox ili Fortnight i sl. Ako ne dadnes djetetu telefon, to je kao da su tebi starci zabranili izac napolje i igrat se s djecom.
Pa bravo, zato ako ne slušaš nema telefona, tableta ili računara i gotova priča. Kada budeš pametan dobiješ sve nazad i nema se tu šta više pričat. Nebitno šta je tada bilo "moderno", šta se radilo, isto tako treba odgajati djecu na današnjem vremenu.

Sankcije su zakon :thumbup: :thumbup:

Postavljanje granica ne može djetetu da škodi. To često govorim roditeljima koji djetetu sve dopuste pa onda mi u školi imamo problem kada im postavimo granice.
User avatar
emotivac
Posts: 1612
Joined: 01/03/2013 14:24

#323 Re: Vriska djece po kaficima i igra?

Post by emotivac »

Zoya wrote: 08/08/2022 12:16
emotivac wrote: 08/08/2022 11:44

Pa bravo, zato ako ne slušaš nema telefona, tableta ili računara i gotova priča. Kada budeš pametan dobiješ sve nazad i nema se tu šta više pričat. Nebitno šta je tada bilo "moderno", šta se radilo, isto tako treba odgajati djecu na današnjem vremenu.

Sankcije su zakon :thumbup: :thumbup:

Postavljanje granica ne može djetetu da škodi. To često govorim roditeljima koji djetetu sve dopuste pa onda mi u školi imamo problem kada im postavimo granice.
Da, apsolutno.

Čist primjer toga je dijete / curica moje svastike, dijete ima 11 godina, ružno što ovo moram reći, ali dijete je nekulturno, kažeš dijetu nemoj ono još gore, neće ništa da uradi što joj se kaže nego sve kontra, u školi jedva prošla ocjenom 3, trebala pasti, roditelji grde učiteljicu misle da je dijete upravu, a ta ista učiteljica meni predavala prije 20 godina i ja kod nje imao 5, plače, čitava kuća "ječi" kad se nešto zabrani pa joj onda oni sve puste da radi šta hoće.. Ode u trgovinu uzima sama sa police šta ona hoće, kud se zna desiti i da obori nešto vrijedno, slomi, joj belaji su to majke mi.... Zna i opsovat' i to gadne psovke...
User avatar
dr_Evil
Posts: 12168
Joined: 01/07/2019 15:35
Location: Ispod Koscele

#324 Re: Vriska djece po kaficima i igra?

Post by dr_Evil »

emotivac wrote: 08/08/2022 11:44

Pa bravo, zato ako ne slušaš nema telefona, tableta ili računara i gotova priča. Kada budeš pametan dobiješ sve nazad i nema se tu šta više pričat. Nebitno šta je tada bilo "moderno", šta se radilo, isto tako treba odgajati djecu na današnjem vremenu.

Sankcije su zakon :thumbup: :thumbup:
Jedno je dijete od 9-10 godina i sankcije, a drugo dijete od 3 godine. Nisu prije svega sva djeca od 3 godine na istom stepenu razvoja, neko od 3 je na razini petogodisnjaka, a neko na razini 2 godine. Mozes ga lupiti po guzici, izmlatit, a ono jadno i ne konta zasto ga udaras jer ne shvata gdje je pogrijesilo.

Neka su djeca jednostavno ziva sama od sebe iako su im roditelji fantasticni i zaista provode vrijeme sa njima, drugo to je vrijeme kada oni ispituju granice da vide dokle mogu ici, a na vaktu kad ga ne mozes lupiti po guzici u javnosti nije lako postaviti granice. Takodjer danas djeca provode vise vremena u vrticu nego sa roditeljima, a iz vrtica se donosi i dobro i lose, roditelji koji zive u gradu koji su kupili stan ne mogu sebi priustiti da jedan roditelj ne radi. Na svu srecu ili zalost ne zivimo svi sa starcima ili eventualno na spratu iznad nene.

Svi mi imamo plan kako cemo odgajati, a onda dodju klinci. Neko ima srece da je dijete poslusno drugome ce rogovi narasti. Moze starije biti super, mladje totalni sejtan. Strpljenja svi, vazno je da odrastu u ljude, a ne u gamad. Ja kao dijete nisam mezu smio pogledati, a kad bih izasao vani glavni sam belaj bio.
sale07
Posts: 1282
Joined: 18/05/2018 12:28

#325 Re: Vriska djece po kaficima i igra?

Post by sale07 »

dr_Evil wrote: 08/08/2022 13:35
emotivac wrote: 08/08/2022 11:44

Pa bravo, zato ako ne slušaš nema telefona, tableta ili računara i gotova priča. Kada budeš pametan dobiješ sve nazad i nema se tu šta više pričat. Nebitno šta je tada bilo "moderno", šta se radilo, isto tako treba odgajati djecu na današnjem vremenu.

Sankcije su zakon :thumbup: :thumbup:
Jedno je dijete od 9-10 godina i sankcije, a drugo dijete od 3 godine. Nisu prije svega sva djeca od 3 godine na istom stepenu razvoja, neko od 3 je na razini petogodisnjaka, a neko na razini 2 godine. Mozes ga lupiti po guzici, izmlatit, a ono jadno i ne konta zasto ga udaras jer ne shvata gdje je pogrijesilo.

Neka su djeca jednostavno ziva sama od sebe iako su im roditelji fantasticni i zaista provode vrijeme sa njima, drugo to je vrijeme kada oni ispituju granice da vide dokle mogu ici, a na vaktu kad ga ne mozes lupiti po guzici u javnosti nije lako postaviti granice. Takodjer danas djeca provode vise vremena u vrticu nego sa roditeljima, a iz vrtica se donosi i dobro i lose, roditelji koji zive u gradu koji su kupili stan ne mogu sebi priustiti da jedan roditelj ne radi. Na svu srecu ili zalost ne zivimo svi sa starcima ili eventualno na spratu iznad nene.

Svi mi imamo plan kako cemo odgajati, a onda dodju klinci. Neko ima srece da je dijete poslusno drugome ce rogovi narasti. Moze starije biti super, mladje totalni sejtan. Strpljenja svi, vazno je da odrastu u ljude, a ne u gamad. Ja kao dijete nisam mezu smio pogledati, a kad bih izasao vani glavni sam belaj bio.
Kod mene dijete jedno 3 godine drugo 5, ja ih posaljem u kaznu u sobu da ohlade, ova mala od 5 godina suze roni, a ovaj malac od 3, njemu zabavno otvara vrata i viri, uopste jos uvijek ne konta koncept kazne.
Post Reply