Gradnja kuce - trosak

Rasprave na razne teme... Ako ne znate gdje poslati poruku, pošaljite je ovdje.

Moderators: Benq, O'zone

User avatar
dr_Evil
Posts: 12302
Joined: 01/07/2019 15:35
Location: Ispod Koscele

#51 Re: Gradnja kuce - trosak

Post by dr_Evil »

-Chesterfield- wrote: 16/08/2022 09:55
dr_Evil wrote: 16/08/2022 09:34
Ovi salamander profili su fantasticni, pola kuce mi je od njih i nikad problema, nazalost druga pola winhouse, iz drugog vakta.
https://optimuslupus.hr/2019/11/23/sala ... i-zablude/

Zelena slova su ko fol original Salamander. A crna je Brügmann.
Taj Brügmann je jeftiniji za nekih 30%
Kod mene su zelena, i stvarno je odlicno. Cak firma koja je proizvela otvore i nakon 8 godina kad sam ih nazvao i rekao da ne dihtuje kako treba dosli i za dz namjestili sve otvore ponovo.

Sa druge strane, nazalost imam neke i winhouse, bogu dusu bog je nece sto bi rekao nas narod. Vrata sam odmah skinuo cim sam se uselio i postavio aluminijska.
gidra
Posts: 3568
Joined: 17/11/2011 16:11
Location: Sarajevo

#52 Re: Gradnja kuce - trosak

Post by gidra »

I u stolariji imate par varijanti bez obzira na proizvođača a odnosi se na kvalitet pvc-a. To jeste da li je profil pravljen od originalnog ili recikliranog pvc-a.. sve ove ulazne serije od Salamandera, Aluplasta, Veke i ostalih top tier proizvođača se prave od reciklaže, a bolje serije su im od pravog originalnig pvc-a. To vam je osnov da pitate uz broj komora kada hocete kvalitetnu stolariju uz okov tipa G-U, Arx a i ovdje zna biti kopija.

Ova turska smeća sto se kupuju gotova tipa Yavuz Winhouse itd ne treba ni uzimati u razmatranje.

I neko je pominjao beton, ko kakva mudrost, ne mijesa ti ga inzenjer vec irget.
Odredis marku, a radi se o odnosu šljunka, cementa i vode. Što je marka veća, tj udio cementa u betonu beton je kvalitetniji i može da primi veće opterećenje i udri, ako ga vec rucno mjesas, vise cementa, skuplji beton. Šljunak je haman i dzaba po kubiku, najskuplji je prevoz.
A puno bitnije od samog betona je armiranje, mada i ovo nije nikakva nauka kada se radi o projektima običnih kuća.
User avatar
ZoomZoomKiwi
Posts: 10296
Joined: 10/03/2022 22:16

#53 Re: Gradnja kuce - trosak

Post by ZoomZoomKiwi »

gidra wrote: 16/08/2022 11:15 I u stolariji imate par varijanti bez obzira na proizvođača a odnosi se na kvalitet pvc-a. To jeste da li je profil pravljen od originalnog ili recikliranog pvc-a.. sve ove ulazne serije od Salamandera, Aluplasta, Veke i ostalih top tier proizvođača se prave od reciklaže, a bolje serije su im od pravog originalnig pvc-a. To vam je osnov da pitate uz broj komora kada hocete kvalitetnu stolariju uz okov tipa G-U, Arx a i ovdje zna biti kopija.

Ova turska smeća sto se kupuju gotova tipa Yavuz Winhouse itd ne treba ni uzimati u razmatranje.
Vidiš, to nisam znao.

Kod mene je Veka MD82 Softline, valjda se nisam zajebao, pomasna je bila :mrgreen:

Evo da nastavim se na svoj post sa prve stranice. Lagano se radovi privode kraju, podne obloge postavljene, kuhinja i ostali namještaj naručeni, banja i wc kompletirani skroz. Ostalo mi je još sobna vrata da naručim.

Bio u Progradu, dobio ponudu za šest vrata, cca 4300 KM.
Sad još skupiti novce pa da i to realizujem.

Još mi je ostalo ta sobna vrata, dva velika ormara (to ću vjerovatno sljedeće godine), i za par godina neka nadstrešnica za auto.

Jedva čekam da uselim, evo tačno je 11 mjeseci kako se radi.
User avatar
dr_Evil
Posts: 12302
Joined: 01/07/2019 15:35
Location: Ispod Koscele

#54 Re: Gradnja kuce - trosak

Post by dr_Evil »

EFD22 wrote: 17/08/2022 10:20

Vidiš, to nisam znao.

Kod mene je Veka MD82 Softline, valjda se nisam zajebao, pomasna je bila :mrgreen:

Evo da nastavim se na svoj post sa prve stranice. Lagano se radovi privode kraju, podne obloge postavljene, kuhinja i ostali namještaj naručeni, banja i wc kompletirani skroz. Ostalo mi je još sobna vrata da naručim.

Bio u Progradu, dobio ponudu za šest vrata, cca 4300 KM.
Sad još skupiti novce pa da i to realizujem.

Još mi je ostalo ta sobna vrata, dva velika ormara (to ću vjerovatno sljedeće godine), i za par godina neka nadstrešnica za auto.

Jedva čekam da uselim, evo tačno je 11 mjeseci kako se radi.

Iskreno mislim da ti je puno 4300 za 6 vrata. Ako znas kakvog dobrog stolara mozes jeftinije puno izaci. Neki dan kolega pravio troja vrata, dnevni sa staklom i kupatilo i soba bijela sa radjenim profilom(urezano), 1300KM.

Ja sam sebi gledao u prodavnici da kupim, mrsko mi oko majstora, krecu se od 400 do 650 zavisi kakva ces.

Mada ako vjerujes da ti je stolar posten i da je osusio drvo kako treba, uviejk bih kod stolara otisao, znas da je pravo drvo bez karton sranja unutra.
mali jomu
Posts: 5853
Joined: 22/05/2017 17:00

#55 Re: Gradnja kuce - trosak

Post by mali jomu »

10 stvari na kojima se ne štedi kod gradnje kuće





User avatar
dr_Evil
Posts: 12302
Joined: 01/07/2019 15:35
Location: Ispod Koscele

#56 Re: Gradnja kuce - trosak

Post by dr_Evil »

mali jomu wrote: 18/08/2022 11:19 10 stvari na kojima se ne štedi kod gradnje kuće





e EBI GA, znaci ukratko nemoj da stedis ni na cemu. Doduse i nisam. Ali evo nisam znao da stiropor ovako kratko traje, mada sam uzeo onaj jubizol program sa 15 godina garancije.
User avatar
_Reds_
Posts: 9350
Joined: 14/01/2012 20:01
Location: Aqua S....

#57 Re: Gradnja kuce - trosak

Post by _Reds_ »

EFD22 wrote: 17/08/2022 10:20
gidra wrote: 16/08/2022 11:15 I u stolariji imate par varijanti bez obzira na proizvođača a odnosi se na kvalitet pvc-a. To jeste da li je profil pravljen od originalnog ili recikliranog pvc-a.. sve ove ulazne serije od Salamandera, Aluplasta, Veke i ostalih top tier proizvođača se prave od reciklaže, a bolje serije su im od pravog originalnig pvc-a. To vam je osnov da pitate uz broj komora kada hocete kvalitetnu stolariju uz okov tipa G-U, Arx a i ovdje zna biti kopija.

Ova turska smeća sto se kupuju gotova tipa Yavuz Winhouse itd ne treba ni uzimati u razmatranje.
Vidiš, to nisam znao.

Kod mene je Veka MD82 Softline, valjda se nisam zajebao, pomasna je bila :mrgreen:

Evo da nastavim se na svoj post sa prve stranice. Lagano se radovi privode kraju, podne obloge postavljene, kuhinja i ostali namještaj naručeni, banja i wc kompletirani skroz. Ostalo mi je još sobna vrata da naručim.

Bio u Progradu, dobio ponudu za šest vrata, cca 4300 KM.
Sad još skupiti novce pa da i to realizujem.

Još mi je ostalo ta sobna vrata, dva velika ormara (to ću vjerovatno sljedeće godine), i za par godina neka nadstrešnica za auto.

Jedva čekam da uselim, evo tačno je 11 mjeseci kako se radi.
Prograd vrijedi tih para, ako su furnirana vrata. Ljudi su vrlo profesionalni. 7 godina njihovim vratima, i haman ko nova u stanu.
A vrata nisu samo vrata, tu zavisi od mnogo stvari, koji je materijal, koji je zavrsni sloj, od čega je ispuna, kolika je širina štoka (vrlo važna stavka, jer je što skuplji od krila), onda kakve su šarke, da li obične, poluskirivene ili skrivene. Šteke nisu sve iste, da li su sa magnetnom bravom ili običnom.
rodbina naedavno radila kod braće Metović, isto srednja žalost.

Na vikendici sam htio oroći jefitnije, i iskreno z..., zbog 60-70 KM po vratima, mada sam ih imao 7 pa se nabere. Jesu furnir vrata, ali ni približan kvalitet završne obrade, šteka i brava. Firma iz Gradačca, ne bih ih preporučio, a ubiše reklamama po fb.
mali jomu
Posts: 5853
Joined: 22/05/2017 17:00

#58 Re: Gradnja kuce - trosak

Post by mali jomu »

dr_Evil wrote: 18/08/2022 11:37 e EBI GA, znaci ukratko nemoj da stedis ni na cemu...

Ovo je vise za one sto imaju para... a za mene je 90% gdje sam radio sabiranje i oduzimanje, ono od nicega napravit nesto, i tako to...

A da ima stvari na kojime ne smijes stediti... ima, pa onda to sve prevrces :lol:




a ono... kljuc u ruke, jooooooooooooooooooooooj, necu nista napisat, evo klip dole, blzu je skrooooz, jes uzmes pare ovo ono, ali muka mi.



User avatar
dr_Evil
Posts: 12302
Joined: 01/07/2019 15:35
Location: Ispod Koscele

#59 Re: Gradnja kuce - trosak

Post by dr_Evil »

mali jomu wrote: 18/08/2022 11:56
dr_Evil wrote: 18/08/2022 11:37 e EBI GA, znaci ukratko nemoj da stedis ni na cemu...

Ovo je vise za one sto imaju para... a za mene je 90% gdje sam radio sabiranje i oduzimanje, ono od nicega napravit nesto, i tako to...

A da ima stvari na kojime ne smijes stediti... ima, pa onda to sve prevrces :lol:




a ono... kljuc u ruke, jooooooooooooooooooooooj, necu nista napisat, evo klip dole, blzu je skrooooz, jes uzmes pare ovo ono, ali muka mi.



Vec vidim neke ljude iste kao ovog :D
mali jomu
Posts: 5853
Joined: 22/05/2017 17:00

#60 Re: Gradnja kuce - trosak

Post by mali jomu »

dr_Evil wrote: 18/08/2022 11:37 ...Ali evo nisam znao da stiropor ovako kratko traje, mada sam uzeo onaj jubizol program sa 15 godina garancije.

Sve kratko traje od onoliko koliko si zamislio da ce trajat, jer sve zahtjeva odrzavanje i popravljanje. Koliko pratis stanje kuce, toliko i traje.

Stiropor je dobar onoliko koliko je dobro postavljen, kao i sve...

Sto se bolje bilo sta postavi i napravi, manje je posla oko odrzavanja i popravljanja, radi toga se na pravom majstoru bilo cega... ne stedi.
User avatar
dr_Evil
Posts: 12302
Joined: 01/07/2019 15:35
Location: Ispod Koscele

#61 Re: Gradnja kuce - trosak

Post by dr_Evil »

mali jomu wrote: 18/08/2022 12:28
dr_Evil wrote: 18/08/2022 11:37 ...Ali evo nisam znao da stiropor ovako kratko traje, mada sam uzeo onaj jubizol program sa 15 godina garancije.

Sve kratko traje od onoliko koliko si zamislio da ce trajat, jer sve zahtjeva odrzavanje i popravljanje. Koliko pratis stanje kuce, toliko i traje.

Stiropor je dobar onoliko koliko je dobro postavljen, kao i sve...

Sto se bolje bilo sta postavi i napravi, manje je posla oko odrzavanja i popravljanja, radi toga se na pravom majstoru bilo cega... ne stedi.
E moj Jomu, danas su svi majstori kad treba pogodit posao, a kad treba uradit, to je vec nesto deseto, opeklo me 2-3 puta. Ali ono su svi do jednog, lazovi.

E braca evo u ponedjeljak pocinjem. Zoves, evo drug nisam stigao eto me u srijedu. Zoves u petak, evo brate me u bolnici vadim nalaze, eto me s nedjelje. Zoves u ponedjeljak, evo jos sam u bolnici. Zoves za 3 sedmice, eto me sutra. Zoves sutra, evo drug moj fini samo da ovo.

Trazis drugog majstora jer hoces da posaljes u 3 fine, e pa nema niko ko moze, a i imaju neki dogovr da ne uzimaju tudju radju valjda.

Za mjesec ipo, eto ga ko da nista nije bilo.
mali jomu
Posts: 5853
Joined: 22/05/2017 17:00

#62 Re: Gradnja kuce - trosak

Post by mali jomu »

dr_Evil wrote: 18/08/2022 12:33
E moj Jomu, danas su svi majstori kad treba pogodit posao, a kad treba uradit, to je vec nesto deseto, opeklo me 2-3 puta. Ali ono su svi do jednog, lazovi.

E braca evo u ponedjeljak pocinjem. Zoves, evo drug nisam stigao eto me u srijedu. Zoves u petak, evo brate me u bolnici vadim nalaze, eto me s nedjelje. Zoves u ponedjeljak, evo jos sam u bolnici. Zoves za 3 sedmice, eto me sutra. Zoves sutra, evo drug moj fini samo da ovo.

Trazis drugog majstora jer hoces da posaljes u 3 fine, e pa nema niko ko moze, a i imaju neki dogovr da ne uzimaju tudju radju valjda.

Za mjesec ipo, eto ga ko da nista nije bilo.

Evo, ovo je za one koji nisu u "tome..." (jednostavno je :thumbup: )

Da bi se pronasao za bilo sta pravi majstor... trebate pitati obicne ljude, na primjer negdje bilo koga na ulici, u prodavnici, na poslu, u liftu, u ulazu, bilo gdje u redu na salteru za stembiljanje papira... u redu za toilet papir, na pijaci u redu za truhle jabuke, jagode, banane... :mrgreen:

Obicni ljudi sve znaju... samo se treba raspitivat dok se ne pronadje.

A kad se pronadje pravi majstor za ono sto nekom treba, prepoznat ce se odmah, jer pravi u prvih 10 min ce reci sve o tome od pocetka do kraja, sve ce svakom biti jasno, jer mu je sve povezano i svi ce odma skontat o cemu se radi... u vezi tog posla za koji se trazi. :thumbup:

Najveci neprijatelj svega toga je licna brzina onoga koji trazi... jer pravi majstor nikad nije odmah slobodan, ima svoj raspored i otprilike u bobu zna kad nesto moze ili ne moze. Zato sve to treba laganini, naoruzat se strpljenjem, i fino se dogovorit... jer kad se pravi majstor za bilo sta dogovori, on to tako i uradi...
User avatar
_Reds_
Posts: 9350
Joined: 14/01/2012 20:01
Location: Aqua S....

#63 Re: Gradnja kuce - trosak

Post by _Reds_ »

Nema majstora da ne fušeri, ne petlja.

A da ne spominjem ako mu nisi iznad glave.

A svaki hoće da ga platiš kako treba, i na kafu mu daš, a što ti zajebe pa drugi ispravlja, to nema veze, to tako treba.

Znači nema ga da ne fušeri, i da drugom radi ko sebi, čak i kad si mu iznad glave, sfušerit će ti, u vjeravat će te da to tako treba.

Onaj ko ima para angažuje nekoga da mu sve vodi i nadzire, našem narodu je to skupo, a na kraju skonta da je trebao.
User avatar
dr_Evil
Posts: 12302
Joined: 01/07/2019 15:35
Location: Ispod Koscele

#64 Re: Gradnja kuce - trosak

Post by dr_Evil »

_Reds_ wrote: 18/08/2022 13:33 Nema majstora da ne fušeri, ne petlja.

A da ne spominjem ako mu nisi iznad glave.

A svaki hoće da ga platiš kako treba, i na kafu mu daš, a što ti zajebe pa drugi ispravlja, to nema veze, to tako treba.

Znači nema ga da ne fušeri, i da drugom radi ko sebi, čak i kad si mu iznad glave, sfušerit će ti, u vjeravat će te da to tako treba.

Onaj ko ima para angažuje nekoga da mu sve vodi i nadzire, našem narodu je to skupo, a na kraju skonta da je trebao.
Ma nije bolan samo ni to da neko vodi, apsolutno moras biti spreman cekic u ruke uzeti. Kazem nisi u stanju vecinom da pogodis sve detalje, e onda tu pocinje peglenje, ti kazes ne valja, on to se tako radi, ako ces tako to ti je extra platit, ti kazes ja sam pogodio gotov kvadrat.. i onda imas izbor tim ga cekicem opalit, ili nesto dogovorit, ali obico si dojnji u svakom sllucaju pogotovo ako si kapario nesto.


Malo ces kada izaci sasvim zadovoljan iz tog braka :)
User avatar
dr_Evil
Posts: 12302
Joined: 01/07/2019 15:35
Location: Ispod Koscele

#65 Re: Gradnja kuce - trosak

Post by dr_Evil »

I da se nadovezem na mujaginu, evo pitas komsije, piljara, kaze njemu super. Ja otisao da vidim kakvu mu je kuhinju uradio, nadjes 20 mahana samo na prvu. Nije svako strucan da preporuci, niti da prepozna los posao.
mali jomu
Posts: 5853
Joined: 22/05/2017 17:00

#66 Re: Gradnja kuce - trosak

Post by mali jomu »

dr_Evil wrote: 18/08/2022 14:27 Ma nije bolan samo ni to da neko vodi, apsolutno moras biti spreman cekic u ruke uzeti. Kazem nisi u stanju vecinom da pogodis sve detalje, e onda tu pocinje peglenje, ti kazes ne valja, on to se tako radi, ako ces tako to ti je extra platit, ti kazes ja sam pogodio gotov kvadrat.. i onda imas izbor tim ga cekicem opalit, ili nesto dogovorit, ali obico si dojnji u svakom sllucaju pogotovo ako si kapario nesto.


Malo ces kada izaci sasvim zadovoljan iz tog braka :)
dr_Evil wrote: 18/08/2022 14:34 I da se nadovezem na mujaginu, evo pitas komsije, piljara, kaze njemu super. Ja otisao da vidim kakvu mu je kuhinju uradio, nadjes 20 mahana samo na prvu. Nije svako strucan da preporuci, niti da prepozna los posao.

Nasmijao si me, a sto jest je da ima te... nije dobro ni svakog ista upitat za bilo sta :thumbup:


joooooj ma strasno :mrgreen: :lol:
User avatar
N.N.
Posts: 3005
Joined: 04/04/2012 19:27
Location: 072

#67 Re: Gradnja kuce - trosak

Post by N.N. »

[/quote]

Bio u Progradu, dobio ponudu za šest vrata, cca 4300 KM.

[/quote]

Ove sam debile htio angazovati ali kada sam vidio da onaj slunto dole iz poslovnice daje potpuno drugaciju ponudu od onog komercijaliste prodaje sa e maila, odjebao sam ih.

Radio mi covjek sa Poculice, prezadovoljan poslom.
450 KM po vratima mi uzimao.
User avatar
dr_Evil
Posts: 12302
Joined: 01/07/2019 15:35
Location: Ispod Koscele

#68 Re: Gradnja kuce - trosak

Post by dr_Evil »

N.N. wrote: 18/08/2022 21:20
Bio u Progradu, dobio ponudu za šest vrata, cca 4300 KM.

[/quote]

Ove sam debile htio angazovati ali kada sam vidio da onaj slunto dole iz poslovnice daje potpuno drugaciju ponudu od onog komercijaliste prodaje sa e maila, odjebao sam ih.

Radio mi covjek sa Poculice, prezadovoljan poslom.
450 KM po vratima mi uzimao.
[/quote]

To je realna cijena vrata, samo pazit da je dobro drvo osusio, da se ne bi s vremenom iskrivila.
Novak20
Posts: 13943
Joined: 11/02/2014 18:55
Location: Taboo(t) teme i brisani postovi

#69 Re: Gradnja kuce - trosak

Post by Novak20 »

_Reds_ wrote: 18/08/2022 11:45
EFD22 wrote: 17/08/2022 10:20

Vidiš, to nisam znao.

Kod mene je Veka MD82 Softline, valjda se nisam zajebao, pomasna je bila :mrgreen:

Evo da nastavim se na svoj post sa prve stranice. Lagano se radovi privode kraju, podne obloge postavljene, kuhinja i ostali namještaj naručeni, banja i wc kompletirani skroz. Ostalo mi je još sobna vrata da naručim.

Bio u Progradu, dobio ponudu za šest vrata, cca 4300 KM.
Sad još skupiti novce pa da i to realizujem.

Još mi je ostalo ta sobna vrata, dva velika ormara (to ću vjerovatno sljedeće godine), i za par godina neka nadstrešnica za auto.

Jedva čekam da uselim, evo tačno je 11 mjeseci kako se radi.
Prograd vrijedi tih para, ako su furnirana vrata. Ljudi su vrlo profesionalni. 7 godina njihovim vratima, i haman ko nova u stanu.
A vrata nisu samo vrata, tu zavisi od mnogo stvari, koji je materijal, koji je zavrsni sloj, od čega je ispuna, kolika je širina štoka (vrlo važna stavka, jer je što skuplji od krila), onda kakve su šarke, da li obične, poluskirivene ili skrivene. Šteke nisu sve iste, da li su sa magnetnom bravom ili običnom.
rodbina naedavno radila kod braće Metović, isto srednja žalost.

Na vikendici sam htio oroći jefitnije, i iskreno z..., zbog 60-70 KM po vratima, mada sam ih imao 7 pa se nabere. Jesu furnir vrata, ali ni približan kvalitet završne obrade, šteka i brava. Firma iz Gradačca, ne bih ih preporučio, a ubiše reklamama po fb.
Prograd, furnirana vrata sa krilom od perforirane iverice su ekstra. Imam ih već desetak godina u stanu sa centralnim grijanjem koje vremenom suši stolariju i uzrokuje deformacije. Krila se nisu pomakla milimetra, izgled vrata svjež kao prvog dana ugradnje.
User avatar
_Reds_
Posts: 9350
Joined: 14/01/2012 20:01
Location: Aqua S....

#70 Re: Gradnja kuce - trosak

Post by _Reds_ »

Novak20 wrote: 19/08/2022 08:10
_Reds_ wrote: 18/08/2022 11:45

Prograd vrijedi tih para, ako su furnirana vrata. Ljudi su vrlo profesionalni. 7 godina njihovim vratima, i haman ko nova u stanu.
A vrata nisu samo vrata, tu zavisi od mnogo stvari, koji je materijal, koji je zavrsni sloj, od čega je ispuna, kolika je širina štoka (vrlo važna stavka, jer je što skuplji od krila), onda kakve su šarke, da li obične, poluskirivene ili skrivene. Šteke nisu sve iste, da li su sa magnetnom bravom ili običnom.
rodbina naedavno radila kod braće Metović, isto srednja žalost.

Na vikendici sam htio oroći jefitnije, i iskreno z..., zbog 60-70 KM po vratima, mada sam ih imao 7 pa se nabere. Jesu furnir vrata, ali ni približan kvalitet završne obrade, šteka i brava. Firma iz Gradačca, ne bih ih preporučio, a ubiše reklamama po fb.
Prograd, furnirana vrata sa krilom od perforirane iverice su ekstra. Imam ih već desetak godina u stanu sa centralnim grijanjem koje vremenom suši stolariju i uzrokuje deformacije. Krila se nisu pomakla milimetra, izgled vrata svjež kao prvog dana ugradnje.
Ista stvar kod mene, osma godina.
Stim da su u stanovima obično štokovi manje širine nego u kućama, pa se i vrata jeftinija.
User avatar
Ajatolah_
Posts: 8518
Joined: 11/02/2009 15:21

#71 Re: Gradnja kuce - trosak

Post by Ajatolah_ »

N.N. wrote: 18/08/2022 21:20
Bio u Progradu, dobio ponudu za šest vrata, cca 4300 KM.
Ove sam debile htio angazovati ali kada sam vidio da onaj slunto dole iz poslovnice daje potpuno drugaciju ponudu od onog komercijaliste prodaje sa e maila, odjebao sam ih.

Radio mi covjek sa Poculice, prezadovoljan poslom.
450 KM po vratima mi uzimao.
Kakva je bila razlika? Ja sam nedavno mijenjao vrata u stanu, tu je negdje cijena, čini mi se oko 3800 za pet vrata.
User avatar
Didier
Posts: 2191
Joined: 10/04/2014 19:54
Location: Naselje starosjedilaca

#72 Re: Gradnja kuce - trosak

Post by Didier »

Pratim temu :D
User avatar
VladaFBiH
Posts: 4420
Joined: 01/02/2012 12:32
Location: rajvoSa

#73 Re: Gradnja kuce - trosak

Post by VladaFBiH »

-Chesterfield- wrote: 16/08/2022 09:55
dr_Evil wrote: 16/08/2022 09:34
Ovi salamander profili su fantasticni, pola kuce mi je od njih i nikad problema, nazalost druga pola winhouse, iz drugog vakta.
https://optimuslupus.hr/2019/11/23/sala ... i-zablude/

Zelena slova su ko fol original Salamander. A crna je Brügmann.
Taj Brügmann je jeftiniji za nekih 30%
Ne pretjerujmo, Salamander jeste dobar ali nikad nije bio sami vrh ponude :)

Ovdje ima nešto od profila/proizvođaća opisano pa se može porediti:
https://icdself.com/en/10/otdelochnye-m ... jting.html
https://tigerdoor.ru/en/tool/plastikovy ... oi-profil/
User avatar
dr_Evil
Posts: 12302
Joined: 01/07/2019 15:35
Location: Ispod Koscele

#74 Re: Gradnja kuce - trosak

Post by dr_Evil »

VladaFBiH wrote: 22/08/2022 10:51
-Chesterfield- wrote: 16/08/2022 09:55

https://optimuslupus.hr/2019/11/23/sala ... i-zablude/

Zelena slova su ko fol original Salamander. A crna je Brügmann.
Taj Brügmann je jeftiniji za nekih 30%
Ne pretjerujmo, Salamander jeste dobar ali nikad nije bio sami vrh ponude :)

Ovdje ima nešto od profila/proizvođaća opisano pa se može porediti:
https://icdself.com/en/10/otdelochnye-m ... jting.html
https://tigerdoor.ru/en/tool/plastikovy ... oi-profil/
Kakav se skart prodaje po lijepoj nasoj, Salamander je Tito. Do boljih po nekoj cijeni sta prosjecan insan moze platit neces doci. A i ovi tvoji linkovi kazu da je odlican.
cable_stayed_bridge
Posts: 142
Joined: 03/09/2018 17:46

#75 Re: Gradnja kuce - trosak

Post by cable_stayed_bridge »

Koliko orijentaciono traje procedura za dobivanje građevinske dozvole za gradnju porodicne kuce cca 70-75m2 u osnovi, prizemlje i jedan eventualno dva sprata? Interesuje me za Sarajevo, ukoliko je neko u zadnje vrijeme radio vjerovatno otprilike se moze procijeniti vrijeme
Post Reply