TAJNE IZ DJETINJSTVA

Rasprave na razne teme... Ako ne znate gdje poslati poruku, pošaljite je ovdje.

Moderator: O'zone

mamica papucarka

Post by mamica papucarka » 01/09/2007 21:15

Minnela wrote:
mamica 31 wrote:meni se svidjo jedan pjevac, ali ne smijem reci koji :roll:

pitt, nije Izonni tita mi :D
nije to nista cudno mamice ... i ja sam sa sest,sedam godina bila zaljubljena :D u Zdravka Colica,cak sam ga i sanjala :lol: :lol: :D

p.s. zar je Izoni tad bio popularan :? :D
ma cola je lafac. Ustvari, on je tip koji je s godinama sve bolji :D
Uvijek mi je bilo smijesno kad zene podju pricat o coli.... Medjutim, kada sam ga uzivo vidjela, bila sam paf :shock: :D

alphonse kauders

Post by alphonse kauders » 01/09/2007 21:16

maznuo čokoladicu sa 8 godina u diskontu u blizini škole.. Najgore je to što su me uhvatili i strašili me kako će mi zvati starce, ja lio krokodilske suze i na kraju mi nisu zvali starce, zaprijetili mi onako pošteno socijalistički + poklonili mi tu nesretnu čokoladicu;))
Hvala Bogu pa tako malen naučio lekciju, da me nisu uhvatili tada vjerovatno bih sada bio u lokalnoj vlasti;))

[email protected]

Post by [email protected] » 01/09/2007 21:18

sjecate li se crtanih filmova pa kako su neke zivotinje imale fine kucice?
bio je tako jedan crtic sa puzem, i svaki put kad bi se puz zavuci u kucicu kod njega pravo fino: fotelja, tv i sve ostalo. :lol: :lol:

ja sam mislila da je puzevima bas tako :D :lol: :lol: ... i jednom nadjem puzevu kucicu, uzmem je i prst uguram da vidim mogu li ista od stvari naci u njoj. :lol: :lol:

crnkica

Post by crnkica » 01/09/2007 21:35

:lol: :lol: :lol: :lol:
a jesi ti legenda! 8)

[email protected]

Post by [email protected] » 01/09/2007 22:21

meni i rodici je tako nas rodjak od 20-ak godina rekao da cemo da umremo kad ostarimo. :D :lol: ja sam se samo zabuljila, meni to sigurno nije nesto bog zna puno znacilo :D :lol: :lol: , gledala ga a rodica se sva okupala u suzama. :D :lol: :lol:

SijuksA

Post by SijuksA » 02/09/2007 20:59

Sa pet godina, kad se Tifa tek pojavio (sa plavim pramenom a la Halid Muslimovic) :D, sanjala sam da on bude moj muz kad porastem. :D :D :D

Neelix

Post by Neelix » 02/09/2007 21:30

chupka je najludja definitivno :lol: :lol: :lol:

skrooooz mali kad sam bio, imao sam obicaj sestra kad me iznervira (2god mladja) lupit je i kad se rasplace govorit "nije nista nije nista", ona ushuti i tako ja izbjegnem batine od svojih...sjecam se prvi put kad to "nije nista" nije upalilo, uh kako sam zaplatio :D :D

[email protected]

Post by [email protected] » 02/09/2007 21:55

ja sam sa svojih 7-8 godina snimila da imam sitnu sitnu kosicu izmedju cela i "prave" :D kose :D ... ja se bila poplasila da je pocela da raste i da ce i celo prekriti. :lol: :lol: uzmem makaze i odrezem sto sam dublje mogla :lol: :lol: . par dana poslije, prije nego sto sam krenula u skolu, jedna cura u komsiluku kaze da ce mi ona svezati kikice :D i srediti frizuru.
odem ja kod nje, sjednem u fotelju, upali cura svijetlo, prvo mi uzme svu kosu pa da je sveze i ugleda :shock: izbrijane sitne dlacice na celu.

ona nije imala dlake na jeziku, odmah me uhvati i pita: "sta si bona ovo uradila? :shock: ", a ja se napravila da ne znam o cemu prica :D :lol: :lol: ... taj dan mi je osisala siskice tako da sam morala te izbrijane dlacice prekriti dok nisu porasle. :lol: :lol:

al` doduse, cura mi je skinula veliku brigu s` vrata: skontala sam da je i to normalna :D kosa i da je ne treba brijati. :D :lol: :lol:

[email protected]

Post by [email protected] » 02/09/2007 22:17

Neelix wrote:skrooooz mali kad sam bio, imao sam obicaj sestra kad me iznervira (2god mladja) lupit je i kad se rasplace govorit "nije nista nije nista", ona ushuti i tako ja izbjegnem batine od svojih...sjecam se prvi put kad to "nije nista" nije upalilo, uh kako sam zaplatio :D :D
"nije nista" je dosta brace i sestara koristilo. :lol: :lol:
posto je moj brat od mene stariji, ja sam bila ta koja je trcala vise da se igra sa njim nego on sa mnom. :D
i u pocetku bi me ucjenjuj: "mozes se igrati ako se hoces igrati auticima i sl.". :D ja bih sve to prihvati, samo da se igram sa njim. :D

i kako je vrijeme prolazilo skontam ja da i ja mogu njega ucjenjivati. :D tako sam jednom otisla sa jednom malom iz komsiluka gotovo van nase ulice i snimimo mog brata, njenog brata i par malaca iz ulice... priblizimo se i cujemo kako male cuke laju... tada smo otkrili njihovo tajno mjesto... i na glas kazemo da idemo kuci i da cemo ih reci. :lol: :lol:

to je bio prvi put gdje je brat morao sa mnom pregovarati, jer znao je da bih ga rekla. :D :lol: :lol: i kazu oni da se mozemo igrati sa njima i da ce nam pokaziti 2 male cuke ali pod uslovom da skocimo sa prvog sprata :shock: . nismo mi puno razmisljale, obje se popnemo na kucu gdje su oni bili (nova kuca, gradila se) i boom skocimo. :lol: :lol:

roditeljima smo to ispricali tek kad smo usli u godine (jesam ovo fino napisala :lol: :lol: ), ljudi nisu mogli da vjeruju da smo mogli tako nesto uraditi. :D :lol: :lol:

obuca

Post by obuca » 03/09/2007 08:39

crnkica wrote:
[email protected] wrote:evo jos jedne moje tajne iz djetinjstva. :D

imala sam 6-7 godina, jedna od najboljih jaranica je bila starija od mene (2-3 godine).
isprica ona meni kako je gledala na TV-u jednu malu sto se od 11 godina porodila, ali posto je mala i nema sike :D da malu bebu ne moze hraniti. :D

ja sam bila buckasta, imala malo stomacica i zbog te njene price ja sam bila duuuuuug period ubjedjena da sam trudna. :lol: :lol: :lol: :lol:

mene je to jako zabrinjavalo, ali NIKOME nisam smjela odati tu tajnu. :sad: :D :D
e dobra si :lol: :lol: :lol:

moja je seka dok sam bila mala kontala kako bi me mogla izbubat
a da se ja ne bunim,pa mi je rekla da male curice imaju pamet u dupetu,i
zato ih se mora lupati po dupetu da bi pamet otisla u glavu.i tako je to
bila nasa tajna,ona bi me svakodnevno prasila po dupetu dok bi ja
vriskala:necu da budem glupa,udri,udri! :roll: :lol:
i tako jednom tata otvorio vrata i ostao raskolacenih ociju nevjerujuci sta
vidi,ja vicem jos jos,a ona me sva sretna gruva.e onda je ona dobila od
tate po usima i vise se nije takvim prljavim trikovima sluzila da bi mogla
na miru mlatit mladju seku :roll: :D

:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: udri :lol: :lol: :lol:

Skyfox

#311 Re:

Post by Skyfox » 21/01/2009 22:31

[email protected] wrote: obje se popnemo na kucu gdje su oni bili (nova kuca, gradila se) i boom skocimo. :lol: :lol:

:lol: :lol: sto me ovo ne cudi

Skyfox

#312 Re: TAJNE IZ DJETINJSTVA

Post by Skyfox » 21/01/2009 22:33

tek sad vidjeh da je tema mrtva 3 g :shock: :D

Topla voda

#313 Re: TAJNE IZ DJETINJSTVA

Post by Topla voda » 21/01/2009 23:50

kad sam obio ficu punog alan fordova...dvije plasticne kese pune stripova ispred sadasnjeg magnuma na m.dvoru,neke 85/86 :oops:

Neelix

#314 Re: TAJNE IZ DJETINJSTVA

Post by Neelix » 22/01/2009 02:25

e dje je iskopa :lol: :lol: predlazem svima da temu citaju od pocetka, ima preludih postova :D

POSEBNO bih izdvojio jedan poduzi post bivseg forumasa Zadiga :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Zadige vrati se :roll:

Neelix

#315 Re: TAJNE IZ DJETINJSTVA

Post by Neelix » 22/01/2009 02:26

Skyfox wrote:tek sad vidjeh da je tema mrtva 3 g :shock: :D

cuj 3g....gdje si ti u skolu ish'o :P :P :P

Layne

#316 Re: TAJNE IZ DJETINJSTVA

Post by Layne » 22/01/2009 02:53

Topla voda wrote:kad sam obio ficu punog alan fordova...dvije plasticne kese pune stripova ispred sadasnjeg magnuma na m.dvoru,neke 85/86 :oops:
Ja, u ratu, za trobroj alan forda, nosio 30l vode na 16. :oops: :mrgreen:

Topla voda

#317 Re: TAJNE IZ DJETINJSTVA

Post by Topla voda » 22/01/2009 03:06

Layne wrote:
Topla voda wrote:kad sam obio ficu punog alan fordova...dvije plasticne kese pune stripova ispred sadasnjeg magnuma na m.dvoru,neke 85/86 :oops:
Ja, u ratu, za trobroj alan forda, nosio 30l vode na 16. :oops: :mrgreen:
najnormalnije :)

ja cu sad u 3 ujutro ,na sesnesti iznijet vrecu cementa za trobroj alan forda :D

Chmoljo
Administrativni siledžija u penziji

#318 Re: TAJNE IZ DJETINJSTVA

Post by Chmoljo » 22/01/2009 06:36

majko moja oplakah Zadigu i Stitchu :lol: :lol: :lol: a [email protected] je bila tobejarabi dijete :lol: :lol: :lol: :lol:

ovo su meni starci pričali jer se toga i ne sjećam baš...

'87 meni dvije godine (ma haman ko moj avatar samo malo više kosice :D ), Trpanj, vraćamo se s plaže. bilo je tu još nekih prijatelja, ko kad se prije čoporativno išlo na more. u po frke, skontali su da mene nigdje nema. prepali se, počeli tražiti, i jedan prijatelj od starog me nađe iza čamca, crvenog u obrazima, skinutih gaća, kako čučim i nastojim izbaciti govance iz sebe. čovjeku drago što me našao, krenu prema meni, a ja izgovaram već legendarnu rečenicu u našoj kući:
"neka neka, haj ti saću ja." :D

[email protected]

#319 Re: Re:

Post by [email protected] » 22/01/2009 09:24

Skyfox wrote:
[email protected] wrote: obje se popnemo na kucu gdje su oni bili (nova kuca, gradila se) i boom skocimo. :lol: :lol:
:lol: :lol: sto me ovo ne cudi
ah, sto ti mene iznenadi sada. :lol: :lol:

joj, sad se sjetih necega, pa sta fali da napisem. :D :lol: :lol:

ja i moja rodica (koju sam i prije spominjala) smo imale zanimljivih trenutaka. :D zavrsile obje 1. razred, imale ljetni odmor kad smo (ne znam ni ja sto :oops: ) skontale kako bi fino bilo da ukrademo majice, kosulje od njene starije sestre i da njih koristimo kao hlace. :-?
to smo radile vise puta. tako jedan dan se mi sakrijemo na spratu u sobi, zatvorimo, svaka od nas uzme po jednu kosulju i noge uvucemo u rukave, a ostali dio smo (bog te pit`o kako) nekako svezale oko sebe. :-)
po belaju nas njena mama trazila i imala je sta vidjeti: sve majice i kosulje izvucene iz ormara, a mi stojimo u svojim "hlacama". :D :lol: :lol:

imam jos jednu slicnu scenu, ali ne smijem pisati... :D :lol: :lol:

ps... iskopajte i temu najponizavajuce iskustvo, i tamo ima provala. :D
mene su crnkicina i Zadigova prica i prije nasmijale (a i sada :lol: ). na ovoj drugoj temi obavezno procitajte sta se sa crnkicom desilo kad je sjela u pogresno auto. :lol: :lol:

[email protected]

#320 Re: TAJNE IZ DJETINJSTVA

Post by [email protected] » 22/01/2009 10:05

jedna tajna iz rata...

zadnji mjesec dana proveden u rodnom gradicu je bio pun straha. bili smo prinudjeni da zivimo i po 100-300 u jednoj kuci.
ni nama djeci nije bilo la`ko, ogranicen prostor, kretanje minimalno.

i tako skontam ja :D i kazem djeci da bi mogli da se igramo dozivanja duhova. ispricam im da nam je samo potreban papir, nacrtamo krug i u njega ubacimo slova, brojeve od 0 do 9, iglu sa koncem nadjemo, zavrtimo je i dozivamo duha.
bilo nas je troje: ja, jedan moj rodjak (isto godiste) i jedan malac iz komsiluka.
dozivamo mi duha, pitamo ga: dragi duse, kako se zoves...
i on nama eto "k`o" fol preko igle kaze. :D
zagrijani mi, hocemo milion pitanja da postavimo...
kazem ja njima: samo kratka pitanja, tako je moja prijateljica rekla da mora biti. :D
pitam ja duha: dragi duse, dragi duse, je li moj tata ziv? (bio u logoru)
"odgovara" duh: DA.
ja presretna, hocu jos puno da ga pitam, ali hoce i ova dvojica. :D

kaze moj rodjak: hocu ja da ga pitam je li moj tata sa bratom presao na nasu stranu (ps! otac i brat mu se preko noci pokupili i otisli... medjutim, kroz taj strah i trepet njegova je mama pricala da su oni otisli u Austriju. za nas djecu je tako bilo... o takvim stvarima se otvoreno nije pricalo)

i pita tako moj rodjak: dragi duse, dragi duse, je li moj tata presao ziv sa bratom na nasu stranu?
"odgovara" duh: DA

eh... po belaju :D kazem ja rodjaku: moramo traziti tvoju mamu i reci joj da su ti tata i brat ziv. on ni pet, ni sest kaze: hajde...
izadjemo mi vani, vidimo zena sjedi sa drugim zenama u basti. mi se izgubili, trcimo i zovemo nju (Zaha se zena zove): Zahoooooo, Zahooooooooo ziv ti je xxxx, presao je na nasu stranu.
ona jadnica ustane, sva izgubljena, promucava i pita nas: kako znate, kako znate?
a ja i rodjak, ne zna se ko ce prije reci: mi se sada igrali, sakrili se u hodnik i dozivali duhove. jedan nam se javio, mi ga pitali je li xxxx presao na nasu stranu i on nam je rekao da jeste.
zena u tom trenutku poskoci od muke, spusti se i dohvati svoju papucu, potrca prema nama i kaze svom malom: "ebo te caca, znas da ti otac nije u Bosni, jesam ti rekla da ti je xxx otisao u Austriju".

(zalosno, ali sada - nakon toliko godina - se nasmijem/o kad o ovome pricamo) :lol: :lol:

nebojeplavo

#321 Re: TAJNE IZ DJETINJSTVA

Post by nebojeplavo » 22/01/2009 10:19

Choopka :kiss:

A u vezi tajne iz djetinjstva...sestra, prijateljica i ja se ljuljale na komsijnoj tresnji...naravno, grana je pocela pucati i nas 3 pobjegnemo...izvjesno vrijeme poslije vidimo komsija sijece tresnju, jer se pocela susiti :-? :D :skoljka:

[email protected]

#322 Re: TAJNE IZ DJETINJSTVA

Post by [email protected] » 22/01/2009 10:24

nebojeplavo wrote:Choopka :kiss:

A u vezi tajne iz djetinjstva...sestra, prijateljica i ja se ljuljale na komsijnoj tresnji...naravno, grana je pocela pucati i nas 3 pobjegnemo...izvjesno vrijeme poslije vidimo komsija sijece tresnju, jer se pocela susiti :-? :D :skoljka:
:kiss:
jesi dobro? :)

nego, jel` komso ikad sazn`o sto mu se osusi tresnja? :D :D

Ateista

#323 Re: TAJNE IZ DJETINJSTVA

Post by Ateista » 22/01/2009 10:33

Ja sam slusao narodnjake, a malo i rep.

STIDIM SE! :-)

E sad, ne mogu vam priznati sta sam tacno slusao, to bi vec bilo previse. :-)

nebojeplavo

#324 Re: TAJNE IZ DJETINJSTVA

Post by nebojeplavo » 22/01/2009 10:45

[email protected] wrote:
nebojeplavo wrote:Choopka :kiss:

:kiss:
jesi dobro? :)

nego, jel` komso ikad sazn`o sto mu se osusi tresnja? :D :D
Jesam, ti? Kako je ljepotica sa slike? evo i njoj jedna :kiss:

Naravno da nije saznao, to je bila nasa tajna :oops: 8-) :D

neshto

#325 Re: TAJNE IZ DJETINJSTVA

Post by neshto » 22/01/2009 10:49

tetka, ja sam pojeo sve one višnje iz likera što si pravila za djevojačko veče jaranici :cry: to je bilo onda kad sam se skotrljo niz stepenice pa kad si me vozila da slikam ruku... sorry...
:-D

Post Reply