Jel nas ovo prodade Turkogan?

Rasprave na razne teme... Ako ne znate gdje poslati poruku, pošaljite je ovdje.

Moderators: Benq, O'zone

User avatar
doktornauke
Posts: 686
Joined: 14/01/2022 12:49
Location: Hospital

#1 Jel nas ovo prodade Turkogan?

Post by doktornauke »

https://www.klix.ba/vijesti/bih/erdogan ... /220118161

Zivimo li u zabludi da nas Turska gotivi?
User avatar
DaffyDuck
Posts: 3778
Joined: 22/06/2009 22:54
Location: sarajevo-x

#2 Re: Jel nas ovo prodade Turkogan?

Post by DaffyDuck »

Nas ilii kuma?
User avatar
Haris.ba
Posts: 24753
Joined: 08/09/2005 20:08

#3 Re: Jel nas ovo prodade Turkogan?

Post by Haris.ba »

Ako neko uspije prodat vec prodatu stvar/uzet pare dva puta na istoj stvari - onda mu treba cestitati.
User avatar
doktornauke
Posts: 686
Joined: 14/01/2022 12:49
Location: Hospital

#4 Re: Jel nas ovo prodade Turkogan?

Post by doktornauke »

Kirba na Novalicevom aparatu :lol:
User avatar
GandalfSivi
Posts: 18185
Joined: 09/09/2006 00:38
Contact:

#5 Re: Jel nas ovo prodade Turkogan?

Post by GandalfSivi »

Barem im se ne moze zamjeriti da nisu dosljedni…
User avatar
Njanjavi
Posts: 4713
Joined: 09/04/2015 23:08
Location: So close to the gdje chevapi mirishu :)

#6 Re: Jel nas ovo prodade Turkogan?

Post by Njanjavi »

Jbga druze, ljudi imaju namazaniju politicku igru i siru geostratesku sliku.
A nasem skobalju samo na pameti dje ce janje okrenut rahat za vikend :D
konami666
Posts: 2492
Joined: 11/05/2015 21:57

#7 Re: Jel nas ovo prodade Turkogan?

Post by konami666 »

Pa jesul Bošnjaci ostavljeni Turskoj u amanet ili nisu? Ni krava kad ne proizvodi dovoljno mlijeka se proda.
User avatar
basicm
Posts: 10445
Joined: 16/01/2012 21:38

#8 Re: Jel nas ovo prodade Turkogan?

Post by basicm »

On je produzena ruka rusije u ovom svemu.
User avatar
exliberal-ex
Posts: 7707
Joined: 11/04/2013 00:01

#9 Re: Jel nas ovo prodade Turkogan?

Post by exliberal-ex »

A sto ova tema nije na Politici ?


@HarTar ti si poznati turkofil, koji je komentar na ove vijesti?
User avatar
Truba
Posts: 81585
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#10 Re: Jel nas ovo prodade Turkogan?

Post by Truba »

Ne znam sta reci
Tresla se brda rodio se mis
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 65914
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#11 Re: Jel nas ovo prodade Turkogan?

Post by _BataZiv_0809 »

Turci dobri trgovci vazda bili...
Seyfo
Posts: 4336
Joined: 23/08/2011 14:12

#12 Re: Jel nas ovo prodade Turkogan?

Post by Seyfo »

Nemoj nas molimo te vise ti braniti....
User avatar
problemnatravunu
Posts: 15576
Joined: 26/10/2014 07:41
Location: Sarajevo

#13 Re: Jel nas ovo prodade Turkogan?

Post by problemnatravunu »

A šta će, vidio da mu se njegov kumašin Bake (očigledno) slaže sa tim takvim stanjem stvari!

Iako se Bake ovde prodaje da on nije za te razgovore etno poglavica, nego za pregovore u okviru institucija.... :oops: :izet:

E sad, šta je istina, a šta pretvaranje Be Izetbegovića :?:
User avatar
bingov buraz
Posts: 11329
Joined: 14/04/2009 20:23

#14 Re: Jel nas ovo prodade Turkogan?

Post by bingov buraz »

Sastanak dva diktatora.
User avatar
sehohari
Posts: 8296
Joined: 22/03/2018 16:37
Location: Njemačka - Hercegovina - Izvor Bosne - Srce Bosne
Grijem se na: Lož ulje
Vozim: Fijaker
Horoskop: Lav

#15 Re: Jel nas ovo prodade Turkogan?

Post by sehohari »

A kada su nam to Turci bili prijatelji?
Recite mi i jedan momenat od 1878. kada je se Turska pokazala kao partner BiH.

Erdogan nas nije "prodao", vec nismo nikad ni bili u njegovom timu.
Turska je dio rusko-kineskog svijeta. Oni su na srpskoj strani u ovome i samo teska budala moze tu drzavu smatrati nekakvom prijateljskom zemljom.

Jedini razlog zasto Turska ne glasa zajedno sa Rusijom protiv odlula PIC-a je zbog tog nekog sentimenta u turskom narodu prema nama, ali inace - ne bih se iznenadio kada bi sutra neka VRS 2.0 turskim dronovima bacala bombe po Sarajevu.
Last edited by sehohari on 18/01/2022 23:04, edited 1 time in total.
User avatar
tovarish
Posts: 3505
Joined: 26/05/2008 23:57

#16 Re: Jel nas ovo prodade Turkogan?

Post by tovarish »

Kad nas prodaše 1737, 1851, 1878, 1908 i još koji put između, što ne i 2021.
babanovac
Posts: 1372
Joined: 26/08/2006 20:54

#17 Re: Jel nas ovo prodade Turkogan?

Post by babanovac »

sehohari wrote: 18/01/2022 22:59 A kada su nam to Turci bili prijatelji?
Recite mi i jedan momenat od 1878. kada je se Turska pokazala kao partner BiH.

Erdogan nas nije "prodao", vec nismo nikad ni bili u njegovom timu.
Turska je dio rusko-kineskog svijeta. Oni su na srpskoj strani u ovome i samo teska budala moze tu drzavu smatrati nekakvom prijateljskom zemljom.
Sva bjelosvjetska sirotinja naginje toj strani... Treba raspisat referendum u vezi NATO-a, ako ne prodje, onda smo za varsavski pakt. Dzaba da se ne zajebavamo narednih nekoliko decenija.
User avatar
sehohari
Posts: 8296
Joined: 22/03/2018 16:37
Location: Njemačka - Hercegovina - Izvor Bosne - Srce Bosne
Grijem se na: Lož ulje
Vozim: Fijaker
Horoskop: Lav

#18 Re: Jel nas ovo prodade Turkogan?

Post by sehohari »

babanovac wrote: 18/01/2022 23:04
sehohari wrote: 18/01/2022 22:59 A kada su nam to Turci bili prijatelji?
Recite mi i jedan momenat od 1878. kada je se Turska pokazala kao partner BiH.

Erdogan nas nije "prodao", vec nismo nikad ni bili u njegovom timu.
Turska je dio rusko-kineskog svijeta. Oni su na srpskoj strani u ovome i samo teska budala moze tu drzavu smatrati nekakvom prijateljskom zemljom.
Sva bjelosvjetska sirotinja naginje toj strani... Treba raspisat referendum u vezi NATO-a, ako ne prodje, onda smo za varsavski pakt. Dzaba da se ne zajebavamo narednih nekoliko decenija.
Ne naginje sirotinja toj strani, nego bjelosvjetski diktatori koji time dobivaju zastitu od Putina i ekipe.

Jadan je onaj ko padne pod ruski patronat.
Montana1
Posts: 169
Joined: 03/07/2012 14:09
Location: SA-X

#19 Re: Jel nas ovo prodade Turkogan?

Post by Montana1 »

Cuj jel nas prodade?
Mozes li ti prodat nesto sto ne posjedujes?
User avatar
HarTar
Posts: 8726
Joined: 20/05/2020 02:33

#20 Re: Jel nas ovo prodade Turkogan?

Post by HarTar »

exliberal-ex wrote: 18/01/2022 22:38 A sto ova tema nije na Politici ?


@HarTar ti si poznati turkofil, koji je komentar na ove vijesti?
Nema se tu šta komentarisati, pravite od muhe medvjeda. Bez dogovora između tri konstutitivna naroda blokade državnih institucija će se nastaviti, a to vodi i mogućem raspadu države... Naravno da bi bilo bolje da se pregovori vode na nivou državnih institucija, ali kada su se to vodili od mandata Paddy Ashdowna?! Po meni ovo nije ništa loše, samo može prekinuti blokadu države, ako ovi naši bošnjački mamlazi se ne prodaju i dozvole treči entitet... P. S. Još nešto mi smeta, kratkovida politika naših lidera. Trebali bi se potruditi i sa Rusijom da stvorimo konstruktivne odnose, kao što je i Hrvatska na primjer uradila, a ne da od Rusije pravimo neprijatelja, a čitajući pojedince ovdje izgleda da bi trebalo da i od Turske napravimo neprijatelja... Po forumašima mogu samo zaključiti da naš narod i ne zaslužuje bolje političare, jer kakav narod takvi i političari...
User avatar
MehmedPasaMoric
Posts: 2043
Joined: 14/06/2017 17:07

#21 Re: Jel nas ovo prodade Turkogan?

Post by MehmedPasaMoric »

Turci kao narod su stvorili kult od Alije, mislim da je poslije boga i Ataturka Alija na trecem mjestu po velicini kluba obozavalaca. Erdogan je obicni mesetar koji ide tamo gdje vidi priliku sa profitom, bio je sa Izraelom, bio sa Rusijom, zasto ne bi bio i sa Srbijom. Kao i svaki drugi politicar na kraju krajeva

Sto se prodaje tice, prodali su nas 1909 godine Austrougarskoj, tacnije ne prodali nego besplatno poklonili nakon sto su iscrpili sve sto su planirali iscrpiti
Hrmpallier
Posts: 593
Joined: 16/05/2013 22:26

#22 Re: Jel nas ovo prodade Turkogan?

Post by Hrmpallier »

HarTar wrote: 19/01/2022 00:07
exliberal-ex wrote: 18/01/2022 22:38 A sto ova tema nije na Politici ?


@HarTar ti si poznati turkofil, koji je komentar na ove vijesti?
Nema se tu šta komentarisati, pravite od muhe medvjeda. Bez dogovora između tri konstutitivna naroda blokade državnih institucija će se nastaviti, a to vodi i mogućem raspadu države... Naravno da bi bilo bolje da se pregovori vode na nivou državnih institucija, ali kada su se to vodili od mandata Paddy Ashdowna?! Po meni ovo nije ništa loše, samo može prekinuti blokadu države, ako ovi naši bošnjački mamlazi se ne prodaju i dozvole treči entitet... P. S. Još nešto mi smeta, kratkovida politika naših lidera. Trebali bi se potruditi i sa Rusijom da stvorimo konstruktivne odnose, kao što je i Hrvatska na primjer uradila, a ne da od Rusije pravimo neprijatelja, a čitajući pojedince ovdje izgleda da bi trebalo da i od Turske napravimo neprijatelja... Po forumašima mogu samo zaključiti da naš narod i ne zaslužuje bolje političare, jer kakav narod takvi i političari...
Hej, slušaj ovo !!:
Kae frajer "......... a ne da od Rusije pravimo neprijatelja, ......"

Čovječe božii, mi da se na glawu nasadimo, oni će biti naši neprijatelji.
Preciznije. Srbia kao domonantna, a pravoslavna zemlja u regionu bivše YU, je njen (Rusiin) prvi izbor. Svi ostali su pod "haj' nek je više vojske".
Mi bi bili ruski sojuznik u okvirima koje odredi - Srbia.
Dakle, prvo zadovoljiti primarnog sojuznika, a ostalim ako šta pretekne. Naravno, sve u svom interesu.

Ćurska. Jedno je šta se priča po seoskim/mahalskim sijelima uz ćeteniju, a drugo je žiwot. Turska kao respektabilna sila, ne pati od bošnjačkog zanesenjaštva i sentimentalnosti prema jako davno prohujalim vremenima. Bosna je Čurskoj samo jedna od mnogobrojnih bivših kolonija. Baš kao što su Bugarska ili Tunis, Siria ili Albania ili ....
Ćurska gleda (kao i svako drugi), da gleda SVOJU I SAMO SVOJU KORIST. Ako se slučajno interesi poklapaju s još nečijim - utoliko bolje. Ali tu sentimenta nema.

Što prije shvatimo, to bolje za nas.
User avatar
HarTar
Posts: 8726
Joined: 20/05/2020 02:33

#23 Re: Jel nas ovo prodade Turkogan?

Post by HarTar »

Hrmpallier wrote: 19/01/2022 00:38
HarTar wrote: 19/01/2022 00:07

Nema se tu šta komentarisati, pravite od muhe medvjeda. Bez dogovora između tri konstutitivna naroda blokade državnih institucija će se nastaviti, a to vodi i mogućem raspadu države... Naravno da bi bilo bolje da se pregovori vode na nivou državnih institucija, ali kada su se to vodili od mandata Paddy Ashdowna?! Po meni ovo nije ništa loše, samo može prekinuti blokadu države, ako ovi naši bošnjački mamlazi se ne prodaju i dozvole treči entitet... P. S. Još nešto mi smeta, kratkovida politika naših lidera. Trebali bi se potruditi i sa Rusijom da stvorimo konstruktivne odnose, kao što je i Hrvatska na primjer uradila, a ne da od Rusije pravimo neprijatelja, a čitajući pojedince ovdje izgleda da bi trebalo da i od Turske napravimo neprijatelja... Po forumašima mogu samo zaključiti da naš narod i ne zaslužuje bolje političare, jer kakav narod takvi i političari...
Hej, slušaj ovo !!:
Kae frajer "......... a ne da od Rusije pravimo neprijatelja, ......"

Čovječe božii, mi da se na glawu nasadimo, oni će biti naši neprijatelji.
Preciznije. Srbia kao domonantna, a pravoslavna zemlja u regionu bivše YU, je njen (Rusiin) prvi izbor. Svi ostali su pod "haj' nek je više vojske".
Mi bi bili ruski sojuznik u okvirima koje odredi - Srbia.
Dakle, prvo zadovoljiti primarnog sojuznika, a ostalim ako šta pretekne. Naravno, sve u svom interesu.

Ćurska. Jedno je šta se priča po seoskim/mahalskim sijelima uz ćeteniju, a drugo je žiwot. Turska kao respektabilna sila, ne pati od bošnjačkog zanesenjaštva i sentimentalnosti prema jako davno prohujalim vremenima. Bosna je Čurskoj samo jedna od mnogobrojnih bivših kolonija. Baš kao što su Bugarska ili Tunis, Siria ili Albania ili ....
Ćurska gleda (kao i svako drugi), da gleda SVOJU I SAMO SVOJU KORIST. Ako se slučajno interesi poklapaju s još nečijim - utoliko bolje. Ali tu sentimenta nema.

Što prije shvatimo, to bolje za nas.
Sa ovima (djecom) što pišu w umjesto v se ne zamaram. Nađi svoje vršnjake i teme koje odgovaraju tvom uzrastu, mene zaobiđi u širokom luku.
User avatar
sehohari
Posts: 8296
Joined: 22/03/2018 16:37
Location: Njemačka - Hercegovina - Izvor Bosne - Srce Bosne
Grijem se na: Lož ulje
Vozim: Fijaker
Horoskop: Lav

#24 Re: Jel nas ovo prodade Turkogan?

Post by sehohari »

MehmedPasaMoric wrote: 19/01/2022 00:37 Turci kao narod su stvorili kult od Alije, mislim da je poslije boga i Ataturka Alija na trecem mjestu po velicini kluba obozavalaca. Erdogan je obicni mesetar koji ide tamo gdje vidi priliku sa profitom, bio je sa Izraelom, bio sa Rusijom, zasto ne bi bio i sa Srbijom. Kao i svaki drugi politicar na kraju krajeva

Sto se prodaje tice, prodali su nas 1909 godine Austrougarskoj, tacnije ne prodali nego besplatno poklonili nakon sto su iscrpili sve sto su planirali iscrpiti
Jeste, ali ovdje i jeste prije svega rijec o turskoj politici.
I arapi kao narod gotive palestince, ali se oni nazalost nista ne pitaju kada je politika njhovih drzava u pitanju.
Dimu1927
Posts: 3972
Joined: 24/05/2020 17:41
Location: Sarajevo

#25 Re: Jel nas ovo prodade Turkogan?

Post by Dimu1927 »

Ja samo ne znam koje to mi imamo institucije u koje se trebamo pouzdati ? Vidimo i sami kako su do sad institucije reagovale na ovo rusenje drzave i jos hiljadu drugih stvari. Ustavni sud se ne yebe ni 2% a o ostalim onda ne treba ni pricati dalje...

Ne kazem ni da podrzavam ove dogovore sultana i tri cobana, ali vala kad mi kazu imamo institucije... :cry: :oops:
Post Reply