Preseljenje nazad u BiH

Rasprave na razne teme... Ako ne znate gdje poslati poruku, pošaljite je ovdje.

Moderators: Benq, O'zone

User avatar
zforumas
Posts: 8619
Joined: 25/10/2016 20:35

#51 Re: Preseljenje nazad u BiH

Post by zforumas »

Tacno mi dodje da pokupim zenu i djecu i pravac Bosna :lol:
User avatar
GAU8
Posts: 9128
Joined: 05/01/2011 09:18

#52 Re: Preseljenje nazad u BiH

Post by GAU8 »

Klasicna clickbait tema...

:evil:
Zakalwe
Posts: 417
Joined: 24/07/2012 11:48
Location: truli zapad
Grijem se na: struju
Vozim: na struju

#53 Re: Preseljenje nazad u BiH

Post by Zakalwe »

zforumas wrote: 30/11/2021 09:19 Tacno mi dodje da pokupim zenu i djecu i pravac Bosna :lol:
Na daj djecu Bilu Gejcu!
User avatar
graue_maus
Posts: 3576
Joined: 13/11/2011 15:01

#54 Re: Preseljenje nazad u BiH

Post by graue_maus »

ja ne kontam da se neko nece da vakcinise i onda kuka kako je sve komplicirano..a jeste jednostvno sa testovima za svaku priliku trci po test i cekaj u redu , neznas je li ko bolestan hoces li sta pokupiti cekajuci... boje se posljedica od vakcine i nezna se sta je u vakcini itd ...ko da se zna sta je u tabletama i lijekovima uopste ....nemogu vise ovog kukanja od tih koji cekaju da dobiju koronu pa su 6 mjeseci oslobodjeni od vakcine ...samo nekad nije neka mala gripica nego bude i vise od toga ... sad su jedni zaglavili na respirator , nama mjesecima punili glavu sa tim kako su vakcine lose i ostale teorije zavjere ..ja sam ih na FB i whatsapp blokirala nisam mogla da citam gluposti sta su sve slali svaki dan ...
User avatar
Impressum
Posts: 1256
Joined: 30/08/2018 13:01
Location: njih je zivot razocarao dok skakucu jer ne mrze Bosnu koja je sampion oooo oooo oooo

#55 Re: Preseljenje nazad u BiH

Post by Impressum »

Zakalwe wrote: 30/11/2021 09:04 U najgorem slucaju te prikljuce na Fikrin respirator i vozdra.
bolje i fikrin respirator nego boc boc od bila geca
svinjski zelatin und fumf ge chiptunning
User avatar
GAU8
Posts: 9128
Joined: 05/01/2011 09:18

#56 Re: Preseljenje nazad u BiH

Post by GAU8 »

graue_maus wrote: 30/11/2021 09:33 ja ne kontam da se neko nece da vakcinise i onda kuka kako je sve komplicirano..a jeste jednostvno sa testovima za svaku priliku trci po test i cekaj u redu , neznas je li ko bolestan hoces li sta pokupiti cekajuci... boje se posljedica od vakcine i nezna se sta je u vakcini itd ...ko da se zna sta je u tabletama i lijekovima uopste ....nemogu vise ovog kukanja od tih koji cekaju da dobiju koronu pa su 6 mjeseci oslobodjeni od vakcine ...samo nekad nije neka mala gripica nego bude i vise od toga ... sad su jedni zaglavili na respirator , nama mjesecima punili glavu sa tim kako su vakcine lose i ostale teorije zavjere ..ja sam ih na FB i whatsapp blokirala nisam mogla da citam gluposti sta su sve slali svaki dan ...
Naravno da se zna sta je u vakcini. To nije tajna.
User avatar
programerAnel
Posts: 268
Joined: 28/02/2018 08:05

#57 Re: Preseljenje nazad u BiH

Post by programerAnel »

Sto se tice ekipe koja komentarise a radi u Njemackoj. Sta vi uopste raditi ovdje na forumu ? Ne bije Vas nostalgija ?
Niste se zatekli da po vazda osvjezavate stranice sa domene .ba pa cak imate vremena da komentarisete i po forumima pricate/druzite sa ljudima ovdje ? Ima li kakvih sijela "vece dijaspore" ?

@op
Apsolutno se slazem sa tobom i tvojom odlukom. Ukoliko si vec pricao sa zenom o tome znaci da imas njenu podrsku, sta ti vise treba , sigurno misljenja od nekih nehljebarovica po forumima koji su isfrustrirani svim i svacim pa dosli ovdje "anonimno" da iznose svoje stavove jer ih je stid pisati komentare po drustvenim mrezama ( ukljucijuci i mene ) .

Živjeti se može itekako i u Bosni, ako se promjeni pogled i ne gledaju samo tamne stvari Bosne. Većina ljudi gleda samo u pare, novac i kada dodju do određene količine onda skontaju sta je sve propušteno. Bosna je idealna zemlja za zivotariti cak i da nemas novca uvijek ces se naci u drustvu gdje nece gledati ko ce da ti plati kafu, svi smo se nekada nasli u toj situaciji.

Sto se tice policitke situacije i rata , iskreno mislim da se to ne moze dogoditi, Bosna je ipak u Evropi i mnogi su svjesni da bi se to vrlo lahko prosirilo na cijeli balkan. Evo kosovo se odvoji uz neko koskanje i to je to. Veca je briga jer su ljudi ocajni a u ocaju rade svasta. Iako je trenutna potraznja za radnicima veca nego ikada, ljudi koji nisu navikli da rade nece raditi, tako da licno znam ljude koji zaposljavaju migrante jer nemaju radne snage.

Svako dobro i ukoliko se odlucis bujrum svojoj domovini, iako te ne znam volio bi da mi napises da sjedemo ako treba i privatno mi kazes svoje vidjenje njemacke.
User avatar
Impressum
Posts: 1256
Joined: 30/08/2018 13:01
Location: njih je zivot razocarao dok skakucu jer ne mrze Bosnu koja je sampion oooo oooo oooo

#58 Re: Preseljenje nazad u BiH

Post by Impressum »

programerAnel wrote: 30/11/2021 09:55 da nemas novca uvijek ces se naci u drustvu gdje nece gledati ko ce da ti plati kafu,
a odmor recimo?
evo ti ove godine plati more, a ja cu dogodine (majke mi)
User avatar
zforumas
Posts: 8619
Joined: 25/10/2016 20:35

#59 Re: Preseljenje nazad u BiH

Post by zforumas »

programerAnel wrote: 30/11/2021 09:55 Sto se tice ekipe koja komentarise a radi u Njemackoj. Sta vi uopste raditi ovdje na forumu ? Ne bije Vas nostalgija ?
Niste se zatekli da po vazda osvjezavate stranice sa domene .ba pa cak imate vremena da komentarisete i po forumima pricate/druzite sa ljudima ovdje ? Ima li kakvih sijela "vece dijaspore" ?

@op
Apsolutno se slazem sa tobom i tvojom odlukom. Ukoliko si vec pricao sa zenom o tome znaci da imas njenu podrsku, sta ti vise treba , sigurno misljenja od nekih nehljebarovica po forumima koji su isfrustrirani svim i svacim pa dosli ovdje "anonimno" da iznose svoje stavove jer ih je stid pisati komentare po drustvenim mrezama ( ukljucijuci i mene ) .

Živjeti se može itekako i u Bosni, ako se promjeni pogled i ne gledaju samo tamne stvari Bosne. Većina ljudi gleda samo u pare, novac i kada dodju do određene količine onda skontaju sta je sve propušteno. Bosna je idealna zemlja za zivotariti cak i da nemas novca uvijek ces se naci u drustvu gdje nece gledati ko ce da ti plati kafu, svi smo se nekada nasli u toj situaciji.

Sto se tice policitke situacije i rata , iskreno mislim da se to ne moze dogoditi, Bosna je ipak u Evropi i mnogi su svjesni da bi se to vrlo lahko prosirilo na cijeli balkan. Evo kosovo se odvoji uz neko koskanje i to je to. Veca je briga jer su ljudi ocajni a u ocaju rade svasta. Iako je trenutna potraznja za radnicima veca nego ikada, ljudi koji nisu navikli da rade nece raditi, tako da licno znam ljude koji zaposljavaju migrante jer nemaju radne snage.

Svako dobro i ukoliko se odlucis bujrum svojoj domovini, iako te ne znam volio bi da mi napises da sjedemo ako treba i privatno mi kazes svoje vidjenje njemacke.
Pazi buraz da ne ekplodiras od kompleksa
Zakalwe
Posts: 417
Joined: 24/07/2012 11:48
Location: truli zapad
Grijem se na: struju
Vozim: na struju

#60 Re: Preseljenje nazad u BiH

Post by Zakalwe »

ZOOci sve se ovo u stvari vrti oko vakcine...koliko se vas bocnulo?

Ja sam dobio duplu dozu Moderne i hvatam 5G super. Takodjer, privlacim kasike (i aluminijumske). Nocu me Bil Gejc voza na daljinski.
Jesam lud, trebo sam u domovinu da jedem cevOOpe a sad sam jadan i tudjini.
Last edited by Zakalwe on 30/11/2021 11:09, edited 1 time in total.
User avatar
deogest
Posts: 2091
Joined: 16/08/2020 15:20

#61 Re: Preseljenje nazad u BiH

Post by deogest »

Ja teme hahah, jedino ako se nadrogiras pa se vratis ovdje. Bolje tamo kopat kanale nego ovdje u banci radit sa stokom na salteru. Eto sve sam vam rekao.
Scopio
Posts: 418
Joined: 04/11/2012 13:03

#62 Re: Preseljenje nazad u BiH

Post by Scopio »

Poznam nekoliko osoba koje rade Home office, dakle i dalje su prijavljeni sluzbeno da zive u Njemackoj radi place.
Placaju privatno osiguranje za nedaj Boze i zive u Sarajevu.
kad imas placu od 2300€ u Sarajevu, sve ti je odlicno nit te politika optereciva i druzis se sa svima.
User avatar
programerAnel
Posts: 268
Joined: 28/02/2018 08:05

#63 Re: Preseljenje nazad u BiH

Post by programerAnel »

zforumas wrote: 30/11/2021 10:15

Pazi buraz da ne ekplodiras od kompleksa
Neće neće, barem ne od kompleksa.
TI nastavi komentarisati, ja večeras idem na kurs njemačkog zajedno sa ženom jer planiramo da putujemo u njemačku za godinu dvije pet nebitno, ali da osudim nekog ko je to već probo i hoće nazad "NIKAD" . Očigledno nemamo svi iste prioritete u životu.

@op se nije našao u tom svijetu i naveo je razloge zbog kojih mu se ne sviđa, i u svemu navedenom je upravu. Možda se meni iz nekih drugih razloga ne svidi ili svidi, u svakom slučaju svako ima pravo na izbor.
ProgramskiJezik
Posts: 564
Joined: 07/03/2019 13:47

#64 Re: Preseljenje nazad u BiH

Post by ProgramskiJezik »

E da i ovo vidim, kaze pakujmo se idemo za Bosnu jer Korona.. u Bosni nema korone pa tamo mogu sta hocu :D

Nedo Bog razbolit se u Bosni.
User avatar
Impressum
Posts: 1256
Joined: 30/08/2018 13:01
Location: njih je zivot razocarao dok skakucu jer ne mrze Bosnu koja je sampion oooo oooo oooo

#65 Re: Preseljenje nazad u BiH

Post by Impressum »

programerAnel wrote: 30/11/2021 14:40 ja večeras idem na kurs njemačkog zajedno sa ženom
achtung dichtung
nadam se da sam ti pomogao :D
User avatar
mayab
Posts: 27132
Joined: 06/03/2008 13:00
Location: SARAJEVO

#66 Re: Preseljenje nazad u BiH

Post by mayab »

Image
detroit-mercy
Posts: 16059
Joined: 07/04/2009 16:54
Location: povis jajca

#67 Re: Preseljenje nazad u BiH

Post by detroit-mercy »

mayab wrote: 30/11/2021 19:33 Image
Bolja je ona, sacekati sa vakcinacijom da ne budemo pokusni kunici :mrgreen:
User avatar
zforumas
Posts: 8619
Joined: 25/10/2016 20:35

#68 Re: Preseljenje nazad u BiH

Post by zforumas »

programerAnel wrote: 30/11/2021 14:40
zforumas wrote: 30/11/2021 10:15

Pazi buraz da ne ekplodiras od kompleksa
Neće neće, barem ne od kompleksa.
TI nastavi komentarisati, ja večeras idem na kurs njemačkog zajedno sa ženom jer planiramo da putujemo u njemačku za godinu dvije pet nebitno, ali da osudim nekog ko je to već probo i hoće nazad "NIKAD" . Očigledno nemamo svi iste prioritete u životu.

@op se nije našao u tom svijetu i naveo je razloge zbog kojih mu se ne sviđa, i u svemu navedenom je upravu. Možda se meni iz nekih drugih razloga ne svidi ili svidi, u svakom slučaju svako ima pravo na izbor.
Normalno da osudjujem jer pise nebuloze. Lik se osjeca teroriziranim dok uziva u svim blagodatima koje mu je ta drzava priustila, od djecijeg dodatka (uz koji je zbog korone dobio 2 puta po dodatnih 150€), jednokratnih novcanih pomoci za svakog radnika, gdje ti drzava garantuje primanja u slucaju gubitka posla zbog korone, gdje ti je drzava omogucila najveci broj intenzivnih kreveta u Europi, gdje ti je drzava obezbijedila besplatne testove, gdje su ljudi vec u decembru prosle godine dobili prve doze vakcine i tako dalje....
Neka se onda vrati u slobodarsku BiH, neka ide u Srbiju na vakcinu, neka moli Boga da mu ne skupljaju pomoc SMS porukama, neka hoda bez maske jer je obavezna samo na onom znaku na vratima i nigdje vise, neka se uclani u stranku i radi za sendvic.
Ja sam probao obje opcije, ti nisi, tek ces da probas, nadam se brzo. Od srca ti to zelim.
Ne osudjuje njega niko sto zeli da se vrati, raja se smije njegovom razlogu...teroru koji prolazi u Njemackoj.
Seyfo
Posts: 4336
Joined: 23/08/2011 14:12

#69 Re: Preseljenje nazad u BiH

Post by Seyfo »

Tema mi sve vise lici na onu gdje je postavljac kanio otici u Njemacku i biti beskucnik te spavati u kontejneru za smece. Kao pripazit ce ga kao beskucnika i bit ce mu dobro. Smislio je tako zaobici procedure, termine, ambasade, znaci samo kupiti kartu za bus u jednom smjeru i to je to. Naravno, sve je troll i u neka doba se lik ispari,ne javlja se kao da ga je mrak pojeo. Pogotovo kada je proslo dovoljno vremena da ga raja s foruma pitaju da li je otisao. Da,naravno,otisao i zivi u kontejneru pa se zabog toga ne javlja 😟
User avatar
programerAnel
Posts: 268
Joined: 28/02/2018 08:05

#70 Re: Preseljenje nazad u BiH

Post by programerAnel »

zforumas wrote: 30/11/2021 19:57
Normalno da osudjujem jer pise nebuloze. Lik se osjeca teroriziranim dok uziva u svim blagodatima koje mu je ta drzava priustila, od djecijeg dodatka (uz koji je zbog korone dobio 2 puta po dodatnih 150€), jednokratnih novcanih pomoci za svakog radnika, gdje ti drzava garantuje primanja u slucaju gubitka posla zbog korone, gdje ti je drzava omogucila najveci broj intenzivnih kreveta u Europi, gdje ti je drzava obezbijedila besplatne testove, gdje su ljudi vec u decembru prosle godine dobili prve doze vakcine i tako dalje....
Neka se onda vrati u slobodarsku BiH, neka ide u Srbiju na vakcinu, neka moli Boga da mu ne skupljaju pomoc SMS porukama, neka hoda bez maske jer je obavezna samo na onom znaku na vratima i nigdje vise, neka se uclani u stranku i radi za sendvic.
Ja sam probao obje opcije, ti nisi, tek ces da probas, nadam se brzo. Od srca ti to zelim.
Ne osudjuje njega niko sto zeli da se vrati, raja se smije njegovom razlogu...teroru koji prolazi u Njemackoj.
Budući da sam u IT struci prijatelj mi je pričao o tzv "plavoj karti" , ne treba mi ni jezik ni ništa, bukvalno na osnovu ugovora od poslodavca ja mogu ići za DE da radim, čak mi je i nudio u njegovoj firmi da pređem da radim. Sve mi je to nekako palo sa neba i zvucalo mi je kao fina ponuda, iskreno neralna al eto.
Krenuo sam da razmišljam na široko o tome i jedva povukao ručnu. Imam posao ovdje stabilan, dva auta, kuću od 300 kvadrata bez ijedne marke kredita, ono što ja hoću reći ako sam to sve uspio ostvariti ovdje, bez ijedne političke stranke, totalno apolitičan, nikada nisam mahao zastavicama nisam nešto bog zna ni pametan , super talent , niti lijep, nego jednostavno uporan, e sad da li me sreća kroz život prati ili ne to su neke veće sile.

Reće da si probao obje varijante, koja ti se više dopada, ja razumijem i ljude koji su očajni i jedva čekaju da odu odavdje, nemaju poso, nemaju stambeno pitanje riješeno a ulaze u 30 te, ti ljudi bježe glavom bez obzira i svakako pozdravljam njihovu odluku.

Moja odluka ako se donese, ja prodajem sve ovdje i idem tamo zasnivati život, kupiti kuću i ne ganjati bosance 200km udaljene da popijem kafu sa njima. To su jako teške odluke, a smatram da čovjek koji radi 20 godina u DE, i svaku marku ulaže u nekretnine u Bosni nije ništa promjenio.
User avatar
GAU8
Posts: 9128
Joined: 05/01/2011 09:18

#71 Re: Preseljenje nazad u BiH

Post by GAU8 »

programerAnel wrote: 01/12/2021 07:42
zforumas wrote: 30/11/2021 19:57
Normalno da osudjujem jer pise nebuloze. Lik se osjeca teroriziranim dok uziva u svim blagodatima koje mu je ta drzava priustila, od djecijeg dodatka (uz koji je zbog korone dobio 2 puta po dodatnih 150€), jednokratnih novcanih pomoci za svakog radnika, gdje ti drzava garantuje primanja u slucaju gubitka posla zbog korone, gdje ti je drzava omogucila najveci broj intenzivnih kreveta u Europi, gdje ti je drzava obezbijedila besplatne testove, gdje su ljudi vec u decembru prosle godine dobili prve doze vakcine i tako dalje....
Neka se onda vrati u slobodarsku BiH, neka ide u Srbiju na vakcinu, neka moli Boga da mu ne skupljaju pomoc SMS porukama, neka hoda bez maske jer je obavezna samo na onom znaku na vratima i nigdje vise, neka se uclani u stranku i radi za sendvic.
Ja sam probao obje opcije, ti nisi, tek ces da probas, nadam se brzo. Od srca ti to zelim.
Ne osudjuje njega niko sto zeli da se vrati, raja se smije njegovom razlogu...teroru koji prolazi u Njemackoj.
Budući da sam u IT struci prijatelj mi je pričao o tzv "plavoj karti" , ne treba mi ni jezik ni ništa, bukvalno na osnovu ugovora od poslodavca ja mogu ići za DE da radim, čak mi je i nudio u njegovoj firmi da pređem da radim. Sve mi je to nekako palo sa neba i zvucalo mi je kao fina ponuda, iskreno neralna al eto.
Krenuo sam da razmišljam na široko o tome i jedva povukao ručnu. Imam posao ovdje stabilan, dva auta, kuću od 300 kvadrata bez ijedne marke kredita, ono što ja hoću reći ako sam to sve uspio ostvariti ovdje, bez ijedne političke stranke, totalno apolitičan, nikada nisam mahao zastavicama nisam nešto bog zna ni pametan , super talent , niti lijep, nego jednostavno uporan, e sad da li me sreća kroz život prati ili ne to su neke veće sile.

Reće da si probao obje varijante, koja ti se više dopada, ja razumijem i ljude koji su očajni i jedva čekaju da odu odavdje, nemaju poso, nemaju stambeno pitanje riješeno a ulaze u 30 te, ti ljudi bježe glavom bez obzira i svakako pozdravljam njihovu odluku.

Moja odluka ako se donese, ja prodajem sve ovdje i idem tamo zasnivati život, kupiti kuću i ne ganjati bosance 200km udaljene da popijem kafu sa njima. To su jako teške odluke, a smatram da čovjek koji radi 20 godina u DE, i svaku marku ulaže u nekretnine u Bosni nije ništa promjenio.
U BiH moze biti jako lijepo kada dobro zatvoris oci na sve nedostatke. I dok ti ne zatreba bilo kakva kompleksnija pravna ili zdravstvena pomoc.
Ja sam u poznim 30-tim podigao sidro sa cijelom porodicom, prodao sve i otisao.
Oboje smo bili jako dobro situirani i stambeno obezbijedjeni.
Sada smo u EU takodjer jako dobro situirani i nista nam ne fali s te strane. Veliki problem je, to priznajem, udaljenost od porodice i prijatelja.
Otisli smo prvenstveno zbog djece.
nikeze
Posts: 572
Joined: 07/12/2018 12:57

#72 Re: Preseljenje nazad u BiH

Post by nikeze »

Ne okreći se sine!
moonca
Posts: 88063
Joined: 20/12/2016 20:16

#73 Re: Preseljenje nazad u BiH

Post by moonca »

Ne znam da li bi se i jedno dijete radovalo, promjeniti skolu, obdaniste, drugove iz komshiluka....ako ih pitate.... ide se van zbog ..'sebe'.. vracate se ..zbog sebe .. :zoka:
Guadalajara
Posts: 32809
Joined: 24/04/2019 18:10
Contact:

#74 Re: Preseljenje nazad u BiH

Post by Guadalajara »

moonca wrote: 01/12/2021 15:58 Ne znam da li bi se i jedno dijete radovalo, promjeniti skolu, obdaniste, drugove iz komshiluka....ako ih pitate.... ide se van zbog ..'sebe'.. vracate se ..zbog sebe .. :zoka:
Ti se nećeš vratiti! ;-)
moonca
Posts: 88063
Joined: 20/12/2016 20:16

#75 Re: Preseljenje nazad u BiH

Post by moonca »

Guadalajara wrote: 01/12/2021 17:39
moonca wrote: 01/12/2021 15:58 Ne znam da li bi se i jedno dijete radovalo, promjeniti skolu, obdaniste, drugove iz komshiluka....ako ih pitate.... ide se van zbog ..'sebe'.. vracate se ..zbog sebe .. :zoka:
Ti se nećeš vratiti! ;-)
Gudi. Bosna je jedna od najjeftinih zemalja za penzionere..ali zdravstveni sistem je losh . Izmir. je jeftiniji ( mozda i vishe nudi) .. i narod vrlo zadovoljan zdravstvom...a i stanci ga mogu imati.. za vrlo malo novaca.. :zoka:
Post Reply