Preseljenje nazad u BiH

Rasprave na razne teme... Ako ne znate gdje poslati poruku, pošaljite je ovdje.

Moderators: Benq, O'zone

feferon
Posts: 101
Joined: 20/02/2014 22:38

#26 Re: Preseljenje nazad u BiH

Post by feferon »

BijesniPuz wrote: 28/11/2021 08:18 Ja ne znam samo o kakvom teroru pricas ?

U sloveniji sam bio 4 dana.. i sve je normalno.. Jedino sto moras pokazati PCT prije ulaska u objekte i to je to..
Ostalo je sve normala..
I zasto je to teror ?

Mislis da je u Bosni bolje? to sto se ne pridrzava mjera ? ako su ti samo mjere problem, onda ostavljaj sve i vracaj se u bosnu i zivi i uzivaj ovdje..
Ha ya..

tebi nije teror što će ti neko zabraniti ulaz ako nemaš "ausvajs"? ne možeš osnovna građanska prava ostvariti bez toga, ne daju ti ući u banku po vlastiti novac ako to nemaš, ne daju ti ući u poštu po vlastiti paket koji si ti platio ako nemaš potvrdu! u kojoj je to demokraciji dozvoljeno?
na posao ne možeš ući bez testa, sva sreća mogu home office raditi
medije koji lažima svaki dan maltretiraju ljude neću ni da spominjem, još ja pratim možda samo 10% svega. ženu svakih par dana boli stomak zbog vijesti u medijima

mayab wrote: 28/11/2021 09:16 Prijatelju, da li ti imalo pratiš medije iz BiH, TV kanale, internet portale?
Ako imalo pratiš, tj. ako se nisi totalno asimilirao u njemačko društvo, a čim si na ovom forumu nisi,
onda valjda vidiš "slobodarsku" situaciju glede svega u BiH !
Kako su već drugi rekli, ako radiš od kuće, dođi ovamo , a nastavi raditi za njemačku platu , sa druge strane, ja ne bih svojoj djeci priuštio, da žive i odrastaju u ovoj smrdljivoj bari!
Jedino kad bi , hipotetski, ljudi na predstojećim izborima porazili 3 nacionalističke politike :oops:
radimo sva sreća oboje u ITu. ne bi nam bio problem naći posao za stranu firmu ako bi se vratili
zbog djece nam je najviše
akcija007
Posts: 2845
Joined: 17/05/2008 23:50

#27 Re: Preseljenje nazad u BiH

Post by akcija007 »

Probaj mozda opciju da se zalis Ustavnom sudu Njemacke vezano za te mjere . Idi na demostracije protiv tih mjera u gradu/pokrjaini u kojoj zivis.

I javi nam sta si odlucio. Ostajes li u Njemackoj ili se vracas u BiH .

Samo pazi da BiH kasni za mjerama, dnevno umire autobus ljudi, i da te mjere koje je Njemacka uvela vrlo vjerovatno cekaju i u BiH .
User avatar
TojoOptics
Posts: 647
Joined: 28/11/2021 13:37
Grijem se na: Sunce
Vozim: bicikl

#28 Re: Preseljenje nazad u BiH

Post by TojoOptics »

Vrati se. Bosna je prava zemlja za tebe, ljudi se ne vakcinisu, jedu cevape i dernece. Dobrodosao medju svoje.
BijesniPuz
Posts: 172
Joined: 05/07/2020 08:13

#29 Re: Preseljenje nazad u BiH

Post by BijesniPuz »

feferon wrote: 28/11/2021 12:28 tebi nije teror što će ti neko zabraniti ulaz ako nemaš "ausvajs"? ne možeš osnovna građanska prava ostvariti bez toga, ne daju ti ući u banku po vlastiti novac ako to nemaš, ne daju ti ući u poštu po vlastiti paket koji si ti platio ako nemaš potvrdu! u kojoj je to demokraciji dozvoljeno?
na posao ne možeš ući bez testa, sva sreća mogu home office raditi
medije koji lažima svaki dan maltretiraju ljude neću ni da spominjem, još ja pratim možda samo 10% svega. ženu svakih par dana boli stomak zbog vijesti u medijima
radimo sva sreća oboje u ITu. ne bi nam bio problem naći posao za stranu firmu ako bi se vratili
zbog djece nam je najviše
Imam tzv "ausvajs" tako da mi nije problem i nije mi teror. Rekoh vec normalno se kretao kao i nekad..

Meni je problem sto, i pored toga sto sam vakcinisan" nemogu dobiti potvrdu na nivou svoje drzave jer je nasa vlast nesposobna da istu napravi..
Mi smo jedina drzava koje te i slicne potvrde izdaje samo na nivou kantona, i svaki kanton ih zasebno izdaje.. Nemamo povezanog zdravstvenog sistema niti znamo koliko nam je stanovnistva vakcinisano, niti koje kojom dozom..

I umjesto da, kao i svugdje drugo, na telefonu imam aplikaciju gdje samo pokazem potvrdu, ja svaki put moram nositi A4 format papira da bi tamo negdje isti mogli skenirati. I naravno i taj A4 format nigdje ne prolazi, odnosno nemoguce ga je skenirati.. Tako da, ako bi naisao na nekog ko nece razumjeti situaciju jednostavno ti zabrani ulazak.

Pa doskora nam nisu vrijedili ni testovi za ulazak, pa sam za putovanje prvo morao racunati da skoknem do hrvatske da izvadim test da bi bilo gdje mogao ici..
Zemlja nam je u rasulu.. Od drzave nemas nikakve ni koristi ni pomoci.. Samo te guli i gulit ce...

Ako si u austriji ili njemackoj sprijecen da radis, tvoja firma zatvorena, dobit ces uredno pomoc drzave i bit ce ti isto skoro kao da i radis..
OVdje kad donesu mjere, nece ih zanimati da li ce neke firme propasti, da li ce moci izdrazati te mjere ili nece.. Oni ce donijeti mjere i to je to.. A ti se snalazi kako znas i umijes.

I tu se vratiti??
Bujrum svakom ko zeli..
Dead Man Walking
Posts: 6360
Joined: 28/05/2004 21:49

#30 Re: Preseljenje nazad u BiH

Post by Dead Man Walking »

Ne znam kako ste uopste do sad izdrzali, kad ste vi mentalnim kapacitetom daleko iznad tih debila tamo i sa Balkana nikad niste ni otisli. Nazad medju svoje i sebi slicne sto prije, da se ne zaglupljujete tamo.
User avatar
exliberal-ex
Posts: 7707
Joined: 11/04/2013 00:01

#31 Re: Preseljenje nazad u BiH

Post by exliberal-ex »

Pa ako ti se nesvidja ti se fino spakuj pa se vrati..sa druge stranenekontam ovo "joj oduzimaju nam ljudska prava",koja prava ?.

Kazes traze ti ausvajs, ok predpostavljam da imas auto...znaci da imas i vozacku sto je ausvajs da upravljas autom,
jel placaj osiguranje ?...sta je to ako ne ausvajs. Imam osjecaj da se tebi vracalo i prije nego sad koristis koronu kako izgovor.
Seyfo
Posts: 4336
Joined: 23/08/2011 14:12

#32 Re: Preseljenje nazad u BiH

Post by Seyfo »

Definitivno korona ne moze biti razlog za povratak. Nece vjecno trajati a i situacija se svakako mijenja dnevno i to svugdje. Samo sto je kod nas u BiH trenutno sve opusteno,ali i to sve dok ne eskalira. Kad i ako eskalira sa velikim brojem zarazenih i umrlih,bice preko noci mjere na hooo ruk, neuskladjene sa normalnim zivotom i privredom,sa ogromnim posljedicama. Tako da mjere u koroni u Njemackoj sigurno nisu bez razloga i ne mozemo reci da su u BiH bolje ili naprednije.
ajdamo
Posts: 1042
Joined: 02/07/2016 17:11
Location: Hercegovina Kalifornija
Grijem se na: Sunce
Vozim: Dvotočkaš

#33 Re: Preseljenje nazad u BiH

Post by ajdamo »

Druže ne znam kakav posao tamo radiš,ali ako možeš nastaviti isti taj posao raditi online iz BiH vrati se.

Također nije loša opcija 6 mjeseci u BiH, pa opet 6 mjeseci u Njemačkoj. Znam nekoliko familija koji tako funkcionišu otkako je korona, samo je problem što u tom slučaju moraš nastavit plaćati režije u Njemačkoj kako bi zadržao stan.
Olivander
Posts: 55
Joined: 13/08/2012 00:58

#34 Re: Preseljenje nazad u BiH

Post by Olivander »

Ljudi na ovu vakcinu gledaju ko na ne znam sta. A primili smo milion vakcina za koje i ne znamo sta su. Ova vakcina mozda nije najefikasnija na svijetu ali je i ona bolja od alternative, a to je da kada dobijes koronu da je veca mogucnost da se teze razbolis. Jbg, ako cu ja vjerovat nekim strucnjacima na fb a toliki doktori i medicinsko osoblje se vakcinisali. I opet kad sam bolestan idem doktorima... A imam i ja taj tvoj "ausvajs" i bez problema idem bilo gdje, nista mi nije otezano. I znam ako ovdje izgubim posao da cu imati nadoknadu i da cu ubrzo moci naci drugi. A sta ces u Bosni dobiti, mozes samo cir na zelucu.
Zakalwe
Posts: 415
Joined: 24/07/2012 11:48
Location: truli zapad
Grijem se na: struju
Vozim: na struju

#35 Re: Preseljenje nazad u BiH

Post by Zakalwe »

Hahaha...ne bi se vratio sve i da mi plate. Avion, jedna sedmica, cevapi, rodbina i dosta.
Ne kontam sta je fazon sa koronom, u Bosni umire mnogo vise ljudi od korone nego na zapadu?
User avatar
seln
Posts: 23262
Joined: 06/02/2007 13:57
Location: FORGET? HELL!

#36 Re: Preseljenje nazad u BiH

Post by seln »

feferon wrote: 28/11/2021 12:28 tebi nije teror što će ti neko zabraniti ulaz ako nemaš "ausvajs"?
Nije teror, vec Vernunft.

ne možeš osnovna građanska prava ostvariti bez toga, ne daju ti ući u banku po vlastiti novac ako to nemaš,
Postoji online banking i bankomati.
ne daju ti ući u poštu po vlastiti paket koji si ti platio ako nemaš potvrdu!
Pakete dostavljaju i na kucnu adresu.

u kojoj je to demokraciji dozvoljeno?
Ti si ocigledno pomijesao demokratiju i anarhiju.

na posao ne možeš ući bez testa,
Gadovi! Uskracuju ti tvoje pravo da ugrozavas zivot i zdravlje drugih.
medije koji lažima svaki dan maltretiraju ljude neću ni da spominjem, još ja pratim možda samo 10% svega.
Steta sto si Kanake, inace bi daleko dogurao u AfD.
ženu svakih par dana boli stomak zbog vijesti u medijima
Hudnica. Moramo zahtijevati da ARD i ZDF emituju samo pozitivne vijesti.


Kao sto neko rece, ti ili trolas ili fakat nisi za Njemacke... bolje receno, za civilizacije.
Zakalwe
Posts: 415
Joined: 24/07/2012 11:48
Location: truli zapad
Grijem se na: struju
Vozim: na struju

#37 Re: Preseljenje nazad u BiH

Post by Zakalwe »

Hahahaha..."ne daju uci u banku po novac". Ko jos ide fizicki u banku po one prljave papirice sa brojkama na zapadu? Mozda Nijemci, ovde u Skandinaviji vise to ne postoji. Ni djeca vise nece kes...
Ako je sloboda cekati u redu pred bankom sa ostalim nevakcinisanim ljudima, onda je mozda najbolje krenuti nazad u "domovinu".

P.S. Jesi li vakcinisan?
moonca
Posts: 88063
Joined: 20/12/2016 20:16

#38 Re: Preseljenje nazad u BiH

Post by moonca »

wrote: 29/11/2021 09:55 ženu svakih par dana boli stomak zbog vijesti u medijima
.................................................
Hudnica. Moramo zahtijevati da ARD i ZDF emituju samo pozitivne vijesti.
:oops: :lol:
Vuslat
Posts: 36
Joined: 24/10/2021 12:07

#39 Re: Preseljenje nazad u BiH

Post by Vuslat »

Ehhhh, moja rodica u Njemačkoj i ja, ovdje, smo nekako u isto vrijeme bolovale koronu...
Kod mene je bio teži oblik kao i kod njenog muža...
I dok sam ja sjedila vani, na klupi, pred bolnicom, čekajući da me pregledaju, sa obostranom upalom pluća, u vrijeme kada je nestajalo kisika, i bolnice su bile prepune, pričam s njom i putam kako je njima?!
Doslovno mi je rekla da ih u bolnici drže kao malo vode na dlanu, muž joj je baš bio zaglavio, imali su svu potrebnu njegu, brigu, terapiju... I u post covid fazi, kućne posjete liječnika, pa višemjesečne terapije vitaminima jer je njoj opadala kosa...

Veliki dio porodice mi živi u Njemačkoj, i kada poredimo iskustva, niko od njih se ne žali na teror i sl., naprotiv...
Jedni imaju privatan biznis, pa su zbog krize dobili pomoć od države, nadoknade, subvencije...
Ja bih ipak malo sačekala sa odlukom :mrgreen:
User avatar
Login77777
Posts: 8626
Joined: 18/05/2021 09:11

#40 Re: Preseljenje nazad u BiH

Post by Login77777 »

@feferon

Ako ti te mjere smetaju nazad u BiH. Nema mjera ali zato od svoje plate ide tebi 30% a ostalo na uhljebe. Ako ti je ta „demokratija“ bolja hajd nazad u BiH. :bih:
User avatar
TojoOptics
Posts: 647
Joined: 28/11/2021 13:37
Grijem se na: Sunce
Vozim: bicikl

#41 Re: Preseljenje nazad u BiH

Post by TojoOptics »

seln wrote: 29/11/2021 09:55
feferon wrote: 28/11/2021 12:28 tebi nije teror što će ti neko zabraniti ulaz ako nemaš "ausvajs"?
Nije teror, vec Vernunft.

ne možeš osnovna građanska prava ostvariti bez toga, ne daju ti ući u banku po vlastiti novac ako to nemaš,
Postoji online banking i bankomati.
ne daju ti ući u poštu po vlastiti paket koji si ti platio ako nemaš potvrdu!
Pakete dostavljaju i na kucnu adresu.

u kojoj je to demokraciji dozvoljeno?
Ti si ocigledno pomijesao demokratiju i anarhiju.

na posao ne možeš ući bez testa,
Gadovi! Uskracuju ti tvoje pravo da ugrozavas zivot i zdravlje drugih.
medije koji lažima svaki dan maltretiraju ljude neću ni da spominjem, još ja pratim možda samo 10% svega.
Steta sto si Kanake, inace bi daleko dogurao u AfD.
ženu svakih par dana boli stomak zbog vijesti u medijima
Hudnica. Moramo zahtijevati da ARD i ZDF emituju samo pozitivne vijesti.


Kao sto neko rece, ti ili trolas ili fakat nisi za Njemacke... bolje receno, za civilizacije.
Ma, trola, ne moze biti toliko glup. Opet, ako se nije vakcinisao - moze...
User avatar
hatemondays
Posts: 1195
Joined: 28/10/2013 04:29
Location: vratio se kuci

#42 Re: Preseljenje nazad u BiH

Post by hatemondays »

feferon wrote: 28/11/2021 12:18
akcija007 wrote: 28/11/2021 00:15 Druze ti si budala. Izvini ali te tako moram osloviti. Ne vracaj djecu ovdje. Jedino i iskljucivo pod uslovom da radis online za DE iz BiH. Tu ustedjevinu koju imas ces potrositi vrlo brzo ovdje .
I ovdje korona divlja , BiH je po smrtnosti prva-druga u svijetu. Od 20 12 u F BiH krece 3G potbrda . Ovdje se zove VPT .
Ne vracaj se ovamo kad si vec gore .
znam, zbog djece bismo jedino i ostali jer u DE im možemo priuštiti dobro školovanje, zdravstvo, sport, rekreaciju, itd. iako, kako je krenulo, djeci će to sve biti uskraćeno ako ne budu vakcinisani

nisam znao za VPT, hvala na informaciji
je li to sigurno uvode ili još samo pričaju o tome?
Pishaj djecu, samo kod nas se tegle djeca dok ne umres. Nek se snalaze cim napune 18 nogu u guzaru i sretan put. Trebas da crknes od rada i da im ostavis sve opet ce reci "ta ce on i ona". Nego fataj se noge ako te to cini sretnim i uzivaj u zivotu dok traje ionako ce kurva djidija jednog dana doci po svoje jal u Svabiji jal u Bosni.Barem ce te u zemlju spustiti za jeftinije pare...
Djulbesecer hanuma
Posts: 24
Joined: 04/06/2020 06:11

#43 Re: Preseljenje nazad u BiH

Post by Djulbesecer hanuma »

Ja bih opet, zbog globalne zdravstvene krize - ako već mogu da biram, radije bar trenutno izabrala zemlju sa bolje uređenim zdravstvenim sistemom a to je po svoj prilici ipak Švabija
User avatar
mayab
Posts: 27121
Joined: 06/03/2008 13:00
Location: SARAJEVO

#44 Re: Preseljenje nazad u BiH

Post by mayab »

Zakalwe wrote: 29/11/2021 10:08 Hahahaha..."ne daju uci u banku po novac". Ko jos ide fizicki u banku po one prljave papirice sa brojkama na zapadu? Mozda Nijemci, ovde u Skandinaviji vise to ne postoji. Ni djeca vise nece kes...
Ako je sloboda cekati u redu pred bankom sa ostalim nevakcinisanim ljudima, onda je mozda najbolje krenuti nazad u "domovinu".

P.S. Jesi li vakcinisan?
čuo sam da tamo i prosjaci nose čitače kartica, i samo je prisloniš :lol: :lol: :lol:
Šala :oops:
Zakalwe
Posts: 415
Joined: 24/07/2012 11:48
Location: truli zapad
Grijem se na: struju
Vozim: na struju

#45 Re: Preseljenje nazad u BiH

Post by Zakalwe »

mayab wrote: 30/11/2021 06:45 čuo sam da tamo i prosjaci nose čitače kartica, i samo je prisloniš :lol: :lol: :lol:
Šala :oops:
Nikad ne odgovori...da li si vakcinisan?
The BEN10
Posts: 7562
Joined: 19/09/2011 09:03

#46 Re: Preseljenje nazad u BiH

Post by The BEN10 »

ExNihilo wrote: 28/11/2021 00:42 Vraća se frajer zbog korone. :D
:lol: :-)
ajdamo
Posts: 1042
Joined: 02/07/2016 17:11
Location: Hercegovina Kalifornija
Grijem se na: Sunce
Vozim: Dvotočkaš

#47 Re: Preseljenje nazad u BiH

Post by ajdamo »

hatemondays wrote: 30/11/2021 05:41
Pishaj djecu, samo kod nas se tegle djeca dok ne umres. Nek se snalaze cim napune 18 nogu u guzaru i sretan put. Trebas da crknes od rada i da im ostavis sve opet ce reci "ta ce on i ona". Nego fataj se noge ako te to cini sretnim i uzivaj u zivotu dok traje ionako ce kurva djidija jednog dana doci po svoje jal u Svabiji jal u Bosni.Barem ce te u zemlju spustiti za jeftinije pare...
hahahaha tacno tako, kod nas se ljudi previse opterecuju djecom. Kasnije ih ta djeca sutnu u staracki kad ne mogu brinuti vise o njima ili u boljem slucaju najebe jedno od djece koje sav teret preuzme na sebe i brine se o roditeljima,a ostala djeca ceskaju muda i putuju po svijetu.

U Njemackoj je dobar sistem, djeca zive s roditeljima do 18. i onda svako svojim putem.
User avatar
mousstapha
Posts: 4180
Joined: 14/07/2008 03:13
Location: Stuttgart

#48 Re: Preseljenje nazad u BiH

Post by mousstapha »

Zapravo se taj, tzv. teror vratio prije otprilike sedmicu-dvije. Do sada je bukvalno sve bilo otvoreno najnormalnije. Doduse, jedan dio nekih dogadjaja je bio odgodjen, ali se polako vracalo. Iz moje perspektive, najvaznije da se moze na stadione i da kafane rade. :D
Sad je u decembru povratak na lockdown, ali kako god okrenes u ovo vrijeme i jeste najbolje kuci ostati.

Ono sto iz tvoje perspektive mogu shvatiti kao teror jeste cinjenica da ce sve teze biti izbjeci vakcinaciju. U zavisnosti od posla, siguran sam da ce biti neka zanimanja pogodjena obaveznom vakcinacijom.
User avatar
Impressum
Posts: 1256
Joined: 30/08/2018 13:01
Location: njih je zivot razocarao dok skakucu jer ne mrze Bosnu koja je sampion oooo oooo oooo

#49 Re: Preseljenje nazad u BiH

Post by Impressum »

vrati se
jebo coronu
ima fikrinih respiratora
Zakalwe
Posts: 415
Joined: 24/07/2012 11:48
Location: truli zapad
Grijem se na: struju
Vozim: na struju

#50 Re: Preseljenje nazad u BiH

Post by Zakalwe »

mousstapha wrote: 30/11/2021 08:55 Ono sto iz tvoje perspektive mogu shvatiti kao teror jeste cinjenica da ce sve teze biti izbjeci vakcinaciju. U zavisnosti od posla, siguran sam da ce biti neka zanimanja pogodjena obaveznom vakcinacijom.
Hehe....pa onda kontam. On nece da se bocne, pa mu smeta sto ga Svabe tjeraju. Pa hoce nazad u najsiromasniju drzavu u Evropi na trecem mjestu po broju umrlih po milionu stanovnika u svijetu. Pametan coek...nece da ga Bil Gejc kontrolise preko 5G cipova. Samo bijeli luk i vitamin Z :D :D Ako se razbolis, samo te komsija Fikro preveze u polikliniku Golfom dizlom, podplatis malo ljekara i dises malo tehnickog kisika. U najgorem slucaju te prikljuce na Fikrin respirator i vozdra.
Post Reply