Preminuo Muamer Zukorlić

Rasprave na razne teme... Ako ne znate gdje poslati poruku, pošaljite je ovdje.

Moderators: Benq, O'zone

Post Reply
User avatar
saint_mirad
Posts: 4409
Joined: 25/02/2020 23:09

#176 Re: Preminuo Muamer Zukorlić

Post by saint_mirad »

dystopia wrote: 07/11/2021 11:04 Nisam ni pisala o svojim ličnim pogledima.
Ja lično mislim da su svi odnosi i dinamike u koje odrasli ljudi ulaze svjesno i bez prisile moralni, pa tako i poligamija.
razumemo se onda. :thumbup:
User avatar
Bloo
Globalna šefica
Posts: 50432
Joined: 16/01/2008 23:03
Location: Korriban

#177 Re: Preminuo Muamer Zukorlić

Post by Bloo »

Nije se covjek stigao ni ohladiti, tema otisla u off topic...cccc...
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 66185
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#178 Re: Preminuo Muamer Zukorlić

Post by _BataZiv_0809 »

Bloo wrote: 07/11/2021 11:26 Nije se covjek stigao ni ohladiti, tema otisla u off topic...cccc...
A sta je tema? Saucesce ili diskutovanje o liku i djelu pokojnika?
User avatar
Bloo
Globalna šefica
Posts: 50432
Joined: 16/01/2008 23:03
Location: Korriban

#179 Re: Preminuo Muamer Zukorlić

Post by Bloo »

_BataZiv_0809 wrote: 07/11/2021 11:27
Bloo wrote: 07/11/2021 11:26 Nije se covjek stigao ni ohladiti, tema otisla u off topic...cccc...
A sta je tema? Saucesce ili diskutovanje o liku i djelu pokojnika?
Ocito diskutovanje koliko se mladih i custih udovica sa sitnom djecom moze imati... :mrgreen:

Za mene licno i personalno :D, poligamija u serijatu je tada bila common sense. Dobrocinstvo i osiguravanje egzistencije udovici koja je ostala bez muza a ima sitnu djecu.
Pozivanje na dozvolu poligamije u moderno doba i stupanje u brak sa djevojkama koje em nisu udovice, em nemaju djece je samo zadovoljavanje svog spolnog nagona za mladim mesom.
Vjerujem da nije moguce uraditi analizu seriajtskih brakova u BiH i vidjeti koliko je drugih ili trecih zena potrebite samohrane majke ili starije udovice...
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 66185
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#180 Re: Preminuo Muamer Zukorlić

Post by _BataZiv_0809 »

Bloo wrote: 07/11/2021 11:35
_BataZiv_0809 wrote: 07/11/2021 11:27

A sta je tema? Saucesce ili diskutovanje o liku i djelu pokojnika?
Ocito diskutovanje koliko se mladih i custih udovica sa sitnom djecom moze imati... :mrgreen:

Za mene licno i personalno :D, poligamija u serijatu je tada bila common sense. Dobrocinstvo i osiguravanje egzistencije udovici koja je ostala bez muza a ima sitnu djecu.
Pozivanje na dozvolu poligamije u moderno doba i stupanje u brak sa djevojkama koje em nisu udovice, em nemaju djece je samo zadovoljavanje svog spolnog nagona za mladim mesom.
Vjerujem da nije moguce uraditi analizu seriajtskih brakova u BiB i vidjeti koliko je drugih ili trecih zena potrebite samohrane majke ili starije udovice...
Pokojnik je svojim primjerom svjedocio da je to prihvatljivo i ova rasprava je rezultat uticaja kojeg je pokojnik imao.
User avatar
Bloo
Globalna šefica
Posts: 50432
Joined: 16/01/2008 23:03
Location: Korriban

#181 Re: Preminuo Muamer Zukorlić

Post by Bloo »

_BataZiv_0809 wrote: 07/11/2021 11:36
Bloo wrote: 07/11/2021 11:35

Ocito diskutovanje koliko se mladih i custih udovica sa sitnom djecom moze imati... :mrgreen:

Za mene licno i personalno :D, poligamija u serijatu je tada bila common sense. Dobrocinstvo i osiguravanje egzistencije udovici koja je ostala bez muza a ima sitnu djecu.
Pozivanje na dozvolu poligamije u moderno doba i stupanje u brak sa djevojkama koje em nisu udovice, em nemaju djece je samo zadovoljavanje svog spolnog nagona za mladim mesom.
Vjerujem da nije moguce uraditi analizu seriajtskih brakova u BiB i vidjeti koliko je drugih ili trecih zena potrebite samohrane majke ili starije udovice...
Pokojnik je svojim primjerom svjedocio da je to prihvatljivo i ova rasprava je rezultat uticaja kojeg je pokojnik imao.
Pa prihvatljivo i jeste u okviru serijata. :) Ja to nsam negirala. :mrgreen: U okviru tradicije i kulture BiH, mozda i nije tako cest primjer, ali vremena se mjenjaju... :mrgreen:
Srecom, njegove udovice su obrazovane poslovne zene koje nece imati problema da nastave da se finansijki izdrzavaju. :mrgreen: Unlike, njihovi pandani u neka vremena davna...
El_comadante
Posts: 7938
Joined: 10/05/2007 13:38
Location: Sarajevo

#182 Re: Preminuo Muamer Zukorlić

Post by El_comadante »

El_comadante wrote: 07/11/2021 08:28
_BataZiv_0809 wrote: 06/11/2021 23:10 Ko bi htio da mu sestra/kcerka bude jedna od vise zena nekom gringosu?
evo meni nije problem ako bi ona sama to željela bez ikakve prislile. valjda u ovoj državi žene imaju pravo same da biraju da li su za to ili bez da im iko, ti ili ja, o tome bilo šta kažemo ili odlučimo.
@_BataZiv_0809 na ovu moju tvrdnju i odgovor tebi nemaš nikakav komentar. ko si ti da ženi, nekoj ne svojoj naravno, zabraniš da bude nekome druga ili treća supruga ako onda to želi?
User avatar
dystopia
Posts: 1337
Joined: 26/10/2020 12:16
Location: Utopia

#183 Re: Preminuo Muamer Zukorlić

Post by dystopia »

Bloo wrote: 07/11/2021 11:35
_BataZiv_0809 wrote: 07/11/2021 11:27

A sta je tema? Saucesce ili diskutovanje o liku i djelu pokojnika?
Ocito diskutovanje koliko se mladih i custih udovica sa sitnom djecom moze imati... :mrgreen:

Za mene licno i personalno :D, poligamija u serijatu je tada bila common sense. Dobrocinstvo i osiguravanje egzistencije udovici koja je ostala bez muza a ima sitnu djecu.
Pozivanje na dozvolu poligamije u moderno doba i stupanje u brak sa djevojkama koje em nisu udovice, em nemaju djece je samo zadovoljavanje svog spolnog nagona za mladim mesom.
Vjerujem da nije moguce uraditi analizu seriajtskih brakova u BiH i vidjeti koliko je drugih ili trecih zena potrebite samohrane majke ili starije udovice...
Uvijek nekako na ovo se zaboravi.
A u današnjem društvu potrebite samohrane majke i starije udovice možeš pomoći na više načina koji ne uključuju brak.

S tim da uvijek ostaje pitanje seksualnih potreba. Žene, ne muškarca. I žena u Islamu ima pravo na zadovoljavanje svojih nagona u okviru dozvoljenog, tj braka.
User avatar
Haris.ba
Posts: 24836
Joined: 08/09/2005 20:08

#184 Re: Preminuo Muamer Zukorlić

Post by Haris.ba »

Bloo wrote: 07/11/2021 11:35
Pozivanje na dozvolu poligamije u moderno doba i stupanje u brak sa djevojkama koje em nisu udovice, em nemaju djece je samo zadovoljavanje svog spolnog nagona za mladim mesom.
A ko poziva na dozvolu poligamije u moderno doba?
Ako pricamo o istim pojmovima. Da se zakonski dozvoli visebracnost.

Mozda grijesim, ali ja ne znam ni da je Muamer pozivao na dozvolu poligamije, a zivio je sa vise zena.
swanfilter
Posts: 7898
Joined: 06/06/2008 18:52

#185 Re: Preminuo Muamer Zukorlić

Post by swanfilter »

O mrtvim sve najbolje, al da temu o kojoj ce se raspredati zasluzuje, molim vas ...

Ljudi umiru, a ne jedu. Muamer se u BMW vozikao kao celebrity ...
User avatar
uglavnomja
Posts: 19904
Joined: 28/07/2012 15:59

#186 Re: Preminuo Muamer Zukorlić

Post by uglavnomja »

cak i u bih postoji socijalna zastita, djeciji doplatak, opstinski stanovi itd

https://www.paragraf.ba/propisi/kantona ... jecom.html



kakve crne udovice i samohrane majke i smrt od gladi na ulici :roll:
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 66185
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#187 Re: Preminuo Muamer Zukorlić

Post by _BataZiv_0809 »

El_comadante wrote: 07/11/2021 11:52
El_comadante wrote: 07/11/2021 08:28

evo meni nije problem ako bi ona sama to željela bez ikakve prislile. valjda u ovoj državi žene imaju pravo same da biraju da li su za to ili bez da im iko, ti ili ja, o tome bilo šta kažemo ili odlučimo.
@_BataZiv_0809 na ovu moju tvrdnju i odgovor tebi nemaš nikakav komentar. ko si ti da ženi, nekoj ne svojoj naravno, zabraniš da bude nekome druga ili treća supruga ako onda to želi?
Nisam vidio, sorry.

Ne branim, ako to zaista zeli, njena stvar.
User avatar
Bloo
Globalna šefica
Posts: 50432
Joined: 16/01/2008 23:03
Location: Korriban

#188 Re: Preminuo Muamer Zukorlić

Post by Bloo »

Haris.ba wrote: 07/11/2021 12:00
Bloo wrote: 07/11/2021 11:35
Pozivanje na dozvolu poligamije u moderno doba i stupanje u brak sa djevojkama koje em nisu udovice, em nemaju djece je samo zadovoljavanje svog spolnog nagona za mladim mesom.
A ko poziva na dozvolu poligamije u moderno doba?
Ako pricamo o istim pojmovima. Da se zakonski dozvoli visebracnost.
Pretpostavljam da ces mi napisati. :mrgreen:
Poligamija je OK, treba je dozvoliti svima u svim uslovima. :mrgreen: Zena sa dva do tri muskarca, zena sa dvije do tri zene, muskarac sa dva do tri muskarca itd...uz striktno propisane uslove. :mrgreen: Mada vec postoje slicne zajednice - poliamorne.

Ti gledas na uredivanje ljudskih odnosa kroz prizmu svoje religije, ja kroz drugu prizmu. Ono na sto sam skrenula paznju je da serijatski propis je imao smisla u doba kada je propisan, ali danas ne vidim da neko zeni starije zene, udovice sa djecom/samohrane majke...sto naravno vise i nije toliko pitanje islama koliko patrijarhalnih i androcentricnih momenata...Ali da ne idemo u te vode.


JEl ko otvorio emu Cengicu? :D
swanfilter
Posts: 7898
Joined: 06/06/2008 18:52

#189 Re: Preminuo Muamer Zukorlić

Post by swanfilter »

El_comadante wrote: 07/11/2021 11:52
El_comadante wrote: 07/11/2021 08:28

evo meni nije problem ako bi ona sama to željela bez ikakve prislile. valjda u ovoj državi žene imaju pravo same da biraju da li su za to ili bez da im iko, ti ili ja, o tome bilo šta kažemo ili odlučimo.
@_BataZiv_0809 na ovu moju tvrdnju i odgovor tebi nemaš nikakav komentar. ko si ti da ženi, nekoj ne svojoj naravno, zabraniš da bude nekome druga ili treća supruga ako onda to želi?

Ko normalan bi htio zenu kojoj nije problem biti druga, treca?
User avatar
Bloo
Globalna šefica
Posts: 50432
Joined: 16/01/2008 23:03
Location: Korriban

#190 Re: Preminuo Muamer Zukorlić

Post by Bloo »

uglavnomja wrote: 07/11/2021 12:03 cak i u bih postoji socijalna zastita, djeciji doplatak, opstinski stanovi itd

https://www.paragraf.ba/propisi/kantona ... jecom.html



kakve crne udovice i samohrane majke i smrt od gladi na ulici :roll:
Erm, ti ne zivis u BiH/Hrvatskoj/Srbiji?
User avatar
vjeshalica
Posts: 17207
Joined: 31/03/2019 14:56

#191 Re: Preminuo Muamer Zukorlić

Post by vjeshalica »

Bloo wrote: 07/11/2021 12:05

ali danas ne vidim da neko zeni starije zene, udovice sa djecom/samohrane majke...sto naravno vise i nije toliko pitanje islama koliko patrijarhalnih i androcentricnih momenata...Ali da ne idemo u te vode.
ne ženi jer nisu atraktivna/kvalitetna/poželjna "roba/prilika", odnosno tretiraju se kao "polovna roba" baš kao i razvedeni ljudi
sve ti oni nesto oko serijata,strah od boga,cinjenja nepravde,a rade sranja u najbrutalnijem obliku :mrgreen:
User avatar
jasib
Posts: 1180
Joined: 25/08/2013 09:12

#192 Re: Preminuo Muamer Zukorlić

Post by jasib »

_BataZiv_0809 wrote: 07/11/2021 11:36
Bloo wrote: 07/11/2021 11:35

Ocito diskutovanje koliko se mladih i custih udovica sa sitnom djecom moze imati... :mrgreen:

Za mene licno i personalno :D, poligamija u serijatu je tada bila common sense. Dobrocinstvo i osiguravanje egzistencije udovici koja je ostala bez muza a ima sitnu djecu.
Pozivanje na dozvolu poligamije u moderno doba i stupanje u brak sa djevojkama koje em nisu udovice, em nemaju djece je samo zadovoljavanje svog spolnog nagona za mladim mesom.
Vjerujem da nije moguce uraditi analizu seriajtskih brakova u BiB i vidjeti koliko je drugih ili trecih zena potrebite samohrane majke ili starije udovice...
Pokojnik je svojim primjerom svjedocio da je to prihvatljivo i ova rasprava je rezultat uticaja kojeg je pokojnik imao.
Njrgov privatni život, njegov brak, njegove žene, bilo je sve privatno. Nije nikog štetio svojim ženama, nikom nije naudio. Odakle nama pravo da raspravljamo nečiji privatni život. Naročito kad je čovjek umro, ni ohladio se nije :?

Je li naše - BiH društvo imalo koristi od Zukorlića dok je bio živ? Ne znam, ali sigurna sam da nije bio štetan. Mislim da nije ljudski korektno pisati ovakve pljuvačine o nekom ko je bio takav i koji je imao značajan uticaj u svom društvu. Ovdje se neki iživljavaju i pokazuju svoje psihološke mane, drugi se razračunavaju s mrtvim čovjekom samo jer je bio Sandžaklija, treći jer je bio istaknuti musliman, itd.

Nevjerovatno :(
User avatar
Haris.ba
Posts: 24836
Joined: 08/09/2005 20:08

#193 Re: Preminuo Muamer Zukorlić

Post by Haris.ba »

Bloo wrote: 07/11/2021 12:05
Pretpostavljam da ces mi napisati. :mrgreen:
Poligamija je OK, treba je dozvoliti svima u svim uslovima. :mrgreen: Zena sa dva do tri muskarca, zena sa dvije do tri zene, muskarac sa dva do tri muskarca itd...uz striktno propisane uslove. :mrgreen: Mada vec postoje slicne zajednice - poliamorne.
Ma ovo vise prerasta u raspravu, vjerovatno i mojom krivicom, o staklenim mestvama.

Meni je glavno da se podsjetim kako drustvo u kojem zivim razmislja. Pa ih to sto neko ima vise zena ovoliko ustine...a vjerujem samo zbog imena pokojnika.

Helem, zar nije poligamija dozvoljena? Da zena ili muskarac moze imati vise partnera? Ili ja opet ne vidim dobro?
Hoce meni to neko reci ako neki muskarac zivi sa 3 muskarca u intimnom odnosu da ce neko doci i uhapsiti ga ili drugacije kazniti?
User avatar
vjeshalica
Posts: 17207
Joined: 31/03/2019 14:56

#194 Re: Preminuo Muamer Zukorlić

Post by vjeshalica »

swanfilter wrote: 07/11/2021 12:03 O mrtvim sve najbolje, al da temu o kojoj ce se raspredati zasluzuje, molim vas ...

Ljudi umiru, a ne jedu. Muamer se u BMW vozikao kao celebrity ...
ono sa natpisom MUFTIJA je bio cisti kičeraj,a nešto u skladu sa modom "kožnjak i tene"....možda ne bi to trebali uzimati u obzir previše iako kad je objavljeno služilo kao žestoka zajebancija
Image
User avatar
dystopia
Posts: 1337
Joined: 26/10/2020 12:16
Location: Utopia

#195 Re: Preminuo Muamer Zukorlić

Post by dystopia »

vjeshalica wrote: 07/11/2021 12:11
Bloo wrote: 07/11/2021 12:05

ali danas ne vidim da neko zeni starije zene, udovice sa djecom/samohrane majke...sto naravno vise i nije toliko pitanje islama koliko patrijarhalnih i androcentricnih momenata...Ali da ne idemo u te vode.
ne ženi jer nisu atraktivna/kvalitetna/poželjna "roba/prilika", odnosno tretiraju se kao "polovna roba" baš kao i razvedeni ljudi
sve ti oni nesto oko serijata,strah od boga,cinjenja nepravde,a rade sranja u najbrutalnijem obliku :mrgreen:
:lol: Skoro po pravilu je tako. :thumbup:

Sve po šerijatu, a korupcija, nepotizam, pretjerano bogatstvo, itd.
User avatar
vatrogasac
Posts: 10044
Joined: 24/04/2006 21:33

#196 Re: Preminuo Muamer Zukorlić

Post by vatrogasac »

User avatar
vjeshalica
Posts: 17207
Joined: 31/03/2019 14:56

#197 Re: Preminuo Muamer Zukorlić

Post by vjeshalica »

dystopia wrote: 07/11/2021 12:23
vjeshalica wrote: 07/11/2021 12:11

ne ženi jer nisu atraktivna/kvalitetna/poželjna "roba/prilika", odnosno tretiraju se kao "polovna roba" baš kao i razvedeni ljudi
sve ti oni nesto oko serijata,strah od boga,cinjenja nepravde,a rade sranja u najbrutalnijem obliku :mrgreen:
:lol: Skoro po pravilu je tako. :thumbup:

Sve po šerijatu, a korupcija, nepotizam, pretjerano bogatstvo, itd.
najruznije u zivotu sto sam cula od pojedinih ljudi, kad se tako ta tema otvorila jeste, da uglavnom imaju najbolje misljenje o ljudima muskarcima/zenama nebitno koji su ostali udovci/udove, samohrani roditelji itd, kao oni su super,divni krasni, ali znaš imaju dijete...ako to nije cinjenje nepravde prema mazlumu onda ne znam sta je...msm da im je toliko odbojno dijete i da je smetnja...fuj stvarno imam veoma lose misljenje o takvim ljudima
User avatar
Bloo
Globalna šefica
Posts: 50432
Joined: 16/01/2008 23:03
Location: Korriban

#198 Re: Preminuo Muamer Zukorlić

Post by Bloo »

Haris.ba wrote: 07/11/2021 12:14
Bloo wrote: 07/11/2021 12:05
Pretpostavljam da ces mi napisati. :mrgreen:
Poligamija je OK, treba je dozvoliti svima u svim uslovima. :mrgreen: Zena sa dva do tri muskarca, zena sa dvije do tri zene, muskarac sa dva do tri muskarca itd...uz striktno propisane uslove. :mrgreen: Mada vec postoje slicne zajednice - poliamorne.
Ma ovo vise prerasta u raspravu, vjerovatno i mojom krivicom, o staklenim mestvama.

Meni je glavno da se podsjetim kako drustvo u kojem zivim razmislja. Pa ih to sto neko ima vise zena ovoliko ustine...a vjerujem samo zbog imena pokojnika.

Helem, zar nije poligamija dozvoljena? Da zena ili muskarac moze imati vise partnera? Ili ja opet ne vidim dobro?
Hoce meni to neko reci ako neki muskarac zivi sa 3 muskarca u intimnom odnosu da ce neko doci i uhapsiti ga ili drugacije kazniti?
Ti kaomacka oko vruce kase.
I da se podsjetimo kako drustvo u kojem zivimo razmislja.
Prihvatljivije je da muskarac ima jednu zakonsku suprugu i 2 serijatske, nego da zena zivi sa jednim muskarcem nevjencana. :mrgreen:
KRaj price.

Naravno da te drzava nece uhapsiti. Mahala ti sudiiii.... :mrgreen: Prirodi je svejedno. Nju interesue biodiverzitet i zadovoljenje nagona. Religije u cijem osnovu je muškarac nešto drugo. Filmsku industriju nešto drugo - ideal monogamne ljubavi.
Nego, vatrogasac nam prenosi dzenazu, pa da i to se pogleda.
O tempora, o mores! 21. stoljece ti pruza sve mogucnosti da iz udobnosti vlastitog doma zadovoljimo naše makabrističke porive...
User avatar
drndalo
Posts: 22820
Joined: 26/06/2006 16:34
Location: Sarajevo

#199 Re: Preminuo Muamer Zukorlić

Post by drndalo »

Jos pricate o iznenadno preseljenom rahmetliji? Povodom cega? Umro? Mlad? Zdrav?

Koliko takvih umire sedmicno? Mozda i manje dvolicnih vjernika od njega...? Pametan, poznat? Pa sta, hiljadu pametnijih, mozda ne poznatijih (po cemu je ovaj bio poznat, mozda i nije lose biti nepoznat), umire godisnje pa pocesemo li se po guzici oko toga?

Neko ce mu pozeliti laku. Zemlju, neko tesku, sve prema zaslugama...

Meni licno je nakon ove epizode puno vise zasluzivao natpis MUNAFIK na sajbama auto konvoja nego MUFTIJA...

Image

Hajmo sad na temu velicanja Rahmetlije Cengica...
User avatar
vatrogasac
Posts: 10044
Joined: 24/04/2006 21:33

#200 Re: Preminuo Muamer Zukorlić

Post by vatrogasac »

Ma ništa lakše nego generalizovti i nešto upakovati u sarkazam pa nazvati argumentom, ali dođe vrijeme kada se to prevaziđe. Neka toga onima kojima je egu bitno.
Post Reply