Preseljenje u Kanadu/Irsku? Konkretne informacije.

Rasprave na razne teme... Ako ne znate gdje poslati poruku, pošaljite je ovdje.

Moderators: Benq, O'zone

DreamBosnia
Posts: 65
Joined: 07/10/2021 19:38

#1 Preseljenje u Kanadu/Irsku? Konkretne informacije.

Post by DreamBosnia »

Opće informacije se mogu dobiti od agencija i ne ide u prilog. Da li neko ima konkretne informacije za preseljenje u Kanadu/Irsku? Navodno ne priznaju bosanske diplome i prednost pri zapošljavanju ima domicilno stanovništvo ili stanovništvo određenih država. Koliki su troškovi preseljenja? Navodno za Kanadu treba preko 10.000 CAD. :?
User avatar
MehmedPasaMoric
Posts: 1994
Joined: 14/06/2017 17:07

#2 Re: Preseljenje u Kanadu/Irsku? Konkretne informacije.

Post by MehmedPasaMoric »

Kanada najvise trazi kamiondzije, Irska je komplikovana za migraciju do zla boga... Sa C kategorijom lagano se dodje do Kanade, cak ni jezik nije obavezan u samom startu
konami666
Posts: 2392
Joined: 11/05/2015 21:57

#3 Re: Preseljenje u Kanadu/Irsku? Konkretne informacije.

Post by konami666 »

DreamBosnia wrote: 06/11/2021 00:59 Opće informacije se mogu dobiti od agencija i ne ide u prilog. Da li neko ima konkretne informacije za preseljenje u Kanadu/Irsku? Navodno ne priznaju bosanske diplome i prednost pri zapošljavanju ima domicilno stanovništvo ili stanovništvo određenih država. Koliki su troškovi preseljenja? Navodno za Kanadu treba preko 10.000 CAD. :?
U Kanadu je lako otići ako si visoko obrazovan i imas love na računu, imao sam mogućnost da dobijem stalnu boravišnu dozvolu po dolasku tamo ali to ću možda nekad kasnije u životu ako me bude i tad zanimao Kanada :)
Sto se tiče Irske, vrlo lko je otići sa pasosem EU ali i ako si stručnjak unutar IT sektora bez obzira na državljanstvo, čak nude i RSU.
DreamBosnia
Posts: 65
Joined: 07/10/2021 19:38

#4 Re: Preseljenje u Kanadu/Irsku? Konkretne informacije.

Post by DreamBosnia »

konami666 wrote: 21/11/2021 19:59
DreamBosnia wrote: 06/11/2021 00:59 Opće informacije se mogu dobiti od agencija i ne ide u prilog. Da li neko ima konkretne informacije za preseljenje u Kanadu/Irsku? Navodno ne priznaju bosanske diplome i prednost pri zapošljavanju ima domicilno stanovništvo ili stanovništvo određenih država. Koliki su troškovi preseljenja? Navodno za Kanadu treba preko 10.000 CAD. :?
U Kanadu je lako otići ako si visoko obrazovan i imas love na računu, imao sam mogućnost da dobijem stalnu boravišnu dozvolu po dolasku tamo ali to ću možda nekad kasnije u životu ako me bude i tad zanimao Kanada :)
Sto se tiče Irske, vrlo lko je otići sa pasosem EU ali i ako si stručnjak unutar IT sektora bez obzira na državljanstvo, čak nude i RSU.
Završen ekonomski fakultet (državni-fokus na menadžmentu, isto u cijelom svijetu), nezaposlena osoba, pasoš BiH, znam engleski, snalazim se u programima, ... Ne poznajem programiranje u Javi, i sl. Da li postoji mogućnost da se dobije početni posao u knjižari i sl. preko sponzorisane vize, te se prebaci na posao u svojoj struci? Odgovara mi mentalitet Kanađana, manje će se čovjek nervirati. Ne treba mi trajna boravišna trenutno, da li postoji mogućnost da se dobije posao i kasnije ganjati ostalo?
Last edited by DreamBosnia on 22/11/2021 23:05, edited 1 time in total.
User avatar
MehmedPasaMoric
Posts: 1994
Joined: 14/06/2017 17:07

#5 Re: Preseljenje u Kanadu/Irsku? Konkretne informacije.

Post by MehmedPasaMoric »

Polazi za kamion bolan, kakva knjizara, imaju oni svojih mediokriteta na izvoz... Kamion, bager, kran, to je potreba i tu lezi para. Zvanicna obuka plus par mjeseci neplacene obuke kod nekog KV rukovodioca/sofera ovde i neces se postiditi ni u jednoj firmi u Kanadi, provjereno
DreamBosnia
Posts: 65
Joined: 07/10/2021 19:38

#6 Re: Preseljenje u Kanadu/Irsku? Konkretne informacije.

Post by DreamBosnia »

MehmedPasaMoric wrote: 22/11/2021 23:00 Polazi za kamion bolan, kakva knjizara, imaju oni svojih mediokriteta na izvoz... Kamion, bager, kran, to je potreba i tu lezi para. Zvanicna obuka plus par mjeseci neplacene obuke kod nekog KV rukovodioca/sofera ovde i neces se postiditi ni u jednoj firmi u Kanadi, provjereno
Zaboravila sam navesti spol-žensko. Nemam tu vozačku. Knjižaru navodim kao primjer privremenog posla. Ako ne treba struka, znam dosta i o pekarskim proizvodima. 😕 Trebaju mi konkretne informacije jer ne planiram završiti na tržištu organa i sl. 😕
Last edited by DreamBosnia on 22/11/2021 23:10, edited 1 time in total.
User avatar
MehmedPasaMoric
Posts: 1994
Joined: 14/06/2017 17:07

#7 Re: Preseljenje u Kanadu/Irsku? Konkretne informacije.

Post by MehmedPasaMoric »

DreamBosnia wrote: 22/11/2021 23:08
MehmedPasaMoric wrote: 22/11/2021 23:00 Polazi za kamion bolan, kakva knjizara, imaju oni svojih mediokriteta na izvoz... Kamion, bager, kran, to je potreba i tu lezi para. Zvanicna obuka plus par mjeseci neplacene obuke kod nekog KV rukovodioca/sofera ovde i neces se postiditi ni u jednoj firmi u Kanadi, provjereno
Zaboravila sam navesti spol-žensko. Nemam tu vozačku. Knjižaru navodim kao primjer privremenog posla. Ako ne treba struka, znam dosta i o pekarskim proizvodima. 😕
Pa mogu i zene voziti kamion, nije to neka velika filozofija :D
DreamBosnia
Posts: 65
Joined: 07/10/2021 19:38

#8 Re: Preseljenje u Kanadu/Irsku? Konkretne informacije.

Post by DreamBosnia »

MehmedPasaMoric wrote: 22/11/2021 23:09
DreamBosnia wrote: 22/11/2021 23:08

Zaboravila sam navesti spol-žensko. Nemam tu vozačku. Knjižaru navodim kao primjer privremenog posla. Ako ne treba struka, znam dosta i o pekarskim proizvodima. 😕
Pa mogu i zene voziti kamion, nije to neka velika filozofija :D
Mogu, ako se vide u tome...
User avatar
tataćusak
Posts: 2463
Joined: 05/05/2011 17:18

#9 Re: Preseljenje u Kanadu/Irsku? Konkretne informacije.

Post by tataćusak »

Jel ovo aktuelna kanada da se prijavim
User avatar
karanana
Posts: 47117
Joined: 26/02/2004 00:00

#10 Re: Preseljenje u Kanadu/Irsku? Konkretne informacije.

Post by karanana »

i meni kanada zvuci najinteresantnije. neki mix evrope i SAD-a. uzela je sve sto valja i od jednog i od drugog.
DreamBosnia
Posts: 65
Joined: 07/10/2021 19:38

#11 Re: Preseljenje u Kanadu/Irsku? Konkretne informacije.

Post by DreamBosnia »

karanana wrote: 22/11/2021 23:35 i meni kanada zvuci najinteresantnije. neki mix evrope i SAD-a. uzela je sve sto valja i od jednog i od drugog.
Meni odgovara njihov mentalitet (pristojan narod, njeguje različitost kultura, i sl.) i sistem.

U Njemačku ide svako, tj. i oni "naši" zbog kojih se bježi iz BiH.

Komplikovano otići tamo - birokratija i visoki troškovi. Neki kažu da to nije tako, a niko ne daje neki konkretan odgovor.
moonca
Posts: 88063
Joined: 20/12/2016 20:16

#12 Re: Preseljenje u Kanadu/Irsku? Konkretne informacije.

Post by moonca »

Lijepa zemlja .. 15 ak dana u septembru.. narod .. :-) slichan nashem..
User avatar
karanana
Posts: 47117
Joined: 26/02/2004 00:00

#13 Re: Preseljenje u Kanadu/Irsku? Konkretne informacije.

Post by karanana »

DreamBosnia wrote: 22/11/2021 23:52
karanana wrote: 22/11/2021 23:35 i meni kanada zvuci najinteresantnije. neki mix evrope i SAD-a. uzela je sve sto valja i od jednog i od drugog.
Meni odgovara njihov mentalitet (pristojan narod, njeguje različitost kultura, i sl.) i sistem.

U Njemačku ide svako, tj. i oni "naši" zbog kojih se bježi iz BiH.

Komplikovano otići tamo - birokratija i visoki troškovi. Neki kažu da to nije tako, a niko ne daje neki konkretan odgovor.
pa ja se sjecam, gledo prije nekoliko godina, da je na njihovoj nekoj stranici za imigracije ili tako nesto bio kao neki kalkulator koji ti postavlja pitanja i onda izracuna imas li ili nemas sanse za vizu. ako se sjecam jeste nesto bilo zajebano nakupit te bodove koji te stavljaju u igru za vizu ali nista ne garantuju. a mozda su se kriteriji i promijenili, znam da je tada taj "test" bio za educirane ljude, a vjerujem da sada traze i manje educirane "zantalije" tipa vozaca i slicno.
User avatar
Edin H.
Posts: 46889
Joined: 08/10/2004 22:36
Location: Tirana

#14 Re: Preseljenje u Kanadu/Irsku? Konkretne informacije.

Post by Edin H. »

karanana wrote: 22/11/2021 23:35 i meni kanada zvuci najinteresantnije. neki mix evrope i SAD-a. uzela je sve sto valja i od jednog i od drugog.
Tamo je najbolje ako imaš iskustva u radu sa gudrom.
Mafija je uvijek mahom prebacivala gudru prvo u Kanadu, pa je onda lako prenijeti u Ameriku, gdje je najbolje tržište.
Montreal - New York šest sati.
DreamBosnia
Posts: 65
Joined: 07/10/2021 19:38

#15 Re: Preseljenje u Kanadu/Irsku? Konkretne informacije.

Post by DreamBosnia »

karanana wrote: 22/11/2021 23:58
DreamBosnia wrote: 22/11/2021 23:52

Meni odgovara njihov mentalitet (pristojan narod, njeguje različitost kultura, i sl.) i sistem.

U Njemačku ide svako, tj. i oni "naši" zbog kojih se bježi iz BiH.

Komplikovano otići tamo - birokratija i visoki troškovi. Neki kažu da to nije tako, a niko ne daje neki konkretan odgovor.
pa ja se sjecam, gledo prije nekoliko godina, da je na njihovoj nekoj stranici za imigracije ili tako nesto bio kao neki kalkulator koji ti postavlja pitanja i onda izracuna imas li ili nemas sanse za vizu. ako se sjecam jeste nesto bilo zajebano nakupit te bodove koji te stavljaju u igru za vizu ali nista ne garantuju. a mozda su se kriteriji i promijenili, znam da je tada taj "test" bio za educirane ljude, a vjerujem da sada traze i manje educirane "zantalije" tipa vozaca i slicno.
I dalje imaju kalkulator... Po njihovom, nigdje te nema bez kanadske diplome i kanadskog radnog iskustva...
Odu legalno tamo uprkos kalkulatoru, al' niko ne daje konkretne podatke o tome...
User avatar
MehmedPasaMoric
Posts: 1994
Joined: 14/06/2017 17:07

#16 Re: Preseljenje u Kanadu/Irsku? Konkretne informacije.

Post by MehmedPasaMoric »

Provjeri na YT kanal Milos Samardzija, ima dosta korisnih informacija vezano za Kanadu... Jedan od klipova nesto tipa Bosanac u Kanadi ili od Bosne do Kanade ili nesto slicno, tip dosao da vozi kamion zali se sto mora uciti Engleski da bi dobio drzavljanstvo :lol: kakvi kalkulatori kakve kanadske diplome, to je mozda za ove zemlje gdje ima ogroman broj aplikacija tipa Indija, Pakistan, Filipini, Rusija sta ja znam. Drugacije oni to gledaju u zavisnosti iz koje zemlje dolazis i kakva iskustva imaju sa emigrantima iz te zemlje, sa nama generalno svi imaju pozitivna iskustva. Eno skoro nam je i Amerika uvela mogucnost aplikacije za neku vrstu radne vize gdje bukvalno mozes otici i raditi na farmi
Sikterlija
Posts: 34
Joined: 16/06/2018 23:42

#17 Re: Preseljenje u Kanadu/Irsku? Konkretne informacije.

Post by Sikterlija »

DreamBosnia wrote: 22/11/2021 22:38
konami666 wrote: 21/11/2021 19:59

U Kanadu je lako otići ako si visoko obrazovan i imas love na računu, imao sam mogućnost da dobijem stalnu boravišnu dozvolu po dolasku tamo ali to ću možda nekad kasnije u životu ako me bude i tad zanimao Kanada :)
Sto se tiče Irske, vrlo lko je otići sa pasosem EU ali i ako si stručnjak unutar IT sektora bez obzira na državljanstvo, čak nude i RSU.
Završen ekonomski fakultet (državni-fokus na menadžmentu, isto u cijelom svijetu), nezaposlena osoba, pasoš BiH, znam engleski, snalazim se u programima, ... Ne poznajem programiranje u Javi, i sl. Da li postoji mogućnost da se dobije početni posao u knjižari i sl. preko sponzorisane vize, te se prebaci na posao u svojoj struci? Odgovara mi mentalitet Kanađana, manje će se čovjek nervirati. Ne treba mi trajna boravišna trenutno, da li postoji mogućnost da se dobije posao i kasnije ganjati ostalo?
Živim u Kanadi i ne bih da te obeshrabrim ali nisam vidio knjizaru u Kanadi već godinama.
Zanati prolaze dobro ( ako znaš raditi a ne samo papir) a tačno je da vozači kamiona dobiju posao jako brzo.
User avatar
exliberal-ex
Posts: 7707
Joined: 11/04/2013 00:01

#18 Re: Preseljenje u Kanadu/Irsku? Konkretne informacije.

Post by exliberal-ex »

Sikterlija wrote: 23/11/2021 02:27
DreamBosnia wrote: 22/11/2021 22:38

Završen ekonomski fakultet (državni-fokus na menadžmentu, isto u cijelom svijetu), nezaposlena osoba, pasoš BiH, znam engleski, snalazim se u programima, ... Ne poznajem programiranje u Javi, i sl. Da li postoji mogućnost da se dobije početni posao u knjižari i sl. preko sponzorisane vize, te se prebaci na posao u svojoj struci? Odgovara mi mentalitet Kanađana, manje će se čovjek nervirati. Ne treba mi trajna boravišna trenutno, da li postoji mogućnost da se dobije posao i kasnije ganjati ostalo?
Živim u Kanadi i ne bih da te obeshrabrim ali nisam vidio knjizaru u Kanadi već godinama.
Zanati prolaze dobro ( ako znaš raditi a ne samo papir) a tačno je da vozači kamiona dobiju posao jako brzo.
Podjoh da napisem...rad u knjizari ( Indigo) ti isto dodje kao da radis u Starbucks.
Vozit kamion...neka hvala, pogotovo zimi ..jedino ako si u juznim djelovima US, sve ostalo je zajebano.
Nikad negledaj sta si zavrsila, u 80 % slucajeva neces radit ono sto si dole radila nego ces se prekvalifikovat za nesto drugo. Moj dobar jaran dosao ovdje I ufati se sa nasim farbat, radio to vise od 10.godina, fine pare uzimao I samo jedan dan rekao ja ovo nemogu vise..ode u skolu zavrsi web dizajn evo sad radi u IBM vise od 5 godina rastura u pravljenju applikacija za telefon.
Kanada trazi strasno puno novih useljenika, najvise dolazi iz.kine (sa parama, kupe stan dok djeca studiraju I onda dobiju useljenicku vizu) ,poslije ide indija,filipini.itd. Puno dolazi na sponzorstvo, spajanje porodica itd. Sreo sam prosle godine par ljudi iz Hrvatske, dosli na radne vize par mjeseci radii na gradjevini, svi kazu ovdje se moze zaradit dobro ali je isto tako skupo. Neki su se vratili drugi su rekli da ce trazit da ostanu.
Najbolji djelovi...Toronto za posao ( GTA region) , Vancouver zbog klime, Montreal je fin ali brate zimi kad stisne...isto kao Ottawa. Toronto svi mrze jer je najveci I najzaguseniji grad samo je sad postalo bas skupo zivjet ovdje, cijene stanova I kuca divljaju da svi u svijetu govore da je bubble koja ce da puke I napravi sranje u cijeloj drzavi.
mali_balon
Posts: 11230
Joined: 12/09/2012 09:57

#19 Re: Preseljenje u Kanadu/Irsku? Konkretne informacije.

Post by mali_balon »

ja sam prije 7 8 g ganjao da odem kao sofer.....I je uletih jer nije bilo posla....a prije 1g me zvali kao sad mogu.
evo kako sam ja pokusao.....prvo sam otisao na immigration site I ispunio da vidim da li sam alliglable, falilo mi bodova na engleskom jer moras imat onaj neki kurcev certifikat od British council a in dodje oko 400KM, tad, I vazi 1g mislim.
Helem na toj istoj stranici naletim na listu pravnika koji su autorizovani od njihove vlade da rade useljenicke papire tj da ti pomognu pri tome jer je manja sansa da ce doci do neke greske i sam immigration ti preporucuje pomoc tih ljudi.
ja najdem neko nase ime, mislim tipa natasa hadzic, znas da je sa balkana I s njom se dopisivao, I ona me pokusala ubacit na radnu vizu povezala me sa 3 covjeka sa nasih prostora koji imaju prevoznicke firme I na taj nacin ubacivali nasu raju u kanadu, na zalost svi ispunili kvote za ti godinu u ne bi nista.
a za engleski mi je rekla da bi ga polagao tek kada bi trebalo sve priloziti da ne bacam pare.
kako napisah prije 1g me zvao jedan od te trojice da dodjem ako hocu.....jbga sad mi dobro ovdje ali eto imam opciju....
eto moje iskustvo pa ako hoces probaj....mozda se sta I promjenilo pa bude lakse
DreamBosnia
Posts: 65
Joined: 07/10/2021 19:38

#20 Re: Preseljenje u Kanadu/Irsku? Konkretne informacije.

Post by DreamBosnia »

exliberal-ex wrote: 23/11/2021 03:11
Sikterlija wrote: 23/11/2021 02:27

Živim u Kanadi i ne bih da te obeshrabrim ali nisam vidio knjizaru u Kanadi već godinama.
Zanati prolaze dobro ( ako znaš raditi a ne samo papir) a tačno je da vozači kamiona dobiju posao jako brzo.
Podjoh da napisem...rad u knjizari ( Indigo) ti isto dodje kao da radis u Starbucks.
Vozit kamion...neka hvala, pogotovo zimi ..jedino ako si u juznim djelovima US, sve ostalo je zajebano.
Nikad negledaj sta si zavrsila, u 80 % slucajeva neces radit ono sto si dole radila nego ces se prekvalifikovat za nesto drugo. Moj dobar jaran dosao ovdje I ufati se sa nasim farbat, radio to vise od 10.godina, fine pare uzimao I samo jedan dan rekao ja ovo nemogu vise..ode u skolu zavrsi web dizajn evo sad radi u IBM vise od 5 godina rastura u pravljenju applikacija za telefon.
Kanada trazi strasno puno novih useljenika, najvise dolazi iz.kine (sa parama, kupe stan dok djeca studiraju I onda dobiju useljenicku vizu) ,poslije ide indija,filipini.itd. Puno dolazi na sponzorstvo, spajanje porodica itd. Sreo sam prosle godine par ljudi iz Hrvatske, dosli na radne vize par mjeseci radii na gradjevini, svi kazu ovdje se moze zaradit dobro ali je isto tako skupo. Neki su se vratili drugi su rekli da ce trazit da ostanu.
Najbolji djelovi...Toronto za posao ( GTA region) , Vancouver zbog klime, Montreal je fin ali brate zimi kad stisne...isto kao Ottawa. Toronto svi mrze jer je najveci I najzaguseniji grad samo je sad postalo bas skupo zivjet ovdje, cijene stanova I kuca divljaju da svi u svijetu govore da je bubble koja ce da puke I napravi sranje u cijeloj drzavi.
Knjižaru sam uzela kao primjer. Preko kojeg posla se može dobiti sponzorisana viza, al' da je sigurno (ne planiram završiti u lancu trgovine ljudima) ?
Osmi Socrates
Posts: 8009
Joined: 19/10/2020 15:33

#21 Re: Preseljenje u Kanadu/Irsku? Konkretne informacije.

Post by Osmi Socrates »

Što se tiče Kanade, nekvalitetne ćeš informacije dobiti preko foruma, ne zato što ljudi neće da daju informacije, nego zato što najvjerovatnije nisu najbolje informirani. Slabo ko ima tačne informacije, jer većina ljudi nije došla na način na koji ti planiraš doći. Jednom kad su u Kanadi, to ih praktično ne interesira.

Moji roditelji jesu došli na ovaj način, ali je bilo davno, i sve se promijenilo. I naš slučaj baš nije reprezentativan za prosječnog imigranta u Kanadi.

Najbolje je prvo ići na sam izvor informacija. Ne znam kakav ti je engleski. Advokatima ne daji pare dok se ne uvjeriš da ne možeš sama aplicirati.


https://www.canada.ca/en/immigration-re ... rkers.html


https://www.canada.ca/en/immigration-re ... -code.html


https://www.canada.ca/en/immigration-re ... rades.html

https://www.canada.ca/en/immigration-re ... pilot.html

https://www.canada.ca/en/immigration-re ... essed.html
Osmi Socrates
Posts: 8009
Joined: 19/10/2020 15:33

#22 Re: Preseljenje u Kanadu/Irsku? Konkretne informacije.

Post by Osmi Socrates »

Ukoliko nemaš kanadsku ponudu za posao, moraš dokazati da imaš na raspolaganju minimum $13, 213.

Ovo se odnosi na osobu koja imigrira sama.

https://www.canada.ca/en/immigration-re ... funds.html
DreamBosnia
Posts: 65
Joined: 07/10/2021 19:38

#23 Re: Preseljenje u Kanadu/Irsku? Konkretne informacije.

Post by DreamBosnia »

Osmi Socrates wrote: 23/11/2021 05:18 Što se tiče Kanade, nekvalitetne ćeš informacije dobiti preko foruma, ne zato što ljudi neće da daju informacije, nego zato što najvjerovatnije nisu najbolje informirani. Slabo ko ima tačne informacije, jer većina ljudi nije došla na način na koji ti planiraš doći. Jednom kad su u Kanadi, to ih praktično ne interesira.

Moji roditelji jesu došli na ovaj način, ali je bilo davno, i sve se promijenilo. I naš slučaj baš nije reprezentativan za prosječnog imigranta u Kanadi.

Najbolje je prvo ići na sam izvor informacija. Ne znam kakav ti je engleski. Advokatima ne daji pare dok se ne uvjeriš da ne možeš sama aplicirati.


https://www.canada.ca/en/immigration-re ... rkers.html


https://www.canada.ca/en/immigration-re ... -code.html


https://www.canada.ca/en/immigration-re ... rades.html
Možda je neko nedavno legalno prošao proces migracije...Išla sam tom logikom.
Neću davati novac agencijama i advokatima za migracije, jer uglavnom uzimaju pare bez rezultata.
Čitala sam to već, te : www.canadavisa.com i sl. Hvala. Iščitat ću ponovo.
Zaključak je bio da se mora ispočetka studirati da bi se mogao naći posao, te da su visoki troškovi preseljenja.
Odgovarala bi ona opcija - work and study, bez visokih početnih troškova.
Kada sam spominjala cifru, neki kažu da nije potrebno toliko. Ne znam.

Gledala sam ponude poslova i uglavno traže rezidentnost i njihovo obrazovanje i iskustvo.
Imaju deficit kadrova u Business Managementu. Nešto slično sam završila u BiH.
Becky7
Posts: 844
Joined: 25/11/2017 16:31

#24 Re: Preseljenje u Kanadu/Irsku? Konkretne informacije.

Post by Becky7 »

DreamBosnia wrote: 23/11/2021 05:44
Osmi Socrates wrote: 23/11/2021 05:18 Što se tiče Kanade, nekvalitetne ćeš informacije dobiti preko foruma, ne zato što ljudi neće da daju informacije, nego zato što najvjerovatnije nisu najbolje informirani. Slabo ko ima tačne informacije, jer većina ljudi nije došla na način na koji ti planiraš doći. Jednom kad su u Kanadi, to ih praktično ne interesira.

Moji roditelji jesu došli na ovaj način, ali je bilo davno, i sve se promijenilo. I naš slučaj baš nije reprezentativan za prosječnog imigranta u Kanadi.

Najbolje je prvo ići na sam izvor informacija. Ne znam kakav ti je engleski. Advokatima ne daji pare dok se ne uvjeriš da ne možeš sama aplicirati.


https://www.canada.ca/en/immigration-re ... rkers.html


https://www.canada.ca/en/immigration-re ... -code.html


https://www.canada.ca/en/immigration-re ... rades.html
Možda je neko nedavno legalno prošao proces migracije...Išla sam tom logikom.
Neću davati novac agencijama i advokatima za migracije, jer uglavnom uzimaju pare bez rezultata.
Čitala sam to već, te : www.canadavisa.com i sl. Hvala. Iščitat ću ponovo.
Zaključak je bio da se mora ispočetka studirati da bi se mogao naći posao, te da su visoki troškovi preseljenja.
Odgovarala bi ona opcija - work and study, bez visokih početnih troškova.
Kada sam spominjala cifru, neki kažu da nije potrebno toliko. Ne znam.

Gledala sam ponude poslova i uglavno traže rezidentnost i njihovo obrazovanje i iskustvo.
Imaju deficit kadrova u Business Managementu. Nešto slično sam završila u BiH.
I ja isto planiram, vidim da ovim stranicama da sto se diplome tice ako sam dobro shvatila samo ona zadnja se treba dostaviti na procjenu? Ja imam Master po ovome bi samo to trebalo, ali ne i prethodna diploma, da li neko ima iskustva s tim?
DreamBosnia
Posts: 65
Joined: 07/10/2021 19:38

#25 Re: Preseljenje u Kanadu/Irsku? Konkretne informacije.

Post by DreamBosnia »

Becky7 wrote: 23/11/2021 06:20
DreamBosnia wrote: 23/11/2021 05:44

Možda je neko nedavno legalno prošao proces migracije...Išla sam tom logikom.
Neću davati novac agencijama i advokatima za migracije, jer uglavnom uzimaju pare bez rezultata.
Čitala sam to već, te : www.canadavisa.com i sl. Hvala. Iščitat ću ponovo.
Zaključak je bio da se mora ispočetka studirati da bi se mogao naći posao, te da su visoki troškovi preseljenja.
Odgovarala bi ona opcija - work and study, bez visokih početnih troškova.
Kada sam spominjala cifru, neki kažu da nije potrebno toliko. Ne znam.

Gledala sam ponude poslova i uglavno traže rezidentnost i njihovo obrazovanje i iskustvo.
Imaju deficit kadrova u Business Managementu. Nešto slično sam završila u BiH.
I ja isto planiram, vidim da ovim stranicama da sto se diplome tice ako sam dobro shvatila samo ona zadnja se treba dostaviti na procjenu? Ja imam Master po ovome bi samo to trebalo, ali ne i prethodna diploma, da li neko ima iskustva s tim?
https://www.wes.org/ca/
Post Reply