Djeca drugog reda

Rasprave na razne teme... Ako ne znate gdje poslati poruku, pošaljite je ovdje.

Moderators: Benq, O'zone

YouAreMyDestiny
Posts: 2852
Joined: 08/03/2021 17:27

#76 Re: Djeca drugog reda

Post by YouAreMyDestiny »

Sada je regulisano tako da imaju prednost pri jednakim uvjetima. Znači, ako dva kandidata imaju isti broj bodova, primi se onaj koji je šehidsko dijete.
Veći bi crnjak bio, da se mora primiti šehidsko dijete bez obzira na bodove.

E sad ne znam, da li to važi samo za prvo zapošljavanje šehidskog djeteta ili i svako naredno. :cry:

Kako god, u pitanju je diskriminacija nešehidske djece.
moonca
Posts: 88063
Joined: 20/12/2016 20:16

#77 Re: Djeca drugog reda

Post by moonca »

Da, i do sada, su se zakoni, doslovno sprovodili..... :-)
foton
Posts: 710
Joined: 05/07/2004 11:02

#78 Re: Djeca drugog reda

Post by foton »

Ja da sam Amerikanac, mozda bih se pitao da li je OK da djeca vojnika poginulih u Iraku zaista trebaju besplatno skolovanje ili kojekakve beneficije. Ipak, u Americi se svjesno i svojevoljno za platu ide u vojsku i na front na drugi kontinent. Bilo je jos njihovih ratova, Afganistan, Koreja, Vijetnam itd. i uvijek je bilo veterana, palih vojnika i njihove djece. I dan danas, neka od te djece imaju te neke beneficije koje diskriminiraju ostali normalan svijet, beneficije zbog kojih Amerika haman propade, a Amerikanci sute li sute...
User avatar
stubrijez
Posts: 1070
Joined: 09/11/2012 11:12

#79 Re: Djeca drugog reda

Post by stubrijez »

un1ted wrote: 04/11/2021 19:28 Sta je problem sto djeca boraca imaju benefit?
Zato sto benefit nemaju sva djeca boraca ili djeca svih boraca. Kako ti je lakse...
User avatar
Didier
Posts: 2166
Joined: 10/04/2014 19:54
Location: Naselje starosjedilaca

#80 Re: Djeca drugog reda

Post by Didier »

Sve te prednosti koje imaju šehidska djeca su qurac od ovce u odnosu na to da su odrastali bez roditelja, tako da ne prdite, Alije vam...
TRANCE
Posts: 1360
Joined: 09/05/2011 20:40

#81 Re: Djeca drugog reda

Post by TRANCE »

vjeshalica wrote: 05/11/2021 02:54
toska wrote: 05/11/2021 01:56
ispravka, nigdje u oglasu ne piše šehida.
Ne pise sehida,ali pise poginulih.
Nek je neko dobio dijete 1995 i iste godine poginuo, to je vec proslo skoro 26 godina, ne znam kakvo vise se moze skolovanje ostvariti redovno? Da zanemarimo medicinske grupacije
Imaš i djecu šehida rođenu 2000-ih. Ako ko priupita kako to, kažu zaostalo sjeme Alahovom voljom i sve udure, jer niko ne smije posumnjati u moć Svemogućeg nad biologijom.
User avatar
_Reds_
Posts: 9324
Joined: 14/01/2012 20:01
Location: Aqua S....

#82 Re: Djeca drugog reda

Post by _Reds_ »

Daj ba ne lažite.
Ta priča o djeci 96. i više godište, šehidska djeca, dajte neki dokaz.

Priča vam je smiješna, jer se svodi i na ono, šta je mene briga što je neko RVI nisam mu ja kriv, treba uknutii i onda parknig mjesta za invalide, jer je i to diskriminacija, čuj da imaju prednost. Isti takvi misle da je jednostavno odrasti bez jednog ili oba roditelja.

Da li vi mislite da nečim na ovom svijetu može platiti odrastanje bez roditelja ? Pri tome je neko ostao bez istog da bi mi danas u kakvoj takvoj slobodi ovdje živjeli.

Sada će se javiti i ovi koji će reći, pa moj je roitelj bio u ratu borac, eh pa i desetine raznih javnih poziva daje prenost i takvima, od stipendija pa nadalje.
User avatar
vjeshalica
Posts: 16988
Joined: 31/03/2019 14:56

#83 Re: Djeca drugog reda

Post by vjeshalica »

Jos jedna tema koja "boli".
User avatar
vjeshalica
Posts: 16988
Joined: 31/03/2019 14:56

#84 Re: Djeca drugog reda

Post by vjeshalica »

_Reds_ wrote: 06/12/2021 08:20
Da li vi mislite da nečim na ovom svijetu može platiti odrastanje bez roditelja ? Pri tome je neko ostao bez istog da bi mi danas u kakvoj takvoj slobodi ovdje živjeli.

Sada će se javiti i ovi koji će reći, pa moj je roitelj bio u ratu borac, eh pa i desetine raznih javnih poziva daje prenost i takvima, od stipendija pa nadalje.
Pa kad ne moze platiti onda cemu tolika borba za parama?
Ima i djece koji su ostali i odrasli bez roditelja,sirocad i slicno,pa o njima niko ne govori a oni nisu ni zadnjeg reda. Dosta ljudi je dobilo benefite za racun statusa i taj vise status sto se ne moze ostvariti po sili zakona je sad problematican. Kao da nema drugih ljudi i druge djece. I znam da nisu prema svima bili korektni,bilo je djece iz tih grupa koja nisu mogla da dobiju stipendije i sl. Nisu kriteriji i dodjele bili isti za sviju.
User avatar
_Reds_
Posts: 9324
Joined: 14/01/2012 20:01
Location: Aqua S....

#85 Re: Djeca drugog reda

Post by _Reds_ »

vjeshalica wrote: 06/12/2021 09:50
_Reds_ wrote: 06/12/2021 08:20
Da li vi mislite da nečim na ovom svijetu može platiti odrastanje bez roditelja ? Pri tome je neko ostao bez istog da bi mi danas u kakvoj takvoj slobodi ovdje živjeli.

Sada će se javiti i ovi koji će reći, pa moj je roitelj bio u ratu borac, eh pa i desetine raznih javnih poziva daje prenost i takvima, od stipendija pa nadalje.
Pa kad ne moze platiti onda cemu tolika borba za parama?
Ima i djece koji su ostali i odrasli bez roditelja,sirocad i slicno,pa o njima niko ne govori a oni nisu ni zadnjeg reda. Dosta ljudi je dobilo benefite za racun statusa i taj vise status sto se ne moze ostvariti po sili zakona je sad problematican. Kao da nema drugih ljudi i druge djece. I znam da nisu prema svima bili korektni,bilo je djece iz tih grupa koja nisu mogla da dobiju stipendije i sl. Nisu kriteriji i dodjele bili isti za sviju.
Bi li se ti mijenjao sa tom dijecom, pa da budeš šehidsko dijete, i dobiješ te pare.
Mojene šuplje ba. Ima li šta da vam ne smeta.
Eno skupštine pa podnestie zahteve za izmjenu zakona. Imate DN koji će to sigurno podržati, i u ime vas oštećenih uputiti.
User avatar
vjeshalica
Posts: 16988
Joined: 31/03/2019 14:56

#86 Re: Djeca drugog reda

Post by vjeshalica »

_Reds_ wrote: 06/12/2021 10:19
vjeshalica wrote: 06/12/2021 09:50

Pa kad ne moze platiti onda cemu tolika borba za parama?
Ima i djece koji su ostali i odrasli bez roditelja,sirocad i slicno,pa o njima niko ne govori a oni nisu ni zadnjeg reda. Dosta ljudi je dobilo benefite za racun statusa i taj vise status sto se ne moze ostvariti po sili zakona je sad problematican. Kao da nema drugih ljudi i druge djece. I znam da nisu prema svima bili korektni,bilo je djece iz tih grupa koja nisu mogla da dobiju stipendije i sl. Nisu kriteriji i dodjele bili isti za sviju.
Bi li se ti mijenjao sa tom dijecom, pa da budeš šehidsko dijete, i dobiješ te pare.
Mojene šuplje ba. Ima li šta da vam ne smeta.
Eno skupštine pa podnestie zahteve za izmjenu zakona. Imate DN koji će to sigurno podržati, i u ime vas oštećenih uputiti.
Ne treba mi da budem sehidsko dijete jer nemam roditelja po drugom osnovu jesi li zadovoljan mojim odgovorom ili ces jos samarcina?

*dijeca
User avatar
_Reds_
Posts: 9324
Joined: 14/01/2012 20:01
Location: Aqua S....

#87 Re: Djeca drugog reda

Post by _Reds_ »

vjeshalica wrote: 06/12/2021 10:26
_Reds_ wrote: 06/12/2021 10:19

Bi li se ti mijenjao sa tom dijecom, pa da budeš šehidsko dijete, i dobiješ te pare.
Mojene šuplje ba. Ima li šta da vam ne smeta.
Eno skupštine pa podnestie zahteve za izmjenu zakona. Imate DN koji će to sigurno podržati, i u ime vas oštećenih uputiti.
Ne treba mi da budem sehidsko dijete jer nemam roditelja po drugom osnovu jesi li zadovoljan mojim odgovorom ili ces jos samarcina?

*dijeca
Kažem ti, imaš opciju da se traži izmjena i dopuna zakona. To što si nemaš neko pravo, za koje misliš da trebaš imati (i ja mislim da trebaš), nisu kriva ta djeca šehida i palih boraca. Za ta prava se treba izboriti, a ne šupljirati kako djeca šehida nekome uzimaju prva.
User avatar
vjeshalica
Posts: 16988
Joined: 31/03/2019 14:56

#88 Re: Djeca drugog reda

Post by vjeshalica »

Koliko jedan prosjecni ucenik i student treba da ulozi i potrudi se da bude dobro pozicioniran u odnosu na nekoga koji svojim statusom dobije par bodova vise ili mu bude nesto zagarantovano unaprijed?
User avatar
sinus
Posts: 1724
Joined: 22/01/2007 23:33
Location: 위치 알 수없는 추가 통보가있을 때까지
Contact:

#89 Re: Djeca drugog reda

Post by sinus »

Jesmo li se mi branili i vršili samoodbranu svoga duha, bića i države, ili smo za pare ratovali i bili plaćenici? Nije ni bitno svakako je kod nas u državi ko dirne u RVI i poginule borce i sve neke nelogičnosti odmah mrzitelj i ovakav i onakav.

Ali evo jedno tehničko pitanje, i molio bih da mi neko obrazloži ako želi.

1993 god
Dijete broj 1, ima 8 godina, poginuo otac na liniji ( Iako večina njih nisu bili dobrovoljci nego su morali da idu jer su dobili poziv, inače ne bi i to je činjenica) i nastavilo je živjeti bez oca do dana današnjeg.

1993 god
Dijete broj 2, ima 8 godina, otac umro od srčanog udara nije bio borac, ali je imao radnu obavezu bez plate i to je dijete nastavilo živjeti bez svog oca.

Pitanje:
zašto je dijete broj 1 vrjednije od djeteta broj 2, a isti broj godina su bez oca i patili su se podjednako?
User avatar
_Reds_
Posts: 9324
Joined: 14/01/2012 20:01
Location: Aqua S....

#90 Re: Djeca drugog reda

Post by _Reds_ »

sinus wrote: 06/12/2021 11:56 Jesmo li se mi branili i vršili samoodbranu svoga duha, bića i države, ili smo za pare ratovali i bili plaćenici? Nije ni bitno svakako je kod nas u državi ko dirne u RVI i poginule borce i sve neke nelogičnosti odmah mrzitelj i ovakav i onakav.

Ali evo jedno tehničko pitanje, i molio bih da mi neko obrazloži ako želi.

1993 god
Dijete broj 1, ima 8 godina, poginuo otac na liniji ( Iako večina njih nisu bili dobrovoljci nego su morali da idu jer su dobili poziv, inače ne bi i to je činjenica) i nastavilo je živjeti bez oca do dana današnjeg.

1993 god
Dijete broj 2, ima 8 godina, otac umro od srčanog udara nije bio borac, ali je imao radnu obavezu bez plate i to je dijete nastavilo živjeti bez svog oca.

Pitanje:
zašto je dijete broj 1 vrjednije od djeteta broj 2, a isti broj godina su bez oca i patili su se podjednako?
Veca sam pisao, da dijete br.2 trwba da traži svoja prava kroz izmjenu zakona, a nema da smatra da je dijete br. 1 uzelo nečija prava.
Koliko ti imaš godinama opće? Da se dotičeš teme o dobrovljcima ?

Kakve us ovo gluposti, ovo boldirano, i kakve to veze ima uopće ?
User avatar
Altsa
Posts: 7310
Joined: 19/03/2004 18:31

#91 Re: Djeca drugog reda

Post by Altsa »

Jel ima raspisan konkurs za onu anamo djecu?
User avatar
sinus
Posts: 1724
Joined: 22/01/2007 23:33
Location: 위치 알 수없는 추가 통보가있을 때까지
Contact:

#92 Re: Djeca drugog reda

Post by sinus »

_Reds_ wrote: 06/12/2021 12:09
sinus wrote: 06/12/2021 11:56 Jesmo li se mi branili i vršili samoodbranu svoga duha, bića i države, ili smo za pare ratovali i bili plaćenici? Nije ni bitno svakako je kod nas u državi ko dirne u RVI i poginule borce i sve neke nelogičnosti odmah mrzitelj i ovakav i onakav.

Ali evo jedno tehničko pitanje, i molio bih da mi neko obrazloži ako želi.

1993 god
Dijete broj 1, ima 8 godina, poginuo otac na liniji ( Iako večina njih nisu bili dobrovoljci nego su morali da idu jer su dobili poziv, inače ne bi i to je činjenica) i nastavilo je živjeti bez oca do dana današnjeg.

1993 god
Dijete broj 2, ima 8 godina, otac umro od srčanog udara nije bio borac, ali je imao radnu obavezu bez plate i to je dijete nastavilo živjeti bez svog oca.

Pitanje:
zašto je dijete broj 1 vrjednije od djeteta broj 2, a isti broj godina su bez oca i patili su se podjednako?
Veca sam pisao, da dijete br.2 trwba da traži svoja prava kroz izmjenu zakona, a nema da smatra da je dijete br. 1 uzelo nečija prava.
Koliko ti imaš godinama opće? Da se dotičeš teme o dobrovljcima ?

Kakve us ovo gluposti, ovo boldirano, i kakve to veze ima uopće ?
Šta je problem? Jesam li napisao nešto što nije tačno?

I kakve veze ima to koliko ja imam godina, kakvu sam školu završio i da li sam je uopšte završio. Kao i ti, i ja imam pravo na svoj stav sviđao se tebi ili ne. I to nije razlog da budeš djelimično agresivan samo zato jer ti se ne sviđa ono što pišem.

Zašto je važno ovo koje si boldirao. Pa za mene jeste. Evo npr. Ja bih dobrovoljcima bili živi ili mrtvi dao sve na svijetu jer su ti ljudi svjesno otišli u opasnost. Za sve ove ostale koji su silom prilika bili tu gdje jesu...dobili bi isto kao i obični ljudi.

I šta je sada problem?

Ponašamo se kao da smo bili plaćenici to je poenta.
moonca
Posts: 88063
Joined: 20/12/2016 20:16

#93 Re: Djeca drugog reda

Post by moonca »

wrote: 06/12/2021 11:56 1993 god
Dijete broj 1, ima 8 godina, poginuo otac na liniji ( Iako večina njih nisu bili dobrovoljci nego su morali da idu jer su dobili poziv, inače ne bi i to je činjenica) i nastavilo je živjeti bez oca do dana današnjeg.

1993 god
Dijete broj 2, ima 8 godina, otac umro od srčanog udara nije bio borac, ali je imao radnu obavezu bez plate i to je dijete nastavilo živjeti bez svog oca.

Pitanje:
zašto je dijete broj 1 vrjednije od djeteta broj 2, a isti broj godina su bez oca i patili su se podjednako?
prvom djetetu je otac poginuo.(metak/bomba) drugom je umro.... obojica su umrli .ali ne i nacin na koji...
User avatar
_Reds_
Posts: 9324
Joined: 14/01/2012 20:01
Location: Aqua S....

#94 Re: Djeca drugog reda

Post by _Reds_ »

sinus wrote: 06/12/2021 12:28
_Reds_ wrote: 06/12/2021 12:09

Veca sam pisao, da dijete br.2 trwba da traži svoja prava kroz izmjenu zakona, a nema da smatra da je dijete br. 1 uzelo nečija prava.
Koliko ti imaš godinama opće? Da se dotičeš teme o dobrovljcima ?

Kakve us ovo gluposti, ovo boldirano, i kakve to veze ima uopće ?
Šta je problem? Jesam li napisao nešto što nije tačno?

I kakve veze ima to koliko ja imam godina, kakvu sam školu završio i da li sam je uopšte završio. Kao i ti, i ja imam pravo na svoj stav sviđao se tebi ili ne. I to nije razlog da budeš djelimično agresivan samo zato jer ti se ne sviđa ono što pišem.

Zašto je važno ovo koje si boldirao. Pa za mene jeste. Evo npr. Ja bih dobrovoljcima bili živi ili mrtvi dao sve na svijetu jer su ti ljudi svjesno otišli u opasnost. Za sve ove ostale koji su silom prilika bili tu gdje jesu...dobili bi isto kao i obični ljudi.

I šta je sada problem?

Ponašamo se kao da smo bili plaćenici to je poenta.
Problem je što si ograničen da bi shvatio. Zato sam te pitao za godine,neke stvari nekome nadođu sa godinama, na nekima nažalost ni tako.
User avatar
sinus
Posts: 1724
Joined: 22/01/2007 23:33
Location: 위치 알 수없는 추가 통보가있을 때까지
Contact:

#95 Re: Djeca drugog reda

Post by sinus »

_Reds_ wrote: 06/12/2021 13:01
sinus wrote: 06/12/2021 12:28

Šta je problem? Jesam li napisao nešto što nije tačno?

I kakve veze ima to koliko ja imam godina, kakvu sam školu završio i da li sam je uopšte završio. Kao i ti, i ja imam pravo na svoj stav sviđao se tebi ili ne. I to nije razlog da budeš djelimično agresivan samo zato jer ti se ne sviđa ono što pišem.

Zašto je važno ovo koje si boldirao. Pa za mene jeste. Evo npr. Ja bih dobrovoljcima bili živi ili mrtvi dao sve na svijetu jer su ti ljudi svjesno otišli u opasnost. Za sve ove ostale koji su silom prilika bili tu gdje jesu...dobili bi isto kao i obični ljudi.

I šta je sada problem?

Ponašamo se kao da smo bili plaćenici to je poenta.
Problem je što si ograničen da bi shvatio. Zato sam te pitao za godine,neke stvari nekome nadođu sa godinama, na nekima nažalost ni tako.
Zato si ti oličenje inteligencije i neograničenosti jaruga :bih: :-)

Kao i na svakoj temi i generalno u ovoj našoj zatucanoj i zatvorenoj vukojebini, kada nekome nije nešto po volji sve što znate je pisati nekome da je glup. BRAVO.
foton
Posts: 710
Joined: 05/07/2004 11:02

#96 Re: Djeca drugog reda

Post by foton »

sinus wrote: 06/12/2021 13:04
_Reds_ wrote: 06/12/2021 13:01
Problem je što si ograničen da bi shvatio. Zato sam te pitao za godine,neke stvari nekome nadođu sa godinama, na nekima nažalost ni tako.
Zato si ti oličenje inteligencije i neograničenosti jaruga :bih: :-)

Kao i na svakoj temi i generalno u ovoj našoj zatucanoj i zatvorenoj vukojebini, kada nekome nije nešto po volji sve što znate je pisati nekome da je glup. BRAVO.
Nasa zemlja nije ni prva ni jedina koja je davala beneficije djeci poginulih boraca. Ja ne vidim problem u tome, narocito kada je rijec o karakteru rata kakav je bio kod nas. Postoji mnogo zakona na osnovu kojih bi se ljudi mogli osjecati "zakinuti", ali mi je tesko ovdje vidjeti osnov za to. Prvo sto se pitam je da li bih se mijenjao s tim nekim ko me "zakida". Ne bih.

Da je rijec o placenicima, kako kazes, onda bi valjda i djeca nepoginulih boraca imala iste beneficije? Beneficije nisu plata za ratovanje, kako insinuiras, nego pokusaj pomoci onima kojima je cesto zaista potrebna. Je li se bunis kad npr pogine rudar u rudniku, pa rudnik i kolege pomognu djecu/porodicu tog rudara? Izvinjavam se ako je poredjenje nekome neprimjereno.
User avatar
uglavnomja
Posts: 19904
Joined: 28/07/2012 15:59

#97 Re: Djeca drugog reda

Post by uglavnomja »

foton wrote: 06/12/2021 14:32
sinus wrote: 06/12/2021 13:04

Zato si ti oličenje inteligencije i neograničenosti jaruga :bih: :-)

Kao i na svakoj temi i generalno u ovoj našoj zatucanoj i zatvorenoj vukojebini, kada nekome nije nešto po volji sve što znate je pisati nekome da je glup. BRAVO.
Nasa zemlja nije ni prva ni jedina koja je davala beneficije djeci poginulih boraca. Ja ne vidim problem u tome, narocito kada je rijec o karakteru rata kakav je bio kod nas. Postoji mnogo zakona na osnovu kojih bi se ljudi mogli osjecati "zakinuti", ali mi je tesko ovdje vidjeti osnov za to. Prvo sto se pitam je da li bih se mijenjao s tim nekim ko me "zakida". Ne bih.

Da je rijec o placenicima, kako kazes, onda bi valjda i djeca nepoginulih boraca imala iste beneficije? Beneficije nisu plata za ratovanje, kako insinuiras, nego pokusaj pomoci onima kojima je cesto zaista potrebna. Je li se bunis kad npr pogine rudar u rudniku, pa rudnik i kolege pomognu djecu/porodicu tog rudara? Izvinjavam se ako je poredjenje nekome neprimjereno.
problem je u tome sto se sada radi o ljudima 25-30 godina
i koji su imali pomoc drustva na razne nacine tokom odrastanja

ali dokle?
ko upisuje faks sa 30 godina?


mada su se raja uhvatila price o poginulim borcima, zakon se sad odnosi i na djecu rvi
e, posto su spiskovi rvi spiskovi pravljeni po stelama za dobijanje para, i zbog toga se ne moze ni izvrsiti revizija tih spiskova, - tako je i ubacivanje ove djece u benefite i privilegije za visoko obrazovanje samo jos jedan oblik unistavanja drzave dijeljenjem diploma ljudima bez ikakvog znanja
User avatar
vjeshalica
Posts: 16988
Joined: 31/03/2019 14:56

#98 Re: Djeca drugog reda

Post by vjeshalica »

vjeshalica wrote: 06/12/2021 10:59 Koliko jedan prosjecni ucenik i student treba da ulozi i potrudi se da bude dobro pozicioniran u odnosu na nekoga koji svojim statusom dobije par bodova vise ili mu bude nesto zagarantovano unaprijed?
Niko mi nije odgovorio na ovo pitanje
foton
Posts: 710
Joined: 05/07/2004 11:02

#99 Re: Djeca drugog reda

Post by foton »

vjeshalica wrote: 06/12/2021 18:33
vjeshalica wrote: 06/12/2021 10:59 Koliko jedan prosjecni ucenik i student treba da ulozi i potrudi se da bude dobro pozicioniran u odnosu na nekoga koji svojim statusom dobije par bodova vise ili mu bude nesto zagarantovano unaprijed?
Niko mi nije odgovorio na ovo pitanje
Vjerovatno ne puno. Moja pretpostavka bi bila da je vecina prosjecnih ucenika vec pozicionirana bolje od takvog koji svojim statusom dobije par bodova kako bi ne bi zaostajao previse za prosjekom.
Osmi Socrates
Posts: 8064
Joined: 19/10/2020 15:33

#100 Re: Djeca drugog reda

Post by Osmi Socrates »

Kod primanja na fakultet, niko ne bi trebao imati nikakve povlastice. Pogotovo ako je broj mjesta ograničen, i pogotovo kod nekih ključnih fakulteta.

Eventualno, ako se vidi da djeca boraca, poginulih boraca ili ratnih vojnih invalida značajno zaostaju u upisu na fakultete u odnosu na ostalu djecu, može postojati program koji se bavi isključivo takvim pitanjem i radi na eliminiranju uzroka takve situacije.

Što se tiče dobijanja financijske pomoći za studiranje, kada si jednom već primljen na fakultet, u redu je da jedna grupacija već primljenih studenata ima prednost kod određenih "školarina".

Mada, to je komplikovana stvar. Stavio sam "školarina" pod navodnike, jer ima više vrsta financijske pomoći. Ja pričam o tome kako bi normalan školski sistem trebao funkcionirati, a ne kako je u BiH.

Nekad se "školarina" dodjeljuje isključivo na osnovu akademskog uspjeha, a nekad se traži minimalni akademski uspjeh, a druge stvari su ključne. Recimo, sasvim je u redu imati školarinu koja pomaže studentima iz ugroženih grupa.
Post Reply