Neodgovaranje na poruke

Rasprave na razne teme... Ako ne znate gdje poslati poruku, pošaljite je ovdje.

Moderators: Benq, O'zone

User avatar
Truba
Posts: 81759
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#26 Re: Neodgovaranje na poruke

Post by Truba »

Zovem jutros 3 zubara ne odgovaraju na pozive
Odem fizicki u 10...zatvoreno iako pise i znam da je od 10
1 radi ali guzva...ne javlja se :mrgreen:
drzavni primaju samo hitne
I bas nesto razmisljam kad god sam bio zubaru zubar se javi na poziv pa kaze izvini...
User avatar
Jack Be Nimble
Posts: 11078
Joined: 15/01/2010 18:31

#27 Re: Neodgovaranje na poruke

Post by Jack Be Nimble »

Ja ostavim poruke za subote i nedelje. Ponekada u toku sedmice procitam poruku, ali uglavnom ih ne stignem ni otviriti do jedno 2 - 3 dana kasnije.

A tel poruke sam prestao slusati ima vec par godina. Prosle godine sam vidio da imam oko 40 poruka koje nisam slusao.
soha96
Posts: 2377
Joined: 13/01/2015 23:30

#28 Re: Neodgovaranje na poruke

Post by soha96 »

Sydnor wrote: 30/10/2021 10:31 Ljudi koji mi ne odgovaraju na poruku, a znam da imaju vremena, su kod mene prekriženi. I to im i kažem tj prvo ih pitam što me prave budalom, a onda im kažem da im nikad više neću pustit poruku makar mi za života trebalo.

To sam već uradio sa troje ljudi :D
Najbolji dio je gledat kako se unezgode kad ih uživo suočiš s tim. :lol: ovaj zadnji, kolega sa posla, sav se sjebo i počeo nešto izvlačiti se, a samo se ukopava.

Ja sam od onih ljudi što odmah odgovaraju čim su u mogućnosti. Evo sad sam za mobitelom, od koga god da dođe poruka neću ostavit seen ili je samo skrolat ulijevo nego odmah odgovaram. Ako imam posla kažem javim se kasnije.
Ne bismo se nas dvojica mogli ni dva dana druziti, vjerovatno bi me blokirao haha
DonieBrasco
Posts: 15514
Joined: 31/08/2016 16:09

#29 Re: Neodgovaranje na poruke

Post by DonieBrasco »

Vidim ima odgovora da nekima trebaju ne sati nego dani da vide da im je stigla poruka a ne daj Boze da je otvore tj. procitaju a tek odgovore ili ignorisu ?

Cime se to ljudi bave da "nemaju vremena" da pogledaju poruku kada im stigne na telefon bilo da je SMS ili Viber - Messange - WhatsUp - iMessagers - Telegraf -...itd. koju god aplikaciju da koriste ?

Da mi je vidjeti kako tek na mailove regujete, odgovarate ili ignorisete. :-)
User avatar
Truba
Posts: 81759
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#30 Re: Neodgovaranje na poruke

Post by Truba »

Zdravi zivci
Flegme
Mrsko im

Ok s prijatelhima
Ali kad se takve osobe bave prodajom
User avatar
FunkyzeitGames
Posts: 461
Joined: 29/09/2021 17:49

#31 Re: Neodgovaranje na poruke

Post by FunkyzeitGames »

Generalni prioriteti kod odgovaranja su sljedeći:
  • Poslovni klijenti - U roku od 15 minuta odgovaram
  • Raja i porodica - U roku od 30 minuta ako nije hitno
  • Djevojke sa interesantnim prijedlozima i pozivima - U roku od dva sata
  • Neko koga jedva poznajem ili sam poznavao pa se udaljili svojim putevima - U roku od pet sati
  • Jezikare koje traže dramu, smarači ili ublehaši - Ignore

Svako ispadanje izvan gore navedenih vremenskih okvira mi stvara osjećaj nelagode u pozadini uma, i taj osjećaj me baš znao mentalno oprati na ruke sve dok ne odgovorim.

Kod nedobijanja odgovora na moju poruku zavisi od situacije i bliskosti sa osobom. Poslovnu ponudu ću propratiti sa dva follow up-a, poslovnu naplatu ili izvještaj neću silaziti nekome sa leđa dok ne dobijem. Porodicu i prijatelje ili sačekam dok ne budu slobodni, ili nazovem da vidim je li sve ok ako znam da su slobodni.
User avatar
-Chesterfield-
Posts: 5639
Joined: 04/08/2020 19:22

#32 Re: Neodgovaranje na poruke

Post by -Chesterfield- »

Jack Be Nimble wrote: 30/10/2021 20:21 Ja ostavim poruke za subote i nedelje. Ponekada u toku sedmice procitam poruku, ali uglavnom ih ne stignem ni otviriti do jedno 2 - 3 dana kasnije.
A imaš vremena za forum? :D
1Dante1
Posts: 1208
Joined: 21/07/2012 20:09
Location: GB
Contact:

#33 Re: Neodgovaranje na poruke

Post by 1Dante1 »

AtillaS wrote: 29/10/2021 21:11 Ima i onih kojima je svejedno i kad te sretnu poslije. Kakve su to moralne klade. :lol:
Desilo mi se jednom, procitao poruku a da nisam ni skontao da sam procitao. Normalno komunicirao s osobom 3 sedmice nakon seen-a. Blam nastao tek kad sam ponovo naletio na poruku. :D
User avatar
spinel_
Posts: 6633
Joined: 15/11/2013 02:33

#34 Re: Neodgovaranje na poruke

Post by spinel_ »

Sjetite se vremena prije 13-14-15-16-17... god kad su se poruke naplacivale tj sms bila jedina vrsta poruka ko koristio mob..e tada se vise pisalo i tzv prozivalo. Dok danas su sve poruke besplatne a opet to je nekima toliko skupo. Sta hocu reci. Nikad vise besplatnih poruka i opcija za povezati se s nekim a nikad manje se nije (do)pisivalo izuzev ako nije iz interesa a to je danas glavni motiv za bilo sta. Dakle, zaboravite drugare i slicno. To ne postoji. Samo interes i sukanje.
User avatar
Digla_da_kreci
Posts: 4437
Joined: 01/05/2010 19:03

#35 Re: Neodgovaranje na poruke

Post by Digla_da_kreci »

najjace je bilo ono prozivanje jer niko nema kredita :lol:
DonieBrasco
Posts: 15514
Joined: 31/08/2016 16:09

#36 Re: Neodgovaranje na poruke

Post by DonieBrasco »

I slanje kredita također.

061 1171 3876(1/2)xxxxxx xx (broj koliko saljes) ... :D
User avatar
Jack Be Nimble
Posts: 11078
Joined: 15/01/2010 18:31

#37 Re: Neodgovaranje na poruke

Post by Jack Be Nimble »

-Chesterfield- wrote: 30/10/2021 21:31
Jack Be Nimble wrote: 30/10/2021 20:21 Ja ostavim poruke za subote i nedelje. Ponekada u toku sedmice procitam poruku, ali uglavnom ih ne stignem ni otviriti do jedno 2 - 3 dana kasnije.
A imaš vremena za forum? :D
Pa subota je :D

Fino ujutro manchester tottenham, kafica i tel u ruke od poruka pa do popularnih stvari sto raja ne konta. Sve se to pregleda.

Prije pandemije odgovarao sam, ali u zadnju godinu i po, rijetko kad da isti dan odgovorim na poruke.
User avatar
Thorgerson
Posts: 8546
Joined: 15/04/2015 11:26

#38 Re: Neodgovaranje na poruke

Post by Thorgerson »

Joj bilo bi top da su svi samo bacili seen na ovi temu i da mu niko nije odgovorio.

:D
User avatar
-Chesterfield-
Posts: 5639
Joined: 04/08/2020 19:22

#39 Re: Neodgovaranje na poruke

Post by -Chesterfield- »

Jack Be Nimble wrote: 31/10/2021 02:18
-Chesterfield- wrote: 30/10/2021 21:31

A imaš vremena za forum? :D
Pa subota je :D

Fino ujutro manchester tottenham, kafica i tel u ruke od poruka pa do popularnih stvari sto raja ne konta. Sve se to pregleda.

Prije pandemije odgovarao sam, ali u zadnju godinu i po, rijetko kad da isti dan odgovorim na poruke.
Ti si meni odgovorio u 02:18
Istu noć ti odgovaram u 02:15
Samo da ne ostanem dužan. :D
Sydnor
Posts: 1849
Joined: 08/02/2019 09:04

#40 Re: Neodgovaranje na poruke

Post by Sydnor »

Image
Vuslat
Posts: 36
Joined: 24/10/2021 12:07

#41 Re: Neodgovaranje na poruke

Post by Vuslat »

Trudim se odgovoriti odmah.
Međutim, s vremenom sam napravila selekciju... Postoje osobe koje nemaju ama baš nimalo obzira, i šalju nebitne, bezvezne poruke u vrijeme kada znaju da radim produženo, ili da sam tek ušla u stan... Iste te osobe, iako pročitaju, očito ne zapamte, ili ne mare, kada im kratko odgovorim da sam npr. kod roditelja, da mi nije do ćaskanja u tom momentu i sl...

Zato, nekoliko njih je mutirano, oni najdosadniji blokirani...
Prve pročitam i odgovorim kada baš nemam pametnijeg posla.
Ostalim, normalnim ljudima, uredno odgovorim :D
User avatar
nepass1
Posts: 9700
Joined: 06/07/2017 07:35

#42 Re: Neodgovaranje na poruke

Post by nepass1 »

Pretezno odmah odgovaram
broj dva
Posts: 4549
Joined: 15/07/2014 20:59
Location: Šeher Oslo

#43 Re: Neodgovaranje na poruke

Post by broj dva »

Odgovorim kad me ćeif. Telefon je tu da me služi ne da me stresa.
soha96
Posts: 2377
Joined: 13/01/2015 23:30

#44 Re: Neodgovaranje na poruke

Post by soha96 »

broj dva wrote: 31/10/2021 11:52 Odgovorim kad me ćeif. Telefon je tu da me služi ne da me stresa.
Ma ljudi sve shvataju preozbiljno. Narod pun patetike i real life meksicke sapunice. Cuj on se svadja sa nekim jer mu ne odgovori u roku pola sata. Pa to mozes samo ako je u pitanju hitna poruka. Ako mi drug napise hocemo li na kafu za sat vremena, logicno da cu mu odgovoriti u roku od 2 minute. Ako mi napise neku zayebanciju ili uobicajeno dopisivanje, odgovorit cu kad mi bude qrcu cejf mozda i za 10 sati. Sta se ima ljutiti, ne raspravljamo o osnivanju firme i prodaji dionica.

Al eto, treba praviti dramu oko svega i umisljati nesto. Valjda u nedostatku drugih zivotnih interesa i hobija.

I ne treba mi nikakvo opravdanje za to. Nisam mu psovao mater pa da se pravdam. Moje pravo je hocu li se dopisivati ili necu i jesam li uopste zainteresovan za bilo kakav vid socijalizacije cijeli dan. Dosao mi cejf, necu da progovorim rijec ni sa kim danas i trebam se pravdati nekome.
moonca
Posts: 88063
Joined: 20/12/2016 20:16

#45 Re: Neodgovaranje na poruke

Post by moonca »

:lol:
_id=17677037 wrote:31/10/2021 02:41 Joj bilo bi top da su svi samo bacili seen na ovi temu i da mu niko nije odgovorio.

:D
:dada: :lol:
al. vidi vraga. ukaza se prilika za .. samopromociju... :oops:
User avatar
dystopia
Posts: 1337
Joined: 26/10/2020 12:16
Location: Utopia

#46 Re: Neodgovaranje na poruke

Post by dystopia »

A joj, nekad se na neke poruke nema sta odgovoriti, nekad mislis odgovoricu kasnije, pa zaboravis, ali ne, treba mjeriti prijateljstvo, velicinu necijeg ega i kompleksa sa tim da li vam se odgovori na poruke ili ne.

Neko je rekao da neodgovaranje na poruke moze biti samo rezultat kompleksa. A jebote, kakav je to kompleks kad ti toliko smeta sto neko nije pravovremeno, ili nikako, odgovorio na poruku.
Sydnor
Posts: 1849
Joined: 08/02/2019 09:04

#47 Re: Neodgovaranje na poruke

Post by Sydnor »

To je jednostavno poštovanje tuđeg vremena i poštovanje te osobe. Ako meni neko napiše poruku ili šta i ja mu odgovorim odmah ili u što kraćem roku, a on to isto NEĆE da uradi, onda ja zaista s tom osobom nemam šta radit jer me ona ne poštuje. To je sva bit.

Evo primjer za tog kolegu: par puta se javio i traži uslugu i ja mu naravno učinim...nije to ništa golemo, nazove ili texta možeš li od brze pošte preuzet nešto za mene, možeš li mi bratu posuditi štake itd.. Prije mjesec šaljem poruku da mi dadne jedan broj od drugog kolege, u roku od 3 min ostavlja seen i to je to.

Odgovara sutra! A meni hitno treba broj i to sam mu i naglasio.

Mrš bolan u 100 pichki materni, nikad ti više neću ni poruku poslat ni uslugu učinit. A s tobom u pm nek idu i svi ljudi koji su takvi poput tebe i koji ne poštuju osobu koja poštuje njih
User avatar
dystopia
Posts: 1337
Joined: 26/10/2020 12:16
Location: Utopia

#48 Re: Neodgovaranje na poruke

Post by dystopia »

Glupost.
Mene jedino zaboli kad mi @ExNihilo ne odgovori na poruku. :(
User avatar
Truba
Posts: 81759
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#49 Re: Neodgovaranje na poruke

Post by Truba »

Thorgerson wrote: 31/10/2021 02:41 Joj bilo bi top da su svi samo bacili seen na ovi temu i da mu niko nije odgovorio.

:D
Ja to ne mogu
User avatar
ExNihilo
Posts: 17073
Joined: 23/01/2008 07:05
Location: In the sheltering shade of the forest

#50 Re: Neodgovaranje na poruke

Post by ExNihilo »

dystopia wrote: 31/10/2021 14:08 Glupost.
Mene jedino zaboli kad mi @ExNihilo ne odgovori na poruku. :(
Recimo ne umjetnim noktima. :lol:
Post Reply